Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - MyClub [Official Topic] V.1

Recommended Posts

10 minutes ago, BasilhsGR said:

Αδιάφοροι POTW, μόνο το θηρίο ο Ρώσος μου αρέσει αλλά δεν πρόκειται να σπαταλήσω τα χρυσά που μου έχουν απομείνει. Στο BOX που ρίχνεις μόνο coins έχει Premier League και legends Beckham και Park Ji Sung. Ούτε καν.....

Άλλη μια αδιάφορη βδομάδα στο MyClub. Από ότι έχω καταλάβει πρέπει να έχουν ρίξει όλο το βάρος στο mobile. Λυπάμαι που το γράφω, τέλος Οκτώβρη προβλέπω μεγάλο φιάσκο. Ούτε το gameplay θα διορθώσουν ούτε περιεχόμενο βλέπω να βάζουν.

#paixnidara #mpallara

Τον τελευταίο καιρό σκέφτομαι να το ξεφορτωθώ και να το πουλήσω το δισκάκι ή να το χαρίσω σε κανα πιτσιρίκι, μιλάμε πλέον για απίστευτα τραγικό "game".

• Like 2

11 minutes ago, sonofmook said:

#paixnidara #mpallara

Τον τελευταίο καιρό σκέφτομαι να το ξεφορτωθώ και να το πουλήσω το δισκάκι ή να το χαρίσω σε κανα πιτσιρίκι, μιλάμε πλέον για απίστευτα τραγικό "game".

Το έχω στο Steam που το παντρεύεσαι διαφορετικά θα το είχα σπρώξει ήδη και θα είχα πάει στο FIFA. Κουτσά στραβά θα είχα κάτι να παίξω έστω και με αυτό το ελεεινό gameplay. Φέτος δεν πρόκειται να τους κάνω τη χάρη και να τα αγοράσω και τα δύο, ας είναι καλά το PUBG. Του χρόνου πρώτα FIFA και μετά βλέπουμε... (Lite).

• Like 1

Αν δεν μπορουν να κρατησουν το κοινο τους εχουν αποτυχει οικτρα 

οσα χρυσα και αν πουλησαν θα τους γυρισει 

αρχες νοεμβριου βλεπω να δινει το παιχνιδι δωρεαν 

ηδη το εχει σε εκπτωση

τμημα μαρκετιν για ξυλο

Καταφεραν και μεσα σε λιγοτερο απο μηνα να το φτασουν στον ιουνιο που οι περισσοτεροι δεν βρισκουν κανενα νοημα

Edited by de_paizei
  • Like 1

Δυστυχώς το fifa είναι μονόδρομος στο να χτίζεις ομάδα και να περνάς ευχάριστα την χρονιά.

Το pes μόνο για κάνα coop είναι.

Και στο offline ακόμα η αίσθηση του fifa με τα γήπεδα,τον ήχο,την παρουσίαση κτλ είναι ανώτερη.

• Like 2

Έχω παίξει ελάχιστα φέτος και έχω ήδη ομάδα που πλησιάζει την endgame ομάδα που είχα στο PES2019.
Απορώ ποιος από τη Κόναμι σκέφτηκε ότι είναι καλή ιδέα αυτό.

• Like 1

Στα online cup που δίνουν 10.000 GP μου έχουν απομείνει 2 παιχνίδια. Έχω παίξει 4 παιχνίδια για να τα βγάλω και στα 4 canceled match στο 90 λεπτό επειδή απλά ήμουν μπροστά στο σκορ και θα τους χάλαγε το σύνολο απ΄τους ηλίθιους πόντους που μαζεύουν... Τελευταίος απατεώνας ένας Έλληνας "originale21", πρώτο παιχνίδι της ημέρας. Κερδίζω με 2-1 ενώ θα έπρεπε να ήταν χωρίς υπερβολές 3-0, ξεκινάει το lag από το πρώτο ημίχρονο δεν δίνω σημασία και συνεχίζω... Τρώω γκολ δώρο γιατί έτσι, έχω διαβάσει ένα σωρό πάσες του αλλά οι αμυντικοί μου δεν κόβουν ούτε με Βαλέ, έχω βάλει χάντικαπ και στις τσέπες, έχω ματώσει να κρατήσω το 2-1 με 2 manual αποκρούσεις σε τετ-α-τετ γιατί ο IF Pogba με πάνω βελάκι έκανε 2 φορές λάθος πάσα στα 3 μέτρα. Δώσε μου το ματς ρε φούστη μου, έχω φάει τόσο καρκίνο στη μάπα το δικαιούμαι γαμώ το κέρατο μου, όχι και void μετά από τόση σκατίλα.

Εντωμεταξύ φέτος το void match στο PC πρέπει να γίνεται τόσο εύκολα που το κάνει και η κουτσή Μαρία, σαν το ΄18 που απλά έκανες ελαχιστοποίηση...

Από μένα τέλος εδώ αυτή η φαρσοκωμωδία, κυριολεκτικά πεταμένα λεφτά. Και το΄ξερα ο βλάκας ότι στο PC είναι ή FIFA ή τίποτα. Τσάμπα το gameplay, κρίμα.

• Love 1
  • Like 1
  • Sad 1

Έβαλε το μικρό για μπανιο η γυναίκα μου για να μπορέσω πρώτη φορά να παίξω ένα matchday.

Παίρνω Λίβερπουλαρα, ξεκινά το παιχνίδι, ο άλλος δεν άλλαζε 2η ΠΑΣΑ, έκλεβα αμέσως, στο 12' 3-0 Για πλάκα. Το παιδί φαινόταν πλήρως αμπαλο. Μέχρι το 40' χάθηκαν τρομερές ευκαιρίες, δοκάρια (2) Εξεπαφης, είχε Ντε Χεα που έπιανε τα άπιαστα από παντού. Η κατοχή επειδή έκανα παύση να δω ήταν στο εξωφρενικό 82%-18% ! Ποτέ μα ποτέ σε προ ή φιφα δεν είχα τέτοια κατοχή και μάλιστα κοντά στο ημιχρονο. Ξαφνικά, λες και γυρίζει διακόπτης (μετά την παύση μου), ο τύπος μειώνει στο 40' 3-1 Με σουτ έξω από την περιοχή αφού κοκκάλωσαν οι παίκτες μου (Σέρχιο Ραμος κ Χουμελς). Κάνω καπάκι 3 ευκαιρίες που δε χάνονται, με Ιγκουαιν να είναι λες και βούτηξε σε βούρκο. Ημίχρονο 3-1, 80-20 κατοχή,  16-1 τελικές, 2 δοκάρια...

2ο ημίχρονο, λες και άλλαξαν οι ρόλοι, δε μπορούσα να αλλάξω 2η πασα, αργοί απελπιστικά οι παίκτες μου, σταμινα μια χαρά παρεμπιπτόντως, ο τύπος μειώνει 3-2 στο 60', καπάκι κάνω 2 επιθέσεις τζουφιες και κάνει ηλίθιο πέναλτι. Εκτελώ μια από τις καλύτερες εκτελέσεις στο γάμα, πετάγεται το ΝΙΜΟΥ και αποκρούει! Ε...Εκεί τέλος. 

Έγινα ομάδα τοπικού κι αυτός Μπάρτσα. 

Καπάκι απο το πέναλτι, ισοφαρίζει 3-3, με σφυροκοπα άγρια (παίζει να έκανε 20 τελικές από 70' και μετά κι εγώ 2-3).

ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ....Στο 90'+1' τετατετ του Κριστιάνο μου με Ντε Χεα, πάει ΔΟΚΑΡΙ (Νο3), και στην επαναφορά ο πεσμένος Ντε Χεα αποκρούει με το πόδι, ΒΓΑΖΕΙ ΠΑΣΑ ΚΑΘΕΤΗ (ναι...κάθετη... με απόκρουση εξεπαφης) στον ΜακΤομινεϊ, και απλά κι ωραία, ενώ ΔΕΝ είχα βάλει φουλ επίθεση, όλη η ομάδα άνοιξε σαν βεντάλια, και στο 93' πλέον 3-4.....

ΕΚΕΙ ΗΡΘΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ...ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΤΟ PS4. ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ UNINSTALL, ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ, ΚΑΙ ΠΟΥΛΟ!

Π Ο Υ Λ Ο  ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΗ ΑΠΟΤΥΧΙΑ!

ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΣΚΡΙΠΤ ΤΗΣ ΕΑ ΜΑΛΑΚΕΣ!

• Like 3

Παιδιά αυτού του είδους τα σενάρια παίζουν και σε φιφα μεριά ? Γιατί σκέφτομαι από Δευτέρα να το χτυπήσω από σκρουτζ . Μη την φάω κι από εκεί με τα σκριπτοσεναρια !

Edited by guru46

25 minutes ago, guru46 said:

Παιδιά αυτού είδους τα σενάρια παίζουν και σε φιφα μεριά ? Γιατί σκέφτομαι από Δευτέρα να το χτυπήσω από σκρουτζ . Μη την φάω κι από εκεί με τα σκριπτοσεναρια !

Θα το φας κι εκεί. Απλά εκεί εχει αλλα πράγματα που σου χρυσωνουν το χάπι και μη ξεχνάς ότι, άλλο το script και άλλο το ξεφτιλισμενο script σε ένα παιχνίδι που δε σου προσφέρει και τίποτα κιόλας. Η ΕΑ όσο ελεεινή κι αυτή κι αν είναι,  προσέχει περισσότερο τους πελάτες της (απόδειξη τα πολλά title updates, ασχέτως αν είναι επιτυχημένα πάντα ή όχι).

Edited by SkyloMethIR
  • Like 1

@BasilhsGR

Άσε τα online ranked και πάμε για κάνα φιλικό να γουστάρουμε λίγο ;)

• Like 1

Όταν μιλούσα για "άρρωστο παιχνίδι" και "σκουπίδι" από πέρσυ ήδη, κάποιοι ανέβαιναν στα κάγκελα να κράξουν. Δυστυχώς, το ξαναλέω, το προ έχει πάρει πολύ περίεργη ρότα από τη κυκλοφορία του '19 κι έπειτα και δεν δείχνει σημάδια αναθεώρησης ή αυτοκριτικής. Θα έχει πολύ άσχημο τέλος.

• Like 2

Αυτό που δεν έχει αναφέρει κανείς είναι το θέμα με τα αυτογκόλ. Παραγίνεται το κακό φέτος. Ανά 2με 3 ματς περίπου δίνει 2 με 3 αυτογκόλ είτε υπέρ είτε κατά η και από τις δύο πλευρές. Πάντως αυτό εμένα που με χαλάει είναι ένα αίσθημα αδικίας που αφήνει τις περισσότερες φορές το παιχνίδι και δεν επιβραβεύει τις προσπάθειες που κάνεις για μπάλα.

2 minutes ago, IDIMELIS said:

Αυτό που δεν έχει αναφέρει κανείς είναι το θέμα με τα αυτογκόλ. Παραγίνεται το κακό φέτος. Ανά 2με 3 ματς περίπου δίνει 2 με 3 αυτογκόλ είτε υπέρ είτε κατά η και από τις δύο πλευρές. Πάντως αυτό εμένα που με χαλάει είναι ένα αίσθημα αδικίας που αφήνει τις περισσότερες φορές το παιχνίδι και δεν επιβραβεύει τις προσπάθειες που κάνεις για μπάλα.

Τη Κονόμι την απασχολεί να μην απογοητεύεται ο παίκτης και σταματήσει να παίζει (και συνεπώς πάψει η πιθανότητα να ρίξει χρήμα). Για αυτό και σου δίνει νίκες με καλύτερους και ήττες από άμπαλλους (για να μην σταματήσουν κι αυτοί). Προσωπικά δεν περιμένω ποτέ να εξαλειφθεί αυτό, ούτε με σερβερς, ούτε κι αν γεμίσει ο πλανήτης 200αρες fiber γραμμές σε κάθε διαμέρισμα και φυσικά ούτε με τις νέες κονσόλες. Όποιος ελπίζει σε αλλαγές θα τη πατήσει.

Την κοναμι σε λιγο θα την απασχολουν αλλα πραγματα οταν καταλαβει οτι δεν ειναι τα πραγματα οπως τα ειχε ατο κεφαλακι της δηλαδη η γρηγορη κονομα

Edited by de_paizei

Μαγκες, μια ερωτηση.

Εχω πετυχει στο co-op, μπορει και σε 1vs1 στο MyClub (δεν θυμαμαι) τυπους που εχουν ομαδες με 12 αναπληρωματικους... ΠΟΤΣ ΓΚΕΝΕΝ ΑΤΟ??

12 minutes ago, PavlitoDr101 said:

Μαγκες, μια ερωτηση.

Εχω πετυχει στο co-op, μπορει και σε 1vs1 στο MyClub (δεν θυμαμαι) τυπους που εχουν ομαδες με 12 αναπληρωματικους... ΠΟΤΣ ΓΚΕΝΕΝ ΑΤΟ??

Αυτό γίνεται επειδή δεν κατεβαίνουν με myclub ομάδα αλλά με κάποια από το παιχνίδι (π.χ Liverpool, Bayern κλπ) από το κύριο μενού εκτός myclub.

• Thanks 1

Πωλείται το σκουπίδι 29.99 ευρώ για όποιον θέλει να σπάσουν τα νεύρα του.

Αγρατσουνιστο, δίχως τους δανεικούς Μέσι και Ροναλντίνιο (χαχαχα) .....

Α! Ξέχασα, για Ps4. 

Edited by SkyloMethIR

Πουλα το γρηγορα γιατι σε λιγες μερες θα βγει δωρεαν

Αν και τωρα που το σκεφτομαι μια ml ισως να με κρατησει κανα μηνα ακομα

Α ρε κοναμι απο το 10 - 11 ειχες να μας αφησεις χωρις ποδοσφαιρακι

19 hours ago, johnson said:

@BasilhsGR

Άσε τα online ranked και πάμε για κάνα φιλικό να γουστάρουμε λίγο ;)

Μόνο για φιλικά και co-op είναι ειδικά στο Steam. Τώρα άνοιξα PC και είδα το invite θα σε κάνω add αν και δεν με βλέπω να πολυασχολούμαι και δεν περιμένω τίποτα απ΄το update. Το έθαψαν το παιχνίδι φέτος. Δίνουν αβέρτα παίχτες με coins και μηδέν περιεχόμενο, μηδέν προστασία από τους cheaters. Mόνο για co-op είναι και τίποτε παραπέρα, έχει δίκιο ο Μπάκος.

Edit

Ξέχασα, έχω φτιάξει ένα μποτάκι για φαρμάρισμα αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να καίω ρεύμα στη φάση που βρίσκεται το παιχνίδι.

Edited by BasilhsGR
  • Like 2

Οι καθυστερημενοι της ΚΟΝΑΜΙ δεν έχουν Hazard στον agent της REAL.

Απαράδεκτοι,τι να λέμε τώρα.

• Like 3
  • Haha 1

1 hour ago, Bakogoal said:

κι έχουνε βάλει Ράμος καμιά δεκαριά φορές σε ενα μήνα... που πηδάει για κεφαλιά το 1,50 με καναν Καβάνι, Λουκάκου, Κειν, Ρονάλντο και τονε φυτεύουνε στο πέναλτυ

• Like 1
  • Haha 2

2 hours ago, Bakogoal said:

Τον είχε την προηγούμενη φορά πριν 3-4 εβδομάδες αλλά δεν μου έκατσε τότε..

Από Barca μου έδωσε Jordi Alba και δύο φορές Ter Stegen..αστεία πράματα..

Από Real ήρθε Modric..

• Like 1

Griezmann είχε; 

Ρε τους φουκαραδες,τους γλενταει το FIFA.

• Like 2

Αζάρ βαραν είχε την πρώτη φορά και τώρα όχι 

Γκριζμαν έχει 

Έβαλε το ψέμα τον γιοβιτς τώρα για να ανοίξει ο κόσμος πακέτο . βινισιους που πάει 95 96 με τελείωμα 75 ,επίσης γελάει ο κόσμος 

• Haha 1