Jump to content
TOL1S

EA SPORTS - FIFA 20 - Γενική συζήτηση

Recommended Posts

2 minutes ago, flokiman said:

Θες να μου πεις οτι το FIFA 20 εχει ΗΔΗ πουλησει 8.000.000?
Παρα ολο το κραξιμο;
Ε τοτε η ΕΑ ειναι ο μπαμπας ολων μας. Υποκλινομαι.
Βεβαια πιστευω οτι αν δεν υπηρχε το FUT ο αριθμος αυτος θα ηταν υποδεκαπλασιος.

και σκέψου πως θα φτάσουμε Απρίλιο του 2020 και ακόμα 1ο σε πωλήσεις θα είναι....

24 minutes ago, flokiman said:

Θες να μου πεις οτι το FIFA 20 εχει ΗΔΗ πουλησει 8.000.000?
Παρα ολο το κραξιμο;
Ε τοτε η ΕΑ ειναι ο μπαμπας ολων μας. Υποκλινομαι.
Βεβαια πιστευω οτι αν δεν υπηρχε το FUT ο αριθμος αυτος θα ηταν υποδεκαπλασιος.

Ο κόσμος θέλει online στο 70%-80%.

Όταν ο ανταγωνιστής σου προσφέρει @@ μαρινάτα ως online εμπειρία γενικώς, είναι αναμενόμενοι οι αριθμοί αγαπητέ μου. Δυστυχως...

• Like 2

21 hours ago, Ribo_10 said:

Και εκεί μάλλον θα ξενερώσεις με τα πολλά bugs που παίζουν.Καλύτερα περίμενε το update που θα βγάλουν με διορθώσεις για το career πρώτα πριν αρχίσεις.

Ξέρουμε περίπου πότε θα έχουμε update?

Αν και μου αρεσει περισσοτερο απο καθε αλλη φορα σαν gameplay...σε σχεση με τα προηγουμενα φιφα παντα....ονλαιν μου δινει ακριβως την ΙΔΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ οσο ανεβαινω κατηγοριες στο απλο σιζον καθως και στο κο οπ.

Δηλαδη, σε καποια ματς ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ. Σε καποια ματς πανευκολα και γρηγορα εσυ και ο αλλος θα κανει rage quit αφου τρωει 3 - 0 στο 25 και σε καποια αλλα ο αντιπαλος θα γλυστραει σαν χελι αφου δεν θα μπορεις να τον κοψεις με την καμια και θα ειναι αλανθαστος στις πασες κι ας παιζετε πχ κι οι 2 με την ιδια ομαδα.

Τα ιδια Παντελακη μου τα ιδια Παντελη μου. Αυτο ειναι το μεγαλυτερο αγκαθι σε αυτο το ποδοσφαιρακι απο το οποιο δεν θα απεγκλωβιστει ποτε. Ετσι δεν νικαει παντα ο καλυτερος και αυτο εχει πετυχει στο παιχνιδι της η ΕΑ. 

• Like 1

1 hour ago, funtulac said:

Ξέρουμε περίπου πότε θα έχουμε update?

Με το κράξιμο που τρώνε λογικά δεν θα αργήσουν πάρα πολύ να το βγάλουν αλλά δεν υπάρχει ακόμα κάποια επίσημη πληροφορία για το πότε ακριβώς νομίζω.

On 9/10/2019 at 3:25 ΠΜ, SkyloMethIR said:

Μετά από νίκη με 4-0 (πρώτο ματς που δεν έφαγα γκολ), ακολούθησε ένα σερί 4 ηττων καρμπόν. 

0-1, 0-1, 0-1, 0-2, με κοινό παρονομαστή τα ΙΔΙΑ γκολ, τρέξιμο, παράλληλη σέντρα, παίκτης αμαρκαριστος, αγάλματα μπακ, γκολ.

Αντίπαλος, στα 3 ματς με 1 τελική, στο τελευταίο με 2 αλλά το 2ο γκολ αυτογκόλ. Έγραψα πιο πριν για έλλειψη script και μάλλον έκανα λάθος. Με τους αντιπάλους κηπερ να πιάνουν τον κωλο τους από παντού, τα δοκάρια σύννεφο.

Δε ξέρω, ίσως έφταιγε η ωρα; τι να πω. Πάντως όσο παίζεις καταλαβαίνεις ότι σωτήρια δεν υπάρχει σε κανένα ποδοσφαιράκι. Απλά εδώ έχεις πολλά modes να ασχοληθείς, πολλά rewards, και γενικά πράγματα που σε κρατάνε ζεστό.

Και το online όσο σκατενιο γίνεται, τουλάχιστον βρίσκει σε seconds αντίπαλο και δίχως ίχνος lag.

Αυτά προς το παρόν. Θα φάμε την πλέμπα ως το τέλος γιατί δε γίνεται αλλιώς....

Το script ζει και βασιλεύει φίλε μου δυστηχως! και μάλιστα φέτος ειναι ακομα πιο έντονο!!Θα δεις όσο παίζεις θα με θυμηθείς!!

• Love 1
  • Like 1

On 9/10/2019 at 2:07 ΜΜ, SkyloMethIR said:

Εντάξει, μιλάμε για παρωδία...

Είπα να παίξω 2 ματς που είχα ελεύθερο χρόνο 1 ώρα.

1ο ματς, ο τύπος με 77αρα και χημεία 73, Προηγουμαι στο 10λεπτο και μετά κάθε κατεβασια του ήταν παράλληλη σέντρα και σουτ απο το ύψος της μικρής περιοχής. Απλά ήταν τόσο αμπαλος πουωτα έστελνε άουτ η πάνω στο τέρμα μου. Σε μια απο αυτές τις πάσες ισοφάρισε. Στο 2ο ημίχρονο έχασα 2 πέναλτι (4 έχω πάρει ως τώρα στο Fifa 20)  και με αγάλματα και χορευτές ζεϊμπέκικου πίσω 1-2 Στο 90+2...

Πάμε στην ΠΑΡΩΔΙΑ όμως, με τύπο που είχε ΟΛΗ την 11αδα της Bayern!!!

Προηγούμαι 2-0 στο 15', χάνω ελέω Νοιερ αλλά 4 γκολ ως το ημίχρονο, ο τύπος δεν άλλαζε 2η ΠΑΣΑ...

2ο ημίχρονο, κάνει σέντρα, Η γνωστή κατεβασια, συρτη πασα, κόκκαλο άμυνα, 2-3 σε ισάριθμες φάσεις καπάκι! Δεν έφυγε controller στο παράθυρο, πήρα βαθιά ανάσα, έβρισα, ισοφάρισα 3-3, κάνω διπλό δοκάρι στο 80' και καπάκι κόντρα επίθεση ο τυπος, ΠΑΛΙ ΠΑΛΙ ΠΑΛΙ ΣΥΡΤΗ ΠΑΣΑ, ΜΙΚΡΗ ΠΕΡΙΟΧΗ, ΓΚΟΛ! 3-4, Κάνω σέντρα με κόβει στην περιοχή του, κάθετη μόνος Λεβαντοβσκι 3-5!!! 4-5 στο 89', 5-5 Στο 91', δοκάρι ΞΑΝΑ στο 93', φεύγει μόνος με Κομαν περνάει ΟΛΗ την ομάδα μου και 5-6 Στο 94' !!!!!!!!!

Ε λοιπόν ANTE GAMISOU GAMW ΤΗΝ ΠΑΡΩΔΙΑ ΣΑΣ ! ΠΗΓΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΚΑΤΑ ΣΤΑ ΑΠΟΒΛΗΤΑ!

Πόσο δίκιο είχες ρε Βασίλη! ΠΟΣΟ!

ΤΩΡΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΣΤΟΝ ΠΡΩΚΤΟ ΜΟΥ 2 ΔΙΣΚΑΚΙΑ.

ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΕ ΜΕ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΆ, ΕΙΜΑΙ ΕΞΑΛΛΟΣ!

🤬

Μη περιμενεις δικαιο gameplay οσο ζεις στο ελλάντα....

Το παιχνιδι εχει εδω και χρόνια broken συμπεριφορά οnline.

Δεν φταιει το script στον βαθμό που φανταζεσε. Το παιχνιδι ειναι 90% σύνδεση. Απο αυτο εξαρτατε το ποιος θα κερδισει. Στο PES ειναι ακομα ποιο χειροτερη η κατασταση.

Εχω αποιρα βιωματα με γνωστους που οταν συνδεομε μαζη τους η ομαδα μου πχ μετα το 20' αποκτά οne side delay και ως επακόλουθο μετατρεπομε σε άμπαλο.

Εχεις να κανεις με 4 ειδων delay.

1)Input delay που αφορά τον εξοπλισμο σου.

2) delay με τους σερβερς της ΕΑ.

3) delay με τον παροχο.

4) delay απο πολη σε πολη, γειτονια σε γειτονια ακομα κι αν εισαι στην ιδια αιτερια παροχης  ιντερνετ με τον Ελληνα που θα παιξεις κι ακόμα κι εχετε και οι δυο ιδια κατηγορία συνδεσης. 

Εντοπισε ποιες μέρες και ωρες εχεις καλυτερο gameplay οnline και παιζε μόνο τότε λιγα ματς και καλά. 

Αν εισαι με καλωδιο εθερνετ δοκιμασε  μεσο wifi και το αντιστροφο.

Παρατηρισε σε πια σταθμη latensy εχεις καλυτερο gameplay. Πχ αν σου δειχνει 4ς γραμμες δεν σημαινει απαρετιτα οτι θα εχεις καλυτερο gameplay απο οτι με 3ς.

Δεν θα πω αλλες λεπτομεριες, παντος να ξερεις οτι αλλα αυτα τα σιχάματα που περιγράφεις οταν παιζεις οnline τα εχω φαει στη μαπα τοσα χρόνια και εχω πειραματιστει με χιλιαδες ματς οnline  για να καταληξω στο οτι το script ειναι το κερασακι στην τουρτα. Η κυριος τουρτα ειναι η συνδεση. Αυτη δημιουργει αυτα τα σιχαματα που περιγράφεις.

Edited by Mitropoulos1
  • Love 1

2 hours ago, Mitropoulos1 said:

Μη περιμενεις δικαιο gameplay οσο ζεις στο ελλάντα....

Το παιχνιδι εχει εδω και χρόνια broken συμπεριφορά οnline.

Δεν φταιει το script στον βαθμό που φανταζεσε. Το παιχνιδι ειναι 90% σύνδεση. Απο αυτο εξαρτατε το ποιος θα κερδισει. Στο PES ειναι ακομα ποιο χειροτερη η κατασταση.

Εχω αποιρα βιωματα με γνωστους που οταν συνδεομε μαζη τους η ομαδα μου πχ μετα το 20' αποκτά οne side delay και ως επακόλουθο μετατρεπομε σε άμπαλο.

Εχεις να κανεις με 4 ειδων delay.

1)Input delay που αφορά τον εξοπλισμο σου.

2) delay με τους σερβερς της ΕΑ.

3) delay με τον παροχο.

4) delay απο πολη σε πολη, γειτονια σε γειτονια ακομα κι αν εισαι στην ιδια αιτερια παροχης  ιντερνετ με τον Ελληνα που θα παιξεις κι ακόμα κι εχετε και οι δυο ιδια κατηγορία συνδεσης. 

Εντοπισε ποιες μέρες και ωρες εχεις καλυτερο gameplay οnline και παιζε μόνο τότε λιγα ματς και καλά. 

Αν εισαι με καλωδιο εθερνετ δοκιμασε  μεσο wifi και το αντιστροφο.

Παρατηρισε σε πια σταθμη latensy εχεις καλυτερο gameplay. Πχ αν σου δειχνει 4ς γραμμες δεν σημαινει απαρετιτα οτι θα εχεις καλυτερο gameplay απο οτι με 3ς.

Δεν θα πω αλλες λεπτομεριες, παντος να ξερεις οτι αλλα αυτα τα σιχάματα που περιγράφεις οταν παιζεις οnline τα εχω φαει στη μαπα τοσα χρόνια και εχω πειραματιστει με χιλιαδες ματς οnline  για να καταληξω στο οτι το script ειναι το κερασακι στην τουρτα. Η κυριος τουρτα ειναι η συνδεση. Αυτη δημιουργει αυτα τα σιχαματα που περιγράφεις.

Έπαιξα 2 ματς τα ξημερώματα και μετά βγήκε στο δισκάκι και αποθηκευτηκε στη θήκη του.

2 εξοργιστικά ματς, δε θα μπω σε λεπτομέρειες,  απλά θα πω ότι έκανα rage quit σε fut όντας ΙΣΟΠΑΛΟΣ 1-1 και 2-2...

Δεν παλεύεται ότι συστήματα και να επιλέξεις ότι παικταράδες και να έχεις.

@Mitropoulos1 Πολλά από αυτά που αναφέρεις ίσως και να ισχύουν. Απλά κατά τη γνώμη μου το script κατέχει μεγάλο ποσοστό στο μπάχαλο αυτό.

Απλά φέτος την πάτησα νωρίς νωρίς και στα 2. 

Υ.Γ. έπαιξα μετά 2 ματς στο Myclub μετά από 2 εβδομάδες. 1 νίκη και 1 ισοπαλία, αλλά η κατάσταση τραγελαφος. Μόνο το καλό gameplay, και προσανατολιζομαι να συνεχίσω ένα master league που είχα αρχίσει και να παρατήσω οριστικά το ONLINE σε FIFA και PES. Θα ξεκινούσα CM στο Fifa αλλά έτσι broken που είναι το mode ειπα αστο μέχρι να το φτιάξουν. 

Edited by SkyloMethIR

6 hours ago, SkyloMethIR said:

Έπαιξα 2 ματς τα ξημερώματα και μετά βγήκε στο δισκάκι και αποθηκευτηκε στη θήκη του.

2 εξοργιστικά ματς, δε θα μπω σε λεπτομέρειες,  απλά θα πω ότι έκανα rage quit σε fut όντας ΙΣΟΠΑΛΟΣ 1-1 και 2-2...

Δεν παλεύεται ότι συστήματα και να επιλέξεις ότι παικταράδες και να έχεις.

@Mitropoulos1 Πολλά από αυτά που αναφέρεις ίσως και να ισχύουν. Απλά κατά τη γνώμη μου το script κατέχει μεγάλο ποσοστό στο μπάχαλο αυτό.

Απλά φέτος την πάτησα νωρίς νωρίς και στα 2. 

Υ.Γ. έπαιξα μετά 2 ματς στο Myclub μετά από 2 εβδομάδες. 1 νίκη και 1 ισοπαλία, αλλά η κατάσταση τραγελαφος. Μόνο το καλό gameplay, και προσανατολιζομαι να συνεχίσω ένα master league που είχα αρχίσει και να παρατήσω οριστικά το ONLINE σε FIFA και PES. Θα ξεκινούσα CM στο Fifa αλλά έτσι broken που είναι το mode ειπα αστο μέχρι να το φτιάξουν. 

Το φουτ ψευτιζει.....παιρνεις εναν παιχτη που υπηρξε και τον κανεις ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ (του ανεβαζεις τα στατς) 

Ωραιο σαν mode αλλα δεν θα πρεπε να γινονται ΟΛΑ ΟΣΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ.

Ειναι σαν να παιζεις με 11αδα ΟΛΟΙ 99 οπως  καναμε παλια σε οφλαιν ματς σπιτι.

• Like 1

Παίδες το παιχνίδι είναι πάρα πολύ καλό αν δεν ασχολείστε με online.. Εγώ παίζω μόνο career.. Για εμένα είναι αρκετά βελτιωμένο σε σχέση με το 19 στο gameplay και στα animation.. Τα γραφικά ίδια είναι πάνω κάτω.. Πάντως απολαμβάνω να βλέπω replay σε σουτ, απέκρουσεις, φάουλ και γκολ εννοείτε.. Για εμένα είναι το καλύτερο φιφα μέχρι στιγμής πάρα τα κουσούρια του, που αναφέρεται στο online.. Αααα και καριέρα legendary μάγκες και όχι ultimate που οι άμυνες της cpu είναι ανοιχτές.. 

Το παιχνιδι προσωπικα μου αρεσει σε σχεση με τα προηγουμενα φιφα με τα οποια ομως ΜΟΙΑΖΕΙ 100% στην ''συμπεριφορα'' σε ΚΑΠΟΙΑ ονλαιν ματς τα οποια δυστυχως ακομα δεν εχω καταφερει να διαχειριστω....δλδ ''δεν ξερω τι  πρεπει να κανω και ειναι χαμενα απο τη σεντρα'' ....ισως βεβαια να πρεπει να παιξω για το Χ δλδ δεν υπαρχει πιθανοτητα να κερδισω....πως ομως;;;;;;;;

Αν δεν ισχυουν οι απιστευτες θεωριες μας...ΟΚ ας πουμε οτι δεν ισχυουν.....επισης ας πουμε οτι δεν ειναι θεμα 100αρας συνδεσης....που καποιοι gamers βεβαια διαθετουν....ΕΠΙΣΗΣ ας πουμε οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ (ΑΟΡΑΤΑ) ΒΕΛΑΚΙΑ ΦΟΡΜΑΣ οπως στον ανταγωνιστη....ΤΟΤΕ σε καποια ματς ΠΟΥ Ο ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΦΑΝΤΑΖΕΙ να παιζει με 11 Σβαρτζενεγκερ με αλανθαστο passing game AΣ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΙ του φορουμ....ΠΩΣ ΓΚΕΝΕΙΝ ΑΥΤΟ και πως αντιμετωπιζεται;;;;; 

Ποιο συστημα ξερω γω  και τι αλλο πρεπει να γινει οταν σε κρεμαει το παιχνιδι και του αλλου του δινει 3 στα 3 ξεκουραστα γκολ;

Πως αντιμετωπιζεται το εξπλοιτ;;;

• Like 1

2 hours ago, Platini_Athens said:

Το παιχνιδι προσωπικα μου αρεσει σε σχεση με τα προηγουμενα φιφα με τα οποια ομως ΜΟΙΑΖΕΙ 100% στην ''συμπεριφορα'' σε ΚΑΠΟΙΑ ονλαιν ματς τα οποια δυστυχως ακομα δεν εχω καταφερει να διαχειριστω....δλδ ''δεν ξερω τι  πρεπει να κανω και ειναι χαμενα απο τη σεντρα'' ....ισως βεβαια να πρεπει να παιξω για το Χ δλδ δεν υπαρχει πιθανοτητα να κερδισω....πως ομως;;;;;;;;

Αν δεν ισχυουν οι απιστευτες θεωριες μας...ΟΚ ας πουμε οτι δεν ισχυουν.....επισης ας πουμε οτι δεν ειναι θεμα 100αρας συνδεσης....που καποιοι gamers βεβαια διαθετουν....ΕΠΙΣΗΣ ας πουμε οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ (ΑΟΡΑΤΑ) ΒΕΛΑΚΙΑ ΦΟΡΜΑΣ οπως στον ανταγωνιστη....ΤΟΤΕ σε καποια ματς ΠΟΥ Ο ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΦΑΝΤΑΖΕΙ να παιζει με 11 Σβαρτζενεγκερ με αλανθαστο passing game AΣ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΙ του φορουμ....ΠΩΣ ΓΚΕΝΕΙΝ ΑΥΤΟ και πως αντιμετωπιζεται;;;;; 

Ποιο συστημα ξερω γω  και τι αλλο πρεπει να γινει οταν σε κρεμαει το παιχνιδι και του αλλου του δινει 3 στα 3 ξεκουραστα γκολ;

Πως αντιμετωπιζεται το εξπλοιτ;;;

ΔΕΝ αντιμετωπίζεται. Deal with it or drop it.

Χθες μεταμεσονύκτια (δεν έχω άλλη ελεύθερη ωρα), πρόλαβα 4 ματς και είχα 1 νίκη εύκολα και 3 Χ που κάλλιστα θα μπορούσαν να είναι 4-0 νικες μου αλλά δεν, λόγω αυτού που περιγράφεις.

Όπως έγραψα λίγες μέρες πριν, το φιλοσόφησα το θέμα, το πήρα αλλιώς και αποφάσισα οτι θα παίξω επειδή θέλω να παίξω online σε ποδοσφαιρακι. 

Δυστυχώς μόνο το Fifa μου το προσφέρει αυτό, με όλα τα αρνητικά και τα εξοργιστικά του.

Έπιασα τον εαυτό μου χθες να νευριάζει πάλι, αλλά σκέφτηκα τα παραπάνω και προχώρησα. Άλλωστε προχθές έκανα κάμποσες σερί νίκες. Ίσως κάποιος στην απέναντι πλευρά της γραμμής να έβριζε όπως εγώ για τα exploits, τα scripts κτλ.

Edited by SkyloMethIR
  • Like 1

@Mitropoulos1 Πότε θα μπούμε να παίξουμε που έχουμε καιρόοο

Τώρα κατεβάζει το update για ps4.

Τι έχει δει κάνεις τι επίδραση έχει;

Edit: Από είδα πάρα πολλές αλλαγές και βελτιώσεις. Με βλέπω να ξεκινάω Career.

Edit2: Έπαιξα 2 ματς FUT. ΣΜΟΥΘΙΛΑ! Απίστευτος ρυθμός, εξαιρετικά ματς, ισοπαλία 1-1 (το έφαγα δίκαια στο 90), νίκη 3-1. Ρε λες να είναι placebo?

Edited by SkyloMethIR
  • Like 1

10 hours ago, SkyloMethIR said:

Τώρα κατεβάζει το update για ps4.

Τι έχει δει κάνεις τι επίδραση έχει;

Edit: Από είδα πάρα πολλές αλλαγές και βελτιώσεις. Με βλέπω να ξεκινάω Career.

Edit2: Έπαιξα 2 ματς FUT. ΣΜΟΥΘΙΛΑ! Απίστευτος ρυθμός, εξαιρετικά ματς, ισοπαλία 1-1 (το έφαγα δίκαια στο 90), νίκη 3-1. Ρε λες να είναι placebo?

Μια χαρά είναι το παιχνίδι μετά το update!!

• Like 1

Ειναι το ιδιο απντειτ με εκεινο που εγινε στο πισι σωστα;;;; 

2 hours ago, Platini_Athens said:

Ειναι το ιδιο απντειτ με εκεινο που εγινε στο πισι σωστα;;;; 

Nαι..

• Thanks 1

Μετα το χτεσινο update ο ρυθμος αναιβηκε και εχουμε ενα arcade φιφα 19,1 ... που διαφερει μόνο στο οτι δεν μπαινουν γκολ με κεφαλιες, με τσιρκο-ανάποδα ψαλιδακια και ουτε μακρινα first tuch finesse σουτς....τα μονα καλα ειναι αυτά αν και οτι αφορα τις κεφαλιες εχω ενσταση όμως το παιχνιδι μοιαζει με τεστ αντανακλαστικων συν του οτι εχουν προσθεσει φετος χρονοκαθιστεριση στα τελειωματα και ακομα κι αν βρεθεις εντος περιοχης συχνα  απαιτητε χρονος μεχρη να γινει το τελειωμα και αυτο λειτουργει και σαν script στο αν θελησει το ιδιο το παιχνιδι να σκοραρεις ή οχι σου καθυστερη το τελειωμα και ερχετε αμυντικος και βαζει ποδι.

Παιζεις πχ squad battles  και ακομα και σε επιπεδο δυσκολιας προφεσιοναλ καπιες φορες τα δυο ματς της τετραδας που η ομαδα της cpu εχει μεγαλυτερο rating ειναι θεος φυλαξει και πιθανον επιβαρινετε το gameplay και απο την δυνδρση και δεν τα χερεσε διοτι ο τροπος που δυσκολευει το παιχνιδι ειναι αντιρεαλιστικος,νευρωτικος και σε αποθαρινει να κανεις πχ μια βαθια μπαλια, μια πασα με λόμπα κτλ διοτι ξερεις εκ των προτερων οτι ειναι χαμενο ρισκο, σου μουδιαζει και το gameplay στα 2 αυτα ματς η ΕΑ ωστε να μην σου βγαινουν ουτε τα σκιλς και σου αφηνει την αισθηση οτι τα τελειωματα σου ειναι περιπου random και οτι περναν απο επιτροπη και αμα θελει η ΕΑ θα στο εγγρινει.... αν εισαι παλιος καταλαβενεις και τα μεσοδιαστηματα στο εκαστοτε ματς που "αναβει το φαναρι" και που απλα δεν σε αφηνει το παιχνιδι να σκοραρεις οσο καλα κι αν παιξεις και κατι θα συμβει ωστε να μην σκοραρεις και ειναι καλυτερα να περιμενεις να τελειωσει το χρονικο αυτο διαστημα παιζοντας προσεκτικα χωρις ρισκα ιδαλος απλα θα χανεις ευκαιριες και θα εκνευριζεσε.

Ασε που γινοντε και ΟP κλεψιματα απο πισω απο την ομαδα της cpu.

Εντομεταξη παρατηρισα σε πολα ματς ειτε offline ειτε online οτι καπου στο 70' λασπωνει υπερβολικα το gameplay της ομαδας σου, το error στις πασες τριπλασιαζετε, οι παιχτες ξεχνιουντε μπροστα και δεν γυρνανε πισω κτλ με οτι αυτο συνεπαγετε. Δεν ξερω αν αυτο συμβαινει σε ολους ή αν οφειλετε στην συνδεση μου.

Εν ολιγης ειναι ποδοσφαιρακι 2 διαστάσεων που ολη η φαση ειναι στο να πασαρεις εντος περιοχης οταν δεις παιχτη σου να κανει κινηση...

Καλυτερα ειναι να παιζεις οnline οταν εχει traffic το διαδυκτιο και ειναι ο ρυθμος ποιο πεσμενος ιδαλος αν παιξεις πχ αργα το βραδι μοιαζει με cartoοn.

On 15/10/2019 at 9:57 ΜΜ, dimitris_g21 said:

@Mitropoulos1 Πότε θα μπούμε να παίξουμε που έχουμε καιρόοο

Δεν ευκαιρω για φιλικα, παιζω fut ,εχω και μουφα γραμμη και περιμενω φετος να περασουν vdsl στη γειτονια μου.

Edited by Mitropoulos1

2 hours ago, Mitropoulos1 said:

εχω και μουφα γραμμη και περιμενω φετος να περασουν vdsl στη γειτονια μου.

Να πω μία μικρή εμπειρία για το ping.  Στο σπίτι έπαιζα dota2 με Ping 80-90-100 . Σε νετ που είχε οπτική ίνα 2 στενά διπλα απο το σπίτι μου έπαιζα με 30 κολλημένο. Το λέω γιατί όσο να ναι το 30αρι απο το 80 ένα Boost στο δίνει σε ότι παιχνίδι και αν παίζεις.

Πραγματικά θα ήθελα να παίξω φίφα με 30 πινγκ να δω την διαφορά!

4 hours ago, JrdGr said:

Να πω μία μικρή εμπειρία για το ping.  Στο σπίτι έπαιζα dota2 με Ping 80-90-100 . Σε νετ που είχε οπτική ίνα 2 στενά διπλα απο το σπίτι μου έπαιζα με 30 κολλημένο. Το λέω γιατί όσο να ναι το 30αρι απο το 80 ένα Boost στο δίνει σε ότι παιχνίδι και αν παίζεις.

Πραγματικά θα ήθελα να παίξω φίφα με 30 πινγκ να δω την διαφορά!

Μπορεις να το κανεις και τωρα....Απενεργοποιησε το μοντεμ και ανοιξε την κονσόλα και παιξε kick off εναντια στην ομαδα της cpu πχ σε επιπεδο προφεσιοναλ. 

Θα δεις ποιο εκρυθμο gameplay, ποιο επιδραστικες πασες,ποιο ευστοχα τελειωματα, θα σου βγαινουν ποιο ευκολα τα σκιλς....βεβαια αμα ξεφυγει το σκορ υπερ σου εκει πιθανον και να ενεργοποιηθει αυτοματα ο "κόφτης" και να σου δυσκολεψει το gameplay , αυτό ομως ειναι άλλο κεφαλαιο.

On 12/9/2019 at 3:06 ΜΜ, Mean_Machine said:

Φιλε μου θα σε παρακαλουσα λίγο να είσαι πιο προσεκτικός με τις εκφράσεις σου.Αναφέρομαι στη λέξη ν.....ά που χρησιμοποίησες.Δεν υπάρχει λόγος να προβαίνουμε σε τέτοιες λέξεις όταν διαφωνούμε με τις γνώμες των άλλων.Πολλοί γράψαμε μαζί τους και εγώ ότι δεν μας άρεσε το demo.Δεν νομίζω να προσπάθησε κάποιος να επηρεάσει κανένα από τα παιδιά που είπαν ότι τους άρεσε πολύ το demo του φίφα.Αν δεν σου αρέσει η κριτική κάποιου από τη στιγμή που δεν σε θίγει προσωπικά την προσπερνάς ή απαντάς ευγενικά και σεβόμενος πάντα τον συνομιλητή σου.

Οι χαρακτηρισμοί και οι ταμπέλες δεν έχουν θέση και δεν είναι ωραίο να εκφράζονται δημόσια.Υπενθυμίζω ότι στο φόρουμ γράφουν και άτομα κάτω των 18 οπότε οφείλουμε να είμαστε πιο προσεκτικοί.

Συμφωνω σε αυτο κ ...ΔΕΚΤΟ...ισως να φανηκα στο σχολιο μου καπως απο υπερβαλλοντα ζηλο στο να γραψω κατι ΑΡΝΗΤΙΚΟ που ειδα σε αλλον που δε το θεωρησα ΣΩΣΤΟ ως βασιμη κριτικη...

Θα συμφωνησω ειδικα στο σημειο που λες "Αν δε σου αρεσε η κριτικη καποιου....τον συνομιλητη σου." αλλα αυτο ισχυει κ για αλλους...κ συγνωμη που θα το πω αλλα δεν ειδα να του το αναφερεις κ σε ΑΛΛΟΝ (εφοσον παρακολουθεις τα σχολια θα το χεις δει) που εκανε αυτο ακριβως που αναφερεις με ειρωνιες κ 'εξυπναδες' κ προς ΕΜΕΝΑ μαλιστα ΧΩΡΙΣ να αναφερω εγω τπτ ουτε προς αυτον ουτε προς κανεναν...εγραψα απλα γνωμη στο τοπικ συγκρισης Φιφα Προ...προς τα τελευταια σχολια (μεχρι αυτην την ωρα εστω) ... αν δε του αρεσε θα μπορουσε ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ να προσπερασει...σου αναφερω κ ονομα αν θες να πας να δεις τα σχολια ή εστω το nickname οπως θα το χει λογικα ...τεσπα...να σαι καλα κ δεκτο ΓΕΝΙΚΑ αυτο που λες...εγω απαντησα καταλληλα παντως..παντα απανταω γτ δε μαρεσουν οι ΕΙΡΩΝΕΣ...sorry

Edited by gCortez

Ακόμα και ο "πρωταθλητής κόσμου" παίζει και σκοράρει βασιζόμενος στο ποσό σπασμένο είναι το παιχνίδι επίσης γνωστοί και μη γιουτιουμπερς το παρουσιάζουν σαν έναν εύκολο τρόπο να σκοράρεις στο ΦΙΦΑ 20...

παιδια σαν ασχετος επειδή θελω να κανω ένα δωρο. η βασικη διαφορα ps4 pro k slim είναι η υποστηριξη 4κ στο πρωτο. επειδή κ η tv είναι 4κ ηθελα να ρωτησω τα παιχνίδια fifa 2020 k nba 2k 2020 υποστηριζουν 4κ σε ps4? η διαφορα στο ματι είναι σημαντικη εσεις που γνωρίζετε από αυτά? αξιζουν δηλαδη τα περιπου 60 ευρω παραπανω? ευχαριστω!

αγορασα το ps4 bundle με το φιφα 20 πριν ενα μηνα..επαιξα λιγο φιφα τοτε και το πουλησα μετα απο 7μερες...πηρα το προ...σημερα πουλαω το προ..και ξαναπερνω το φιφα.....

35 minutes ago, Ronaldo98IssPro said:

αγορασα το ps4 bundle με το φιφα 20 πριν ενα μηνα..επαιξα λιγο φιφα τοτε και το πουλησα μετα απο 7μερες...πηρα το προ...σημερα πουλαω το προ..και ξαναπερνω το φιφα.....

πούλα και το Ps4 και περίμενε για το ps5 να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο :metal:

• Haha 3