Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - MyClub [Official Topic] V.1

Recommended Posts

26 minutes ago, moikan212 said:

δυσκολεύομαι να το πιστεψω αυτο (χωρις παρεξηγηση), ωραια εχω 10.000 ευρω για σκότωμα στο pro που να απευθυνθώ να μου δωσει αλλους 3 legend? δεν γινονται αυτα, αμα βγαλει legend καποια βδομαδα ναι, βαλε λεφτα και θα παρεις αλλα αν δεν βγαλει η konami δεν γινετε

Προφανώς κάποιο bonus ή κατι τέτοιο. Έχω πετύχει 2-3 Από δαύτους. Την επόμενη φορά θα τραβήξω screenshot Και θα το παραθέσω.

Edited by SkyloMethIR

υπαρχει καποιο mail επικοινωνιας με την konami? τωρα με σκαλωσες θα το κοιταξω αν και δεν εχω οντως 10.000 για το pro αλλα ετσι να λυθει η απορία 

3 λετζεντ μπορεί να έχει κάποιος ,οι 2 θα είναι Ινιεστα και Ρόνι + αυτόν που έτυχαν από την λετζεντ έκδοση . Κρόιφ Βιέιρα μαζί λίγο δύσκολο,μόνο σε co op προς το παρών μπορείς να τους πετύχεις στην ίδια ομάδα .

3 hours ago, BasilhsGR said:

Ή εμείς εδώ μέσα είμαστε γκαντέμηδες ή θα ξεκινήσω κι εγώ να πιστεύω τα παιχνίδια συνωμοσίας με τους τερματοφύλακες που ανέφερε ο @sonofmook.

Τι παχνίδια συνωμοσίας βρε, ο Λιακόπουλος τα γράφει ή το ούφο ο Βελόπουλος? Υπάρχει ξεκάθαρο bug εδώ, τι random και κουραφέξαλα μας πουλάνε, έχει βουήξει ο τόπος, κάνε μια αναζήτηση. Δεν δινει ΠΟΤΕ σε άλλες θέσεις τόσους μαζεμένους if παρά μόνο στο τέρμα.

Κατά τα άλλα, οι παίκτες βλέπουν μπάλλα και απομακρύνονται... excellent!!!!!

Εγώ δεν είχα τέρμα ως τώρα , προχθές πήρα Lloris από τους ινφορμ..ο άλλος είναι ο Adan ένας χρυσός ..αυτοί οι 2 προς το παρών ..και πέρυσι δεν μου είχε δώσει ,πρώτος καλός θυμάμαι ήταν ο Μπουφόν 2η 3η εβδομάδα ,έπαιζα τα πρώτα ματς με Καρνέζη κ έναν Μπερίσα κάπως έτσι ..

Ήρθε τελικά και το δεξί μπακ που ψάχναμε ,Ζοάο κανσελο στο ίδιο πακέτο με Ρόμπερτσον

Edited by folinpro

2 hours ago, SkyloMethIR said:

Άκου @Darap21 μια ιστορία φρέσκια ξημερώματα σήμερα.

Παίζω με ελληνα φίλο (δε θέλω να πω όνομα, αλλά τελείωνε σε ...7).

Έγραψα ότι έχω τούμπανα παίκτες εγώ χθες; Χαχαχαχαχα! Αν έβλεπες την ομάδα του φίλου θα παθαίνεις ΣΟΚ.

11αδα σε λέω μονο (οι 9 IF): Νοιερ, Μαρσελο, Ραμος, Φαν Νταικ, Μενιέ, Πογκμπα, Μοντριτς, Βιεϊρα, Κρόιφ, Κριστιάνο, Μεσι....

Ότι πρόλαβα από τον πάγκο του; -> Κουρτουα, Βαραν, Ντυμπαλα, Σάλαχ, Ινιεστα, Μμπαπε, Καβανι, Νεϋμαρ, Αγκουερο, Μπερναρντο Σίλβα, Ντε Μπροινε και κάμποσα 89-90αρια που δε θυμάμαι....

Ε...λοιπόν φίλε @Darap21 αυτό το παλικάρι δεν έκανε τελική ως το 85', είχα πάνω από 20 τελικές (Στο στόχο πάνω από 10), είχα κατοχή 70% (!), και στο πρώτο του κόρνερ και την δεύτερη του τελική στο 88' ο Μέσι μου το κάρφωσε με κεφαλιά....! Εκείνη τη στιγμή ρε μπαγάσα σε σκέφτηκα μα τω Θεώ!

Με έπιασε νευρικό γέλιο και: (ακολουθεί spoiler)

Reveal hidden contents

Κάνω σέντρα, κάθετη σε Καβάνι με Μοντριτς σουτ στην κίνηση 1-1 στο 90', κάνει σέντρα ο τύπος τον σακατεύω, ο διαιτητής δε δίνει ούτε καν φάουλ και με τον Κριστιάνο ΜΟΥ, σουτ από τη γωνία και 2-1 στο 92'....Εκεί άρχισα να πιστεύω ότι υπάρχει Θεός από τη μια και απο την άλλη ότι το script είναι εδώ ενωμένο δυνατό όπως το ΠΑΣΟΚ κάποτε...Τελικό 2-1 Αφού με το που έβαλα το γκολ έληξε (είχε δώσει 2 λεπτά καθυστερήσεις ενώ έπρεπε 5 τουλάχιστον...

Αν διάβασες το spoiler θα καταλάβεις κάποια πράγματα και θα απολαύσεις το παιχνίδι (Γιατί προπαντός είναι ΠΑΙΧΝΙΔΙ) όπως είναι.

Φιλικά πάντα και να στε όλοι καλά!

Ρε συ ανέκαθεν είχα τρελά με τα ποδοσφαιρακια... Υπητχαν χρονιές που αγόραζα και τα δύο... Απα εγώ έμαθα με το τρόπο παιξίματος του φιφα και δεν μπορώ να συνηθίσω του προ... Και δεν πρόκειται να το μάθω γτι έχει ακραία καιρικά φαινόμενα🤣🤣🤣

Αν μετά το update στρώσει τότε κάτι γίνεται προς το παρόν στο online δεν με τραβάει ο τρόπος παιξίματος....Εγώ ήρθα από φιφα εδώ και 3 χρόνια κ ακόμα δεν με έχει προσεγγίσει το παιχνίδι όσο θα ήθελα... 

Επίσης κάτι π ξέχασα να αναφέρω... 

Οταν αμύνεστε τι πατάτε? Εγώ (xboxone gamepad)  η θα πατάω το Α μόνο η και ταυτόχρονα το X για να τραβήξει παίχτη... Το Χ το αποφεύγω γτι συνήθως φεύγει παίχτης από άμυνα π δεν πρέπει.. 

Και στην επίθεση όταν κάνω σέντρα και πάω για κεφάλια πατάω και το αναλογικό για να βάλω κατεύθυνση προς την εστία η το κάνει μόνο του? 

37 minutes ago, folinpro said:

3 λετζεντ μπορεί να έχει κάποιος ,οι 2 θα είναι Ινιεστα και Ρόνι + αυτόν που έτυχαν από την λετζεντ έκδοση . Κρόιφ Βιέιρα μαζί λίγο δύσκολο,μόνο σε co op προς το παρών μπορείς να τους πετύχεις στην ίδια ομάδα .

Ρε παιδιά, τι να πω. Έπρεπε να το τραβήξω screenshot. Δεν έχω legend έκδοση και δεν έχω ιδέα τι δίνει και πως. Εγώ είδα σε 11αδα Κρόιφ, Βιειρα και πάγκο Ινιεστα. Ρόνι δεν είδα. Δε ξέρω τι παίζει, άλλωστε όσο περίεργο είναι αυτό, άλλο τόσο περίεργο είναι day1 να έχει ο άλλος τερματισμενα λέβελ σε ΟΛΗ την ομάδα και με όλους μαυρομπαλους! Κι εκεί όσα και να σκάσεις δύσκολο day1 να συμβεί. Ίσως κάποιοι με πρόσβαση σε ενδότερα της konami, ίσως κάποια δώρα, ίσως τίποτε promo codes.

Και δεν είναι φαινόμενο μόνο φετινό αυτό όσο ξέρω.

Αν βρείτε άκρη πάντως, ενημερώστε εδώ στο forum,  εγώ αν ξαναπετυχω κάτι τέτοιο αμέσως screenshot και post.

2 minutes ago, koloko83 said:

Ειχε βγει στην αρχη legend

Τι εννοείς ακριβώς;

Με γυρες νομιζω οτι μπορουσες να διαλεξεις και legend

Edited by koloko83

1 hour ago, sonofmook said:

Τι παχνίδια συνωμοσίας βρε, ο Λιακόπουλος τα γράφει ή το ούφο ο Βελόπουλος? Υπάρχει ξεκάθαρο bug εδώ, τι random και κουραφέξαλα μας πουλάνε, έχει βουήξει ο τόπος, κάνε μια αναζήτηση. Δεν δινει ΠΟΤΕ σε άλλες θέσεις τόσους μαζεμένους if παρά μόνο στο τέρμα.

Δεν είναι bug, τα πορτοφόλια μας θέλουν.

13 minutes ago, koloko83 said:

Με γυρες νομιζω οτι μπορουσες να διαλεξεις και legend

δεν το θυμαμαι αν τις πρωτες μερες στις γυρες ειχε legend, αν ίσχυε κατι τετοιο ναι ειναι εφικτο! οι μαυρομπαλοι δεν εχουν να κανουν, ο αλλος μπορει να πεταει 100ευρα ετσι στην konami λογικο ειναι να εχει πολλους μαυρομπαλους στην ομαδα του, οχι επειδη τους δινει ως δωρο το game αλλα επειδή ανοιγει πολλα box (τους μαυρομπαλους τους κρατας και τους αλλους τους κανεις trainers οποτε ανεβαινουν lvl και οι παιχτες σου), με τους legend αυτη την περιοδο που ανέφερε ο φιλος ηταν το περιεργο! το οτι η πλειοψηφία εχει το game για να παιζει τον ελευθερο χρονο (αντε να βαλεις και κανα 10-20 ευρω οταν και αν εχει κατι που θες πολυ σε if ή κατι αλλο) δεν σημαίνει οτι δεν υπαρχουν ανθρωποι που δεν υπολογιζουν τα χρημματα και τα πετανε ετσι.. εξαλλου επειδη ψαχνω εδω και λιγη ωρα στο internet να δω πως θα επικοινωνισω με την konami ειδα οτι δραστηριοπειοιται και σε παιχνιδια καζινο αρα λογικο ειναι να θελει τετοιους πελατες, εξ ου και οτι πλεων τα τελευταια χρονια το ανοιγμα των box ή των if ειναι καθαρα θεμα τυχης ;) 

Σχετικοασχετο: Εγώ που έχω την απλή έκδοση, μπορώ να την κάνω upgrade σε legend πληρώνοντας τη διαφορά πχ ;

Μήπως αυτό με τους έξτρα legends έχει να κάνει και με αυτο;

https://www.konami.com/wepes/2019/as/en-sg/topic/wepes2019_games-22986

θα μπορουσε, μπραβο που το βρηκες αλλα δεν γραφει για legend λεει οτι θα δωσει μονο μαυρομπαλους

Σχετικοασχετο: Εγώ που έχω την απλή έκδοση, μπορώ να την κάνω upgrade σε legend πληρώνοντας τη διαφορά πχ ;

σιγουρα οχι, αλλα θα βγαλει legend σε box, δινει κατα καιρους

• Like 1

Τέλειωσε μόλις το πρώτο μου ranked match και ούτε κι εγώ ξέρω πως να μην αναποδογυρίσω το σπίτι ανάποδα... η Κονόμι με το α-πα-ρά-δε-κτο αυτό πράμα που το ονομάζει ποδόσφαιρο μου έκανε τα νεύρα τσα-τά-λια...

Αντίπαλος Θεσσαλονικιός, 2 αστέρια δυναμικότητα αμφότεροι, ελάχιστα καλύτερη ομάδα εγώ, πρώτο ματς και για εκείνον. Κατοχή μπάλλας, έλεγχος ρυθμού όλος δικός μας από την αρχή. Τρώει κόκκινη στο 25' το αμυντικό του χαφ επειδή ανέτρεψε τον Αντάμα Τραορέ ακριβώς πάνω στη γραμμή της περιοχής. Ο τύπος δεν αλλάζει τίποτα σε όλο το ματς. Από εκείνη τη στιγμή και μετά βγαίνω τετ α τετ με το τέρμα 3 φορές και ο if Άμπραχαμ (84 cf) τα πετάει και τα τρια άουτ ξυστά από το δοκάρι ενώ τα πλασέ ήταν υπερ-άψογα. Καπάκι σουτ του Αντάμα, κόντρα σε πόδι αμυντικού, δοκάρι οριζόντιο και έξω. Λήγει το ημίχρονο με 0 τελικές ο άλλος και 8 εγώ. 

Στο δεύτερο ο άλλος ανύπαρκτος, προσπαθούσε με το 4-4-1 να κρατήσει το Χ. Κάνει μπαλιά από το κέντρο στο πουθενά, η μπάλλα βρίσκει στα πόδια δικού μου και αργά αργά πάει και στρογγυλοκάθεται στο πέναλτυ. Περιμένω να τη μαζέψει το τέρμα, τίποτα. Δεν κουνιόταν μιλάμε. Ακίνητο αγαλμα. Κάνω προσπάθεια να πάρω τον έλεγχο του τερματά με τρίγωνο να βγει, τίποτα. Ο άλλος εντωμεταξύ είχε τον πιο κοντινό παίχτη πολύ έξω από τη περιοχή μου. Πατάω L1+R3 να τον τσιγκλήσω, ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ!!! Ήρθε άνετος κι ωραίος ο άλλος περπατώντας και το βάζει.....

Με τη σέντρα καπάκι ισοφαρίζω, όλα πήγαν πρίμα, έπρεπε να δεχτώ πρώτος γκολ βλέπεις... Μέχρι τη λήξη τον είχα πνίξει στα καρέ, αλλά πότε ο φορ έφευγε από τη μπλάλλα(!) άνευ λόγου, πότε η μπάλλα χανόταν από μόνη της, απλά επειδή ΕΠΡΕΠΕ να τη χάσω για να μην φάει γκολ το παιδί...

Τελικό 1-1 με 14(6) εγώ, 1(1) ο άλλος...

Πραγματικά, αν αυτά συμβαίνουν στο ΠΡΩΤΟ ματς δυο αντιπάλων (δεν σου λέω να έχεις εύνοια λόγω 11αδας, rate ή ό,τι στο διάλο θές, αλλά στο ΠΡΩΤΟ ματς, αν υπάρχει δηλ. Θεός), πιστεύει κανείς ότι αυτό το πατσαβούρι της Κονάμι αξίζει να εκθειάζεται; Μιλάμε για ένα σπασμένο παιχνίδι, με χίλιες μύριες παθογένειες, μια τραγική ιστορία.. 

Δεν με ενδιαφέρει πως και τι λένε όσοι το βρίσκουν καλό. Μπορώ και δέχομαι ανθρώπους με αυταπάτες και απόψεις διαφορετικές. Αλλά πια δεν γίνεται η αυταπάτη να υποσκελίζει τα δεδομένα και τη πραγματικότητα.

Το pro2020 είναι δομικά ένα χαλασμένο game.

Edited by sonofmook
  • Love 1

Εκτός αν έχει κωδικό 2 φορές από legend έκδοση κ άνοιξε 2 φορές τα πακέτα τα αρχικά 

• Like 2

2 minutes ago, folinpro said:

Εκτός αν έχει κωδικό 2 φορές από legend έκδοση κ άνοιξε 2 φορές τα πακέτα τα αρχικά 

δεν καταλαβα πως γινετε αυτο, εξηγησε το μου αν μπορεις

23 minutes ago, sonofmook said:

Τέλειωσε μόλις το πρώτο μου ranked match και ούτε κι εγώ ξέρω πως να μην αναποδογυρίσω το σπίτι ανάποδα... η Κονόμι με το α-πα-ρά-δε-κτο αυτό πράμα που το ονομάζει ποδόσφαιρο μου έκανε τα νεύρα τσα-τά-λια...

Αντίπαλος Θεσσαλονικιός, 2 αστέρια δυναμικότητα αμφότεροι, ελάχιστα καλύτερη ομάδα εγώ, πρώτο ματς και για εκείνον. Κατοχή μπάλλας, έλεγχος ρυθμού όλος δικός μας από την αρχή. Τρώει κόκκινη στο 25' το αμυντικό του χαφ επειδή ανέτρεψε τον Αντάμα Τραορέ ακριβώς πάνω στη γραμμή της περιοχής. Ο τύπος δεν αλλάζει τίποτα σε όλο το ματς. Από εκείνη τη στιγμή και μετά βγαίνω τετ α τετ με το τέρμα 3 φορές και ο if Άμπραχαμ (84 cf) τα πετάει και τα τρια άουτ ξυστά από το δοκάρι ενώ τα πλασέ ήταν υπερ-άψογα. Καπάκι σουτ του Αντάμα, κόντρα σε πόδι αμυντικού, δοκάρι οριζόντιο και έξω. Λήγει το ημίχρονο με 0 τελικές ο άλλος και 8 εγώ. 

Στο δεύτερο ο άλλος ανύπαρκτος, προσπαθούσε με το 4-4-1 να κρατήσει το Χ. Κάνει μπαλιά από το κέντρο στο πουθενά, η μπάλλα βρίσκει στα πόδια δικού μου και αργά αργά πάει και στρογγυλοκάθεται στο πέναλτυ. Περιμένω να τη μαζέψει το τέρμα, τίποτα. Δεν κουνιόταν μιλάμε. Ακίνητο αγαλμα. Κάνω προσπάθεια να πάρω τον έλεγχο του τερματά με τρίγωνο να βγει, τίποτα. Ο άλλος εντωμεταξύ είχε τον πιο κοντινό παίχτη πολύ έξω από τη περιοχή μου. Πατάω L1+R3 να τον τσιγκλήσω, ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ!!! Ήρθε άνετος κι ωραίος ο άλλος περπατώντας και το βάζει.....

Με τη σέντρα καπάκι ισοφαρίζω, όλα πήγαν πρίμα, έπρεπε να δεχτώ πρώτος γκολ βλέπεις... Μέχρι τη λήξη τον είχα πνίξει στα καρέ, αλλά πότε ο φορ έφευγε από τη μπλάλλα(!) άνευ λόγου, πότε η μπάλλα χανόταν από μόνη της, απλά επειδή ΕΠΡΕΠΕ να τη χάσω για να μην φάει γκολ το παιδί...

Πραγματικά, αν αυτά συμβαίνουν στο ΠΡΩΤΟ ματς δυο αντιπάλων (δεν σου λέω να έχεις εύνοια λόγω 11αδας, rate ή ό,τι στο διάλο θές, αλλά στο ΠΡΩΤΟ ματς, αν υπάρχει δηλ. Θεός), πιστεύει κανείς ότι αυτό το πατσαβούρι της Κονάμι αξίζει να εκθειάζεται; Μιλάμε για ένα σπασμένο παιχνίδι, με χίλιες μύριες παθογένειες, μια τραγική ιστορία.. 

Δεν με ενδιαφέρει πως και τι λένε όσοι το βρίσκουν καλό. Μπορώ και δέχομαι ανθρώπους με αυταπάτες και απόψεις διαφορετικές. Αλλά πια δεν γίνεται η αυταπάτη να υποσκελίζει τα δεδομένα και τη πραγματικότητα.

καποια πραγματα οπως αυτα που ανεφερες ελπιζουμε ολοι να διορθωθουνε με το update του Οκτωβρίου, το παιχνιδι εχει πολλα λάθη οσο αφορα το gaming του... 

• Like 1

12 minutes ago, moikan212 said:

καποια πραγματα οπως αυτα που ανεφερες ελπιζουμε ολοι να διορθωθουνε με το update του Οκτωβρίου, το παιχνιδι εχει πολλα λάθη οσο αφορα το gaming του... 

Σοβαρά το λες αυτό? Τίποτα δεν θα διορθωθεί, στο λέω 100%. Πάσχει δομικά το παιχνίδι, οτιδήποτε γίνει θα είναι πασάλειμμα στο update και θα είναι μια τρύπα στο νερό. Και η αυταπάτη σύννεφο....

Edited by sonofmook

On 17/9/2019 at 4:01 ΜΜ, guru46 said:

Σε 4-2-1-3 με αντεπιθέσεις καποια στιγμη θα βγει ο προπονητής του Ajax. παντως καλος ειναι και O Preuss τουχελ της Paris .τα χάφ του γίνονται και επιθετικά οποτε τα κανεις οπως θελεις εσυ .Αν σε ενδιαφέρει κοιτά και εναν youtuber ονόματι AlexanderTGx, δοκιμάζει τακτικές και τις αναλύει.

O Boer του Ajax ειναι αυτο ακριβως που εψαχνα, ευχαριστω δικε μου.

Μαγκες, μια ερωτηση.

Στο pes19 η καταταξη ευγενειας μου ηταν παντα ΑΑΑ (Α ρε γαβ γαβ), περα απο καποιες φορες που με εχει πεταξει και επεσε (rage quit ποτέ) και ξανανεβηκε αργοτερα. 

Στο pes20 δεν εχει ξεπερασει το Α και δεν εχω αποσυνδεθει ουτε 1 φορα. Η συνδεση με τεστ του PS4 einai 25-30down kai 3.5up περιπου.

Εχετε ιδεα τι φταιει?

• Like 1

48 minutes ago, moikan212 said:

δεν καταλαβα πως γινετε αυτο, εξηγησε το μου αν μπορεις

Ή το αγοράζεις 2 φορές ή σου δίνει κάποιος τον κωδικό από τα δώρα ..βασικά μπορει να το αγόρασε κ να κέρδισε από κάπου ας πούμε κ να έβαλε μόνο κωδικό για τα δώρα ..κάπως έτσι 

που βαζεις τον κωδικο για να παρεις τα δωρα? σε pc μιλαμε ετσι, αν ειναι να ξανααγορασω ενα legend ;) 

Αν έχετε τη δυνατοτητα γράψτε κάποιο ματς από αυτά που περιγράφετε και ανεβάστε το σε YouTube να το δούμε.

Άνοιξα agents από Άρσεναλ και utd.

Arsenal: Kolasinac, Ozil, Guendouzi

utd: Mctominay, Lindelof... και επιτέλους τέρμα, De gea 

3 hours ago, sonofmook said:

Script λέγεται αυτό αδερφέ μου. Script και τίποτα άλλο. Μου έχει συμβεί πάμπολλες φορές και υπέρ μου και κατά μου. Νομίζω σε πιο πάνω post μου αναφέρω τι έγινε τα ξημερώματα με ένα Έλληνα.

Πάντως αν το PES είναι broken (που δεν το πιστεύω) 1 φορά, το αντίπαλο δέος είναι 5. Αυτό που το σώζει (το fifa ντε) είναι η πλειάδα των modes σε offline και online, με ναυαρχίδες το FUT και το CM. Ειδικά το FUT απέχει πολλά έτη φωτός από το My Club. Έτσι το κακό gameplay ισοσκελίζει το πλούσιο τα ελέη super mode.

Να ξέρεις πάντως ότι την ποιότητα ενός αγώνα γενικά, όπως και την συμπεριφορά του παιχνιδιού την επηρεάζει πολύ η σύνδεση του internet του καθενός.

Πέρυσι στο Fifa 19, οπότε παίζαμε με τον κουμπάρο μου  online τον διελυα με 5αρες και άνω. Όταν παίζαμε στο σπίτι μαζί 1vs1 είχαμε απόλυτα ισορροπημένα παιχνίδια και μοιρασμένες νίκες. Η γραμμή του ήταν μια απλή DSL της κακιάς ώρας με ένα σωρό προβλήματα, κι εμένα VDSL σε fast path μάλιστα εκείνη την εποχή (μετά το κατήργησα γιατί μάζευε πολλά λαθη).

Μην απογοητεύεσαι με το 1ο ματς. Παίξε καμία 20αρια και θα δεις διαφορά.