Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - MyClub [Official Topic] V.1

Recommended Posts

Ω ρε φίλε, ΔΕΝ παλεύεται το fifa...2 ματς έπαιξα και λες και παίζεις με λουτρινα αρκουδάκια, τέτοια soft αίσθηση μιλάμε.

Όχι όχι, δε μπορώ να σκάσω ούτε ευρώ για αυτό.  Α μωρή ΚΟΝΑΜΩ τι μας έχεις κάνει!

Έπαιξα 5-6 φιλικά My Club και είναι άλλο παιχνίδι σε συμπεριφορά-σκριπτ-κτλ. 

Θα μεινω να το παλεψω, fifa δε γίνεται, δεν υπάρχει γυρισμός αν έχεις παίξει με το gameplay του pro...

Άλλαξα προπονητή, παίζω με 3στερη, αργεί πάλι αλλά όχι τόσο. Για να δούμε...

• Like 3
  • Haha 2

Ακριβως αυτο επαθα και εγω οπως λεει ο skylomethIR....δεν παιζετε το φιφα παραειναι αναλαφρο..κατευθειαν εκτιμησα το gameplay του pes και κατανοησα ποσο σημαντικη δουλεια εχουν κανει..εστω με τα λαθη  αλλα ειναι ποδοσφαιρο ...

• Like 3

Πάντως τα παιχνίδια με 2-3 αστέρια είναι εξαιρετικά καθώς έχουν καλή ταχύτητα και ρυθμό. Δυστυχώς πρέπει να περιμένεις για να βρεις αντίπαλο.

• Like 1

7 hours ago, SkyloMethIR said:

Ω ρε φίλε, ΔΕΝ παλεύεται το fifa...2 ματς έπαιξα και λες και παίζεις με λουτρινα αρκουδάκια, τέτοια soft αίσθηση μιλάμε.

Όχι όχι, δε μπορώ να σκάσω ούτε ευρώ για αυτό.  Α μωρή ΚΟΝΑΜΩ τι μας έχεις κάνει!

Θα μεινω να το παλεψω, fifa δε γίνεται, δεν υπάρχει γυρισμός αν έχεις παίξει με το gameplay του pro...

Φιλε μου λογικο είναι να αργει  να βρει.Υποθετω οτι το 80% των χρηστων του myclub παιζει με 5* οπότε φαντάσου ποσο δυσκολο ειναι να σου βρει αντιπαλο τη στιγμη που πας εσυ να παιξεις με 1*,2*,3* κτλ. 

Ακόμα και στο fifa που εχει παρα πολυ κοσμο( πχ fifa 13) παλιότερα στα seasons όταν επαιρνα χαμηλής δυναμικότητας ομάδα πχ newcastle αργούσε να βρει αντίπαλο γιατί οι περισσοτεροι επελεγαν να παιξουν με τις μεγαλες.Στο fut δεν υπαρχει αυτο το προβλημα γιατι εκει δεν εχει φιλτρο και σε συνδιασμο με τους χρηστες που παιζουν ταυτοτοχρονα σου βρισκει κατευθειαν.

Φανταζομαι και στο myclub αν εχεις ολα τα φιλτρα ανοιχτα σου βρισκει αμεσως.Σε εμενα τουλαχιστον δεν αργει.Προς θεου μην παρεξηγηθω δεν υπερασπιζομαι την ΚΟΝΑΜΙ γιατι σιγουρα καπου εχει και αυτη ενα μικρο μεριδιο ευθυνης αλλα όταν δεν παιζουν πολλοι χρηστες την ιδια ωρα που παμε να συνδεθουμε λογικο ειναι να αργει αρκετα ποσο μαλλον με τα φιλτρα.Η ΚΟΝΑΜΙ απο τη μερια της οφειλει να εχει οσο πιο γρηγορο matchmaking γινεται συν καλυτερους servers που δεν θα δουμε ποτε μαλλον...

Edited by Mean_Machine
  • Like 4

8 hours ago, SkyloMethIR said:

Εγώ είδα στο youtube το fifa που το έχω αγοράσει κιόλας και πόνεσα..Είναι ψεύτικο τελείως,βλέπεις αγώνα στο προ και αν κάθεσαι μακρυά από τη tv νομίζεις ότι είναι αληθινό ποδόσφαιρο. 

• Like 2

Εγω επεσα στην παγιδα και εριξα 300 στους if  και 200 μπας και γινει κανα θαυμα με ροναλντο. Επαιξα  λιγο και ας μην εχει στρωσει η ομαδα το εφτασα 730 raiting και αν δεν ειχε γινει ενα τραγικο παιχνιδι που εχασα στο 93 με 10πλασιες ευκαιριες με λιγη προσοχη εφτανα το 800σαρι στα 11 πρωτα ματσ

Τωρα περιμενω τους μπουσταρισμενους γιατι ινιεστα και μεσι πηγαν πισω σπιτι τους.. 

Edited by koloko83
  • Like 1

1 hour ago, koloko83 said:

Εγω επεσα στην παγιδα και εριξα 300 στους if  και 200 μπας και γινει κανα θαυμα με ροναλντο.

Έριξα κι εγώ το 300άρι γιατί ήθελα το fullback και τον Μertens που είναι παιχτούρα, τον είχα και πέρσι και μου άρεσε πολύ. Τελικά πήρα ξανά τα @@ μου. Παρασύρθηκα κι εγώ κι έκανα το λάθος να ρίξω 3 γύρες μπας και έρθει κανένας CR7 ή Lukaku μετά από τόσα παλτά αλλά δεν, τσάμπα τα χρυσά. Το ξέρω ότι επαναλαμβάνομαι αλλά θα το ξαναγράψω, box μόνο με χρυσά σε ένα mode που φωνάζει για περιεχόμενο και για κίνητρο που θα σε σπρώξουν να παίξεις.

Eνα κυπελλάκι vs COM στις 10 μέρες που έχει κυκλοφορήσει δηλαδή έλεος ρε ΚΟΝΑΜΙ. Έρχεται Σαββατοκύριακο και σκέφτομαι ότι περισσότερη καύλα έχω να παίξω Master League με τη Man.United (που έφαγα και κάτι φάπες στο Γιουρόπα) μπας και καταφέρω να την βγάλω του χρόνου στο Ch.League και λιγότερη για να παίξω MyClub. Καλύτερα να έδιναν βάθος στο MyClub κι ας μην έβαζαν το Matchday στη τελική.

Edit ξέχασα, μέχρι να είναι έτοιμο το pesdb, καλό φαίνεται.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Nova.Peshub20

Edited by BasilhsGR
  • Like 4

@Bakogoal ωραίος ,μια χαρά !

Να κάνω τις ερωτήσεις μου ,

Με ασημένιους φέτος σε τι λεβελ πρέπει να παίζεις ? Αντίστοιχο 2 περυσι

Με χρυσούς ? Αντίστοιχο 3 πέρυσι 

Υπάρχουν 2 σκάουτερ ,Μίλαν ιντερ ..της Μίλαν μάλλον έχει κλειδώσει ο kessie ,από ιντερ..λαουταρο?ή υπάρχει κάτι καλύτερο?

Edited by folinpro

Φίλοι, πια είναι η σελίδα που δείχνει με ποιους συνδυασμούς σκάουτερ αποκτάς συγκεκριμένους παίκτες?

48 minutes ago, newlynx said:

Φίλοι, πια είναι η σελίδα που δείχνει με ποιους συνδυασμούς σκάουτερ αποκτάς συγκεκριμένους παίκτες?

Το pesdb.net, αλλά δεν έχει ανοίξει ακόμη για το 2020. Περιμένουμε.

P.S. O Wijnaldum (featured) είναι πραγματικά σκύλος και βρίσκεται παντού. Μαζί με τον Kante θα τρώνε σίδερα στο κέντρο. 

• Like 1
  • Thanks 1

3 hours ago, folinpro said:

@Bakogoal ωραίος ,μια χαρά !

Να κάνω τις ερωτήσεις μου ,

Με ασημένιους φέτος σε τι λεβελ πρέπει να παίζεις ? Αντίστοιχο 2 περυσι

Με χρυσούς ? Αντίστοιχο 3 πέρυσι 

Υπάρχουν 2 σκάουτερ ,Μίλαν ιντερ ..της Μίλαν μάλλον έχει κλειδώσει ο kessie ,από ιντερ..λαουταρο?ή υπάρχει κάτι καλύτερο?

Ως 1900 level 2

Ως 2300 level 3

Μάκη 1 χρυσός,1 μαύρος και όλοι ασημένιοι είναι ένας τρόπος  για level 2.

(Χρυσός 83,Μαύρος 86 και ασημένιες στο 77 με 81)

Πάγκο ασημένιοι μέχρι 77.

Εγώ έτσι το παίζω,το προ,όχι το πουλί μου.

Edited by Bakogoal
  • Like 1

Παιζει μαλλον καποιο μπαγκ

Μπηκα χτες και μου επεστρεψε λεφτα απο αρκετες δημοπρασιες

Ενω θεωρουσα οτι ειχα γυρω στα 140 χιλ ξαφνικα μετα τις επιστροφες εδειξε 257 χι λ!!

Προς στιγμη τα εχασα και πηγα και εριξα 25χιλ σε δημοπρασια αλλα αντι να δειξει 257-25 , εδειξε το αποτελεσμα του 140-25 δηλαδη 115

Μπηκα βγηκα ξαναπονταρα δεν το επανελαβε

Δε ξερω αν ηταν σστιγμαιο θεμα εγγραφης στη βαση του σερβερ

Είναι γελοίο ότι η ομάδα του προφίλ της γυναίκας μου είναι καλύτερη από την δική μου! 

Υπερπληρης μαυρομπαλη, με πολυ καλούς χρυσούς και ασημενιους. 

Και δεν είχε και τα 500 χρυσά του τουτοριαλ γιατί τη ξεκίνησα μετά...

Άβυσσος η ψυχή της ΚΟΝΑΜΙ 

Επίσης εκεί πήρα ένα Ολλανδό κοουτς με 4-2-1-3 που ταιριάζει τέλεια στο στυλ παιχνιδιού μου. Στο δικό μου προφίλ έχω 4 πλέον αλλά με αλλά συστήματα. Περιμένω να εμφανίσει κάποιον με το παραπάνω σύστημα, να τον πάρω.

Edited by SkyloMethIR
  • Haha 1

Γιατι δε συνεχιζεις με της γυναικας σου ?

Εγω εχω 14 προφιλ και διαλεγω το καλυτερο καθε χρονο

( φετος την πατησα γιατι η κλαυτερη ομαδα εκατσε σε ενα προφιλ που ειχα φτιαξει για χονκ κονγκ και δεν περνει τους κωδικους των δωρων ουτε αγορα κοινς αλλα δε πειραζει)

ρε παιδια πως φαρμαρετε gp στο 20΄?? κατι βλεπω που γραφετε για bug κατι κωδικους δωρων, πως τα περνετε αυτα? εγω εχω την legend edition και περνω μονο 10.000gp την μερα απο την εκστρατια της konami και οτι βγαλω απο αγωνες sim ή των κατηγοριών 

Εκανα το λαθος και δεν κρατήθηκα και επαιξα το κυπελλο ονλαιν ηττα ισοπαλια ηττα τα αποτελέσματα ενω σε καταταξη ειχα ολες και ολες 2 ηττες σε 15 παιχνιδια. Ρε σεις τι ομαδα ειχε ο τελευταίος. Πραγματικα δεν χρειάζεται κανεναν παιχτη μεχρι το τελος της χρονιας μονο ο ΔΑ ηταν 86 οι αλλοι απο 92 εως 96 με ολους μεσα cr7 messi griezman de light   eriksen ramos κοκ... Ειχε τον μπερναντεσκι στο 94 νομιζω ο νατσο με 84 και απλα ποτε δεν τον σταμάτησε. Μονο οταν ερχοταν ο ραμος για βοηθεια τον εκοβε. Τι παιχταρα ηταν αυτος? Πειτε μου τωρα πως τους ειχε ολους αυτους? 

Στην εκμάθηση της προπόνησης.. Ξεκινώντας τα υπόλοιπα modes του offline.. Άλλα αν θες για μερικά γρήγορα gp πας στην εκμάθηση της προπόνησης 

εγω ξεκινησα και master league αλλα δεν μου εδωσε gp, το εκοψαν φετος?

• Like 1
  • Confused 1

Παιδιά αυτο που συμβαίνει στα τελευταια 22 παιχνίδια πρώτη φορά μ έχει τύχει...έχω μονο 3 ήττες και 6 ισσοπαλίες..

Η ομάδες μ πάνε τρένο...:winner: 

• Like 1

1 hour ago, Darap21 said:

Παιδιά αυτο που συμβαίνει στα τελευταια 22 παιχνίδια πρώτη φορά μ έχει τύχει...έχω μονο 3 ήττες και 6 ισσοπαλίες..

Η ομάδες μ πάνε τρένο...:winner: 

Κ ο Άγιος φοβέρα θέλει ,είπες θα το σβήσεις κ σε ακούει το μηχάνημα ..βασικά μάλλον έστρωσε η ομάδα σου ..

• Like 1

KONAMI εύχομαι πραγματικά να πατώσει η εταιρία και να μην σώσετε να ξανα βγάλετε παιχνίδι...

ByL0ktM.png

30 minutes ago, Darap21 said:

KONAMI εύχομαι πραγματικά να πατώσει η εταιρία και να μην σώσετε να ξανα βγάλετε παιχνίδι...

ByL0ktM.png

@folinpro τελικα δεν κρατησε πολυ η χαρα του @Darap21 😂😛