Jump to content
AkisVarg

eFootball PES 2020 DEMO-Εντυπώσεις,σχόλια και βαθμολογία

Βαθμολογήστε το Demo του eFootball Pes 2020 ανα τομεα  

72 members have voted

1. 1. Gameplay

2. 2. Ηχος/Ατμόσφαιρα

3. 3. Γραφικά

4. 4. Animations

5. 5. Φυσική παικτών

6. 6. Φυσική μπάλας

7. 7. Ποιοτητα Quick Online παιχνιδιων

8. 8. AI (τεχνητή νοημοσύνη)

9. 9. Χειρισμός

10. 10. Συνολική βαθμολογία

Recommended Posts

Ρε παιδια τι γινεται με το 20? Πρεπει να χω μεινει πολυ πισω παικτικα.Επαιζα full μεχρι το 2008 μετα το παρατησα επαιζα σποραδικα που κ που, το λεω γιατι φετος που σκοπευω να ξανασχοληθω σοβαρα παιζω online στο demo k 9 στους 10 μου φαινονται παρα πολυ καλοι , πρεπει να χω παιξει πανω απο 70 παιχνιδια συνολικα κ μετραω καμια 10 αρια νικες 10 ισοπαλιες κ οι υπολοιπες ηττες κ μαλιστα με σκορ 3 4 γκολ.Παιζω full manual με χειροκινητο το shoot δεν ξερω σε τι ρυθμισεις παιζουν οι αλλοι αλλα μου σπανε τα νευρα , η χασουρα δεν παλευεται με τιποτα . 

Ναι... ΜπακΕ κ Τζονς-ον κάντε κάνα κουμάντο  για κάνα λαιβ.. έστω ανεβάστε το μετά κ δώστε τον σύνδεσμο μόνο εδώ... έλα να  γουστάρουμε λιγο..:metal:

Και δε μας νοιάζει ποιος έχει δίκιο-που λέει ο φλοκιμαν... :hehe:

Edited by AkisVarg
  • Love 1
  • Haha 1

1 hour ago, thanos45 said:

Ρε παιδια τι γινεται με το 20? Πρεπει να χω μεινει πολυ πισω παικτικα.Επαιζα full μεχρι το 2008 μετα το παρατησα επαιζα σποραδικα που κ που, το λεω γιατι φετος που σκοπευω να ξανασχοληθω σοβαρα παιζω online στο demo k 9 στους 10 μου φαινονται παρα πολυ καλοι , πρεπει να χω παιξει πανω απο 70 παιχνιδια συνολικα κ μετραω καμια 10 αρια νικες 10 ισοπαλιες κ οι υπολοιπες ηττες κ μαλιστα με σκορ 3 4 γκολ.Παιζω full manual με χειροκινητο το shoot δεν ξερω σε τι ρυθμισεις παιζουν οι αλλοι αλλα μου σπανε τα νευρα , η χασουρα δεν παλευεται με τιποτα . 

Εκτός ότι έχεις να παίξεις χρόνια κ προφανώς χρειάζεσαι προσαρμογή, αν θες να παίξεις FuMa, αν είσαι ps4 βρες καμία λίγκα με αλλους φουλ μανουαλ ή φίλους σου . Εφόσον σε ενδιαφέρουν οι νίκες το λέω αυτό, γιατί οι 9,5/10 στο online παίζουν με PA3. Πολεμάς με ξύλινη σφεντόνα κ οι άλλοι με άρμα μάχης.

Επισης το gamespeed 0 είναι πολύ γρήγορο για FuMa, λόγω του κακού awareness. Το ιδανικό είναι να παίζεις σε σπίτι με φίλους  ή σε room, αν γίνεται, με gamespeed -1 ή και -2.

Edited by slamsoze
  • Like 1

1 hour ago, slamsoze said:

Εκτός ότι έχεις να παίξεις χρόνια κ προφανώς χρειάζεσαι προσαρμογή, αν θες να παίξεις FuMa, αν είσαι ps4 βρες καμία λίγκα με αλλους φουλ μανουαλ ή φίλους σου . Εφόσον σε ενδιαφέρουν οι νίκες το λέω αυτό, γιατί οι 9,5/10 στο online παίζουν με PA3. Πολεμάς με ξύλινη σφεντόνα κ οι άλλοι με άρμα μάχης.

Επισης το gamespeed 0 είναι πολύ γρήγορο για FuMa, λόγω του κακού awareness. Το ιδανικό είναι να παίζεις σε σπίτι με φίλους  ή σε room, αν γίνεται, με gamespeed -1 ή και -2.

Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες μα οκ δεν ξερω τα καινουρια κολπα finesse dribling finesse shot κ.λπ αλλα δευτερη πασα δεν μπορω ν αλλαξω ολοι εχουν συντριπτικη κατοχη μπαλλας( πανω απο 60%) τρεχουν διαολεμενα κ λεω μα τι στο τι γινεται,? τωρα με φιλους κ.λ.π λιγο δυσκολο με το γιο μου αν μεγαλωσει λιγο ακομη μπορει,  αλλα που χρονος , παιζω λιγο για χαλαρωμα ψυχολογικο μετα τη δουλεια να θυμηθω τα παλια οταν μαζευομασταν 3-4 σχεδον καθε μερα κ παιζαμε απο εποχες ps1 ακομη , παντως ευχαριστω .

• Like 1

22 minutes ago, thanos45 said:

Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες μα οκ δεν ξερω τα καινουρια κολπα finesse dribling finesse shot κ.λπ αλλα δευτερη πασα δεν μπορω ν αλλαξω ολοι εχουν συντριπτικη κατοχη μπαλλας( πανω απο 60%) τρεχουν διαολεμενα κ λεω μα τι στο τι γινεται,? τωρα με φιλους κ.λ.π λιγο δυσκολο με το γιο μου αν μεγαλωσει λιγο ακομη μπορει,  αλλα που χρονος , παιζω λιγο για χαλαρωμα ψυχολογικο μετα τη δουλεια να θυμηθω τα παλια οταν μαζευομασταν 3-4 σχεδον καθε μερα κ παιζαμε απο εποχες ps1 ακομη , παντως ευχαριστω .

πάτα spoony pizzas στο YouTube 

20 minutes ago, Bakogoal said:

πάτα spoony pizzas στο YouTube 

Τα χω δει ηδη ενταξει ο τυπος ειναι master .

Master δεν ξέρω αν είναι αλλά δείχνει πολλά πράγματα που άλλοι YouTubers ή τέλος πάντων άλλοι παικταραδες τα κρατάνε για την πάρτη τους.

Είναι ωραίος πάντως γιατί βοηθάει.

Το auto feint  στο on φέτος,μου φαίνεται πιο εύκολο να κάνω τριπλες.

Edited by Bakogoal

Δεν ξέρω πώς ειναι το παιχνίδι σε γραφικά στο PS4 αλλά στο PC είναι καταπληκτικό. Τέτοια λεπτομέρεια στα πάντα δεν την περίμενα.

Ηθελα να ρωτησω αν ξερετε σχετικα με τις αυθεντικες εμφανισεις σηματα σταδια , παιζει να ναι ετοιμα day one η θα πρεπει να πληρωνουμε για να τα χουμε αν ξερει καποιος λεει ευχαριστω.(Για πληρωμη ξερω πως γινεται αν ξερει καποιος αλλιως γιατι περυσι ειχαν βγαλει κ το ελληνικο πρωταθλημα αλλα πιο μετα οχι απο την αρχη)

6 minutes ago, Bakogoal said:

Master δεν ξέρω αν είναι αλλά δείχνει πολλά πράγματα που άλλοι YouTubers ή τέλος πάντων άλλοι παικταραδες τα κρατάνε για την πάρτη τους.

Είναι ωραίος πάντως γιατί βοηθάει.

Το auto feint  στο on φέτος,μου φαίνεται πιο εύκολο να κάνω τριπλες.

2 minutes ago, thanos45 said:

Ηθελα να ρωτησω αν ξερετε σχετικα με τις αυθεντικες εμφανισεις σηματα σταδια , παιζει να ναι ετοιμα day one η θα πρεπει να πληρωνουμε για να τα χουμε αν ξερει καποιος λεει ευχαριστω.(Για πληρωμη ξερω πως γινεται αν ξερει καποιος αλλιως γιατι περυσι ειχαν βγαλει κ το ελληνικο πρωταθλημα αλλα πιο μετα οχι απο την αρχη)

Εγω ειχα βαλει συνθετο το shoot κ πηγαινανε στο γαμο του καραγκιοζη , στο χειροκινητο (manual) ειναι πιο ενταξει για μενα .

6 hours ago, Bakogoal said:

Ρε μας πήραν στο ψιλό...κουφάλα φλοκι!

στο χαβαλε παντα ετσι; Γιατι το wehellas τοσα χρονια που γραφω και διαβαζω στανταρ ατομα το θεωρω σαν παρεα μου, οσο παθετικ και αν ακουγεται αυτο.
Μοιραζομαστε μια κ@βλα ολοι εδω μεσα, ανεξαρτητως στρατοπεδου και αποψης. Την κ@βλα για τα ποδοσφαιροπαιχνιδα. 
Οποτε με καταλαβαινετε και σας καταλαβαινω οταν διυλιζουμε τον κωνωπα και οταν ξενερωνουμε με το παραμικρο bug και γκρινιαζουμε, οταν ενθουσιαζομαστε σαν 10χρονα ενω ειμαστε 30+ οι πιο πολλοι εδω μεσα.
Και πραγματικα θα θελα να βλεπω βιντεακια με ματς μεταξυ των μελων να δω πως παιζουν, θα ηταν για μενα μια γνωριμια παραπανω και ας μην ξερω καν το πραγματικο τους ονομα και τι κανουν στη ζωη τους και ολα αυτα τα βαρετα και τυπικα.
Μπορει αν γνωριζομασταν μεσω των κλασσικων συναναστροφων (δουλεια, σογια, συμμαθητες κτλ) να μην χωνευαμε καθολου ο ενας τον αλλο, να μην ξεκινουσαμε ποτε διαλογο μεταξυ μας. Και να που ενα κοινο παθος ολο αυτο το λυνει.
Και να πω την αμαρτια μου κατι ακραια μελη οπως Hellenes και SkylosGr (ο οποιος μου εκανε μπουλινγκ και downvote με πολλαπλα προφιλ) ...που ξερω...αλλα μου λειπουν καπως απο το φορουμ. 

Edited by flokiman
  • Love 2
  • Like 1

Παίδες άσχετο, υπάρχει τρόπος να παίξεις online με φίλο το demo;

• Love 1

Αν τα λέτε σε πάρτυ πατάτε ταυτόχρονα να σάς βρει αντίπαλο είναι πολύ εύκολο

• Like 1

6 minutes ago, dani88dani said:

Παίδες άσχετο, υπάρχει τρόπος να παίξεις online με φίλο το demo;

Βάλτε ίδιες ρυθμίσεις στο χειριστήριο,βάλτε φίλτρο για ίδιες ρυθμίσεις,βάλτε και φίλτρο για καλή σύνδεση και πατήστε ταυτόχρονα να ψάξει.

Να μιλάτε σε chat και μόλις σας βρει,εφόσον βρει ταυτόχρονα εννοώ και τους δύο,πατήστε και κατά 99% θα παίξετε μαζί.

• Like 2

Το demo στο Steam έχει 230mb update. Μάλλον διόρθωσαν το lag που υπήρχε στo menu όταν έπαιζες online. Μπορεί να είναι placebo αλλά εμένα στα 2 παιχνίδια που έπαιξα μου φάνηκε ότι οι πάσες με πλάτη (όχι οι προωθημένες) έχασαν το error που είχαν. Εύχομαι να είναι απλά η ιδέα μου. Υπόψιν ότι παίζω ΡΑ1.

Μετα απο εξι μερες αποχη απο το ντεμο, το εβαλα δειλα ξανα σημερα (εχοντας πολυ καλες αναμνησεις)
Λοιπον με ξενισε η σπασμωδικη κινηση και παλι, θελει συνηθεια η οποια ερχετα μετα απο 10-20 ματς.
Κατα τα αλλα μου φανηκε πιο γρηγορο απο οτι το θυμομουν (υποψην στο steam βγηκε πατς 230 mb σημερα).
Αυτα.

Μην νομίζετε ότι άλλαξε κάτι, ζουν και βασιλεύουν οι καρφωτές πάσες από κάθε θέση και υπό οποιαδήποτε κλίση. Κάθε μέρα το βλέπω από τη πρώτη κιόλας μέρα που έσκασε η "ντεμάρα" (γέλιο της αρκούδας). Μην τρομάζετε πως χάθηκε η "αίγλη", όλο το χτικιό υπάρχει ακόμα, να βολοδέρνουν οι παίχτες με τη μπάλλα δίπλα ακίνητη και με το να διαλέγεις αμυντικό να τρέξει κοντά στον μπουκαδόρο κι εκείνος με το που επιλέγεται να σταματά στιγμιαία και να στέλνει για χόρτα όλη την ομάδα.

Μην μου ανησυχείτε, θα περάσουμε αξέχαστα και φέτος.

Ξημερώματα 14-8-2019: αίσχος αναίσχυντο (δεν ξέρω για μετά, αλλά δεν ελπίζω καθόλου).

• Like 1

4 hours ago, BasilhsGR said:

Το demo στο Steam έχει 230mb update. Μάλλον διόρθωσαν το lag που υπήρχε στo menu όταν έπαιζες online. Μπορεί να είναι placebo αλλά εμένα στα 2 παιχνίδια που έπαιξα μου φάνηκε ότι οι πάσες με πλάτη (όχι οι προωθημένες) έχασαν το error που είχαν. Εύχομαι να είναι απλά η ιδέα μου. Υπόψιν ότι παίζω ΡΑ1.

Κάνω quote τον ίδιο μου τον εαυτό γιατί μάλλον δεν είναι placebo. Παίζοντας κι άλλα παιχνίδια πέρα από το error στις one touch πάσες που πλέον είμαι πεπεισμένος ότι άλλαξαν με το update, αύξησαν και το game speed. Δεν ήταν έτσι, τουλάχιστον σε εμάς στο PC. Μπήκα και στο forum του Steam για να δω αν λένε και άλλοι όσα πιστεύω ότι άλλαξαν και βρήκα αρκετά θέματα να λένε ακριβώς τα ίδια.

Nice FIFA patch KONAMI πάνω που ήμουν έτοιμος να κάνω προπαραγγελία. Με αυτά που κάνουν δεν καταλαβαίνουν ότι δεν πρόκειται να κερδίσουν FIFA players αλλά θα χάσουν κιόλας από πάνω τους κλασικούς παίχτες του Pro; Για τους FIFAκηδες το παιχνίδι παραμένει αργό και sim, δεν τους κάνει.

• Like 1

Έχουν εντελώς διαφορετική φιλοσοφία τα 2 παιχνιδια. 

Στο fifa μπαίνεις πολύ πιο εύκολα περιοχή αλλά τα σουτ θέλουν προσοχή, κατάλληλη κλήση σώματος, κατάλληλη ενέργεια, κατάλληλο είδος σουτ,καταλληλη επιλογή γωνίας. 

Στο pes από την άλλη παιδεύεσαι πολύ να μπεις περιοχή (ιδίως από οργανωμένη επίθεση) αλλά αν το καταφέρεις, τα σουτ μετά "γράφουν" πολύ εύκολα. 

Αν το καλοσκεφτείς το δεύτερο είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα, όμως έχω αμφιβολία αν είναι ιδανικό για 1vs1. 

Και ενώ το pes 2020 είναι απίστευτα ρεαλιστικό παιχνίδι (sim) που θεωρώ ότι μετά από αυτό δεν μπορώ να επιστρέψω στο fifa) φοβάμαι πως παρά ειναι sim για 1vs1. 

Καλώς ή κακώς το 1vs1 "θέλει" και λίγο αρκεντιλα. Να μπορείς να τριπλαρεις τον αντίπαλο λίγο εύκολα (πολύ βασικό), να γίνεται λίγο γρήγορο παιχνίδι, να μπαίνουν αρκετά γκολ, να έχει λίγες δόσεις υπερβολής. Σε όλους τους τομείς 

Εξακολουθει να με προβληματίζει το pes στο θέμα  του να φαίνεται/κερδίζει ο καλύτερος παίχτης. Χθες κέρδισα σε 3 παιχνίδια συνεχόμενα 3-0 και είχα αμφιβολία αν ήμουν οντως καλύτερος. 

Στο fifa από το πρώτο λεπτό καταλαβαίνω ποσο καλός είναι ο αντίπαλος μου.

Edit : κάτι ακόμα. Δεν ξέρω γιατί αλλά δνε υπάρχει αδράνεια παιχτών πλέον σε ΚΑΝΈΝΑ παιχνίδι 

Edited by ACMILANGR
  • Like 1

10 hours ago, BasilhsGR said:

Κάνω quote τον ίδιο μου τον εαυτό γιατί μάλλον δεν είναι placebo. Παίζοντας κι άλλα παιχνίδια πέρα από το error στις one touch πάσες που πλέον είμαι πεπεισμένος ότι άλλαξαν με το update, αύξησαν και το game speed. Δεν ήταν έτσι, τουλάχιστον σε εμάς στο PC. Μπήκα και στο forum του Steam για να δω αν λένε και άλλοι όσα πιστεύω ότι άλλαξαν και βρήκα αρκετά θέματα να λένε ακριβώς τα ίδια.

Nice FIFA patch KONAMI πάνω που ήμουν έτοιμος να κάνω προπαραγγελία. Με αυτά που κάνουν δεν καταλαβαίνουν ότι δεν πρόκειται να κερδίσουν FIFA players αλλά θα χάσουν κιόλας από πάνω τους κλασικούς παίχτες του Pro; Για τους FIFAκηδες το παιχνίδι παραμένει αργό και sim, δεν τους κάνει.

Είναι σχετικά όσα λες Βασίλη,εγώ πχ το θέλω γρήγορο,υπάρχουν πολλές απόψεις και γούστα,άλλους κερδίζει και άλλους χάνει.

@ACMILANGR έχεις ps4;Aν θες να παίξεις με παικταρά,να δεις ό,τι exploit υπάρχει κτλ εδώ είμαι 😄...το ανεβάζω και youtube...να γουστάρει και ο @flokiman

Θα το κατεβάσω και εκεί bakogoal. Αν και Νουμπας στο pro γιστι όχι; να παίξουμε 

• Like 1

11 hours ago, BasilhsGR said:

ακριβως ετσι οπως τα λεει ο φιλος..δεν μπορεσαν δεν κρατηθηκαν τελικα ακουσαν το "κοινο" τους και του αλλαξαν τα φωτα μην το πω αλλιως.το κανανε ιδιο με το 19 στο ρυθμο στην ταχυτητα στις πασες στα κοντρολ ενα χαλι.καλα βεβαια δεν θα τα βαψω και μαυρα απλα κριμα..

• Like 1

39 minutes ago, ACMILANGR said:

Θα το κατεβάσω και εκεί bakogoal. Αν και Νουμπας στο pro γιστι όχι; να παίξουμε 

Ωραία,να μου πεις και πως σου φαίνεται σε σχέση με το XBOX ή με το PC,δεν ξέρω που το δοκίμασες.

Είμαστε φίλοι λογικά στο ps4,θα πέσει γέλιο...

Ανεβάστε και κανένα ματσάκι να δούμε. Λόγω διακοπών έχω μέρες να ασχοληθώ. Θέλω λίγο οφθαλμολουτρο. 

• Haha 1

31 minutes ago, Bakogoal said:

Ωραία,να μου πεις και πως σου φαίνεται σε σχέση με το XBOX ή με το PC,δεν ξέρω που το δοκίμασες.

Είμαστε φίλοι λογικά στο ps4,θα πέσει γέλιο...

Το παίζω στο pc. 

Έλα να σε δω. Να δούμε μπορείς να μου βάλεις πάνω από 5; σιγά να μην μπορείς. Αφού είμαι παιχταράς 

Edited by ACMILANGR
  • Haha 1