Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - MyClub [Official Topic] V.1

Recommended Posts

Έριξα 300 χρυσά στους featured του αγγλικού πρωταθλήματος. Με κάθε παίκτη δίνει και ειδικό γυμναστή. 

Αρχικά μου τυχαίνει ο χειρότερος, ο χρυσός τερματοφύλακας ο Henderson συν ένα γυμναστή. Μετά ο αρ.μπακ ο Van Aanholt συν 2 γυμναστές και τρίτος ο Rashford συν ένα γυμναστή. Δεν υπάρχει όριο 3 φορές χρυσά, μπορώ αν θέλω να ρίξω κι άλλα. 

Μου μείναμε 670 χρυσά.Δεν μου κάνει εντύπωση πλέον όποιος και να μου τύχει. Παίζω 4 μήνες, μου έχουν τύχει παίκτες που μου αρέσουν. Συνεχίζω παιχνίδια και λίγο κι οφλαιν από τώρα. Είναι στιγμές που είμαι χαλαρός και θέλω να παίξω οφλαιν myclub.Καιω συμβόλαια παικτών που δεν θέλω να κρατήσω, ακόμα και μαυρομπαλων πλέον. Φέτος παίζει να κάνω το μεγαλύτερο λιώσιμο μετά το 2017.Μάστερ λίγκ με το 2017.

Edited by Nik

Εγω βαζω ταινια και βλεπω το βραδυ και ηρεμησα χαχα. 2 ματσ με 4 δοκαρια συνολο καμια 30 ευκαιριες 20 στο τερμα και οι αλλοθ δυο 3 ευκαιριες στο συνολο. Στο 1 εχασα 2-1 στο αλλο 1-0ελειπε η γυναικα με τα παιδια και το βρισιδι που εριξα δεν το εχω ριξει ποτε και πανω που δακρυζα παω να σβησω την ομαδα και ναι χτυπαει το τηλεφωνο και ηταν η μανα μου ξεσπασα εκει και ηρεμησα χεχε. Τταινιες και παλι ταινιες.... 

• Haha 5

2 hours ago, koloko83 said:

Εγω βαζω ταινια και βλεπω το βραδυ και ηρεμησα χαχα. 2 ματσ με 4 δοκαρια συνολο καμια 30 ευκαιριες 20 στο τερμα και οι αλλοθ δυο 3 ευκαιριες στο συνολο. Στο 1 εχασα 2-1 στο αλλο 1-0ελειπε η γυναικα με τα παιδια και το βρισιδι που εριξα δεν το εχω ριξει ποτε και πανω που δακρυζα παω να σβησω την ομαδα και ναι χτυπαει το τηλεφωνο και ηταν η μανα μου ξεσπασα εκει και ηρεμησα χεχε. Τταινιες και παλι ταινιες.... 

Αυτες οι μαναδες τι εχουνε ακουσει ολα αυτα τα χρόνια με το PES 😛

btw εμενα παλια οποτε με έπαιρνε τηλ. η μανα μου έτρωγα γκολ κ της μιλουσα έξαλλος μετα!

• Like 1
  • Haha 3

Εμενα η γυναικα που  είναι και χαλαρο ατομο δεν επεμβαίνει ποτε στα αντρικα πραγματα το μονο που μου επιβάλει ειναι να μην παοζω προ οταν ειναι ξυπνια τα παιδια. 3 χρονών το ενα εχει μαθει να λεει :παλι φωναζεις παλι προ? + ολα τα καντηλια που σερνω. Χαχαχ

• Haha 5

4 hours ago, SkyloMethIR said:

Παρεμπιπτόντως χθες βράδυ 2 ματς εναντίον μεικτής ΥΠΕΡΤούμπανων, και μάλιστα με λεβελ άνω των 20 όλοι, νίκες με 2-0 Και 1-0 με σαδιστικό τρόπο. Όπως αξίζει σε κάτι τέτοιες λουμπινες...

Μάλιστα,λουμπινες όσοι έχουν μεικτή κόσμου κ ψηλά λεβελ ..κρίμα έπρεπε όλοι να έχουν απλές μαύρες ή ακόμα κ χρυσές μπάλες στις ομάδες τους και αυστηρά κάτω από 10 λεβελ για να είναι τίμιο το ματς .το απόλυτα φυσιολογικό μετά από 5 μήνες ..

Αν είναι να γκρινιάζετε κ για αυτό παίξτε με κανονικές ομάδες ή 2* 3* 4* ..

Να φανταστώ το σκριπτ δεν υπήρχε σε αυτά τα ματς ,ήταν μηδενικό ..για εσένα ...

• Like 3

Μου ρθε ο ριτσαρλισον που ηθελαααα :) Ειναι τερααααας;) Μαλλον παει 97 γιατι τερματιζει στο 36λβ και οχι 34 που δειχνει στο πεςμαστερ ;)

• Like 2

5 hours ago, folinpro said:

Μάλιστα,λουμπινες όσοι έχουν μεικτή κόσμου κ ψηλά λεβελ ..κρίμα έπρεπε όλοι να έχουν απλές μαύρες ή ακόμα κ χρυσές μπάλες στις ομάδες τους και αυστηρά κάτω από 10 λεβελ για να είναι τίμιο το ματς .το απόλυτα φυσιολογικό μετά από 5 μήνες ..

Αν είναι να γκρινιάζετε κ για αυτό παίξτε με κανονικές ομάδες ή 2* 3* 4* ..

Να φανταστώ το σκριπτ δεν υπήρχε σε αυτά τα ματς ,ήταν μηδενικό ..για εσένα ...

Δεν κατάλαβες αδερφέ.

Μιλάμε για 11αδα (τη σημείωσα): Καν, Ρομπερτσον, Φαν Νταικ, Σ.Ραμος, Κιμιχ, Ζίκο, Μπεκενμπαουερ, Βιειρά, Κριστιάνο, Μαραντόνα, Μέσι! Και πάγκο είχε Νεύμαρ, Αζαρ, Λεβα, Κουρτουα, Μπαπε, Μαρκίνιος, Μπονουτσι...Αυτός είχε 1  σουτ σε όλο το ματς, κατοχή 40%, και 9 αποκρούσεις ο Καν. Το 2-0 νικησα και λίγο ήταν. Ναι το σκριπτ τον βοήθησε να μη φάει 8...

Ο άλλος με παρόμοια ομάδα (δίχως τέτοιους και τόσους λετζεντς ομως), έπαιξε μπαλίτσα καλή στο 1ο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο για κάποιο λόγο έπαιξε φουλ επίθεση και το πλήρωσε με απευθείας φάουλ μου με Μπέκαμ στο 90'+4' 

Επίσης το να έχεις 20+ λεβελ όλους τους παραπάνω σημαίνει πολλά...

Τέλος πάντων, πέρα απο την πλάκα περί Φιφα σε προηγούμενο ποστ, μια χαρά παίζω με τους παίκτες που έχω, και ΝΑ αν μου κάτσει ο Μέσι, ΝΑ κι αν δε μου κάτσει...

Από Λετζεντς έχω Μπέκαμ, Ζιουλι αυτή τη στιγμή. Κοινώς @@ λετζεντς (αν και ο Μπεκς έχει ένα πόδι φαρμακι στα στημένα. 

@SkyloMethIR δεν μου προκαλεί εντύπωση η ομάδα που αναφέρεις ,οι περισσότεροι έχουν τέτοιες ομάδες ..οπότε πας προετοιμασμένος για πόλεμο .. 

Αν ανεβάσω την ομάδα που έχω θα με βρίσεις 😋

Κακούς λετζεντ , βέβαια ο Μπέκαμ δίνει λύσεις ως αμυντικό χαφ ως 10αρι ,ως cmf και δεξιά που είναι η θέση του ..τον έχω αλλά δεν τον χρησιμοποιώ ..είναι τίμιος 

Εγώ πήγα στοχευμένα στον 2ο λετζεντ κ έβγαλα Βιέιρα που είναι τανκ στο κέντρο.

• Like 3

Το σκριπτ δε σε αφήνει να ανασανεις στο 1v1 αν ο άλλος είναι καλός παίκτης. Δοκιμάστε να βιντεοσκοπησετε το παιχνίδι και θα κλάψετε από τις τοποθετήσεις των παικτών σας. Μπροστά να μη θέλουν να κάνουν κίνηση και πίσω νά τραβιουνται στα άκρα η να ανεβαίνουν τα σέντερ μπακ χωρίς λόγο και διάφορα τέτοια όμορφα.

• Like 1

Αυτό το level 20+ που το λέτε είναι τόσο κατόρθωμα; Εγώ το θεωρώ για πλάκα τελείως. Ξεκίνησα στο lite, δεν έχω ούτε 1 αγώνα myclub ως τώρα (πέρα από vs com 1 τη μέρα για το first win), πρακτικά παίζω Δευτέρα - Τετάρτη matchday και από εκεί, μαζί με όσα έδωσε δώρα στις γιορτές, μάζεψα πάνω από 100 2k xp trainers. Αυτό είναι ικανό για να ανεβάσει 7-8 παίχτες ξέρω γω στο 20+. Ούτε καν γύρες και trainers τους παίχτες δηλαδή δεν κάνω. Άρα το να έχεις 18 παίχτες σε τέτοιο επίπεδο, αν όχι τερματισμένους, μου φαίνεται παιχνιδάκι φέτος σε σχέση με όλα τα προηγούμενα χρόνια.

Στο κουτί με τους Αγγλους Ασθενείς , δεν ξέρω αν ρίξατε κανέναν οβολό, έριξα και με πήγε πολύ καλά! 5 γύρες, κανένας διπλός και ήρθε η αφρόκρεμα, King, Aubameyang κτλ, στην 5η ήρθε ο Kevin De Bruyne!!! και σταμάτησα μην το ματιάσω.

• Love 1
  • Like 2

2 hours ago, slamsoze said:

Στο κουτί με τους Αγγλους Ασθενείς , δεν ξέρω αν ρίξατε κανέναν οβολό, έριξα και με πήγε πολύ καλά! 5 γύρες, κανένας διπλός και ήρθε η αφρόκρεμα, King, Aubameyang κτλ, στην 5η ήρθε ο Kevin De Bruyne!!! και σταμάτησα μην το ματιάσω.

Ομπαμεγιανγκ.... δε ξέρω... Τον έχω εδώ κ 2 βδομάδες τερματισμενο.. εκτος του ότι έχει  βελάκι κατεβασμενο σχεδόν από τότε λογο φόρμας κτλ... Έχει δειξει πολύ λίγα πράγματα... Ίσως δε ταιριάζει σε μενα.

Edited by north1980
  • Like 1

Τα κουτιά από Δεκέμβρη και μετά δίνουν ευκολότερα μαύρους. Και σε μένα υπάρχουν μαύροι απλοί πολύ καλοί παίκτες,με την προϋπόθεση να μου ταιριάζει ο παίκτης στο πως παίζω και στην ομάδα.Εχω Carvajal απλό 91 rating 24/28 level, Busquets 93 rating 20/23 level, koulibaly 93 rating 22/24 level, De Vrij 92 rating 28/28 level.Ολη η άμυνα μου σχεδόν είναι μαύροι απλοί και τους προτιμω απο κάποιους featured, παίζω καλή άμυνα.Τωρα βέβαια αν τον έχεις τον παίκτη 3 μήνες, ξέρεις πως τρέχει, ξέρεις πως θα στρίψει,βγαίνουν όλες σου οι κινήσεις επάνω του αυτοματοποιημένες.

Αυτό το λέω γιατί υπάρχει η εντύπωση ότι οι μαύροι οι απλοί δεν αξίζουν. Τουλάχιστον σε μένα δεν ισχύει αυτό. Το άλλο που θέλω να πω είναι, ότι πριν τον Δεκέμβρη τα κουτιά δίναν πιο πολύ χρυσούς. Δυστυχώς η κοναμι μαθαίνει τον κόσμο να παίζει το παιχνίδι από το lite και μετά, έτσι όπως τα έχει κάνει. 

Να ρωτήσω κάτι,  υπάρχει λόγος να παίξει κάποιος απλα παιχνίδια κατάταξης την ωρα που υπαρχει το Κύπελλακι που δίνει γυμναστές κ 6000 gp σχεδόν τη κάθε νικη? Ακομα k match day  δλδ για πιο λόγο να παίξω?  Συμφέρει όσο δεν πάει το Κύπελλακι... 

Εμένα μου δίνει λιγότερα gp γιατί παίζω με ομάδα 3000 strength να μην πληρώνω πολλά για ανανεώσεις συμβολαίων. Σαφώς όλος ο κόσμος είναι εκεί μέσα τώρα. Και οι γυμναστές χρειάζονται. Ελπίζω να έχει κάτι αντίστοιχο και την επόμενη εβδομάδα. 

Έφαγα όλα τα coins που είχα μαζέψει (1000)για να πάρω Richarlison κυρίως και Abraham , ευτυχώς ήρθαν κ οι 2..μόνο mbappe ινφορμ θα με ενδιέφερε πλέον 

Εξτρέμ με 91 physical contact ! 97 τερματιζει στο 36 , καψούρα ..82916902_10212343574742976_1026958918498

Κ ο Abraham 82934724_10212343574502970_5603135070740

Sorry που τους ανέβασα τόσο πολύ 😂

• Like 4
  • Haha 3

4 hours ago, folinpro said:

Έφαγα όλα τα coins που είχα μαζέψει (1000)για να πάρω Richarlison κυρίως και Abraham , ευτυχώς ήρθαν κ οι 2..μόνο mbappe ινφορμ θα με ενδιέφερε πλέον 

Εξτρέμ με 91 physical contact ! 97 τερματιζει στο 36 , καψούρα ..82916902_10212343574742976_1026958918498

Κ ο Abraham 82934724_10212343574502970_5603135070740

Sorry που τους ανέβασα τόσο πολύ 😂

Τους πήρα κι εγώ. Ο απλός Ριτσάρλισον που χρησιμοποιούσα, χρυσός τερματισμένος, παστελώνει αβέρτα.. φαντάζομαι τι θα κάνει αυτός ✌

• Like 2

Αξίζει και ο κινγκαρος,έχω τον απλό κ βάζει πολλά .. δυστυχώς δεν τον έτυχα ..

Ένας ακόμα που υποθέτω πως αξίζει είναι ο Wesley ,πέρυσι ήταν τανκ ο ινφορμ ..αν είναι ο ίδιος που έπαιζε πέρυσι στην Μπριζ..

Έδωσε κ Σαλάχ ομπα που τους έχω ήδη τέρμα χθες ,βαν ανχολντ που πέρυσι σαν ασημί μπάλα ήταν πολύ δυνατό μπακ κ έναν άλλον φορ που δεν θυμάμαι πως τον λένε ..παραδόξως δεν έδωσε χρυσό 

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑ ΝΑ ΓΑΡΓΑΛΗΘΕΙΤΕ!!! 😎

S0Xoash.jpg

spacer.png

Και 1550 χρυσά καβατζα, ρεστος από GP, Αλλά χαλάλι σου ΚΟΝΤΕΕΕΕΕΕΕ!

Edited by SkyloMethIR
  • Like 1
  • Haha 1

Παιδια τα καταφερα! Εφτασα την ευγενεια στο c και επεσα κατω απο 800 στο raiting. Xaxax. Θελω να πω κατι. Επαιζα το κύπελλο κατω απο τα 3999. Και μου τυχανεις ενας μαυροσηματας με ομαδα που ο μικροτερος ηταν 92  και εως 97. Ολες οι αλλαγες του 94 και πανω ειχε ολους τους ιφ αγγλιας τερματισμενους δηλαδη ριτσαρλισον 97 κινγκ 93 κτλ. Αυτη η ομαδα ηταν πανω απο 4000 οτι και να λεμε πως ειναι δυνατον να με εβγαλε με τέτοιο παιχτη? 

Όταν σου τυχαίνει αντίπαλος, πάτησε τετράγωνο online users.Σου δείχνει τα στοιχεία του αντιπάλου. Πατάς τα στοιχεία του,βλέπεις πάνω πάνω στοιχεία αντιπάλου, σε τι κατάταξη είναι και τρίτη γραμμή βλέπεις τρέχουσα ομάδα πόσα strength η ομάδα του. Τώρα μπορεί εσύ να είσαι 4000 και αυτός 4300,ο επόμενος 3800 κλπ.Εγω παίζω πολύ με 3000 strength και εχω αντίπαλο πότε 2800 πότε 3200,πότε  ισάξια κατάταξη με μενα, πότε λίγο παραπάνω λίγο παρακάτω και υπόψιν παίζω κυρίως πρωί. Έχει πολύ κόσμο μέσα.

Καλό είναι να ετοιμάζεις την ομάδα σου πριν αρχίσεις και παίζεις. Καταρχήν δεν βάζεις παίκτες που είναι στο D,και προτεραιότητα στους A,B.Πρωτου μπεις να παίξεις φτιάχνεις την ομάδα, εντολές στους παίκτες, τα τρία συστήματα πως θα παίξουν, ποιός τα κόρνερ ποιός τα φάουλ κλπ,ακομα και τον αρχηγό ορίζω, συνήθως τον παλιότερο παίκτη,ώστε όταν είναι να παίξεις, στα 90 δεύτερα πρώτου ξεκινήσει ο αγώνας να έχεις χρόνο. Να δεις τον αντίπαλο, να κάνεις τις δικές σου αλλαγές με βάση τα βελάκια,μαρκαρισματα αν χρειάζεται να βάλεις κλπ.

Έσκασα 160 κ gp για αλαμπα και τον πήρα με σκαουτερ ( είχα ακομα τον 5αστερο της μπαγερν) ... τόσα κουτια γύρισα ένας  ΑΑ της προκοπης δε μου έκατσε ποτέ ... Σας ακούω που τον έχετε όλοι διπλό κ τριπλό και λεω ασταδιαλα πια ... πάω να τον αγορασω 😆

Νικ αλλο εννοω. Αυτα που λες τα γνωρισω καμια 20σαετια χεχε. Το κυπελλο ηταν για κατω απο 4000 εγω εβγαλα ολη την ομαδα πχ μεσι κουτινιο σαλαχ ακομα και 94 εβγαλα για να πεσω. Αυτος ειχε τους παντες μεσα. Πως γινεται να τον κληρωσαν με εμενα στο συγκεκριμενο κυπελλο? 

Τι να λεμε επεσα απο το 900 στο 790 σε ενα 2ημερο με κατεβασμενα τα χέρια. Ανημπορος να αντιδρασω. Χωρις να ςχω θεμα συνδεσης κολλαγε σχεδόν καθε παιχνιδι που επαιζα. Περναγα το τερμα και γκολ δεν έμπαινε δεν μπορω να το καταλαβω και με ειχε τρελανει ευχαριστα το προ φετος

• Like 1

1 hour ago, koloko83 said:

Περναγα το τερμα και γκολ δεν έμπαινε δεν μπορω να το καταλαβω και με ειχε τρελανει ευχαριστα το προ φετος

Σε τρέλανε ευχάριστα που το χανες σε άδειο τερμα ? Τι φάση?