Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - MyClub [Official Topic] V.1

Recommended Posts

Για μένα τέλος οι 1-2 αστερες ομάδες. Μιλάμε για κοροϊδία του χειριστου είδους!

Αυτές μόνο για sim και αγώνες της πλάκας με CPU μόνο. 

Σύμπτωση επαναλαμβανόμενη παύει να είναι σύμπτωση. Πάλι ο άλλος με Αζαρ μπροστά, αντεπιθέσεις, όλοι οι άλλοι άσπροι λεβελ 1, 2 τελικές 2 γκολ και για σας...

Τουλάχιστο με μαυρομπαλους,IF, 5αστερη ξέρεις τι να περιμένεις απέναντι...

Έτσι σκατα το έκαναν το παιχνίδι, έτσι θα πάμε κι εμείς. Βουτηγμένοι στα σκατα...

Άλλωστε καλύτερα τα σκατα από τους Καναδεζικους εμετούς...

Sorry για το αηδιαστικό τέλος του post αλλά νισάφι πια...!

3 hours ago, Bakogoal said:

Χάλια τα πάω φέτος,όσα ματς είναι να πάρω τα φέρνω Χ,όλες μου οι νίκες έρχονται με κόπο.

Πέρυσι είχα μάλλον καλή ομάδα από την αρχή και ήταν εύκολα τα πράγματα.

Φέτος δεν τραβάω...

Με όσους Έλληνες έπαιξα έχω χάσει,από έναν έφαγα 4-0 χωρίς να μπορώ να κάνω κάτι...χάλια!

Εγώ από την άλλη ενώ στο demo πέταγα, στο κανονικό ξεκίνησα με τα μπούνια, my club, και εδώ και 15 ματς έχω 3 νίκες και 5 ισοπαλίες....7 ήττες όλες με 1στερη...οι 3 εξωφρενικές οι άλλες απλά ήταν ο άλλος καλύτερος...

Γενική σουμα ως τώρα μετριοτατος (αν προσθέσω στο αρχικό 20-5-1) 

Μιλαμε πάντα για ONLINE.

Edited by SkyloMethIR
  • Like 1

Δε θυμάμαι ποιο παιδί το ανέφερε προχθές (για αυτό δεν κάνω και mention) , αλλά και εμένα οι άγνωστοι featured δε μου φαίνονται τόσο "οριτζινάλε" μαυρόμπαλοι μέσα στο γήπεδο, περισσότερο σαν παλτά με παραφουσκωμένο RATING είναι. Ειδικά πέρσι κάτι βραζιλιανάκα που είχα, κάτι ΚΕΝΟ, EDERSON και κάτι άλλοι από SANTOS κτλ που ήταν και όλο το χρόνο με C φόρμα, δεν παίξανε ποτέ σαν κανονικοί μαυρόμπαλοι. Μέχρι και κάτι ΣΟΥΣΟ-ΜΟΥΣΟ από ΜΙΛΑΝ, και αυτοί για 7/10 μου παίζανε πάντα, πολύ μέτριοι.

Γενικά έχω παρατηρήσει ότι εκτός από κάρτες, στατιστικά κ.ά. , παίζει μεγάλο ρόλο και η ID του παίκτη, είναι κάτι σαν DNA για τους καλούς παίκτες.

• Like 1

Οι μαγικές εικόνες τις κοναμι συνεχίζονται και φέτος... Παίχτης χωρίς χημεία χωρίς με χειρότερη δυναμικότητα σε λεβελ 1 να κερδίζει.. 

• Like 1
  • Haha 1

18 minutes ago, villa said:

Οι μαγικές εικόνες τις κοναμι συνεχίζονται και φέτος... Παίχτης χωρίς χημεία χωρίς με χειρότερη δυναμικότητα σε λεβελ 1 να κερδίζει.. 

Δυστυχώς αρχίζει και φιφιζει εντόνως το mode, αλλά μόνο στα άσχημα του...

Να είχε τα features του FUT και δε θα βγάζαμε κιχ.

• Haha 1

2 hours ago, john2906 said:

παραξενο γιατι σου φαινεται ρε μακη?αφου μεσα σε μια εβδομαδα  εχει δωσει τα κερατα του απο παιχτες

χρειαζονται coins για να τους παρεις ολους αυτους

χαλια,αθλιο εντελως εχει γινει το mode

Τι να πω ρε φίλε ,αν τσιμπάνε ..όλοι θέλουν να βλέπουν 11αδα με μαύρες ..για εμένα δεν αξίζει κανένας ινφορμ ως τώρα πλην ραμος μπαπε καβανι και ίσως ντεπαι ..θα το δείτε στην πορεία όλοι αυτοί θα γίνουν γυμναστές .ποιος καντρεβα και ποιος σαμου καστιγεχο?έδωσε ινσινιε από τις πρώτες φρι μπάλες και τον θεωρώ καλύτερο από όλα τα εξτρέμ που έχει δώσει ινφορμ..τώρα το άλλο 100 γυρες με 100 coins ,τι να πω ?για απλές μπάλες ?και χωρίς μεγάλα ονόματα μέσα ?όσοι έχουν φουλ ομάδα έχουν φάει μηνιατικο και βάλε ...

• Like 1

Και Wijnaldum.

Ρε δίνουν λεφτά...το κακό ειναι πως αργεί πολύ να μας βρει παίκτη εμάς τους φλωρους που παίζουμε level 2.

• Like 1
  • Haha 2

Δεν γίνεται να μέινει 2 αστέρια αυτη η ομάδα...?Όλο αλλάζω παίχτες και μετά πάλι πάει στα 3 αστέρια...

89Cz6W4.png

Μόλις έπαιξα ενα ματσακι με Έλληνα..Δεν ξέρω αν εισαι εδω μεσα φιλε..Πολύ ωραίο ματσάκι το γούσταρα..Αλλά ρε παλιο στρουμφακια σχιστομάτιδες είναι δυνατόν να μ το σφυρίζεις 1 μέτρο έξω απο την περιοχή ενω πάω μονος μ για γκολ???Έχει καταντήσει μεγαλύτερος καρκίνος και απο το Rainbow Six...😣

HIvFbxq.png

YhNio1b.png

1 hour ago, Bakogoal said:

Και Wijnaldum.

Ρε δίνουν λεφτά...το κακό ειναι πως αργεί πολύ να μας βρει παίκτη εμάς τους φλωρους που παίζουμε level 2.

Πόσους από αυτούς που κράζουν πέτυχα σε μικρά λεβελ!!ποσοι εκραξαζαν και έπαιζαν μετα στα μικρά και με άσπρο πάγκο μάλιστα ...αδερφέ πρώτο ματς που παίζω εδώ 😂😂

• Haha 1

Για βασικό φορ εχω τον Καβανι..Για αναπληρωματικό ποιον να βάλω???

Lewa

Depay

Dembele

L.Martinez

Απλά ότι χειρότερο...Για ακόμα μια χρονιά το προ θα μείνει στο ράφι..

Καλό χειμώνα..

h59QSnL.png

• Thanks 1
  • Haha 2

@Darap21 για ποιο λόγο τόση ξενέρα ξαφνικά, τι έγινε; Για το script ή για το lag/unresponsiveness;

ρε παιδια αυτο το matchday τι ειναι? κερδισεις τιποτα για το myclub και πως παιζεις εκει? εχει συγκεκριμενες ωρες?

42 minutes ago, BasilhsGR said:

@Darap21 για ποιο λόγο τόση ξενέρα ξαφνικά, τι έγινε; Για το script ή για το lag/unresponsiveness;

@BasilhsGR τι να γινε ρε φίλε...Το παιχνίδι ειναι απλά τραγικό ειναι μόνο για να παίζεις με φίλους..Τελος...Ειναι ο ορισμός του αντιποδόσφαιρου...Δεν γίνεται να περνάει η μπάλα μπροστά απο το παίχτη κ απλά να κοιτάει την μπαλα...δεν γίνεται να πατάς να κάνει πάσα μπροστά και να κάνει  πλάγια...Είναι ότι να νε πραγματικά....Αυτο το ψέμα δεν μ αρέσει εμένα...Βλέπω άμυνες να ανοίγουν σαν γαρίφαλα χωρις να π ατήσω κάτι..

16 minutes ago, Darap21 said:

@BasilhsGR τι να γινε ρε φίλε...Το παιχνίδι ειναι απλά τραγικό ειναι μόνο για να παίζεις με φίλους..Τελος...Ειναι ο ορισμός του αντιποδόσφαιρου...Δεν γίνεται να περνάει η μπάλα μπροστά απο το παίχτη κ απλά να κοιτάει την μπαλα...δεν γίνεται να πατάς να κάνει πάσα μπροστά και να κάνει  πλάγια...Είναι ότι να νε πραγματικά....Αυτο το ψέμα δεν μ αρέσει εμένα...Βλέπω άμυνες να ανοίγουν σαν γαρίφαλα χωρις να π ατήσω κάτι..

To παιχνίδι έχει θέμα με το ball awareness, το μαζέψανε λιγάκι σε σχέση με το ντέμο αλλά και πάλι δεν. Είπαν ότι θα το φτιάξουν με πατς που ετοιμάζουν τον Οκτώβρη. Εγώ ξέρεις τι έχω καταλάβει, ότι το ball awareness μεγεθύνεται όταν παίζεις online, αυτό το unresponsive που υπάρχει στο online χαλάει πάρα πολύ το παιχνίδι. Mου θυμίζει όταν έπαιζα WL σε ώρες αιχμής με τους σέρβερς να είναι πίτα.

Παίζοντας έναν αριθμό αγώνων καταλαβαίνεις εκ των προτέρων αν η πάσα θα περάσει.. Συν ότι γίνονται αβίαστα λάθη πασων και στο χώρο της Άμυνας.. Απλά η κοναμι υπερεβαλε με τις πολλές λανθασμένες μεταβίβασεις αλλά είναι εκατέρωθεν και για τον αντίπαλο.. Οι σεντρες όμως είναι καλες

1 hour ago, moikan212 said:

ρε παιδια αυτο το matchday τι ειναι? κερδισεις τιποτα για το myclub και πως παιζεις εκει? εχει συγκεκριμενες ωρες?

Κάθε Δευτέρα ανανεώνεται και επιλέγεις πλευρά για το ποια ομάδα θα υποστηρίξεις. Αυτή την βδομάδα έχει 2 event. Το Milan vs Inter που διαλέγεις 1 από τις 2 και την Γαλλία 1, όπου  επέλεγες μια ομάδα από τις διαθέσιμες (κάποιες παίζουν εντός και κάποιες εκτός έδρας). Αν τα πας καλά μπορείς είτε να προκριθείς και να κερδίσεις παραπάνω GP, είτε αν τα πας τέλεια να πας στον τελικό, ενάντια στον καλύτερο της άλλης πλευράς. 

Από τα ματς που παίζεις μαζεύεις πόντους και σου δίνει rewards για το my club. Scouts, GP, my club coins. 

Το mode ειναι πολύ καλό. Αλλά επειδή μπορεις να παίξεις με οποιονδήποτε χωρίς περιορισμό για καλή σύνδεση, αρκετά ματς έχουν λαγκ. Όσα δεν έχουν είναι απόλαυση. Ίσως θα μπορούσαν αντί για εντελώς πάνω τα βελάκια να τα είχαν normal ή έστω ελαφρώς ανεβασμένα.

57 minutes ago, Darap21 said:

Για όλα αυτά που λες υπάρχουν λύσεις τακτικά. Αν η αμυνα ανοίγει σαν γαρύφαλο, διάλεξε προπονητή με πιο συμπαγή άμυνα και να αμύνεται από το κέντρο και όχι από πλαγια. 

Δε μου έχει τύχει ποτε να δώσω πασα σε μια κατεύθυνση και να πάει σε άλλη. Το μονο που έχω παρατηρήσει ειναι οτι ορισμένες φορές που δίνω πασα σε ίδια κατεύθυνση να επιλέγει τον παίχτη που δεν ήθελα. Αλλά σε αυτό παίζει ρόλο και η μπάρα δύναμης. 

Το θέμα με το awareness είναι γνωστό και ελπίζουμε όλοι σε βελτίωση στο update του Οκτωβρίου. 

Edited by broxopios

Hello, PES fans.

You have spoken loud and clear about the PES 2020 gameplay, and we have listened.

There were a lot of interesting points that were raised by you, so we wanted to take in everything we could before giving you feedback.

We apologise that it took us some time, but we’re finally ready to give you some feedback on this topic.

This is probably the longest post since we started this page, so get ready for some reading. 

Let’s start with what actually changed between the Demo version and the final product.

Basically, we were focused on fixing the things that were deemed as bugs by the gameplay team.

One example of a bug that got fixed is how the fouls were being judged.

We noticed some fouls that were being judged in the Demo would not be considered as fouls in real life.

Since we always strive to make PES as close to real life football as possible, we did our best to make the judge better at defining which plays should be considered as fouls and which one were not.

As with the example above, many bugs were fixed in between the Demo version and the final product.

Thus, it would not be viable to revert the gameplay back to the Demo version, because that would mean that all the bugs that were originally fixed would arise again.

We’re sorry if this sounds disheartening to some of you, but we wanted to make this clear to everyone.

As the PES dev team, our main focus is to constantly search for the optimum play experience and game balance.

Through this page we were able to hear the fans’ voices, and your input was invaluable for us to understand what each one thinks is “real football”.

Aside from this page, we take into account many other sources, including factual data from everyone playing PES (ex. number of matches, goals scored, fouls judged, types of dribbles executed, etc.).

All this information is being compiled and analysed by our team to ensure that we can find the best gameplay possible.

Having said all that, we will be bringing some gameplay changes by the end of October:

1. Better player reaction to loose balls

We will be improving how players react to loose balls, ensuring that they will do their best to try and gain possession.

This will ensure an exciting gameplay for 1 vs 1 duels in the sidelines or the battle for the ball in the penalty box.

2. Better positioning of the defense line and midfield line

Some people pointed out that there was a gap between the defense line and the midfield line, which allowed killer passes to reach the foward attackers with ease.

We noticed that this resulted in a fast-paced game, since it was possible for the ball to reach the front lines with only a few passes.

With the fix, it will become harder for the ball to reach the attackers, so constructing the play will be more important during matches.

As a result, the pace of the game will come closer to reality.

This is just the beginning of our long journey to make PES the best football game ever.

We would like to take this opportunity to thank every single one of you who took your time to give us feedback on the gameplay.

Sometimes we may not be able to please everyone, but be assured that we always try our best to provide all of you with an awesome experience.

Please continue giving us your feedback on the gameplay (and other aspects too).

As you see, we may take some time to check them all, but we will eventually get around to it. 💡

• Like 4

13 minutes ago, broxopios said:

Κάθε Δευτέρα ανανεώνεται και επιλέγεις πλευρά για το ποια ομάδα θα υποστηρίξεις. Αυτή την βδομάδα έχει 2 event. Το Milan vs Inter που διαλέγεις 1 από τις 2 και την Γαλλία 1, όπου  επέλεγες μια ομάδα από τις διαθέσιμες (κάποιες παίζουν εντός και κάποιες εκτός έδρας). Αν τα πας καλά μπορείς είτε να προκριθείς και να κερδίσεις παραπάνω GP, είτε αν τα πας τέλεια να πας στον τελικό, ενάντια στον καλύτερο της άλλης πλευράς. 

Από τα ματς που παίζεις μαζεύεις πόντους και σου δίνει rewards για το my club. Scouts, GP, my club coins. 

Το mode ειναι πολύ καλό. Αλλά επειδή μπορεις να παίξεις με οποιονδήποτε χωρίς περιορισμό για καλή σύνδεση, αρκετά ματς έχουν λαγκ. Όσα δεν έχουν είναι απόλαυση. Ίσως θα μπορούσαν αντί για εντελώς πάνω τα βελάκια να τα είχαν normal ή έστω ελαφρώς ανεβασμένα.

Για όλα αυτά που λες υπάρχουν λύσεις τακτικά. Αν η αμυνα ανοίγει σαν γαρύφαλο, διάλεξε προπονητή με πιο συμπαγή άμυνα και να αμύνεται από το κέντρο και όχι από πλαγια. 

Δε μου έχει τύχει ποτε να δώσω πασα σε μια κατεύθυνση και να πάει σε άλλη. Το μονο που έχω παρατηρήσει ειναι οτι ορισμένες φορές που δίνω πασα σε ίδια κατεύθυνση να επιλέγει τον παίχτη που δεν ήθελα. Αλλά σε αυτό παίζει ρόλο και η μπάρα δύναμης. 

Το θέμα με το awareness είναι γνωστό και ελπίζουμε όλοι σε βελτίωση στο update του Οκτωβρίου. 

τι ωρες ειναι αδερφε? γιατι μπηκα και λεει "δεν υπαρχει διοργάνωση"

1 hour ago, broxopios said:

@broxopios να κανονίσουμε να κάνουμε κανα ματσακι να δεις τι εννοώ...Ο Γκουαρτνιολα αμυντικο παίζει...και τους έχω κ κρατημένους πίσω...

Αμαααν 😂

70418472_10211552069595842_2138524861616

Κ αυτό θα φτιαχτεί ,για να δούμε ..

Ένα άλλο bug λέει για συμβόλαια σε δανεικους παίχτες ..τους βάζεις 99  κ έχεις για 99 ματς Μέσσι ινιεστα κλπ ..για δοκιμάστε ..

• Haha 1

@folinpro τους διπλούς παίχτες να τους κρατησω η να τους κάνω trainer?>

• Dislike 1

12 minutes ago, Darap21 said:

Δεν θα το σβήσεις τελικά ?

Απλούς παίχτες διπλους κρατά ,φεκιρ πχ αν σου έρθει ακόμα μια κάνεις trade και παίρνεις όποιον θέλεις .. ινφορμ πρέπει να βγάλεις την ίδια κάρτα 3 φορές ,όχι τον ραμος που βγηκε boost  πχ 2 φορές την Πέμπτη κ αν ξανά βγει σε εναν μηνα να τον τυχεις .έτσι δεν γίνεται trade..

Οπότε όλους τους διπλούς ινφορμ να τους κάνεις γυμναστές ..τις απλές μαυρες/χρυσές/ασημένιες μπάλες κράτησε για trade .

• Haha 2

8 hours ago, Darap21 said:

Αφου εσβησες το λογαριασμο

Μας τρολλαρεις ?

Δε σου προτεινα μια βδομαδα διαλλειμα ?

• Haha 2

Δεν έχει κάτι ιδιαίτερο σήμερα από special agents. Αν και ακόμη σοβαρό τέρμα δεν έχω πάρει δε νομίζω να χαλάσω 300coins μπας και μου πέσει η Lloris. Το ρίσκαρα με Inter και απέτυχα. 

Screen-Hunter-60-Sep-19-11-35.png