Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - MyClub [Official Topic] V.1

Recommended Posts

1 hour ago, GYBE21 said:

Δύο μέρες φάρμα,δε τολμώ να παίξω χερατα με araburu προπονητή.

Οπότε η ομάδα ψάχνει για coach που να παίζει 4-2-1-3  η 4-1-2-3

Τον Κόβατς τον έχει πάρει κάποιος  να μας πει τι είναι κ πως είναι που λέει κ μια ψυχή?

Για μένα τόλμα όλοι με τέτοιους είναι κ εγώ araburu παίζω μια χαρά στέκεται αν έχει χημεία η ομάδα. 15Ν / 5Ι / 2Η έχει και ξεκίνησε από χημεία 90+

37 minutes ago, Darap21 said:

Ακόμα ένα ματς όπως αυτο π έπαιξα τώρα να μ κάνει το παρατάω το online...

Δεν γίνεται να 9/10 πασες λαθος..ολο στον αντίπαλο έδινε πάσα...Δεν γίνεται να μην κάνεις παίχτης κίνηση για να του βγάλω μπαλιά..Δεν γίνεται να έχεις το αναλογικό μπροστά κ ο παίχτης να μην κουνιέται...

ZhUhd6b.png

Θα το πούμε ξανά η χημεία είναι χαμηλά εκτός από αυτό πρέπει να μάθεις και να σε μάθουν ο προπονητής και οι παίχτες σου στα 5 αστέρια θα φας πίκρα έτσι κ αλλιώς , τεσπά δεν βάζεις μυαλό εσύ, λεφτά έχεις φαίνεται ξόδεψε κάτι θα καταφέρεις... αρκεί να μην είναι η πιστωτική του πατέρα σου...

Οι διοργανώσεις που έβαλαν πάνε μέχρι 16 μήπως βάλουν τσού λου μετα;

Edited by Tolaras
  • Love 1

2 hours ago, Tolaras said:

Για μένα τόλμα όλοι με τέτοιους είναι κ εγώ araburu παίζω μια χαρά στέκεται αν έχει χημεία η ομάδα. 15Ν / 5Ι / 2Η έχει και ξεκίνησε από χημεία 90+

Θα το πούμε ξανά η χημεία είναι χαμηλά εκτός από αυτό πρέπει να μάθεις και να σε μάθουν ο προπονητής και οι παίχτες σου στα 5 αστέρια θα φας πίκρα έτσι κ αλλιώς , τεσπά δεν βάζεις μυαλό εσύ, λεφτά έχεις φαίνεται ξόδεψε κάτι θα καταφέρεις... αρκεί να μην είναι η πιστωτική του πατέρα σου...

Οι διοργανώσεις που έβαλαν πάνε μέχρι 16 μήπως βάλουν τσού λου μετα;

Αυτη την ομάδα την έβαλα δοκιμαστικά..άλλη ειναι η ομάδα μου..Το θέμα ειναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται μεγάλοι παίχτες να μην μπορούν να κάνουν πασα...αυτό ειναι μεγάλη βλακεία..Δεν το βρίσκω λογικό...έτυχα αντίπαλο π είχε μπροστά Messi empampe και οι υπόλοιποι ητνα νορμαλ και με έκανε οτι ήθελε..πως γίνεται αυτο???

Fr9aQNa.png

Εγώ παρακολουθώ το thread αραιά και που, μέχρι το lite φυσικά, αλλά να σχολιάσω για 1* και που λέτε πως είναι περιττοί οι λευκοί/χάλκινοι, διαφωνώ.

Ο καλός ο ασπρόμπαλος (όπου καλός είναι κάποιος που λόγω στατιστικών παίρνει μέχρι και +10 σε άλλη θέση όπως οι περσινές λατρείες Kasola και Filip) θα χωράει πάντα σε 1* κι ας είναι ανεβασμένα τα επίπεδα φέτος. Γιατί θα επιτρέπει περισσότερο "white benching" για να χωράς περισσότερα τέρατα, και οι παίχτες αυτοί δεν θα είναι περιττοί παγκίτες αλλά σε περίπτωση ανάγκης, κάρτας, κούρασης ή με κακό βελάκι σε βασικό θα είναι σωτήριοι.

Όταν έρθει η ώρα θα επενδύσω σε 7-8 ταλεντάκια για αυτό το λόγο. Εδώ στο 19 οι ασπρόμπαλοι έκαναν πλάκα σε χρυσούς/μαυρόμπαλους αν ήταν οι σωστοί παίχτες. Στο 1* πάντα θα υπάρχει το πρόβλημα του white benching όπου όμως μπορείς να το χρησιμοποιείς υπέρ σου αν χρειαστεί.

Απλά θέλω εσείς που παίζετε να μου πείτε τι επίδραση έχει το overall του παίχτη στο team strength. Πέρυσι ξεκινούσε να επιδράει από το 66 overall, φέτος είναι το ίδιο; Ή έχουν ανεβάσει κι άλλο το όριο πχ και το έχουν κάνει 70;

1 hour ago, Darap21 said:

Αυτη την ομάδα την έβαλα δοκιμαστικά..άλλη ειναι η ομάδα μου..Το θέμα ειναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται μεγάλοι παίχτες να μην μπορούν να κάνουν πασα...αυτό ειναι μεγάλη βλακεία..Δεν το βρίσκω λογικό...έτυχα αντίπαλο π είχε μπροστά Messi empampe και οι υπόλοιποι ητνα νορμαλ και με έκανε οτι ήθελε..πως γίνεται αυτο???

Fr9aQNa.png

Αυτό γίνεται με την χημεία κ με το αν είσαι χερας εεε αυτός θα είχε κ τα δύο

• Like 1

Λοιπόν πλέον εχω 3 ομάδες και εχω μπει σε ενα mood του MC...

Έχω μια ομάδα με άσπρους με 99 χημεία..

και έχω και άλλες δύο με 3 άστερια..Αυτή π ανέβασα πρίν απο τα 2 αστέρια π την είχα πήγε αυτόματα στα 3 κ έτσι αποφάσισα να αλλάξω και το ρόστερ..ελπίζω να έκανα καλα...Η γνώμη σας μετράει..Περιμένω..😊

c93zijT.png

jlIcdul.png

Edited by Darap21
  • Haha 1

ΚΟΝΑΜΙ άντε πνίξου...Έλεος δλδ...Μ εχει δώσει 5 τερματοφύλακες και 10 επιθετουκους...Δλδ επίτηδες το κάνουν????

sRGIST7.png

• Haha 1

Ήρθε παίχτης που μπορεί να παίξει βασικός ,ο captain της βασίλισσας ! Αν ερχόταν κ βαιναλντουμ ..τεσπά ,έχει καιρό ακόμα το παιχνίδι,μόνο αυτοί οι 2 άξιζαν  ..άντε κ ινσινιε για αρχή να βοηθήσει κ ζορντι αλμπα από το υπάρχον ρόστερ..

@Darap21 μην σκας ,θα έρθουν οι παίχτες ..να τους βάζεις να παίζουν sim για να δέσει η ομάδα ,και κύπελλα offline ..θα δεις άλλο game μετά ..θέλει δουλειά η ομάδα ,δεν είναι απλό ..είναι πολλά που θα τα δεις στην πορεία .

• Like 1

39 minutes ago, folinpro said:

Ήρθε παίχτης που μπορεί να παίξει βασικός ,ο captain της βασίλισσας ! Αν ερχόταν κ βαιναλντουμ ..τεσπά ,έχει καιρό ακόμα το παιχνίδι,μόνο αυτοί οι 2 άξιζαν  ..άντε κ ινσινιε για αρχή να βοηθήσει κ ζορντι αλμπα από το υπάρχον ρόστερ..

@Darap21 μην σκας ,θα έρθουν οι παίχτες ..να τους βάζεις να παίζουν sim για να δέσει η ομάδα ,και κύπελλα offline ..θα δεις άλλο game μετά ..θέλει δουλειά η ομάδα ,δεν είναι απλό ..είναι πολλά που θα τα δεις στην πορεία .

Ρε συ @folinpro η ομάδα μ εχει φτάσει 97 χημεία 4 αστέρια...έχω λιώσει απο το πρωι..Το βασικότερο πρόβλημα ειναι το απαράδεχτο gameplay αυτο μ εχει ξενερώσει πιο πολύ...Δεν μπορώ να συμβιβαστώ με αυτο το αστείο και παιδιάστικο gameplay...Είμαι έτοιμος να το παρατήσω..Αν δεν αλλάξει κάτι άμεσα το παρατάω κ ειναι το τελευταίο ποδοσφαιράκι π αγοράζω.. 

RzSBviY.png

Edited by Darap21
  • Haha 1

Έπεσαν οι servers κιόλας η κάνουν συντήρηση???

ivP4Lry.png

Συντήρηση για μια ώρα,το είχαν ανακοινώσει,μην φέρνουμε αμέσως την καταστροφή.

Ας δούμε τον μεγαλύτερο pay2win FIFA YouTuber να στήνει ομάδα στο Myclub 

Καλησπέρα, 

Παιχνίδι myclub σε εξέλιξη και στο 85' συντήρηση και κόβεται το ματς, θα χρεωθεί ήττα αυτό τώρα ?? 

Καλησπέρα και από εμενα. Περίεργο αλλά εγω είμαι σε ματσάκι όλα κομπλέ περίεργο που σε έκοψε μήπως είναι θέμα συνδεσης?

14 minutes ago, alex21gr said:

Καλησπέρα και από εμενα. Περίεργο αλλά εγω είμαι σε ματσάκι όλα κομπλέ περίεργο που σε έκοψε μήπως είναι θέμα συνδεσης?

Έγινε στις 11 αυτό που λέω και ήταν όταν ξεκίνησε η συντήρηση , διότι δεν ξαναμπήκα μετά ήταν down οι servers!

6 minutes ago, sigma173 said:

Έγινε στις 11 αυτό που λέω και ήταν όταν ξεκίνησε η συντήρηση , διότι δεν ξαναμπήκα μετά ήταν down οι servers!

Α οκ δυστυχώς έπεσες πάνω στην έκτακτη συντήρηση 11 με 12... τέλικα τι απέγινε??

Στρώνει σιγά σιγά(Messi,Iniesta,Thauvin δανεικοι,δεν θα παίξουν ποτέ για αυτό είναι εκτός)

45-AF12-AB-44-FF-459-E-9471-84-CE22-AD16

Edited by Bakogoal
  • Like 4

19 minutes ago, Bakogoal said:

Στρώνει σιγά σιγά(Messi,Iniesta,Thauvin δανεικοι,δεν θα παίξουν ποτέ για αυτό είναι εκτός)

45-AF12-AB-44-FF-459-E-9471-84-CE22-AD16

Πως γίνεται να ειναι 3 αστέρια???Εγω εχω πιο λιγους χρυσους μαυρους κ ειναι 4

• Haha 1

ποιν κωδικο δωρου βαλατε? αυτο που ερχετε με το cd η εχει κανα δωρακι οπως περσι.

Λοιπόν κάπου εδω για μένα τελειώνει αυτό το αίσχος...Σταματάω να ασχολούμαι με ποδοσφαιράκια..Μονο αν χρειαστεί να παίξω με κανέναν φιλο...Εκει που σταματάει η λογική αρχίζει το προ...Καλή συνέχεια σε όλους και αποχαιρετάω με αυτήν την ομαδούλα..

lm75IFj.png

21 hours ago, Darap21 said:

9/10 πασες λαθος

Με 9 στις 10 πάσες λάθος..μάλλον εσύ δεν κάνεις κάτι σωστά..Η πάσα έγινε πιο assisted απ'ότι ήταν στο demo.Και να θες να κάνεις τόσες λάθος πάσες είναι δύσκολο να γίνει.

Έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο πως απλά ίσως να μην είσαι ακόμα πολύ καλός στο παιχνίδι και να χρειάζεσαι αρκετή βελτίωση?

Δε φταίει πάντα το παιχνίδι..ο user παίζει..

1 minute ago, Ribo_10 said:

Με 9 στις 10 πάσες λάθος..μάλλον εσύ δεν κάνεις κάτι σωστά..Η πάσα έγινε πιο assisted απ'ότι ήταν στο demo.Και να θες να κάνεις τόσες λάθος πάσες είναι δύσκολο να γίνει.

Έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο πως απλά ίσως να μην είσαι ακόμα πολύ καλός στο παιχνίδι και να χρειάζεσαι αρκετή βελτίωση?

Δε φταίει πάντα το παιχνίδι..ο user παίζει..

Δεν γίνεται στο offline να παίζω μαι χαρα και στο online να γίνεται ακριβώς το αντίθετο...Παίζω με βοήθεια στην πασα στο 1 και δίνει όπου θέλει..Δεν είναι λογικό να βγαίνει μόνος του ο αλλος μπροστά κ αυτο να δίνει πλάγια..Δεν γίνεται να μην δίνει σε αυτον π ειναι πιο κοντά και να δίνει σε αυτον π ειναι πιο μακριά...Και έχω κ το αναλογικό προς τον παίχτη π θέλω...Δεν γεννήθηκα χθες ούτε παίζω πρώτη φορά...Απλά η ΚΟΝΑΜΙ προσπαθεί να κάνει κ αυτο π έκανε η ΕΑ στο φιφα...Να μας κάνει να παίζουμε ολοι manual....Δεν είπα ότι ειμαι παίχτης ΤΟΠ αλλά δεν ειμαι κ άσχετος...

1 hour ago, Darap21 said:

Λοιπόν κάπου εδω για μένα τελειώνει αυτό το αίσχος...Σταματάω να ασχολούμαι με ποδοσφαιράκια..Μονο αν χρειαστεί να παίξω με κανέναν φιλο...Εκει που σταματάει η λογική αρχίζει το προ...Καλή συνέχεια σε όλους και αποχαιρετάω με αυτήν την ομαδούλα..

lm75IFj.png

Σε μία βδομαδα το πολυ θα εχεις επιστρεψει 

ακουμε που σου λεω

Edited by de_paizei
  • Like 1
  • Haha 1

59 minutes ago, Darap21 said:

Δεν γίνεται στο offline να παίζω μαι χαρα και στο online να γίνεται ακριβώς το αντίθετο...Παίζω με βοήθεια στην πασα στο 1 και δίνει όπου θέλει..Δεν είναι λογικό να βγαίνει μόνος του ο αλλος μπροστά κ αυτο να δίνει πλάγια..Δεν γίνεται να μην δίνει σε αυτον π ειναι πιο κοντά και να δίνει σε αυτον π ειναι πιο μακριά...Και έχω κ το αναλογικό προς τον παίχτη π θέλω...Δεν γεννήθηκα χθες ούτε παίζω πρώτη φορά...Απλά η ΚΟΝΑΜΙ προσπαθεί να κάνει κ αυτο π έκανε η ΕΑ στο φιφα...Να μας κάνει να παίζουμε ολοι manual....Δεν είπα ότι ειμαι παίχτης ΤΟΠ αλλά δεν ειμαι κ άσχετος...

Ντάξει ανέβασε και τη χημεία σου παραπάνω,φτιάξε και καλύτερη ομάδα,με τον καιρό θα συνηθίσεις και θα μάθεις καλύτερα και το παιχνίδι και θά'σαι κομπλέ.Και στην τελική δεν χρειάζεται να είναι όλοι τοπ 100 κτλ.Παίξε και φτάσε μέχρι όπου μπορείς και όλα good.Θυμάμαι και στην αρχή του 19 κάποιος είχε κάνει post λέγοντας 9 στις 10 πάσες λάθος κτλ.Παίζει να ήσουν και πάλι εσύ αλλά δεν θυμάμαι στα σίγουρα.Και σου λέγαμε πάλι τα ίδια.''Παίξε,θα την παλέψεις,θα το συνηθίσεις''κτλ.:hehe:Αυτό θα πει deja vu.

Αυτό που λες για το Φίφα και το manual δεν το κατάλαβα.Στο Φίφα ίσα ίσα οι πάσες είναι ακόμα πιο assisted και σχεδόν κανείς δε παίζει manual.

Καλησπέρα παιδιά !!! Εχω αγοράσει την legend edition και πήρα τους παίχτες στο my club όλους όσους δικαιούμαι πχ τον Ροναλντίνιο και πάτησα επαναφορά ομάδας και διαγράφηκαν όλοι και δεν έχω κανέναν .. γίνεται να τους επαναφέρω πάλι ;  

Edited by Babis10
  • Sad 1

παιδια εχω μια απορια, εχω παιξει καποια ματς και εχω παρατηρησει πως ενω αλλες φορες οι παικτες μ αντιδρουν γρηγορα κανουν πασες με την μια και γενικα φαινονται πολυ γρηγοροι αλλες για να κανουν πασα πρεπει πρωτα να κοντρολαρουν την μπαλα και μετα κανουν πασα η δεν τρεχουν να μαρκαρουν ευκολα. Γιατι γινεται αυτο? Το εχω δει και αλλες χρονιες αλλα φετος παιζω πρωτη φορα ονλινε και ειπα να ρωτησω...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...