Jump to content
AkisVarg

eFootball PES 2020 DEMO-Εντυπώσεις,σχόλια και βαθμολογία

Βαθμολογήστε το Demo του eFootball Pes 2020 ανα τομεα  

72 members have voted

1. 1. Gameplay

2. 2. Ηχος/Ατμόσφαιρα

3. 3. Γραφικά

4. 4. Animations

5. 5. Φυσική παικτών

6. 6. Φυσική μπάλας

7. 7. Ποιοτητα Quick Online παιχνιδιων

8. 8. AI (τεχνητή νοημοσύνη)

9. 9. Χειρισμός

10. 10. Συνολική βαθμολογία

Recommended Posts

Κρίνω το demo. 

Το τελικό θα δείξει όταν το παίξω 

• Like 3

2 hours ago, johnson said:

Αυτό εγώ το λέω error στο να βρεθούνε οι παίκτες σε τέτοιες κινήσεις. Στο PES19 είχε παραγίνει το κακό, επιτέλους να υπάρξει και λίγο error εκεί... λίγο ρεαλισμός δε βλάπτει. Θα το συνηθίσεις και θα χρησιμοποιείς την έξυπνη πάσα πιο αραιά και πιο σίγουρα. Όπως και στη πραγματικότητα δηλαδή.

Αμάν με τις πανεύκολες έξυπνες πάσες του 19, σε χρόνο dt με κλειστά μάτια έβγαινε αντεπίθεση. Ξεχάσαμε πως είναι το πραγματικό ποδόσφαιρο...

Έχεις παίξει σίγουρα το 19; Γιατί αυτό που ανέφερα εγώ για τη κίνηση των παικτών στο demo του 20 που κόβουν και γυρίζουν προς τα πίσω σε άκυρη φάση με ανοιχτό γήπεδο μπροστά τους και το έγραψα κιόλας ότι βγάζει παθογένειες του 19, συνέβαινε κατά κόρον στο 19 και με παίχτες που δεν θα έπρεπε να συμβαίνει βάση στατιστικών. Αν εσύ το βλέπεις τώρα στο demo του 20 και μάλιστα ως «ωραίο» error σίγουρα δεν έχεις παίξει το 19 όσο το έχω παίξει εγώ τουλάχιστον. Και αυτό συμβαίνει στο δικό σου μισό όταν πηγαίνεις να βγάλεις αντεπίθεση και όχι όταν φτάνεις στην περιοχή του αντιπάλου.

• Like 1

Tο demo είναι πολύ καλό και συμφωνώ απόλυτα με όλους τους προλαλησαντες όσον αφορά τα θετικά του στοιχεία,  στιβαρότητα,  ρυθμός, φυσική, σουτ έξω από την περιοχή κλπ.

Δυστυχώς δεν έχει διορθωθεί το πρόβλημα με τις ψόφιες κεφαλιες που ίσχυε και στο 2019 και γενικά το σύστημα με τις κεφαλιές είναι κατά την γνώμη μου ψιλό χάλια και πρέπει να αλλάξει και να απλοποιηθεί.

Πάντως το παιχνίδι μου φαίνεται ότι είναι το καλύτερο προ των τελευταίων ετών με διαφορά, τουλάχιστον όσον αφορά το οφλαιν κομμάτι.

Το ονλαιν γενικα ήταν είναι και θα είναι ΚΑΡΚΙΝΟΣ (τουλάχιστον αυτή είναι η εμπειρία μου από το 2019), δυστυχώς και κρίμα γιατί το myclub θα μπορούσε να είναι ένα φανταστικό mode αλλά με τα θέματα που υπάρχουν δεν το βλέπω αυτό να γίνεται ποτέ.

Παίζω για να περάσω λίγες ώρες ευχάριστα, όχι να βγάλω χίλιους ΚΑΡΚΙΝΟΥΣ και να ξερναω  της μάνας μου το γάλα.

Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν το γράφω αυτό γιατί θέλω να κερδιζω, ειλικρινα δεν με πειράζει καθόλου να χάνω ακόμα και 5-0 , υπάρχουν εκεί έξω εκπληκτικοί χειριστές πολύ καλύτεροι από μένα.

Αυτό που με πειράζει είναι κάποιες φορές να μην μπορώ να αλλάξω ούτε πάσα και να μην μπορώ να βγάλω στο γήπεδο έστω αυτό το λίγο που ξέρω γιατί ο αντίπαλος γνωρίζει τέλεια όλα τα exploit σε άμυνα και επίθεση,  γιατί οι παίκτες του τρέχουν διαβολεμενα και βρίσκονται πάντα μπροστά από όλους μου τους παίκτες, γιατί χάνω πάντα όλες τις κόντρες και τις εναέριες διεκδικήσεις και για να βγάλω και φάση πρέπει να παίξω ping pong φουλ τσιτωμενος με αστραπιαία ταχύτητα λες και έχω πάρει κοκαινη ξέρω γω.

Και οπως λεει και ο διαχρονικος ύμνος του προ απο τους λοκομοντο, ως γνωστόν το προ δεν πάει με κοκαινες αλλά με μπάφους! 😛 :D

(Αστειεύομαι φυσικά αλλά you get the picture!)

ΥΓ: παίζω στο pc και στο προ2019 ήμουν rating 550-650.

Edited by poleimechanos
  • Like 3
  • Haha 2

25 minutes ago, BasilhsGR said:

Έχεις παίξει σίγουρα το 19; Γιατί αυτό που ανέφερα εγώ για τη κίνηση των παικτών στο demo του 20 που κόβουν και γυρίζουν προς τα πίσω σε άκυρη φάση με ανοιχτό γήπεδο μπροστά τους και το έγραψα κιόλας ότι βγάζει παθογένειες του 19, συνέβαινε κατά κόρον στο 19 και με παίχτες που δεν θα έπρεπε να συμβαίνει βάση στατιστικών. Αν εσύ το βλέπεις τώρα στο demo του 20 και μάλιστα ως «ωραίο» error σίγουρα δεν έχεις παίξει το 19 όσο το έχω παίξει εγώ τουλάχιστον. Και αυτό συμβαίνει στο δικό σου μισό όταν πηγαίνεις να βγάλεις αντεπίθεση και όχι όταν φτάνεις στην περιοχή του αντιπάλου.

Επαυξάνω Χ 1000000

• Like 1

Στο 19 συνέβαινε πολύ πολύ κοντά στο κουτί του αντιπάλου. Στο 20 γίνεται από πιο νωρίς. Τώρα το να έχω παίξει λίγο το 19, έτσι όπως το θέτεις, και να βγάζω αντεπίθεση για πλάκα, το λες και κομπλιμέντο 😜 το PES19 ήταν ένα αρκετά εύκολο επιθετικά παιχνίδι.

Edited by johnson

17 minutes ago, poleimechanos said:

Tο demo είναι πολύ καλό και συμφωνώ απόλυτα με όλους τους προλαλησαντες όσον αφορά τα θετικά του στοιχεία,  στιβαρότητα,  ρυθμός, φυσική, σουτ έξω από την περιοχή κλπ.

Δυστυχώς δεν έχει διορθωθεί το πρόβλημα με τις ψόφιες κεφαλιες που ίσχυε και στο 2019 και γενικά το σύστημα με τις κεφαλιές είναι κατά την γνώμη μου ψιλό χάλια και πρέπει να αλλάξει και να απλοποιηθεί.

Πάντως το παιχνίδι μου φαίνεται ότι είναι το καλύτερο προ των τελευταίων ετών με διαφορά, τουλάχιστον όσον αφορά το οφλαιν κομμάτι.

Το ονλαιν γενικα ήταν είναι και θα είναι ΚΑΡΚΙΝΟΣ (τουλάχιστον αυτή είναι η εμπειρία μου από το 2019), δυστυχώς και κρίμα γιατί το myclub θα μπορούσε να είναι ένα φανταστικό mode αλλά με τα θέματα που υπάρχουν δεν το βλέπω αυτό να γίνεται ποτέ.

Παίζω για να περάσω λίγες ώρες ευχάριστα, όχι να βγάλω χίλιους ΚΑΡΚΙΝΟΥΣ και να ξερναω  της μάνας μου το γάλα.

Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν το γράφω αυτό γιατί θέλω να κερδιζω, ειλικρινα δεν με πειράζει καθόλου να χάνω ακόμα και 5-0 , υπάρχουν εκεί έξω εκπληκτικοί χειριστές πολύ καλύτεροι από μένα.

Αυτό που με πειράζει είναι κάποιες φορές να μην μπορώ να αλλάξω ούτε πάσα και να μην μπορώ να βγάλω στο γήπεδο έστω αυτό το λίγο που ξέρω γιατί ο αντίπαλος γνωρίζει τέλεια όλα τα exploit σε άμυνα και επίθεση,  γιατί οι παίκτες του τρέχουν διαβολεμενα και βρίσκονται πάντα μπροστά από όλους μου τους παίκτες, γιατί χάνω πάντα όλες τις κόντρες και τις εναέριες διεκδικήσεις και για να βγάλω και φάση πρέπει να παίξω ping pong φουλ τσιτωμενος με αστραπιαία ταχύτητα λες και έχω πάρει κοκαινη ξέρω γω.

Και οπως λεει και ο διαχρονικος ύμνος του προ απο τους λοκομοντο, ως γνωστόν το προ δεν πάει με κοκαινες αλλά με μπάφους! 😛 :D

(Αστειεύομαι φυσικά αλλά you get the picture!)

ΥΓ: παίζω στο pc και στο προ2019 ήμουν rating 550-650.

Όσοι παίζουμε στο PC είμαστε ήρωες πάντως να ξέρεις, ειδικά όταν κυκλοφορεί η lite το PES καταστρέφεται. Μεγάλο φάουλ της ΚΟΝΑΜΙ αυτό ειδικά για όσους τα στάζουν και στηρίζουν το παιχνίδι, για αυτό φέτος σκέφτομαι να το παίξω κι εγώ lite και αν δω ότι τσουλάει θα ρίξω και κάνα ψιλό για κανέναν featured. Διαφορετικά θα το τσιμπήσω απ΄τον θείο, θα του πετάξω και καμιά πατσάρα και θα τη βγάλω με offline, όσο την παλέψω δηλαδή και δεν βαρεθώ. Δεν πρόκειται να τους δώσω 30+ ευρώ για να παίζω μόνο offline.

2 minutes ago, sonofmook said:

Επαυξάνω Χ 1000000

Χαρακτηριστικό σπαζαρχίδικο του 19, έχω ρίξει rage quit από κάτι τέτοια, όταν συνέβαιναν όλα τα στραβά και είχα και αυτό. Δυστυχώς το παρατήρησα να συμβαίνει και στο 20 και ως κλασική ΚΟΝΑΜΙ δεν πρόκειται να το φτιάξει, αυτό θα πάει πάντρεμα με τη retail.

• Like 1

3 minutes ago, johnson said:

Στο 19 συνέβαινε πολύ πολύ κοντά στο κουτί του αντιπάλου. Στο 20 γίνεται από πιο νωρίς. Τώρα το να έχω παίξει λίγο το 19, έτσι όπως το θέτεις και να βγάζω αντεπίθεση για πλάκα, το λες και κομπλιμέντο 😜

Καμία σχέση αυτό που λέω εγώ. Αυτό που λέω εγώ συμβαίνει κοντά στη δική σου περιοχή όταν αμύνεσαι και έχεις κλέψει μπάλα και πας να βγεις μπροστά.

• Like 1

Απορώ πραγματικά με όσους θέλουν καλύτερες κεφαλιές. 

Όχι κύριε. Να μην μπαίνει κανένα γκολ από σέντρα εκτός αν είναι ολομόναχος ο παίχτης. Να βρεις τρόπο να σκοράρεις με την αξία σου και όχι απλά να βγαζεις σέντρα και να βασίζεσαι στην ΤΎΧΗ μήπως σου δώσει γκολ. Σε αυτόν τον τομέα ΔΕΝ θέλουμε να μοιάζει με την πραγματικότητα. 

Edited by ACMILANGR
  • Like 1

43 minutes ago, ACMILANGR said:

Όχι κύριε. Να μην μπαίνει κανένα γκολ από σέντρα εκτός αν είναι ολομόναχος ο παίχτης. Να βρεις τρόπο να σκοράρεις με την αξία σου και όχι απλά να βγαζεις σέντρα και να βασίζεσαι στην ΤΎΧΗ μήπως σου δώσει γκολ. Σε αυτόν τον τομέα ΔΕΝ θέλουμε να μοιάζει με την πραγματικότητα. 

Εντάξει δεν μπορείς να αποκλεισεις την τύχη 100%,  να υπάρχει και ένα 5% ας πούμε δεν το βλέπω κακο, στο ποδόσφαιρο υπάρχει και ο παράγοντας τύχη, αν και στην ουσία του θέματος συμφωνώ μαζί σου, πολύ εύκολες κεφαλιές γκολ είναι exploit και κανείς δεν το θέλει αυτό.

Το δικό μου θέμα δεν είναι να μπαίνει εύκολα γκολ με κεφαλιά αλλά το ότι οι κεφαλιές είναι ψόφιες,  σαν να κανεις κεφαλια με μπαλόνι κ όχι με μπάλα που έρχεται με δύναμη απο σέντρα έξω από την μεγάλη περιοχή κ αυτό συμβαίνει ακόμα και αν είσαι μόνος σου.

Αν και το σημαντικότερο για μένα έχει να κάνει με τις εναέριες διεκδικήσεις όχι μέσα στην περιοχή για γκολ, αλλά πχ ας πούμε στον χώρο του κέντρου κλπ.

Ειλικρινά έχω τεράστιο πρόβλημα εκεί,  χάνω 95 στις 100 κεφαλιές ακόμα και αν έχω θηρίο παίκτη και ο αντίπαλος είναι τάπας. Δεν είχα τέτοιο πρόβλημα σε παλαιότερες εκδόσεις, ήταν πολύ πιο μοιρασμένα τα πράγματα.

Σίγουρα κάτι δεν κάνω σωστά με το ισχύον σύστημα εναέριων διεκδικησεων,  ξέρω ότι έχει να κάνει με το manual positioning και το timing όσο είναι η μπάλα στον αερα, αλλά το έχουν κάνει δύσχρηστο και δυσκοιλιο κατά την γνώμη μου. Έχω δει guides στο YouTube, έχω κάνει προπόνηση στο tutorial του παιχνιδιού αλλά απλά ...δεν.

Κατα την γνωμη μου εκει θα έπρεπε ο παίκτης να παίρνει θέση αυτόματα ανάλογα με τα στατιστικά του, τα οποία θα έπρεπε κατά κύριο λογο να καθορίζουν το αποτέλεσμα της εναεριας διεκδίκησης, μαζί με το σωστό timing στο πάτημα του κουμπιού.

Είναι και ο βασικός λόγος που παίζω σχεδόν πάντα την μπάλα κάτω και ποτέ δεν κάνω ελεύθερο βολέ μακριά στο χώρο του κέντρου (ειναι παντα χαμενη μπαλια για μενα) αλλά πάντα προσπαθώ να δίνω την μπάλα στα πλάγια μπακ.

Α και ξέχασα να πω ότι ακόμα και τις ελάχιστες φορές που μπορεί κατά τύχη να κερδίσω κεφαλιά,  αυτή πάει πάντα σε αντίπαλο παίκτη και ποτέ σε δικό μου lol :D

Ειδικά όταν επαιζα με κάτι λατινοαμερικανους τα βραδυα, εκεί μπορεί να έχανα  ακόμα και το 100%  των εναέριων διεκδικησεων . Τι καντιλια έχω κατεβάσει σε Βραζιλία και Αργεντινή δεν μπορείς να φανταστείς!

Edited by poleimechanos

1 hour ago, ACMILANGR said:

Τύχη το να βρεθώ να αλωνίζω στα άκρα σου και να βγάλω με άνεση σέντρα;
Τύχη το να έχω βάλει βαρύ, δυνατό και ψηλό φορ στο κουτί σου;
Τύχη να μην είναι οι παίκτες σου στη θέση τους επειδή τους ανεβάζεις στα στημένα ή έχασες τη μπάλα πάνω στο transition και σε πέτυχα ανοργάνωτο;
Τύχη να επιλέγεις γρήγορους αμυντικούς και να παραβλέπεις το ύψος, τις κεφαλιές και το άλμα τους;

Όλα αυτά είναι τύχη; Δεν αναφέρομαι σε σένα. Αλλά όχι, σόρι, δεν είναι όλα τύχη.
Να το πω αλλιώς: Σε όλες τις παραπάνω περιπτώσεις, εσύ φτιάχνεις τη τύχη σου.

Edited by johnson
  • Like 1

Ναι ποντάρεις στην εύκολη λύση να πατήσεις ένα κουμπί για να βγάλει σέντρα και ένα κουμπί για να κάνεις κεφάλια και να γράψει το σκορ. Δεν υπάρχει πιο εκνευριστικό πράγμα από το να δέχεσαι τέτοιο γκολ. Είναι η λύση αυτών που δεν μπορούν να παίξουν αλλιώς. Το να βγάλεις σέντρα όπως και να το κάνεις είναι πολύ εύκολο. Αν είχε έστω και αρκετές πιθανότητες τότε όλοι το μόνο που θα έκαναν είναι να έπαιζαν με σεντρες. Το έχουμε δει ήδη το έργο αυτό σε παλιοτερα fifa. 

Για αυτό και δεν είναι τυχαίο πως ουτε στο fifa αλλά ούτε στο pes μπαίνουν τέτοια γκολ πλέον. Ευτυχώς. 

Edited by ACMILANGR
  • Like 1

37 minutes ago, ACMILANGR said:

Ναι ποντάρεις στην εύκολη λύση να πατήσεις ένα κουμπί για να βγάλει σέντρα και ένα κουμπί για να κάνεις κεφάλια και να γράψει το σκορ. Δεν υπάρχει πιο εκνευριστικό πράγμα από το να δέχεσαι τέτοιο γκολ. Είναι η λύση αυτών που δεν μπορούν να παίξουν αλλιώς. Το να βγάλεις σέντρα όπως και να το κάνεις είναι πολύ εύκολο. Αν είχε έστω και αρκετές πιθανότητες τότε όλοι το μόνο που θα έκαναν είναι να έπαιζαν με σεντρες. Το έχουμε δει ήδη το έργο αυτό σε παλιοτερα fifa. 

Για αυτό και δεν είναι τυχαίο πως ουτε στο fifa αλλά ούτε στο pes μπαίνουν τέτοια γκολ πλέον. Ευτυχώς. 

Δε καταλαβαίνεις. Και η τοποθέτηση παίζει ρόλο, όπως και η σέντρα πως θα τη κάνεις σλλά και με ποιον θα τη κάνεις.
Με τη λογική σου να καταργηθούν και οι wingers τελείως από το παιχνίδι. Μήπως να κόψουμε και τελείως τα κεφάλια των παικτών αφού στο τέλος θα είναι άχρηστα; Μα είναι δυνατόν να τα γράφεις αυτά που γράφεις;Μη το λες ποδόσφαιρο αυτό. Βρες άλλο όνομα.

Btw, μια χαρά μπαίνουν οι κεφαλιές αν δεν είναι καλά οργανωμένη η άμυνα.

PS.
Μιλάς για τις κεφαλιές να μη μπαινουν με ένα κλικ λες και τα σουτ είναι δύσκολα στην εκτέλεση ξέρω γω, πλάκα μου κάνεις δε παίζει 😂😂

Edited by johnson

Λοιπόν μάζεψε κόσμο όπως κ πέρυσι το ντέμο κ η συζήτηση έχει ξεφύγει:

1ον εγώ νομίζω πως κρίνουμε απλά το ντέμο

2ον πέρυσι έπαιξα 1200+ ονλινε παιχνίδια ως Γενάρη μετά το παράτησα έφτασα κ 900+ rating δεν έχει σημασία ,πλέον αν χρησιμοποιήσεις τα φίλτρα στο ps4 δεν υπάρχει cheating εγώ βαριά να κατάλαβα 20 φορές πως ο αντίπαλος βγήκε γτ έχανε κ δεν πήρα το ματς η το παιχνίδι ακυρώθηκε το μεγαλύτερο πρόβλημα το αντιμετώπισα με Έλληνες οι οποίοι ως ανηδεοι ή ως μπαχαλακηδες μπαίνουν με πολύ χαμηλές ταχύτητες να παίξουν ή παίζοντας με wifi με αποτέλεσμα να σέρνεται η σύνδεση και το παιχνίδι,(βάλτε καλώδιο παιδιά) φέτος θα είναι ακόμα καλύτερα.στο pc όλα τα παιχνίδια έχουν cheaters δεν είναι μόνο θέμα κοναμι

3ον αν μάθεις τους παίχτες σ ξέρεις πότε θα σταματήσει η κίνηση που κάνουν να προωθηθούν όπως κ κάθε κίνηση τους κάθε παίχτης ανάλογα την θέση, τα στατιστικά κ τις καρτέλες του, έχει διαφορετικές κινήσεις μέσα στο γήπεδο (μάθετε τους παίχτες σας κ δεν θα σταματάνε την κίνηση η όταν το κάνουν θα το ξέρετε)

4ον οι κεφαλιές . Μπαίνουν σε λογικά πλαίσια κ καλά κάνουν , υπάρχει θέμα όμως στο ότι δεν βλέπουμε καρφωτες κεφαλιές μπορεί να υπάρχουν κ να μην είναι συχνές θα δούμε.

5ον τα φάουλ προσωπικά δεν με ενοχλούν πιθανόν είναι κ ρεαλιστικά, σύμφωνα με το ελληνικό πρωτάθλημα (θέλουν κάποια βελτίωση αλλά δεν με ενοχλεί)

6ον θα με θυμηθείτε ένα μήνα αφού βγεί υπάρχει θέμα στα τετ α τετ τα ρουφάνε όλα σχεδόν ΑΝ ΔΕΝ ΒΑΛΕΙΣ πολύ δύναμη (απλά τσιμπας το σουτ) σαν να παιρναει η μπάλα κάτω από κορμιά και χέρια, θα τελειώνουν όλοι έτσι τις φάσεις (ήθελε μεγαλύτερο ερρορ στο σουτ για να μην καταλήξει πόλο) κ γενικά υπάρχουν κ αλλά η απέναντι γωνία, από συγκεκριμένο σημείο που τα ρουφάνε , το μόνο που το σώζει είναι πως φτάνεις δύσκολα ως το τετ α τετ ή στο να πατήσεις ελεύθερος περιοχή.αμυνα υπάρχει προς το παρών δεν ξέρω τι θα γίνει όταν φτιάξουν την αντοχή ,που χάνει όταν προωθείς παίχτη και αν εκεί γίνονται σουροτηρη οι άμυνες με της βολίδες που θα φεύγουν στην πλάτη

7ο το παιχνίδι φαίνεται καλύτερο γτ έχει μεγαλύτερη ελευθερία κ περισσότερη φαντασία κάθε ματς είναι διαφορετικό βέβαια ακόμα παίζουμε φιλικά θα κρίνουμε κ τα επίσημα.

• Like 1

5 hours ago, johnson said:

Δε καταλαβαίνεις. Και η τοποθέτηση παίζει ρόλο, όπως και η σέντρα πως θα τη κάνεις σλλά και με ποιον θα τη κάνεις.
Με τη λογική σου να καταργηθούν και οι wingers τελείως από το παιχνίδι. Μήπως να κόψουμε και τελείως τα κεφάλια των παικτών αφού στο τέλος θα είναι άχρηστα; Μα είναι δυνατόν να τα γράφεις αυτά που γράφεις;Μη το λες ποδόσφαιρο αυτό. Βρες άλλο όνομα.

Btw, μια χαρά μπαίνουν οι κεφαλιές αν δεν είναι καλά οργανωμένη η άμυνα.

PS.
Μιλάς για τις κεφαλιές να μη μπαινουν με ένα κλικ λες και τα σουτ είναι δύσκολα στην εκτέλεση ξέρω γω, πλάκα μου κάνεις δε παίζει 😂😂

Την τοποθέτηση την ώρα που βγάζεις σέντρα δεν την ελέγχεις. Βασίζεσαι μόνο στον παίχτη που θα είναι στην περιοχή και στις πιθανότητες που θα σου δώσει το παιχνίδι. Στο ξανά είπα ότι σε αυτό το κομμάτι ΔΕΝ θέλω να μοιάζει με την πραγματικότητα, γιατί είναι video game και είναι λογικό να μπορείς να φτάσεις στην περιοχή του κόρνερ αντίθετα από την πραγματικότητα που θέλει κόπο. 

Και θες να μου πεις ότι είναι το ίδιο εύκολο να φτάσεις στα πλάγια και βγαζεις σέντρα από το να μπεις μέσα στην περιοχή να σουταρεις;  

Και επίσης ο winger δεν είναι σκοπός του μόνο να βγαζει σέντρες.

Και την άποψη μου την είπα. Αν δεν σου αρέσει κανένα πρόβλημα. Ευτυχώς (καθόλου τυχαία) τα τελευταία χρόνια το έχουν κάνει τα παιχνίδια να μην δίνει πολλές πιθανότητες για γκολ η σέντρα. Και χαίρομαι για αυτό. Θες να παίζει ρόλο ο καλός παίχτης στην κεφάλια; ωραία. Ας δίνει τότε σε έναν καλο παίχτη 20% πιθανότητα για γκολ αντί για 10% που θα έχει ένας μέτριος παίχτης. Αν είναι ολομόναχος ας του δώσει 100%. 

Στα κόρνερ σαφώς θα πρέπει να δίνει περισοτερα γκολ αφού αλλιώς θα ήταν διακοσμητικά. 

Edited by ACMILANGR
  • Like 1

22 minutes ago, ACMILANGR said:

Την τοποθέτηση την ώρα που βγάζεις σέντρα δεν την ελέγχεις.

Γιατί, το super cancel δε παίζει όταν η μπάλα είναι στον αέρα; Από πότε;

Βασίζεσαι μόνο στον παίχτη που θα είναι στην περιοχή και στις πιθανότητες που θα σου δώσει το παιχνίδι.

Αυτή είναι μια πολύ ρηχή ανάλυση. Έχω περιγράψει σε προηγούμενο post πως "φτιάχνεις" τη τύχη σου στο ψηλό παιχνίδι.

Στο ξανά είπα ότι σε αυτό το κομμάτι ΔΕΝ θέλω να μοιάζει με την πραγματικότητα, γιατί είναι video game και είναι λογικό να μπορείς να φτάσεις στην περιοχή του κόρνερ αντίθετα από την πραγματικότητα που θέλει κόπο. 

Μια χαρά μοιάζει και πρέπει να μοιάζει. Η τοποθέτηση δουλεύει και για τους αμυντικούς όπως και για τους επιθετικούς. Βάζε αμυντικούς που είναι καλοί στο ψηλό παιχνίδι και φρόντιζε μη χάνεις τη μπάλα εύκολα στο transition με ανοργάνωτη άμυνα. Το μισό ποδόσφαιρο παίζεται έτσι, εσύ δε θες ποδόσφαιρο, κάτι άλλο θες άμα βγάλεις τα crosses από το παιχνίδι.

Και θες να μου πεις ότι είναι το ίδιο εύκολο να φτάσεις στα πλάγια και βγαζεις σέντρα από το να μπεις μέσα στην περιοχή να σουταρεις;  

Προφανώς για την εκτέλεση μιλούσα πριν. Το κατά μέτωπο το φάγαμε στη μάπα το 19, ας δούμε και λίγο ποδόσφαιρο φέτος.

Και επίσης ο winger δεν είναι σκοπός του μόνο να βγαζει σέντρες.

Ε συνήθως αυτό κάνει, αλλιώς δε θες winger 😛 Άντε μόνο σαν false αλλά εκεί πας καλύτερα για SS και Hole player.

Και την άποψη μου την είπα. Αν δεν σου αρέσει κανένα πρόβλημα. Ευτυχώς (καθόλου τυχαία) τα τελευταία χρόνια το έχουν κάνει τα παιχνίδια να μην δίνει πολλές πιθανότητες για γκολ η σέντρα. Και χαίρομαι για αυτό.

Απλά τα τελευταία 2 χρόνια έπαιζες ένα παιχνίδι που ήταν μόνιμα OP η πάσα και ο κόσμος δεν είναι χαζός να παίξει ποδόσφαιρο, να κερδίσει θέλει, άρα όλοι παίζανε μόνο πάσα. Φέτος ίσως αλλάξει αυτό και δούμε και λίγο ποδόσφαιρο. Επιτέλους να δούμε και παίκτες σαν το Λεβαντόφσκι να αξιοποιούνται...
Βαρέθηκα στο 19 να βλέπω μηχανάκια να τρέχουν στις αντεπιθέσεις. Όλοι μα όλοι είχαμε 2-3 μηχανές μπροστά. Αυτό και αν δε χρειάζεται skill...

Μάλλον ήρθε η ώρα για ποδόσφαιρο και θα σου πρότεινα να μη βάλεις παίκτες τύπου Dakonam center back αυτή τη χρονιά 😛

Edited by johnson

Όπως νομίζεις. Εγώ αν δώ πάντως να μπαίνουν συχνά γκολ απο σέντρες θα το σταματήσω.

Το αστείο είναι ότι "μαλώνουμε" και οι 2 για το PES ενώ μας αρέσει

Edited by ACMILANGR
  • Haha 1

6 hours ago, ACMILANGR said:

Όπως νομίζεις. Εγώ αν δώ πάντως να μπαίνουν συχνά γκολ απο σέντρες θα το σταματήσω.

Το αστείο είναι ότι "μαλώνουμε" και οι 2 για το PES ενώ μας αρέσει

Ισχύει και αυτό είναι ευτυχές.

Στα άλλα νέα, τα φάουλ είναι αστεία εύκολα, πιο εύκολα από το PES19 που ήδη ήταν εύκολα.
Αντι να τα κάνουν πιο δύσκολα τα κάνανε πιο εύκολα.

Τέλος, παίζει bug με πλαινές εκτελέσεις, Τα ρουφάει αμάσητα ο τερματζής. Είχε υπάρξει το ίδιο ακριβώς bug και παλαιότερα.

Βιάστηκα σε προηγούμενο post μου να θαψω το θεμα κεφαλια-σεντρα, κεφαλιά αψυχη με συμπεριφορα μπαλονιού κτλ

Το λοιπον βρηκα μονος μου τροπο να σκοραρω με κεφαλιες χωρις η μπαλα να συμπεριφερετε σαν φουσκομένο μπαλόνι...βέβαια ευτηχως αυτο δεν ειναι στανταρ και δεν γινετε συχνα και εχει δωση random και απαιτη και λιγο τέχνη-διαισθηση ιδαλος θα καταντουσε τυφλοσουρτης και αρσεντιλα.

• Like 1

228MB update στο Steam. Επίσημα για το update δεν έχουν ανακοινώσει τίποτα πάντως για άλλη μια φορά. Πρώτη φορά βλέπω 3 update σε demo.

• Like 1

1 hour ago, BasilhsGR said:

228MB update στο Steam. Επίσημα για το update δεν έχουν ανακοινώσει τίποτα πάντως για άλλη μια φορά. Πρώτη φορά βλέπω 3 update σε demo.

Τι να έχουν αλλάξει άραγε; Έχουμε καμιά ιδέα;

46 minutes ago, ACMILANGR said:

PES 2020 v1.03 Demo Release Notes 

-Reduced Error on Passes/Shooting 

Περαστικά μας...

Και οι κονσόλες έχουν update?