Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - MyClub [Official Topic] V.1

Recommended Posts

Εχω εναν αντίστοιχο. Απλα ο ενρικε εχει παιχνιδι κατοχης και επιδη παιζω με ΕΜ στανταρ ελεγα μην μπορουν να γινουν

Είχα πολλές αποσύνδεσεις ανά διάστηματα ενώ είχα ίντερνετ.. Σήμερα παρατήρησα και εξακρίβωσα όταν παίζω μέρα με ή χωρίς ήλιο η κοναμι για έναν ανεξήγητο λόγο με αποσυνδέει και χάνω τα παιχνίδια ενώ τα κερδίζω κιόλας χαχα.. Πιο ανάπηρη εταιρία απ αυτούς δεν υπάρχει.. 

Εγω απο εκει που κερδιζα σχεδον παντα( δεν παιζω πολυ, ενα παιχνιδι την ημερα) ειχα φτασει 800+ ξαφνικα απο την προηγουμενη δευτερα ολο ηττες και ισοπαλίες. Ο ομπαμεγιανγκ που εκανε χατ τρικ σε κάθε παιχνίδι δεν μπορει να βαλει γκολ και γενικα ειναι σαν να μην ξερω το παιχνιδι. Φοβαμαι να παιξω. 730 και πεσανε και τα στατιστικα. 

Στα αλλα εχω μια ομαδα 4 νοεμβρη που δεν ειχα ποτε. Τους καλυτερους παιχτες σε ολες τις θεσεις. Μονο ο ντε λιχτ μου λειπει απο αμυνα σαν 97αρης. Τι αλλο ενδιαφερον να εχει το παιχνιδι? Βαριεσαι και να το παιζεις απλα για να παιζεις μονο

Στα 3 τελευταία ranked ματς που έπαιξα, σκόραραν νικητήρια γκολ οι αλλαγές... στα υπόψιν.

Το παιχνίδι εξακολουθεί βέβαια να είναι νεκρό κι άθαφτο ακόμα..

Υπολογίζοντας τις 10 μέρες απόσταση που είχαν στo release date, το PES2019 στο αντίστοιχο myClub θέμα είχε 84 σελίδες ενώ
στο PES2020 είναι μόλις 35 και αρκετά posts είναι μόνο κράξιμο. Απίστευτη πτώση ενδιαφέροντος.

Edited by johnson
  • Like 1

Στον αποψινό τελικό του matchday αποσυνδέθηκε πριν καν αρχίσει ο ένας από τους δύο συμμετέχοντες και εδώ και μερικά λεπτά ζούμε έναν τραγέλαφο. Η Κονόμι έδωσε τη νίκη στον άλλο, αλλά δεν ξέρει ακόμα αν πρέπει να δώσει τα gp σε όσους μπήκαν να δουν τελικό, αφού τελικός δεν έγινε! Λογικά θα τους πάρει κανα μήνα... Το φοβερό θα είναι η αποσύνδεση να οφείλεται σε cheat!!! Εκεί θα γίνει το σώσε από το ρεντικόλιασμα...🤣🤣🤣

2 hours ago, johnson said:

. Απίστευτη πτώση ενδιαφέροντος.

Το καταλαβα αμεσως και δυστυχως το υποψιαζομουν οταν συνεδυασα οτι καθε δυο χρονια αλλαζουν τα mc ( αρκετα ) και ειδα οτι δεν ειχε καθολου νεα μεχρι 2 3 μερες πριν το release

Εκει ειπα οτι πανε να μας σερβιρουν το ιδιο φαγητο

Επισης να πω την αμαρτια μου το gameplay με εχει κουρασει για καποιους λογους που δεν θα ηθελα να αναλυσω ( προπερσι 740+ περυσι 700 και φετος δε μπορω να περασω τα 440 αλλα ουτε καν με ενδαιφερει πες εγινα ξαφνικα νουμπας )

Αυτοι επειδη δεν εχουν προσωπικο τρεχουν τις αλλαγες στα modes ανα δυο χρονια γιατι δε προλαβαινουν σε 12 μηνες

Υποψιαζομουν λοιπον οτι θα μας την κανουν οπως με το προ 14 δηλαδη για καποιους λογους θα μας αφησουν χωρις ποδοσφαιρακι

Το σιγουρο ειναι οτι απο τελος απριλιου θα αρχισουν να μας ζαλιζουν με νεα για το νεο mc ( στο οποιο ισως αλλαξουν και ονομα )

Η ξεφτίλα της ξεφτίλας , βασικά κάθε χρονο κρατάω Gp περισσοτερο για να ανοίξω μάνατζερ με λετζεντς και φετος αυτο το σίχαμα τα κατάφερε να με ξενερώσει κι εκει . Οταν μια εταιρία αποφασίζει να πιει το αίμα κυριολεκτικά απο τους πελάτες της καμια φορα το κανει και με τρόπο , αυτοί στεγνά και ωμά σου δείχνουν πως πανε να σου πάρουν λεφτά και μονο !! Τελευταίως παρατηρώ και κάποιους youtuber με φιφα , ετσι για να παρω μια ιδέα για να μάθω πως δουλεύει εκει το πράγμα ! Και ζηλεύω πολυυυ ρε παιδιά , ποοοοοολυυυ! Έχουν πραγματα να κάνουν λετζεντ πολλούς κι αν θες να τους παρεις παίζεις παίζεις και καποια στιγμη τους παιρνεις ! Βλεπω τοοοοσο ενδιαφέρον που λεω η κ@ργια η εα νταξει εχει κι εκείνους που αν θέλουν νωρις να κάνουν ομαδα πληρώνουν , αλλα και τους άλλους που θέλουν να το πανε λαου λαου τους ανταμοιβέι! Παιζουμε ενα κακο ως προς το σκοπό mode ! ο σκοπός ειναι να φτιάξεις ομαδα παίζοντας το παιχνιδι το ίδιο , οχι να παω 1000 rating!!!.Συγνωμη για το ξέσπασμα ....

Edited by guru46
  • Like 2

On 7/11/2019 at 11:23 ΜΜ, guru46 said:

Η ξεφτίλα της ξεφτίλας , βασικά κάθε χρονο κρατάω Gp περισσοτερο για να ανοίξω μάνατζερ με λετζεντς και φετος αυτο το σίχαμα τα κατάφερε να με ξενερώσει κι εκει . Οταν μια εταιρία αποφασίζει να πιει το αίμα κυριολεκτικά απο τους πελάτες της καμια φορα το κανει και με τρόπο , αυτοί στεγνά και ωμά σου δείχνουν πως πανε να σου πάρουν λεφτά και μονο !! Τελευταίως παρατηρώ και κάποιους youtuber με φιφα , ετσι για να παρω μια ιδέα για να μάθω πως δουλεύει εκει το πράγμα ! Και ζηλεύω πολυυυ ρε παιδιά , ποοοοοολυυυ! Έχουν πραγματα να κάνουν λετζεντ πολλούς κι αν θες να τους παρεις παίζεις παίζεις και καποια στιγμη τους παιρνεις ! Βλεπω τοοοοσο ενδιαφέρον που λεω η κ@ργια η εα νταξει εχει κι εκείνους που αν θέλουν νωρις να κάνουν ομαδα πληρώνουν , αλλα και τους άλλους που θέλουν να το πανε λαου λαου τους ανταμοιβέι! Παιζουμε ενα κακο ως προς το σκοπό mode ! ο σκοπός ειναι να φτιάξεις ομαδα παίζοντας το παιχνιδι το ίδιο , οχι να παω 1000 rating!!!.Συγνωμη για το ξέσπασμα ....

Θα φτιάξεις ομάδα απλά πιο δύσκολα.. Τις προηγούμενες μέρες έδινε κοινς με κάθημερινη είσοδο.. Εσύ θες legends κάποιους θα πάρεις.. Εγώ πχ δεν θέλω legends.. Περισυ ξενέρωνα που επαιρνα! 

Τωρα δυο μερες μονο νικες τι ειναι αυτο το παιχνίδι ρε παιδι μου ψυχολογο θα χρειαστουμε

Και συνεχιζονται οι νικες και επιτελους 800+ οποτε παμε για το 900σαρι μην το ματιασω. 

• Like 1

υπάρχει καποια εφαρμογη πχ να θελω εναν παικτη και να μου βρισκει με ποιους σκαουτερ μπορω να τον αποκτησω?

35 minutes ago, Johnperi said:

υπάρχει καποια εφαρμογη πχ να θελω εναν παικτη και να μου βρισκει με ποιους σκαουτερ μπορω να τον αποκτησω?

PESHUB 20 for android

Για τους σκάτουτερ βέβαια σε παραπέμπει στο pesdb.net. Έχει όμως κι άλλα πολύ χρήσιμα tools μέσα όπως το Hidden Gem Finder που σου κάνει sort τους παίχτες με βάση το potential. Οπότε μπορείς να δεις για παράδειγμα τους ασημένιους αμυντικούς με το μεγαλύτερο potential.

• Love 1

Μάγκες τι φάση ομάδα για αγώνες cloud και που βλέπεις αν έχεις νίκες και σου έρχονται gp?? 

20 hours ago, Xaris93 said:

Μάγκες τι φάση ομάδα για αγώνες cloud και που βλέπεις αν έχεις νίκες και σου έρχονται gp?? 

Κάθε πέμπτη μετά το update που κλεινει μια βδομαδα παιχνιδιού σου σκάει πινακάκι στο Login αυτόματα μπροστά (βγαίνει μόνο του κατά την είσοδο) που σε ενημερώνει με τα αποτελέσματα της cloud ομάδας σου όλη τη βδομάδα + τα GP που κέρδισες από τα παιχνίδια αυτά. Για να παίξει η cloud πρέπει να μην έχει παίκτη δανεικό στη 18άδα καθώς και όλοι οι παίκτες να έχουν μόνιμα συμβόλαια ενεργά.

Ψοφησε το τοπικ εξαιρετικα παρα πολυ νωρις φετος

επισης εκλεισαν Οροστικα και το πεςφαν που ηταν εξειδιξευμενο για το myclub με φοβερα τιπς κλπ 

και ειναι ακομα νοεμβριος

3 hours ago, johnson said:

Κάθε πέμπτη μετά το update που κλεινει μια βδομαδα παιχνιδιού σου σκάει πινακάκι στο Login αυτόματα μπροστά (βγαίνει μόνο του κατά την είσοδο) που σε ενημερώνει με τα αποτελέσματα της cloud ομάδας σου όλη τη βδομάδα + τα GP που κέρδισες από τα παιχνίδια αυτά. Για να παίξει η cloud πρέπει να μην έχει παίκτη δανεικό στη 18άδα καθώς και όλοι οι παίκτες να έχουν μόνιμα συμβόλαια ενεργά.

όχι μανίτσα μου, δεν βγαίνει κάθε Πέμπτη.. σιγά μην βγαίνει και κάθε Haloween

Xaris93: κάθε φορά που συμπληρώνονται 10 αγώνες βγαίνει ο πίνακας, οποιαδήποτε στιγμή. Εμένα π.χ. βγήκε 2 φορές τη περασμένη βδομάδα. Υπάρχουν αναλυτικά τα αποτελέσματα της 10αδας αγώνων, οι αντίπαλοι χρήστες και τα gp που αναλογούν. Ένα πολύ βοηθητικό tip είναι να προτιμάς να κατεβάζεις ομάδα μέχρι 2 αστέρια το πολύ για να ολοκληρώνει κύκλο συντομότερα (για κάποιο λόγο 5άστερες και 4άστερες ομάδες αργούν πάρα πολύ) και να έχεις πιο πολλά έσοδα.

• Thanks 1

Όπως έγραψα και στο άλλο topic σας παρακαλώ πολύ να μείνουμε ontopic...

• Like 4

(από reddit)

Ίσως το καλύτερο όνομα myClub ομάδας που έχω δει ποτέ 😂😂

p5q2oc87o8y31.jpg?width=640&crop=smart&a

• Haha 2

Φετος παιδια μηδεν ενδιαφερον ακομα και κολλημενους με το προ που ξερω σκεφτονται να μην κατεβασουν ουτε την freeεκδοση. Δεν θα παιξουν myclub. Και βλεπω να μπαινει στο χρονοντουλαπο το mode. 

• Like 1

Δυστυχως ετσι ειναι και ειναι πολλοι οι λογοι αυτης της ξενερας Με ο κυριωτερος οι υπερομαδες day one για να βγακουν κανα φραγκακακι 

μαρεσει που αφου καλα καλα δωσανε ενα σκασμο παικτεσς τα παντα ολα και μαλιστα ιφ σε ολους τωρα μετα απο 2 μημες δινουν προσεκτικα προσεκτικα και trainers 

καραγκιοζηδες

Edited by de_paizei

Εμένα αυτό που με χάλασε περισσότερο είναι το γεγονος ότι το level 1 πλέον είναι σα level 30.
Ανέκαθεν έπαιζα με χαμηλότερης δυναμικότητας ομάδες αλλά φέτος δεν έχει κανένα νόημα.
Τρως τις ώρες σου να φτιάξεις μια ομάδα με scouts και με λίγα παιχνίδια αλλάζει επίπεδο και πάει... Άσε που πέρσι λόγω level1 είχες πολύ περισσότερες επιλογές παικτών. Επίσης έχω την αίσθηση, μπορεί και ψευδαίσθηση, ότι στις χαμηλότερης δυναμικότητας ομάδες το script έχει λίγο λιγότερο impact σε σχέση με τα ρομπότ που παίζουν στις top ομάδες.
Εν το μεταξύ το περσινό αγαπημένο level2 σε δυναμικότητα (adama traore, lasagna και τα λοιπά καλά παιδιά) πλέον δεν υπάρχει σε αυτό το mode. Πέρσι υπήρξαν συζητήσεις για διαμάντια τύπου Kouyate και λοιπούς, είχε νόημα η αναζήτηση τους. Είχε και στοιχεία manager το παιχνίδι.
Τέλος, ασχέτως myClub, υπήρξε γενική κατακραυγή μόλις πήγαμε από ένα πολύ καλό non-scripted demo σε ένα fully scripted full release που μοιάζει περισσότερο στο PES19 απ'ότι το demo.

Νομίζω πάντως ότι το myClub είναι ένα κλικ πιο παλέψιμο όταν παίζεις co-op. Όχι ότι δε γίνονται τραγελαφικά πράματα αλλά επειδή είναι 2-3 human players που παίζουν στην ίδια ομάδα, είναι λίγο πιο ελεγχόμενη η άμυνα που γίνεται. Αλλά εκεί θες και δυνατό partner που να δέσει και με το τρόπο παιχνιδιού σου.
Μέχρι 4η θέση στη κατηγορία 2 χθες (PS4), στη κατηγορία 1 από σήμερα και προχωράει η Ελληνική AC MILAN για νέο σερί. Από script θα βάλουμε και στις τσέπες μας αλλά δε ξενερώνουμε, θα το κερδίσουμε και αυτό.

Edited by johnson

Δεύτερη φορά φέτος που απ΄τους free agents του preorder μου δίνει μαυρόμπαλο. Auba και Sane σήμερα πακέτο. Βάζω στοίχημα ότι αυτό μόνο τυχαίο δεν είναι... Τέλος πάντων, έχω πήξει στα CF.

Αυτή είναι η ομάδα που έχω καταφέρει να φτιάξω μέχρι στιγμής, αν άλλαζα κάτι θα ήταν ένα καλύτερο αμυντικά DMF αλλά με τα passing skills και ball control+dribbling του Pjanic. Πιστεύω ότι μόνο οι Neymar και Mbappe χωράνε και θα κάνουν τη διαφορά αν και με Sterling και Bernardo Silva είμαι ευχαριστημένος.

Εντύπωση μου έχει κάνει ο Gomez ο Αργεντινός της Αταλάντα τον οποίο και ήθελα και ευτυχώς ήρθε με την πρώτη, έχει 4+4 week foot και παίζει σε όλες τις θέσεις μπροστά.

spacer.png

• Like 2

zLRNEz1.png

Πέρα από το σαρδάμ, 800άρης κερδίζει 1280άρη χωρίς featured παίκτη και με ομάδα μιξ (silver-gold και μόλις 2 black ball παίκτες).
Τι έχεις Αβραάμ Παπαδόπουλο, τι Van Dijk, ελάχιστη σημασία έχει.
Κάνεις training και φτάνεις τον παίκτη 98 και στο γήπεδο παίζει σαν 75άρης (και πολύ λέω...) ...

DhkEbkP.png

Παρακολουθώ myClub και έχω υπερτίμια ομάδα για co-op, βάζω 1v1 χθες myClub ranked (έχω μόλις 4 παιχνίδια ιστορικό, ακόμα rookie λέει).
Τέλος πάντων, με ματσάρει (το ρήμα, όχι τον προπονητή, λολ) με 300άρη παίκτη και μέτρια ομάδα (κάτι 88άριδες μέσα και δύο τρεις 90+ ενώ η ομάδα μου είναι ήδη >4000 team strength). Προφανώς και είχα script εναντίον μου, έκανε μπαμ, δε θα σταθώ στη ροή του παιχνιδιού.
Βάζω καπάκι φιλικά, παίρνω Βαλένθια, έπαιξα 2 παιχνίδια με τυχαίους που πήρανε Μπάγερν. Η Βαλένθια μου φάνηκε ομαδάρα μπροστά στην υπερομάδα μου του myClub. Έχω Ρονάλντο Μέσσι και if Μανέ μπροστά, και; Ο Ροντρίγκο και ο Γκαμειρό έπαιζαν πολύ καλύτερα...

Edited by johnson
  • Like 1