Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - MyClub [Official Topic] V.1

Recommended Posts

Παιδιά δώστε κανένα σύστημα, κανένα χιντ για το παιχνίδι, γιατί ναι μεν μ αρέσει, αλλά τον πίνω άγρια..

Πως αμύνεστε; Τι σύστημα παίζετε;

1 minute ago, redz said:

Παιδιά δώστε κανένα σύστημα, κανένα χιντ για το παιχνίδι, γιατί ναι μεν μ αρέσει, αλλά τον πίνω άγρια..

Πως αμύνεστε; Τι σύστημα παίζετε;

Σύστημα δεν έχει ακριβώς, πρέπει να ταιριάξει και με τον προπονητή. Π.χ. άλλο 433 θα παίξεις με Κλοπ κι άλλο με Αραμπουρου. Η άμυνα εξαρτάται από τον προπονητή και το σύστημα που έχει, συν τις έξτρα ρυθμίσεις πριν το ματς σε άμυνα κι επίθεση. Εννοείται ότι αν πας να παίξεις ετσι χύμα δίχως να πειραματιστείς με τις επιλογές του συστήματος σου, είσαι χαμένος από χέρι. 

• Like 1

Ευχαριστώ για την απαντηση, αλλα δεν παίζω MyClub. Παίζω μόνο Devisions και τουρνουα.

ωπ, μόλις κατάλαβα ότι έγραψα σε λάθος τόπικ. Συγγνώμη μοντς.

20 minutes ago, redz said:

Ευχαριστώ για την απαντηση, αλλα δεν παίζω MyClub. Παίζω μόνο Devisions και τουρνουα.

Επειδή έγραψες στο topic του My Club θεώρησα ότι εκεί αναφέρεσαι. 

Αν παίζεις εκτός My Club έχεις ακόμα περισσότερο ελευθερία αφού δε σε περιορίζει ο προπονητής. 

Βασικά ξεκίνα με ένα 4-2-3-1 ,εμένα μου δουλεύει καλά, και παίζε με αντεπιθέσεις και gegen press αλλά να ξέρεις ότι πρέπει να έχεις παίκτες γρήγορους και με καλό stamina. 

Το ξανα λεω κ σημερα,..Πείτε μου π μπορώ να στείλω email η μνμ γιανα ζητησω τα λεφτα μ πίσω..Αυτο το παιχνίδι είναι ορισμός του καρκίνου...Μην κοροιδευόμαστε μεταξύ μας...Πάσες άκυρες και 90% λανθασμένες(βοήθεια2)..Κατοχή μπαλάς 0...Offside??Τώσα offside δεν εχω ξανα δει σε παιχνίδι...Φαουλ??Γελάει κ ο φουρτουνης...Σουτ?Η ανιψιός μ 5 χρονών κάνει καλύτερα σουτ...Και μην ξανα πείτε δεν ξέρω να παίζω και δεν εχω υπομονη ρε παιδιά...Δεν γίνεται ο αντίπαλος με παίχτες μέσο όρο 76 να με νικάει και να τρέχουν ολοι σαν τα σκυλιά..Έχω 95 χημεία και μεσο όρο 87...Αν ειναι να παω αγοράσω hax για να το γουστάρω το ρημάδι...Απο χθες όλα πάνε στραβά δλδ...

• Sad 1

Από δω και πέρα θα κάνω record όλα τα ματς.. Αλλά δεν μπορώ να ανεβάζω στο κανάλι μου επίμαχες φάσεις.. Μόνο ολόκληρο αγώνα... Όταν σκαμε τα φράγκα μας για κάτι το οποίο μας πλασαραν ρεαλιστικό αλλά είναι το ακριβώς αντίθετο πως περιμένεις να αντιδρασω.. Το μόνο ρεαλιστικό π έχει το παιχνίδι είναι τα γραφικά.. Και για πες μου τώρα πως είναι δυνατόν να βγαίνω αντεπίθεση να με παιρνεινο άλλος τα πόδια από πίσω και να μην δίνει καν κάρτα γραφικών ενώ είναι κόκκινη... 

Καλησπέρα σε όλους!

Μια γρήγορη ερώτηση για όσους έχουν δοκιμάσει και τους 2 παρακάτω παίκτες.
Έβγαλα 3 φορές τον Kolasinac και δεν ξέρω για ποιόν να τους ανταλλάξω, για τον Neymar ή για τον Hazard?
Σημείωση έχω ήδη τον Ronaldo.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικα΄για τον χρόνο σας.

10 minutes ago, Darap21 said:

Και για πες μου τώρα πως είναι δυνατόν να βγαίνω αντεπίθεση να με παιρνει ο άλλος τα πόδια από πίσω και να μην δίνει καν κάρτα γραφικών ενώ είναι κόκκινη... 

Γιατί να του δώσει κάρτα γραφικών ρε φίλε ?για να κάνει καλύτερο animation στα τακλιν?

• Haha 8

13 minutes ago, folinpro said:

Γιατί να του δώσει κάρτα γραφικών ρε φίλε ?για να κάνει καλύτερο animation στα τακλιν?

ΛΟΛ το μαμημενο Τ9 φταίει... Χαχαχαχα

• Haha 4

Τρια ματς όλα με έλληνες. Από τότε που ασχολήθηκα πρώτη φορά με mc έπεφτε σιχτίρι όταν με έβγαζε με έλληνα. Πάντα. Οι χειρότεροι που μπορούν να βρεθούν. Και δεν αλλάζει η π@π@ριά η ρύθμιση που δηλώνεις χώρα, έτσι που το κάνανε φέτος. Πέρσυ έπαιξα ελάχιστα ματς με ελληνιόλους.. και ρεκορ κατάταξης έκανα και τα νεύρα μου ήταν στη θέση τους... Η σύνδεση και η σύνδεδη... σούπερ ήταν η σύνδεση με τους ξένους πέρσυ, μ@μώ τις φαεινές του Ιάπωνα.... 👿👿👿

edit: το απόγευμα στο matchday έκανα 4 νίκες και ένα Χ, στο -έλο το mc ακόμα δεν έχω νίκη.

Edited by sonofmook
  • Like 1

αυτο το  matchday που λεει καθε ποτε μπορεις να μπεις να παιξεις?οποτε εχω μπει μου "εμφανιζει δεν βρεθηκε διοργανωση"

8 hours ago, villa said:

αυτο το  matchday που λεει καθε ποτε μπορεις να μπεις να παιξεις?οποτε εχω μπει μου "εμφανιζει δεν βρεθηκε διοργανωση"

6-9 το απόγευμα. Απαγορευτική ώρα για εμάς τους γέροντες των 40+

Επίσης, πριν λίγο ολοκλήρωσα 5αδα αγώνων με 3 Έλληνες και 2 Τούρκους. Αν σας πω ότι απόλαυσα τα ματς με τους γείτονες και με τους δικούς μας τσαντιστηκα; Αποτελέσματα 1 νίκη (με ελληνα) 2 ισοπαλίες 2 ήττες... Δυστυχώς πολλοί Έλληνες έχουν πολύ κακή νοοτροπία. 

Δυστυχώς το παιχνίδι είναι μάλλον broken και σε συνδυασμό το script, πάει στο βούρκο.

Άλλες 2 ισοπαλίες με το ζόρι, με χημεία ο άλλος 64 κι εγώ 99, σε 3αστερι, Με τον Abraham  να χάνει τα αχαστα,  με τον άλλον να έχει 11 αποκρούσεις και στο τέλος να σκοράρει με κάθετη σε άδεια άμυνα μου ενώ έπαιζα άμυνα...Και βέβαια το όμορφο σκριπτ που καπάκι ισοφαριζω και μετά οι παίκτες μου δε μπορούσαν να αλλάξουν μπαλιά και έληξε 1-1, με 26-1 τελικές, κατοχή (όχι ότι παίζει τελικά ρόλο) 75-25, και 11 αποκρούσεις ο φίλος....

Πιο πριν με μια φίλη (έτσι έγραφε τουλαχιστον) σε 1 αστερι, σπαστικό τικι τακα με είχε με 81% ανούσια κατοχή και έπαιζε μόνο με σέντρες. Τίποτα άλλο. Κάποια στιγμή έβαλε γκολ στο 45+3 Και στο 2ο ημ. Στην πρώτη μου επίθεση σκόραρα . Ξαφνικά πήρα εγώ κατοχή, έχασα κάμποσες ευκαιρίες και το ματς ως το τέλος κακοποιούνταν και απο τους 2. 1-1 κι εδώ...

Όσο παίζεις βλέπεις τελικά (όπως γράφτηκε κι από άλλους) ότι έχει θέματα μεγάλα το παιχνίδι. Δυστυχώς δε βλέπω να βελτιώνεται με το πατς που λένε. Μακάρι αλλά δεν το βλέπω. 

Edited by SkyloMethIR
  • Like 3

8 hours ago, sonofmook said:

Τρια ματς όλα με έλληνες. Από τότε που ασχολήθηκα πρώτη φορά με mc έπεφτε σιχτίρι όταν με έβγαζε με έλληνα. Πάντα. Οι χειρότεροι που μπορούν να βρεθούν. Και δεν αλλάζει η π@π@ριά η ρύθμιση που δηλώνεις χώρα, έτσι που το κάνανε φέτος. Πέρσυ έπαιξα ελάχιστα ματς με ελληνιόλους.. και ρεκορ κατάταξης έκανα και τα νεύρα μου ήταν στη θέση τους... Η σύνδεση και η σύνδεδη... σούπερ ήταν η σύνδεση με τους ξένους πέρσυ, μ@μώ τις φαεινές του Ιάπωνα.... 👿👿👿

edit: το απόγευμα στο matchday έκανα 4 νίκες και ένα Χ, στο -έλο το mc ακόμα δεν έχω νίκη.

Μην τρέφεις ελπίδες και το matchday ίδιος καρκίνος είναι, εμένα με καλωσόρισε απ΄το πρώτο παιχνίδι φέτος.

Συμφωνώ κι εγώ με τη σειρά μου ότι τα περισσότερα παιχνίδια με αντίπαλους Έλληνες είναι τραγικά.

Το παιχνίδι χρειαζόταν δουλειά στο online και το έγραψαν στα @@ τους.

• Like 1

5 minutes ago, BasilhsGR said:

Μην τρέφεις ελπίδες και το matchday ίδιος καρκίνος είναι, εμένα με καλωσόρισε απ΄το πρώτο παιχνίδι φέτος.

Συμφωνώ κι εγώ με τη σειρά μου ότι τα περισσότερα παιχνίδια με αντίπαλους Έλληνες είναι τραγικά.

Το παιχνίδι χρειαζόταν δουλειά στο online και το έγραψαν στα @@ τους.

Μοιάζει με καταδίκη να παίξεις περισσότερα από τα μισά ranking ματς της σεζόν με Έλληνες εξ αιτίας μιας ακόμα παπάτζας της Κονάμι.. Απλή 24αρα γραμμή έχω και δεν είχα ποτέ σχεδόν πρόβλημα τα 2 τελευταία χρόνια. Να'χαμε να λέγαμε άλλη μια φορά.

Χτες πρώτη φορά απόλαυσα το παιχνίδι παίζοντας matchday (καπάκι μετά το αλησμόνητο Χ με τον ανύπαρκτο). Δεν είναι ότι κέρδιζα, είναι πως κατά μεγάλο ποσοστό παίχτηκε μπάλλα κανονική. Πήρα ψυχολογία, τους είχα από το ξεκίνημα όλους. Παίζει ρόλο ίσως ότι έπαιζα με μια κανονική ομάδα και όχι με κάποια υπό διαμόρφωση όπως συμβαίνει στο myclub στις αρχές.

Μόλις τέλειωσε το matchday σκέφτηκα με τη καλή ψυχολογία που είχα να παίξω τα επόμενα ranking στο mc. Θα κατέβω λέω να παίξω το ίδιο ποδόσφαιρο...καλά εντάξει.... Πάτος.. δεν έχω ξεκινήσει ποτέ τόσο άσχημα άλλη χρονιά (2 ισοπαλίες - 3 ήττες). Δεν ξέρω πραγματικά τι φταίει. Έχασα 3-0 από τύπο με χημεία 67.. να μην μπορώ να αλλάξω μπαλλιά και ο άλλος φόρμουλα 1. Ανείπωτα πράγματα. Ανηφόρα από αρχή. Και να σκέφτεσαι πως 8 στις 10 θα παίζεις με Έλληνα. Χαμένη χρονιά..

Αυτό με τη χημεία φέτος είναι για γέλια! Μέχρι πέρυσι τουλάχιστον ένα καλό χαρτί του Myclub σε σχέση με το FUT,Ήταν η χημεία. Ίσως γιατί έπρεπε να κουραστείς λίγο, να παίξεις για να την κερδίσεις σε σχέση με το FUT. Έπαιζε με 90+ εναντίον ενός ακόμα και 80-85 και η διαφορά φαινόταν. 

Τώρα με 99 εσύ, πετυχαίνεις κάτι 60-65αρια που απλά έχουν έναν τούμπανο μπροστά σε λίγα αστέρια, και είτε φτύνεις αίμα είτε χάνεις επειδή έτσι πρέπει. Ότι ακριβώς συμβαίνει στο FUT Χρόνια τώρα, μόνο που εκεί το ψευτοchemistry το φτιάχνεις σε 10 λεπτά μέσα, και παίζουν κι αλλά πράγματα ρόλο όπως το μοναδικό chemistry του καθενός παίκτη.

Γενικά απογοητεύτηκα φέτος πολύ γρήγορα, ενώ ειμουν ενθουσιασμένος αρχικά. 

Το μονο που νοιάζει την KONAMI είναι η ΚΟΝΟΜΑ, αλλά δίχως να μας προσφέρει τίποτα νέο. Τουλάχιστον οι άλλοι σου τα αρπάζουν αλλά σου δίνουν και του πουλιού το γάλα...

• Like 2

Μετα απο 5 - 6 χρονια mc το mode πρεπει να ξανασχεδιαστει απο την αρχη

Πρεπει να συνεργαστουν με εταιρειες τριτες για τον "σχεδιασμο"  ενος φρεσκου mode

Επισης δινοντας εξωφρενικα καλους παικτες τοσο νωρις μειωνουν ακομα περισσοτερο την ζωη του mode

Πως θα βαστηξεις τον κοσμο οταν εχεις δωσει αυτα που εχεις δωσει τοσο νωρις

Το mc τα πρωτα 2 3 χρονια ηταν φοβερο οπου εστηνες ολονυκτιο παρτυ οταν επερνες εναν μαυρομπαλλο που τοτε ηταν 80αρης !!!

Τοτε χαιροσουν τους 75αρηδες για καιρο και ειχε ενα νοημα ολο αυτο

ακομα θυμαμαι οταν μετα απο μηνες πηρα σουαρες  ( ο μονος τοσο μεγαλος που ειχα σχεδον ολη τη χρονια )

• Like 2
  • Haha 1

8 hours ago, SkyloMethIR said:

6-9 το απόγευμα. Απαγορευτική ώρα για εμάς τους γέροντες των 40+

Όντως απαγορευτική ώρα για αυτό δεν το χω πετυχει

Να σας πω κι εγώ την πικρή μου αλήθεια. Εγώ φέτος αγόρασα το παιχνίδι γιατί είδα βελτιωμένη-ανθρώπινη ΑΙ και όντως το παιχνίδι είναι απολαυστικό στο ML και λόγο του ότι δεν υπάρχει αυτό το delay που συναντάς αρκετές φορές στο online, το gameplay είναι αισθητά καλύτερο. Tα λέγαμε και πριν κυκλοφορήσει το παιχνίδι, όταν φτάνεις 5 μέρες πριν το release και δεν έχεις ούτε ένα νέο για το MyClub, ούτε ένα νέο για το online, τότε μη περιμένεις τίποτα. Το gameplay του MyClub είναι άλλη ιστορία, το καταλαβαίνεις ακόμα και στο offline vs COM. Με χαλάει απίστευτα από τη στιγμή που γνωρίζω ότι θα μπορούσε να μην ήταν έτσι. Με χαλάει που και φέτος δίνει με το τσουβάλι μαυρόμπαλους day one. Με χαλάει αλλά δεν με σπάει, αν φάω 2-3-4 φόλες μαζεμένες(εξαρτάται και η μέρα :hehe:) το κλείνω και πάω ML.

Έβαλα χθες να ξαναπαίξω λιγάκι FIFA 20 demo, αυτά που συνέβαιναν στον αγωνιστικό χώρο ήταν για να βάζεις τα γέλια, σκεφτόμουν ότι στο FUT συγκεκριμένα θα γίνονται αυτά και άλλα τόσα. Δυστυχώς το online και στα δύο ποδοσφαιράκια είναι αυτό που είναι ή το ανέχεσαι και παίζεις ή πας αλλού.

@de_paizei δίνουν παίχτες αβέρτα αλλά και φέτος είναι άδειο το mode φίλε, το match day για 3 συγκεκριμένες ώρες τη μέρα δεν λέει τίποτα. Αν δεν αλλάξουν τους χαζούς περιορισμούς που έχει με την ώρα και το PES League θα παρακαλάμε όλοι να βγει η Lite για να μαζεύει κόσμο.

Edited by BasilhsGR

4 minutes ago, BasilhsGR said:

Έβαλα χθες να ξαναπαίξω λιγάκι FIFA 20 demo, αυτά που συνέβαιναν στον αγωνιστικό χώρο ήταν για να βάζεις τα γέλια, σκεφτόμουν ότι στο FUT συγκεκριμένα θα γίνονται αυτά και άλλα τόσα. Δυστυχώς το online και στα δύο ποδοσφαιράκια είναι αυτό που είναι ή το ανέχεσαι και παίζεις ή πας αλλού.

Αυτό ακριβώς φοβάμαι και δεν πατάω το κουμπί Buy Now στο Store...

Μετά θα κλαίω τα λεφτά μου και θα σιχτηριζω τον εαυτό μου που "τα 'ξερε αλλά..."

Οπότε μάλλον συνεχίζουμε Pro, αναμένουμε το patch, υγεία πάνω από όλα και δόξα σοι ο Θεός!

• Like 2

2 minutes ago, SkyloMethIR said:

Αυτό ακριβώς φοβάμαι και δεν πατάω το κουμπί Buy Now στο Store...

Μετά θα κλαίω τα λεφτά μου και θα σιχτηριζω τον εαυτό μου που "τα 'ξερε αλλά..."

Οπότε μάλλον συνεχίζουμε Pro, αναμένουμε το patch, υγεία πάνω από όλα και δόξα σοι ο Θεός!

Έτσι την πάτησα πρόπερσι αν και το FIFA18 με ψιλοτράβηξε και το έπαιξα ίσως γιατί δεν το έκανε το PES, έτσι την πάτησα πέρσι και το 19 πήγε κυριολεκτικά άπατο, φέτος δεν έχει... κι ας είναι το καλύτερο FIFA που έχει βγάλει απ΄το 11.

• Like 1

1 hour ago, SkyloMethIR said:

Αυτό με τη χημεία φέτος είναι για γέλια! Μέχρι πέρυσι τουλάχιστον ένα καλό χαρτί του Myclub σε σχέση με το FUT,Ήταν η χημεία. Ίσως γιατί έπρεπε να κουραστείς λίγο, να παίξεις για να την κερδίσεις σε σχέση με το FUT. Έπαιζε με 90+ εναντίον ενός ακόμα και 80-85 και η διαφορά φαινόταν. 

Τώρα με 99 εσύ, πετυχαίνεις κάτι 60-65αρια που απλά έχουν έναν τούμπανο μπροστά σε λίγα αστέρια, και είτε φτύνεις αίμα είτε χάνεις επειδή έτσι πρέπει. Ότι ακριβώς συμβαίνει στο FUT Χρόνια τώρα, μόνο που εκεί το ψευτοchemistry το φτιάχνεις σε 10 λεπτά μέσα, και παίζουν κι αλλά πράγματα ρόλο όπως το μοναδικό chemistry του καθενός παίκτη.

Γενικά απογοητεύτηκα φέτος πολύ γρήγορα, ενώ ειμουν ενθουσιασμένος αρχικά. 

Το μονο που νοιάζει την KONAMI είναι η ΚΟΝΟΜΑ, αλλά δίχως να μας προσφέρει τίποτα νέο. Τουλάχιστον οι άλλοι σου τα αρπάζουν αλλά σου δίνουν και του πουλιού το γάλα...

Δε ξέρω σε τι βαθμό ισχύει φέτος αυτό αλλά το έβλεπες κ στα παλιότερα mc.. Με το ζόρι νταβατζιλικι Χ στην καλύτερη... Εντάξει μπορεί κ να το γυριζες αλλά πονουσαν πραγματικά τα χέρια σου.. Φυσικά κ κάποια τέτοια ματς ήταν περίπατος ορισμένες φορές-για να είμαστε κ δίκαιοι. 

Edited by AkisVarg
  • Like 1

2 minutes ago, AkisVarg said:

Δε ξέρω σε τι βαθμό ισχύει φέτος αυτό αλλά το έβλεπες κ στα παλιότερα mc.. Με το ζόρι νταβατζιλικι Χ στην καλύτερη... Εντάξει μπορεί κ να το γυρίζεις αλλά πονουσαν πραγματικά τα χέρια σου.. 

Προσωπικά δεν το είχα δει σχεδόν καθόλου, τα ακραία δηλαδή 60-70 χημεία. 

Με 80-85ρηδες Ναι, το είχα δει το νταβατζιλικι, και μάλιστα με ανύπαρκτη μπάλα και ανύπαρκτους παίκτες. 

Απλά φέτος φαίνεται να μην παίζει σχεδόν κανένα ρόλο (like fut) η χημεία τελικά.

• Like 2

3 minutes ago, SkyloMethIR said:

Απλά φέτος φαίνεται να μην παίζει σχεδόν κανένα ρόλο (like fut) η χημεία τελικά.

Βγαίνω offtopic αλλά μιας και η κουβέντα ρολάρει και βάση με αυτό που έγραψες θυμήθηκα πέρσι το πρώτο παιχνίδι στο FUT, το ξεκίνησα αργά το παιχνίδι και μου είχαν τύχει 1-2 καλοί untradeable και σκιζόμουν στο μάρκετ και στα συστήματα για να τους χωρέσω στην αρχική ενδεκάδα. Πρώτο παιχνίδι, ο άλλος με χημεία και links κυριολεκτικά ότι να΄ναι και έχοντας κάνει τους strikers κεντρικούς μέσους (ήταν exploit αν θυμάμαι σωστά για τα forward runs,ειδικά στις αρχές) έπαιζε λες και είχε 100% χημεία. Από εκεί κατάλαβα τι θα επακολουθούσε...

• Like 1

Τελευταία φορά που λειτούργησε άψογα αυτό με την χημεία ,ήταν στο 16 ..και θα εξηγήσω τι εννοώ ,τότε με 70 χημεία οποίος έπαιζε ,10 ματς να έκανε θα έχανε κ τα 10 ..πολύ δύσκολα έπαιρνες αποτελέσμα έτσι ..ενώ τώρα από τα 10 ματς μπορεί να τον μπουσταρει σε 3 4..

Σε εμένα πχ αν έρθει ένας παίχτης κ δεν είναι έτοιμος να μπει να παίξει ,ακόμα και με 99 χημεια μπορεί να χαλάσει όλη την ομάδα .να μην τραβάει , βέβαια από τα 10 στα 3 ματς θα παίζουν καλά .είναι τερμα θα τα τρώει όλα,είναι αμυντικός θα ανοίγει όλη η άμυνα ,είναι κέντρο θα χάνεις εύκολα το κέντρο ..κ επιθετικός δεν θα μπορείς να κάνεις τίποτα μπροστά..όλα αυτά με εναν παίχτη !

Για εμένα το λάθος της εταιρείας είναι ότι ασχολήθηκε τόσο πολύ με ένα πεθαμένο mode που είναι το master league και άφησε τελείως το myclub ,είναι ολόιδιο με πέρυσι .. σέβομαι όσους παίζουν αλλά ρε συ κοναμι ,το πολύ να παίζει ένα 5 με 10% ..πολύ είπα αλλά έτσι είναι ,όλοι οι υπόλοιποι έμπαιναν στο master league να πάρουν 70000 gp και αντίο .πέρα από τις αγορές του παιχνιδιού ,τα έσοδα της εταιρείας είναι από τα νομίσματα του myclub και το αφήνει ίδιο αντί να το βελτιώσει ..συμφωνώ να βελτιωθεί το master league αλλά βελτίωσε το ονλαιν κομμάτι σου που παίζει όλος ο κόσμος ..εκτός αν το μότο the king is back αναφερόταν στο master league και ότι θα μας γύριζε σε εποχές pes 4,5,6..αυτά για να κλείσω με το off topic ..

• Like 2