Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - MyClub [Official Topic] V.1

Recommended Posts

Εννοείται οτι δεν ειναι 99 σκριπτ δεν το συζηταμε απλα καταλαβαινεις οτι πχ εγω εκανα 9 συνεχομενες νικες στην 10τη εγινε αυτο με το τερμα και μου εμεινε αυτο. Αυτο που επαθα στο προηγούμενο ματσ που ειχα 20 ευκαιρίες στον στοχο και ποσα δοκαρια και κερδισα 3-2 με δυο σουτ του αλλουνου με 400 καταταξη ειναι πολυ χειροτερο. Το εχανα χωρις τερμα με μεσι και ροναλντο! Αλλα κερδισα και δεν το θυμάμαι να με τρωει. Οταν χανεις την πατας και ξενερωνεις γιαυτο ολοι βριζουν. 

• Like 2

Το έχω γυρίσει αρκετές μέρες τώρα σε pass lvl1 και νομίζω ότι αποδίδει καλύτερα.
Επιλέγει λίγο πιο σωστά με τη σωστή δύναμη. Το lvl3 με εξανάγκαζε σε περισσότερα λάθη.
Και χθες είδα αυτό:

0IIX2Zh.png

• Like 2

31 minutes ago, johnson said:

Το έχω γυρίσει αρκετές μέρες τώρα σε pass lvl1 και νομίζω ότι αποδίδει καλύτερα.
Επιλέγει λίγο πιο σωστά με τη σωστή δύναμη. Το lvl3 με εξανάγκαζε σε περισσότερα λάθη.
Και χθες είδα αυτό:

0IIX2Zh.png

Aυτός είναι παίχτης! 1 ή 2 μόνο, ποτέ 3!! Όλα τα άκαπνα νιάνιαρα είναι στο 3 και το παίζουν παικτούρια, σαν τα βρέφη που μαθαίνουν περπάτημα στη στράτα και τα βαστάει η μαμά μην πέσουνε.. :hehe:

στράτα στρατούλα...

Edited by sonofmook
  • Haha 1

Το pass3 είναι χαζό και άπειρα μπερδευτικό κατ'εμέ. Επιλέγει παίκτη πρώτα με τη δύναμη και μετά με τη κατεύθυνση.
Κάνεις μπαλιά πάνω δεξιά με λίγη δύναμη και αυτή πάει σε άλλο παίκτη επειδή απλώς είναι πιο κοντά.
Ποιος ιάπωνας σκέφτηκε ότι η δύναμη έχει περισσότερη προτεραιότητα από την κατεύθυνση, να ξέρω που να δώσω τα συγχαρητήρια.

Πάσες στο 3 ,μαρκάρισμα στο αυτόματο ,Σάντος προπονητής που παίζει τελείως αυτόματη άμυνα ,πολλοί δεν μαρκάρουν καν ,έχουν άλλον παίχτη κ πατάνε τετράγωνο..δεν παίζουν κάνα σιμ λέω εγώ ..όταν τα κόβει ολα το pc είναι μια χαρά ,όλα τέλεια ..πετάμε ένα Δ και κάνουμε γκολ ..όταν δεν τα κόβει έχει σκριπτ..σκριπτ σημαίνει σενάριο ,όσο πιο πολύ το αφήνεις στο αυτόματο ,τόσο περισσότερο θα παίζεις ανάλογα με τα κέφια του υπολογιστή ..

Σε αυτό το ματς το σενάριο είναι αυτό..μπορείς να το αλλάξεις ή να επέμβεις σε αυτό ?με όλα τα παραπάνω όχι ,παίζεις μονόπατα το ίδιο κ το ίδιο ..

Το παιχνίδι πάντως ,από το update της προηγούμενης Πέμπτης είναι σπασμένο .δεν υπάρχει λογική ,δεν μπορείς να παίξεις αυτό που ξέρεις ..από χθες δεν ξέρω ,δεν έχω προλάβει να παίξω .οποίος έπαιξε ας μας πει ..

Edited by folinpro

Το update σε gameplay δε μπορεί εύκολα να κριθεί σε rigged modes όπως το myClub.
Ποτέ δε μπορείς να είσαι σίγουρος εκεί. 9/10 φορές που αναφέρει κάποιος κάτι που άλλαξε "μετά το update" είναι placebo effect κανείς δεν επιβεβαιώνει τη διαφορά.
Προσωπικά φέτος στο πολυδιαφημισμένο update τέλος Οκτώβρη είδα διαφορά στο awareness... μέχρι που το χαλάσανε πάλι με το επόμενο update (σα να το επαναφέρανε στο χαλασμένο) και να μείνει χαλασμένο για πάντα. 

Edited by johnson

7 hours ago, johnson said:

Το pass3 είναι χαζό και άπειρα μπερδευτικό κατ'εμέ. Επιλέγει παίκτη πρώτα με τη δύναμη και μετά με τη ..

Τροφή για σκέψη, επειδή εχω δει πολλες φορες να συζητάμε το θέμα κ μου κανει εντύπωση, που δεν το αναφέρει ποτέ κανείς. 

Μπορείς σε παρακαλώ να βγάλεις ενα screenshot απο αγγλικά,  τι γράφει η επεξήγηση στο Pass support 2 & 3? Και μεταφραζοντας το να μου πεις τι συμπεραίνεις?

Λειπω απο το σπίτι, για αυτο το ζητάω κ δεν το ανεβάζω εγώ. 

Έχοντας παρατήσει το παιχνίδι εδώ και 1 εβδομαδα βρηκα την ησυχία μου.

Διαβάζοντάς σχετικά με το λεβελ στην πασα, συμφωνω ότι το λεβελ3 είναι πολύ κακό. 

Εγώ έπαιζα παντα λεβελ1. Ουτε καν 2.

Το ίδιο και στο fifa ποτέ auto.

Η εντελώς αυτόματη πασα καταστρέφει εντελώς το παιχνίδι, με πάσες άλλου για άλλου, και προκαλώντας προβλήματα στην ορθη ανάπτυξη (όσο είναι εφικτό με τα broken games που μπλεξαμε) στο ματς.

• Like 2

Πάσα πάντα στο 1 μόνο εννοείται και φίλτρο οπωσδήποτε στα ranked για να με βγάζει με 1.Το 3 είναι για πέταμα,το είχα βάλει δοκιμαστικά για ένα δυό ματς αλλά πολύ μούφα.Εκτός του ότι κάνει τα ματς πολύ πιο πινγκ πονγκ και φλιπεράκι,δίνει και όπου θέλει πολλές φορές όπως λένε και τα παιδιά πιο πάνω αφού διαλέγει τελείως αυτόματα.Τουλάχιστον στο 1 άμα κάνεις λάθος πάσα ξέρεις ότι είναι περισσότερο δικό σου λάθος και γενικά κρατάει το ρυθμό αγώνα σε πιο φυσιολογικά πλαίσια.

@koloko83  Εννοείτε ρε συ μπορώ να καταλάβω και τα νεύρα κάποιου και τα σιχτιρίσματα και ότι μπορεί να γίνει ότι νά'ναι στο παιχνίδι κάποιες φορές.Σε κάποια φάση εγώ πήγαινα για πέμπτη νίκη με χειρότερο αντίπαλο,κερδίζει κόρνερ ο αντίπαλος,έχω τον Ντε Μπρόινε στο πρώτο δοκάρι για να απομακρύνει,έρχεται η μπάλα πάνω του και αντί να κάνει κεφαλιά γυρνάει πλάτη χτυπάει η μπάλα πάνω του και μπαίνει αυτογκόλ..γελούσα μ'αυτά που έβλεπα,δεν το είχα ξαναδεί αυτό.Δεν μπόρεσα να κερδίσω εκείνο το ματς.Από την άλλη είχα και περιπτώσεις όπου πήρα σχετικά εύκολα την πέμπτη νίκη χωρίς να δω κουλά.Οπότε όλα γίνονται.Απλά άμα δε πάρεις το αποτέλεσμα που θες σου μένει πιο πολύ η πικρία μετά και το θυμάσαι περισσότερο ενώ άμα κερδίσεις στην τελική το προσπερνάς πιο εύκολα ακόμα κι αν δεις κάποια κουλά όπως λες κι εσύ.

Και μένα αν με δεις καμιά φορά τι νεύρα μου βγάζει και τι σιχτίρια ρίχνω θα πεις δεν είναι καλά αυτός.:hehe: Μετά όμως αν ξαναδώ τις φάσεις πιο ψύχραιμα,βλέπω ότι πολλές φορές μπορεί να φταίω κι εγώ γιατί πχ μπορεί να τράβηξα τον αμυντικό έξω ενώ δεν έπρεπε κτλ.Γενικά η ψυχολογία παίζει μεγάλο ρόλο στο παιχνίδι.Είχα δει και ένα σχόλιο κάπου στο youtube που έλεγε ότι μια μεγάλη διαφορά των pro απ'τους απλά πολύ καλούς παίχτες είναι ότι οι pro έχουν τη δυνατότητα να κρατήσουν τη ψυχραιμία τους ότι και να συμβεί στο ματς,και συμφωνώ μ'αυτό.Εγώ πολλές φορές δεν το καταφέρνω αυτό και μετά αρχίζουν και τα εύκολα λάθη και τα ανούσια τάκλιν κτλ,το έχασες το τρένο.Θέλει πολύ αυτοσυγκέντρωση,άμα μπεις στο τριπάκι ότι όλα είναι εναντίον σου και δεν σ'αφήνει να παίξεις κι αρχίζεις και νευριάζεις,πάει..δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις αποτέλεσμα.

Οπότε,για να συνοψίσω,μπορώ να καταλάβω και τα βρισίδια και τα παράπονα των φίλων εδώ μέχρι ένα σημείο και το ότι μπορεί να γίνει ότι νά'ναι τελείως στο παιχνίδι κάποιες φορές.Παρόλα αυτά νομίζω πως και ο παίκτης έχει αρκετά μεγάλη επιρροή στο τι γίνεται ή όχι στο ματς και πως είναι υπερβολικό και βολικό να τα ρίχνουμε πάντα όλα στο σκριπτ όταν κάτι δεν μας πάει όπως το θέλουμε.Μ'αυτές τις υπερβολές λοιπόν διαφωνώ εγώ που λέγονται κάποιες φορές γιατί πετάνε όλες τις ευθύνες που μπορεί να έχουν κι αυτοί από πάνω τους και για όλα φταίει το παιχνίδι.Ε δεν είναι έτσι..κάνεις κι εσύ κάπου λάθος.Δε γίνεται πχ να λες ότι σε 30 συνεχόμενα παιχνίδια σε αδίκησε κι ότι το σκριπτ ήταν εναντίον σου.Δε γίνονται αυτά.Ακόμα και να υπάρχει το σκριπτ τόσο έντονα όπως το λες,κάποια στιγμή θα γυρίσει και υπέρ σου,δε θα είναι σε 30 παιχνίδια εναντίον σου.Οπότε είναι τελείως υπερβολικό και άκυρο αυτό που λες.Ή το να λες ότι το παιχνίδι είναι 99% σκριπτ.Νομίζω πως ο καθένας μπορεί να καταλάβει ότι αυτό είναι κάτι υπερβολικό και δεν ισχύει.Οπότε σε γενικές γραμμές συμφωνώ κι εγώ με τα περισσότερα που λένε οι φίλοι εδώ μέσα,απλά μερικές φορές γράφονται και κάποιες υπερβολές κατά τη γνώμη μου,αυτό είναι όλο.

@slamsoze   Θυμάμαι που πόσταρες κάπου ή εδώ ή στο evoweb για την Rayong FC απ'το Ταυλανδέζικο πρωτάθλημα με το ωραίο σήμα με το δράκο.Πήγα λοιπόν κι εγώ από'κει να δω τι παίζει με τις ομάδες μιας και έχουν κάτι ενδιαφέρων ομάδες και σήματα και ήθελα έτσι για αλλαγή να διαλέξω κάτι διαφορετικό να έχω για ομάδα στο myClub και όχι συνέχεια τις ίδιες.Βρήκα λοιπόν την PT Prachuap FC με γαμάτο σήμα που έχει μία θυμωμένη thug life πορτοκαλί μέλισσα σε μαύρο φόντο.:metal:Τα σπάει λέμε.Επίσης έχουν πολύ ωραίες φανέλες,ειδικά η τρίτη είναι πανέμορφη αλλά και η πρώτη η πορτοκαλί με το μαύρο είναι ωραία.Η δεύτερη έτσι κι έτσι,μια απλή γαλάζια.Οπότε ψήθηκα να την διαλέξω να την έχω λόγω σήματος και φανέλας και γενικά αλητεία να έχεις μια τέτοια ομάδα αφού κανείς δεν τις διαλέγει και όλοι παίρνουν πάντα τις καλές και γνωστές.Και'γω συνέχεια ή με ΠΑΟΚ ή με Γιούβε ή με Άρσεναλ έπαιζα και βαρέθηκα τις ίδιες.Μόνο PT Prachuap FC ρε γατιά λέμε!!!:hehe:

• Love 1
  • Like 2
  • Haha 2

4 hours ago, slamsoze said:

Μπορείς σε παρακαλώ να βγάλεις ενα screenshot απο αγγλικά,  τι γράφει η επεξήγηση στο Pass support 2 & 3? Και μεταφραζοντας το να μου πεις τι συμπεραίνεις?

Και δεν είναι μόνο αυτό, το χειρότερο είναι η αλλαγή παίκτη που σου γράφει ξεκάθαρα ότι δεν σου αλλάζει στην άμυνα και όμως σχεδόν σε κάθε (έστω λίγο) βαθιά μπαλιά σε καταστρέφει! Το ίδιο και στα στημένα, 99% είναι ένα απλό flag στο κώδικα του παιχνιδιού ώστε να μην αλλάζει αυτόματα ποτέ στην άμυνα και όμως τόσα χρόνια επιμένουν να μας κοροιδεύουν στα μούτρα.

Σε λίγα χρόνια όπως πάνε θα λέμε pro και αντί να παίζουμε εμείς, θα καθόμαστε σα χάνοι να κοιτάμε:

Edited by johnson
  • Like 2

@Ribo_10 εχει γινει πολυ ωραία κ επαγγελματικη δουλειά στα Thai clubs, με 3 και 4 εμφανίσεις το καθε club , καλοσχεδιασμενες με ολους τους χορηγούς κτλ. Κανα δυο φέτος ειναι πιο προχειροφτιαγμενες, αλλα ειναι "όαση" σε σύγκριση με κατι πρωταθλήματα Δανιας,Ρωσίας που το 90% των ομάδων εχουν δυο εμφανισεις και ειναι σαν να τις έφτιαξα εγω στο pesmaster σε 5 λεπτά ενώ βαριόμουνα. Τις δοκιμαζω κ εγω ανά βδομάδα,  αγαπημένη η Pathum United, η ομάδα με σήμα τον Κούνελο με τα κόκκινα μάτια. Γενικα εχω ξαναπει κάπου,  το πρωτάθλημα της Ταϊλάνδης είναι λατρεία γιατί ειναι πολυ cult-ίλα. Ομάδες του στρατού, της αστυνομίας, της αεροπορίας,  του ναυτικού, τελωνειακοί, εφοριακοί,  ΔΕΗ, πυροσβέστες. Ειναι αρρώστια!!!

@johnson αυτο που θέλω να πω για το PA3, χωρίς καν να το εχω δοκιμάσει ποτέ,  είναι οτι αυτο που λέει στην περιγραφή, είναι οτι δε λαμβάνει υπόψη ούτε κατεύθυνση,  ουτε μπάρα δύναμης,  κοινώς κάνει ότι γουστάρει το παιχνίδι ή αλλιώς ότι θεωρεί αυτό λογικό. Για αυτό κ πολλές φορές βλεπουμε παραπονα του στυλ "σημαδευω πανω και τη δινει στον κατω" κτλ.

Βέβαια υπάρχουν κάποιοι αστερίσκοι εδώ,  δε θα επεκταθώ τωρα γιατι γράφω από κινητό,  επιγραμματικά να πω οτι ειναι το πιθανό λαγκ, ο λαθος χρονισμος του χειριστη με τον τρόπο που κανει register τις κινήσεις το παιχνίδι κ κλειδώνει απο νωρίς πράγματα οπως στόχευση κτλ. ,καμια φορά και ολα μαζί μπορεί να ειναι η αιτία για μια πασα τελειως αντίθετη. 

Τελος για να το κλείσω με plot twist, πιστεύω ότι αυτο που λέει η επεξήγηση στο PA3, ισχυει σε μεγάλο βαθμό,  αλλα οχι απόλυτα οπως περιγράφεται.  Αυτο εχει να κάνει με μια μακρά παράδοση που εχει η ΚΟΝΑΜΙ,  να γράφει λειψές οδηγίες στα gametips του PES ή οδηγίες που είναι κακο-μεταφρασμενες στα αγγλικα, απο τα γιαπωνέζικα , ή σωστη μετάφραση αλλα κακη επεξήγηση. 

Δηλαδή στο παραπανω παράδειγμα που ειπα με την πασα στο PA3, προσωπικη μου εκτίμηση είναι οτι αν το input του χειριστη συμφωνεί με τη λογική του παιχνιδιού,  εκτελείται κανονικά η εντολή. Αν η ΑΙ το θεωρει άκυρο,  παρολο που στην οθόνη και στο ματι μπορεί να φαίνεται λογικό,  τοτε παραβλεπει κατεύθυνση/δύναμη και κανει ο,τι γουστάρει - οτι θεωρει η ΑΙ του παιχνιδιού "λογικό".

Δε νομίζω δηλαδή οτι ισχύει στο 100% αυτο που γραφει η ΚΟΝΑΜΙ μέσα,  οτι ο παίκτης πατάει απλά διακοσμητικά το Χ και όλες οι πάσες πάνε στον αυτόματο.

Κάπως ετσι λογικά λειτουργεί κ η περίπτωση με τον κέρσορα. Γενικά οι άνθρωποι είναι τσακωμενοι με τις σωστες οδηγίες . Παλιά διάβαζα κ το βιβλιαρακι οδηγιών και πάλι κάποια εμπειρικά τα καταλάβαινα μόνος μου. Όπως επίσης μου εχει τυχει σε challenge training να κανω αυτο που ελεγαν τα tips και να μη μου το πιάνει για σωστό το παιχνίδι,  ήθελε να το κάνεις υπό προϋποθέσεις για να κανεις clear το challenge. 

Edited by slamsoze
  • Like 1
  • Haha 1

Κάθισα χθες και σήμερα να παίξω μετά από ένα διάστημα αποχής και τελικά σήμερα κατέληξα να το κάνω απεγκατάσταση. Με συνολικό χθεσινό και σημερινό απολογισμό 6 νίκες 1 ισοπαλία και 1 ήττα, όλα τα παιχνίδια ήταν στο matchday. Όταν κερδίζεις και το κάνεις uninstall νομίζω δεν χρειάζονται περαιτέρω αναλύσεις. Πάντως η απορία μου έχει μείνει για το πως κατάφεραν και τα σκάτωσαν έτσι, λες και τους πληρώνει η ΕΑ...

• Like 3

7 hours ago, BasilhsGR said:

Κάθισα χθες και σήμερα να παίξω μετά από ένα διάστημα αποχής και τελικά σήμερα κατέληξα να το κάνω απεγκατάσταση. Με συνολικό χθεσινό και σημερινό απολογισμό 6 νίκες 1 ισοπαλία και 1 ήττα, όλα τα παιχνίδια ήταν στο matchday. Όταν κερδίζεις και το κάνεις uninstall νομίζω δεν χρειάζονται περαιτέρω αναλύσεις. Πάντως η απορία μου έχει μείνει για το πως κατάφεραν και τα σκάτωσαν έτσι, λες και τους πληρώνει η ΕΑ...

Είναι άδικο από το myClub να πας στην απεγκατάσταση. Έχει τόσα άλλα modes που δεν είναι τόσο τσίρκο. Μόνο για το myClub παίζετε/αγοράζετε ένα game;

Εγω πήρα το φιφα αλλα δεν μ άρεσε το gameplay του..Καταρχην ειναι σαν να κανουν πατιναζ...και για να κανεις άμυνα θέλει τάμα..Για αυτο μετα απο καιρό επέστρεψα στο pes και στο Myclub..Και μου φάινεται καλύτερο απο οταν το άφησα..

Έκανα και stream αν θέλετε ρίξτε μια ματιά..,

• Love 1
  • Like 1

Καλησπερα σε ολους.Ειμαι καινουργιος στο forum.Εχω μια τεραστια απορια στο my club.Eχω για προπονητη τον Santos.Παιζει με ενα συγκεκριμενο συστημα.Τις προαλλες επαιξα με καποιον online που ειχε ακριβως τον ιδιο προπονητη.Στη διαρκεια του αγωνα καταλαβα οτι παιζει με διαφορετικο συστημα.Πως γινεται αυτο?Εγω αυτο που θελω ειναι να βαζω τους παιχτες μου ακριβως εκει που θελω.Ας μου εξηγησει καποιος βημα βημα πως θα το κανω σας παρακαλω.Ευχαριστω

darap21 Πρέπει να πάρεις και φιφα για να καταλάβεις το πόσο καλό είναι το Pes.Μακαρι να το περνάνε όλοι να είχε λιγότερη γκρίνια και μιζέρια εδώ μέσα. 

tonifcb αγοράζεις έναν φθηνό προπονητή με το σύστημα που θέλεις να βάλεις στον Σαντος. Πας στην ομάδα σου.Σου δείχνει τα τρία συστήματα πατώντας R1.Διαλέγεις το δεύτερο η το τρίτο σύστημα. Πας στην φάτσα του προπονητή σου,πατάς τετράγωνο μενού προπονητής, έχει αλλαγή βοηθ.προπονητη.Πατας εκεί και κάνεις τον δεύτερο προπονητή βοηθό στον Σαντος. Έτσι μπορείς να έχεις το σύστημα του στα παιχνίδια. Κάθε φορά πρώτου ξεκινήσεις αγώνα μοίραζε τους παίκτες που θέλεις στις θέσεις που προτιμάς των δύο συστημάτων και μετά μπαίνεις στο πλάνο παιχνιδιού για τις υπόλοιπες οδηγίες. 

Εγω με τα χιλια ζορια ξαναγυρισα στα παλια ειμαι 850 και προσπαθω να φτασω το 900 που ειχα. Φετος ειναι πιο δυσκολο με αυτα που γίνονται να ανεβεις. Εχει φτασει κανεις το 1000 φετος ρε παιδια? 

On 20/2/2020 at 10:25 ΠΜ, de_paizei said:

Μολις περοεγραψες ολους τους λογους για τους οποιους το παρατησα καθως αυτο το ονειρακι που περιγραφεις με παιξτες που γυριζουν σβουρες Γυρω απο τον εαυτο τους κλπ  ΔΕΝ ειναι ποδοαφαιρο

ακου να γυριζουν σα σβουρες .,,, βεβαια ολοι ετσι παιζουν αλλα που το εχετε δει αυτο στο πραγματικο ποδοαφαιρο να γινεται τοσο απαμ

μαλιατα τα περισσοτερα που αναφερεις ειναι για μενα αλληλοαντικρουομενα

δυςτυχως ουτε θαθελα να σε βρω αντιπαλο

να χαρω να παιξω τι με ενα τετοιο αντιπαλο 

να κραταει μπαλλες να γυριζει σβουρα να εχει σχεδον πκη τξν ωρα τη μπαλλα μονοα του να κανει εξπλοιιτ τα του παιχνιδιου τι λογο θα ειχε καποιος για να ενδιαφερθει να παιξει μαζι σου 

εσυ θες ενα να σε παρακολουθει να παιζεις και νομιζω οπως κανουν πολλοι αλομα καλυτερα να παρατησει και το μοχλο να βαζεις μονος γκολ 

δεν βλεπω καποια χαρα

και ουτε εσυ ο ιδιος θα σου αρεσε να εχεις εναν σαν και σενα αντιπαλο

και πολλοι μαλιστα επειδη ειναι τοσο κακομαθημενοι παιζουν και πισω την μπαλλα προκλητικα αλλιως αυτο το 70% δεν πετυχενεται

αλλα επειδη πληρωνουν ομως αυτοι οι πελατες οπως και εσυ ο ιδιος αναφερεις ξερει τι κανει η κοναμι

απλα ποδοσφαιρακι για μενα τουλαχιστον αντιο (χωρις να θελω να σε θιξω απλα σαν παραδειγμα πηρα τα λογια σου γιατι πανε γαντι με αυτο που εγω εκλαμβανω ως καταντια του προ εσυ αλλωστε λογικα εισαι παικταρας και λογιξα ποκυ καλυτερος και απο μενα αρα δεν τιθεται θεμα προσωπικο στο λεω για να σε προλαβω ) 

συμφωνω μαζι σου!! ειναι αφανταστα εκνευριστικο για μενα, να παιζω εναντιον καποιου που αλλαζει 100 πασες μεχρι να φτασει στην περιοχη σου κι εσυ να καθεσαι να παρακολουθεις χωρις να μπορεις να παρεμβεις, αφου η κοναμι επιτρεπει τυφλες αυτοματες πασες  , ασε που η διαιτησια σε κανει να γελας, πολλες φορες εχεις εσυ τη μπαλα, σε μαρκαρει ο αντιπαλος και δινει φαουλ σε βαρος σου! εγω δεν εχω την υπομονη να αντιμετωπιζω αντιπαλο με αμετρητες πασιτσες , παιζω πραγματικο ποδοσφαιρο με σκοπο να φτασω στο αντιπαλο τερμα κι οχι να ζαλισω τον αντιπαλο...οσο για το σκριπτ, ναι, υπαρχει, η κοναμι παντα το ειχε, απλα για να εχει σασπενς το παιγνιδι, να ειναι απροβλεπτο  και να μην ειναι αυτοματοποιημενο..βλεπεις τον ιδιο παικτη, στην ιδια θεση, με το ιδιο πατημα κουμπιου, με τον ιδιο τερματοφυλακα αντιπαλο, με την ιδια κλιση σωματος, τη μια να σκοραρει ανετα και την αλλη να πηγαινει η μπαλα για βρουβες! εσυ κοιτας με ανοιχτο το στομα και δεν το πιστευεις  αλλα ετρσι ειναι, πρεπει να το εχουμε μαθει τοσα χρονια αυτο...ειναι και το αλλο, δεν ξερω αν συμβαινει σε σας, αλλες μερες πεταω και αισθανομαι ανικητος κι αλλες χανω απ τον καθε πανασχετο χωρις να μπορω να σταυρωσω ουτε ισοπαλια...αλλες φορες τρωςκατι απιθανα αυτογκολ, αλλοτε κουτουλιωνται μεταξυ τους οι αμυντικοι κι αλλες φορες, γυρνας τη μπαλλα στο τερμα κι αντι να διωξειμ την πεταει στα διχτυα μονος του..το παιγνιδι αυτο το myclub ειναι για γερα στομαχια, πρεπει να αντεχεις τα παραξενα και να μη νευριαζεις...εγω δεν μπορω να κραταω παντα την ψυχραιμια μου, ειμαι ικανος αν φαω κανα δυο φαβες  απο κατωτερο αντιπαλο, να βαλω μονος μου και τρια αυτογκολ να ληξει σε βαρος μου μια ωρα αρχυτερα...το παιγνιδι βεβαια δεν παυει να ειναι εθιστικο αλλα στο φιναλε, ειναι απλα ενα παιγνιδι με ατελες λογισμικο , με τα καλα του και τα κακα του, τελος οβερ!

• Like 1

@Nik αμα δεν το δω δεν θα μπορώ να κρίνω..το είδα και έκρινα...

Το match day real-barca μεγάλη απάτη πάντως..Είναι καθαρά pay to win...

Έχω κάνει record και τα 3 ματσ και θα τα ανεβάσω youtube.. To παιχνίδι έκανε τα πάντα για να χάσω...

• Like 1

12 hours ago, koloko83 said:

Εγω με τα χιλια ζορια ξαναγυρισα στα παλια ειμαι 850 και προσπαθω να φτασω το 900 που ειχα. Φετος ειναι πιο δυσκολο με αυτα που γίνονται να ανεβεις. Εχει φτασει κανεις το 1000 φετος ρε παιδια? 

Όσοι έχουν χρόνο για χάσιμο και έχουν ένα decent ποσοστό νικών (60+ %) κάποια στιγμή φτάνουν. Όπως και πέρσι δηλαδή.

• Like 1

σημερα η κοναμι με κατεκλεψε! 2 συνεχομενες ηττες με το ετσι θελω....μεχρι κ η διαιτησια σου ακυρωνει γκολ με προφαση οτι εγινε επιθετικο φαουλ... απ το μισο μετρο σουτ η  μπαλα αντι να καταληγει στα διχτυα παει στο δοκαρι, κ αλλες χαμενες ευκαιριες για να να μην κερδισεις ενω εισαι ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ...οτι να ναι εισαι κοναμι κ προπερσι,περισυ κ φετος,,τα 1000 θα τα φτασεις αλλα αντι για 1000 επρεπε να χες 2000......οποτε.......

• Haha 2

On 24/2/2020 at 9:38 ΠΜ, Nik said:

darap21 Πρέπει να πάρεις και φιφα για να καταλάβεις το πόσο καλό είναι το Pes.Μακαρι να το περνάνε όλοι να είχε λιγότερη γκρίνια και μιζέρια εδώ μέσα. 

tonifcb αγοράζεις έναν φθηνό προπονητή με το σύστημα που θέλεις να βάλεις στον Σαντος. Πας στην ομάδα σου.Σου δείχνει τα τρία συστήματα πατώντας R1.Διαλέγεις το δεύτερο η το τρίτο σύστημα. Πας στην φάτσα του προπονητή σου,πατάς τετράγωνο μενού προπονητής, έχει αλλαγή βοηθ.προπονητη.Πατας εκεί και κάνεις τον δεύτερο προπονητή βοηθό στον Σαντος. Έτσι μπορείς να έχεις το σύστημα του στα παιχνίδια. Κάθε φορά πρώτου ξεκινήσεις αγώνα μοίραζε τους παίκτες που θέλεις στις θέσεις που προτιμάς των δύο συστημάτων και μετά μπαίνεις στο πλάνο παιχνιδιού για τις υπόλοιπες οδηγίες. 

@Nik σε ευχαριστω για το σχολιο σου.Δυστυχως δε τα καταφερα.Δε ξερω γιατι.Εκανα οτι μου ειχες γραψει.Μηπως υπαρχει κανα βιντεο για αυτο το θεμα?Ειχα πολλα νευρα χτες...

Καλησπερα παιδες, ξεκινησα το φετινο παιχνιδι τις τελευταιες 20 μερες. Το παιχνιδι ειναι απλως κλωτσοσκουφι ή ειναι ιδεα μου;

Μου θυμιζει ενα παλιο τηλεπαιχνιδι στο blue sky με τον Φωντα Τσουνη. Που επαιρνες τηλεφωνο και ελεγχες με τα πληκτρα του τηλεφωνου σου τις κοντρες των ποδοσφαιριστων. Που οι ποδοσφαιριστες ηταν αληθινοι ανθρωποι αλλα τυπου ηθοποιοι. Και συνεχεια γινονταν κοντρες. Το θυμαται κανενας;

Αυτο μου θυμιζει. Μπαμ μπουμ κλωτσοσκουφι, λαθη , αστειες καραμπολες κτλ. Ενδιαμεσα κανεις και καμια πασα αλλα το νοημα εν τελει ειναι αν θα εισαι τυχερος να κερδισεις την καραμπολα της μπαλας. Και δεν παω ασχημα, ενα 45-50% το πιανω εχοντας τυχαιους παιχτες που μου δωσε το παιχνιδι και χωρις πολυ ψαξιμο για τον ιδανικο κοουτς. Αλλα ειναι γελοιο το θεαμα, οσο και να ψαχτεις για παιχτες κ προπονητες, το παιχνιδι ειναι esports ΚΑΡΑΜΠΟΛΑ 2020 Παει για διαγραφη μου φαινεται

Edited by thermoSF
  • Like 1
  • Haha 1

16 hours ago, thermoSF said:

Καλησπερα παιδες, ξεκινησα το φετινο παιχνιδι τις τελευταιες 20 μερες. Το παιχνιδι ειναι απλως κλωτσοσκουφι ή ειναι ιδεα μου;

Μου θυμιζει ενα παλιο τηλεπαιχνιδι στο blue sky με τον Φωντα Τσουνη. Που επαιρνες τηλεφωνο και ελεγχες με τα πληκτρα του τηλεφωνου σου τις κοντρες των ποδοσφαιριστων. Που οι ποδοσφαιριστες ηταν αληθινοι ανθρωποι αλλα τυπου ηθοποιοι. Και συνεχεια γινονταν κοντρες. Το θυμαται κανενας;

Αυτο μου θυμιζει. Μπαμ μπουμ κλωτσοσκουφι, λαθη , αστειες καραμπολες κτλ. Ενδιαμεσα κανεις και καμια πασα αλλα το νοημα εν τελει ειναι αν θα εισαι τυχερος να κερδισεις την καραμπολα της μπαλας. Και δεν παω ασχημα, ενα 45-50% το πιανω εχοντας τυχαιους παιχτες που μου δωσε το παιχνιδι και χωρις πολυ ψαξιμο για τον ιδανικο κοουτς. Αλλα ειναι γελοιο το θεαμα, οσο και να ψαχτεις για παιχτες κ προπονητες, το παιχνιδι ειναι esports ΚΑΡΑΜΠΟΛΑ 2020 Παει για διαγραφη μου φαινεται

κλοτσοσκουφι δεν ειναι απλα εχει τα ιδια ακριβως φορματ που εχει το προ τα τελευταια 5 χρονια...ιδια σουτ εξω απ την περιοχη μετα απο αποκρουση της αμυνας (στα περιστερια), ιδιο διωξιμο τερματοφυλακα  απο σεντρα η κορνερ (παντα προς τον ιδιο παικτη που εκανε τη σεντρα), πασες  που βγαινουν  πλαγιο αουτ χωρις πιεση ,  πολλες φορες δεν αλλαζει το βελακι στους αμυντικους οποτε  καθονται αγαλματα και ο επιθετικος μπαινει μονος του, κλπ...προσωπικα, κουραστηκα να παιζω  και να κοπιαζω και να χανω τον πολυτικο χρονο μου  με αντιπαλους που εχουν τη μικτη κοσμου με ολους τους παικτες στο 95-100 (ενω εγω ουτε ροναλντο εχω ουτε μεσι ουτε αλλους παρομοιους),κουραστηκα να βλεπω αντιπαλους με 300 πασιστσες μεχρι να φτασουν περιοχη και συ να τρεχεις απο δω κι απο κει για να κλεψεις τη μπαλλα αλλα  ματαια ,  κανω τελευταια και απανωτες ηττες , χαλαει η ψυχολογια μου και σκεφτομαι να τα παρατησω η να το ελαττωσω σημαντικα....τελος, οσο εισαι μεχρι το 500 σου δινει αντιπαλους στα μετρα σου σχεδον , απο κει και περα, αν τολμησεις να φτασεις το 600, σου δινει μονο θηρια , λολ

Edited by mikael496