Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - MyClub [Official Topic] V.1

Recommended Posts

Απο τους μανατζερ που εδωσαν σημερα αν καποιος θελει χρυσο παικτη να ξερει πιανει και 1 3αστερο να βαλει και αντιστοιχα αν θελει 3αστερο να βαλει 1 2αστερο. Δεν γνωριζω αν το εχουν αναφερει και αλλα παιδια ή αν ειναι καποιο γκλιτσακι παντως γινεται ;)

Και εγώ ομάδα της Χιλής έχω με σήμα και εμφάνιση. Αλλά το έμαθα χθες το απόγευμα,εντελώς τυχαία από το φειςμπουκ και από την σελίδα της Μίλαν,που έγραψε όποιος θελει να μπει στο Pes myclub και να δηλώσει Μιλαν για ομάδα να παρει το ροστερ της Μίλαν.

Πολύς κόσμος είναι στα σπίτια τους και παίζουν και η Κοναμι άρχισε τα δωράκια.

• Like 1

2 hours ago, folinpro said:

Όποιος έχει Βιέιρα ξέρει ότι έχει λύσει το πρόβλημα στο κέντρο ..ειδικά τώρα που είναι Β ..γενικά είναι το καλύτερο αμυντικό χαφ στο παιχνίδι..

Είχε δώσει σκάουτερ με 38 λετζεντ ,κάπου εκεί τέλος πάντων ..όποιος δεν τον έβγαλε από εκει ,μεγάλο λάθος ..

Εγώ πήγα για Κρόιφ πάντως. Βιεϊρά ήμουν τυχερός και τον είχαν βγάλει στο κουτί λίγο καιρό πριν. Συν τον Καν τέρμα εγγύηση, και έναν Ρεκόμπα που έτυχε κατά τύχη, δεν έχω άλλους, αλλά έχω τους 3 βασικούς legends που πάντα θέλω σε κάθε pro τα τελευταία χρόνια.

Ο iconic Batistuta πριν 1-2 εβδομάδες με έψηνε για CF, αλλά σιγά μην έριχνα coins έτσι. Άλλωστε θα έρθει η στιγμή σύντομα που θα μοιράζει legends με το τσουβάλι, όπως και πέρυσι. Απλά βλέπω δεν θα βγάλει potw πλέον χωρίς πρακτικά πρωταθλήματα πουθενά, οπότε ίσως τα κοντά 2000 coins που έχω ακόμα να τα κρατάω χωρίς λόγο. Ελπίζω να βγάζει τουλάχιστον καλές εκδόσεις σε club selection.

• Like 1

Πως βγάζεις scouter για legend ;

1 hour ago, Bakogoal said:

Πως βγάζεις scouter για legend ;

Είχε δώσει έναν αν κέρδιζες vs com ένα ματς σε legend difficulty.

• Thanks 1

επαιξα τα ματσ ντει καθαρα για κοινς ειναι οτι πιο σκριπτεντ υπαρχει και νομιζω σπρώχνει πολυ τους μπαρτσα.. 
εβγαλα τα κοινς .. και λεω ας τα ριξω στο πακετο με το μπαρεσι μαλντινι ιντζαγκι .. 
ιντζαγκι ειχα στο 16 και απλα ηταν θεος ..  
δεν περιμενα κατι τρελο πρωτα 2 ασημενιους ανοιγω και το τριτο και λεω α.. κ .... γ ... δεν εβγαλε του λετζεντ ... αλλα ηταν ιντζαγκι 
8uGapxk.jpg
dkVJ811.jpgWMs3FG5.jpg

• Like 1

2 hours ago, brocashelm said:

Εγώ πήγα για Κρόιφ πάντως. Βιεϊρά ήμουν τυχερός και τον είχαν βγάλει στο κουτί λίγο καιρό πριν. Συν τον Καν τέρμα εγγύηση, και έναν Ρεκόμπα που έτυχε κατά τύχη, δεν έχω άλλους, αλλά έχω τους 3 βασικούς legends που πάντα θέλω σε κάθε pro τα τελευταία χρόνια.

Ο iconic Batistuta πριν 1-2 εβδομάδες με έψηνε για CF, αλλά σιγά μην έριχνα coins έτσι. Άλλωστε θα έρθει η στιγμή σύντομα που θα μοιράζει legends με το τσουβάλι, όπως και πέρυσι. Απλά βλέπω δεν θα βγάλει potw πλέον χωρίς πρακτικά πρωταθλήματα πουθενά, οπότε ίσως τα κοντά 2000 coins που έχω ακόμα να τα κρατάω χωρίς λόγο. Ελπίζω να βγάζει τουλάχιστον καλές εκδόσεις σε club selection.

Τους ίδιους λετζεντ έχουμε ,καν τέρμα ,Κρόιφ είχα βγάλει από το κουτί και από τον σκαουτ έβγαλα Βιέιρα .. κ Κρόιφ είναι απίστευτος ,από τους καλύτερους παίχτες του παιχνιδιού..

Έχω επίσης Beckham Nedved Cole York και Elber από icon..

Edited by folinpro

2 στοπερ και 1 δεξι μπακ και έκλεισε και αυτη η σκουαντ..
d8XUrct.jpg

• Like 1

Στα match day δίνει χρυσά;

Το rating μετράει κανονικά; Κοντεύω χίλια και δεν θέλω να ρισκάρω πριν πάρω το badge.

2 hours ago, Bakogoal said:

Το rating μετράει κανονικά; Κοντεύω χίλια και δεν θέλω να ρισκάρω πριν πάρω το badge.

120 κοινς το ενα έδινε σημερα.. 
240 συνολο .. 
ναι το ραιτινγκ μετραει κανονικα..

edit : 11 match 18 goal 6 assist... inzaghi του εχω βαλει σαν σκιλλ καρντ το rising shot .. 

cdPQ353.jpg

Edited by ohmaga33333
  • Thanks 1

17 hours ago, Bakogoal said:

Ναι κανονικά απλά παίζεις με την πιο δυνατή σου ομάδα ,δεν έχει λεβελ .

• Thanks 1

Match day σήμερα απλά ελεεινά. 6winstreak για να ξαναπιάσω 900 και αποσυνδέθηκα απο δύο Ισπανούς. Στον ένα ήμουν μπροστά στο 60 1-0 και με πέταξε, και ο αλλος με πέταξε από την αρχή. Σε μήνυμα που του έστειλα να τον κράξω μου είπε ότι έχει το ιντερνετ πρόβλημα στην βαλένθια και μου ζήτησε συγνώμη. Ε πώς να πιάσεις 1000 κι να πάρεις το μπάτζ μετά... Νίκησα 1300 απο Ελλάδα πρίν απο αυτά τα μάτς κ μ λέει έτσι όπως παίζεις σίγουρα θα το πάρεις το μπάτζ. Έτσι όπως παίζει όμως το παιχνίδι δεν το βλέπω. Τραγική Κονάμι!

Αν θέλει κανείς να δεί το βίντεο με τον 1300 παρακάτω:

https://www.youtube.com/watch?v=-dfFV3nt1Ec

• Like 1

6 minutes ago, antchav21 said:

Match day σήμερα απλά ελεεινά. 6winstreak για να ξαναπιάσω 900 και αποσυνδέθηκα απο δύο Ισπανούς. Στον ένα ήμουν μπροστά στο 60 1-0 και με πέταξε, και ο αλλος με πέταξε από την αρχή. Σε μήνυμα που του έστειλα να τον κράξω μου είπε ότι έχει το ιντερνετ πρόβλημα στην βαλένθια και μου ζήτησε συγνώμη. Ε πώς να πιάσεις 1000 κι να πάρεις το μπάτζ μετά... Νίκησα 1300 απο Ελλάδα πρίν απο αυτά τα μάτς κ μ λέει έτσι όπως παίζεις σίγουρα θα το πάρεις το μπάτζ. Έτσι όπως παίζει όμως το παιχνίδι δεν το βλέπω. Τραγική Κονάμι!

Εγώ αυτό το παθαίνω απ την αρχή της χρονιας... Απλά την τελευταία εβδομάδα με έχει γονατίσει κάθε μέρα αποσύνδεση μια η δύο χαχα κ τα περισσότερα ματς τα κέρδιζα κ να δεις πόσο γκαντέμης είμαι τον έναν τον κέρδιζα κ με αποσύνδεσε λίγα δευτερόλεπτα πριν λήξει το παιχνίδι.. Εγώ παίζω σε PC που έχει θέματα σε αυτό σε πολλούς users απ την αρχή της χρονιάς.. Στο ps4 είναι πιο ασφαλές το παιχνίδι δεν νομίζω να χεις παρόμοιο πρόβλημα.. Η κοναμι απλώς είναι ανίκανη σε πολλά επίπεδα... Δεν μπορείς να παίξεις και να σαι ήσυχος ανεξάρτητα ποιο θα ναι το αποτέλεσμα στο τέλος.. Το σταυρό σου πρέπει να κάνεις να μην απόσυνδεθείς 

Ειναι η βδομαδα που χανεις σιγουρα εγω επεσα στα 840 και περιμενο να περασει η συμφορα. Την αλλη βδομαδα παλι. Εχω 6 σερι ηττες τωρα! 

• Confused 1

1 hour ago, antchav21 said:

Τουλάχιστον εσύ άκουσες και μια συγγνώμη. Σε μένα απλά κάνουν void. Άλλαξα το όνομα σε Record + Cheat = Report αλλά έχω ξενερώσει τόσο με το ψεύτικο mode και το σάπιο gameplay του που με βλέπω για μόνο φιλικά πάλι.

Στο PC είναι πολύ χειρότερη η κατάσταση με τους void cheaters σε σχέση με τη κονσόλα (xbox) πέρσι. Πφφφ έχω εκτιμήσει άπειρα τις κονσόλες για χίλιους λόγους.

Edited by johnson
  • Like 2

Πριν γράψω οτιδήποτε θέλω να πω πως η κατηφόρα δεν έχει τελειωμό αν δεν κλείσεις το μηχάνημα ..σε μέρα που δεν πάει καλά ,κλείσιμο κ αντίο .. προσωπικά έχω κ ένα ακόμα προφίλ κ παίζω τελείως για χαβαλε όταν δεν πηγαίνουν καλά τα πράγματα κ πρέπει να παίξω για να περάσει η ώρα μου ..

Ήμουν 930 940 κάπου εκεί , αρχίζουν κάποιες ήττες ..το ρούτερ σε 2 μέρες με πέταξε 5 φορές ..έκανε restart ..κ οσες περισσότερες αποσυνδεσεις τόσο περισσότερη κόντρα σε πάει το παιχνίδι..είναι κάτι τυχαίο ,συμβαίνει μόνο σε εμένα ,δεν ξέρω .πάντως αυτό αισθάνθηκα ..το βαρέλι δεν έχει πάτο ,780 γράφει το ρανκ ..ολικό restart από εμένα αυτή την φορά ,λέω ή το παρατάω για φέτος ή αλλάζω προπονητή και κάποια πρόσωπα ..Είχα ξεχασμένο από τις αρχές τον Κλοπ με τα 3 φορ ,άκουγα ότι είναι καλός αλλά δεν έπαιζα με αυτόν .ήθελα γκουαρντιολα ..έβλεπες τον Βιέιρα να είναι έρμαιο των αντιπάλων ,να κάνω παίχτες γυμναστές ..με κλοπ ο Βιέιρα έχει γίνει ο παίχτης που δεν βγαίνει ,ο Ράμος βρήκε ρόλο στην ομάδα και ο Εριξεν ,ο ξεχασμένος 1 λεβελ κάνει παπάδες ..cmf μαζί με τον ναινγκολαν ή καντε ,και είναι ο παίχτης που οργανώνει.. υπάρχουν κ απώλειες όπως ο λέβα που από αρχισκορερ είναι συνήθως εκτός γιατί δεν τραβάει με το νέο σύστημα..ποιος νοιάζεται ποιος θα τα βάλει , σημασία έχουν οι νίκες κ το όμορφο παιχνίδι..κάλυψα τους 100 πόντους και συνεχίζουμε ..

(Με αυτούς παίζω )

90828784_10212747165752499_6303586177349

Κυρίως μου αρέσει πολύ η αμυντική του λειτουργία,πολύ συμπαγές πίσω και δίνει μια σιγουριά..πολλά ματς πλέον έχω 0 παθητικό και δεν δέχομαι φάσεις ,1 σουτ σε όλο τον αγώνα 2 κ αυτά όχι με καλές προϋποθέσεις..

Γενικά το παιχνίδι με το delay που έχει αυτές τις μέρες κάνει πολλά ματς τελείως random ..όπως θα κερδίσεις τον 1000αρη έτσι θα χασεις κ από τον 600 .για εμένα μην δίνετε σημασία σε ματς με λαγκ ,ο πιο τυχερός θα κερδίσει συνήθως ή αυτός που έχει μάθει να παίζει με αυτές τις συνθήκες.οπως τα ματς με βροχές,χιόνια και μεγάλα χόρτα ..αυτός που χρησιμοποιεί αυτές τις συνθήκες ,ξέρει να παίζει με αυτόν τον τρόπο ..επίσης ματς που δεν μπορείς να κερδίσεις ,προσπάθησε τουλάχιστον να μην το χάσεις ..

Καλή σας μέρα!

Edited by folinpro
  • Like 4

Τον εχω και εγω αυτον αλλα εχει χαμηλα κοστη διαχείρισης. Σιγουρα  ειναι ο κλοπ? Δεν τον εχω βαλει ποτε να παιξει

29 minutes ago, koloko83 said:

Τον εχω και εγω αυτον αλλα εχει χαμηλα κοστη διαχείρισης. Σιγουρα  ειναι ο κλοπ? Δεν τον εχω βαλει ποτε να παιξει

Νομίζω 910 ξεκινάει ,έχω βάλει κ εγώ μερικά κ έχει πάει 1000..με 910 χωράει μέσα τους πάντες .

Αποσυνδεσεις εγώ δεν έχω ποτέ. Βέβαια παίζω 5-6 ματς την ημέρα πάντα πρωί-μεσημέρι λόγω δουλειάς και σαββατοκύριακα απογεύματα βράδυ δεν παίζω ποτέ ονλαιν, γιατί βλέπω το ίντερνετ μου ότι είναι αργό.Και να παίξω έχει lag δεν με πετάει έξω.Αυτα τα προβλήματα τα ειχα περσι με το 2019,οπου δεν μπορούσα ουτε οφλαιν να παιξω στο myclub.Φετος ομως στο 2020 ειναι σούπερ το ονλαιν και κυρίως στο ποσο γρήγορα βρίσκεις αντίπαλο να παιξεις ολες τις ωρες.Και παιζω με wifi.Οσοι έχετε χρόνο, δοκιμάστε να παίξετε Κυριακή πρωί μέχρι μεσημέρι. Εκτός αν πάτε για καφέ στην πλατεία 😄

Μαξαρε και δεν βγαινει απο 11αδα πλεον ...49 ΓΚΟΛ σε 29 παιχνιδια... και δεν ειναι απο τους παιχτες που θα βαλει οουτε πλατη ουτε θα πας μέτωπο απλα θα βρεθει μεσα στην φαση απο το πουθενα και θα κανει γκολ... οπου την βρει την κολλαει... 
μετα απο πραγματικα ισως την πιο σκριπτεντ μερα εκανα 3 ηττες σε μια μερα !!! που κανω 1 ηττα την εβδομαδα ... αλλαξα συστημα και πρωτη φορα παιζω με LWF RWF στο παιχνιδι .. δεν μπορω να καταλαβω πως δουλευουν αληθεια...  αν καποιος εχει βρει τροπο να μπαινουν στο γκειμ ας μου εξηγήσει   

EDIT:  ξεκίνησε καλα η μερα σημερα ! 

zCW3RXf.jpgarBHVBz.jpg 

Edited by ohmaga33333
  • Like 2

5 hours ago, Nik said:

Αποσυνδεσεις εγώ δεν έχω ποτέ. Βέβαια παίζω 5-6 ματς την ημέρα πάντα πρωί-μεσημέρι λόγω δουλειάς και σαββατοκύριακα απογεύματα βράδυ δεν παίζω ποτέ ονλαιν, γιατί βλέπω το ίντερνετ μου ότι είναι αργό.Και να παίξω έχει lag δεν με πετάει έξω.Αυτα τα προβλήματα τα ειχα περσι με το 2019,οπου δεν μπορούσα ουτε οφλαιν να παιξω στο myclub.Φετος ομως στο 2020 ειναι σούπερ το ονλαιν και κυρίως στο ποσο γρήγορα βρίσκεις αντίπαλο να παιξεις ολες τις ωρες.Και παιζω με wifi.Οσοι έχετε χρόνο, δοκιμάστε να παίξετε Κυριακή πρωί μέχρι μεσημέρι. Εκτός αν πάτε για καφέ στην πλατεία 😄

Έχουν θέμα τα ρούτερ της κοσμοτε,όχι όλα ..μια παρτίδα ,κάτι είχα ακούσει για αλλαγή αλλά δεν ξέρω αν ισχύει.κανει ρισταρτ συνήθως μια φορά την ημέρα ,απλά τυχαινει κάποιες φορές σε μια ώρα να κάνει 2 3 φορές ..

Κλεισμένος στη καραντίνα και δεδομένου του ελεύθερου χρόνου,
είπα και εγώ για πρώτη φορά να κάνω ένα compilation από κάποια γκολ των τελευταίων 3-4 ημερών που ασχολήθηκα με το παιχνίδι.
Σε κάποια από αυτά φαίνεται και το build up. Μιας που οι περισσότεροι δεν με έχετε δει να παίζω, μπορείτε να πάρετε μια καλή ιδέα από το παρακάτω βίντεο.

(είναι από streaming οπότε δεν έχει και τη καλύτερη εικόνα)
(μουσική από PES19 και PES18 για να νιώσετε κάπως)
(γκολ εντός και εκτός myClub)
(στο mix βρίσκεται και γκολ απέναντι σε παίκτη eEuro)
(θεωρώ την άμυνα το δυνατό μου στοιχείο, αλλά άντε να κάνεις compilation με αμυντικά plays)
(το stream ξεκινάει με manual super cancel τριπλίτσα στο χώρο)

Enjoy :)

Edited by johnson
  • Like 4

10 hours ago, johnson said:

.....

Enjoy :)

Ωραίος. Άσχετη απορία, το μενού των πανηγυρισμών δε σε ενοχλεί που πετάγεται κάθε φορά που σκοράρεις? (μπορείς να το κλείσεις αν σε ενοχλεί, για αυτό ρωτάω) :D

• Like 1

Δείτε με ποιους κληρωθηκαμε στο myclub,ο ένας είχε άσχημα stats αλλα η ομάδα τους πετούσε...

Ο δικός μας Lef-Cobra έκανε απίστευτα πράγματα στο τέρμα,έσωσε δύο τρεις φάσεις και εγώ ήμουν ψυχραιμος στο γκολ της ισοφάρισης.Το πρώτο δεν ήταν τίποτα,απλά σουταρα.

Εντύπωση μου έκανε ο Puyol από τους αντιπάλους και η απίστευτη τεχνική και χειρισμός του Neymar.

• Like 1

Είναι ασύλληπτο αυτο που συμβαινει. Εχω 11 ηττες δεν μπορω να βρω παιχτη δεν μπορω να κανω τιποτα. Μου αρεσει που το ειχα καταλλαβει και λεω δεν θα παιξω αυτη την βδομαδα. Παιδια δεν εχω δει χειρότερο παιχνίδι στην ιστορία, που να καθοριζει μονο του το πως θα παιζει η ομαδα που εχεις φτιαξει, ειναι τρομερο δεν περιγραφω αλλο. Και το κακο ειναι οτι θελω να παιξω ρε πουστ.. Μου 799 τωρα αντε παλι αποντην αρχη χαχα

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...