Jump to content
AkisVarg

eFootball PES 2020 DEMO-Εντυπώσεις,σχόλια και βαθμολογία

Βαθμολογήστε το Demo του eFootball Pes 2020 ανα τομεα  

72 members have voted

1. 1. Gameplay

2. 2. Ηχος/Ατμόσφαιρα

3. 3. Γραφικά

4. 4. Animations

5. 5. Φυσική παικτών

6. 6. Φυσική μπάλας

7. 7. Ποιοτητα Quick Online παιχνιδιων

8. 8. AI (τεχνητή νοημοσύνη)

9. 9. Χειρισμός

10. 10. Συνολική βαθμολογία

Recommended Posts

3 hours ago, Bakogoal said:

Μάλλον δεν το διατύπωσα αρκετά καλά.

Δεν εξελιξαμε τίποτα.

Όταν έρχεται η μπάλα και κάνεις κοντρολ,πατώντας R2 μπορείς ταυτόχρονα να γυρνάς προς όποια μεριά θέλεις,έχει ένα animation που συμβαίνει μόνο όταν πατάς R2.

Όλα καλά ως εδώ; Ή είναι placebo πως κάνει καλό κοντρολ και δίνει κατεύθυνση το R2 σε αυτόν που υποδέχεται την μπάλα; 

Αφού το ξεκαθαρισαμε αυτό,πάμε στο shielding.Για να το κάνεις πρέπει να βάλεις πλάτη . Σωστά; 

Για να βάλεις πλάτη,πρέπει να στριψεις τον παίκτη σου,σωστά; 

Εφόσον με το R2 κάνεις την στροφή πιο γρήγορα,απευθείας με το πρώτο touch,τότε με απλά μαθηματικά συμπεραινει κανείς πως μπαίνεις πιο γρήγορα στο shielding mode.

Αυτό είπα πριν.

Σου επιτρέπει να κάνεις shielding πιο γρήγορα είπα,δεν είπα πιο γρήγορο shielding.

Για μένα το R2 έχει χρησιμότητα,αυτοί στο Evo Web θα είναι τίποτα αμπαλια σαν τον pesep κτλ,τι να μας πούνε εμάς; 

Οκ καταλαβα κατι αλλο με την προηγουμενη διατυπωση σου.
Το R2 κανει 4 πραγματα:
1. Αφηνει την μπαλα να περασει κατω απο τα ποδια οταν περιμενεις πασα (χωρις να πατας τπτ αλλο)
2. Κανει τζοκευ για μαρκαρισμα καλυτερο στην αμυνα
3. Εαν απενεργοποιησεις την αυτοματη τριπλα, μαζι με το δεξι μοχλο κανεις κολπα.
4. Κανει trip trap, οπου παλι οταν περιμενεις να υποδεχθεις την μπαλα πατας R2+μια κατευθυνση στον αριστερο μοχλο και κατευθυνεις τη μπαλα οπου δειξεις. 

Ετσι εφοσον εννοεις το shielding στην περιπτωση και μονο υποδοχης της μπαλας, τοτε ναι, συμφωνουμε.
Εγω πριν καταλαβα οτι εννουσες ακομα και οταν κινεισαι με την μπαλα και πατησεις R2 γυριζει πλατη. 
Οποτε ολα οκ, την βρηκαμε την ακρη. 
Ισως κατι τετοιο να εννοει κ ο @Mean_Machine

Ας ξεκαθαρισω και εγω τι εννοω για τελευταια φορα .Οταν κινεισαι(οχι οταν τρεχεις το τονιζω) και εχεις πλατη τον αντιπαλο(οχι απαραιτητα κολλημενο πανω σου) με το R2+Left Analog Stick ο παικτης που χειριζεσαι κανει το απλωμα των χεριων του με τετοιο τροπο ετσι ωστε να προστατεψει τη μπαλα ,κοινως ετοιμαζεται να βαλει πλατη.Αποτελεσμα ολη αυτης της διαδικασιας ειναι οταν κολλαει ο αντιπαλος πανω του αυτος παιζει με πλατη-ποσταρει.Αυτο και μονο αυτο ειναι μεγαλη εξελιξη σε σχεση με το 18 και το 19 που το εκανε αυτοματα και υπηρχε κινδυνος να χασεις την μπαλα πολυ πιο ευκολα απο οτι φετος στο 20.

22 minutes ago, flokiman said:

Οκ καταλαβα κατι αλλο με την προηγουμενη διατυπωση σου.
Το R2 κανει 4 πραγματα:
1. Αφηνει την μπαλα να περασει κατω απο τα ποδια οταν περιμενεις πασα (χωρις να πατας τπτ αλλο)
2. Κανει τζοκευ για μαρκαρισμα καλυτερο στην αμυνα
3. Εαν απενεργοποιησεις την αυτοματη τριπλα, μαζι με το δεξι μοχλο κανεις κολπα.
4. Κανει trip trap, οπου παλι οταν περιμενεις να υποδεχθεις την μπαλα πατας R2+μια κατευθυνση στον αριστερο μοχλο και κατευθυνεις τη μπαλα οπου δειξεις. 

Ετσι εφοσον εννοεις το shielding στην περιπτωση και μονο υποδοχης της μπαλας, τοτε ναι, συμφωνουμε.
Εγω πριν καταλαβα οτι εννουσες ακομα και οταν κινεισαι με την μπαλα και πατησεις R2 γυριζει πλατη. 
Οποτε ολα οκ, την βρηκαμε την ακρη. 
Ισως κατι τετοιο να εννοει κ ο @Mean_Machine

Το τζοκευ δεν αναφερεται πουθενα στα controls του προ φετος παρολα αυτα αν το χρησιμοποιησεις στην αμυνα τοτε ναι το κανει.Ειναι καποια πραγματα οπως αυτο και το shielding που η ΚΟΝΑΜΙ θα επρεπε να τα αναφερει στα control της για να μην παλευουμε ολη την ωρα να καταλαβουμε τι κανουν.

53 minutes ago, Mean_Machine said:

Ας ξεκαθαρισω και εγω τι εννοω για τελευταια φορα .Οταν κινεισαι(οχι οταν τρεχεις το τονιζω) και εχεις πλατη τον αντιπαλο(οχι απαραιτητα κολλημενο πανω σου) με το R2+Left Analog Stick ο παικτης που χειριζεσαι κανει το απλωμα των χεριων του με τετοιο τροπο ετσι ωστε να προστατεψει τη μπαλα ,κοινως ετοιμαζεται να βαλει πλατη.Αποτελεσμα ολη αυτης της διαδικασιας ειναι οταν κολλαει ο αντιπαλος πανω του αυτος παιζει με πλατη-ποσταρει.Αυτο και μονο αυτο ειναι μεγαλη εξελιξη σε σχεση με το 18 και το 19 που το εκανε αυτοματα και υπηρχε κινδυνος να χασεις την μπαλα πολυ πιο ευκολα απο οτι φετος στο 20.

Το τζοκευ δεν αναφερεται πουθενα στα controls του προ φετος παρολα αυτα αν το χρησιμοποιησεις στην αμυνα τοτε ναι το κανει.Ειναι καποια πραγματα οπως αυτο και το shielding που η ΚΟΝΑΜΙ θα επρεπε να τα αναφερει στα control της για να μην παλευουμε ολη την ωρα να καταλαβουμε τι κανουν.

Το τζοκευ αναφερεται κανονικα αν μπεις στο μενου του παιχνδιου που τα εξηγει (πατα στο λινκ κατω να δεις που ανεβασα φωτο):
https://ibb.co/4gdh6tJ

Επισης ξεχασα να πω οτι με το R2 τοποθετεις τον παικτη οταν περιμενει κεφαλια

Edited by flokiman

Ερώτηση προς έναν Νουμπα που ήρθε από το fifa στο pro:

Μιλάτε για το R2 το οποίο είναι την υποδοχή της μπάλας και για jockey. Το ίδιο κουμπί δεν είναι και για το πλασάρισμα; γιατί αν είναι έτσι την ψιλό έκατσα. Θέλω να το βάλω στο LT του xbox one αλλά είμαι μαθημενος με το RB να πλασάρω... 

1 hour ago, ACMILANGR said:

Μιλάτε για το R2 το οποίο είναι την υποδοχή της μπάλας και για jockey. Το ίδιο κουμπί δεν είναι και για το πλασάρισμα; γιατί αν είναι έτσι την ψιλό έκατσα. Θέλω να το βάλω στο LT του xbox one αλλά είμαι μαθημενος με το RB να πλασάρω... 

Μεϊντενας κ νουμπας δεν πάνε μαζί... Μας μπέρδεψες... αν εννοείς πλασάρισμα το r2+□ Ναι οκ ... Δεν είναι ακριβώς πλασάρισμα είναι ανάλογα τη φορά που έχει ο παίχτης κάνει σουτ με εσωτερικό φάλτσο η εξωτερικό.. πλασέ μπορείς  να κάνεις και χωρίς r2 με κανονικό σουτ.

Edited by north1980

7 hours ago, ACMILANGR said:

Διάλεξε alternative και θα έχεις τα κουμπιά του FIFA,μπορείς να βάλεις όποιο κουμπί θέλεις,έχει και custom επιλογή.

45 minutes ago, Bakogoal said:

Διάλεξε alternative και θα έχεις τα κουμπιά του FIFA,μπορείς να βάλεις όποιο κουμπί θέλεις,έχει και custom επιλογή.

Το ξέρω ότι γίνεται αυτό. απλά από ότι κατάλαβα έχουν βάλει σε ένα κουμπί να κάνει την ίδια λειτουργία ενώ στο fifa έχει διαφορετικό κουμπί για 2 λειτουργίες

Σωστά,στο FIFA σώμα βάζεις με LT.

Πάτα LT μωρέ,τι θα γίνει; Έτσι και αλλιώς ο Floki λέει πως η πλάτη μπαίνει αυτόματα και δεν χρειάζεται να πατάμε κάτι...οπότε πάτα εσύ,δεν θα αλλάζει κάτι στο παιχνίδι σου.

😄😄😄😄

• Haha 1

24 minutes ago, Bakogoal said:

Σωστά,στο FIFA σώμα βάζεις με LT.

Πάτα LT μωρέ,τι θα γίνει; Έτσι και αλλιώς ο Floki λέει πως η πλάτη μπαίνει αυτόματα και δεν χρειάζεται να πατάμε κάτι...οπότε πάτα εσύ,δεν θα αλλάζει κάτι στο παιχνίδι σου.

😄😄😄😄

Ναι αλλα δεν με βολεύει να πατάω LT για να πλασάρω λεμεεεεεεεεε

😛

Ναι αλλα δεν με βολεύει να πατάω LT για να πλασάρω λεμεεεεεεεεε

😛

ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Θα πλασάρεις με το R2,σε βολεύει,σωστά;

Με το L2 θα βάζεις πλάτη(placebo) όπως στο FIFA!(Στο FIFA μετράει το L2,στο PES έτσι και αλλιώς το κάνει αυτόματα όπως λέει ο FLOKI).

5 minutes ago, Bakogoal said:

ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Θα πλασάρεις με το R2,σε βολεύει,σωστά;

Με το L2 θα βάζεις πλάτη(placebo) όπως στο FIFA!(Στο FIFA μετράει το L2,στο PES έτσι και αλλιώς το κάνει αυτόματα όπως λέει ο FLOKI).

δεν ειναι Placebo Αφουυυυυυυυυυ

• Haha 1

Πάντως ούτε εγώ έχω ξεκαθαρίζει αν είναι placebo ή όχι. Είμαι πιο κοντά στην άποψη του φλοκι, αλλά θέλω να αρχίσω να πατάω πιο πολύ το R2 για να δω αν θα προσφέρει κάτι παραπάνω από την υποδοχή της μπάλας.

18 minutes ago, ACMILANGR said:

Close control τίποτα υπάρχει ;

Ναι υπάρχει. Φέτος είναι ο δεξής μοχλός. Καθώς προχωράς, κάνεις προς όποια κατεύθυνση θες τον δεξί μοχλό. Ακόμη και η κατεύθυνση καθορίζεται από το δεξί και όχι από το αριστερό στικ. Επίσης μπορείς οποιαδήποτε στιγμή να πατήσεις το τρέξιμο για έκρηξη του παίχτη. 

1 minute ago, broxopios said:

να πατήσεις το τρέξιμο για έκρηξη του παίχτη. 

Ανατινάζεται ο παίκτης και έτσι;;😁😁

• Haha 4

1 hour ago, broxopios said:

Μακελειό λέμε. Σπλατεριά. 

Να κι ένα γκολ που απόλαυσα. Αλλά κυρίως όλη η εξέλιξη της φάσης. Είναι φοβερό το passing game, νιώθοντας τη βαρύτητα και την εξαιρετική φυσική μπάλας, το βελτιωμένο physical game και στο τέλος το βρωμοπόδαρο του Ρονάλντο. 

Εντυπωσιακό. 

Το μόνο αρνητικό είναι το σούτ που η μπάλα έχει υπερβολική ταχύτητα. ήθελε ένα 25-30% να είναι πιο αργό

Edited by ACMILANGR

30 minutes ago, ACMILANGR said:

Το μόνο αρνητικό είναι το σούτ που η μπάλα έχει υπερβολική ταχύτητα. ήθελε ένα 25-30% να είναι πιο αργό

Ναι πιθανόν. Τα σουτ στο προ έχουν μια arcade-ιλα. Για να γίνει αυτο που λες, χρειάζεται δουλειά και στους GK. Αν ήταν πιο αργό θα το απέκρουε. 

Εντυπωσιακό. 

Νομιζω η ταχυτητα ειναι οκ, αντε ισως λιιγο τσιμπημενη. Μιλαμε για ροναλντο που εχει ποδαρακι δυνατο.

42 minutes ago, broxopios said:

Ναι πιθανόν. Τα σουτ στο προ έχουν μια arcade-ιλα. Για να γίνει αυτο που λες, χρειάζεται δουλειά και στους GK. Αν ήταν πιο αργό θα το απέκρουε. 

Φετος εχω δει ωραια τσαρουχια και σουτακια fifισια που η μπαλα παει συρτη η παιρνει πολλα φαλτσα. Αυτη η αηδια που ηταν μεχρι το 17 νομιζω να πανε ολα γαμα εφυγε...νομιζω..

• Like 2

Η ταχύτητα στο σουτ είναι λίγο πιο μεγάλη από κάνα 2-3 που έχει βάλει ο hulk στην πραγματικότητα 

• Like 1

5 minutes ago, ACMILANGR said:

Η ταχύτητα στο σουτ είναι λίγο πιο μεγάλη από κάνα 2-3 που έχει βάλει ο hulk στην πραγματικότητα 

τωρα μιλας για εναν απο τους καλυτερους παιχτες ολων των εποχων,αν θελει να βρει καποιος κατι αρνητικο το βρισκει για πλακα!

Καλά δεν ξανά μιλάω.

Ειναι τέλειο σε όλα το παιχνίδι 

1 minute ago, ACMILANGR said:

Καλά δεν ξανά μιλάω.

Ειναι τέλειο σε όλα το παιχνίδι 

δεν ειπα αυτο σε καμια περιπτωση,εχει τα θεματα του το παιχνιδι αν για παραδειγμα τα βαζει αυτα ενα αμυντικο χαφ οτι να ναι θα συμφωνησω μαζι 100%

αλλα απο ροναλντο  μεσσι και παιχτες πολυ υψηλου επιπεδου δεχομαι και καποια υπερβολη

• Like 3

Ωραίο γκολ και μπράβο Θανάση.

Για μένα το αρνητικό είναι πως μπαίνουν πολύ συχνά τέτοια σουτ,αν το λιώσεις θα το καταλάβεις.

Βέβαια τα προτιμώ από τις σεντρες και τις κεφαλιες.

Προσωπικά χαίρομαι που παίζω level 2-3,ελπίζω εκεί να μην μπαίνουν τόσο συχνά.

Έχω βάλει (κι έχω φαει) κάτι γκολαρες, που σόρρυ Θανάση...αν τις ανέβαζα θα έπαιρναν 100 likes / min 😜

Το παιχνίδι, γκεημπλεικα, γα...ει και δέρνει αβέρτα!

Ξέρω ξέρω...Μπορεί να σπαστώ με το online κομματι λίγο, αλλά φέτος τα βλέπω αλλιώς πλέον. Θα λιώσω στο offline σε κάθε περίπτωση 🙂

Edited by SkyloMethIR
  • Like 3