Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - MyClub [Official Topic] V.1

Recommended Posts

3 minutes ago, geonick1997 said:

@folinpro τελικα δεν κρατησε πολυ η χαρα του @Darap21 😂😛

Η χαρά μου κράτησε 2 μέρες... Έχει 2 ματσ τώρα π μου βγάζει το λάδι.. Ντε κ καλά να νικήσει ο αντίπαλος.. 

43 minutes ago, Darap21 said:

KONAMI εύχομαι πραγματικά να πατώσει η εταιρία και να μην σώσετε να ξανα βγάλετε παιχνίδι...

ByL0ktM.png

Τέτοια σταθερότητα στις απόψεις είναι αξιοζήλευτη...

Πρέπει νά'σαι διπολικός εσύ δεν εξηγείται αλλιώς..

• Haha 4

9 minutes ago, Ribo_10 said:

Τέτοια σταθερότητα στις απόψεις είναι αξιοζήλευτη...

Πρέπει νά'σαι διπολικός εσύ δεν εξηγείται αλλιώς..

Δλδ εσυ αμα σ τυχει αυτό μετά απο σερί νίκες θα σ φανεί λογικό???

Παίζουν σχεδόν όλοι με πράσινο βελακι και δεν μπορουν να στεριόσουν πασα σουτ σεντρα???

Πολύ λογικό...Πότε βγαίνει το update είπαμε...????

Προφανώς ισχύει το pay win...όποιος έχει σκάσει πιο πολλά λεφτά στην ομάδα του αυτος θα ειναι κ ο νικητής...Αυτό π κοροιδεύαμε τόσα χρόνια στο φιφα το έκανε κ η κοναμι στο προ...Πολλά συγχαρητήρια...Για αυτό μαι ζωή αυτο το game θα ειναι άδειο...

• Haha 1

9 minutes ago, Darap21 said:

Παίζουν σχεδόν όλοι με πράσινο βελακι και δεν μπορουν να στεριόσουν πασα σουτ σεντρα???

Πολύ λογικό...Πότε βγαίνει το update είπαμε...????

Προφανώς ισχύει το pay win...όποιος έχει σκάσει πιο πολλά λεφτά στην ομάδα του αυτος θα ειναι κ ο νικητής...Αυτό π κοροιδεύαμε τόσα χρόνια στο φιφα το έκανε κ η κοναμι στο προ...Πολλά συγχαρητήρια...Για αυτό μαι ζωή αυτο το game θα ειναι άδειο...

22 ματς είχες να χάσεις όπως είπες.Ε κάποια στιγμή θα έρθει και η στραβή πως να το κάνουμε..Δηλαδή τι περιμένεις?Αποκλειστικά και μόνο θετικά αποτελέσματα συνέχεια?

Είσαι ο ορισμός αυτού που λέμε ότι όταν νικάμε όλα καλά και παιχνιδάρα και όταν δε νικάμε είναι για τα μπάζα και να κλείσει η εταιρία..

Μέσα σε λίγες μέρες μας έχεις πει 50 φορές ότι θα το παρατήσεις,μετά από μια ώρα μας δείχνεις  την ομάδα,μετά από δυο ώρες λες θα το κάνεις uninstall,την επόμενη μέρα όλα καλά και ρόδινα,μετά από μια ώρα να κλείσει η ΚΟΝΑΜΙ...

Δηλαδή ήμαρτον...Πόσο χρονών είσαι?15?

Θέλει υπομονή και χρόνο το παιχνίδι για να δέσει η ομάδα και τα links των παικτών μεταξύ τους και η ομάδα με τον προπονητή γενικά.Δε γίνεται απ'τη μία μέρα στην άλλη. Και ναι όποιος έχει σκάσει πολλά λεφτά λογικό είναι να έχει καλύτερη ομάδα και παίχτες με μεγαλύτερα level καθώς θα έχει ρίξει και τόσους trainers πάνω τους.Αν θες σκάσε κι εσύ λεφτά,αλλιώς υπάρχουν και τα φίλτρα να παίξεις σε άλλα level.

Τελοσπάντων...Εγώ φταίω που κάθομαι κι ασχολούμαι...απλά είπα να απαντήσω για τελευταία φορά...απο'δώ και πέρα μόνο χαμογελαστό emoji στα posts σου γιατί μόνο γι'αυτό είναι.Και επιτέλους πάρτο απόφαση και παράτα το να ησυχάσουμε όλοι.:hehe:

• Haha 3

Αρχη ειναι ακομα και εγω 7 σερι νικες και χθες επεσα σε λουμπα αλλα ειχα χειροτερη ομαδα και φαινοταν οσο και να το ξερεις αν ο αλλος εχει μπροστα 3 95αρηδες και εσυ 2 84 αμυνα πως θα κερδισεις? 

Να πω την συμβουλή μου, σε όσους απογοητεύονται από το παιχνίδι. Μην πηγαίνετε με την μία για την υπερομάδα. ΟΚ, αυτά τα κρατάτε μόνο για τα online challenge cups μέχρι να πάρετε το reward (αν αξίζει ο χρόνος και τα χαμένα συμβόλαια σε πιθανές ήττες).

Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις, ranked με φίλτρο στο team strength, και στήστε πρώτα την τέλεια 1* ομάδα, μετά όταν ανέβουν (με προσθήκες στην αρχή χρυσών/μαυρόμπαλων) πηγαίνετε 2* (που θα τους βγάλετε τους high παίχτες όσο ανεβαίνουν οι ασημένιοι), μετά 3* κλπ κλπ. Μην πέφτετε από τώρα στα βαθιά των 5* ομάδων, γιατί πάντα θα υπάρχει ο αντίπαλος που είτε έχει ρίξει πολύ χρήμα, είτε του έκατσαν όλες οι γύρες, που θα έχει αισθητά ανώτερη ομάδα από εσάς. Και εκεί δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις πολλά.

ΥΓ: Και μετά από 1 σεζόν που έπαιζα σχεδόν αποκλειστικά 1* στο 2019 έχω να πω πως η μπάλα στο 1* είναι κλάσεις ανώτερη από το ping pong. Στο 2020 λογικά θα έχει μειωθεί το ping pong, αλλά και πάλι κρίνοντας από το demo μια χαρά ισχύει κι εκεί με καλούς παίχτες. Συν ότι δένεσαι με τους παίχτες, συν ότι μένει ο άλλος με ανοιχτό το στόμα όταν του κάνει πλάκα ο ασπρόμπαλος Mabil ή έχεις στην άμυνα τα θωρηκτά Fontani και Pedro Miguel που κόβουν χρυσούς παίχτες για πλάκα (πάντα στο σωστό level και πάντα μιλώντας για το 2019, αν ανοίξει το pesdb θέλω να δω πόσο κι αν έχουν βελτιωθεί τα περσινά μου πουλέν).

• Like 4

12 hours ago, villa said:

Στην εκμάθηση της προπόνησης.. Ξεκινώντας τα υπόλοιπα modes του offline.. Άλλα αν θες για μερικά γρήγορα gp πας στην εκμάθηση της προπόνησης 

Για την προπόνηση δεν ξέρω, αλλά στα άλλα Modes σφίξαν τα γάλατα. Δεν δίνει τίποτα φέτος από GP, ούτε με τα achievements, ούτε με διάφορα ingame χαζά. Πανηγυρισμούς κολπάκια κτλ.  Στο MC που άνοιξα να παίξω ένα ματς vsCOM τα δίνει κανονικά. Οπότε ανοίξτε ένα VSCOM στο MC, και κάντε όλες τις τρίπλες, όλα τα τρικς, πανηγυρίστε σε όλα τα σημεία και βάλτε όλα τα advanced tactics μέσα στο ματς, πειράξτε man marking etc. Για ό,τι κάνετε πρώτη φορά δίνει και από κάτι, αλλά όχι στο offline.

Αυτό σε συνδυασμό με το collectors box που ανοίγει μόνο με COINS, νομίζω καθιστούν σαφές τι θέλει να μας πει φέτος ο ποιητής..... "INSERT COIN!!!!"

Edited by slamsoze
  • Like 3

9 hours ago, Darap21 said:

Δεν μας εδειξες τα στατιστικα των σουτ σου και του αντιπαλου απο τις σερι νικες

Ετσι ειναι παντα, οι νικες μας δεν πολυαναλυονται

Στα αλλα

κοψανε τις δωρεαν τριμπαλλες με τα ακυπελλακια ( κατι 5 η 10 χιλ )

πανε και τα items που ερχοντουσαν με τις μπαλλες

πανε και καθε τοσο οι γυρες με gp

οπως παει μονο με χρυσα οι γυρες σε ατζεντηδες, τα gp μονο στο μαρκετ

πανε και τα gp απο ml κλπ

φετος θα υπαρχει σημαντικη διαφοροποιηση στα οικονομικα

Edited by de_paizei
  • Haha 1

17 minutes ago, slamsoze said:

Για την προπόνηση δεν ξέρω, αλλά στα άλλα Modes σφίξαν τα γάλατα. Δεν δίνει τίποτα φέτος από GP, ούτε με τα achievements, ούτε με διάφορα ingame χαζά. Πανηγυρισμούς κολπάκια κτλ.  Στο MC που άνοιξα να παίξω ένα ματς vsCOM τα δίνει κανονικά. Οπότε ανοίξτε ένα VSCOM στο MC, και κάντε όλες τις τρίπλες, όλα τα τρικς, πανηγυρίστε σε όλα τα σημεία και βάλτε όλα τα advanced tactics μέσα στο ματς, πειράξτε man marking etc. Για ό,τι κάνετε πρώτη φορά δίνει και από κάτι, αλλά όχι στο offline.

Αυτό σε συνδυασμό με το collectors box που ανοίγει μόνο με COINS, νομίζω καθιστούν σαφές τι θέλει να μας πει φέτος ο ποιητής..... "INSERT COIN!!!!"

Έτσι είναι.Δε δίνει πουθενά gp στο offline φέτος.Πήγα και έκανα το training mode περιμένοντας να πάρω gp όπως πέρσι και πήρα τα @@ μου.:hehe:

Καλά αυτό με το κουτί που ανοίγει μόνο με coins..άλλο ανέκδοτο κι αυτό..Δε νομίζω πάντως να το κρατήσουν μόνιμα έτσι.Θά'ναι σκάνδαλο αν γίνει.Δηλαδή τα gp που θα τα ξοδεύουμε μετά?Μόνο σε συμβόλαια και δημοπρασίες?Το βρίσκω υπερβολικό να το ξεφτιλίσουν τόσο,δε νομίζω.Απλά τώρα στην αρχή κοιτάνε να βγάλουν όσα περισσότερα μπορούνε απ'τα πολλά ανυπόμονα γίδια που τρέχουν να αγοράσουν coins με το τσουβάλι.Στην πορεία θα βγάλουν κανονικά κουτιά με gp πιστεύω απλά που και που θα βάζουν κι αυτά που τα ανοίγεις μόνο με coins.

• Like 2

56 minutes ago, Ribo_10 said:

Έτσι είναι.Δε δίνει πουθενά gp στο offline φέτος.Πήγα και έκανα το training mode περιμένοντας να πάρω gp όπως πέρσι και πήρα τα @@ μου.:hehe:

Καλά αυτό με το κουτί που ανοίγει μόνο με coins..άλλο ανέκδοτο κι αυτό..Δε νομίζω πάντως να το κρατήσουν μόνιμα έτσι.Θά'ναι σκάνδαλο αν γίνει.Δηλαδή τα gp που θα τα ξοδεύουμε μετά?Μόνο σε συμβόλαια και δημοπρασίες?Το βρίσκω υπερβολικό να το ξεφτιλίσουν τόσο,δε νομίζω.Απλά τώρα στην αρχή κοιτάνε να βγάλουν όσα περισσότερα μπορούνε απ'τα πολλά ανυπόμονα γίδια που τρέχουν να αγοράσουν coins με το τσουβάλι.Στην πορεία θα βγάλουν κανονικά κουτιά με gp πιστεύω απλά που και που θα βάζουν κι αυτά που τα ανοίγεις μόνο με coins.

Ξέρεις που με προβλημάτισε μόνο από πέρσι. Στους featured/if είτε βάλεις λεφτά είτε όχι, σου επιτρέπει μόνο 3 γύρες. Οπότε εξαρτάται καθαρά από τον παίκτη αν θα βάλει και πόσα. Δηλαδή και φουλ άπληστος να είσαι και να έχει η βδομάδα 5 καρτέλες με featured, στην καλύτερη θα πάρεις 5x3=15 παίκτες. Υπήρχε ένα ταβάνι στην "κονόμα". Άμα είχε κάποιος υπομονή, έβαζε μόνο όταν μάζευε τα free coins. Αν και είχε να γυρίσεις το box και με coins , δεν ιντριγγάριζε αρκετά νομίζω, αυτόν που θέλει να βάλει λεφτά.

Τώρα με τα κουτιά, που είναι σχετικά περισσότερες έως ~άπειρες οι γύρες (αν έχει και reset box) είναι σαν να λέει , ειδικά στους πιτσιρικάδες, "πάρε και συ κρυφά την κάρτα της μαμάς  από το πορτοφόλι της και χώσε το ζεστό χρήμα."

Ενώ πέρσι, έκλεβες τη μαμά, έβαζες 100,200,300€ δεν ξέρω και γω πόσο πάνε τα coins, γυρνούσες και τους 15 (στην καλύτερη), σε έπιανε μετά η μαμά, πάνε οι επόμενες γύρες, γινόσασταν και θέμα στη daily mirror!! 😛 😛

Πέραν της πλάκας όμως ελπίζω και εγώ να έχει και κάποιες γύρες με GP, αν όχι πάντα έστω κάποιες special weeks, αλλιώς και εγώ τα GP σε ανανεώσεις θα τα πετάω, οι TOP AGENTS από τότε που βγάζει duplicate είναι πεταμένοι πόντοι, εκτός αν είσαι στην αρχή και θες να καλύψεις πολύ συγκεκριμένα κενά, πχ εγώ έριξα μία γύρα για Gk που μου έλειπε.

Edited by slamsoze
  • Like 2
  • Haha 2

Την προηγούμενη εβδομάδα είχε ατζέντη με gp , οπότε δεν καταργήθηκε αυτό ..θα βάλει πάλι ,απλά τον εβαλε πρώτες μέρες και με gp ήταν αδύνατον να αδειάσει ,αν κάποιος τον άδειασε είναι μόνο με coins ..

Αύριο εχει κεφαλοτύρι,τέλος το τυράκι ..

Featured από :

Αρσεναλ

Μάντσεστερ 

Ρεάλ

Ατλέτικο

Όλα μαζί?12€ 🤔 

Έτσι όπως πάει ,όποιος θέλει να ανοίξει όλους τους featured θα χρειαστεί να βάζει 30 με 40 € τον μήνα .. μην ρωτάτε γιατί τους βάζει ,είναι πάρα πολλοί που ανοίγουν!

Edited by folinpro
  • Like 1

30 minutes ago, folinpro said:

...

Όλα μαζί?12€ 🤔 

Έτσι όπως πάει ,όποιος θέλει να ανοίξει όλους τους featured θα χρειαστεί να βάζει 30 με 40 € τον μήνα .. μην ρωτάτε γιατί τους βάζει ,είναι πάρα πολλοί που ανοίγουν!

Παίζει ρόλο και η ρέντα βέβαια. Την προηγούμενη φορά που είχε PSG, πήγα all-in για τον Εμπαπέ, όπως οι περισσότεροι φαντάζομαι, και πήρα..... ένα Ντι Μαρίκα , που θα μου έκανε για δεκάρι αλλά δεν έχω σύστημα με 10-άρι ακόμα, και δύο φορές Juan Bernat... :( Ειδικά οι διπλοί IF που κάνουν μόνο για προπονητές, είναι μαχαιριά στην καρδιά. Ένα φορτηγό coins να μου κάνανε δώρο μετά, δε ξαναγύριζα τίποτα εκείνη τη μέρα..

Edited by slamsoze

10 hours ago, Ribo_10 said:

22 ματς είχες να χάσεις όπως είπες.Ε κάποια στιγμή θα έρθει και η στραβή πως να το κάνουμε..Δηλαδή τι περιμένεις?Αποκλειστικά και μόνο θετικά αποτελέσματα συνέχεια?

Είσαι ο ορισμός αυτού που λέμε ότι όταν νικάμε όλα καλά και παιχνιδάρα και όταν δε νικάμε είναι για τα μπάζα και να κλείσει η εταιρία..

Μέσα σε λίγες μέρες μας έχεις πει 50 φορές ότι θα το παρατήσεις,μετά από μια ώρα μας δείχνεις  την ομάδα,μετά από δυο ώρες λες θα το κάνεις uninstall,την επόμενη μέρα όλα καλά και ρόδινα,μετά από μια ώρα να κλείσει η ΚΟΝΑΜΙ...

Δηλαδή ήμαρτον...Πόσο χρονών είσαι?15?

Θέλει υπομονή και χρόνο το παιχνίδι για να δέσει η ομάδα και τα links των παικτών μεταξύ τους και η ομάδα με τον προπονητή γενικά.Δε γίνεται απ'τη μία μέρα στην άλλη. Και ναι όποιος έχει σκάσει πολλά λεφτά λογικό είναι να έχει καλύτερη ομάδα και παίχτες με μεγαλύτερα level καθώς θα έχει ρίξει και τόσους trainers πάνω τους.Αν θες σκάσε κι εσύ λεφτά,αλλιώς υπάρχουν και τα φίλτρα να παίξεις σε άλλα level.

Τελοσπάντων...Εγώ φταίω που κάθομαι κι ασχολούμαι...απλά είπα να απαντήσω για τελευταία φορά...απο'δώ και πέρα μόνο χαμογελαστό emoji στα posts σου γιατί μόνο γι'αυτό είναι.Και επιτέλους πάρτο απόφαση και παράτα το να ησυχάσουμε όλοι.:hehe:

Δεν ειμαι 15 φίλε μου...31 ειμαι...Δεν με πειράζει να χάνω..με πειράζει να χάνω απο γκέλες του παιχνιδιου..γτι πάντα έτσι χάνω...2 σερί ματσ το παιχνίδι έλεγε ότι πρέπει να χάσω...Οι πάσες πήγαιναν μονο στον αντιπαλο..τα σουτ κ η κεφαλιές δίπλα απο τα δοκάρια..φάουλ ανεξήγητα...Αν μπορούσα θα ανέβαζα βίντεο συνέχεια αλλα θα γεμισει το youtube μ@λ@ιες.....Το ξέρω ότι θέλει υπομονή...Η ομάδες μου έχουν δέσει όσο δεν πάει..

BCJo47M.png

d4VzS0f.png

δν εχω προλαβει να δω στην εκμαθηση φετος ..

@Darap21 στην 3στερη τον 92 επιθετικό τι τον βάζεις μέσα ?όπως επίσης κ lloris και florenzi.πετα τους έξω να παίξεις 2*..μετά θα βρεις κ έναν επιθετικό 83 84 και είσαι οκ .

Με πεπ είσαι πολύ επιθετικός κ δεν έχεις καν κόφτη ..με Βεράτι κόφτη και λάιμερ κέντρο? Ποιος θα κόψει ?δεν είναι καλή 5αστερη να ξέρεις ,σου λείπουν παίχτες κλειδιά ..θες ένα αριστερό εξτρέμ επίσης ,να πάει di maria 10 ,bernardo δεξιά .. αριστερό μπακ και δύο σκύλους στο κέντρο . Ο ένας ο μαυρακος στον πάγκο ,ndombele είναι αυτός ? καλύτερος από την λάμια που έχεις 8αρι 

Edited by folinpro
  • Like 1

16 minutes ago, folinpro said:

@Darap21 στην 3στερη τον 92 επιθετικό τι τον βάζεις μέσα ?όπως επίσης κ lloris και florenzi.πετα τους έξω να παίξεις 2*..μετά θα βρεις κ έναν επιθετικό 83 84 και είσαι οκ .

Με πεπ είσαι πολύ επιθετικός κ δεν έχεις καν κόφτη ..με Βεράτι κόφτη και λάιμερ κέντρο? Ποιος θα κόψει ?δεν είναι καλή 5αστερη να ξέρεις ,σου λείπουν παίχτες κλειδιά ..θες ένα αριστερό εξτρέμ επίσης ,να πάει di maria 10 ,bernardo δεξιά .. αριστερό μπακ και δύο σκύλους στο κέντρο . Ο ένας ο μαυρακος στον πάγκο ,ndombele είναι αυτός ? καλύτερος από την λάμια που έχεις 8αρι 

Για να βρω με 2* να παίξω έκανε 5 ώρες και το πήγα στα 3..Ειπα να πάρω τον Κλοπ για την 5* αλλά είπα μηοως βγει κανένας πιο καλός.. Κάτσε να δω τι παίχτες έχω κ θα σ πω.. 

Καλησπέρα, σε τι λεβελ πάσας παίζετε ; το λεβελ 2 θεωρείτε είναι το πιο σωστό? Μιας κ πιστεύω πως ακομη  και φίλτρο να υπάρχει αν κάποιος παίζει στο 1 θα του βγάλει αντίπαλο με λεβελ 3 !!

• Like 1

Ποιον απο τους δυο λέτε

B3k8np7.png

mvZoYn9.png

57 minutes ago, Darap21 said:

Ποιον απο τους δυο λέτε

B3k8np7.png

mvZoYn9.png

Κανεναν

• Haha 1
  • Sad 1

Λοιπόν μετά απο σκέψη είπα να κάτσω να φτιάξω τις ομάδες..Τώρα εχω 3 ομάδες...2* 3* 5* 

Στην 5* έκανα μια εσωτερική αλλαγή στο σύστημα γτι δεν εχω τους κατάλληλους παίχτες στο κέντρο...

Αγόρασα και τον Simeone γτι σε αυτο το σύστημα έχω πολλούς παίχτες μέχρι 4* αλλα την άφησα στα 3* και ο θεος βοηθός..

2*

OE821QP.png

3*

p9BRq6D.png

5*

iIQPhhg.pngIAwF5XB.png

40 minutes ago, Darap21 said:

Λοιπόν μετά απο σκέψη είπα να κάτσω να φτιάξω τις ομάδες..Τώρα εχω 3 ομάδες...2* 3* 5* 

Στην 5* έκανα μια εσωτερική αλλαγή στο σύστημα γτι δεν εχω τους κατάλληλους παίχτες στο κέντρο...

Αγόρασα και τον Simeone γτι σε αυτο το σύστημα έχω πολλούς παίχτες μέχρι 4* αλλα την άφησα στα 3* και ο θεος βοηθός.......

p9BRq6D.png

5*

Δεν είμαι και ο ειδικός, αλλά η 3-άστερη σου δε γίνεται 2-άστερη? Έχεις μαυρόμπαλο τερματοφύλακα και έναν CF στον πάγκο επίσης μαυρόμπαλο.

• Like 1

3 minutes ago, slamsoze said:

Δεν είμαι και ο ειδικός, αλλά η 3-άστερη σου δε γίνεται 2-άστερη? Έχεις μαυρόμπαλο τερματοφύλακα και έναν CF στον πάγκο επίσης μαυρόμπαλο.

Γίνεται αλλα έχω είδη μια 2* τι να την κάνω την αλλη???

• Haha 1

2 minutes ago, Darap21 said:

Γίνεται αλλα έχω είδη μια 2* τι να την κάνω την αλλη???

Ξέρω γω ,θα είναι λίγο πιο ΟP ίσως? Με βάση την κοινή λογική, το πιο efficient είναι να είσαι στο πάνω όριο κάθε level. To level 2 σου είναι κοντά στα 1900 αν και είναι λίγο linear.  Νομίζω όμως η 3* θέλει η να γίνει πιο δυνατή ή να πέσει λεβελ 2*, κάτω από το άνω όριο , δηλ.: ~1899.

• Like 1

6 hours ago, brocashelm said:

Να πω την συμβουλή μου, σε όσους απογοητεύονται από το παιχνίδι. Μην πηγαίνετε με την μία για την υπερομάδα. ΟΚ, αυτά τα κρατάτε μόνο για τα online challenge cups μέχρι να πάρετε το reward (αν αξίζει ο χρόνος και τα χαμένα συμβόλαια σε πιθανές ήττες).

Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις, ranked με φίλτρο στο team strength, και στήστε πρώτα την τέλεια 1* ομάδα, μετά όταν ανέβουν (με προσθήκες στην αρχή χρυσών/μαυρόμπαλων) πηγαίνετε 2* (που θα τους βγάλετε τους high παίχτες όσο ανεβαίνουν οι ασημένιοι), μετά 3* κλπ κλπ. Μην πέφτετε από τώρα στα βαθιά των 5* ομάδων, γιατί πάντα θα υπάρχει ο αντίπαλος που είτε έχει ρίξει πολύ χρήμα, είτε του έκατσαν όλες οι γύρες, που θα έχει αισθητά ανώτερη ομάδα από εσάς. Και εκεί δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις πολλά.

ΥΓ: Και μετά από 1 σεζόν που έπαιζα σχεδόν αποκλειστικά 1* στο 2019 έχω να πω πως η μπάλα στο 1* είναι κλάσεις ανώτερη από το ping pong. Στο 2020 λογικά θα έχει μειωθεί το ping pong, αλλά και πάλι κρίνοντας από το demo μια χαρά ισχύει κι εκεί με καλούς παίχτες. Συν ότι δένεσαι με τους παίχτες, συν ότι μένει ο άλλος με ανοιχτό το στόμα όταν του κάνει πλάκα ο ασπρόμπαλος Mabil ή έχεις στην άμυνα τα θωρηκτά Fontani και Pedro Miguel που κόβουν χρυσούς παίχτες για πλάκα (πάντα στο σωστό level και πάντα μιλώντας για το 2019, αν ανοίξει το pesdb θέλω να δω πόσο κι αν έχουν βελτιωθεί τα περσινά μου πουλέν).

Σε 1* και 2* παίζεται το καλύτερο ποδόσφαιρο αλλά δεν γίνεται να παίζεις όλη τη σεζόν σε αυτά. Πρώτον από ένα σημείο και μετά δεν βρίσκει αντίπαλο ούτε με προεδρικό διάταγμα, εκτός κι αν είσαι διατεθειμένος να περιμένεις 15 με 20 λεπτά κάθε φορά. Δεύτερον δεν υπάρχει σχεδόν καθόλου ανταγωνισμός 1-2 μήνες μετά και την κυκλοφορία του Lite, γιατί όλοι όσοι ασχολούνται λιγάκι πιο σοβαρά έχουν καταφέρει να χτίσουν τουλάχιστον μια ανταγωνιστική ομάδα σε lvl 3 ή 4, μόνο νουμπάδες και casual πετυχαίνεις σε αυτά τα levels.

Edited by BasilhsGR

1 minute ago, BasilhsGR said:

Σε 1* και 2* παίζεται το καλύτερο ποδόσφαιρο αλλά δεν γίνεται να παίζεις όλη τη σεζόν σε αυτά. Πρώτον από ένα σημείο και μετά δεν βρίσκει ούτε με προεδρικό διάταγμα, εκτός κι αν είσαι διατεθειμένος να περιμένεις 15 με 20 λεπτά κάθε φορά. Δεύτερον δεν υπάρχει σχεδόν καθόλου ανταγωνισμός 1-2 μήνες μετά και την κυκλοφορία του Lite, γιατί όλοι όσοι ασχολούνται λιγάκι πιο σοβαρά έχουν καταφέρει να χτίσουν τουλάχιστον μια ανταγωνιστική ομάδα σε lvl 3 ή 4, μόνο νουμπάδες και casual πετυχαίνεις σε αυτά τα levels.

Στο pc πάντως σε 2* περιμένω αρκετή ώρα για να βρω αντιπαλο...Για αυτο έκανα και μια 3* π βρίσκει πιο γρήγορα...Και σιγά σιγά θα την πάω 4*....

• Like 2