Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - MyClub [Official Topic] V.1

Recommended Posts

On 1/4/2020 at 1:30 ΠΜ, Bakogoal said:

Να υποθέσω πως όλοι εμείς έχουμε καλύτερη προφορά,μιλάμε καλύτερα αγγλικά από τον Bot και να υποθέσω πως ο bot πατάει Δ από την άμυνα; 

Πάντως αν απλά βλέπεις και δεν ακούς bot,υποθέτω και οποιονδήποτε άλλον streamer,δύσκολα να μάθεις.

Ο τύπος βοηθάει όσο δεν μπορείς να φανταστείς,εξηγεί κάθε στιγμή τι κάνει.

Bako εισαι μεγάλη παιχτάρα. Μπράβο φίλε. Ο BOT οποιος ξερει απο προ και τον παρατηρησει λιγο εχει απιστευτα skills. τον παρακολουθω εδω και 5 μηνες. Ο τύπος είναι απιστευτος παίχτης, και ασε ολους τους αλλους να λενε, και οχι μόνο αυτό φαίνεται και πολύ καλό τυπάκι. Βοηθάει και απαντάει σε οτι και αν τον ρωτήσεις και τους 1000ρηδες τους πελατιαζει λες και ειναι 400. Πραγματικά εξωπραγματικός.

Edited by antchav21
  • Like 1

41 minutes ago, antchav21 said:

Bako εισαι μεγάλη παιχτάρα. Μπράβο φίλε. Ο BOT οποιος ξερει απο προ και τον παρατηρησει λιγο εχει απιστευτα skills. τον παρακολουθω εδω και 5 μηνες. Ο τύπος είναι απιστευτος παίχτης, και ασε ολους τους αλλους να λενε, και οχι μόνο αυτό φαίνεται και πολύ καλό τυπάκι. Βοηθάει και απαντάει σε οτι και αν τον ρωτήσεις και τους 1000ρηδες τους πελατιαζει λες και ειναι 400. Πραγματικά εξωπραγματικός.

Και εγώ εδώ και κάνα μήνα που τον βλέπω...αυτά έχω συμπερανει.

Πιο πολύ γουστάρω που παραδέχεται πως υπάρχουν καλύτεροι του και πως βοηθάει και δείχνει τακτικές κτλ.

Edited by Bakogoal

Μακάρι να είχαμε όλοι το script που (δεν) έχει ο bot.

Σε όσα ματς ζορίζομαι,κοινός παρονομαστής είναι ο συγκεκριμένος manager.

Λοιπόν αποφάσισα να πάρω τον Simeone και τον έκανα να μοιάζει με το 4-2-1-3 που καραγουσταρω

6-F5097-F5-E796-410-D-A31-A-24-F3290-C03

Edited by Bakogoal

Οτι και να λετε εγω εχθες εκανα σε εναν 20 ευκαιρίες 17 στον στοχο τα απεκρουε ολα χωρίς τέρμα πηγαινε δοκαρι εκανε 3 ευκαιριες εβαλε 3 απλα παντωτας το σουτ ο εντερσον μαλλον ειχε κορονοιο.. Εβαλε και 2 αυτογκολ τονσουπερ τερμα και εχανα 5  3... Ανημπορος να κανω το οτιδοιποτε. Βασικα το εκλεισα ητανε στο 67 δεν ηθελα να βλεπω την αηδία. Ουτε 5μπτο ματσ ηταν ουτε τιποτα αν αυτος μπορει και σε 2000 παιχνιδια και δεν του τυχαινει αυτό τι να πω

Ε αυτό λέμε και εμείς.

Κερδίζει ο πιο τυχερός,δεν είναι θέμα ικανότητας.

Κάτσε να γράψω και κορονοϊός γιατί είναι της μόδας να το μπολιάζουμε σε κάθε μας post.

Μία χαρά,περιμένω τα like σας.

Ασχέτως ύπαρξης script, αν ήταν πραγματικά θέμα ικανότητας δε θα υπήρχε rating ranking που να βασίζεται σε farming με τυχαίους αντιπάλους.

Ο high rated παίκτης δε θα έχανε μόνο 10-14 βαθμούς σε ήττα, ο low rated παίκτης δε θα κέρδιζε μόνο 10-14 βαθμούς σε νίκη και το 5win streak δε θα υπήρχε για κανένα λόγο. Τι σόι ladder είναι αυτό που παράγει rating που δεν υπάρχει και δίνει και bonus; Τράπεζα είναι; Ladder με Inflation 😂😂

Απλό δεν είναι; Πολύ απλό imo.

Αν ήταν competitive το myClub, θα δούλευε κάπως έτσι (σαν το evo-league δηλαδή):
https://en.wikipedia.org/wiki/Elo_rating_system

If the high-rated player wins, then only a few rating points will be taken from the low-rated player. However, if the lower-rated player scores an upset win, many rating points will be transferred. The lower-rated player will also gain a few points from the higher rated player in the event of a draw. This means that this rating system is self-correcting. Players whose ratings are too low or too high should, in the long run, do better or worse correspondingly than the rating system predicts and thus gain or lose rating points until the ratings reflect their true playing strength.

Και τότε θα έβλεπες τον κάθε bot σε μια ήττα να χάνει 500 πόντους ;)

(προφανώς δε θα έφτανε ποτέ 8000 rating in the first place)

True Competitive δε θέλετε;  :)

Μη ξανακούσω λέξη για συσχέτιση myClub rating και skill. Ενδείξεις χωρίς αποδείξεις.

Edited by johnson
  • Like 1

Αλλάξτε όνομα στο topic,βάλτε το "γκρίνια κακιάς πεθεράς" ξέρω γω.

Ρε σεις το κωλοπαιχνιδο είναι αυτό που είναι,γιατί να μην γράφουμε εδώ μέσα συμβουλές και λύσεις για να βοηθάει ο ένας τον άλλο; Γράψτε καμία op τακτική,καμία op ενδεκάδα,σταματήστε βρε το κλάμα...όχι άλλο κάρβουνο.

Δεν θα σας πει κανείς κακό παίκτη επειδή δεν είστε champions.

Τι αηδία είναι αυτή φέτος; 

Πολύ γκρίνια ρε φούστη μου.

• Like 2
  • Haha 1

3 minutes ago, Bakogoal said:

Αλλάξτε όνομα στο topic,βάλτε το "γκρίνια κακιάς πεθεράς" ξέρω γω.

Ρε σεις το κωλοπαιχνιδο είναι αυτό που είναι,γιατί να μην γράφουμε εδώ μέσα συμβουλές και λύσεις για να βοηθάει ο ένας τον άλλο; Γράψτε καμία op τακτική,καμία op ενδεκάδα,σταματήστε βρε το κλάμα...όχι άλλο κάρβουνο.

Δεν θα σας πει κανείς κακό παίκτη επειδή δεν είστε champions.

Τι αηδία είναι αυτή φέτος; 

Πολύ γκρίνια ρε φούστη μου.

Champions χωρίς παιχνίδια και να θες δε γίνεσαι 😛

Τι ακριβώς να πούμε; Santos και 3CF Klopp + featured players = Game is over.

Edited by johnson

Όχι ρε,μόνο γκρίνια και κλάμα.

Χαζά θα λέμε τώρα;

Άκου εκεί να δώσουμε συμβουλές; 

Δηλαδή αν κάποιοι εδώ μέσα πάρουν Klopp με τρία CF που δεν υπάρχει,ή  Santos και βάλουν Featured players,θα πάρουν το champion badge,απλά πράγματα.

Ρε μλκ Darap,αντε,ο Johnson έδωσε λύση,αντε ρε sonofmook,τι περιμένετε; 

Koloko; Ακόμα ρε φίλε;

Τι όχι; 

Υ.Γ Κορονοϊός,γελάστε με το χιούμορ μου και πατήστε like.

• Haha 2

Εντάξει, παικταράς ο bot, εμείς είμαστε οι μ@λακeς, ατομική ευθύνη ναούμε...

απλάουζ πληζ!!!

• Like 1
  • Haha 2

Bako αγόρι μου αν θες challenge στο myClub, πήγαινε πάρε champions badge σε νέο account με λιγότερο από 100 παιχνίδια.
Το να το παρεις στα 300, τα 500 και στα 1000 προσωπικά δε μου λέει τίποτα. Εγώ δε φαρμάρω rating, ούτε μου αρέσει να παλεύω να κερδίσω 1 στα 10 deflections απέναντι στο script. Αν εσύ γουστάρεις να σπαταλάς το χρόνο σου με αυτό το gameplay, με γεια σου με χαρά σου.
Προσωπικά δε νιώθω ότι έχω να αποδείξω κάτι, έχω τα regular team friendlies για αυτή τη δουλειά.

PS.
Klopp 3CF υπήρξε, όποιος πρόλαβε πρόλαβε. Competitive my ass 😂

Edited by johnson

1 minute ago, johnson said:

Bako αγόρι μου αν θες challenge στο myClub, πήγαινε πάρε champions badge σε νέο account με λιγότερο από 100 παιχνίδια.
Το να το παρεις στα 300, τα 500 και στα 1000 προσωπικά δε μου λέει τίποτα. Εγώ δε φαρμάρω rating, δεν έχω να αποδείξω κάτι.
Υπάρχουν τα regular team friendlies για αυτή τη δουλειά.

...και με Παράσχο, όχι cheatιές!

• Haha 2

To δικό μου challenge είναι το 80% +.

Το έχω πει πολλάκις.

Με κανονικές ομάδες είναι εφικτό,στο MyClub με τις χημείες είναι πιο δύσκολο.

Πάντως το 1000 είναι επίσης δύσκολο στα πολλά παιχνίδια.

Δεν έχουν πολλοί παίκτες 1000 rating,μην το έχεις για τόσο εύκολο.

Το έχει αναφέρει ο folinpro παλιότερα,το ποσοστό των champion είναι μικρό στο σύνολο των παικτών.

(Κορονοϊός)

• Like 1

ανέκαθεν ήταν πολύ μικρό το ποσοστό γιατί στη τελική ποιος έχει χρόνο και νεύρα να αντέξει το myClub για τόσο μεγάλο διάστημα;
Ειδικά φέτος που το παιχνίδι τουλάχιστον στο PC παίζεται μόνο 5stars αν δε θες να τρως όλη μέρα να ψαχνεις αντιπαλο και να φτιαχνεις συνεχεια ομαδες που να μενουν στο ίδιο level. Είναι ελάχιστοι οι champions που έχουν λίγα παιχνίδια και δεν είναι cheaters. Αν υπάρχουν τέτοιοι.

Κανονικά το badge έπρεπε να λέγεται Survivors 😂

Edited by johnson

Ώστε ελάχιστοι και cheaters...

Sakarakos,Cloud Sotos,Stavattack,phantomduck...και τόσοι άλλοι πχ streamers αλλά και απλοί παίκτες που είναι πάντα εκεί,κάθε χρόνο...είναι cheaters.

Διαφωνούμε φίλος.

Είναι γνώστες του αντικειμένου,έχουν υπομονή και αντίληψη στο παιχνίδι.

Με λίγα λόγια είναι πιο ικανοί στο παιχνίδι.

Υπάρχουν και cheaters,όχι όλοι όμως.

Επίσης παίζουν πάρα πολλοί και θα παίζουν μέχρι να βγει το 21.

Περισσότερος κόσμος ασχολείται με MyClub,με coop MyClub και ελάχιστος με απλές ομάδες.

Άλλη μια μέρα στη δουλειά,διαφωνώ με τον Τζόνσον...ω τι έκπληξη.

Μπάκο, το θέμα της υπομονής δεν αφορά το παιχνίδι PES, αφορά το mode myClub.
Δεν αντιλέγω ότι μπορεί κάποιοι να μην έχουν την επομονή για το myClub με τη μορφή που έχει, τουλάχιστον όσοι ζουν έντονο script (σίγουρα όχι ο bot πάντως).

Όσοι έχουν την υπομονή για myClub farming, μπράβο τους. Αυτό δε σημαίνει ότι ξέρουν να παίζουν καλύτερα σε επίπεδο διοργάνωσης efootball (ίσια βελάκια ίδια rating όχι script), πιθανότατα ούτε καν στα απλά φιλικά (θυμάμαι τον phantomduck που ανέφερες, ο κακομοίρης ούτε τη 1η φάση δε πέρασε στο eEuro παρά τις 3 ευκαιρίες που δώσανε οι διοργανωτές!). Btw στο πρώτο προκριματικό έπαιξα με τον Χαλκίδη21 (προκρίθηκε αυτός με τη 1η  ευκαιρία από τα qualifiers) ένα ημίχρονο για να βοηθήσω τον φίλο να περάσει στην επόμενη φάση. Εγώ από ξένο σπίτι σε ξένο περιβάλλον, ο Χαλκίδης σπίτι του, βάλαμε από 1 γκολ ο καθένας.

Άλλο το myClub, άλλο το κανονικό παιχνίδι :)
Όποιος έχει παίξει και τα 2 καταλαβαίνει ότι πρόκειται για διαφορετικό παιχνίδι.

Edited by johnson
  • Love 1

🙂😀

Απίστευτο!

19 minutes ago, Bakogoal said:

🙂😀

Απίστευτο!

Μπα @@ αν θες απίστευτο έχω να σου δείξω 6άρα με top20 παίκτη στα 1600+ rating (ο κακομοίρης το έκλεισε) αλλά αυτό πιθανότατα θα είναι απίστευτο μόνο για εσένα. Δε νιώθω περήφανος για τίποτα από αυτά που πετυχαίνω στο myClub. Αντίστοιχα δε χαλιέμαι με αυτά που δε πετυχαίνω. Εμένα δε μου λένε τίποτα αυτές οι νίκες, όπως και οι ήττες στο myClub. Κανείς δε ξέρει αν αξίζεις και τι αξίζεις.
Ποια ακριβώς η ευχαρίστηση;

Δες εδώ πως είναι το σωστό πραγματικό παιχνίδι και κρίνε από τα αποτελέσματα το πόσο κοντά στο ποδόσφαιρο είναι όταν μιλάμε για παιχνίδια ντέρμπι:

2jQceo9.png

Τα παραπάνω παιχνίδια στο myClub θα είχανε λήξει με αποτελέσματα τύπου 6-1 και 4-3 με διπλές ανατροπές και extra ΟΥΑΟΥ moments με τη χορηγία της konami (λέγε με 95 overall + mega scripting).

Edited by johnson
  • Like 1

Ότι και να λέμε/λέτε, όλα τα καθορίζουν οι αλγόριθμοι. Τη νίκη, την ήττα, την κόντρα, τη ξάπλα, το πλασέ, το μιλισεκόντ καθυστέρησης εκτέλεσης εντολής, το δοκάρι ρημπάουντ, το δοκάρι και δοκάρι, τον κέρσορα, το πέναλτυ που ηταν επιθετικό φάουλ, την αναπήδηση, το αριστερό πόδι, τη κεφαλιά, την απόκρουση που σε ίδιο σουτ την κάνει ή δεν την κάνει.... ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!

εντ οφ ντηλ

• Like 2

Το μεγαλύτερο λάθος που κάνει σχεδόν ΟΛΟΣ ο κόσμος (και αυτό ισχύει και για το FIFA), κρίνουν το gameplay όλου του παιχνιδιού από το gameplay του myClub/FUT.

Πραγματικά, μη το κάνετε αυτό.

Είναι άδικο και είναι λάθος. Χαρείτε το παιχνίδι στα απλά online modes και θα σας κάνει να νιώσετε πολύ μεγαλύτερο reward σε κάθε νίκη και κάθε γκολ.
Δείτε πως παίζουν στα επίσημα competitions  και καταλάβετε επιτέλους ότι αυτό είναι το eFootball που λανσάρουν σαν competitive και όχι το fantasy myClub με το σπασμένο* από κάθε άποψη gameplay.

* (scripting, OP παίκτες με unique player IDs που παιζουν πανω απο τα νουμερα τους, εγγυημένη φόρμα που έχουν μόνο αυτοί που έχουν φαρμάρει legends, icons με χρήματα που ανεβάζουν ακόμα περισσότερο τα νούμερα, υπερομάδες που ουσιατικά αφαιρούν το player style του καθενός μας και καταλήγουμε όλοι να παίζουμε το ίδιο καθώς όλοι οι παίκτες είναι γρήγοροι και δυνατοί κλπ.) αλλά και τους περιορισμούς που έχει (κλειδωμένες τακτικές, τακτικές που βγαίνουν και δε ξαναβγαίνουν, χημεία που θες consumables που παίρνεις με coins αλλιώς πρέπει να παίξεις άπειρα sims αν δε θες να ρισκάρεις να παίξεις ranked κλπ).

Edited by johnson
  • Haha 1

Σωστά,έχετε απόλυτο δίκιο,ζητώ συγγνώμη,συνεχίστε.

Παραθέτω απλούς παίκτες,της σειράς που δεν παίζουν με myclub ομάδες.

Δύο όβερ,ένα under,τι απέδειξα;

Μα φυσικά τίποτα.Τι συζητάμε;Μα φυσικά κανείς δεν καταλαβαίνει.

Ποιος έχει δίκιο;(γιατί κάποιος πρέπει να έχει...)

Μα φυσικά ο Τζόνσον.

Edited by Bakogoal

6 minutes ago, johnson said:

Το μεγαλύτερο λάθος που κάνει σχεδόν ΟΛΟΣ ο κόσμος (και αυτό ισχύει και για το FIFA), κρίνουν το gameplay όλου του παιχνιδιού από το gameplay του myClub/FUT.

Το μεγαλύτερο λάθος σου είναι πως εδώ είναι topic MyClub,για MyClub μιλάμε,αν δεν γουστάρεις το mode,γράψε αλλού.

Φέτος έγινε πιο arcade το παιχνίδι αφού ανέβασαν τα νούμερα στο eFootball (το παλιό κλασικό PESLEAGUE) από overall 80-81 σε 85-87.
Στο eEuro (επίσης επίσημη διοργάνωση) που παίξανε με τα κανονικά νούμερα, είδες τα αποτελέσματα, με διαφορά τα περισσότερα under.

Προφανώς, ακόμα και έτσι, δε θα πάψουν να υπάρχουν μεγάλα και μικρά σκορ ανά περιπτώσεις.
Δεν έχει καμία σχέση όμως με το χάλι του myClub για όλους τους λόγους που ανέφερα στο προηγούμενο μου post :)

Edited by johnson

Μιας κ διάβασα για προπονητές ,παίρνω πάσα κ γράφω κ εγώ 2 3 πραγματακια ..

Ξεκινησα την χρονιά (αργότερα , Οκτώβρη)  με D.Boer 4-2-1-3 ,σύστημα που με βολεύει αλλά τα settings του προπονητή δεν ήταν αυτό που ήθελα ..

Με κεκτημένη ταχύτητα από πέρυσι ,πήρα τον προπονητή που με κουβάλησε ,σχεδόν σε όλο το 1991918739_10212792104275934_5540254636402

Πέρυσι έβγαινε πολύ καλά ,ωραία άμυνα και κυρίως σταθερότητα στα αποτελέσματα..αλλά φέτος ,δεν..

Παράλληλα είχα πάρει Κλοπ με 3 φορ γιατί σκέφτηκα ότι δεν θα ξαναβγεί κ ότι θα είναι για λίγο..που δεν εμπιστευτηκα .τώρα τελευταία τον χρησιμοποιώ .

Πάμε παρακάτω ,παίρνω Πεπ 92042462_10212792104555941_7669046676924

Με καλά αποτελέσματα στην αρχή ,έμοιαζε να είναι αυτό που έψαχνα ..αλλά δεν είχε σταθερότητα,κυρίως λόγω της άμυνας του ..με έκαψε 

Οπότε επιστρέφουμε σε Κλοπ που κακώς δεν τον έβαλα από την αρχή ,να έχω το κεφάλι μου ήσυχο .91632613_10212792103395912_7231164221247

Προς το παρόν δείχνει να με έχει βολεψει κ η αμυντική του λειτουργία κ η επιθετική + η 3αδα στο κέντρο που τα πάει περίφημα.

Όποιος θέλει να του πω πως παίζω αλλά είναι ένας προπονητής που επρεπε ήδη να έχετε μιας κ δεν υπάρχει ..βγήκε μια στις  αρχές κ τέλος .

Edited by folinpro
  • Like 2

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...