Jump to content
TOL1S

EA SPORTS - FIFA 20 - Γενική συζήτηση

Recommended Posts

Τώρα σοβαρά λέτε ότι έχει πεθάνει το FIFA 20. Καμία σχέση παιδιά. Το ότι δεν σχολιάζουμε συχνά δε σημαίνει ότι το παρατήσαμε. 

Επίσης για όσους νομίζουν ότι είναι ένα φιφα 19, βάλτε λίγο το 19 να δείτε πόσο πιο φρενήρης ήταν σε σχέση με το 20. 

Τελευταία φορά που κόλλησα τόσο με ένα παιχνίδι ήταν το fifa 11, μετά το Pes 2019 και τώρα το fifa 20. Από τα καλύτερα φιφα της δεκαετίας εύκολα. 

• Like 4

Συμφωνω. Εαν εισαι για FIFA, το FIFA 20 ειναι το καλυτερο της δεκαετιας, μιλωντας για offline gameplay.
Βασικα γιατι της 10ετιας; Το καλυτερο FIFA που βγηκε ποτε.
Δε λεω ομως οτι ειναι το καλυτερο ποδοσφαιρακι. Ισως ειναι στο τοπ 5.

• Like 1

2 hours ago, flokiman said:

Ίσως λόγο νοσταλγίας μου άρεσαν περισσότερο τα FIFA 10 World Cup και FIFA 11. 

• Like 2

Είμαι σίγουρος ότι το online είναι τελείως διαφορετικό από το offline - αυτό ισχύει πάντα. Όμως, επειδή το online συνήθως δεν είναι ποδόσφαιρο αλλά αγώνας ταχύτητας, ενώ με τους φίλους μου, όλα τα χρόνια όποιο παιχνίδι και να μας δώσεις θα παίξουμε ωραία και θα γίνει χαβαλές, για μένα το κριτήριο του παιχνιδιού είναι κατά πόσο το single player offline φέρνει σε ένα κανονικό παιχνίδι ποδοσφαίρου συνολικά.

Αν η CPU αποδειχθεί challenging σε βάθος χρόνου, νομίζω ότι όντως είναι το καλύτερο FIFA που βγήκε, Για την ώρα ψάχνω χρόνο να ξαναπαίξω και αυτό έχιε να συμβεί πολλά χρόνια.

14 hours ago, flokiman said:

Συμφωνω. Εαν εισαι για FIFA, το FIFA 20 ειναι το καλυτερο της δεκαετιας, μιλωντας για offline gameplay.
Δε λεω ομως οτι ειναι το καλυτερο ποδοσφαιρακι. Ισως ειναι στο τοπ 5.

Τρίζουν τα κόκαλα του FIFA 11 για κονσόλες...μετά από αυτό το χάος(αντε και το 13).

Το φετινό έχει πολλά προβλήματα,τα οποία τα κουβαλάει από προηγούμενες χρονιές, μερικά από αυτά πχ(pace,απότομα στριψίματα,ελαφριά αίσθηση ελέχγου παίκτη και πολλά άλλα που έχουν ειπωθεί αρκετές φορές).Ακόμα και στο offline η cpu άλλες φορές θερίζει ότι βρει μπροστά της ακόμα και με χαμηλής δυναμικότητας ομάδα και άλλες πάλι είναι για τα πανηγύρια.

Σίγουρα πάντως το FIFA 20 ειδικά στο online (που έχω παίξει περισσότερο) είναι καλύτερο από το 17,18,19.

Edited by Mean_Machine
  • Love 1

Να ρωτησω κατι τους ειδικους.... το παιχνιδι σου δινει extra ματς και γενικα πραγματα στον καταλογο (οπως οταν το αγοραζεις για 1η φορα) και ΠΟΤΕ συμβαινει αυτο;;;;;; οταν παιζεις καριερα;;;;; Και την ολοκληρωνεις;;;;; Επισης διαλεγεις τι θελεις ή σου δινει οτι θελει το παιχνιδι;;;;;

σοβαρα προβληματα δημιουργουν οι βραζιλιανικες ομαδες στην εα και στην conmebol για τα δικαιωματα του λιμπερταδορες μιας και δεν συμφωνουν να δωσουν την αδεια τους στην εα αφου ειναι στην κοναμι,παρεμβαινοντας τους ορους που εχουν υπογραψει με την conmebol που τους υποχρεωνουν να δωσουν τα δικαιωματα τους στην εταιρια που θα αναπαραγει το λιμπερταδορες.

3 μαρτιου το dlc με το copa libertadores 

EQMSnKGW4AEVWBk?format=jpg&name=large

Παιδια, δεν ειμαι καλος στο FIFA το ξερω. 
Αλλα σε World Class, featured cup final MLS
παιρνω ομαδα με ovrl 70 vs μιας αναλογης, εχω παιξει 20 ματς και δεν καταφερα να παρω νικη, ποτε.
Η CPU δεν πιανεται πουθενα, αλλαζουν πασες σαν διαολοι με τρελη ακριβεια, οι παικτες μου ειναι παντα αψογα μαρκαρισμενοι δεν περναει πασα ποτε, και γενικα τη γλιτωνω με 2-0 μονο επειδη σωζει πολλα ο τ/φ μου. 
Πραγματικα τοσο ανημπορος σε ποδοσφαιρακι εναντιον σε CPU δεν εχω ξανανιωσει.
Πριν κανα διμηνο στο World Class απολαμβανα ματσακια ισορροπημενα, δηλαδη 2 εχανα, 1 ισοπαλια , 1 κερδιζα 

Τωρα με τιποτα, οταν λεω με τιποτα, με τιποτα. Γινεται της αρκουδας μεσα στο γηπεδο, σε φασεις ειλικρινα δεν προλαβαινει το ματι μου να συλλαβει που ειναι μπαλα και ποτε καταφερε κ εφτασε στη μεγαλη περιοχη.

5 hours ago, flokiman said:

Παιδια, δεν ειμαι καλος στο FIFA το ξερω. 
Αλλα σε World Class, featured cup final MLS
παιρνω ομαδα με ovrl 70 vs μιας αναλογης, εχω παιξει 20 ματς και δεν καταφερα να παρω νικη, ποτε.
Η CPU δεν πιανεται πουθενα, αλλαζουν πασες σαν διαολοι με τρελη ακριβεια, οι παικτες μου ειναι παντα αψογα μαρκαρισμενοι δεν περναει πασα ποτε, και γενικα τη γλιτωνω με 2-0 μονο επειδη σωζει πολλα ο τ/φ μου. 
Πραγματικα τοσο ανημπορος σε ποδοσφαιρακι εναντιον σε CPU δεν εχω ξανανιωσει.
Πριν κανα διμηνο στο World Class απολαμβανα ματσακια ισορροπημενα, δηλαδη 2 εχανα, 1 ισοπαλια , 1 κερδιζα 

Τωρα με τιποτα, οταν λεω με τιποτα, με τιποτα. Γινεται της αρκουδας μεσα στο γηπεδο, σε φασεις ειλικρινα δεν προλαβαινει το ματι μου να συλλαβει που ειναι μπαλα και ποτε καταφερε κ εφτασε στη μεγαλη περιοχη.

Γεια σου φιλε!

Υπολογισε οτι παιζουν ΠΟΛΛΑ ρολο στο χαοτικο φιφα. 

ΟΧΙ ΜΟΝΟ ποσο καλος εισαι με τα κουμπακια και τα μοχλακια αλλα και  ΤΙ κοουτσαρισμα κανεις.

Πχ αν μεσα στην ομαδα σου εχεις βασικους παιχτες με trait οπως το leadership πχ βλεπε τον Χεντερσον της Λιβερπουλ ή τον Πικε της Μπαρτσα (αν θυμαμαι  καλα).

Επισης πρεπει να παιζουν οσοι εχουν in game high stats.

Αν πετυχαινεις και κανα περφεκτ κεμιστρι κακο δεν κανει (ιδια ομαδα ιδια εθνικοτητα).

Επισης παιρνε παυση και αλλαζε στο συστημα της ΑΙ.

Επισης η ΑΙ καποιες φορες θα σε κερδισει ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ. 

Επισης το παιχνιδι ''ΞΕΚΛΕΙΔΩΝΕΙ'' (οσο παιζεις) και τα πιο δυσκολα επιπεδα αρχιζουν να φαινονται ευκολα.

υγ προσπαθησε να παρεις με τα μπονους που σου δινει ο καταλογος την ντιβ 1 (κουπα στα χαρτια δλδ χε χε) στο απλο σιζονς και ολα τα τροπαια γενικα στην βιτρινα!!!

υγ μετα αν θελεις ποσταρε εδω συμπερασματα & εντυπωσεις. :) 

EDIT: ΠΑΝΤΩΣ .....μετα απο αρκετα ματς κυριως κυπελλου μπορω να πω οτι ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΤΣ το παιχνιδι παραμενει ΑΔΙΚΟ αφου προστατευει τον εναν απο τους 2 αντιπαλους...δινει απλοχερα στον εναν μονο....οπως θελετε πειτε το.

Δεν γινεται σε τελικο κυπελλου Λιβερπουλ εναντιον Λιβερπουλ (ιδιες 11αδες) να βγαινω τετα α τετ και με Σαλαχ και με Φιρμινο 2 φορες μαλιστα και να τα πετανε αουτ ή να τα πιανει ο αντιπαλος  σουπερ Αλισον....ενω ο αντιπαλος μου με 3 φασεις 3 γκολ.

Και μαλιστα φασεις υστερα απο ωραιους συνδυασμους (εγω).

Το παιχνιδι θα επρεπε να μην χαντακωνει τον gamer που δημιουργει φασεις....τουλαχιστον οχι σε τετοιο βαθμο που βγαζει ματι! 

Οκ συμβαινει στο αληθινο ποδοσφαιρο αλλα εδω ειναι παιχνιδι και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ το rage quit δινει και παιρνει πραγμα που ζημειωνει το ιδιο το παιχνιδι αφου σταματαει.

Edited by Platini_Athens

5 hours ago, Platini_Athens said:

Γεια σου φιλε!

Υπολογισε οτι παιζουν ΠΟΛΛΑ ρολο στο χαοτικο φιφα. 

ΟΧΙ ΜΟΝΟ ποσο καλος εισαι με τα κουμπακια και τα μοχλακια αλλα και  ΤΙ κοουτσαρισμα κανεις.

Πχ αν μεσα στην ομαδα σου εχεις βασικους παιχτες με trait οπως το leadership πχ βλεπε τον Χεντερσον της Λιβερπουλ ή τον Πικε της Μπαρτσα (αν θυμαμαι  καλα).

Επισης πρεπει να παιζουν οσοι εχουν in game high stats.

Αν πετυχαινεις και κανα περφεκτ κεμιστρι κακο δεν κανει (ιδια ομαδα ιδια εθνικοτητα).

Επισης παιρνε παυση και αλλαζε στο συστημα της ΑΙ.

Επισης η ΑΙ καποιες φορες θα σε κερδισει ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ. 

Επισης το παιχνιδι ''ΞΕΚΛΕΙΔΩΝΕΙ'' (οσο παιζεις) και τα πιο δυσκολα επιπεδα αρχιζουν να φαινονται ευκολα.

υγ προσπαθησε να παρεις με τα μπονους που σου δινει ο καταλογος την ντιβ 1 (κουπα στα χαρτια δλδ χε χε) στο απλο σιζονς και ολα τα τροπαια γενικα στην βιτρινα!!!

υγ μετα αν θελεις ποσταρε εδω συμπερασματα & εντυπωσεις. :) 

EDIT: ΠΑΝΤΩΣ .....μετα απο αρκετα ματς κυριως κυπελλου μπορω να πω οτι ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΤΣ το παιχνιδι παραμενει ΑΔΙΚΟ αφου προστατευει τον εναν απο τους 2 αντιπαλους...δινει απλοχερα στον εναν μονο....οπως θελετε πειτε το.

Δεν γινεται σε τελικο κυπελλου Λιβερπουλ εναντιον Λιβερπουλ (ιδιες 11αδες) να βγαινω τετα α τετ και με Σαλαχ και με Φιρμινο 2 φορες μαλιστα και να τα πετανε αουτ ή να τα πιανει ο αντιπαλος  σουπερ Αλισον....ενω ο αντιπαλος μου με 3 φασεις 3 γκολ.

Και μαλιστα φασεις υστερα απο ωραιους συνδυασμους (εγω).

Το παιχνιδι θα επρεπε να μην χαντακωνει τον gamer που δημιουργει φασεις....τουλαχιστον οχι σε τετοιο βαθμο που βγαζει ματι! 

Οκ συμβαινει στο αληθινο ποδοσφαιρο αλλα εδω ειναι παιχνιδι και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ το rage quit δινει και παιρνει πραγμα που ζημειωνει το ιδιο το παιχνιδι αφου σταματαει.

Ολα καλα αυτα φιλε Πλατινι, αλλα μιλαω για ενα απλο exhibition match.
Τι διαολο; 

To παιχνιδι ειναι μόνο για φιλους στο σπιτι. Το online μερος ειναι καρκινος και αβανταρετε αυτος που εχει λιγοτερο delay , δεν παιζουν και οι 2 παιχτες με την ιδια αποκριση ακόμα και εντος Ελλάδας.

Σε οτι αφορα την τεχνιτη νοημοσινη της ομαδας της cpu ξεβρωμαει script.

Οποιος παιζει squad battles ξερει τι εννοω. Αντι να παιζει μπαλα η ομαδα της cpu οσο αναιβαζεις επιπεδο δυσκολιας και οσο αναιβενει το rating της αντιπαλης ομαδας της cpu τοσο σιχαμα γινετε το δικο σου gameplay.

Το παιχνιδι σου μεταλασει την φυσικη με μεταβλητο script , σου προκαλει τεχνιτο delay, στραβοκλωτσιες σε αχαστα τελειωματα, η ομαδα της cpu κανει op κοψιματα με κομενα καρε κτλ.

Ε δεν γινετε να διασκεδασεις με αυτο το πραμα ακόμα και αν κερδιζεις μονιμος σε επιπεδο world class.

Ειμαι elite 1 στα squad battles και παιζω ολα τα ματς σε επιπεδο wold class. Στα rivals ειμαι div 10 διοτι εχω 9 στα 10 ματς οne side delay και quitαρο αηδιασμενος ...αυτο δηχνει πόσο γ.τ.π ειναι το παιχνιδι οnline και τα δυκτια στην χωρα που ζουμε....και να πω οτι μενω σε κανενα κατσικοχώρι οκ , ελα ομως που μενω στα Γιαννενα ενα τσιγαρο δρομο απο την πλατεια....

• Like 1

6 hours ago, Mitropoulos1 said:

To παιχνιδι ειναι μόνο για φιλους στο σπιτι. Το online μερος ειναι καρκινος και αβανταρετε αυτος που εχει λιγοτερο delay , δεν παιζουν και οι 2 παιχτες με την ιδια αποκριση ακόμα και εντος Ελλάδας.

Σε οτι αφορα την τεχνιτη νοημοσινη της ομαδας της cpu ξεβρωμαει script.

Οποιος παιζει squad battles ξερει τι εννοω. Αντι να παιζει μπαλα η ομαδα της cpu οσο αναιβαζεις επιπεδο δυσκολιας και οσο αναιβενει το rating της αντιπαλης ομαδας της cpu τοσο σιχαμα γινετε το δικο σου gameplay.

Το παιχνιδι σου μεταλασει την φυσικη με μεταβλητο script , σου προκαλει τεχνιτο delay, στραβοκλωτσιες σε αχαστα τελειωματα, η ομαδα της cpu κανει op κοψιματα με κομενα καρε κτλ.

Ε δεν γινετε να διασκεδασεις με αυτο το πραμα ακόμα και αν κερδιζεις μονιμος σε επιπεδο world class.

Ειμαι elite 1 στα squad battles και παιζω ολα τα ματς σε επιπεδο wold class. Στα rivals ειμαι div 10 διοτι εχω 9 στα 10 ματς οne side delay και quitαρο αηδιασμενος ...αυτο δηχνει πόσο γ.τ.π ειναι το παιχνιδι οnline και τα δυκτια στην χωρα που ζουμε....και να πω οτι μενω σε κανενα κατσικοχώρι οκ , ελα ομως που μενω στα Γιαννενα ενα τσιγαρο δρομο απο την πλατεια....

Όπως τα λες είναι. Αντί να παίζει μπάλα η cpu, νερφαρει την ομάδα σου. 

Το ίδιο και στο online. Ξεκινάει ο αγώνας χωρίς delay και αποκτά μόλις βάλεις γκολ ή αν κάνεις αρκετές ευκαιρίες. Ο κώδικας του παιχνιδιού είναι σπασμένος σε ότι αφορά script και delay. 

Pay to win το βλέπω στο ονλαιν. Εκεί που είχα πολλές ήττες, μου δίνει δανεικό Henry και Steven Gerrard για 7-9 ματς και ξαφνικά άρχισα να κάνω νίκες με έναν απίστευτο Henry,να βάζει 2 και 3 γκολ σε πολλούς αγώνες. Τελείωσε ο δανεισμός τους,δεν έχω τόσα κοινς για παίκτες τύπου Henry,να σου ξανά οι ήττες! 

Κάτι άλλο...δεν quitάρω ποτέ. Δεν τους κάνω την χάρη. Προσπαθούν να σου σπάσουν τα νεύρα κάνοντάς πανηγυρισμούς, ριπλει και σκιλς, ώστε να quitαρεις,να μην χάσουν fitness από την ομάδα τους και να ξαναπαιξουν τον αμέσως επόμενο αγώνα με έτοιμη την ομάδα τους. Με το να συνεχίζεις να παίζεις κι εσύ μέχρι το τέλος, αρχικά παίρνεις τα κοινς σου,δεύτερον συνεχίζεις τα objectives σου, τρίτον προσπαθείς να βελτιώθεις απέναντι σε έναν καλύτερο παίκτη και τέταρτον τον αναγκάζεις στον επόμενο αγώνα του να κάνει αλλαγές η να πληρώσει κάνα 1000ρι κοινς fitness για την ομάδα του, οπότε αστον να πανηγυρίζει και να βλέπει ριπλει.Συνηθως αν διαπιστώσουν ότι δεν έχεις σκοπό να quitαρεις σταματάνε τα σπαστικά στο δεύτερο ημίχρονο. 

Εννοείται ότι δεν χαλιέμαι με όλα αυτά. Για να περνάει η ώρα ευχάριστα παίζω τα δύο παιχνίδια Pes και φιφα.Δεν τα παίρνω και πολύ στα σοβαρά,αυτά είναι.

Edited by Nik
  • Like 1

Καλήσπερα...Σήμερα αγόρασα και εγω το φιφα και άφησα το pes γτι ξενέρωσα..

Έχω παίξει 2 ματσακια ενα φιλικο και το πρωτο π σ δίνει οταν μπαίνει στο FUT..

Απο οτι κατάλαβα το gameplay του ειναι λίγο χαοτικο..Καμία σχέση με το 17 που έπαιξα τελευταίο..

Θα χρειαστώ βοήθεια πάντως...

Απο οτι φαίνεται το παιχνίδι ρολλάρει καλα,εχει καλές πάσες καλές μάχες αλλα πολύ δυσκολία που δεν ξέρω αν θα μπορέσω να ανταποκριθώ μιας και το πήρα λιγο αργα..

Τα χρώματα την ώρα του game ειναι λίγο θαμπα σε ολους???Δεν έχουν αυτο το έντονο του pes π το κάνει πιο realistic..Παίζω σε pc και το Ονομα μου ειναι Darap21 όποιος θέλει ας με κάνει...

Όποιος ενδιαφέρεται σε λίγο θα κανω streame..

Έχει αρκετα θεματά πάντως το game αλλα εχει κάτι που σε κρατάει...Αυτο π ξενέρωσα περισσότερο ειναι τα τραγικά χρώματα.. 😕 

Ξεκίνησα CL το πρώτο ματσ είναι απο τα καλύτερα π εχω κάνε σε επίπεδο World Class

Εδω μπορείτε να το δείτε..

Εμένα μου αρέσει,που δίνει την ευκαιρία σε όλο τον κόσμο να μαζεύει κοινς, μέσω της εφαρμογής, πας στην δουλειά σου και μαζεύεις. Ενω το αλλο δίνει την ευκαιρία μόνο στους αργόσχολους,που είναι όλη μέρα πάνω από την κονσόλα.Ειναι πιο δίκαια η μοιρασιά των κοινς εδώ.Μπορει όλος ο κόσμος να φτιάξει ομάδα όχι μόνο οι αργόσχολοι.  

Edited by Nik

4 hours ago, Nik said:

Εμένα μου αρέσει,που δίνει την ευκαιρία σε όλο τον κόσμο να μαζεύει κοινς, μέσω της εφαρμογής, πας στην δουλειά σου και μαζεύεις. Ενω το αλλο δίνει την ευκαιρία μόνο στους αργόσχολους,που είναι όλη μέρα πάνω από την κονσόλα.Ειναι πιο δίκαια η μοιρασιά των κοινς εδώ.Μπορει όλος ο κόσμος να φτιάξει ομάδα όχι μόνο οι αργόσχολοι.  

Το όλο θέμα του ειναι το gameplay..Είναι κατώτερο του pes20...

Για να μαρκάρεις πρέπει να κάνεις τάμα 😛 Επίσης όταν βγάινω αντεπίθεση η συπμαίκτες μ γτι δεν κάνουν κίνηση???

Για να μαρκάρεις αποτελεσματικά πρέπει να μάθεις να αλλάζεις παίκτη με τον δεξί μοχλό και ταυτόχρονα να μαρκάρεις με παίκτη που ελέγχει το ΑΙ. Διαφορετικά θα πρέπει να βάλεις μια γραμμή depth και drop back και να παρακαλάς ο αντίπαλος να έχει λαγκ ή αργούς και δυσκίνητος επιθετικούς ή και τα δύο μαζί. 

Η αντεπίθεση είναι επίσης πονεμένο θέμα. Αν υποθέσουμε ότι το παιχνίδι σου είναι συγχρονισμένο με του αντιπάλου σου και το delay είναι σε φυσιολογικά επιπεδα, τότε ενδεχομένως οι παίκτες σου να έχουν medium ή low στο attack, όποτε και δεν είναι πολύ πρόθυμοι να βγούνε στην αντεπίθεση. Παίκτες με high στο attack και αξιοπρεπές attacking positioning κάνουν ωραίες κινήσεις. 

Αν έχεις delay σε βαθμό να στρίβεις τον μοχλό και ο παίκτης να μην αλλάζει κατεύθυνση ( στην δικιά σου οθόνη, γιατί από ότι έχω καταλάβει στον άλλο που δεν έχει delay στρίβει κανονικότατα), τότε το ΑΙ δεν καταλαβαίνει πότε έχεις την μπάλα όποτε θα κάνεις επίθεση ή ποτέ την έχασες για να γυρίσουν πίσω. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα ενώ εσύ κερδίζεις την μπάλα και πας να βγεις στην κόντρα, οι υπόλοιποι παίκτες να πετάνε χαρταετό και να μην βγαίνουν από την άμυνα. Η λύση είναι όταν δίνεις πάσα να πατάς L1 ώστε ο παίκτης που δίνει την μπάλα να κάνει κίνηση. Πάλι με delay θα την κάνει, αλλά θα κάνει. 

Όπως καταλαβαίνεις ο σέρβερ καθορίζει πότε και αν θα κερδίσεις, πότε η πάσα θα πάει εκεί που πρέπει και πότε όχι και γενικά σε διαφορετική ταχύτητα πρέπει να ακολουθείς διαφορετική τακτική. Σε slaggy gameplay, όταν δηλαδή οι παίκτες τρέχουν σαν να παίζουν σε λασπωμένο γήπεδο, πρέπει να προσαρμοστείς στο ότι δεν μπορείς να πασάρεις και να σουτάρεις με την μια ή ότι τα skill mooves είναι 50-50 να πιάσουν. Επίσης οι αμυντικοί γκλιτσαρουν για πλάκα με αποτέλεσμα να δίνεις εύκολα τετ α τετ. 

Ελπίζω να μην σε απογοήτευσα. Καλή συνέχεια.

• Love 1

13 minutes ago, GiorgosTT said:

Για να μαρκάρεις αποτελεσματικά πρέπει να μάθεις να αλλάζεις παίκτη με τον δεξί μοχλό και ταυτόχρονα να μαρκάρεις με παίκτη που ελέγχει το ΑΙ. Διαφορετικά θα πρέπει να βάλεις μια γραμμή depth και drop back και να παρακαλάς ο αντίπαλος να έχει λαγκ ή αργούς και δυσκίνητος επιθετικούς ή και τα δύο μαζί. 

Η αντεπίθεση είναι επίσης πονεμένο θέμα. Αν υποθέσουμε ότι το παιχνίδι σου είναι συγχρονισμένο με του αντιπάλου σου και το delay είναι σε φυσιολογικά επιπεδα, τότε ενδεχομένως οι παίκτες σου να έχουν medium ή low στο attack, όποτε και δεν είναι πολύ πρόθυμοι να βγούνε στην αντεπίθεση. Παίκτες με high στο attack και αξιοπρεπές attacking positioning κάνουν ωραίες κινήσεις. 

Αν έχεις delay σε βαθμό να στρίβεις τον μοχλό και ο παίκτης να μην αλλάζει κατεύθυνση ( στην δικιά σου οθόνη, γιατί από ότι έχω καταλάβει στον άλλο που δεν έχει delay στρίβει κανονικότατα), τότε το ΑΙ δεν καταλαβαίνει πότε έχεις την μπάλα όποτε θα κάνεις επίθεση ή ποτέ την έχασες για να γυρίσουν πίσω. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα ενώ εσύ κερδίζεις την μπάλα και πας να βγεις στην κόντρα, οι υπόλοιποι παίκτες να πετάνε χαρταετό και να μην βγαίνουν από την άμυνα. Η λύση είναι όταν δίνεις πάσα να πατάς L1 ώστε ο παίκτης που δίνει την μπάλα να κάνει κίνηση. Πάλι με delay θα την κάνει, αλλά θα κάνει. 

Όπως καταλαβαίνεις ο σέρβερ καθορίζει πότε και αν θα κερδίσεις, πότε η πάσα θα πάει εκεί που πρέπει και πότε όχι και γενικά σε διαφορετική ταχύτητα πρέπει να ακολουθείς διαφορετική τακτική. Σε slaggy gameplay, όταν δηλαδή οι παίκτες τρέχουν σαν να παίζουν σε λασπωμένο γήπεδο, πρέπει να προσαρμοστείς στο ότι δεν μπορείς να πασάρεις και να σουτάρεις με την μια ή ότι τα skill mooves είναι 50-50 να πιάσουν. Επίσης οι αμυντικοί γκλιτσαρουν για πλάκα με αποτέλεσμα να δίνεις εύκολα τετ α τετ. 

Ελπίζω να μην σε απογοήτευσα. Καλή συνέχεια.

Αδερφέ μιλάω για offline..Οnline δεν μπαίνω ακόμα..Κάτσε να το μάθω λίγο...Αν παίζεις σε pc στείλε μου να παίξουμε...

Επίσης δώσε εντολή σε έναν επιθετικό σου να μένει μπροστά.Για αμυνα θελει και L2.Θελεις παιχνίδια για να σου βγαίνουν οι αυτοματισμοί. 

Edited by Nik

21 hours ago, Darap21 said:

Αυτο π ξενέρωσα περισσότερο ειναι τα τραγικά χρώματα

Σε pc μπορείς να αλλάξεις τους φωτισμούς.Πήγαινε στο folder του παιχνιδιού,μετά στο data folder και άνοιξε το locale.ini

Όταν είσαι εκεί κατέβα στο τέλος κάτω και κάνε copy paste αυτή την εντολή.Και το σηματάκι από πάνω και την εντολή πιο κάτω.

[]

FORCE_REGIONALIZATION_COLOR = 3

Το κάθε νούμερο που βάζεις αντιστοιχεί σε διαφορετικό φωτισμό.Σου γράφω παρακάτω μερικά για να μπορείς να τα δοκιμάσεις.Εγώ συνήθως προτιμώ το Αγγλικό δηλαδή το 3,όπως ωραίο νομίζω είναι και το Γαλλικό.Το πιο χάλια πρέπει νά'ναι το Γερμανικό,πολύ κιτρινίλα.Δε ξέρω με ποια λογική τα έκανε η ΕΑ έτσι.

0 is default (no filter)
 1 is yellowish and washed out (Argentina)
 2 is very cold (Russia)
 3 is EPL
 4 is Italian (a bit yellowish, but not exaggerated)
 5 is Bundesliga default tone (yellowish)
 6 is Ligue 1 tone (the most balanced imo)
 8 is CL
 9 is Europa League

• Like 1

4 hours ago, Ribo_10 said:

Σε pc μπορείς να αλλάξεις τους φωτισμούς.Πήγαινε στο folder του παιχνιδιού,μετά στο data folder και άνοιξε το locale.ini

Όταν είσαι εκεί κατέβα στο τέλος κάτω και κάνε copy paste αυτή την εντολή.Και το σηματάκι από πάνω και την εντολή πιο κάτω.

[]

FORCE_REGIONALIZATION_COLOR = 3

Το κάθε νούμερο που βάζεις αντιστοιχεί σε διαφορετικό φωτισμό.Σου γράφω παρακάτω μερικά για να μπορείς να τα δοκιμάσεις.Εγώ συνήθως προτιμώ το Αγγλικό δηλαδή το 3,όπως ωραίο νομίζω είναι και το Γαλλικό.Το πιο χάλια πρέπει νά'ναι το Γερμανικό,πολύ κιτρινίλα.Δε ξέρω με ποια λογική τα έκανε η ΕΑ έτσι.

0 is default (no filter)
 1 is yellowish and washed out (Argentina)
 2 is very cold (Russia)
 3 is EPL
 4 is Italian (a bit yellowish, but not exaggerated)
 5 is Bundesliga default tone (yellowish)
 6 is Ligue 1 tone (the most balanced imo)
 8 is CL
 9 is Europa League

To έκανα θα το δοκιμάσω και θα σ πω..Ευχαριστώ :)

Το έκανα αλλα δεν άλλαξε τπτ..

Edited by Darap21

17 hours ago, Darap21 said:

To έκανα θα το δοκιμάσω και θα σ πω..Ευχαριστώ :)

Το έκανα αλλα δεν άλλαξε τπτ..

Μάλλον δεν το έγραψες σωστά ή κάτι τέτοιο.Κατέβασε άμα είναι αυτό και βάλε το στη θέση του δικού σου.Κράτα καλού κακού και το δικό σου κάπου σαν backup μήπως και χρειαστεί.Άμα δεις κάτω κάτω έχει κάποιες εντολές.Φωτισμό Αγγλία,δηλαδή το 3.Επίσης έχω απενεργοποιήσει τις μεγάλες ΕΑ διαφημίσεις κάτω στο χορτάρι δίπλα απ'τα τέρματα που υπάρχουν σε μερικά γήπεδα στο παιχνίδι.Όπως και τα κονφετί.Επίσης έχω απενεργοποιήσει την επιλογή γλώσσας που σου βγάζει τις σημαίες στην αρχή του παιχνιδιού,αφού υποθέτω Αγγλικά θα χρησιμοποιείς κι εσύ.Και έχω βάλει και το ύψος και βάρος να το δείχνει σε εκατοστά και κιλά,κι όχι πόδια και λίβρες όπως είναι στο μανίσιο.Τον φωτισμό μπορείς να τον καταλάβεις εύκολα αν δουλεύει.Παίξε ένα ματς στο γήπεδο της Dortmund πχ χωρίς αυτές τις εντολές και θα δεις ότι έχει ένα σάπιο ξεθωριασμένο κιτρινωπό τόνο.Ενώ με την εντολή θα έχει πιο ζωντανό και πράσινο χρώμα τύπου Premier League.

https://www97.zippyshare.com/v/oC5Unw5w/file.html

Λοιπόν μπήκα χθες να παίξω λίγο cl και ξενέρωσα την ζωη μου..Ακόμα και η ΑΙ τρολαρει άσχημα...Ευτυχώς έκανα record...

@Ribo_10 αδερφε δεν βλέπω διαφορά ούτε με το δικό σου να ξέρεις..

Τα χρώματα στις εμφανίσεις ειναι μάπα.. 🙄