Jump to content
AkisVarg

eFootball PES 2020 DEMO-Εντυπώσεις,σχόλια και βαθμολογία

Βαθμολογήστε το Demo του eFootball Pes 2020 ανα τομεα  

72 members have voted

1. 1. Gameplay

2. 2. Ηχος/Ατμόσφαιρα

3. 3. Γραφικά

4. 4. Animations

5. 5. Φυσική παικτών

6. 6. Φυσική μπάλας

7. 7. Ποιοτητα Quick Online παιχνιδιων

8. 8. AI (τεχνητή νοημοσύνη)

9. 9. Χειρισμός

10. 10. Συνολική βαθμολογία

Recommended Posts

Λοιπον κυριοι το βιντεακι με τα 2 γκολ που ειδα ποιο πανω με τα 2 γκολ που ανεβασε ο BAKOGOAL ειναι και η απαντηση για το ποσο καλο ειναι το 20 .Αυτη η μαγια του να κανεις κατι το εξεζητημενο και να βαζεις τετοιες γκολαρες μονο και μονο γιατι το σκεφτηκε καποιος και το τολμησε,τοτε του αξιζει να σου μετρηση αυτο το γκολ το game αφου το εκανε καποιος και το κανει με τον σωστο τροπο.Η μεγαλη κινηση φετος να εχει συμβουλο αναπτυξης εναν ΜΕΓΑΛΟ παιχτη σαν τον INIESTA ειναι και η απαντηση για τις καταπληκτικες κινησεις που εχουν οι παιχτες στον χωρο και για τις απιστευτες φασεις που βγαινουν στο χορταρι .Μαγκες αυτο ειναι το ποδοσφαιρο και οσοι ψαχνουν δικαιολογιες οταν χανουν και τους φταιει το script kai οτι αλλο γραφεται να σας πω οτι ειναι οτι καλυτερο εχει βγει μεχρι σημερα ever.Μην ψαχνετε την τελοιοτητα σε ενα παιχνιδι γιατι δεν θα την βρειτε ποτε.Φχαριστειθειτετο γιατι πραγματικα ειναι ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΑΡΑ και παρτε το χαμπαρι οτι ειναι απλως ενα παιχνιδι .Και οσοι χανουν να ξερουν παντα οτι υπαρχει εκει εξω καποιος που θα ειναι καλυτερος απο εμας .Γι αυτο μην σκατε και απολαυστε την μπαλλαρα που μας προσφερει η ΚΟΝΑΜΙ.

• Like 3

1 hour ago, polakis said:

Αν παιζεις χρονια manual δεν εχεις προβλημα. Και 3-3 ερχομαστε στο ντεμο αν κατσει...

Αμφιβάλω αν υπάρχει post σου που να μην γράφει την λέξη "manual".  Σαν τον NADALπου κάνει όλη την ιεροτελεστία πριν το σερβίς του ένα πράγμ.

@jimpatra συμφωνώ με όλα αρκεί να μην γίνεται πολύ op η λομπα και το ψάχνουμε συνέχεια...

Διαφωνώ μόνο με ένα πράγμα που είπες στο τέλος,δεν υπάρχει κάποιος καλύτερος από μένα 👹 

Αντε ισαξιος βαριά βαριά!

• Haha 1

PES 2020 πανω στο PES 2017 και καλα.... ουτε καν, αλλα οταν ειδα το βιντεο ειδα οτι εχει πλακα. Υπερβολικα γρηγορο πολλες κοντρες, σουταρες κτλ
Λετε να αξιζει; Σαν να βλεπω FUT σε PEs ειναι.

5 hours ago, jimpatra said:

Λοιπον κυριοι το βιντεακι με τα 2 γκολ που ειδα ποιο πανω με τα 2 γκολ που ανεβασε ο BAKOGOAL ειναι και η απαντηση για το ποσο καλο ειναι το 20 .Αυτη η μαγια του να κανεις κατι το εξεζητημενο και να βαζεις τετοιες γκολαρες μονο και μονο γιατι το σκεφτηκε καποιος και το τολμησε,τοτε του αξιζει να σου μετρηση αυτο το γκολ το game αφου το εκανε καποιος και το κανει με τον σωστο τροπο.Η μεγαλη κινηση φετος να εχει συμβουλο αναπτυξης εναν ΜΕΓΑΛΟ παιχτη σαν τον INIESTA ειναι και η απαντηση για τις καταπληκτικες κινησεις που εχουν οι παιχτες στον χωρο και για τις απιστευτες φασεις που βγαινουν στο χορταρι .Μαγκες αυτο ειναι το ποδοσφαιρο και οσοι ψαχνουν δικαιολογιες οταν χανουν και τους φταιει το script kai οτι αλλο γραφεται να σας πω οτι ειναι οτι καλυτερο εχει βγει μεχρι σημερα ever.Μην ψαχνετε την τελοιοτητα σε ενα παιχνιδι γιατι δεν θα την βρειτε ποτε.Φχαριστειθειτετο γιατι πραγματικα ειναι ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΑΡΑ και παρτε το χαμπαρι οτι ειναι απλως ενα παιχνιδι .Και οσοι χανουν να ξερουν παντα οτι υπαρχει εκει εξω καποιος που θα ειναι καλυτερος απο εμας .Γι αυτο μην σκατε και απολαυστε την μπαλλαρα που μας προσφερει η ΚΟΝΑΜΙ.

Όταν φίλε μου σε πουλάει σε καίριες στιγμές το ίδιο το παιχνίδι, πως μιλάς για "δικαιολογίες όταν χάνεις"?? Καταρχήν που ξέρεις αν αυτός που το γράφει έχασε ή κέρδισε με 5-1, 6-1 ξέρω γω? Όταν υπάρχουν απαιτήσεις για το παιχνίδι φυσικά και θα σταθείς στη φάση που επιλέγεις Κιελίνι κι εκείνος στιγμιαία και βάσει προγραμματισμού του παιχνιδιού σταματάει την ώρα που ο αντίπαλος μπαίνει με χίλια στη περιοχή. Αυτό χαλάει κάθε γκολάρα με σουτ εξω από τη περιοχή και κάθε ανέμισμα φανέλας και χωρίστρας. Τι "μπαλάρες" και κουραφέξαλα μας τσαμπουνάς όταν οι επιφανειακές σου απαιτήσεις αρκούνται στις λόμπες και τον σχεδιασμό του Ινιέστα (σιγά μην χρειάζεται ένας Ινιέστα για να στηθεί η ραχοκοκαλιά σε ένα βίντεο game, ένας οποιοσδήποτε παλαίμαχος γνώστης ποδοσφαίρου ήταν αρκετός, ακόμα και στον Ιωνικό να έχει παίξει). Μην ψαρώνετε με τέτοια προωθητικά τρικ.. Ινιέστα τώρα και της μούφας το ανάγνωσμα. Κάποιος που εμβαθύνει στοιχειωδώς, όχι μανιασμένα απαραίτητα, τα βλέπει αυτά και του χαλάνε το σύνολο. Λυπάμαι αλλά όσο υπάρχουν τέτοια τραγικά φαινόμενα που είναι και πανεύκολο να λυθούν και δεν λύνονται, όχι μόνο δεν θα μιλήσω για παιχνιδάρα, αλλά ούτε καν για παιχνίδι. Μούφα είναι η σωστή λέξη. Το ντέμο ακολουθεί τα βήματα του '19 κι αυτό είναι ικανό για να θαφτεί.

Μάθετε να απαιτείτε κι όχι να καταπίνετε τη κάθε φιοριτούρα.

2 hours ago, sonofmook said:

(σιγά μην χρειάζεται ένας Ινιέστα για να στηθεί η ραχοκοκαλιά σε ένα βίντεο game, ένας οποιοσδήποτε παλαίμαχος γνώστης ποδοσφαίρου ήταν αρκετός, ακόμα και στον Ιωνικό να έχει παίξει). Μην ψαρώνετε με τέτοια προωθητικά τρικ.. 

Πολύ σωστο...

Αλλά το χάνεις στη συνέχεια που χαρακτηρίζεις ένα game κοινά αποδεκτό από τους περισσότερους ως μουφα...  Για τους περισσότερους τα σπάει το παιχνίδι, για σένα Όχι αλλα αυτη η κουβέντα δε βγάζει πουθενά με εσένα κ το κάθε εσένα χρόνια τώρα. επιχειρηματολογεις μεν υποκειμενικά δε.  γούστα...

Edited by north1980

Πολύ ωραία τα γκολ του Κυριάκου,κ είναι αυτό που είπε ..να μην είναι op..ειναι ξενερωμα να μπαίνει συνεχώς το ίδιο γκολ όπως το 18..να μπαίνει σπάνια όπως την χρονιά που πέρασε οκ ..εκεί θα πεις τι γκολάρα μπήκε .. Γουστάρει λομπιτσες φουλ ο άτιμος 😂

Φοβάμαι πως θα μπαίνει (εκτός αν διορθωθεί με update )

Ααα και μια ερώτηση ..εκτός από τετράγωνο Χ ή Ο+ Χ ,φέτος προστέθηκε νέα κίνηση με τετράγωνο Δ ή Ο + Δ  ? Ή είναι η ίδια κίνηση απλά με άλλα κουμπιά?

Edited by folinpro

2 hours ago, north1980 said:

Πολύ σωστο...

Αλλά το χάνεις στη συνέχεια που χαρακτηρίζεις ένα game κοινά αποδεκτό από τους περισσότερους ως μουφα...  Για τους περισσότερους τα σπάει το παιχνίδι, για σένα Όχι αλλα αυτη η κουβέντα δε βγάζει πουθενά με εσένα κ το κάθε εσένα χρόνια τώρα. επιχειρηματολογεις μεν υποκειμενικά δε.  γούστα...

Εντάξει, μπορεί να το χαρακτηρίσω και ελικόπτερο. Στο μούφα έμεινες. Τα απίστευτα που γίνονται τα θεωρείς υποκειμενικά? Δηλαδή σε σένα δεν σταματάει ο αμυντικός με το που τον επιλέγεις manually την ώρα που τρέχει? Ποδοσφαιρίλα το λένε αυτό ή κάπως αλλιώς? Έχεις μήπως άλλη έκδοση του ντέμο? 

15 hours ago, ACMILANGR said:

Αμφιβάλω αν υπάρχει post σου που να μην γράφει την λέξη "manual".  Σαν τον NADALπου κάνει όλη την ιεροτελεστία πριν το σερβίς του ένα πράγμ.

Φιλε μου το τονιζω γιατι το 99% εδω μεσα παιζει assisted και δεν εχει συνηδειτοποιησει οτι οταν δεν παιξεις assisted εκει ειναι η μαγεια πλεον και αλλαζει ολο το παιχνιδι σε ματς 1vs1...

Edited by polakis

13 hours ago, flokiman said:

PES 2020 πανω στο PES 2017 και καλα.... ουτε καν, αλλα οταν ειδα το βιντεο ειδα οτι εχει πλακα. Υπερβολικα γρηγορο πολλες κοντρες, σουταρες κτλ
Λετε να αξιζει; Σαν να βλεπω FUT σε PEs ειναι.

Θα μπορεις να παιξεις και ονλαιν με αυτο μοντ; Κι εγω ειμαι της αποψης οτι το γρηγορο ειναι και διασκεδαστικο...βεβαια χανεται ο ρεαλισμος.

Και το φλιπερακι ειναι γρηγορο

Δεν ειναι ομως ποδοσφαιρακι

Οποτε το τι θελει ο καθενας ειναι κριτηριο

Οχι αντικειμενικο ομως

Προσωπικα το βιντεακι για μενα ειναι αποκρουστικο

2 hours ago, gtc21 said:

Επιτέλους κατάφερα να κατεβάσω και να παίξω το ντέμο στο PS4 και χαίρομαι που η προσμονή δικαιώθηκε.

Το παιχνίδι μοιάζει σαν μία εμφανή βελτίωση από το 2019 κυρίως σε θέμα ρεαλισμού (φωτισμός, γραφικά και εμφάνιση παικτών), animation και ελευθερίας. Έπαιξα καμία 10ρια online match (μόνο σε 1-2 είχα ελάχιστο lag για λίγο) και το ευχαριστήθηκα πολύ.

Μου αρέσει που είναι πιο αργό και κάπως "βαρύ" αλλά κατά 99% θα πειράξουν την ταχύτητα στο full game, αν κρίνω από όσα έκαναν τις προηγούμενες χρονιές. Έβαλα μετά να παίξω λίγο 2019 και έριξα την ταχύτητα στο -1 αλλά πάλι μου φαινόταν πιο γρήγορο από το demo. 

Παρ' όλα αυτά, στο ντέμο σου δίνει την αίσθηση ότι ο κάθε παίκτης είναι διαφορετικός και μπορείς να το δεις μέσα στον αγώνα. Ο Λουκάκου είναι θηρίο, ο Μέσι είναι απολαυστικά ευκίνητος, ο Ρονάλντο μπορεί να κάνει τα πάντα, ο Μπονούτσι ή ο Πικέ κάνουν φοβερές κινήσεις για να κόψουν, ο Ομπαμεγιάνγκ είναι άπιαστος μόλις αρχίσει τα σπριντ κλπ. Στο 2019 δεν είχα αυτή την αίσθηση σε τέτοιον βαθμό. Επίσης, μου αρέσει το error στις πάσες και τις σέντρες (στο 2019 έπαιζα πολύ με R2+O από το πλάι για να βάλω κεφαλιά με τον CF, τώρα οι περισσότερες τέτοιες σέντρες φεύγουν πλάγιο) και που πλέον είναι δύσκολο να παίξεις πινγκ-πονγκ. Επίσης, είδα ορισμένες φοβερές κάθετες με το Δ από παίκτες σαν τον Πιάνιτς - άσχετα που δεν πέρασαν όλες.

Δυστυχώς υπάρχει το bug με την αντοχή (ο παίκτης την χάνει όλη αν δώσεις εντολή να τρέξει για βοήθεια) που δεν σε αφήνει να παίξεις 100% όπως κανονικά. Η διαιτησία έχει ώρες ώρες θέματα (κυρίως με τις κάρτες) που ισχυρίζονται ότι θα τα διορθώσουν στο full game.

Σίγουρα το παιχνίδι θα φθίνει στα μάτια μας μετά από δεκάδες αγώνες, αλλά η πρώτη αίσθηση είναι απολαυστική. Χαίρομαι γιατί πριν 3 χρόνια όλοι έλεγαν ότι το προ έχει πεθάνει. Να που 3 χρόνια μετά όχι μόνο υπάρχει ακόμα, αλλά έχει ένα εξαιρετικό προϊόν και είναι κρίμα που δεν μπορεί να χτυπήσει τον κολοσσό της ΕΑ ώστε να αναγνωριστεί η αξία του σε ευρύτερο κοινό. Κάθε χρόνο και καλύτερα όμως!

Αυτό μαζί με τα πολλά φαουλ θα είναι από τα πρώτα που θα διορθώσουν την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του παιχνιδιου αν πρόσεξες σύμφωνα με τα λεγόμενα τους... ελπίζω αλλα να μη "διορθωσουν/πειράξουν". 

Edited by AkisVarg
  • Like 3

15 hours ago, sonofmook said:

Εντάξει, μπορεί να το χαρακτηρίσω και ελικόπτερο. Στο μούφα έμεινες. Τα απίστευτα που γίνονται τα θεωρείς υποκειμενικά? Δηλαδή σε σένα δεν σταματάει ο αμυντικός με το που τον επιλέγεις manually την ώρα που τρέχει? Ποδοσφαιρίλα το λένε αυτό ή κάπως αλλιώς? Έχεις μήπως άλλη έκδοση του ντέμο? 

Ναι φίλε μου συμβαίνει οκ. Αλλά δεν είναι ότι ο κανόνας ειναι αυτό , η αυτο είναι  που χαρακτηρίζει το game , στη τελική οταν επιλέγεις τον αμυντικό έχεις ήδη διαλέξει τη κατεύθυνση του για να πάει εκεί που πρέπει...απίστευτα γίνονται σε όλα τα ποδοσφαιρακια.. Αλλά κολλάμε με αυτα λόγω άλλων χαρακτηριστικών τους που ειναι τα θετικά τους στοιχεία κ όχι τα αρνητικά... δε ξέρω αν έχει βγει ποδοσφαιρακι κ μιλάω κ για προ κ για φιφα που κάποια στιγμη να μη σου χει σπάσει τα νευρα... Ναι οκ κ εγώ σηκτιριζω οταν περνάει η μπαλα μπροστά από τα πόδια του παιχτη σου κ δεν την πιάνει η οταν παθαίνουν εγκεφαλικά η οταν κτλ κτλ... πες μου όμως ποτε ολα αυτα κ σε πιο ποδοσφαιρακι δεν γινόντουσαν κ μη μου πεις για φιφα γιατί εκει κ αν δε γίνονται οργια... τεσπα έχουμε να περιμένουμε κ το full game κ βλεπουμε  

Edited by north1980
  • Like 2

Δεν θέλουμε να κόψουμε, τη ρημάδα τη μπάλλα θέλουμε να πάρουμε και να φύγουμε ή να πασάρουμε. Ποιόν να κόψουμε στη τελική, αφού δεν υπάρχει αντίπαλος! Μια μπάλλα μόνη ακίνητη και γύρω 3 ανάπηροι ανήμποροι να την πάρουν, επειδή δεν αλλάζει σωστά ο κέρσορας.

Κι επίσης μην ξεχνάμε, έχει πάει περίπατο η αίσθηση του error στις πάσες. Διαστημική μπάλλα παίζει πια ο οποιοσδήποτε, πατήστε Χ και θα πάει.

Πρώτη μούρη στα φυλλάδια των Lidl θα έπρεπε να φιγουράρει τέτοια ποδοσφαιρίλα. 🤣🤣🤣

Edited by sonofmook

23 minutes ago, polakis said:

Επισης αν εχεις προβλεψει απο πριν στην αμυνα και εχεις παρει παικτη και τον τρεχεις προς τα πισω και εχεις και super cancel ο παικτης δεν κολλαει καθολου και μια χαρα αμυνομαι...

Τα είπες όλα,είναι ο λόγος που πολλοί έχουν παράπονα για την άμυνα.

Ακριβώς έτσι παίζω και εγώ polakis.

Αυτή είναι η σωστή άμυνα για να μην έχεις κενά πίσω.

• Like 3

Εξακολουθώ να μην βλέπω ότι κερδίζει πάντα ο καλύτερος και αυτό ίσως με κάνει να το αφήσω. 

Και επίσης ο χειρισμός δεν είναι άμεσος. Στο fifa μπορούσα να κάνω αυτά που θέλω. Εδώ δεν μπορώ. Σαν να καθυστερεί πολύ. 

Edited by ACMILANGR
  • Like 1

4 hours ago, ACMILANGR said:

Εξακολουθώ να μην βλέπω ότι κερδίζει πάντα ο καλύτερος και αυτό ίσως με κάνει να το αφήσω. 

Και επίσης ο χειρισμός δεν είναι άμεσος. Στο fifa μπορούσα να κάνω αυτά που θέλω. Εδώ δεν μπορώ. Σαν να καθυστερεί πολύ. 

Καλημέρα φιλαράκι, ούτε στο ΦΙΦΑ ούτε και στην πραγματικότητα κερδίζει πάντα ο καλύτερος. Το "καλύτερος" είναι σχετικό. Μπορεί π.χ. να είσαι καλός σε άμυνα και κατοχή μπάλας αλλά να μην είσαι αποτελεσματικός στην τελική προσπάθεια. Είναι αδυναμία, δούλεψε τη. Δεν νομίζω ότι το ΦΙΦΑ ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα, θυμίζει παιχνίδι ping pong σε αντίθεση με το φετινό Προ που θέλει σκέψη- σωστή κυκλοφορία- δημιουργία. Υ.Γ. Δεν είμαι φαν μπόι, τα τελευταία χρόνια αγοράζω και τα δύο παιχνίδια. Χωρίς να έχει βγει ακόμα βέβαια το καινούριο ΦΙΦΑ και πάντα με βάση αυτά που λένε οι beta tester (Θα μοιάζει πολύ το fifa 19 με το 20) θεωρώ ότι το Προ φέτος αν μείνει ίδιο στην τελική έκδοση θα είναι με διαφορά το καλύτερο ποδοσφαιρικό game, με τα αρνητικά του βέβαια όπως και κάθε παιχνίδι. 

• Like 1

Εμένα την αίσθηση ότι δεν κερδίζει ο καλύτερος μου την δίνει και μάλιστα πολύ έντονα το FIFA. Βάζω 3ο γκολ στο 70ο λεπτό κερδίζω με 3-0 και τρέμει το φυλλοκάρδι μου. Ενώ στο PES όταν είμαι μπροστά στο σκορ ακόμα και με 2 γκολ στο 70κάτι ισούται με κλείδωμα, θα πρέπει να γίνουν όργια για να ισοφαριστώ.

• Like 2
  • Haha 1

Τρεις παρατηρησεις να πω.

Αναφερουν πανω πολλοι θεματα αποκρισης, οτι δεν γινονται αμεσα οι εντολες. Δεν ειναι θεμα αποκρισης πιστευω. 
Το PES απο τοτε που αλλαξε μηχανη (2014) εχει ενα θεμα στην εκτελεση των animation, για αυτο και το καταρακωμα του PES 2014.
Απο κει και μετα η ΚΟΝΑΜΙ αποφασισε να πετσοκοψει την ροη και την "ραφη" των animation προς χαρην αμεσοτητας, ειδικα σε στριψιματα (θα το παρατηρησετε οταν ο ροναλντο επιτιθεται απο τα πλαγια, πως κοβει μεσα).
Οι εντολες εκτελουνται σε αρκετα ρεαλιστικα ανθρωπινο χρονο, απλα επειδη το animation ειναι μισο σε καποιες φασεις, νιωθουμε οτι αργει.
Γενικα η fox engine εχει θεματακια φουλ, πχ σημερα περασα ολοκληρος μεσα απο αμυντικο, θεματαρα clipping. Το αλλο που παρατηρω ειναι παικτες ενω τρεχουν πεφτουν πανω σε αλλο παικτη, κολλανε επιτοπου σαν να ηταν τοιχος, ενω το animation του τρεξιματος συνεχιζεται. Εχει πολλη δουλεια ακομα η φαση, δυστυχως δε θα προλαβει η ΚΟΝΑΜΙ να τα φτιαξει ολα καθως του χρονου η του παραχρονου θα μπει σε νεα μηχανη και φτου απο την αρχη, λαθη ,bugs κτλ.

Δευτερον, θεωρω οτι το να εισαγει το error σε πασες και σουτ η ΚΟΝΑΜΙ αποτελει μια κινηση με πολυ μεγαλο ρισκο. Ρισκο να το θαψουν πολλοι "παικταραδες".
Γιατι οταν παιζεις online για rank η ματς που να εχει σημασια, και πας να βγαλεις πασα με πλατη και δε σου βγαινει, εκει θα αρχισεις τα καντηλια τυπου script, handicap, στημενο, αηδια. Εκει δεν σκεφτεσαι την τυχαιοτητα, η οτι εκανες λαθος εσυ που ρισκαρες πασα δυσκολη, αλλα βολικα ριχνεις το φταιξιμο στο παιχνιδι. 
Ακουω συχνα τη φραση "οτι σκεφτομαι, γινεται, βγαινει" . Αυτο ειναι καλο δηλαδη; Ετσι γινεται κανονικα και στο ποδοσφαιρο; 

Τριτη παρατηρηση (δυο ειπα, αυτη ειναι το φπα) οτι φετος η κινησεις εχουν μια αισθηση ελατηριου, ενω καποιες ειναι πολυ φυσικες και βγαλμενες απο τηλεοραση, καποιες αλλες ειναι σαν στιγμιαια να παιζει το βιντεο σε fast forward, δεν μπορω να το εξηγησω. Υπαρχει μια ασυνεχεια καπως. Οι κοντρες επισης 5/10 ειναι πολυ ωραιες και ομορφες, αλλα και 5/10 ειναι ακυρες οπτικα και βαση φυσικης.

Τεταρτον,(τρεις ειπα, αυτη ειναι το φπα) απορω πως κανενας δεν ενοχλειται και δεν γκρινιαζει με το κλειδωμα της κατευθυνσης μολις πατησεις το κουμπι και οχι οταν ο παικτης κλωτσαει τη μπαλα. Τρελο μαγκωμα και δυσκαμψια.

Edited by flokiman
  • Like 2

Για να απαντησω στον Sonofmook,που μου γραφει να μην ψαρωνουμε απο τα διαφιμιστικα τρικ των εταιρειων και οτι εχω χαμηλες απαιτησεις απο το παιχνιδι.Δυστυχως η ΚΟΝΑΜΙ θα πρεπει να ζητησει συγνωμη που εβαλε τον Ινιεστα και οχι τον Λισγαρα της Ξανθης για τεχνικο συμβουλο.Απο την αλλη εγω ειπα για το πολυ δυσκολο γκολ που βαζει στο βιντεακι το οποιο αν αυτο το κανεις στο online kai το βαλεις και οχι στο 1vs Com ειναι πολυ μαγκας αυτος που θα το βαλει.Για να μας δειξει λοιπον ποιος ειναι αυτος που τα βαζει συνεχεια τετοια γκολ στο 1vs1 και τοτε θα το παραδεχτω οτι μπαινουν συνεχεια αυτα τα γκολ.Εγω πιστευω οτι πολλοι λιγοι ειναι αυτοι που εχουν βαλει ακριβως τοσο δυσκολα και ακριβως τα ιδια γκολ μεσα στην ιδια χρονια .Τις γκολαρες τις αποθηκευουμε ολοι.Για βαλε μου ρε Sonofmook 4 ιδια γκολ που πετυχες μεσα στο 19,το ιδιο δυσκολα με του βιντεο.Τωρα περι αλλαγης στην αμυνα κλπ οτι κολλαει ,αν την ωρα της αλλαγης ο μοχλος κοιταει προς την κατευθυνση της μπαλλας και ο παιχτης που θες να παει να μαρκαρει κοιταει και τρεχει και αυτος προς την ιδια κατευθυνση ,τοτε αλλαζει μια χαρα.Αν ο παιχτης ομως εχει λαθος γωνια εκεινη την στιγμη τοτε φυσικο ειναι να κολησει οπως θα ξεκηνουσε και στην πραγματικοτητα  ενας παιχτης που ξεκιναει να φυγει εχοντας λαθος γωνια στο σωμα του.

Οποτε το ξαναλεω και για ολους εμας που μας αρεσουν τα πραγματικα καλα ποδοσφαιρακια και ασχολουμαστε πανω απο την μιση ζωη μας με αυτα και πολλα αλλα οτι ειναι μακραν το ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ που θα βγει.Αν για σενα ειναι μουφα ΠΑΡΑΤΑ ΤΟ ......

• Like 1

9 hours ago, ACMILANGR said:

Εξαρταται με τι κριητρια βγαινει το πιος ειναι καλυτερος

Το οτι ο καλυτερος κερδισε να ξερεις οτι το πιστευει παντα ενας απο τους δυο

Εξαρταται τωρα ποσο συχνα εισαι ο ενας απο τους δυο

Μηπως δεν εισαι παντα ο καλυτερος ????

Το οτι κεδριζες πιο συχνα στο φιφα ειναι οντως ενας λογος

Μη το ριψοκινδυνευεις Γυρνα φιφα που κερδιζες

Edited by de_paizei
  • Like 1
  • Haha 2

Επειδή πάντα θα υπάρχουν οι κολλημένοι με κάτι, ομάδες είναι αυτο, αυτοκίνητα, γκατζετς, παιχνίδια, βίντεο παιχνίδια κτλ κτλ κτλ, αυτό δε σημαίνει ότι θα πρέπει να χαλιομαστε όλοι οι υπόλοιποι όταν αυτοί οι άνθρωποι θέλουν να ζουν και να απολαμβάνουν το κόλλημα τους.

Στην τελική, αν δε μας ενοχλούν και δεν μας κάνουν κακό, είναι ελεύθεροι να απολάμβανουν αυτό που τους ευχαριστεί τόσο πολύ ώστε να μη μπορούν να δουν κάτι άλλο γύρω τους.

Μόνο Pro λοιπόν για φέτος μιας και είμεθα και κάποιας ηλικίας και βλέπουμε και τα πράγματα διαφορετικά. 

Τα φρου φρου και τα αρώματα κάποια στιγμή τα βαριέσαι και κοιτάς καθαρά αυτό που σε ψυχαγωγεί και σε ευχαριστεί τις λιγοστές ελεύθερες ώρες σου. Σε πιο μικρή ηλικία ίσως να γούσταρα περισσότερο τα φρουφρούδια. Τώρα όμως όχι...

Μακάρι το Fifa να βγει παιχνιδαρα τέλος Σεπτέμβρη και να με κάνει να το αγοράσω ΠΑΛΙ και ΑΥΤΟ όπως κάνω από το 1994 και με τους 2 τίτλους.

Το Demo του, ΔΕΝ αποτελεί κριτήριο (σε αντίθεση με του Pro), διότι πολύ απλά η ΕΑ αλλάζει το παιχνίδι πάντα τα τελευταία 10 χρόνια μετά από 8-10 titles updates. Δεν το διορθώνει - βελτιώνει, αλλά ΑΛΛΑΖΕΙ.

Οπότε πάω με αυτόν που είναι πιο ξεκάθαρος απέναντι μου, πιο αληθινός, πιο αφελής αν θέλεις, με τα οποια στραβά του, αλλά με κάνει στα 45-46 μου να μη χρειάζομαι ψυχίατρο και χάπια πίεσης, και να μη μου δημιουργεί άσχημα συναισθήματα για τον απέναντι μου παίκτη. 

To demo του Pro δεν έχει να μου προσφέρει κάτι πλέον, είδα ότι ήθελα να δω, άντε μα παίξω 2-3 φορές ακόμα μέχρι να βγει η τελικη. Ήδη η ΚΟΝΑΜΙ δήλωσε ότι θα φτιάξει και τα 2-3 bugs που πήρε από το feedback των χρηστών- παικτών. 

Πιστεύω οτι θα απολαύσουμε (υγεία να έχουμε Πρώτα ο Θεός) ένα όμορφο ποδοσφαιρικό σίζον (που λένε και οι αδερφοί μας οι Κύπριοι).

Φιλιά πολλά σε όλους!

Υ.Γ. Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, δεν αναφέρομαι στο φίλο ACMILANGR. Έχουμε παίξει και ένα  Fifa μαζί στο παρελθόν 😉 .

Edited by SkyloMethIR

2 hours ago, de_paizei said:

Εξαρταται με τι κριητρια βγαινει το πιος ειναι καλυτερος

Το οτι ο καλυτερος κερδισε να ξερεις οτι το πιστευει παντα ενας απο τους δυο

Εξαρταται τωρα ποσο συχνα εισαι ο ενας απο τους δυο

Μηπως δεν εισαι παντα ο καλυτερος ????

Το οτι κεδριζες πιο συχνα στο φιφα ειναι οντως ενας λογος

Μη το ριψοκινδυνευεις Γυρνα φιφα που κερδιζες

Προφανώς και δεν είμαι πάντα ο καλύτερος. Όμως και τότε δεν το καταλαβαίνω. 

• Like 1