Jump to content
AkisVarg

eFootball PES 2020 DEMO-Εντυπώσεις,σχόλια και βαθμολογία

Βαθμολογήστε το Demo του eFootball Pes 2020 ανα τομεα  

71 members have voted

1. 1. Gameplay

2. 2. Ηχος/Ατμόσφαιρα

3. 3. Γραφικά

4. 4. Animations

5. 5. Φυσική παικτών

6. 6. Φυσική μπάλας

7. 7. Ποιοτητα Quick Online παιχνιδιων

8. 8. AI (τεχνητή νοημοσύνη)

9. 9. Χειρισμός

10. 10. Συνολική βαθμολογία

Recommended Posts

Ουτε στο πραγματικο ποδοσφαιρο κερδιζει παντα ο αντικειμενικα καλυτερος

Οποτε ?

Edited by de_paizei

28 minutes ago, de_paizei said:

Ουτε στο πραγματικο ποδοσφαιρο κερδιζει παντα ο αντικειμενικα καλυτερος

Οποτε ?

Σε αυτό δεν πρέπει να μοιάζει με το πραγματικό ποδόσφαιρο. Πρέπει ο καλύτερος να ξεχωρίζει σε videogame. Και όταν η διαφορά τους ειναι μεγάλη να είναι εξίσου μεγάλη και η διαφορά σε τέρματα.  Ναι να τον κερδίσω και 7-0. Γιατί όχι;

με τον τρόπο που είναι φτιαγμένο το PES δεν θα έπρεπε να λεγεται efootball

On 16/8/2019 at 10:31 ΠΜ, polakis said:

Φιλε μου το τονιζω γιατι το 99% εδω μεσα παιζει assisted και δεν εχει συνηδειτοποιησει οτι οταν δεν παιξεις assisted εκει ειναι η μαγεια πλεον και αλλαζει ολο το παιχνιδι σε ματς 1vs1...

Έτσι και εμείς όταν μαζευόμαστε για ΦΙΦΑ φουλ μανιουαλ το βάζουμε και ευχαριστιόμαστε το παιχνίδι μια χαρα!!

Για το θέμα ο καλύτερος πρέπει να κερδίζει, συμφωνώ ότι έτσι πρέπει να συμβαίνει σε ένα βίντεο γκέιμ. Και ισχύει και στο PES 2020. Όχι στο 100%, αλλά σε πολύ μεγάλο βαθμό. Και αυτό όχι λόγω script, momentum όπως θέλετε πείτε το, αλλά γιατί στο προ παίζουν πολύ σημαντικό ρόλο και τα συστήματα/οδηγίες που χρησιμοποιούμε. Δηλαδή παίζω 4-2-3-1 με τον αντίπαλο να έχει το 4-3-3 και ενώ είμαι καλύτερος χειριστής και παιχτικά, βλέπω τον αντίπαλο να μου βγάζει εύκολα πάσες, να κινδυνεύω και εν τέλει μπορεί και να χάσω. Παίζω με τον ίδιο αντίπαλο που χρησιμοποιεί το ίδιο σύστημα αλλά το γυρίζω πχ σε 4-2-1-3 και ξαφνικά αλλάζει το τοπίο και είμαι εγώ αυτός που κυριαρχώ στον αγωνιστικό χώρο. 

Σίγουρα και με το 4-2-3-1 φαίνεται ποιος είναι ο καλύτερος, αλλά πολλές φορές μπορεί να σε κλειδώσει με το σύστημα του ο αντίπαλος. 

Για μένα αυτό είναι θετικό. Τα συστήματα και οι οδηγίες στο ποδόσφαιρο είναι πυρήνας και όχι ενισχυτικά. Επίσης δεν είναι και τόσο πολύπλοκα ώστε να καταντάει football manager το προ. Υπάρχουν στάνταρ πραγματάκια που μαθαίνεις και αλλάζεις κατά τη διάρκεια του αγώνα αν δεις ότι κάτι δεν πάει καλά. 

Αυτό το αντιμετωπίζουν πολύ συχνά παίχτες που έρχονται από το φιφα (δεν το λέω καθόλου υποτιμητικά), το οποίο από πέρυσι έχει βελτιωθεί στο θέμα συστήματα και ρυθμίσεις, ωστόσο δεν επηρεάζει τόσο την εξέλιξη ενός αγώνα. Εκεί υπάρχει μια σύγχυση και τις περισσότερες φορές, ότι σύστημα και να χρησιμοποιήσει ο αδύναμος παίχτης, δε θα μπορέσει να πάρει εύκολα αποτέλεσμα από έναν πολύ καλύτερο του. 

Σίγουρα υπάρχουν και άλλες καταστάσεις που επηρεάζουν παιχνίδι με παιχνίδι, όπως τα βελάκια στους παίχτες, το heart που ενεργοποιείται (κατά τη γνώμη μου στο 1vs1 δε θα έπρεπε να υπάρχει).

• Like 1

Το σίγουρο είναι πως αν παίξεις fifa 19 μετά από το pes 2020 νοιώθεις ότι παίζεις το χειρότερο παιχνίδι που εχει βγει ποτέ. 

Μάλλον χωρίς παιχνίδι θα μείνω φέτος 

Edited by ACMILANGR

1 hour ago, broxopios said:

Για το θέμα ο καλύτερος πρέπει να κερδίζει, συμφωνώ ότι έτσι πρέπει να συμβαίνει σε ένα βίντεο γκέιμ. Και ισχύει και στο PES 2020. Όχι στο 100%, αλλά σε πολύ μεγάλο βαθμό. Και αυτό όχι λόγω script, momentum όπως θέλετε πείτε το, αλλά γιατί στο προ παίζουν πολύ σημαντικό ρόλο και τα συστήματα/οδηγίες που χρησιμοποιούμε. Δηλαδή παίζω 4-2-3-1 με τον αντίπαλο να έχει το 4-3-3 και ενώ είμαι καλύτερος χειριστής και παιχτικά, βλέπω τον αντίπαλο να μου βγάζει εύκολα πάσες, να κινδυνεύω και εν τέλει μπορεί και να χάσω. Παίζω με τον ίδιο αντίπαλο που χρησιμοποιεί το ίδιο σύστημα αλλά το γυρίζω πχ σε 4-2-1-3 και ξαφνικά αλλάζει το τοπίο και είμαι εγώ αυτός που κυριαρχώ στον αγωνιστικό χώρο. 

Σίγουρα και με το 4-2-3-1 φαίνεται ποιος είναι ο καλύτερος, αλλά πολλές φορές μπορεί να σε κλειδώσει με το σύστημα του ο αντίπαλος. 

Για μένα αυτό είναι θετικό. Τα συστήματα και οι οδηγίες στο ποδόσφαιρο είναι πυρήνας και όχι ενισχυτικά. Επίσης δεν είναι και τόσο πολύπλοκα ώστε να καταντάει football manager το προ. Υπάρχουν στάνταρ πραγματάκια που μαθαίνεις και αλλάζεις κατά τη διάρκεια του αγώνα αν δεις ότι κάτι δεν πάει καλά. 

Αυτό το αντιμετωπίζουν πολύ συχνά παίχτες που έρχονται από το φιφα (δεν το λέω καθόλου υποτιμητικά), το οποίο από πέρυσι έχει βελτιωθεί στο θέμα συστήματα και ρυθμίσεις, ωστόσο δεν επηρεάζει τόσο την εξέλιξη ενός αγώνα. Εκεί υπάρχει μια σύγχυση και τις περισσότερες φορές, ότι σύστημα και να χρησιμοποιήσει ο αδύναμος παίχτης, δε θα μπορέσει να πάρει εύκολα αποτέλεσμα από έναν πολύ καλύτερο του. 

Σίγουρα υπάρχουν και άλλες καταστάσεις που επηρεάζουν παιχνίδι με παιχνίδι, όπως τα βελάκια στους παίχτες, το heart που ενεργοποιείται (κατά τη γνώμη μου στο 1vs1 δε θα έπρεπε να υπάρχει).

Θα θελα και λιγο ραντομιλα. Πχ ο καλος παιχτης να εχει 10 ευκαιριες και να μην καταφερει να σκοραρει, ενω ο κακος με μια μονο ευκαιρια να σκοραρει. Τα εχει αυτα το ποδοσφαιρο. Αλλα θα ηθελα να γινονται αυθορμητα και οχι με το στανιο και τρικακια της CPU.

Εχω ξαναπει κατι που εχω παρατηρησει. Το σημειο που "κλεβει" καθε ποδοσφαιρακι τον παιχτη ειναι το εξης:
Καθως η Cpu ελεγχει τους 10 απο τους 11 παικτες της ομαδας σου, μαζι με τους 11 "αντιπαλους", χορογραφει την τοποθετηση των παικτων οπως θελει. Πχ σου αφηνει διαδρομο για πασα, τη βγαζεις αλλα με το που πατας το κουμπι για πασα η cpu τοποθετει αντιπαλο μπροστα απο τον δικο σου παικτη ωστε να κλεψει. 
Αυτο γινεται κατα κορον. 
Να θυμαστε οτι οποτε χανετε και οποτε κερδιζετε, ειναι αποφαση της CPU. Ξενερωτο, αλλα αυτο πιστευω.

• Like 2

Λοιπόν θα γράψω τι δεν μου αρέσει:

Ο έλεγχος του παίχτη. Αισθάνομαι ότι δεν μπορω/προλαβαίνω να κάνω αυτό που θέλω. Δηλαδή μια απότομη κίνηση προς άλλη κατεύθυνση να ξεφύγω. Και ούτε πλάτη μπορώ να βάλω. Λείπει η έκρηξη από τους παίχτες. 

Πριν το update νομίζω ότι τα σουτ έμπαιναν πολύ εύκολα μέσα από την περιοχή. Και έτσι έπρεπε να ήταν αφού σου βγάζει τον στανιο το παιχνιδι να μπεις περιοχή από οργανωμένη επίθεση τουλάχιστον αφού το καταφέρεις να είναι αρκετά σίγουρο το γκολ σε 1vs1. Μετα το update όμως ο GK βγάζει πολλές φορές τα άβγαλτα! Έπαιξα πάρα πολλά παιχνίδια, δεν πιστεύω να έτυχε. 

Τρίπλες και γενικά να αποφύγεις τον αντίπαλο σχεδόν είναι off. Στην αρχή σκεφτόμουν μήπως απλά εγώ δεν τα καταφέρνω. Αλλά μετά είδα ότι και οι αντίπαλοί μου δεν κάνουν ποτέ τίποτα. 

Πολλές φορές "καταλαβαίνει" λάθος σε ποιον παίχτη θέλω να δώσω πάσα. 

Ενώ τα περισοτερα animations είναι πολύ αληθοφανή, υπάρχουν κάποια που χαλάνε την συνολική εικόνα. Ιδίως των τερματοφυλακων. 

Έχω την εντύπωση ότι το παιχνίδι "σμπρωχνει" αρκετά αυτόν που είναι πίσω στο σκορ. Σε αρκετά μεγαλύτερο βαθμό από του fifa. 

• Like 1

10 hours ago, jimpatra said:

Για να απαντησω στον Sonofmook,που μου γραφει να μην ψαρωνουμε απο τα διαφιμιστικα τρικ των εταιρειων και οτι εχω χαμηλες απαιτησεις απο το παιχνιδι.Δυστυχως η ΚΟΝΑΜΙ θα πρεπει να ζητησει συγνωμη που εβαλε τον Ινιεστα και οχι τον Λισγαρα της Ξανθης για τεχνικο συμβουλο.Απο την αλλη εγω ειπα για το πολυ δυσκολο γκολ που βαζει στο βιντεακι το οποιο αν αυτο το κανεις στο online kai το βαλεις και οχι στο 1vs Com ειναι πολυ μαγκας αυτος που θα το βαλει.Για να μας δειξει λοιπον ποιος ειναι αυτος που τα βαζει συνεχεια τετοια γκολ στο 1vs1 και τοτε θα το παραδεχτω οτι μπαινουν συνεχεια αυτα τα γκολ.Εγω πιστευω οτι πολλοι λιγοι ειναι αυτοι που εχουν βαλει ακριβως τοσο δυσκολα και ακριβως τα ιδια γκολ μεσα στην ιδια χρονια .Τις γκολαρες τις αποθηκευουμε ολοι.Για βαλε μου ρε Sonofmook 4 ιδια γκολ που πετυχες μεσα στο 19,το ιδιο δυσκολα με του βιντεο.Τωρα περι αλλαγης στην αμυνα κλπ οτι κολλαει ,αν την ωρα της αλλαγης ο μοχλος κοιταει προς την κατευθυνση της μπαλλας και ο παιχτης που θες να παει να μαρκαρει κοιταει και τρεχει και αυτος προς την ιδια κατευθυνση ,τοτε αλλαζει μια χαρα.Αν ο παιχτης ομως εχει λαθος γωνια εκεινη την στιγμη τοτε φυσικο ειναι να κολησει οπως θα ξεκηνουσε και στην πραγματικοτητα  ενας παιχτης που ξεκιναει να φυγει εχοντας λαθος γωνια στο σωμα του.

Οποτε το ξαναλεω και για ολους εμας που μας αρεσουν τα πραγματικα καλα ποδοσφαιρακια και ασχολουμαστε πανω απο την μιση ζωη μας με αυτα και πολλα αλλα οτι ειναι μακραν το ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ που θα βγει.Αν για σενα ειναι μουφα ΠΑΡΑΤΑ ΤΟ ......

Καταρχήν εννοείται πως δεν πρόκειται να ασχοληθώ σοβαρά φέτος με το παιχνίδι εαν δεν λυθούν τα εντελώς απλά που παραμένουν άλυτα μόνο και μόνο για να καρκινιάζουμε (αλλαγή κέρσορα, αμεσότητα κουμπιών, first touch σε πάσα και σουτ που το εκτελεί μόνο 6/10 φορές άρα όποτε θέλει, πάσες διαβήτης από όλες τις θέσεις, το υπάρχον έρρορ είναι σκέτη κοροιδία, αναιτιολόγητη αναπηρία/κουλαμάρα παικτών σε καίριες στιγμές του ματς, και φυσικά το ελλεινό σκριπτ που υπάρχει διαβασθμισμένα σε όλα ανεξαιρέτως τα mode).

Επίσης, το παιχνίδι αυτό από πάντα που το θυμάμαι είχε λόμπες μέσα που με μικρή εξάσκηση τις έκανες όπου σταθείς κι όπου βρεθείς, λες και ήταν το ελιξίριο της μπάλλας. Δεν νομίζω να αποτελεί στοιχείο ποδοσφαιρίλας μια τέτοια σαχλαμαρίτσα για το εφέ. Μπορώ να σου ανεβάσω εκατοντάδες μέσα στα χρόνια αλλά δεν το κρίνω σαν σπουδαίο να εντυπωσιάζομαι τόσο, λες και είμαι χθεσινός.

Πιστεύεις ότι ο Λισγάρας που λες δεν έφτανε να υποδείξει απλές κινήσεις ανάπτυξης σε ένα καρτουνίστικο game? Τι νομίζεις πως είναι το προ, κανένα ποδοσφαιρικό Χάρβαρντ? Αν νομίζεις πως ο Ινιέστα ήταν τόσο απαραίτητος λες και μιλάμε για πυρηνική φυσική, σου εύχομαι καλή σχολική χρονιά από Σεπτέμβρη, με "μπαλλάρα" για τα πανηγύρια!

Edited by sonofmook

Και οταν εχιε βγει το πες 5 και 6 υπηρχαν οι ιδιες γρινιες αρχικα ειδικα

Ενα παιχνιδι το κανει καλο η κακο η ιστορια τελικα

Οποτε για ολους μας .... εχει καριο ακομα για πιο σιγουρη εικονα

• Like 3

2 hours ago, flokiman said:

Να θυμαστε οτι οποτε χανετε και οποτε κερδιζετε, ειναι αποφαση της CPU. Ξενερωτο, αλλα αυτο πιστευω.

Το κάθε τι, το παραμικρό, ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ συμβαίνει εντός αγωνιστικού χώρου είναι ΑΠΟΦΑΣΗ και ΚΑΘΟΡΙΖΕΤΑΙ από την cpu. 

Το αουτ, το αράουτ, το γιατί την δίνει έτσι αφού βολεύει αλλιώς, το δοκάρι, το αργό κοντρόλ, η δυνατή πάσα που δεν έβαλες καθόλου δύναμη, το μισό χιλιοστό οφσάιντ της παρανυχίδας έτσι τσαμπουκά για να σου κόψει την επίθεση, το ρημπάουντ...

Αν της αρέσει η φάτσα σου θα πάνε όλα πρίμα. Αν ο αντίπαλος παίζει με 70αρηδες κι εσύ με 90 φεύγα, κάθε μπαλλιά σου θα γίνεται διεκδικούμενη, κάθε χώρος για ανάπτυξη θα είναι κλειστός, όλες οι κόντρες στον αντίπαλο, με τη πρώτη (το πολύ δεύτερη) κατεβασιά το τσίμπησες με τετ α τετ ενώ αμύνεσαι ΥΠΕΡ-ΤΕΛΕΙΑ... κλπ....

ο κατάλογος είναι αλήθεια ατελείωτος...

Μπαλλάρα και ποδοσφαιρίλα, κατά τα άλλα, το έκτρωμα!

Edited by sonofmook

2 hours ago, ACMILANGR said:

Έχω την εντύπωση ότι το παιχνίδι "σμπρωχνει" αρκετά αυτόν που είναι πίσω στο σκορ. Σε αρκετά μεγαλύτερο βαθμό από του fifa. 

Αυτό δεν παίζει με τίποτα για μένα. Αυτό το ξενέρωμα που έχω φάει στο FUT δεν το έχω φάει ποτέ στο MyClub και να εξηγήσω με παράδειγμα τι εννοώ.

Όπως είπα και πιο πριν ας υποθέσουμε ότι κερδίζω 3-0 στο '70, το πρώτο γκολ θα το φάω στα καπάκια από kick off glitch, το δεύτερο γκολ από exploit σε κόρνερ, το τρίτο γκολ πολύ πιθανό να το φάω από λάθος δικό γιατί έχω αρχίσει και συνειδητοποιώ το τι θα συμβεί και αρχίζω να εκνευρίζομαι και τέλος το τέταρτο γκολ θα το φάω που αλλού μα φυσικά στις καθυστερήσεις. Κλασικά πράγματα για FUT. Μη μου πείτε ότι δεν σας έχει συμβεί το παραπάνω σενάριο και ήττα με τελικό σκορ 2-3 ή 3-4 κτλ. Μούφα γκολ έχω φάει και στο PES άπειρες φορές, σε καμία περίπτωση όμως δεν συγκρίνονται με τον εμετό του FIFA.

Θα πω και κάτι άσχετο αλλά πολύ σημαντικό, το PES σου δίνει τη δυνατότητα να παίζεις με ισάξιες ομάδες, άλλο ποδόσφαιρο παίζεις στα 2* και στα 3* και άλλο στα 5*. Επίσης το φίλτρο στη δυναμικότητα είναι μεγάλη μαγκιά γιατί δεν χρειάζεται να πετάξεις ούτε σεντς, κοινώς δεν είναι p2w όπως το FIFA. Το FIFA αν δεν το πάρεις day one και αν δεν παρακολουθείς το market σχεδόν μέρα παρά μέρα έχεις βγει εκτός συναγωνισμού.

• Like 2

3 hours ago, Mean_Machine said:

Πλατη βαζεις με το R2+Left analog stick ,λειτουργει περιπου το ιδιο με το L2 του φιφα.Καποιοι θεωρουν οτι ειναι placebo εγω και πολλοι αλλοι θεωρουμε οτι υπαρχει και πως δεν γινεται μονο του.

Για τον ελεγχο του παικτη συμφωνω εν μερη και αυτο γιατι οντως σε μερικα σημεια χανεται η αμεσοτητα.Εμενα δεν με ενοχλει ισα ισα που το βρισκω λογικο αλλα δεχομαι οτι καποιους τους εμποδιζει στο πως να παιξουν/αναπτυχθουν.Παντως φετος με το shielding(R2+Left abalog stick) σου δινει χρονο το παιχνιδι να παγωσεις το ρυθμο και να σκεφτεις πως να παιξεις.Δοκιμασε το και θα το βρεις πιστευω.

Φιλε mean machine, θα σου ξαναπω οτι το shielding ειναι καθαρα contextual δηλαδη τυχαιο και αυτοματο, υπηρξε κουβεντα στο evoweb, το τεσταραμε πολλοι και ολοι συμπεραναμε οτι το R2 δεν εχει να κανει με το shielding, ακομα και ο bakogoal το παραδεχτηκε.
Εχω παιξει παρα πολλα ματς για να το τεσταρω, προσπαθωντας να κανω μονο shielding. Το κανει ειτε πατας R2 ειτε δεν πατας R2, οπως πολλες φορες πατας R2 και δεν το κανει επειδη ειναι αυτοματο. 
Δεν αμφισβητω τις γνωσεις σου στο προ, ετσι; Ειχα φιλο φοιτητης που δεν μπορουσα να του παρω νικη, ο οποιος επεμενε οτι στην αμυνα πατωντας μια φορα το :button_square: απλωνε ποδι να κλεψει.

Edited by flokiman

4 hours ago, flokiman said:

Φιλε mean machine, θα σου ξαναπω οτι το shielding ειναι καθαρα contextual δηλαδη τυχαιο και αυτοματο, υπηρξε κουβεντα στο evoweb, το τεσταραμε πολλοι και ολοι συμπεραναμε οτι το R2 δεν εχει να κανει με το shielding, ακομα και ο bakogoal το παραδεχτηκε.
Εχω παιξει παρα πολλα ματς για να το τεσταρω, προσπαθωντας να κανω μονο shielding. Το κανει ειτε πατας R2 ειτε δεν πατας R2, οπως πολλες φορες πατας R2 και δεν το κανει επειδη ειναι αυτοματο. 
Δεν αμφισβητω τις γνωσεις σου στο προ, ετσι; Ειχα φιλο φοιτητης που δεν μπορουσα να του παρω νικη, ο οποιος επεμενε οτι στην αμυνα πατωντας μια φορα το :button_square: απλωνε ποδι να κλεψει.

Ο @Bakogoal σε εμένα που μιλάμε μου είπε άλλα. Anyway προς θεού δεν είπα ότι με αμφισβητείς κάπου . Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να το κάνω χωρίς το R2+Left stick. Όπως βολεύεται ο καθένας 

Καταρχας να πω οτι γύρισα σήμερα και με αρκετά ανησυχητικά που άκουσα σχετικά με το νέο update στο Steam, έβαλα να παίξω 2 ματς και ευτυχώς ειδα οτι δεν πείραξαν τίποτα στο gameplay. Όποτε ως εδώ όλα καλά που λεει και η ατάκα.

9 hours ago, flokiman said:

Θα θελα και λιγο ραντομιλα. Πχ ο καλος παιχτης να εχει 10 ευκαιριες και να μην καταφερει να σκοραρει, ενω ο κακος με μια μονο ευκαιρια να σκοραρει. Τα εχει αυτα το ποδοσφαιρο. Αλλα θα ηθελα να γινονται αυθορμητα και οχι με το στανιο και τρικακια της CPU.

Σωστό αυτό και αρκετά ποδοσφαιρικό. Σε 1vscom θα είχε μια βάση. Σε 1vs1 δεν ειναι αποδεκτό όμως. Άντε να γίνει 1 στα 15 ματς. Πιο συχνά θα εκνευρίσει τον καλύτερο χειριστή. 

8 hours ago, ACMILANGR said:

Λοιπόν θα γράψω τι δεν μου αρέσει:

Ο έλεγχος του παίχτη. Αισθάνομαι ότι δεν μπορω/προλαβαίνω να κάνω αυτό που θέλω. Δηλαδή μια απότομη κίνηση προς άλλη κατεύθυνση να ξεφύγω. Και ούτε πλάτη μπορώ να βάλω. Λείπει η έκρηξη από τους παίχτες. 

Πριν το update νομίζω ότι τα σουτ έμπαιναν πολύ εύκολα μέσα από την περιοχή. Και έτσι έπρεπε να ήταν αφού σου βγάζει τον στανιο το παιχνιδι να μπεις περιοχή από οργανωμένη επίθεση τουλάχιστον αφού το καταφέρεις να είναι αρκετά σίγουρο το γκολ σε 1vs1. Μετα το update όμως ο GK βγάζει πολλές φορές τα άβγαλτα! Έπαιξα πάρα πολλά παιχνίδια, δεν πιστεύω να έτυχε. 

Τρίπλες και γενικά να αποφύγεις τον αντίπαλο σχεδόν είναι off. Στην αρχή σκεφτόμουν μήπως απλά εγώ δεν τα καταφέρνω. Αλλά μετά είδα ότι και οι αντίπαλοί μου δεν κάνουν ποτέ τίποτα. 

Πολλές φορές "καταλαβαίνει" λάθος σε ποιον παίχτη θέλω να δώσω πάσα. 

Ενώ τα περισοτερα animations είναι πολύ αληθοφανή, υπάρχουν κάποια που χαλάνε την συνολική εικόνα. Ιδίως των τερματοφυλακων. 

Λοιπόν αύριο σε θέλω ετοιμοπόλεμο. Θα παίξουμε μερικά ματς. Άρχισες να χάνεις και σου φταίνε όλα 😋

Εγώ παραδέχτηκα πως κάνω shielding χωρίς R2,πως γίνεται αυτόματα.

Δεν παραδέχτηκα πως είναι random.

Το R2 κάνει καλύτερη υποδοχή μπάλας,σου επιτρέπει να στρίβεις και να γυρνάς πλάτη πιο γρήγορα,σου επιτρέπει δηλαδή να κάνεις shielding πιο γρήγορα.

Μόλις βάλεις πλάτη,δεν χρειάζεται να πατάς R2.

6 hours ago, broxopios said:

Καταρχας να πω οτι γύρισα σήμερα και με αρκετά ανησυχητικά που άκουσα σχετικά με το νέο update στο Steam, έβαλα να παίξω 2 ματς και ευτυχώς ειδα οτι δεν πείραξαν τίποτα στο gameplay. Όποτε ως εδώ όλα καλά που λεει και η ατάκα.

Σωστό αυτό και αρκετά ποδοσφαιρικό. Σε 1vscom θα είχε μια βάση. Σε 1vs1 δεν ειναι αποδεκτό όμως. Άντε να γίνει 1 στα 15 ματς. Πιο συχνά θα εκνευρίσει τον καλύτερο χειριστή. 

Λοιπόν αύριο σε θέλω ετοιμοπόλεμο. Θα παίξουμε μερικά ματς. Άρχισες να χάνεις και σου φταίνε όλα 😋

Δεν νομίζω να είναι αυτό. Εξάλλου και χθες σε 3 ματς που έπαιξα κέρδισα, 

Μου δίνει την αίσθηση ότι είναι πολύ μπουκωμένο 

Υπόψιν, με αυτά που λέω ,δεν ανεβάζω το fifa....ούτε να το δώ δεν θέλω εκείνο

Edited by ACMILANGR

Νομιζω οτι δεν ειναι κριτηριο το κατα ποσο κερδιζουμε η οχι το ποσο καλο ειναι ενα παιχνιδι

Δεν θα το ξαναχρησιμοποιησα σαν κριτηριο

Δεν θα μου ειχα εμπιστοσυνη

Και να μου ειχα εμπσιτοσυνη δεν γινεται να κερδιζω συνεχεια

Ειναι εν απροβλημα των ποδοσφαιροπαιχνιδων αυτος ο τεραστιος ανταγωνισμος του πρεπει να κερδισω at all costs ειδαλλως το παιχνιδιι δεν ειναι καλο

Μμμ κατα τη γνωμη μου ειμαι καλυτερος οποτε αν δε κερδισω φταιει το παιχνιδι

Δε λεω οτι εσεις σκεφτεστε ετσι αλλα πολλοι ναι

• Like 1

16 minutes ago, de_paizei said:

Νομιζω οτι δεν ειναι κριτηριο το κατα ποσο κερδιζουμε η οχι το ποσο καλο ειναι ενα παιχνιδι

Δεν θα το ξαναχρησιμοποιησα σαν κριτηριο

Δεν θα μου ειχα εμπιστοσυνη

Και να μου ειχα εμπσιτοσυνη δεν γινεται να κερδιζω συνεχεια

Ειναι εν απροβλημα των ποδοσφαιροπαιχνιδων αυτος ο τεραστιος ανταγωνισμος του πρεπει να κερδισω at all costs ειδαλλως το παιχνιδιι δεν ειναι καλο

Μμμ κατα τη γνωμη μου ειμαι καλυτερος οποτε αν δε κερδισω φταιει το παιχνιδι

Δε λεω οτι εσεις σκεφτεστε ετσι αλλα πολλοι ναι

Προφανώς και δεν κατάλαβες τι εννοώ

4 hours ago, Bakogoal said:

Εγώ παραδέχτηκα πως κάνω shielding χωρίς R2,πως γίνεται αυτόματα.

Δεν παραδέχτηκα πως είναι random.

Το R2 κάνει καλύτερη υποδοχή μπάλας,σου επιτρέπει να στρίβεις και να γυρνάς πλάτη πιο γρήγορα,σου επιτρέπει δηλαδή να κάνεις shielding πιο γρήγορα.

Μόλις βάλεις πλάτη,δεν χρειάζεται να πατάς R2.

Α το εξελιξαμε βλεπω  σε "πιο γρηγορο shielding" 😛😛
Το καημενο το R2 τι abuse και πατημα τρωει χωρις καν να χρειαζεται.

Μάλλον δεν το διατύπωσα αρκετά καλά.

Δεν εξελιξαμε τίποτα.

Όταν έρχεται η μπάλα και κάνεις κοντρολ,πατώντας R2 μπορείς ταυτόχρονα να γυρνάς προς όποια μεριά θέλεις,έχει ένα animation που συμβαίνει μόνο όταν πατάς R2.

Όλα καλά ως εδώ; Ή είναι placebo πως κάνει καλό κοντρολ και δίνει κατεύθυνση το R2 σε αυτόν που υποδέχεται την μπάλα; 

Αφού το ξεκαθαρισαμε αυτό,πάμε στο shielding.Για να το κάνεις πρέπει να βάλεις πλάτη . Σωστά; 

Για να βάλεις πλάτη,πρέπει να στριψεις τον παίκτη σου,σωστά; 

Εφόσον με το R2 κάνεις την στροφή πιο γρήγορα,απευθείας με το πρώτο touch,τότε με απλά μαθηματικά συμπεραινει κανείς πως μπαίνεις πιο γρήγορα στο shielding mode.

Αυτό είπα πριν.

Σου επιτρέπει να κάνεις shielding πιο γρήγορα είπα,δεν είπα πιο γρήγορο shielding.

Για μένα το R2 έχει χρησιμότητα,αυτοί στο Evo Web θα είναι τίποτα αμπαλια σαν τον pesep κτλ,τι να μας πούνε εμάς; 

Edited by Bakogoal
  • Thanks 1

Την κινηση που βαζει τα χερια για να καλυψει τη μπαλα οταν ειναι με πλατη στον αντιπαλο την κανει με το R2 και ειναι ολοφανερο οταν το πατας.Απο εκει και περα οποιος θελει μπορει να βασιστει και στο random .Εγω προσωπικα το χρησιμοποιω συνεχεια και αποδιδει αρα αποκλειεται να ειναι στο μυαλο μου και να ξερει παντα το παιχνιδι τη θελω να κανω-σκεφτομαι εκεινη την ωρα.

• Like 2

Εχωντας παιξει καμποσα ματσακια ,σαν παικτης που ευχαριστιεμαι το  Pes offline με κατι τουρν. & ML θα κανω ενα σχολιο σχετικα με το vs cpu παιχνιδι.

Παιζω σε SS με αντιπαλους Barca ,Juve (εκτος εδρας - αν & δεν ξερω εαν επιρεαζει τοσο αυτο σε απλο φιλικο) παντα διαλεγοντας ισαξια προς το πιο υποδεεστρη ομαδα πχ Arsenal. Θεωρω τον ευατο μου ας πουμε εμπειρο με καποια καλα skils & καλες ML πορειες σε TP & SS επιπεδο στα προηγουμενα Pes. Σιγουρα υπαρχουν παρα πολλοι καλυτεροι παικτες απο εμενα. Με settings full manual & τελειωνουν τα παιχνιδια & εχω κατοχη συνηθως 70 -30 υπερ μου.4-6 σουτ εγω & 1 το cpu αντε 2.Βλεπω αρκετα  καλη αμυντικη λειτουργια του cpu ως προς να κλεινει χωρους πισω μην φαει γκολ χωρις να υπαρχουν κενα & τρυπες απο το κεντρο & πισω (αλλωστε & το manual που παιζω δυσκολευει την κατασταση & απο μονο του).Μεχρι αυτο το version που εχουμε στο ντεμο φαινεται το cpu οτι παιζει πολυ διαφορετικα & καλυτερα απο περσι που υπηρχε "bug" με κολλημα να παιζει απο το πλαι αλλα μου φαινεται παθητικο πολυ το παιξιμο σε SS.Ειναι πως να το πω, χωρις καμια δοση αλαζονειας οτι σε SS ειναι σαν ευκολο.Σαν να παιζει παθητικα το cpu.Δεν ξερω πως θα ειναι το game στην τελικη εκδοση σε αυτον τον τομεα & εαν δεχθουν αντιστοιχα παραπονα απο offline παικτες & το boostταρουν αλλα κρινοντας το ντεμο αυτο εμενα με απογοητευει. Επισης δεν ξερω εαν οντως το boostταρουν πως θα παιζει μετα μηπως εχει τα περσινα ωραια.Πραγματικα μετα απο τοσα & τοσα δεν μπορω να διανοηθω οτι δεν μπορουν να φτιαξουν καποιους elite παικτες οταν τους διαχειριζεται η cpu να κανουν καποια απλα πραγματα για να ανοιγει το παιχνιδι & να σε απειλει η cpu

• Like 2