Jump to content
AkisVarg

eFootball PES 2020 DEMO-Εντυπώσεις,σχόλια και βαθμολογία

Βαθμολογήστε το Demo του eFootball Pes 2020 ανα τομεα  

72 members have voted

1. 1. Gameplay

2. 2. Ηχος/Ατμόσφαιρα

3. 3. Γραφικά

4. 4. Animations

5. 5. Φυσική παικτών

6. 6. Φυσική μπάλας

7. 7. Ποιοτητα Quick Online παιχνιδιων

8. 8. AI (τεχνητή νοημοσύνη)

9. 9. Χειρισμός

10. 10. Συνολική βαθμολογία

Recommended Posts

@Bakogoal

Δεδομένου ότι δεν ενδιαφέρεσαι για οτιδήποτε πιστεύω, δε ξέρω εάν έχει νόημα το παρακάτω, αλλά έστω:

Ναι, θεωρώ πως έχεις χάσει σε δύναμη γιατί δεν έχεις την εύκολη τρίπλα, το εύκολο one-touch το περσινό.
Όλους μας έχει επηρεάσει αρνητικά αυτή η αλλαγή αλλά οι παίκτες που το κάνανε συχνότερα και βασίζανε μεγάλο μέρος της ανάπτυξής τους, τους επηρεάζει περισσότερο. Είναι φυσιολογικό. Νομίζω ότι ανήκεις σε αυτή τη κατηγορία.

Όπως και να έχει, λες ο ίδιος ότι δεν απολαμβάνεις το 20 αλλά εγώ θυμάμαι ότι ούτε το 19 σου άρεσε όταν ο αντίπαλος ενεργοποιούσε το gegenpress.
Υποθέτω το ίδιο και για το PES18 που το gegenpress ήταν περισσότερο OP. Θυμάμαι λάθος;

Σίγουρα σου αρέσει γενικά το PES; 😛

Το να εύχεσαι να γίνει το παιχνίδι όπως πέρσι και να εναποθέτεις τις ελπίδες σου στους "professional players που παίζουν πάσα level3, μη χέσω" για μένα είναι κατάντια. Κανονικά πρέπει να καταργηθούν και τα level2, level3 και να μείνει μόνο το ποδόσφαιρο. Όποιος μπορεί ποδόσφαιρο, ας παίξει ποδόσφαιρο.
Και προσωπικά δίνω μεγάλο respect σε αυτούς που μπορούν και παίζουν full manual.

Edited by johnson

Ναι μου αρέσει το PES χωρίς exploits που αφήνει όμως τον καλό χειριστή να ξεχωρίσει.

Το gegenpress είναι για νουμπάδες που δεν ξέρουν άμυνα 😜...Φέτος ευτυχώς το έβγαλαν.

Το γεγονός πως χάνω σε δύναμη και με ρίχνει το φετινό gameplay πως το συμπέρανες;Από τα μεταξύ μας ματς;

Το γεγονός πως πέρυσι έπαιζα μόνο close control κτλ πως το συμπέρανες;Απο τα μεταξύ μας ματς;

Να ξέρεις πάντως είμαι σε try hard mode με σένα...δεν ξενερώνω και δεν σε αφήνω ποτέ,όταν αρχίζεις την γκρίνια...

Άσε με ρε φιλαράκι να χαρείς...άσε με στην ησυχία και στην αμπαλοσύνη μου.

Όχι άλλο κάρβουνο.σε παρακαλώ.

...άσε να το ξέρω εγώ (και το φετινό ποσοστό νικών που θα έχω...)πόση δύναμη έχασα...

Έχεις θράσσος πάντως...ή κάτι άλλο...

Επειδή καταλαβαίνω πως κρύβεις εντέχνως ειρωνεία,μην πω κάτι χειρότερο...στο post σου,δεν γουστάρω να συνεχίσεις την κουβέντα μαζί μου,μην χαλάσουμε το καλό φετινό κλίμα εδώ,κρίμα είναι.

Υπέθεσε ό,τι θέλεις,κράτα το για σένα...αν θες βέβαια γράψτο εδώ,να γελάσω και να διαφωνήσω.

Edited by Bakogoal
  • Like 2

Just now, Mean_Machine said:

Προσωπικά έτσι και το αλλάξουν εγώ δεν πρόκειται να ασχοληθώ φέτος ...Είναι το πρώτο ποδοσφαιράκι μετά από χρόνια που είναι τόσο ρεαλιστικό . Αυτό ζητούσαμε όλοι εδώ μέσα πέρυσι και κάθε χρόνο αν θυμάμαι καλά ...

Ζητούσαμε την αμεσότητα που έδινε το 18,το error στις πάσες και νερφάρισμα στο 1-2 και στο gegen,ζητούσαμε καλύτερο shielding...σωστά;Ξεχνάω κάτι;

Τα έκαναν όλα εκτός από την αμεσότητα του 18.

Τώρα στο demo έχουμε κανά δυο πραγματάκια ακόμη που θα διορθώσουν όπως είπαν...και οπωσδήποτε το super cancel...τι νόημα έχει να το λένε super cancel αν δεν τα ακυρώνει όλα;Αν ήταν να το λέγανε simple pass cancel ξέρω γω.

Το demo είναι γτπ και θα στο αποδείξω όταν παίξουμε φιλικά,θα σου πω μερικά πράγματα που με χαλάνε και δεν είναι δυνατόν να τα έχουμε όλη την χρονιά.Εγώ τουλάχιστον δεν τα αντέχω.

• Like 1

43 minutes ago, Bakogoal said:

Ναι μου αρέσει το PES χωρίς exploits που αφήνει όμως τον καλό χειριστή να ξεχωρίσει.

Το κάνει μια χαρά και τώρα αυτό. Αν θες εξήγησε μας πως ακριβώς δε σε αφήνει να ξεχωρίσεις.

Το gegenpress είναι για νουμπάδες που δεν ξέρουν άμυνα 😜...Φέτος ευτυχώς το έβγαλαν.

Αυτό είναι άποψη σου και δε θα επεκταθώ.
Ωστόσο και εγώ θεωρώ το level3 pass για νουμπάδες που δε ξέρουν να κάνουν πάσα. 😛
Δεν υποννοώ ότι εγώ παίζω πάσα 1, με 1 ξεκίνησα απλά μετά άρχισα να νιώθω μ@λ@κας αφού όλοι παίζετε 3.
Προσωπικά ακόμα και το 1 το θεωρώ αρκετά assisted.

Το γεγονός πως χάνω σε δύναμη και με ρίχνει το φετινό gameplay πως το συμπέρανες;Από τα μεταξύ μας ματς;

Ναι.

Το γεγονός πως πέρυσι έπαιζα μόνο close control κτλ πως το συμπέρανες;Απο τα μεταξύ μας ματς;

Δεν είπα πουθενα ότι έπαιζες μόνο με close control, είπα ότι χρησιμοποιούσες αρκετά, δηλαδή περισσότερο από τον μέσο παίκτη.

Να ξέρεις πάντως είμαι σε try hard mode με σένα...δεν ξενερώνω και δεν σε αφήνω ποτέ,όταν αρχίζεις την γκρίνια...

Και εγώ είμαι σε full try hard mode, για αυτό γουστάρω και παίζουμε.

Όσο για τη γκρίνια, ναι σίγουρα γκρινιάζω, άνθρωπος είμαι με συναισθήματα και για αυτό άλλωστε σου πρότεινα χθες αν τυχόν σε χαλάει αυτό, να μη μιλάμε πάντα σε συνομιλία όταν παίζουμε. Εγώ με τις δικές σου ακραίες αντιδράσεις, που δε θέλω καν να αναφέρω, τι μπορώ να κάνω;

Άσε με ρε φιλαράκι να χαρείς...άσε με στην ησυχία και στην αμπαλοσύνη μου.

Όχι άλλο κάρβουνο.σε παρακαλώ.

...άσε να το ξέρω εγώ (και το φετινό ποσοστό νικών που θα έχω...)πόση δύναμη έχασα...

Έχεις θράσσος πάντως...ή κάτι άλλο...

Πόσο θράσσος χρειάζεται για να εκφράσει κανείς την άποψη του για ένα βίντεο game. Δε κρίνεται η ζωή μου από αυτό. Την άποψη μου λέω και θα συνεχίσω να λέω. Και ο ετορίτο να ήσουν, άποψη θα είχα και θα την εξέφραζα.

Επειδή καταλαβαίνω πως κρύβεις εντέχνως ειρωνεία,μην πω κάτι χειρότερο...στο post σου,δεν γουστάρω να συνεχίσεις την κουβέντα μαζί μου,μην χαλάσουμε το καλό φετινό κλίμα εδώ,κρίμα είναι.

Καμία ειρωνία, ο καθένας έχει την οπτική του. Μιλάω στα ίσια.  Άλλωστε σε έχω ξεκάθαρα παραδεχτεί σαν παίκτη.
Και στα σοβαρά περιμένω απάντηση όταν σε ρωτάω αν και πως σου άρεσε το 18 και το 19 όταν ο αντίπαλος έπαιζε με gegenpress;

Υπέθεσε ό,τι θέλεις,κράτα το για σένα...αν θες βέβαια γράψτο εδώ,να γελάσω και να διαφωνήσω.

Αυτό μάλιστα, αυτό είναι σωστή ειρωνία, σίγουρα σε αυτό είσαι καλύτερος :)

Edited by johnson
  • Haha 1

44 minutes ago, Bakogoal said:

Ζητούσαμε την αμεσότητα που έδινε το 18,το error στις πάσες και νερφάρισμα στο 1-2 και στο gegen,ζητούσαμε καλύτερο shielding...σωστά;Ξεχνάω κάτι;

Τα έκαναν όλα εκτός από την αμεσότητα του 18.

Τώρα στο demo έχουμε κανά δυο πραγματάκια ακόμη που θα διορθώσουν όπως είπαν...και οπωσδήποτε το super cancel...τι νόημα έχει να το λένε super cancel αν δεν τα ακυρώνει όλα;Αν ήταν να το λέγανε simple pass cancel ξέρω γω.

Το demo είναι γτπ και θα στο αποδείξω όταν παίξουμε φιλικά,θα σου πω μερικά πράγματα που με χαλάνε και δεν είναι δυνατόν να τα έχουμε όλη την χρονιά.Εγώ τουλάχιστον δεν τα αντέχω.

Ξερεις οτι οι γνωμες μας για το προ ειναι κοντα.Εννοειται οτι συμφωνω για την αμεσοτητα αλλα αν ειναι να χαλασουν ολα τα αλλα για χαρη της αμεσοτητας τοτε οχι.Δεν εχει δα και το χαλι του 14 στο θεμα της αμεσοτητας.Ειναι κατι μεταξυ 15 και 16 επειδη τα θυμαμαι και τα επαιζα τοτε.Προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος με το demo ως τωρα.Το μονο μου προβλημα ειναι η αλλαγη του κερσορα που ειναι απο περυσι και το super cancel .

Αλλα επειδη ΚΟΝΑΜΙ ειναι και θα γκρινιαξουν παρα πολυ ολοι για το demo, το κανονικο θα ειναι αυτο που θες μην ανησυχεις.Και εγω θα παιξω βαρια βαρια μεχρι το Δεκεμβρη οπως περυσι.

1 minute ago, Mean_Machine said:

Ξερεις οτι οι γνωμες μας για το προ ειναι κοντα.Εννοειται οτι συμφωνω για την αμεσοτητα αλλα αν ειναι να χαλασουν ολα τα αλλα για χαρη της αμεσοτητας τοτε οχι.Δεν εχει δα και το χαλι του 14 στο θεμα της αμεσοτητας.Ειναι κατι μεταξυ 15 και 16 επειδη τα θυμαμαι και τα επαιζα τοτε.Προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος με το demo ως τωρα.Το μονο μου προβλημα ειναι η αλλαγη του κερσορα που ειναι απο περυσι και το super cancel .

Αλλα επειδη ΚΟΝΑΜΙ ειναι και θα γκρινιαξουν παρα πολυ ολοι για το demo, το κανονικο θα ειναι αυτο που θες μην ανησυχεις.Και εγω θα παιξω βαρια βαρια μεχρι το Δεκεμβρη οπως περυσι.

Θα είναι αυτό που θέλω;

Κατάλαβες τι θέλω;Δεν θέλω να χαλάσουν οι πάσες,έτσι όπως είναι τις θέλω,με το error τους κτλ.

Δεν θέλω να γίνει φλίπερ,είναι ένα δύο κλικ που πρέπει να γίνουν και θα είναι άψογο.

Θα γκρινιάξουν όπως λες,θα αλλάξει όπως κάθε χρόνο...το θέμα είναι να μην πάμε στο άλλο άκρο και έχουμε πάλι πινγκ πονγκ.

Τζόνσον,φίλε άστο...ή δεν καταλαβαίνεις πότε ειρωνεύομαι ή δεν θέλεις να καταλάβεις.

Όσο για την αλλαγή της στάσης μου και τα ξεσπάσματα μου,σαφώς δεν θυμάσαι πότε ξεκίνησαν,ούτε γιατί...όταν θυμηθείς θα τα πούμε(not).

Ο καθένας όπως του αρέσει... Απλά πράματα. 

2 hours ago, ACMILANGR said:

Για μένα τελείωσε το fifa. Το pes 2020 είναι ποδόσφαιρο. Όχι ping pong. 

Στο μεταξύ αν και Νουμπας εχω online 4-1-0. Βέβαια το πιο πιθανό είναι να έπεσα σε μέτριους παίχτες. 

Μάκη εσύ είσαι ρε? :icon_cool:(βάλε μας κάνα τραγούδι στο αλλο τοπικ:hehe:

Edited by AkisVarg

2 minutes ago, AkisVarg said:

Ο καθένας όπως του αρέσει... Απλά πράματα. 

Μάκη εσύ είσαι ρε? :icon_cool:(βάλε μας κάνα τραγούδι στο αλλο τοπικ:hehe:

Χάθηκα ε; 

😛

Βλέπω διχάζει το φετινό demo. 

Δεν το έχω λιώσει φέτος μιας και λείπω αρκετά, αλλά όσο έπαιξα μου άρεσε πολύ. 

Νομίζω κάθε γενναία αλλαγή θέλει και τον χρόνο της. Το προ φέτος ανήκει σε αυτή την κατηγορία. Δεν είναι ότι πρόκειται για εντελώς νέο παιχνίδι, αλλά πρέπει να συνηθίσουμε τις αλλαγές που έκαναν και να προσαρμοστουμε. Το τελικό σίγουρα θα είναι πιο άμεσο και πιο κοντά στο 2019 απ ότι το demo, αλλά θέλω να ελπίζω ότι θα κρατήσουν τα περισσότερα στοιχεία του παιχνιδιού. 

Στο 2019 είχε παραγίνει το κακό με το one touch football και με τις αλλαγές που έκαναν το περιορισαν αφάνταστα. Βλέπω τύπους να προσπαθούν να παίξουν φλιπερακι όπως πέρυσι και να μη τους βγαίνει και με χαροποιεί. 

Επίσης οι διαφορά δυναμικότητας στις ομάδες είναι πιο εμφανής από πέρυσι. Πήρα τις προάλλες boca juniors και δυσκολεύτηκα ιδιαίτερα απέναντι στη juventus. Αναγκαζόμουν να κάνω βιαστικές πάσες και οι περισσότερες κατέληγαν στο κενό. Μέτα άρχιζα να παίζω περισσότερο με σώμα και να σιγουρευω τις πάσες μου με καλύτερα αποτελέσματα. 

• Like 1
  • Thanks 1

Bakos k Johnson πληρώνεστε για κάθε ποστ;δεν υπάρχει αλλιώς εξήγηση ,δεν θα μας τρελάνετε εσείς.διαλεχτε πλευρά σας αρέσει ή όχι;

• Haha 1

για μενα ειναι οτι καλυτερο εχω παιξει,οτι πιο ρεαλιστικο και νομιζω οτι φετος ξεχωριζει ο καλος παιχτης απο τον μετριο

ελπιζω να μην πειραξουν τιποτα οσον αφορα το gameplay και να φτιαξουν μονο καποια bugs που εχει

και μονο που σκεφτομαι να φτιαχνω σιγα σιγα ομαδα στο myclub με αυτον τον χειρισμο που εχει το παιχνιδι φτιαχνομαι τρελα

• Like 2

43 minutes ago, Bakogoal said:

Τζόνσον,φίλε άστο...ή δεν καταλαβαίνεις πότε ειρωνεύομαι ή δεν θέλεις να καταλάβεις.

Όσο για την αλλαγή της στάσης μου και τα ξεσπάσματα μου,σαφώς δεν θυμάσαι πότε ξεκίνησαν,ούτε γιατί...όταν θυμηθείς θα τα πούμε(not).

μαν μου, για να μη κάθομαι να μυρίζω τα νύχια μου, αυτό αποτελεί σοβαρή απάντηση και το δηλώνω.

Δε γίνεται να γίνει διάλογος με εκφράσεις τύπου "δε με ενδιαφέρει η άποψη σου" και "γράψτο εδώ να γελάσω".
Το κάνεις συνέχεια. Ακόμα και όταν παίζουμε το κάνεις, "άστο δε καταλαβαίνεις" μου λες, λες και ξεκίνησα χθες να παίζω.
Δε καταλαβαίνεις ότι προσβάλεις τον συνομιλητή;
Στη τελική, συγγνώμη κιόλας αλλά γιατί δε κάνεις μια λίστα με τα άτομα που σε ενδιαφέρει η άποψή τους;

Εδώ είναι φόρουμ, το ότι απαντάω σε σένα δε σημαίνει ότι θα το δεις μόνο εσύ.
Αν έχεις κάτι να πεις, βγαίνεις και το λες χωρίς τελίτσες. Είναι απλό.

Ακόμα περιμένω απάντηση για το gegenpress και το πόσο σου άρεσε το 18 και το 19. Θα απαντήσεις ή "δε καταλαβαίνω πάλι" ;

PS προς όλους.
με τον bako εχουμε αναπτύξη σχέση αγάπης-μίσους γιατί είμαστε τρομερα ανταγωνιστικοί και τα παιχνίδια μας είναι επιπέδου τελικού τσαμπιο λι.
Κανονικά πρέπει να κάνουμε λαιβ στριμι και να βλέπετε με ποπ κορν στο χέρι.
Πλάκα κάνω, αλλά σοβαρά τώρα, είναι ματσάρες στα κόκκινα. :)

Edited by johnson

18 minutes ago, Tolaras said:

Bakos k Johnson πληρώνεστε για κάθε ποστ;δεν υπάρχει αλλιώς εξήγηση ,δεν θα μας τρελάνετε εσείς.διαλεχτε πλευρά σας αρέσει ή όχι;

Μου αρέσει, μη με βλέπεις που εκφράζω έντονα τα παράπονά μου όταν το κάνω. Προσπαθώ να κρατάω το πήχη ψηλά.
Το demo του 20 είναι σίγουρα καλύτερο του 19. Αν υπήρχαν άλλοι johnson εδώ μέσα, εγώ θα ήμουν πιο light.

Edited by johnson

Μα δεν θέλω διάλογο μαζί σου, τι δεν καταλαβαίνεις; 

Με το ζόρι διάλογο; 

Εδώ σου βάζω γκολ με τον Παπασταθοπουλο σου στα δύο μέτρα από την μπάλα,όλη σου η άμυνα είναι αλλού για αλλού και σε ακούω να λες "μα καλά,πως είναι δυνατόν να περνάει η μπάλα "

Χθες εκτελεις φάουλ με πάσα από το ένα cb στο άλλο...κλεβω τρέχοντας με R1-R2 και λες "αυτά στο 19 δεν γίνουν ποτέ " σου εξηγώ πως το έκανα συχνά στο 19 όταν έπαιζα με τύπους που δεν περίμεναν πως θα τρέξω στον χώρο...και επιμένεις πως δεν γινόταν στο 19.

Ε φτάνει,δεν έχουμε απλά διαφορετικές απόψεις,είναι κάτι άλλο αυτό μαζί σου.

Σου απάντησα για το 18 και 19 και ξαναρωτας τώρα...ε ρε φίλε μόνο αποσιωπητικά θα βάλω για πάρτη σου...

Ξαναλέω λοιπόν πως με τύπους που δεν βγάζω άκρη,δεν θέλω να κάνω διάλογο.

Ορίστε και η λίστα που ζήτησες 

Λίστα : Johnson

Εγω πάντως αλάνια μου το δηλώνω ότι πρώτα θα το νοικιάσω πριν το πάρω διότι φοβάμαι τις μεγάλες αλλαγές στο τελικό παιχνίδι.... ας τρώω ξύλο από είτε από com είτε από άλλους ονλαιν κλπ φτάνει να ευχαριστιεμαι τα ματς... Κ λίγο αυτή η πρόκληση ας πούμε του να μάθω νέα πράγματα μ εξιταρει στο να ψαχτω κλπ😎

Edited by AkisVarg
  • Like 3

26 minutes ago, Bakogoal said:

Μα δεν θέλω διάλογο μαζί σου, τι δεν καταλαβαίνεις; 

Με το ζόρι διάλογο; 

Εδώ σου βάζω γκολ με τον Παπασταθοπουλο σου στα δύο μέτρα από την μπάλα,όλη σου η άμυνα είναι αλλού για αλλού και σε ακούω να λες "μα καλά,πως είναι δυνατόν να περνάει η μπάλα "

Παίζουμε σχεδόν 1 μήνα, αυτό έγινε στο τελευταίο/προτελευταίο παιχνίδι χθες.

Η μπάλα περνάει από 3 σώματα, 1 εκ των οποίων ο Pogba που σηκώνει τα πόδια για να περάσει ενώ το παιχνίδι δε μου δίνει ποτέ τον αμυντικό για να κόψω.
Προφανώς εκνευρίστηκα, δεν μου δόθηκε ποτέ η ευκαιρία να κόψω μια πάσα που αν είχα τον παίκτη ίσως, δε θα μάθουμε ποτέ στα σίγουρα, να έκοβα.

Και στο δήλωσα ξεκάθαρα, μπράβο για τη πάσα, αλλά κατά την άποψη μου τέτοια γκολ δε μπαίνουν στη πραγματικότητα με τόσα κορμιά εκεί γύρω και να μην υπάρχει ένας αμυντικός να κάνει κίνηση στη μπάλα. Κλασσικό PES goal, δε καταλαβαίνω γιατί χαλάστηκες αφού σου είπα μπράβο για τη πάσα. Τι άλλο ήθελες ακριβώς; Να μην εκφέρω άποψη καθόλου;

Χθες εκτελεις φάουλ με πάσα από το ένα cb στο άλλο...κλεβω τρέχοντας με R1-R2 και λες "αυτά στο 19 δεν γίνουν ποτέ " σου εξηγώ πως το έκανα συχνά στο 19 όταν έπαιζα με τύπους που δεν περίμεναν πως θα τρέξω στον χώρο...και επιμένεις πως δεν γινόταν στο 19.

Αυτό που σου εξήγησα είναι ότι στο PES19 υπάρχει αόρατο τοίχος που κάνει limit την απόσταση που μπορεί ένας αντίπαλος παίκτης να πλησιάσει στα στημένα.
Αυτό το αόρατο τοίχος, είτε δεν υπάρχει στο 20, είτε είναι μικρότερο. Έχω παίξει αρκετά το 19 ώστε μηχανικά να υπολογίζω πότε είναι safe να κάνω τη πάσα. Τέτοια γκολ στο 19 έχω πάψει να δέχομαι, 1 μήνα παίζουμε σχεδόν, πόσα τέτοια έχεις βάλει;

Το κακό είναι ότι σου είπα ξεκάθαρα: αν έχω άδικο δεν έχω πρόβλημα να το παραδεχτώ. Πάμε στο 19 να δοκιμάσουμε και πάμε και στο 20 να δοκιμάσουμε. Σου ακούγεται παράλογο; τόσο παράλογο ώστε να κάνεις σερι τακλιν για κοκκινες, να βάζεις αυτογκόλ σε πόσα παιχνίδια και στο τελος αποκορύφωμα χθες rage quit; Είναι δυνατόν; Παιδάκι είσαι;

Έχεις μόνιμα το attitude "σίγουρα έτσι είναι". Ε οκ ρε μαν, πάμε να το δούμε αν είναι έτσι. Τι σου ζήτησα στη τελική. Ιδού η Ρόδος.

Σου απάντησα για το 18 και 19 και ξαναρωτας τώρα...ε ρε φίλε μόνο αποσιωπητικά θα βάλω για πάρτη σου...

Η τελευταία ενημέρωση που έχω από εσένα είναι ότι δε σου αρέσει το 19 με gegenpress και τώρα λες ότι το 20 ελπίζεις να έρθει πιο κοντά στο 19.
Και ξαναρωτάω: σου αρέσει το 19 ή όχι; (το παιχνίδι έχει gegenpress, τι να κάνουμε τώρα).

Ξαναλέω λοιπόν πως με τύπους που δεν βγάζω άκρη,δεν θέλω να κάνω διάλογο.

Ορίστε και η λίστα που ζήτησες 

Λίστα : Johnson

Ευχαρίστως μπαίνω σε οποιαδήποτε τέτοια λίστα.

Έχω μάθει στη ζωή μου (να προσπαθώ):

- να παραδέχομαι αν κάνω λάθη
- να διπλοεπιβεβαιώνω πριν πω κάτι
- να μη προσβάλω τον συνομιλητή μου, πόσο μάλλον όταν έχω σχεδόν καθημερινή επικοινωνία μαζί του και για τόσες ώρες
- να δίνω τα συγχαρητήρια μου όποτε νιώθω ότι κάποιος τα αξίζει. Αν μη τι άλλο, σε αυτό το φόρουμ, μέχρι τώρα είχα πει τα καλύτερα για σένα
- να παραθετω αποψεις με οσο το δυνατον περισσοτερο βασιμα επιχειρηματα
- και να συγχωρω γιατι ολοι κανουμε λαθη με πρωτο και καλυτερο εμενα

Συγγνωμη εχω αποψη και την εκφραζω ελευθερα και αν εχω αδικο, σε οτιδήποτε, θα βγω να πω ξανα μανα συγγνωμη.
Ας κρίνει ο κόσμος τα υπόλοιπα.-

Edited by johnson

Ε ναι ρε Άκη,αυτή είναι η πιο σωστή αντιμετώπιση.

Το θέμα είναι να γουστάρεις το παιχνίδι.

Oσο για σένα Johnson,τα πράγματα που γράφεις γίνονται μόνο στον δικό σου κόσμο.

Η πάσα ήταν ξεκάθαρη όπως ξεκάθαρα είναι οσα γκολ τρως και μου πρηζεις τα συκωτια με την γκρίνια . Ακόμη και τώρα πιστεύεις πως είχε πολλούς παίκτες εκεί που έκανα την πάσα...δεν παίζεσαι ρε φίλε,τι διάλογο να κανω.

Rage quit έκανα από το party γιατί δεν άντεχα να σε ακούω να μιλάς και να λες αυτά που λες,δεν έκανα από το game.Tα tackles που έκανα,και πολλά άλλα που ούτε καν έπαιρνες χαμπάρι...τα έκανα επειδή δεν άντεχα την γκρίνια και όσα έλεγες . Λέω να μην του τη χαλάσω...κάνε κάνα τακλιν μπας και βρει χώρο και βάλει κάνα γκολ να έρθει στα ίσα του...βαρα κάνα σουτ από όπου να ναι...πάτα τετράγωνο μπας και βρει χώρο...και πολλά άλλα τέτοια χαζά έκανα μαζί σου . Rage quit από το party λοιπόν,δεν έχει νόημα να χαλιεμαι εγώ για σένα,γιατί χαλαστηκα πάρα πολύ αυτές τις φορές που έλεγες όσα έλεγες...

Πάμε ξανά στο 19 και στο 18...λοιπόν το 18 το γούσταρα ήταν άμεσο,το 19 οκ,τίμιο...με το gegenpress  να είναι op του κέρατα,διαφωνείς βέβαια,αν και τώρα που δεν είναι op το παραδεχεσαι (;)

Όσο για το αν μπορώ να κλέψω την πάσα στο 19...τι να σου πω ρε φίλε,ναι μπορώ,ακόμη και από τον gk που έκανε πάσα μετά από offside την έπαιρνα . Τι να δοκιμάσω; 

Ας γράψει κάποιος εδώ που το έχει κάνει ή το έχει πάθει . Το ύφος του ξερολα που δεν ξέρει την τύφλα του το έχεις εσύ,όχι εγώ . Δύο βδομάδες τώρα άκουσα απίθανα πράγματα από σένα,στα εξήγησα και εκεί εσύ...τα δικά σου.

Δεν υπάρχει νόημα για διάλογο . Αν είσαι τόσο καλός άνθρωπος που συγχωρείς και συμπονας τους άλλους,τότε κάνε μου μια χάρη,ΆΣΕ ΜΕ ΣΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΜΟΥ.

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΙΣΘΗΣΙΟΓΟΝΑ.

Δεν γίνεται να είναι μαύρο και να το βλέπεις άσπρο,σε κάθε φάση που σου εξηγώ πως κάνεις λάθος...

Edited by Bakogoal
  • Like 1

15 minutes ago, AkisVarg said:

Εγω πάντως αλάνια μου το δηλώνω ότι πρώτα θα το νοικιάσω πριν το πάρω διότι φοβάμαι τις μεγάλες αλλαγές στο τελικό παιχνίδι.... ας τρώω ξύλο από είτε από com είτε από άλλους ονλαιν κλπ φτάνει να ευχαριστιεμαι τα ματς... Κ λίγο αυτή η πρόκληση ας πούμε του να μάθω νέα πράγματα μ εξιταρει στο να ψαχτω κλπ😎

Κ εγω αυτο φοβάμαι. Ειδικα μετά το 18 που ειχε άλλη beta, αλλο demo,  άλλο τελικό,  αλλά και το περσινό που μετα κ το 6ο datapack απειχε ετη φωτός από το Demo, ειμαι πολυ μαγκωμενος. Αφου σκέφτομαι για πρώτη φορα, να μην το σβήσω φετος το demo , για να κανω συγκριση το Μάιο. 

• Like 2

1 hour ago, slamsoze said:

Κ εγω αυτο φοβάμαι. Ειδικα μετά το 18 που ειχε άλλη beta, αλλο demo,  άλλο τελικό,  αλλά και το περσινό που μετα κ το 6ο datapack απειχε ετη φωτός από το Demo, ειμαι πολυ μαγκωμενος. Αφου σκέφτομαι για πρώτη φορα, να μην το σβήσω φετος το demo , για να κανω συγκριση το Μάιο. 

Δεν υπάρχει πιθανότητα το demo να μοιάζει με το full game.

Δεν έχει συμβεί ποτέ από το 2010 από όσο θυμάμαι.

Πάντα το demo  είναι πιο ελεύθερο και ευχάριστο.

@john2906 όλα τα γκολ χάλια ρε φίλε αλλά το πρώτο και το τελευταίο πιο χάλια από όλα!😂πλάκα κάνω,γκολαρες είναι!που πατάς και sad!

Edited by Bakogoal
  • Sad 1

2 hours ago, Bakogoal said:

Θα είναι αυτό που θέλω;

Κατάλαβες τι θέλω;Δεν θέλω να χαλάσουν οι πάσες,έτσι όπως είναι τις θέλω,με το error τους κτλ.

Δεν θέλω να γίνει φλίπερ,είναι ένα δύο κλικ που πρέπει να γίνουν και θα είναι άψογο.

Θα γκρινιάξουν όπως λες,θα αλλάξει όπως κάθε χρόνο...το θέμα είναι να μην πάμε στο άλλο άκρο και έχουμε πάλι πινγκ πονγκ.

Δυστυχώς μπορεί να πάμε στο άλλο άκρο αν γίνει πιο άμεσο που για εμένα το τονίζω δεν έχω πρόβλημα με την αμεσότητα του demo ως έχει .Ίσα ίσα που τη θεωρώ και λίγο καλύτερη από πέρυσι ..Τεσπα θα δούμε .Ενας μήνας ακόμα υπομονή 

• Like 1

Κυριάκο καταλαβαίνω πως το λες ότι δεν σου αρέσει... Αλλά έμπειρος είσαι οπότε θα μάθεις τα κόλπα... σ ένα μήνα που θα ζωγραφίζεις πάλι θα λες άλλα, ξερω🤭😎

Τώρα για το ότι αρπάζεστε στο τσατ έχει κ αυτό το γούστο του.. εδώ τα κάνω εγώ ακόμα που μαι πιο μεγάλος-αυτή είναι η φάση.. είναι υγιες να ξεδινουμε με κάτι που μας αρέσει ειδικα... Παλια(τα χουμε πει) φεύγαμε από τα σπίτια όταν στραβωναμε-κολλητοι κι έτσι... Μετά από λίγο να το κουδούνι κ πίσω κ ο άλλος μας περίμενε με την βιντεοκάμερα στο χερι :thumbsup::hehe:

Edited by AkisVarg
  • Like 1
  • Haha 2

55 minutes ago, john2906 said:

παρτε μερικα γκολακια να χαλαρωσετε γιατι θα φυγω για μερικες μερες και θα σας λειψω!

Τρίπλες πως γίνονται;

Σορυ αν ακούγεται πολύ Noob αυτό

edit: κάτι βρήκα σε tutorials

Edited by ACMILANGR