Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - MyClub [Official Topic] V.1

Recommended Posts

Νομίζω τελείωσαν τα δώρα που έδινε. Θέλει διαχείριση από εδώ και μπρος.

Εριξα 50χ κουτί.Μου δίνει τον coman της Μπάγερν χρυσό 84 rating και Szczesny μαύρο Juventus μαζί με Higuain χρυσό 84 που τον είχα και τον είχα κάνει γυμναστή.

Πάω να ρίξω 200 χρυσά στην Μπάγερν.Μου δίνει δύο Alaba συνεχόμενους (!!!) ,ενώ έχω ήδη Alaba featured και τον έχω μάλιστα 21/23 level 94 rating. Αναγκαστικά θα παίξω με τους Alaba μέχρι να λήξουν τα συμβόλαια και να τους κάνω γυμναστές, αλλά θα γυμνασω αλλά μπακ. 

Έριξα και 200 χρυσά στους 11 featured,μου έτυχε ο Mahrez της Σίτυ και το μπακ της Φιορεντίνα.

Edited by Nik

2 minutes ago, Nik said:

Πάω να ρίξω 200 χρυσά στην Μπάγερν.Μου δίνει δύο Alaba συνεχόμενους (!!!) ,ενώ έχω ήδη Alaba και τον έχω μάλιστα 21/23 level. Αναγκαστικά θα παίξω με τους Alaba μέχρι να λήξουν τα συμβόλαια και να τους κάνω γυμναστές, αλλά θα γυμνασω αλλά μπακ. 

Πω ρε φιλε... Αυτά ακούω κ δεν ακουμπάω κουτί... δε σου ξηγηθηκε καλά ο κουλοχερης...   Καλά κ αυτοί στη κονάμι ρε φιλε είναι δυνατόν να μην έχουν κανονίσει να μη σου τυχαινουν οι ίδιοι μετα απο κάθε γυρισμα... τι είναι αυτά ρε... τζαμπα οικονομίες χρυσών... Πώς μας πετσοκοβουν ετσι ???

• Like 1

Εγώ πιστεύω πως θα δώσει χρυσά σε λίγο καιρό. Θα έχει daily login ξέρω γω... ΚΟΝΑΜΙ είσαι... 

Οι αγώνες κυπέλου είναι με παράταση. Έπαιξα εναν,ήρθα 1-1.Κέρδισα στην παράταση 2-1 με δύο γκολ του Ροναλντο που ειχε ανεβασμένο βελάκι. Προσέξτε τους καινούργιους και αγυμναστους παικτες,μένουν από δυνάμεις στην παράταση. Ο αγώνας μου έδειξε ότι ήταν ειδικό μπόνους. Εν πάση περιπτώση δίνει πράμα.Μου έδωσε και 11χ gp,ήταν και η πρώτη νίκη ημέρας.  

IMG-20200120-121721.jpg

IMG-20200120-121728.jpg

IMG-20200120-121733.jpg

Μη μπερδεύεις το κόσμο, 3 γυμναστές δίνει μόνο + τα gp μιας απλής νίκης ανάλογα την ισχύ ομάδας που κατέβασες.

Εσύ πήρες παραπάνω gp σαν 1η νίκη ημέρας και 4χίλιαρο trainer εξ αιτίας ότι σου έλαχε special match, που είναι κάτι άλλο και δεν τυχαίνουν παίζοντας τον συγκεκριμένο αγώνα σώνει και καλά.

• Dislike 1

Δεν μπερδεύω κόσμο.Τι μου τυχαίνει λέω και μάλιστα με φωτο!!!!!Αν θέλετε να γράφετε μόνο γκρίνιες γραφτε εσείς.Εγω δεν ειμαι της γκρίνιας, τι να κάνουμε τώρα?

Λοιπόν,οι άλλοι αγώνες είναι κλειδωμένοι. Μόνο έναν μπορούμε να παίξουμε για την ώρα. Πρόλαβα έπαιξα και δεύτερο πρώτου φύγω για δουλειά. Κέρδισα στην παράταση 1-0, κανονική διάρκεια 0-0.Ματσαρες με αγωνία κυπέλου. Αυτή την φορά κανονικές ανταμοιβές gp,ο σκαουτερ,και έναν γυμναστή.Ουσιαστικα παίζουμε για γυμναστή τώρα. Να δούμε πότε θα ξεκλειδώσουν οι άλλοι αγώνες γιατί έχει ενδιαφέρον. 

Edited by Nik

Όταν γράφεις ότι "δίνει πράμα" ο άλλος καταλαβαίνει ότι θα κερδίσει τα ίδια δώρα με σένα, ενώ δεν είναι έτσι. Τι πράμα δίνει? Τα gp από τη νίκη και τους 3 γυμναστές θέσης που υπόσχεται έτσι κι αλλιώς.

Πάω να δουλέψω. Κάτσε μάζευε gp να ανεβαίνεις κατάταξη. 

• Dislike 1

Τόσο καιρό τα ίδια και τα ίδια, τους έτρωγαν τα αυτιά στα social να βάλουν καμιά διοργάνωση με ομάδες δυναμικότητας πχ και αυτοί τίποτα. Τώρα που χάλασα όλες τις ομάδες που είχα 2* και 3* γιατί έκανε 5+ λεπτά να βρει παιχνίδια, έβαλαν κύπελα με δυναμικότητα...

• Like 2
  • Haha 2

10 minutes ago, BasilhsGR said:

Τόσο καιρό τα ίδια και τα ίδια, τους έτρωγαν τα αυτιά στα social να βάλουν καμιά διοργάνωση με ομάδες δυναμικότητας πχ και αυτοί τίποτα. Τώρα που χάλασα όλες τις ομάδες που είχα 2* και 3* γιατί έκανε 5+ λεπτά να βρει παιχνίδια, έβαλαν κύπελα με δυναμικότητα...

Ό,τι να'ναι οι Τζαπανέοι.. δεν έχει καμία λογική η ακολουθία ανά βδομάδα στα κουτιά, στις διοργανώσεις, στα δώρα, στα πάντα.

Όσοι θυμούνται, είχε βάλει 2 σερί βδομάδες μάλιστα κυπελλάκι co-op στα μέσα Σεπτέμβρη κι από τότε α γ ν ο ε ί τ α ι.......

είναι πραγματικά απίθανοι οι τύποι🎍

• Haha 2

εχω ανοίξει το μισό κουτι και βλεπω οτι δινει πολυ low black ball !..

A0Zmg5R.jpg  eKtJNuz.jpg
απο bayern ηρθε kimmich pavard coutinho ..και τους 3 ηθελα αλλα δεν με χαλαγε και ενας λεβα !  

Edited by ohmaga33333
  • Like 1

Τα ίδια... παβαρντ,  κιμιχ ( που τον είχα) και νοϊερ...  καμια σχέση με αυτούς που ήθελα... τι να πεις... next time...

• Like 1

Κουτίνιο, που τον είχα και στις 2 προηγούμενες if εκδόσεις...

Γκνάμπρυ, που τον είχα και στις 2 προηγούμενες if εκδόσεις επίσης...

και Παβάρ.....

καταπληκτικό το παιχνίδι παιδιά 😫

• Haha 1

48 minutes ago, sonofmook said:

καταπληκτικό το παιχνίδι παιδιά 😫

Γενικά το λες ή συγκεκριμένα για το gameplay; Εμένα αυτή τη στιγμή μου φαίνεται ότι το gameplay βρίσκεται στη χειρότερη φάση που έχει υπάρξει φέτος μετά το τελευταίο update. Δεν ξέρω αν είναι placebo, μου μοιάζει ότι δεν δουλεύει τίποτα από τακτικές συν τα όργια που γίνονται.

• Like 2

Δεν πειράζει μάγκες... ξερουμε πλεον... τι μέρα είναι σήμερα? Δευτέρα?   Άντε πάμε να δούμε τι θα έχει Πέμπτη 😆😆😆

• Haha 2

50 minutes ago, BasilhsGR said:

Γενικά το λες ή συγκεκριμένα για το gameplay; Εμένα αυτή τη στιγμή μου φαίνεται ότι το gameplay βρίσκεται στη χειρότερη φάση που έχει υπάρξει φέτος μετά το τελευταίο update. Δεν ξέρω αν είναι placebo, μου μοιάζει ότι δεν δουλεύει τίποτα από τακτικές συν τα όργια που γίνονται.

Δεν μας έφταναν τα όργια, έχουμε και τους 20απλούς στο πάγκο. Οκ, δεν είπα να παίρνω οτιδήποτε θέλω, αλλά όχι εκατό φορές τους ίδιους... αλλά τι να περιμένει κανείς από.. φρουτάκηδες! Να πω την αλήθεια, με Παβαρ ανακουφίστηκα... τον είχα κι αυτόν αλλά χρυσό τερματισμένο lol... περίμενα η τελευταία γύρα να ήταν ο Νοιερ που τον έχω σε 2 πάλι εκδόσεις if, αλλά οκ 🧻🧻

Στο φίφα γίνονται αυτά? Να ανοίγεις πακέτα με inform και να έχεις 4 Σαλαχ ας πούμε??? (δεν σας το'πα, είναι τόσο καλό το προ φέτος που ναι, έχω ΚΑΙ Σαλαχ 3 διαφορετικούς if)...

υγ. δεν κάνω καθόλου πλάκα.. είναι κι άλλοι...

Edited by sonofmook
  • Like 1

Έτσι όπως έχει γίνει η φάση η μόνη λύση είναι να χεις καβα gp και να πας με σκαουτερ να πάρεις το μαυρομπαλο που έχεις αναγκη... Γιατί το Λόττο μας κούρασε όλους... Αλλά για να πάρεις ετσι παίχτη θες 100 με 150 χιλιαρικακια πάνω κατω ( κ ισως λεω λιγα) ... μπρος γκρεμος κ πισω ρεμα...

Οι παίχτες είναι οι ίδιοι κ οι ίδιοι αναμενόμενο να πέφτεις στους ίδιους.. Σε λίγο καιρό αν όχι ήδη δεν θα χει νόημα καν να παίρνεις παιχτες.. Μόνο για να τους γυμνάζει.. Ειδικά απ κουτί τι να παρεις; οταν έχει μοιράσει if με μεγαλα stats.. Μεγάλο σφάλμα οι if φέτος.. Γενικά πρέπει να αλλάξει ο τρόπος που αποκτάς παιχτες

• Like 1

Εγώ έχω 150k στην άκρη. Μπορώ να τα κάνω εύκολα με sim 500k σε μια εβδομάδα. Δεν με ψήνει. 

Ξέρετε γιατί; 

Γιατί δεν είναι καλοί οι απλοί μαυρομπαλοι. 

Το θέμα είναι να έχουμε legends (και όχι όποιον και όποιον..) και καλούς inform.

Οπότε θεωρω πως τα gp είναι άχρηστα. 

Εκτός αν παίζεις χαμηλα level... Εκεί πας για απλούς χρυσούς ή ασημένιους... Εκεί ναι, θες στοχευμενα παίκτες και αγοράζεις scouts. 

Edited by Bakogoal
  • Like 3

Ευτυχές τέλος με τους Alaba. Όπως έγραψα χθες μου έτυχαν 2,ενώ έχω ήδη και έναν σχεδόν τερματισμενο.Λεω σήμερα, δεν ριχνω άλλη μια μήπως μου βγει επιτέλους ο Coutinho?Ριχνω τρίτη και τελική και μου δίνει....ALABAAA...!!!! Τρεις Αλαμπες και έναν ανεβασμένο 4.Όμως ανταλαξα τους τρεις με Neymar.Πρωτη φορά έκανα ανταλλαγή. Μου έδωσε και μπόνους 3.500 gp.

Κάτι οφτοπικ.Αν πατήσω στον λογαριασμό μου στα settings,ignore user,φαντάζομαι ότι μπλοκαρεται και δεν βλέπω δημοσιεύσεις του,έτσι δεν είναι?

Εντάξει το βρήκα,λειτουργεί τέλεια. Ignore users...ignore toxic,βλάπτει την υγεία. 😊

Edited by Nik
  • Like 1

1 hour ago, Bakogoal said:

Εγώ έχω 150k στην άκρη. Μπορώ να τα κάνω εύκολα με sim 500k σε μια εβδομάδα. Δεν με ψήνει. 

Ξέρετε γιατί; 

Γιατί δεν είναι καλοί οι απλοί μαυρομπαλοι. 

Το θέμα είναι να έχουμε legends (και όχι όποιον και όποιον..) και καλούς inform.

Οπότε θεωρω πως τα gp είναι άχρηστα. 

Εκτός αν παίζεις χαμηλα level... Εκεί πας για απλούς χρυσούς ή ασημένιους... Εκεί ναι, θες στοχευμενα παίκτες και αγοράζεις scouts. 

Yπάρχουν και απλοί μαυρόμπαλλοι που γίνονται τέρατα φέτος.. Mbappe, Aguero, Hazard, Neymar, Messi, Lewandowski, Van Dijk, De Licht, Kimmich, CR7, Bernardo Silva και άλλοι ακόμα.. τερματίζουν πολύ ψηλά και είναι άκρως ανταγωνιστικοί με τους καλούς if, ουσιαστικά δεν έχουν τεράστιες διαφορές πάνω στο χορτάρι.

Ακόμα, σκάνε και κουτιά με gp τα οποία έχουν κάποιες φορές legends, έχουν ήδη βάλει 3-4 φορές. Το δικό μου χρήμα σταδιακά εκεί θα το ρίξω.

"δίνει πράμα" 😄 :D :D  amita motion & Sakis

Edited by sonofmook

ερωτηση για το rating system .. ξερει κανεις πως δουλευει ρε παιδια ? 
εχω μπερδευτεί παρα πολυ... πανω απο ποσο μου δινει +2 και ποτε +3 ? νίκησα εναν 1060 μου εδωσε +3 ( ηταν σπεσιαλ ματσ δεν ξερω αν παιζει ρολο )
αν μπορει καποιος να βοηθήσει και με καποιος λινκ τον κινεζων που να λεει αναλυτικά ( το βρίσκω απιθανω να εχουν φτιαξει ...)  
YOr7nnc.jpg

Χαχαχ ρε τον Νίκο.

Δεν είμαι toxic απέναντι σου φίλε μου,διαφωνώ και προσπαθώ να κάνουμε κουβέντα.

Με κάθε σεβασμό απέναντι σου.

Τώρα αν σε εκνευρίζει αυτό,δικαίωμα σου και καλά κάνεις να με έχεις ignore.

Αν το δεις πιο ψυχραιμα θα καταλάβεις πως δεν το κάνω με κακία,απλά διαφωνώ.

• Like 1

Έχει σύνδρομο τοξικότητας ο "Σάκης" βρε, χώρια τις αρλούμπες που γράφει για ταχα "έγκυρα"

16 minutes ago, Bakogoal said:

Χαχαχ ρε τον Νίκο.

Δεν είμαι toxic απέναντι σου φίλε μου,διαφωνώ και προσπαθώ να κάνουμε κουβέντα.

Με κάθε σεβασμό απέναντι σου.

Τώρα αν σε εκνευρίζει αυτό,δικαίωμα σου και καλά κάνεις να με έχεις ignore.

Αν το δεις πιο ψυχραιμα θα καταλάβεις πως δεν το κάνω με κακία,απλά διαφωνώ.

Δεν κάνω εσένα ignore. Άλλον έκανα.Δεν υπάρχει λόγος να χαλιομαστε με οτιδήποτε ασήμαντο. 

• Haha 1