Jump to content
AkisVarg

eFootball PES 2020 DEMO-Εντυπώσεις,σχόλια και βαθμολογία

Βαθμολογήστε το Demo του eFootball Pes 2020 ανα τομεα  

72 members have voted

1. 1. Gameplay

2. 2. Ηχος/Ατμόσφαιρα

3. 3. Γραφικά

4. 4. Animations

5. 5. Φυσική παικτών

6. 6. Φυσική μπάλας

7. 7. Ποιοτητα Quick Online παιχνιδιων

8. 8. AI (τεχνητή νοημοσύνη)

9. 9. Χειρισμός

10. 10. Συνολική βαθμολογία

Recommended Posts

1 hour ago, Bakogoal said:

Είναι σχετικά όσα λες Βασίλη,εγώ πχ το θέλω γρήγορο,υπάρχουν πολλές απόψεις και γούστα,άλλους κερδίζει και άλλους χάνει.

Για μένα το demo είχε τον ιδανικό ρυθμό παιχνιδιού, δεδομένου ότι στο τελικό θα ήταν ένα κλικ πιο γρήγορο όπως κάνει κάθε χρόνο η ΚΟΝΑΜΙ και αν συνυπολογίσουμε και την αύξηση που παίρνει στο MyClub στο τέλος θα είχαμε μια εμφανέστατη αύξηση στην ταχύτητα. Τώρα το βλέπω να γίνεται ξανά run n gun με one touch passes, επαναλαμβανόμενο gameplay κατ΄εμέ.

1 hour ago, Thanosmj said:

ακριβως ετσι οπως τα λεει ο φιλος..δεν μπορεσαν δεν κρατηθηκαν τελικα ακουσαν το "κοινο" τους και του αλλαξαν τα φωτα μην το πω αλλιως.το κανανε ιδιο με το 19 στο ρυθμο στην ταχυτητα στις πασες στα κοντρολ ενα χαλι.καλα βεβαια δεν θα τα βαψω και μαυρα απλα κριμα..

Επίσημα πάντως λένε ότι έφτιαξαν μόνο το stuttering που υπήρχε στα menu, εγώ πάντως αμφιβάλω και αμφιβάλω γιατί ένοιωσα όλα τα παραπάνω πριν διαβάσω το οτιδήποτε, δηλαδή δεν επηρεάστηκα από κάπου για αυτό και πίστεψα ότι μπορεί να είναι placebo. Tι να πω... δεν νομίζω ότι τόσα άτομα πέφτουμε τόσο έξω.

[UPDATE]13/08/2019 5:00(UTC)
Thank you bringing these issues to our attention.
At this stage, we have released a patch that addresses stuttering in the menu screens. However, there's still a chance that it may occur for some users in certain situations.
Any data you provide us is invaluable in our ongoing investigation of these issues, so we kindly ask that any users still dealing with stuttering in the menus refer to the process detailed below regarding how to get in contact with us.

@ACMILANGR εφόσον έχεις PS4 και ψηθείς να το αγοράσεις αγόρασε το εκεί. Πολύ μεγαλύτερη κοινότητα που σημαίνει ότι θα βρίσκεις ευκολότερα αντίπαλους online συν ότι οι περισσότεροι από το forum παίζουν σε PS4, λιγότερο lag cheat και γενικότερα λιγότερο lag λόγο περισσότερων παιχτών.

Όσο ορκισμένος PC gamer ήμουν τόσο anti-pc gamer έχω γίνει τα τελευταία χρόνια όταν συνειδητοποίησα ότι στο PC καταλήγεις για τους λόγους που ταλαιπωρούν τους PC gamers για δεκαετίες να μην ευχαριστιέσαι σχεδόν κανένα παιχνίδι ειδικά στο online.

Ισχύει. Αλλά πως να αφήσω το 2160p/120fps..... 

Αλλα μάλλον ρδεει δίκιο. Εκεί πρέπει να το αγοράσω 

Edited by ACMILANGR

H ανάλυση είναι σχετική της απόστασης και του pixel pitch που έχει το κάθε panel δηλαδή τα φέρνεις κάπως βόλτα, τα frames όμως παρέα με τα Hz θα σου κακοφανούν απίστευτα. Εγώ πάντως άνετα τα θυσίαζα και τα δύο για όσα ανέφερα στο προηγούμενο σχόλιο μου.

Παιδιά, δεν χρειάστηκε κανένα update για να γίνει χάλια το ντέμο. Τη πρώτη μέρα που κατέβηκε έπαιξα καμιά δεκαριά ματς ον λαιν. Τα δυο πρώτα μου φάνηκαν αργά και καραγούσταρα. Μετά έπαιζα με αντίπαλο τον Χάμιλτον, τον Φελίπε Μάσα, τον Έμερσον τον Φιτιπάλντι και το ολόγραμμα του Ζυλ του Βιλνέβ. Δεν παλευόταν η κατάσταση... όλοι τους άκοφτοι σε όλα τα μήκη και πλάτη, με τακουνάκια, πλάτη διαβήτης πάσες, υπερ-ταχύτατοι... οι δικοί μου κακομοίρηδες ούτε αλλαγή στον κέρσορα και λέω κάτσε φίλε κάτι παίζει ξανά με τη μούφα της Κονάμι....  που ήταν το error που ήταν ο ρυθμός?Μούφα όλα... Οπότε δεν φταίει κανένα update.

Το παιχνίδι ως τώρα είναι όμοιο και απαράλλαχτο με τον ΚΑΡΚΙΝΟ του '19, το τραγικότερο game που έχω παίξει έβερ.

Συνιστώ στους φιφάκηδες να μην ξεστρατίσουν γιατί θα το μετανιώσουν πάαααρα πολύ πικρά με όλα τα παραπάνω συν το script που έρχεται από 10 Σεπτέμβρη. Καλύτερα σε γνωστά νερά για εκείνους.

Παιχνίδι οκ θα είναι το '22, μέχρι τότε στο χαβαλέ και watch match mode. Υπομονή φανταριλίκι.

Edited by sonofmook

Το παιχνιδι δειχνει αρκετα καλλυτερο φετος ...Περιμενωντας την final  εκδοση ...λιωνουμε το demo ...

Edited by molivos

36 minutes ago, sonofmook said:

Παιδιά, δεν χρειάστηκε κανένα update για να γίνει χάλια το ντέμο. Τη πρώτη μέρα που κατέβηκε έπαιξα καμιά δεκαριά ματς ον λαιν. Τα δυο πρώτα μου φάνηκαν αργά και καραγούσταρα. Μετά έπαιζα με αντίπαλο τον Χάμιλτον, τον Φελίπε Μάσα, τον Έμερσον τον Φιτιπάλντι και το ολόγραμμα του Ζυλ του Βιλνέβ. Δεν παλευόταν η κατάσταση... όλοι τους άκοφτοι σε όλα τα μήκη και πλάτη, με τακουνάκια, πλάτη διαβήτης πάσες, υπερ-ταχύτατοι... οι δικοί μου κακομοίρηδες ούτε αλλαγή στον κέρσορα και λέω κάτσε φίλε κάτι παίζει ξανά με τη μούφα της Κονάμι....  που ήταν το error που ήταν ο ρυθμός?Μούφα όλα... Οπότε δεν φταίει κανένα update.

Το παιχνίδι ως τώρα είναι όμοιο και απαράλλαχτο με τον ΚΑΡΚΙΝΟ του '19, το τραγικότερο game που έχω παίξει έβερ.

Συνιστώ στους φιφάκηδες να μην ξεστρατίσουν γιατί θα το μετανιώσουν πάαααρα πολύ πικρά με όλα τα παραπάνω συν το script που έρχεται από 10 Σεπτέμβρη. Καλύτερα σε γνωστά νερά για εκείνους.

Παιχνίδι οκ θα είναι το '22, μέχρι τότε στο χαβαλέ και watch match mode. Υπομονή φανταριλίκι.

Δεν ξέρω τι συμβαίνει αλλά σήμερα η ταχύτητα μου φάνηκε ΟΚ σε σχέση με χθες. Βέβαια το ανθρώπινο μάτι προσαρμόζεται σχετικά εύκολα στην ταχύτητα. Οι πάσες πάντως σίγουρα έχουν λιγότερο error κι αυτό φαίνεται στο one/first touch που στην αρχή φαινόταν με γυμνό μάτι σε σχέση με το 19 και σε πάσες που ο παίχτης είχε πλάτη προς τον συμπαίκτη του.

Γενικά χαλαρά, προσωπικά όπως έχω πει θα το τιμήσω γιατί δεν βλέπω κάτι καλύτερο και γιατί η ΕΑ προσπαθεί να πουλήσει air condition σε Εσκιμώους.

@molivos πήγαινε στο store του Steam και κάνε αναζήτηση το PES 2020, λογικά θα σου βγάλει το παιχνίδι και από κάτω το demo. Διαφορετικά πήγαινε στη σελίδα του παιχνιδιού στο Store και θα δεις κάπου στα δεξιά "Download Demo".

2 hours ago, ACMILANGR said:

Ισχύει. Αλλά πως να αφήσω το 2160p/120fps..... 

Αλλα μάλλον ρδεει δίκιο. Εκεί πρέπει να το αγοράσω 

37-AA13-AF-86-DE-4199-8-F36-638-DCF519-D

το pes παίζει έτσι στα 60 fps,στο pc πάει περισσότερο; 

Edited by Bakogoal

Εγω στο ντεμο παντως δεν παρατηρω τιποτα. Ταχυτητα στο 0 και full manual. Δεν ξερω τι να πω

• Like 1

1 hour ago, Bakogoal said:

37-AA13-AF-86-DE-4199-8-F36-638-DCF519-D

το pes παίζει έτσι στα 60 fps,στο pc πάει περισσότερο; 

Φυσικά

10 minutes ago, ACMILANGR said:

Φυσικά

Δεν είναι locked από την Κοναμι; 

4 minutes ago, Bakogoal said:

Δεν είναι locked από την Κοναμι; 

Όχι. τουλάχιστον το PES 2020

• Like 1

Για να δούμε θα το φτιάξουν; Αν και είναι εντυπωσιακά,δεν θέλω να μπαίνουν τόσο εύκολα,θα πέσει πολύ exploit.

• Like 1

Πέρυσι δε θυμάμαι να έμπαιναν τόσο εύκολα παρόλο που δεν τα προσπαθούσα πολύ. 

Πρέπει να αυξήσουν λίγο το ερορ.

• Like 2

Τα ίδια έμπαιναν στο 18.

Koloko για τα γκολ μου λες; 

Πάντως κι εγώ δεν παρατήρησα αλλαγή σε θέματα ταχύτητας και error. Ps4, fu-ma και ταχύτητα 0, επίσης. Πάντως, για offline, είμαι ανάμεσα σε -1 και 0 φέτος, με το 0 μάλλον να με κερδίζει. 

Δοκίμασα και λίγο online, από περιέργεια περισσότερο. Πολύ πρωί, λόγω δουλειάς, έκανε κανένα 3λεπτο να βρει αντίπαλο. Οκ ήταν η σύνδεση, κάτι παίξαμε. Μετά με έναν άλλον, στη μέση διακόπηκε το ματς λόγω κακής σύνδεσης (όπως έγραφε στο μήνυμα). Πάντως, μετά από τόσα χρόνια, και πάλι, όπως καταλαβαίνω, η πλειοψηφία παίρνει Γιουβεντο-μπαρτσελόνες και κυνηγάνε με Ρονάλντο και Μέσι να βάλουν γκολ (Παλμέιρας εγώ. 1-1 πήγαμε, αλλά οκ, μάλλον το κοπέλι δεν ήταν πολύ καλός, γιατί κι εγώ για τα πανηγύρια είμαι). Γιατί δεν βγάζουν δύο online modes, ένα κλασικό, κι ένα realistic, με ωραίο error σε πάσες\σουτ και παντελή απουσία πινγκ πονγκ και OP στοιχείων, για τον κόσμο που θέλει να παίξει σωστή μπαλίτσα; Τι ψάχνουμε τώρα, ε; 

Πάντως, εθιστικότητα στο θεό το παιχνίδι, παρά τα όποια στραβά. Στην πορεία, και με το full release, θα βγουν και άλλα προβλήματα και λάθη, όπως και κάθε χρόνο, είτε στο offline  είτε στο online, αλλά η μπαλαδοσύνη του στο gameplay είναι σε υψηλά επίπεδα. 

εξακολουθώ να έχω επιφυλάξεις για το πόσο καλό είναι για 1vs1

41 minutes ago, ACMILANGR said:

Εκεί που διακρίνεται χρόνια το παιχνίδι είναι κυρίως για το 1vs1. Δε νομίζω να έχει αλλάξει το 2020 παρολο που δεν το έχω λιώσει ακόμη. 

Μέχρι και πέρυσι γινόντουσαν επικά ματς. Ειδικά αν είναι ισάξιοι οι παίχτες. 

Πρέπει να μάθεις νομίζω λίγο ακόμη τους μηχανισμούς του. 

Ενα πράγμα πολύ σπασ@@#€#0 και γίνεται σχεδόν πάντα όταν κερδίζει πλάγιο ο αντίπαλος λίγο μετά το κέντρο προς το δικό μου μισό.

Το πλαϊνό δικό μου  μπακ καλύπτει το πλάγιο ο δίπλανος του κεντρικός αμυντικός ειναι διαγώνια προς το τέρμα μου ο άλλος κεντρικός δίπλα του και το ακραίο μπακ της αλλης πλευράς ανεβασμένο στα 2/3 του δικού μου μισού κοντά στο κέντρο με αποτέλεσμα μετά την εκτέλεση του πλαγίου με μια πάσα να βγαίνει στην πλάτη των κεντρικών αμυντικών και φυσικά να μην μπορείς να κάνεις τίποτα για να αποφύγεις το μοιραίο

Δεν έχω πειράξει τίποτα από συστήματα κτλ γιατί δεν ξέρω μπαίνω απλά και παίζω...

Πάντως γκολ που είδα σε βίντεο εδώ  οι αμυντικοί κάνουν άμυνα με τα μάτια ελπίζω απλά οι αντίπαλοι να μην κάνουν τα πρέποντα και γίνεται αυτό γιατί στο ΦΙΦΑ τα skill moves γίνονται με την ταχύτητα του φωτός σε σχέση με τα τάκλιν....

3 hours ago, ACMILANGR said:

Το παιχνιδι σε full manual ειναι ιδανικο για 1vs1. Απο περσυ ηταν

17 minutes ago, polakis said:

Το παιχνιδι σε full manual ειναι ιδανικο για 1vs1. Απο περσυ ηταν

Σε manual 1vs1 ;αυτό εινια μαζοχισμός.... Οποίος σκοράρει πρώτος κέρδισε..... 

• Haha 2

33 minutes ago, ACMILANGR said:

Aκριβώς,εκτός αν παίζεις 20 λεπτο ημίχρονο...

Και φαντάσου τώρα να παίζεις καλά,να χάσεις κάνα δυο ευκαιρίες και να το φας από κόρνερ...άντε γύρνα το μετά.

Μη τυχόν κ κάνουν καμία στραβή και το χαλάσουν.... Για μένα όσο καλό κ να ναι ένα mode αν δεν λέει το game play όπως το θέλω τότε γεια σας... Και γράφει άτομο που άφηνε στην μέση παιχνίδια σαν το silent hill(που δεν αφήνονται διότι εκτός της πώρωσης θα "χαθείς" μετα) αλλά κ διακοπές να ήμουν έψαχνα τρόπο να παίξω το ντεμο... είτε σε ίντερνετ με ονλαιν πσ4 είτε μπλα μπλα με μπαρμαν... Όλα γίνονται αν θες/θέλουν.. τόσο απλά! 

Edited by AkisVarg
  • Like 1

33 minutes ago, AkisVarg said:

Μη τυχόν κ κάνουν καμία στραβή και το χαλάσουν.... Για μένα όσο καλό κ να ναι ένα mode αν δεν λέει το game play όπως το θέλω τότε γεια σας... Και γράφει άτομο που άφηνε στην μέση παιχνίδια σαν το silent hill(που δεν αφήνονται διότι εκτός της πώρωσης θα "χαθείς" μετα) αλλά κ διακοπές να ήμουν έψαχνα τρόπο να παίξω το ντεμο... είτε σε ίντερνετ με ονλαιν πσ4 είτε μπλα μπλα με μπαρμαν... Όλα γίνονται αν θες/θέλουν.. τόσο απλά! 

Ο ορισμός του καμένου 

• Haha 1

4 hours ago, ACMILANGR said:

Αν παιζεις χρονια manual δεν εχεις προβλημα. Και 3-3 ερχομαστε στο ντεμο αν κατσει...