Jump to content
AkisVarg

eFootball PES 2020 DEMO-Εντυπώσεις,σχόλια και βαθμολογία

Βαθμολογήστε το Demo του eFootball Pes 2020 ανα τομεα  

71 members have voted

1. 1. Gameplay

2. 2. Ηχος/Ατμόσφαιρα

3. 3. Γραφικά

4. 4. Animations

5. 5. Φυσική παικτών

6. 6. Φυσική μπάλας

7. 7. Ποιοτητα Quick Online παιχνιδιων

8. 8. AI (τεχνητή νοημοσύνη)

9. 9. Χειρισμός

10. 10. Συνολική βαθμολογία

Recommended Posts

6-1

3-0

5-0

3-2

6-0 

Το παιχνίδι έχει άμυνα που λειτουργεί αρκεί να καταλάβεις την λογική της,δεν διαφέρει από τα 18-19 που είχα λιώσει.

Στην επίθεση είναι πιο ελεύθερο και έχει πασες που δεν περνούσαν στα προηγούμενα pes,πιστεύω πως θα το χαλάσουν όμως...όπως κάθε χρόνο το full είναι πιο σφιχτόκωλο.

Τελικά το close control βολεύει,κάνουν φοβερές τριπλιτσες οι παίκτες.

Δεν ξέρω αν οι άλλοι μου έβαλαν gegenpress αλλά εγώ έβαλα και δεν είδα μεγάλη διαφορά...μακάρι.

Edited by Bakogoal
  • Like 2

Η αλλαγή παίκτη στον κέρσορα παραμένει ανέκδοτο.

Υπάρχει πολύ error στα πάντα, πολύ θετικό βέβαια, μέχρι φυσικά να βρεθούν τα "κόλπα" και τα πάντα να γίνουν ρομποτικώς εύστοχα.

Ποικιλία στα γκολ φτωχότερη..... πιστεύω θα φανεί πάρα πολύ μέσα στη σεζόν αυτό (σουπερ αρνητικό).

Τζατζαρίσματα, διεκδικήσεις, τουρλουμπούκια απλά απολαυστικά.. βλέπεις κορμιά να μάχονται.. μέχρι να τα σιχαθούμε κι αυτά

Contrast, φωτισμός, χρώματα πολύ ανώτερα.

Αργό τέμπο (θετικό), μπάλλα που σπινάρει ακατάπαυστα χωρίς απόλυτα να πλησιάζει τη πραγματικότητα,  κόντρες που δεν κερδίζονται τελεσίδικα ποτέ, πρώτη επαφή στη μπάλλα με πολύ διαφορετική αίσθηση (ειδικά αν τη βρεις έχοντας ο παίκτης ταχύτητα, η μπάλλα του φεύγει πολύ μακριά).

Γενικά αφήνει άλλη αίσθηση απο τα 17, 18, 19, αλλά ταυτόχρονα και πολύ όμοιο.

Edited by sonofmook
  • Like 2

Το close control πως γινεται; Και οι ντριμπλες; Δεν το εχω δει ακομα. Αυριο θα το κατεβασω

• Like 1

Μέχρι τώρα:

+ Περισσότερο error που είναι πιο κοντά στο ρεαλισμό (πάσες, σουτ, σέντρες, κοντρόλ, διωξίματα, πράματα που 95/100 φορές έπιαναν στο 19, εδώ πιάνου 85/100 φορές)
+ Το one-touch και το gegenpress είναι ακόμα εδώ αλλά σίγουρα nerfed
+ Κεφαλιές πιο εύκολες

- Τερματοφύλακες που δημιουργούν κίνδυνο (σχεδόν) από το πουθενά, πχ. σε άκυρες σέντρες πετάγονται να διώξουν τη μπάλα (κάτι που μπορεί να φαίνεται ωραίο στο μάτι) αλλά απλά βάζουν τον αντίπαλο στο παιχνίδι μετά από φανερά αποτυχημένη σέντρα
- Η διαφορά γρήγορου και αργού παίκτη είναι πιο μεγάλη από ποτέ. Σε ένα παιχνίδι που σχεδόν όλες οι ομάδες έχουν κάποιους γρήγορους επιθετικογενής παίκτες ενώ οι γρήγοροι αμυντικοί είναι άφαντοι, θα προσπαθήσει αρκετός κόσμος να παίξει αρκετά με τρεξίματα.
- Δεν διορθώσαν τις εύκολες πάσες στο κουτί, ούτε βγαίνει έγκαιρα ο τερματοφύλακας να καθαρίσει σε περιπτώσεις που η μπάλα είναι στο χορτάρι και το παιχνίδι θεωρεί ότι είναι στη δική σου κατοχή ενώ είναι 100% διεκδικήσιμη από γρήγορα ερχόμενο αντίπαλο επιθετικό παίκτη -> καταλήγει πάντα σε εύκολο χαζό γκολ.
- Ακόμα αλλάζει μόνος του ο κέρσορας ενώ αμύνεσαι (απαράδεκτο), δε φαίνεται να έχουν δουλέψει καθόλου την αλλαγή παίκτη. Προσωπικά θεωρώ ότι είναι επίτηδες χαλασμένη καθώς με την αλλαγή παίκτη μπορεί εύκολα να καθοριστεί η πορεία ενός παιχνιδιού (κυρίως myClub scripting) -> ένα κόρνερ, κακή αλλαγή παίκτη από τον υπολογιστή στον αέρα που ποτέ δε ζήτησες -> έφαγες γκολ έτσι απλά.

Δεν έχω αποφασίσει αν μου αρέσει το νέο στυλ ντρίμπλας, close control και physical play. Είναι διαφορετικά, δεν μπορώ ακόμα να κρίνω αν μου αρέσουν ή όχι από τα αντίστοιχα του PES19.

Από αυτά που έχω δει μέχρι τώρα, πιστεύω πως το PES2020 είναι περισσότερο αλλαγμένο από το PES2019 σε σχέση με τις αλλαγές που έφερε το PES2019 σε σχέση με το PES2018. Δε μπορώ από τώρα να κρίνω αν είναι για το καλύτερο ή το χειρότερο.

Edited by johnson
  • Like 2

4 hours ago, polakis said:

Το close control πως γινεται; Και οι ντριμπλες; Δεν το εχω δει ακομα. Αυριο θα το κατεβασω

Κάποιος  ?

3 hours ago, north1980 said:

Κάποιος  ?

Με τον δεξί μοχλο . Κράτησε τον προς μια κατεύθυνση και άσε τον αριστερό.

Φάτσα στο αντίπαλο τέρμα με το R1 κρατημενο.

Αφήνεις μπάλα κάτω από τα πόδια με το R2.

• Like 1

Λιιιγο που έπαιξα έχω να πω σαν πρώτη αίσθηση μου άφησε αρκετά θετικά, βέβαια δύο ματς έκανα μόνο.... μπήκα ονλαιν κ δε μπορεσα να παίξω διότι έκανε πάνω από λεπτό να βρει αντίπαλο κ με το που έβρισκε ελεγε το ματς ακυρώθηκε, μάλλον δεν δεχονταν οι άλλοι να παίξουν μαζί μου(ισως φαινόταν χάλια η σύνδεση μου)..επίσης σε αυτό το λιιιγο που είπα ότι είδα, προσεξα(ενοχλήθηκα δηλ) ότι παραμένει ψιλοχαλια η σωστή αλλαγή παικτη...... επίσης τέλος να πω για τα πολύ καλά γραφικά.... το βραδάκι θα το ψάξω! 

Edited by AkisVarg

Παίδες άσχετο, τι κόλλημα έχει η Κοναμι με το σκοτάδι γενικά;
Στις αρχικές ρυθμίσεις, αν ρυθμίσω αντίθεση και φωτεινότητα με βάση αυτά που προτείνει, είναι σα να πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο το γήπεδο... 😋

Μου αρέσει πολύ το ντεμο.Σιγουρα θα το αγοράσω το παιχνίδι. Από το 17 και μετά τα Pes είναι πολύ καλά. Στο 18 με είχε χαλάσει λίγο η άμυνα,αλλά εδώ βλέπω ότι η άμυνα λειτουργεί μια χαρά όπως στο 19.Πολύ καλό το ότι αποθηκεύονται οι ρυθμίσεις και τα συστήματα μας σε οποιαδήποτε ομάδα.Εχει να φάει πολύ λιώσιμο το ντεμο μέχρι της 10 Σεπτεμβρίου.

Βλέπω ανανεωμένο μενού, πιο ζωντανά χρώματα,βελτιωμένη κίνηση παικτών πιο φυσική, φιφα στυλ.Αυτο που λένε ρομποτικό πολλοί, για μένα δεν υπάρχει το ρομποτικό από το 14 έτσι κι αλλιώς, αλλά βλέπω στο ντεμο ακόμα πιο βελτιωμένη κίνηση.

Γενικά δεν τα ψιλοκοσκινιζω πολύ. Το παιχνίδι είναι σούπερ τα 3-4 τελευταία χρόνια. Θα το πάρω όπως και το φιφα.Pes για 5-6 μήνες τον χρόνο και φιφα για 2-3.Μάλλον έτσι θα με πάει και φέτος.

Δεν έχει κόσμο ακόμα στο ονλαιν.Ο κόσμος ακόμα το κατεβάζει.  

Από που να αρχίσεις και που να τελειώσεις πάλι φέτος.

Αρχικά, κανείς βλέπω δεν έχει σχολιάσει τα 5λεπτα; Μα 5λεπτα;; Αν δε με απατά η μνήμη μου το λιγότερο ήταν πέρυσι με 7λεπτα ή κάνω λάθος;

Πάμε στο παιχνίδι. Είχα πει ότι οπτικά είναι ίδιο με το 19 και αυτή η άποψη μου δεν άλλαξε, αλλά ΜΟΝΟ για το οπτικό κομμάτι. Παικτικά καμία σχέση.

Πάρα πολύ μεγάλη ομοιότητα με το 17 και ειδικότερα με το ντέμο του 17. Με το που άλλαξα την πρώτη πάσα το ένιωσα, στο feeling της πάσας, της μπάλας, στο βάρος της και στο βάρος του παίκτη. Και στο σουτ επίσης. Αίσθηση 17. Τα έχω λιώσει όλα τα προ αυτής της γενιάς οπότε αυτές οι μνήμες μου έρχονται με τη μία.

Έπαιξα 6-7 παιχνίδια εναλλάσοντας όλες τις μεγάλες ευρωπαϊκές στο σουπερσταρ. Γκολ με το σταγονόμετρο και απ'τις δύο μεριές. Τόσο ακίνδυνη cpu δε θυμάμαι ποτέ στο σουπερσταρ, ειδικά εκτός έδρας. Γηπεδούχος κάτι έκανε, αλλά όχι τίποτα τρελά απειλητική.

Αυτό που λέτε αρκετοί ότι ξεχωρίζει ο γρήγορος απ'τον αργό σα να το παρατήρησα κι εγώ. Αλλά μην ξεχνάμε ότι είναι ντέμο και φιλικά.

Κεφαλιές δεν θα τις πω πιο εύκολες, αλλά γίνονται πιο συχνά, χωρίς απαραίτητα να καταλήγουν σε γκολ.

Ατμόσφαιρα στο γήπεδο της Μπάγερν με τον ύμνο, μαγεία.

Γραφικά ίδια με πέρυσι. Κάτι έχουν πειράξει στο motion blur πάλι, για να φαίνονται λίγο διαφορετικοί οι παίκτες στα κοντινά, οκ είναι και scanned καινούριοι οι περισσότεροι αλλά μέχρι εκεί.

Πάμε τώρα και στο τραγικό του πράγματος. Την αλλαγή των κουμπιών. Άντε και η αλλαγή στο πέρασμα κάτω απ'τα πόδια με το R2 ΙΣΩΣ και να συνηθίζεται. Η αλλαγή στο close control απ'το R2 στο δεξιό μοχλό ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ με τίποτα για εμάς που το καίμε χρόνια κι αν δεν υπάρξει επιλογή αλλαγής αυτού του πράγματος στο full game κλάφ'τα Χαράλαμπε.

Σαν πρώτη εντύπωση, αυτό που έπαιξα δεν πιάνει μία μπροστά στο 19. Αλλά είναι ντέμο. Και όλοι ξέρουμε ότι κονάμι είσαι, οπότε κλάιν, το τελικό δεν θα έχει καμία σχέση.

Μπερδεμένος με την πρώτη εντύπωση αλλά σε καμία των περιπτώσεων δε θα το έλεγα κακό ή κατώτερο του 19

Εχει καλά στοιχεία, θα δείξει στην πορεία, τα γραφικά είναι καλύτερα από περυσι

Κάμερα έβαλα την δυναμική ευρυγώνια πειραγμένη  στα πρώτα 20 δεύτερα

1 hour ago, Tacchinardi said:

Από που να αρχίσεις και που να τελειώσεις πάλι φέτος.

Αρχικά, κανείς βλέπω δεν έχει σχολιάσει τα 5λεπτα; Μα 5λεπτα;; Αν δε με απατά η μνήμη μου το λιγότερο ήταν πέρυσι με 7λεπτα ή κάνω λάθος;

Πάμε στο παιχνίδι. Είχα πει ότι οπτικά είναι ίδιο με το 19 και αυτή η άποψη μου δεν άλλαξε, αλλά ΜΟΝΟ για το οπτικό κομμάτι. Παικτικά καμία σχέση.

Πάρα πολύ μεγάλη ομοιότητα με το 17 και ειδικότερα με το ντέμο του 17. Με το που άλλαξα την πρώτη πάσα το ένιωσα, στο feeling της πάσας, της μπάλας, στο βάρος της και στο βάρος του παίκτη. Και στο σουτ επίσης. Αίσθηση 17. Τα έχω λιώσει όλα τα προ αυτής της γενιάς οπότε αυτές οι μνήμες μου έρχονται με τη μία.

Έπαιξα 6-7 παιχνίδια εναλλάσοντας όλες τις μεγάλες ευρωπαϊκές στο σουπερσταρ. Γκολ με το σταγονόμετρο και απ'τις δύο μεριές. Τόσο ακίνδυνη cpu δε θυμάμαι ποτέ στο σουπερσταρ, ειδικά εκτός έδρας. Γηπεδούχος κάτι έκανε, αλλά όχι τίποτα τρελά απειλητική.

Αυτό που λέτε αρκετοί ότι ξεχωρίζει ο γρήγορος απ'τον αργό σα να το παρατήρησα κι εγώ. Αλλά μην ξεχνάμε ότι είναι ντέμο και φιλικά.

Κεφαλιές δεν θα τις πω πιο εύκολες, αλλά γίνονται πιο συχνά, χωρίς απαραίτητα να καταλήγουν σε γκολ.

Ατμόσφαιρα στο γήπεδο της Μπάγερν με τον ύμνο, μαγεία.

Γραφικά ίδια με πέρυσι. Κάτι έχουν πειράξει στο motion blur πάλι, για να φαίνονται λίγο διαφορετικοί οι παίκτες στα κοντινά, οκ είναι και scanned καινούριοι οι περισσότεροι αλλά μέχρι εκεί.

Πάμε τώρα και στο τραγικό του πράγματος. Την αλλαγή των κουμπιών. Άντε και η αλλαγή στο πέρασμα κάτω απ'τα πόδια με το R2 ΙΣΩΣ και να συνηθίζεται. Η αλλαγή στο close control απ'το R2 στο δεξιό μοχλό ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ με τίποτα για εμάς που το καίμε χρόνια κι αν δεν υπάρξει επιλογή αλλαγής αυτού του πράγματος στο full game κλάφ'τα Χαράλαμπε.

Σαν πρώτη εντύπωση, αυτό που έπαιξα δεν πιάνει μία μπροστά στο 19. Αλλά είναι ντέμο. Και όλοι ξέρουμε ότι κονάμι είσαι, οπότε κλάιν, το τελικό δεν θα έχει καμία σχέση.

Πάντως στα ονλαιν τρώω και βάζω εύκολα γκολ.Θελει και × οταν ελέγχεις τον αμυντικό αλλα και τετράγωνο να τρεχουν να μαρκαρουν και οι υπόλοιποι. Στο 17 νομίζω ηταν πιο εύκολη και αυτοματη η αμυνα.Ειναι και νωρίς θέλει εξάσκηση μερικά παιχνίδια ακόμα.

Αυτό με τα 5λεπτα το ξεκίνησε από πέρσι όπου για πρώτη φορά πέρσι και φέτος έχει την επιλογή να παίζεις ονλαιν ακόμα κι αν δεν έχεις συνδρομή plus. Στα προηγούμενα ντεμο από 2018 και πριν ήταν τα οφλαιν 10λεπτα και καθόλου ονλαιν παιχνίδια. Ουσιαστικά η Κοναμι θέλει να εθισει τον κόσμο να παίζει ονλαιν. Σε σπρώχνει στο ντεμο να παίζεις μόνο ονλαιν γιατί που να παίξεις οφλαιν 5λεπτα.Κι αυτό γιατί ονλαιν σημαίνει κέρδος περισσότερο από τις πωλήσεις τίτλων.Το θέμα είναι ότι τώρα στο ντεμο ο κόσμος παίζει μια χαρά και ευχαριστιεσαι παιχνίδια. Στο mc όμως που ο κόσμος χώνει χρήμα, λυσαει να κερδίσει με κάθε τρόπο και είναι μια τελείως διαφορετική κατάσταση το ονλαιν του mc από τα παιχνίδια που παίζουν τώρα. Τι να κάνουμε Κοναμι?Θα παίζουμε ονλαιν μέχρι να κυκλοφορήσει το παιχνίδι.

Λάτρεις του pes18...

+ Καμία σχέση με τα προηγούμενα pes 17 18 19. Σε Γραφικά  Το γήπεδο των θεατών και των παικτών ...

+ Πολύ πιο εύκολες οι πάσες στην επίθεση.

+Τα γκολ είναι πιο θεματικά και πιο ωραία.

Πάμε στα αρνητικά 

- Το μαρκάρισμα με το χ πρέσινγκ δλδ Με το παραμικρό φάουλ και μου έσπασε τα νεύρα που δίνουνε πιο εύκολα φάουλ..... κακό αυτό μπορώ να πω.

- Περίεργη κάμερα καμία σχέση με τα προηγούμενα  pes. Θέλει Λίγο χρόνο να την συνηθίσεις αλλά OK..

Σε γενικές γραμμές θα το αγοράσω σίγουρα γιατί είναι καλύτερο από το pes19...

• Like 2

Καταπληκτικο και κλασεις ανωτερο απο το 19 σε διπλο με φιλους manual. Τιποτε αλλο. Αρχιζει το λιωσιμο με παρεα!!!!

• Like 3

Έχω παίξει πολλα ματς από χθες.

Απιστευτα θεϊκά γραφικά στα μοντέλα των παιχτών δηλαδή σώματα πρόσωπα και τα σχετικά. Πρόβλημα ακόμα γενικά στο πως συμπεριφέρεται ο παίχτης με κολλήματα εφκεφαλικα και αλλά τέτοια κλασικά..πολλα φάουλ συνέχεια για ψηλού πήδημα.το παίζω στο συν ένα ταχύτητα γιατί στο μηδέν είναι για βραδύποδα. Γενικά ωραίο παιχνιδάκι αλλά πάλι δεν έγινε κάτι το διαστημικό δεν έπεσαν σαγόνια..περιμένω ακόμα αυτήν την στιγμή 9χρονια τώρα:για να δούμε η ελπίδα θα υπάρχει πάντα για επιστροφή στον θρόνο...ένα 5 του βάζω φέτος μέσο όρο/..

• Love 1

Εχετε παρατηρήσει τη στάση σώματος των παικτών? Παρελθόν πλέον το αντιαισθητικό μη ρεαλιστικό "καμπούριασμα".. Πατήστε replay σε οποιαδήποτε στιγμή του ματς και δείτε τους έναν έναν.

edit: μόλις τώρα έδειξε πανηγυρισμό που σηκώθηκε όλος ο πάγκος και μπήκε τρέχοντας στο χορτάρι να πιάσει και να ρίξει κάτω τον σκόρερ 🤣😄🤣

Edited by sonofmook

Ενα μεγαλο ... ΔΕΝ απο μενα φετος.

Να πω τα θετικα:
-Ελευθερη μπαλα στα κοντρολ και γενικα
-Δυο τρια ανιμεησον για ψευτο-physicality
-Οι γρηγοροι παικτες ξεγλιστρανε 
-Τα γραφικα αν και τα γηπεδα δεν το ευνοουν ειναι λιιγο βελτιωμενα απο περισυ, αλλα οχι καλα και σουπερ με τιποτα
-Λιγοτερο μαγκωμενο και πιο free σε σχεση με περισυ
-Τα σουτ μου αρεσαν, εχουν arcadila μεσα, αλλα ειναι σεξυ μερικα
-Νεος ηχος στη σφυριχτρα, μου αρεσε καπως
-Η Cpu προχωραει με την μπαλα και δοκιμαζει σουτ (επιτελους)
-Μου αρεσε πως δειχνει τους παικτες στο μενου πριν το ματς, ειναι ψαρωτικοι και τερμα φωτορεαλιστικοι, αλλα μεσα στο παιχνιδι καμμια σχεση
-Σαν να μην γινεται και τοσο πινγκ πονγκ φετος

Αρνητικα:
- Παρα μα παρα πολυ γλιστρημα και κακο footplanting  παντου σε καθε κινηση σχεδον, δεν συζηταω καν για off ball κινησεις που ειναι απλα αιωρουμενοι παιχτες
- Ηλιθιωδως πολλα φαουλ, καθε κλεψιμο = φαουλ
- Η ελευθερια στη μπαλα και το ψευτοphysicality δημιουργουν ευτραπελα οπου οι παιχτες δεν ξερουν που παταν και βρισκονται και κανουν αλλοπροσαλλα πραγματα
- Νομιζω η στιβαροτητα που εσωζε το Pro τοσα χρονια επεσε 2-3 σκαλια κατω
- Η μπαλα γλιστραει στο χορταρι υπερβολικα σαν μπαλα μποουλινγκ 
- Η μπαλα σπινιαρει υπερβολικα καπως στα κοντρολ
- Μηδενικο παιχνιδι κεντρου και παλι
- Ξενερωτα γκολ, δεν υπαρχει αισθηση momentum στο παιχνιδι/αδρεναλινη πως να το θεσω σωστα
- Δεν τολμαω καν να παιξω με το το δεξι μοχλο γιατι οι κινησεις ειναι τοσο ακυρες και κομμενες που προτιμω να χασω τη μπαλα και να φαω 490 γκολ

Γενικα μου εβγαλε την αισθηση οτι προσπαθει να προσποιηθει πραγματα που δεν μπορει με τιποτα να ενσωματωσει σωστα, οπως ελευθερια στη μπαλα και το physicality
Η σπασμωδικοτητα των κινησεων και τα αποτομα στριψιματα/αλλαγες κατευθυνσεων μου θυμισαν παλιες εποχες FIFA.

Ενα μπερδεμενο και απαρχαιωμενο ποδοσφαιρακι που πασχιζει να το παιξει συγχρονο και μοντερνο αλλα δεν τα καταφερνει, με αποτελεσμα να γινεται χειροτερο. 

Βαθμολογια: ενα χαριστικο 6 μονο και μονο επειδη ειναι το PES 

Edited by flokiman
  • Like 1
  • Haha 1

Αν κρίνουμε από τα μέχρι τώρα αποτελέσματα, φαίνεται πως λίγο πολύ όλοι συμφωνούμε ότι τα γραφικά είναι ένα κλικ πάνω.
Όχι κάτι συνταρακτικό αλλα αφού καταφέρνουν ακόμα και σε κονσόλα 6ετίας να δείχνουν βελτίωση, αξίζουν τη καλή βαθμολογία (δεν έχω ψηφίσει ακόμα).

Edited by johnson

Ωραία ματς οφλαιν αν και 5λεπτα, γίνονται με τις μικρές ομάδες του ντεμο. Έχω φέρει και 0-0 σε αυτά τα ματς.

Δυστυχώς δεν μπόρεσα να παίξω πάνω απο 4-5 ματς (αυριο ξανά), όμως από τα λίγα που είδα μου αρεσε παρα πολύ. Όλη η αίσθηση που έβγαζε. Αλλά θέλω ακόμη αρκετά ματς. Και δεν έπαιξα ακομη online.

Η νέα κάμερα τελικά δεν ειναι άσχημη. Ειδικά αν την γωνία τη βάλω στο 0, 0 ζουμ και 10 ύψος, ειναι πολύ καλή. Θυμίζει αρκετά την coop του φιφα καθώς κάνει ζουμ όταν το παιχνίδι παίζεται κοντά στην περιοχή και την μπάλα την εχει ο αντιπαλος. Όταν την κερδίζει η ομάδα που αμύνεται κάνει αρκετό zoom out. Θα κριθεί στο online.

Όσοι παίζετε σε pc, o juce από το evo-web έδωσε λύση για time extender:

https://www.mediafire.com/file/cbcxm3d78qmaf74/Sider_PES_2020_Demo.rar/file

Πηγή: https://www.evo-web.co.uk/threads/demo-match-time.80578/#post-3410100

• Like 2

Μου έχει τύχει πολλές φορές ένας παίκτης να τα φτύνει από το 30'.

Δεν παίζω gegenpress,δεν έχω κανένα advanced tactic.

Έχετε δει κάτι παρόμοιο; 

32 minutes ago, Bakogoal said:

Μου έχει τύχει πολλές φορές ένας παίκτης να τα φτύνει από το 30'.

Δεν παίζω gegenpress,δεν έχω κανένα advanced tactic.

Έχετε δει κάτι παρόμοιο; 

Νόμιζα ότι έφταιγε το gegenpress και από ένα σημείο και μετά πατούσα πιο προσεκτικά το sprint.
Γενικά τα φτύνουνε πιο γρήγορα, είδα παίκτη να χρειάζεται αναγκαστική αλλαγή λόγω κούρασης.
Μου αρέσει η ιδέα της διαχείρισης ενέργειας, μένει να δούμε αν την έχουν κάνει καλά.

• Thanks 1