Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - MyClub [Official Topic] V.1

Recommended Posts

Φέτος μόνο ένας ατζέντης δεν μου έχει δώσει duplicate, το ψέμα το ίδιο. Μόνο Μπάρτσα άνοιξα, ήρθε δύο φορές ο κοντός και μία ο Γκριεζμάν. Από RMF/LMF πάσχω και όχι από CF... Βέβαια θα μου πει κανείς πάλι καλά, απ΄το να μου έδινε τερματοφύλακες.

Στο twitter μετράνε αντίστροφα τις μέρες για το data pack 2.0, τους ρώταγε ο κόσμος πληροφορίες, patch notes κτλ, και δεν απαντούσαν. Σήμερα έδωσαν πληροφορίες... "6 new player faces"!!! Το είχα πει, μιλάμε για τρελό φιάσκο το "major update". Η ομάδα με λίγες αλχημείες είναι σχεδόν έτοιμη αλλά δεν έχω κανένα κίνητρο να παίξω, θα ξανασχοληθώ μαζί του σε λίγους μήνες, θα είναι ένα καλό διάλειμμα απ΄τον καρκίνο του FIFA.

Πόσο αλήθεια το video.

• Like 1
  • Haha 1

καποιοι παιζατε το 19 , το 18 που ειναι απ τα χειροτερα  προ διαχρονικα και τα 2..και δεν σας αρεσει αυτο?το ξερω οτι δεν ειναι τοσο καλο..αλλα ανωτερο απ το 19 και το 18

Γιατί είναι διαχρονικά από τα χειρότερα το 18;

Για μένα μετά το 5 και το 6,το 18 ήταν το καλύτερο.

• Like 3

7 hours ago, villa said:

καποιοι παιζατε το 19 , το 18 που ειναι απ τα χειροτερα  προ διαχρονικα και τα 2..και δεν σας αρεσει αυτο?το ξερω οτι δεν ειναι τοσο καλο..αλλα ανωτερο απ το 19 και το 18

Αν μιλούσαμε για το demo θα συμφωνούσα, αλλά το demo δεν είχε τόσο έντονο momentum (δε μιλάω για το μονόπλευρο script).
Στο PES20 το comeback αλλά και το "τσόντα" script είναι στο φουλ. Πολλά "εντυπωσιακά" comebacks και πολλές τσόντες όταν ξεφύγει λίγο το σκορ.
Αυτά τα είχε και το PES19 αλλά νομίζω στο 20 είναι ακόμα πιο έντονα. Τα στατιστικά των παικτών εντός αγώνα αλλάζουν τρομερά.

Στο demo υπήρχε τρομερή ισορροπία, βασικά δεν ένιωθες τόσο έντονη τη ψευτιά. Θα τολμούσα να πω πως μπορεί να ήταν και τελείως απενεργοποιημένο το momentum. Είχε και αυτό τα λάθη του βέβαια, όπως και το τελικό έχει. Αυτή για μένα είναι η τεράστια διαφορά υπέρ του demo.

Edited by johnson
  • Like 1

7 hours ago, villa said:

Το '18 μπροστά στη σημερινή κουρελαρία ήταν ό-α-σ-η.

Ήταν το τελευταίο προ που μπορούσε ο καθένας με ευκολία να ανεχτεί "τερτίπια" στο online. Μετά από αυτό η κατάσταση δεν παλεύεται, ούτε με το 19 και πολύ περισσότερο στο 20. Να είσαι βέβαιος ότι αν και το '21 ακολουθήσει τα ίδια μονοπάτια, το προ δεν θα το σώσουν ούτε οι νέες κονσόλες, ούτε κι ο θεός ο ίδιος. Θα μείνετε τρεις κι ο κούκος να κοιτιέστε.

• Like 3

Καθε χρονια που ειναι η τελευταια της μορφης του mode οπως ειναι, και αποτελει μεταβατικη χρονια το παρατανε να ξερετε

• Like 2

24 minutes ago, de_paizei said:

Καθε χρονια που ειναι η τελευταια της μορφης του mode οπως ειναι, και αποτελει μεταβατικη χρονια το παρατανε να ξερετε

ισχύει, αλλά δεν το παράτησαν, χειρότερο το έκαναν

Θεωρώ ότι πίστεψαν ότι μπορούν να το κάνουν ακόμα περισσότερο καζίνο αλλά το 19, για μένα, ήταν ήδη στα όρια.
Το 20 είναι πιο καζίνο από ποτέ. Το ίδιο έντονο scripting αλλά με περισσότερες καταστάσεις που δεν είναι στο χέρι σου, πχ. ο τερματοφύλακας να βγαίνει μόνος του στο άσχετο.

• Like 1

3 hours ago, johnson said:

Αν μιλούσαμε για το demo θα συμφωνούσα, αλλά το demo δεν είχε τόσο έντονο momentum (δε μιλάω για το μονόπλευρο script).
Στο PES20 το comeback αλλά και το "τσόντα" script είναι στο φουλ. Πολλά "εντυπωσιακά" comebacks και πολλές τσόντες όταν ξεφύγει λίγο το σκορ.
Αυτά τα είχε και το PES19 αλλά νομίζω στο 20 είναι ακόμα πιο έντονα. Τα στατιστικά των παικτών εντός αγώνα αλλάζουν τρομερά.

Στο demo υπήρχε τρομερή ισορροπία, βασικά δεν ένιωθες τόσο έντονη τη ψευτιά. Θα τολμούσα να πω πως μπορεί να ήταν και τελείως απενεργοποιημένο το momentum. Είχε και αυτό τα λάθη του βέβαια, όπως και το τελικό έχει. Αυτή για μένα είναι η τεράστια διαφορά υπέρ του demo.

ναι το ντεμο ηταν πιο σταθερο..αλλα οσο σκριπτ εβλεπα στο 18 στο 19 δεν θα το συναντησω ποτε σε αυτο!

3 hours ago, sonofmook said:

Το '18 μπροστά στη σημερινή κουρελαρία ήταν ό-α-σ-η.

Ήταν το τελευταίο προ που μπορούσε ο καθένας με ευκολία να ανεχτεί "τερτίπια" στο online. Μετά από αυτό η κατάσταση δεν παλεύεται, ούτε με το 19 και πολύ περισσότερο στο 20. Να είσαι βέβαιος ότι αν και το '21 ακολουθήσει τα ίδια μονοπάτια, το προ δεν θα το σώσουν ούτε οι νέες κονσόλες, ούτε κι ο θεός ο ίδιος. Θα μείνετε τρεις κι ο κούκος να κοιτιέστε.

συμφωνουμε στο οτι η κοναμι πρεπει να μια ριζικη αλλαγη..να διορθωσει  ολα τα λαθη του 18 19 20

Απορώ που ασχολείστε ακόμα. Πραγματικά...

Τόσες μέρες που το έχω παρατήσει- απεγκαταστήσει ,βρήκα την ισορροπία μου (και καλά τώρα...fifa FUT rules από εκεί 😁 )

Edited by SkyloMethIR
  • Like 1

Το 18 και το 19 είναι από τα καλύτερα των τελευταίων ετών ..

Ελπίζω να αλλάξει το gameplay το σουπερουαου που φαινόταν από το καλοκαίρι ότι για ονλαιν παιχνίδια θα ήταν κακο.δεν γίνεται το καλοκαίρι να ζητάς ερορ στις πάσες και να σου αρέσει η αληθοφάνεια και μόλις αρχίζουν τα ονλαιν να λες γιατί πάνε όλες οι πάσες λάθος .η λογική λέει πως όταν ο αντίπαλος έχει το μομεντουμ θα πηγαίνουν 9 στις 10 λάθος .τι όχι ? Θέλουμε περισσότερο ερορ .ναι και στα σουτ για να ανεβάζουμε μετά φωτό με 16 σουτ 0 γκολ .

Ένα παιχνίδι είναι ,αν δεν σε ευχαριστεί δεν το παίζεις .έχει εκατοντάδες παιχνίδια .

• Like 1

1 hour ago, folinpro said:

Το 18 και το 19 είναι από τα καλύτερα των τελευταίων ετών ..

Ελπίζω να αλλάξει το gameplay το σουπερουαου που φαινόταν από το καλοκαίρι ότι για ονλαιν παιχνίδια θα ήταν κακο.δεν γίνεται το καλοκαίρι να ζητάς ερορ στις πάσες και να σου αρέσει η αληθοφάνεια και μόλις αρχίζουν τα ονλαιν να λες γιατί πάνε όλες οι πάσες λάθος .η λογική λέει πως όταν ο αντίπαλος έχει το μομεντουμ θα πηγαίνουν 9 στις 10 λάθος .τι όχι ? Θέλουμε περισσότερο ερορ .ναι και στα σουτ για να ανεβάζουμε μετά φωτό με 16 σουτ 0 γκολ .

Ένα παιχνίδι είναι ,αν δεν σε ευχαριστεί δεν το παίζεις .έχει εκατοντάδες παιχνίδια .

Ποια λογική το λέει αυτό; Αν πατήσω το κουμπί σωστά γιατί να μη πάει σωστά (δηλαδή με το ίδιο error rate);

Πρέπει να καταλάβεις πως το momentum είναι καθαρά ανθρώπινο χαρακτηριστικό, και σαν τέτοιο,
μπορώ από μόνος μου να σκοράρω το πιο δύσκολο γκολ και να χάσω το πιο εύκολο.

Πως βλέπεις πχ. έναν μέτριο παίκτη που στην άνεση του σκορ ξεκινάει και μαλακίζεται και κάνει κόλπα ακόμα και σε κρίσιμα παιχνίδια; Εκεί ξέρεις ότι αν καταφέρεις και μειώσεις το σκορ θα χεστεί επάνω του ο συγκεκριμένος. Αντίστοιχα αν βλέπεις κάποιον να προσέχει υπερβολικά, να κάνει αλλαγές κλπ. ενώ κερδίζει ήδη με πολλά, ξέρεις ότι "παίζει σοβαρά, παίζει με ξεκάθαρο στόχο" και θα δυσκολευτείς να το γυρίσεις ακόμα και αν μειώσεις.

Όλοι μας επηρεαζόμαστε, άλλοι λιγότερο άλλοι περισσότερο.

Κάποιοι έχουν κρύο αίμα και δε νιώθουν από ανθρώπινο momentum. Παίζουν σχεδόν το ίδιο, άσχετα από η φάση του παιχνιδιού (respect σε αυτούς).
Κάποιοι όταν έχουν ψυχολογία παίζουν τρομερά καλά και όταν δεν έχουν καλή ψυχολογία παίζουν τρομερά άσχημα (το πιο σύνηθες, το πιο "ανθρώπινο").
Κάποιοι όταν τρώνε 2ο γκολ τα παρατάνε (tragic) και κάποιο άλλοι είναι ικανοί να παίξουν καλά και να επανέλθουν ενώ χάνουν 4-0 (respect ξανά).

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ Η ΚΟΝΑΜΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ και να εφαρμόζει το δικό της momentum; ΕΧΩ ΔΙΚΟ ΜΟΥ MOMENTUM και επηρεάζομαι ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ (= ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ).
ΑΝ ΜΠΟΡΩ να γυρίσω το παιχνίδι και καταφέρω να κερδίσω ψυχολογικά τον αντίπαλο μέσα στο ίδιο το παιχνίδι τότε ΜΑΓΚΙΑ ΜΟΥ.
ΑΝ επαναπαυθώ και μου το γυρίσει ο αντίπαλος τότε ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥ και καλά να πάθω.

Είναι ένα ΤΡΟΜΕΡΟ και 100% ρεαλιστικό και ανθρώπινο χαρακτηριστικό που η Konami το καπακώνει ετσιθελικά. Αυτά είναι μ***κίες. Ξεκάθαρα.

Αυτή η αίσθηση του ψεύτικου comeback και του τεχνητού εντυπωσιασμού είναι τρομερή ξενέρα.
Τα μισά παιχνίδια σε παίρνει από το χεράκι η Konami και γυρίζουν.
Και τόση ώρα δυστυχώς αναφέρομαι στο momentum των φιλικών το οποίο δεν είναι μονόπλευρο σαν τα online ranked αλλά είναι τρομερά έντονο.

Ένα είναι σίγουρο, έχει χαθεί η απόλαυση της ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΕΥΞΗΣ, της πραγματικής επιτυχίας. ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ ξέρουν και περιμένουν το comeback script να κάνει "το θαύμα" του τη στιγμή που το 2-0 γίνεται 2-1. Είναι ψεύτικο, κανείς δε χαίρεται, εγώ δε χαίρομαι. Πως να χαρώ; Που βλέπω ξαφνικά τους δικούς μου παίκτες να τρέχουν σαν μηχανάκια και του αντιπάλου να μη στρίβουν; Να κερδίζεις και να μη χαίρεσαι, εκεί μας έχει καταντήσει η Konami.
Αν αυτό δεν είναι MEGA FAIL τότε δε ξέρω τι είναι.

Edited by johnson
  • Love 2
  • Like 2

5 hours ago, de_paizei said:

Τότε να το πουν εξαρχής ότι μένουν στάσιμοι να κάνουμε τα κουμάντα μας.

Στο τέλος όντως θα μείνουν τρεις κι ο κούκος, και θα δίνουν 3 Μέσι και 2 Ροναλντους για Day One bonus με 100 συμβόλαια.

Κι αν νομίζουν οι απατεώνες (Γιατί απάτη θεωρείται η συμπεριφορά προς τους πελάτες τους), ότι θα σωθούν με PS5 και νέες μηχανές, κτλ κτλ κτλ, και οι άλλοι απέναντι ακριβώς το ίδιο θα έχουν (νέα γενιά) συν την άριστη παρακαταθήκη σε υλικό και modes.

Απλά φανταστείτε FIFA 22 π.χ. με εξελιγμένα τα ήδη επιτυχημένα modes του, συν ένα gameplay και γραφικά  νέας γενιας. 

Η ΚΟΝΑΜΙ ενδιαφέρεται μόνο για το mobile σκουπίδι που κι απο εκεί έχει θύματα που τα σκανε για coins. Στις κονσόλες η κοροϊδία θα συνεχίζεται για όσους συνεχίζουν να ασχολούνται με αυτούς τους επαγγελματίες ερασιτεχνες...

Edited by SkyloMethIR
  • Like 2

2 hours ago, johnson said:

Ποια λογική το λέει αυτό; Αν πατήσω το κουμπί σωστά γιατί να μη πάει σωστά (δηλαδή με το ίδιο error rate);

Πρέπει να καταλάβεις πως το momentum είναι καθαρά ανθρώπινο χαρακτηριστικό, και σαν τέτοιο,
μπορώ από μόνος μου να σκοράρω το πιο δύσκολο γκολ και να χάσω το πιο εύκολο.

Πως βλέπεις πχ. έναν μέτριο παίκτη που στην άνεση του σκορ ξεκινάει και μαλακίζεται και κάνει κόλπα ακόμα και σε κρίσιμα παιχνίδια; Εκεί ξέρεις ότι αν καταφέρεις και μειώσεις το σκορ θα χεστεί επάνω του ο συγκεκριμένος. Αντίστοιχα αν βλέπεις κάποιον να προσέχει υπερβολικά, να κάνει αλλαγές κλπ. ενώ κερδίζει ήδη με πολλά, ξέρεις ότι "παίζει σοβαρά, παίζει με ξεκάθαρο στόχο" και θα δυσκολευτείς να το γυρίσεις ακόμα και αν μειώσεις.

Όλοι μας επηρεαζόμαστε, άλλοι λιγότερο άλλοι περισσότερο.

Κάποιοι έχουν κρύο αίμα και δε νιώθουν από ανθρώπινο momentum. Παίζουν σχεδόν το ίδιο, άσχετα από η φάση του παιχνιδιού (respect σε αυτούς).
Κάποιοι όταν έχουν ψυχολογία παίζουν τρομερά καλά και όταν δεν έχουν καλή ψυχολογία παίζουν τρομερά άσχημα (το πιο σύνηθες, το πιο "ανθρώπινο").
Κάποιοι όταν τρώνε 2ο γκολ τα παρατάνε (tragic) και κάποιο άλλοι είναι ικανοί να παίξουν καλά και να επανέλθουν ενώ χάνουν 4-0 (respect ξανά).

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ Η ΚΟΝΑΜΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ και να εφαρμόζει το δικό της momentum; ΕΧΩ ΔΙΚΟ ΜΟΥ MOMENTUM και επηρεάζομαι ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ (= ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ).
ΑΝ ΜΠΟΡΩ να γυρίσω το παιχνίδι και καταφέρω να κερδίσω ψυχολογικά τον αντίπαλο μέσα στο ίδιο το παιχνίδι τότε ΜΑΓΚΙΑ ΜΟΥ.
ΑΝ επαναπαυθώ και μου το γυρίσει ο αντίπαλος τότε ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥ και καλά να πάθω.

Είναι ένα ΤΡΟΜΕΡΟ και 100% ρεαλιστικό και ανθρώπινο χαρακτηριστικό που η Konami το καπακώνει ετσιθελικά. Αυτά είναι μ***κίες. Ξεκάθαρα.

Αυτή η αίσθηση του ψεύτικου comeback και του τεχνητού εντυπωσιασμού είναι τρομερή ξενέρα.
Τα μισά παιχνίδια σε παίρνει από το χεράκι η Konami και γυρίζουν.
Και τόση ώρα δυστυχώς αναφέρομαι στο momentum των φιλικών το οποίο δεν είναι μονόπλευρο σαν τα online ranked αλλά είναι τρομερά έντονο.

Ένα είναι σίγουρο, έχει χαθεί η απόλαυση της ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΕΥΞΗΣ, της πραγματικής επιτυχίας. ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ ξέρουν και περιμένουν το comeback script να κάνει "το θαύμα" του τη στιγμή που το 2-0 γίνεται 2-1. Είναι ψεύτικο, κανείς δε χαίρεται, εγώ δε χαίρομαι. Πως να χαρώ; Που βλέπω ξαφνικά τους δικούς μου παίκτες να τρέχουν σαν μηχανάκια και του αντιπάλου να μη στρίβουν; Να κερδίζεις και να μη χαίρεσαι, εκεί μας έχει καταντήσει η Konami.
Αν αυτό δεν είναι MEGA FAIL τότε δε ξέρω τι είναι.

Φίλε μου πραγματικά τα είπες όλα όπως είναι... Είναι η πρώτη φορά που συμμετέχω και γω στην παρέα και ο λόγος είναι η αηδία που νοιώθω και η απογοήτευση συνάμα.. Είμαι fan του my club απο τότε που ξεκίνησε (μάλλον ήμουν)  και πλέον πιστεύω ότι και να προσπαθούσε η κονομι να το καταντουσε το Mode τόσο χάλια δεν θα τα καταφερνε... με 91 mbps σύνδεση το feeling είναι dial up...😅😅 Για γέλια και για κλάματα..

Επιτέλους έγινε παραδεκτό το σκριπτ ΚΑΙ στα φιλικά... Κάτι είναι κι αυτό.

Προσωπικά, ποτέ δεν έχω γκρινιάξει για λάθος πάσες ή 10 συνεχόμενα σουτ στα περιστέρια. Δεν ενοχλούμαι από αυτά. Ενοχλούμαι από τον τσαμπουκά των ανάποδων φάουλ την ώρα που τρώω κλοτσίδι αρκουδίσιο και δεν παίρνω τίποτα, από την αυτόματη απομάκρυνση των παικτών από τη μπάλλα την ώρα που το ματς καίει, από το επίτηδες μπλέξιμο συμπαίκτη στα πόδια μου για να μην κινδυνεύσει ο αντίπαλος κανακάρης ή για να φάω εύκολο γκολ αν αυτό συμβεί κοντά στη περιοχή μου, από τα απίθανα οφσαιντ στη κάθε απλή πάσα που εξέχει η παρανυχίδα του φορ επειδή αράζει κυριολεκτικά πίσω από την άμυνα, από το έτσι θέλω στο co-op στα κόρνερ όπου την ώρα που εκτελεί η com ο συμπαίκτης com τρέχει κοντά να πάρει μπάλα ίσα να μαμήσει τη φάση ενώ δεν έχει δοθεί τέτοια εντολή και ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ άλλα που ΔΕΝ σε αφήνουν να παίξεις το πολύ ή το λίγο που ξέρεις. Ας με αφήσουν να παίξω κι ας γίνει ότι γουστάρει μετά. Αυτό το απλό.

3 hours ago, SkyloMethIR said:

Τότε να το πουν εξαρχής ότι μένουν στάσιμοι να κάνουμε τα κουμάντα μας.

Το ξεραμε απο την αρχη ...

Παρεμειναν προκλητικα σιωπηλοι επι του θεματος , μεχρι την τελευταια στιγμη

Οποτε ξεραμε οτι κατι εντελως στασιμο θα ερθει

Παντως το οτι εχουμε ξενερωσει ολοι μολις ενα μηνα μετα την κυκλοφορια του παιχνιδιου αυτο σημαινει οτι το παιχνιδι τους εχει ηδη πεθανει να ξερετε

Το οτι γεμισαν μεσα σε λιγα 24ωρα ολοι τους καλυτερους παικτες στα καλυτερα λεβελ για να παρει η κοναμι καποια κοινς παραπανω θα το πληρωσει

Και σας το λεω απο τωρα ( σαν συνεπεια αυτου ) , το επομενο ετος θα κανουμε να δουμε μαυρομπαλλο .. μαυρα ματια .. θυμηθειτε το

Edited by de_paizei

επαναλμβανω το 19 που εχει περισσοτερες αδρανειες κολληματα μπερδεματα  και αλλα αρνητικα στοιχεια ηταν καλυτερο?

Script ξε script...οι παικταραδες έχουν 90% νίκες...

• Like 1

Φιλε @johnson άλλο είναι αυτό που περιγράφω αλλά πιαστηκες από μια λέξη ..γιατί εδώ μέσα είχαμε πανηγύρια επειδή έχει ερορ το παιχνίδι στις πάσες και τα σουτ ..

Και επειδή το παιχνίδι από ότι φαίνεται το κρίνουν 15χρονα που τους ενδιαφέρει το τατουάζ του Μέσσι και τα μαλλιά του Ρονάλντο..1ο νέο για το update της Πέμπτης...φάτσες από 5 6 παιχτες ..

Προσωπικά δεν περιμένω πολλές αλλαγές ..

Ξέρω τι σκουπίδι παίζω ,βασικά το ήξερα από το καλοκαίρι ,το έβλεπα να έρχεται ...από το πρώτο live της Ε3 γκρινιάζω ,αλλά προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου να παίξει ακόμα λίγο μπας κ διορθωθεί ..το deadline είναι το update της Πέμπτης ,αν δεν γίνει σημαντική αλλαγή κ τότε , καληνύχτα προ ..μας αφήνεις χωρίς ποδοσφαιρακι φέτος .

• Like 1

3 hours ago, sonofmook said:

Επιτέλους έγινε παραδεκτό το σκριπτ ΚΑΙ στα φιλικά... Κάτι είναι κι αυτό.

Παρεξηγησες. Αυτό που περιγράφω είναι το δυναμικό momentum. Αλλάζει μέσα στον αγώνα ΧΩΡΙΣ να ευνοεί κάποιον συγκεκριμένο παίκτη, βελτιώνει η ρίχνει τους παίκτες δυναμικά, ανάλογα με την εναλλαγή του σκορ. 

Το online ranked script είναι τελείως άλλο πράγμα. Μη τα μπερδεύουμε.

Edited by johnson

9 hours ago, johnson said:

Παρεξηγησες. Αυτό που περιγράφω είναι το δυναμικό momentum. Αλλάζει μέσα στον αγώνα ΧΩΡΙΣ να ευνοεί κάποιον συγκεκριμένο παίκτη, βελτιώνει η ρίχνει τους παίκτες δυναμικά, ανάλογα με την εναλλαγή του σκορ. 

Το online ranked script είναι τελείως άλλο πράγμα. Μη τα μπερδεύουμε.

Τα ίδια σκ@τ@ είναι. Σε αφήνει να παίξεις επί ίσοις όροις? Δεν σε αφήνει... Αδιαφορώ για το πως ονομάζεται όταν η ουσία παραμένει. Τι Γιάννης τι Γιαννάκης.

Όσο για το error τα συζητήσαμε από νωρίς. Δεν υπάρχει error.. οι μπαλλιές φεύγουν αστραπή από πόδι σε πόδι και με το γκάζι τέρμα, με τακούνι, υπό γωνία, υπό ό,τι γουστάρει το παιχνίδι. Ποιό error? Σκέτη κοροϊδία. Το άλλο που ο αμυντικός πάντα προλαβαίνει τον κατά πολύ γρηγορότερο επιθετικό όταν τρέχουν σώμα σώμα, το είδατε? Μιλάμε από που να το πιάσεις και που να το αφήσεις το έκτρωμα.. τίγκα στη φόλα είναι.

Edited by sonofmook
  • Like 2

Εγώ ξέρω ότι τα ξημερώματα σε ματς του FUT, έχανα στο 10λεπτο 3-0. Ο τυπος φαινόταν από το στυλ παιχνιδιού του, άσχετος και με φρου φρου κι αρώματα, ήξερα αν έπαιζα καλά και συγκεντρωμένα δίχως νεύρα τον είχα (κάτι σαν το 6-6 που είχα δημοσιεύει).

Ημίχρονο 3-3, με χαμένο πέναλτι μου στο 2-3, και τελικό 8-4 αφού είχε φτάσει 7-3 και 7-4. Προς τιμήν του δεν κουιταρε. Το ίδιο και με τον επόμενο που προηγήθηκε 0-1 με Screamer Djeko, κι έχασε 7-1.

Το ίδιο κι Εγώ στο επόμενο που προηγήθηκα 1-0 κι έφαγα 4 μετά. Η ΕΑ φαίνεται ότι κοντρολλαρει το σκριπτ όσο μπορεί, η ΚΟΝΑΜΙ ΣΤΑ Π@Π@ΡΙΑ ΤΗΣ!

Edited by SkyloMethIR

1 hour ago, sonofmook said:

Τα ίδια σκ@τ@ είναι. Σε αφήνει να παίξεις επί ίσοις όροις? Δεν σε αφήνει... Αδιαφορώ για το πως ονομάζεται όταν η ουσία παραμένει. Τι Γιάννης τι Γιαννάκης.

Άαααντε πάμε πάλι.

Default momentum (Heart System [2014+] που μετονομάστηκε σε player emotions [2018+])
Στα φιλικά το momentum είναι κοινό για τις 2 ομάδες, δεν υπάρχει κανένας παράγοντας/στατιστικό που να λαμβάνεται υπόψη. Αντίστοιχα τα αποτελέσματα δεν επηρεάζουν καθόλου τα στατιστικά και τη βαθμολογία του παίκτη. Είναι το μοναδικό mode που μπορείς να επιλέξεις τον αντίπαλο σου, όλα τα παραπάνω ακριβώς όπως και στο offline.
Συνεπώς είναι ουδέτερο στην αρχή στην αρχή του παιχνιδιού, ΠΑΝΤΑ.
Η εξέλιξη του αγώνα το επηρεάζει ανάλογα.

Online ranked scripting:
Στο online ranked το momentum καθορίζεται από το rating και τις συνεχόμενες νίκες ή ήττες. Μεγάλες αποστάσεις ανάμεσα στους αντιπάλους το κάνουν ιδιαίτερα έντονο. Σε μικρές διαφορές είτε είναι μικρό το effect, είτε δεν υπάρχει καθόλου.
Είναι μονόπλευρο από την αρχή.
Η εξέλιξη του αγώνα ΔΕΝ το επηρεάζει ιδιαίτερα.

Σου φαίνονται ίδια; Αν ναι, κάτι κάνεις πολύ λάθος.

Όσο για το error τα συζητήσαμε από νωρίς. Δεν υπάρχει error.. οι μπαλλιές φεύγουν αστραπή από πόδι σε πόδι και με το γκάζι τέρμα, με τακούνι, υπό γωνία, υπό ό,τι γουστάρει το παιχνίδι. Ποιό error? Σκέτη κοροϊδία. Το άλλο που ο αμυντικός πάντα προλαβαίνει τον κατά πολύ γρηγορότερο επιθετικό όταν τρέχουν σώμα σώμα, το είδατε? Μιλάμε από που να το πιάσεις και που να το αφήσεις το έκτρωμα.. τίγκα στη φόλα είναι.

Υπάρχει σίγουρα περισσότερο error σε σχέση με πέρσι. Το πρόβλημα είναι όταν το error είναι μονόπλευρο.
Αυτό συμβαίνει όταν είναι σε ισχύ κακό momentum/scripting για εσένα.

@SkyloMethIR

8-4; Καλό σκορ για Πόλο. Ποδόσφαιρο δε το λες.

Edited by johnson

Όταν ο άλλος παίζει φουλ επίθεση από το 3-3 και μετά, όλα γίνονται.