Jump to content
AkisVarg

eFootball PES 2020 DEMO-Εντυπώσεις,σχόλια και βαθμολογία

Βαθμολογήστε το Demo του eFootball Pes 2020 ανα τομεα  

72 members have voted

1. 1. Gameplay

2. 2. Ηχος/Ατμόσφαιρα

3. 3. Γραφικά

4. 4. Animations

5. 5. Φυσική παικτών

6. 6. Φυσική μπάλας

7. 7. Ποιοτητα Quick Online παιχνιδιων

8. 8. AI (τεχνητή νοημοσύνη)

9. 9. Χειρισμός

10. 10. Συνολική βαθμολογία

Recommended Posts

3 hours ago, johnson said:

Είπαν θα το φτιάξουν, αλλά μέχρι τότε ας το "απολαύσουμε". Αφιερωμένο σε αυτούς που θεωρούν ότι είναι ΟΚ η διαιτησία του demo.

Η Palmeiras και το Αιγάλεω να κερδάνε και οι άλλοι να παν να....!!!  :metal:

Εντάξει πιστεύω να φτιαχτούν κάτι τέτοια τραγικά στο τελικό.Το έχουν πει κιόλας ότι θα το κοιτάξουν και έχουν αναγνωρίσει το θέμα.Πάντως δε γίνονται συνέχεια αυτά.

Το θέμα είναι να μην εξαφανίσουν τελείως τα φάουλ στο τελικό ως έσχατη λύση,αλλά να βρουν μια ωραία ισορροπία και να κρατήσουν το καλό physicality που υπάρχει απλά διορθώνοντας κάτι τέτοια περίεργα και προβληματικά collisions.

• Like 2

Μακράν το καλύτερο video game ποδοσφαίρου που έχει ποτέ βγει 

τα τελευταία 6 χρόνια πάντα κάνω ένα μικρό πείραμα κάθε φορά που βγαίνει είτε το ΦΙΦΑ είτε το PES αφήνω τελείως τα πάντα από το χειριστήριο για να δω πόσο με δουλεύει το μηχάνημα λοιπόν στο συγκεκριμένο γκολ χρησιμοποιειω μόνο τον αριστερό αναλογικό και στο τέλος μόνο το κουμπί του σουτ...

3 hours ago, Silots73 said:

Εδώ αφήνω τα πάντα (ο παίχτης  μου είναι με τα κόκκινα)

3 hours ago, Silots73 said:

Edited by Silots73

1 hour ago, ACMILANGR said:

Μακράν το καλύτερο video game ποδοσφαίρου που έχει ποτέ βγει 

Συμφωνω απολυτα φιλε μου , οτι καλυτερο ,η φυσικη της μπαλλας ολα, προσπαθουσα να ανεβασω ενα video με ενα γκολ που εβαλα χθες σε ενα online match αλλα δεν τα χω καταφερει, ο παικτης προσποιηται πολυ εξω απο την περιοχη κ οχι κανας πρωτοκλασατος , απο τις ρεζερβες της αρσεναλ john jules λεγεται κ πιανει οβιδα κ η μπαλλα με τα φαλτσα ενω φαινεται οτι παει αουτ στριβει χτυπαει δοκαρι κ στο απεναντι δοκαρι κ μπαινει γκολ, ο τυπος που επαιζα πρεπει να μην του χει ξανατυχει το βλεπε ξανα κ ξανα , πραγματικα εχουν δημιουργησει το απροβλεπτο που εχει το πραγματικο ποδοσφαιρο που το κανει μαγικο.

Αυτό είναι το pes 2020 

Απρόβλεπτο, χωρίς script φάσεις, φοβερή φυσική μπάλας,αληθοφανή animations.ρεαλιστικα Controls, διεκδικήσεις στον αέρα, ρεαλιστικές πάσες, κόντρες. Όλα αυτά το κάνουν να νοιώθεις ότι παίζεις πραγματικό ποδόσφαιρο. 

Επαναλαμβάνω. Ο γραφών μόνο fifa έπαιζε τόσα χρόνια. 

1 hour ago, ACMILANGR said:

Αυτό είναι το pes 2020 

Απρόβλεπτο, χωρίς script φάσεις, φοβερή φυσική μπάλας,αληθοφανή animations.ρεαλιστικα Controls, διεκδικήσεις στον αέρα, ρεαλιστικές πάσες, κόντρες. Όλα αυτά το κάνουν να νοιώθεις ότι παίζεις πραγματικό ποδόσφαιρο. 

Επαναλαμβάνω. Ο γραφών μόνο fifa έπαιζε τόσα χρόνια. 

Είναι όντως όλα αυτά αλλά στην φιλοσοφία του έχεις μπορέσει να μπεις μετά το ΦΙΦΑ;

Το παιχνίδι που έκανες με το ΦΙΦΑ το κάνεις στο PES ή δεν σου άρεσε το ΦΙΦΑ καθόλου και το έπαιζες επειδή δεν υπήρχε κάτι άλλο?

Edited by Silots73

8 minutes ago, Silots73 said:

Είναι όντως όλα αυτά αλλά στην φιλοσοφία του έχεις μπορέσει να μπεις μετά το ΦΙΦΑ;

Το παιχνίδι που έκανες με το ΦΙΦΑ το κάνεις στο PES ή δεν σου άρεσε το ΦΙΦΑ καθόλου και το έπαιζες επειδή δεν υπήρχε κάτι άλλο?

Βασικά και το FIFA 19 ελάχιστα το έπαιξα.

Και ναί. έχω προσαρμοστεί στο παιχνίδι του PES αρκετά

Μέχρι και FIFA 18 έπαιζα αρκετά online Seasons. 

Edited by ACMILANGR

17 minutes ago, Silots73 said:

Πάντως εμένα χωρίς να είμαι fanboy το βίντεο που κυκλοφόρησε πριν 4 μέρες με τίτλο FIFA 20 Exclusive Gameplay! από τον MattHDGamer μου ανέβασε πολύ τις προσδοκίες για το καινούργιο ΦΙΦΑ! Ίδωμεν...

20 minutes ago, Thanosmj said:

λοιπον παιδια το ονλαιν να παει να μαμηθει.ειναι αρρωστημενο τοξικο και ετσι θα παραμεινει.τα ωραια παιχνιδια που μπορεις να παιξεις ειναι ελαχιστα και δεν αξιζει ουτε τον χρονο ουτε τον κοπο.καταρχην τα οποια προβληματα και bugs εχουν αναφερθει κατα καιρους για το παιχνιδι τα βλεπεις με ολη τους την "ομορφια" να ξεχυνονται σαν εμετος.πινγκ-πονγκ του κερατα τακουνακια αηδια πασες με γυρισμενες πλατες παιχτες που αγνοουν πληρως την υπαρξη της μπαλας.ομαδες που αβανταρονται η μετατρεπονται σε ομαδες γ εθνικης αναλογως με το ποιος και με  ποσα γκολ προηγειται.και φυσικα το "κοινο" του ονλαιν τρομαρα του που κανει quit ακομα και στα φιλικα(ημαρτον ρε μαλακες) και ειμαστε ακομα στο ντεμο που να βγει και το full..απλα δεν..με τιποτα...

Τίποτα απο όλα αυτά δεν έχω δεί.

Εντάξει είναι προφανές ότι κάποιοι βγάζετε συμπέρασμα χωρίς να το έχετε κάν παίξει.

Edited by ACMILANGR

8 minutes ago, ACMILANGR said:

Τίποτα απο όλα αυτά δεν έχω δεί.

Εντάξει είναι προφανές ότι κάποιοι βγάζετε συμπέρασμα χωρίς να το έχετε κάν παίξει.

ναι ενταξει τα βγαζουμε απο τα μαυλο μας..περιμενε να βγει το φουλ και θα δεις τη γλυκα..ειναι πραγματα που ισχυαν ισχυουν και θα ισχυουν παντα.επισης δεν ξερω αν το ειδες μιλαω αποκλειστικα για το ονλαιν κομματι του παιχνιδιου.το οφλαιν ειναι ενας αλλος κοσμος..

• Like 2

Το demo βγαζει συνολικα ανωτερη ποδοσφαιρικη αισθηση απο οτι αλλο κυκλοφορει ως τωρα.

Ομως καποιος πρεπει να πει στην κοναμι οτι και φετος οι σεντρες - κεφαλιες ειναι φραγμένες, ψοφιες.

Δεν γινετε ρε κοναμι οτι σουταρεις εκτος περιοχης να γραφει με καραβολιδες και η μπαλα να συμπεριφερετε σαν σφαιρομπαλα που βγαινει απο κανονι του μεσαιωνα ενω στις κεφαλιες με ξεμαρκαρισυο παιχτη απο τα 3 μετρα απο το τερμα η μπαλα να συμπεριφερετε σαν φουσκοτο μπαλονι και να βγαινει αουτ πανω απο το οριζοντιο δοκαρι.

Ποδοσφαιρακι χωρις καρφωτες κεφαλιες και που ακομα κι αν ξυπνησει μετα απο 10 σεντρες και σου δωσει γκολ με κεφαλιά αυτη θα ειναι ψοφια με αισθηση slow motion χωρις να σε αποζημειωνη.

Εντομεταξη στις βαθιες μπαλιες η μπαλα περνει τροχια αεροστατου και κοντευει να ακουμπισει στο ταβανι και μεχρη να πεσει στο εδαφος προλαβενεις να σβησεις το τσιγαρο στο τασακι.

Τα σκιλς ειναι σχεδον δωρον αδωρον διοτι η μπαλα δεν την πεταει ο παιχτης οσο χρειαζετε ωστε να ειναι αποτελεσματικα εν αντιθεση με το " Legasy defending" που ο καθε σπασικλας ευκoλα πεφτει επανω σου σε χρονο dt αμυνομενος.

Αν τα προσεξει αυτα η κοναμι και δωσει του χρονου εξτρα εμφαση στην  ομαλη ροη των αnimations στα skills ωστε αυτα να εχουν και πλαστικοτητα και αμεσοτητα θα μηλαμε για κατι το εξερετικο.

15 minutes ago, Thanosmj said:

ναι ενταξει τα βγαζουμε απο τα μαυλο μας..περιμενε να βγει το φουλ και θα δεις τη γλυκα..ειναι πραγματα που ισχυαν ισχυουν και θα ισχυουν παντα.επισης δεν ξερω αν το ειδες μιλαω αποκλειστικα για το ονλαιν κομματι του παιχνιδιου.το οφλαιν ειναι ενας αλλος κοσμος..

Μάλιστα. Από την μία λες να περιμένουμε το φουλ για να δούμε ενώ πιο νωρίς είπες ότι έτσι είναι το demo. 

Και ναι

Έχω παίξει πάνω από 40 παιχνίδια online και δεν είδα τίποτα τέτοιο; από αυτα που λες 

που παιζεις φιλε σε pc η σε ps4?εγω σε pc.και το ντεμο και το φουλ ετσι θα ειναι.και οχι μονο φετος ετσι ηταν και στα προηγουμενα ετσι θα ειναι και στα επομενα.το προ ποτε δεν προσφεροτανε για ονλαιν διασκεδαση.μονο για σιχτιρισμα και καντηλια.μιλαω για απλους αγωνες και online divisions.για το my club δεν μπορω να εκφερω γνωμη καθως δεν το χω παιξει.θα το δεις και εσυ οταν θα περιμενεις 20 λεπτα να σου βρει αντιπαλο και οταν τελικα θα παιζεις θα βλεπεις ολες τις ομορφιες που αναφερα με αποκορυφωμα ενα ωραιοτατο lag-cheat οπου απλα θα ακυρωνεται ο αγωνας η ακομα καλυτερα θα τον χανεις χωρις να φταις σε τιποτα.πες μου ποσο χρονο εισαι διατεθιμενος να σπαταλησεις απο την ζωη σου σε αυτο το πραγμα?το gameplay του προ ειναι φανταστικο ειδικα φετος ομως μπορεις να το απολαυσεις μονο οφλαιν για εμενα τουλαχιστον..

ACMILANGR

Edited by Thanosmj
  • Like 3

Κοιτα φιλε, εγω ειμαι σε Ps4.Οταν ειχα παιξει λιγο οπως ειπα on line παλια ηταν στο Ps4.Ομως ειδα αυτα που περιεγραψα.Αλλα υπαρχουν & νορμαλ φασεις απλως εγω επειδη δεν ημουν στην φαση να αφιερωσω πολυ χρονο (ειχα μικρα παιδια τοτε) να ψαχνομαι για αλλους που ειχαν την νοοτροποια την δικη μου & να αναπτυξω σχεσεις τετοιες που να "βρισκομαστε" & να παιζουμε αγωνες, επειδη ειχα ακανονιστες ωρες που μπορουσα να παιζω + οτι οταν επαιζα ειχα πολλες διακοπες λογω τον παιδιων ,οποτε θα επρεπε να παταω συχνα pause & να την σπαω στους αλλους ή να γραφω τα παιδια μου οταν κατουριοντουσαν :) , δεν το κηνηγησα το on line διοτι καταλαβα οτι γενικοτερα ο κοσμος το περνει πολυ σοβαρα το θεμα & αντι να διασκεδαζει καταληγει να εχει νευρα πολλα οταν παιζει on line...Για διαφορους λογους. 

Δεν λεω οτι για ολος ισχυει αυτο αλλα αρκετους ισχυει

• Like 2

παιδια αυτο που οταν αλαζεις  παικτη κολαει ο κοσμος  τι γινεται?Παιζει να το φτιαξουν?Γενικα εχω πολλαααααααα χρονια να παθιαστω ετσι με ποδοσφαιρακι.Αν βρεις και καλο παικτη απεναντι σου ειναι οτι πιο κοντινο εχω παιξει σε  simfootball.

• Like 4

Just now, mj23 said:

Κοιτα φιλε, εγω ειμαι σε Ps4.Οταν ειχα παιξει λιγο οπως ειπα on line παλια ηταν στο Ps4.Ομως ειδα αυτα που περιεγραψα.Αλλα υπαρχουν & νορμαλ φασεις απλως εγω επειδη δεν ημουν στην φαση να αφιερωσω πολυ χρονο (ειχα μικρα παιδια τοτε) να ψαχνομαι για αλλους που ειχαν την νοοτροποια την δικη μου & να αναπτυξω σχεσεις τετοιες που να "βρισκομαστε" & να παιζουμε αγωνες, επειδη ειχα ακανονιστες ωρες που μπορουσα να παιζω + οτι οταν επαιζα ειχα πολλες διακοπες λογω τον παιδιων ,οποτε θα επρεπε να παταω συχνα pause & να την σπαω στους αλλους ή να γραφω τα παιδια μου οταν κατουριοντουσαν :) , δεν το κηνηγησα το on line διοτι καταλαβα οτι γενικοτερα ο κοσμος το περνει πολυ σοβαρα το θεμα & αντι να διασκεδαζει καταληγει να εχει νευρα πολλα οταν παιζει on line...Για διαφορους λογους. 

Δεν λεω οτι για ολος ισχυει αυτο αλλα αρκετους ισχυει

η ερωτηση πηγαινε στον ACMILANGR απλα ξεχασα να κανω quote την απαντηση του.σε καταλαβαινω απολυτα ουτε ειχα ουτε εχω πλεον χρονο λογω δουλειας και κορης να σπαταλησω σε αυτο το πραγμα.θυμαμαι μια μακρινη περιοδο που επαιζα αρκετα ονλαιν.το μονο που μου εχει μεινει απο αυτην την περιοδο ειναι νευρα σπασμενα χειρηστηρια και χριστοπαναγιες.και ο λογος ηταν και για αυτα που αναφερω πιο πανω και για αυτα που πολυ ευστοχα αναφερεις.σχεδον κανει δεν παιζει για να διασκεδασει οι περισοτεροι θελουν μονο να κερδιζουν χωρις καν να παιζουν..ημαρτον

• Like 4

Όλοι όσοι έχετε θέμα με lag και scripting στα online παιχνίδια, κάντε αυτό που έκανα και εγώ πέρσι:

- Φτιάξτε μια δυνατή και ανταγωνιστική friend list με άτομα που έχετε καλή σύνδεση
- Λιώστε στα φιλικά μαζί τους (κανονικά η myClub, δεν υπάρχει scripting στα φιλικά)

Edited by johnson
  • Like 3

17 minutes ago, Thanosmj said:

σχεδον κανει δεν παιζει για να διασκεδασει οι περισοτεροι θελουν μονο να κερδιζουν χωρις καν να παιζουν..ημαρτον

Σιγουρα οταν στο παιχνιδι υπαχει νηκητης - χαμενος ,ολοι θελουμε να ειμαστε αυτος που κερδιζει.Αλλα προσωπικα εγω θελω να ευχαριστιεμαι το ιδιο το παιχνιδι & την δραστηριοτητα.Αυτο γινεται ομως οταν το κανεις για χομπυ & οχι επαγγελματικα. Πχ παω για μπασκετ τους τελευταιους μηνες & το κατα ευχαριστιεμαι κερδισω - χανω επειδη εχω βρει κατι ωραιες παρεες & γουσταρουμε το ιδιο το παιχνιδι παραπανω απο την ιδια την νικη.Οταν ομως τυχει να παιξω με κατι τυπους που αμα χασουν αρρωστενουν & μας πηδανε το παιχνιδι για να μην χασουν απλα θελω να τελειωνει γιατι αντι να παιζουν , τσακωνονται.Το ιδιο γινεται παντου λοιπον απλως στο online gaming ειναι ακομα χειροτερα διοτι ειναι ο καθενας πισω απο μια VDSL απομακρισμενα & αμα γουσταρει επειδη χανει να τραβαει & το ethernet.Ενω οταν παιζεις κανονικα στο γηπεδο & να γουσταρει να το κανει αυτο (να βγει εξω δηλαδη) δεν μπορει να το κανει τοσο ευκολα.

Edited by mj23
  • Like 4

43 minutes ago, eddie-volos said:

παιδια αυτο που οταν αλαζεις  παικτη κολαει ο κοσμος  τι γινεται?Παιζει να το φτιαξουν?Γενικα εχω πολλαααααααα χρονια να παθιαστω ετσι με ποδοσφαιρακι.Αν βρεις και καλο παικτη απεναντι σου ειναι οτι πιο κοντινο εχω παιξει σε  simfootball.

Εσύ κάνεις κάποιο λάθος στα σίγουρα, η παιχνιδάρα είναι σούπερρρρρ 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

• Haha 1

Pc παίζω. Αλλά θα δοκιμάσω και στο ps4. 

Edited by ACMILANGR

3 hours ago, Thanosmj said:

λοιπον παιδια το ονλαιν να παει να μαμηθει.ειναι αρρωστημενο τοξικο και ετσι θα παραμεινει.τα ωραια παιχνιδια που μπορεις να παιξεις ειναι ελαχιστα και δεν αξιζει ουτε τον χρονο ουτε τον κοπο.καταρχην τα οποια προβληματα και bugs εχουν αναφερθει κατα καιρους για το παιχνιδι τα βλεπεις με ολη τους την "ομορφια" να ξεχυνονται σαν εμετος.πινγκ-πονγκ του κερατα τακουνακια αηδια πασες με γυρισμενες πλατες παιχτες που αγνοουν πληρως την υπαρξη της μπαλας.ομαδες που αβανταρονται η μετατρεπονται σε ομαδες γ εθνικης αναλογως με το ποιος και με  ποσα γκολ προηγειται.και φυσικα το "κοινο" του ονλαιν τρομαρα του που κανει quit ακομα και στα φιλικα(ημαρτον ρε μαλακες) και ειμαστε ακομα στο ντεμο που να βγει και το full..απλα δεν..με τιποτα...

Μετά από σχεδόν 25 μέρες στο Demo ο απολογισμός που έχω κάνει κινείται περίπου στα ίδια επίπεδα. Το παιχνίδι είναι γαμάτο στο offline είτε παίζεις με τη CPU (ψιλοβαρετό) είτε με κάποιο φίλο σου αντίπαλο, καμία σχέση το 1vs1 offline με το 1vs1 online. Στο online όσο περισσότερο παίζω τόσες περισσότερες παθογένειες του PES19 μου βγαίνουν. Οι παίχτες ξεκινάνε και κάνουν κίνηση για να βγουν μπροστά και την κόβουν στη μέση με αποτέλεσμα η προωθημένη που έβγαλες να πάει στο πουθενά, μια ξαφνική αδιαφορία για τη μπάλα που δεν την έχω συναντήσει στο offline, dynamic difficulties... καλά στο MC θα γίνει πανηγύρι, δεν έχω καταλάβει ακόμα πότε δουλεύει το error στη πάσα με λάθος στάση σώματος και πότε όχι(παίζω PA1) προς το τέλος του αγώνα σαν να φαίνεται κάπως που έχουν κουραστεί οι παίχτες. Στο MyClub όμως όλα αυτά θα μεγεθυνθούν αρνητικά και φυσικά μέσα σε αυτά θα έρθουν το lag, το lag cheat και το quit no loss που στο PC συμβαίνουν x10. Άλλη μια χρονιά που δεν έχουν κάνει τίποτα για το lag και το cheating.

Δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν αξίζει το pre-order και τα 30-33 ευρώ που ζητάνε. Αν είναι να έχω τα περσινά καλύτερα να περιμένω τη Lite και αν δω ότι παίζει ρίχνω και 10-20 ευρώ για future players και φτιάχνω ομάδα.

@ACMILANGR ελπίζω να το έκανες preorder στο PS4 και όχι στο PC.

• Like 3

Pc master είμαι 

Το πολύ πολύ να το πάρω και στο ps4 pro

33 minutes ago, BasilhsGR said:

Οι παίχτες ξεκινάνε και κάνουν κίνηση για να βγουν μπροστά και την κόβουν στη μέση με αποτέλεσμα η προωθημένη που έβγαλες να πάει στο πουθενά,

Αυτό εγώ το λέω error στο να βρεθούνε οι παίκτες σε τέτοιες κινήσεις. Στο PES19 είχε παραγίνει το κακό, επιτέλους να υπάρξει και λίγο error εκεί... λίγο ρεαλισμός δε βλάπτει. Θα το συνηθίσεις και θα χρησιμοποιείς την έξυπνη πάσα πιο αραιά και πιο σίγουρα. Όπως και στη πραγματικότητα δηλαδή.

Αμάν με τις πανεύκολες έξυπνες πάσες του 19, σε χρόνο dt με κλειστά μάτια έβγαινε αντεπίθεση. Ξεχάσαμε πως είναι το πραγματικό ποδόσφαιρο...

Edited by johnson
  • Like 3