Jump to content
TOL1S

EA SPORTS - FIFA 20 - Γενική συζήτηση

Recommended Posts

2 hours ago, Ronaldo98IssPro said:

ναι πες τες ομως.....

θα στις γραψω γιατι ειμαι στη δουλεια κ θα στισ στειλω...

2 hours ago, geonick1997 said:

ολα τα ροστερ;; εφτιαξε το μπερδεμα; γτ πριν το update ειχα δει πολλους παικτες να μην εχουν παει στις καινουριες ομαδες τους

Όσες είδα ήταν εντάξει..τώρα να έχει σε κάποια προβλήματα...δεν ξέρω...δεν νομίζω...

• Like 2

2 hours ago, Ronaldo98IssPro said:

επειδη ειμαι νεος γενικα σε ολο αυτο περι φιφα, ας μου πει καποιος και εμενα τι ειναι τα sliders, τι ρυθμισεις να κανω ωστε να ειναι οσο ποιο ωραιο και ρεαλιστικο γινεται....γενικα να με βαλει σε ενα μοτιβο...ειμαι νουμπας...φιφα επαιζα μανιακα εποχες 1998-2001...απο τοτε δεν εχω ασχοληθει σοβαρα, μονο το ντεμο παιζω καθε χρονο ετσι για να το δω...τωρα ασχολουμαι σοβαρα εδω και 2 μερες..οποτε βοηθηστε με παιδιαα!!

https://forums.operationsports.com/forums/ea-sports-fifa-sliders/958687-fifa-20-os-community-sliders.html

ναι ετσι οπως τα γραφουνε εκει δεν καταλαβαινω τιποτα, εγω θελω απο καποιον στα ελληνικα, με λιγα λογια τι κανει το καθενα....

Καταρχας, να σου πω οτι αυτα τα slides δεν χρειαζονταν καν να μπουν στα τελευταια (αρκετα) fifa...ηταν περιττο κ δεν εχει ΚΑΝΕΝΑ νοημα στην ουσια του...μεχρι κ πριν που δεν υπηρχαν ηταν πολυ καλυτερα...οχι γτ ειναι ενας πονοκεφαλος παραπανω...αυτο το βρισκεις αν θες κ εχεις ορεξη...απλα ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ δεν υπαρχει ουσια να υπαρχει ΡΥΘΜΙΣΗ σε κατι απ αυτα που σου δινει..

Τωρα...αυτα ειναι διαφορες ρυθμισεις που επιρεαζουν το ΥΠΑΡΧΟΝ κ ΡΥΘΜΙΣΜΕΝΟ gameplay στις υποτιθεμενες 'πραγματικες' συνθηκες ποδοσφαιρου απ την ιδια την ΕΑ γι αυτο κ κανει παραγωγη football game...

Πρεπει να ΞΕΡΕΙΣ ομως τι θα αλλαξεις κ πως (δεν ειναι αλλαζω οτι να ναι τυχαια κ ολα καλα) γτ στα περισσοτερα...υπαρχει η λογικη της ΑΛΥΣΙΔΑΣ του ενος με του αλλου...

πχ για να καταλαβεις...αν αλλαξεις τη ταχυτητα κ την επιταχυνση ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ θα πρεπει να αλλαξεις την ταχυτητα τον crosses αλλιως στις βαθιες μπαλιες ή στην αλλαγη παιχνιδιου ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ-ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΗΣ θα ειναι πιο γρήγορος απ τη μπαλα κ θα προλαβαινει να καλυψει την αποσταση για να μαρκαρει ακομα.κ αν βρισκεται βαση λογικης μετρων , μακρια...πραγμα που δεν προσομοιωνει αληθινο ποδοσφαιρο γτ κανεις ανθρωπος δεν ειναι πιο γρηγορος απο μια μπαλια με τα ποδια...(το εχω δοκιμασει απο περιεργια  κ πριν φθασει η μπαλια ειχα καλυψει αποσταση 40 μετρων ατη πλατη μου κ ειχα ηδη βρεθει εκει που προσγειωνοταν η μπαλα με τον αντιπαλο κ την επαιρνα) φυσικα αν αλλαξεις Κ ΑΥΤΟ μετα επιρεαζεται κατι επομενο...ΑΝΤΕ ΒΡΕΣ ΤΟ...

Πχ ενα αλλο...εχει να αλλαξεις τα error (λαθη, ευστοχια) πχ στις πασες ή στα σουτ..τα δικα σου κ της μνημης...(περισσοτερο ή λιγοτερο) 

Υποτιθεται αυτο ειναι ρυθμισμενο βαση fifa οπως πρεπει να ναι, δυναμικης ομαδων κ ικανοτητας παικτων ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ...γτ να αλλαξεις τα error κι αλλο?αρα παλι κατι περιττο στην ουσια του...

Για μενα λοιπον, μην αλλαξεις τπτ αστα στο 50% οπως ΛΟΓΙΚΑ ειναι το ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ setting σαν να μην υπηρχε να το δεις κ ΥΠΑΡΧΕΙ στο παιχνιδι...

Αλλιως καλα κουραγια...εκτος κι αν καποιος το χει ψαξει πολυ κ ξερει κ σου δωσει αυτοματα τις ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ρυθμισεις σε ολα...τι να πω...?

Edited by gCortez

Μέχρι στιγμής το FIFA 20 μου αρέσει περισσότερο απο το 19 αλλά ορισμένα αρνητικά που έχει ειναι τα φάουλ τα πέναλτι και οι κεφαλιές που είναι σαν να κάνεις κεφαλιά με μπάλα του μπάσκετ όπως και το career mode θέλει ακόμα patch 

• Like 1

10 hours ago, gCortez said:

Καταρχας, να σου πω οτι αυτα τα slides δεν χρειαζονταν καν να μπουν στα τελευταια (αρκετα) fifa...ηταν περιττο κ δεν εχει ΚΑΝΕΝΑ νοημα στην ουσια του...μεχρι κ πριν που δεν υπηρχαν ηταν πολυ καλυτερα...οχι γτ ειναι ενας πονοκεφαλος παραπανω...αυτο το βρισκεις αν θες κ εχεις ορεξη...απλα ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ δεν υπαρχει ουσια να υπαρχει ΡΥΘΜΙΣΗ σε κατι απ αυτα που σου δινει..

Τωρα...αυτα ειναι διαφορες ρυθμισεις που επιρεαζουν το ΥΠΑΡΧΟΝ κ ΡΥΘΜΙΣΜΕΝΟ gameplay στις υποτιθεμενες 'πραγματικες' συνθηκες ποδοσφαιρου απ την ιδια την ΕΑ γι αυτο κ κανει παραγωγη football game...

Πρεπει να ΞΕΡΕΙΣ ομως τι θα αλλαξεις κ πως (δεν ειναι αλλαζω οτι να ναι τυχαια κ ολα καλα) γτ στα περισσοτερα...υπαρχει η λογικη της ΑΛΥΣΙΔΑΣ του ενος με του αλλου...

πχ για να καταλαβεις...αν αλλαξεις τη ταχυτητα κ την επιταχυνση ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ θα πρεπει να αλλαξεις την ταχυτητα τον crosses αλλιως στις βαθιες μπαλιες ή στην αλλαγη παιχνιδιου ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ-ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΗΣ θα ειναι πιο γρήγορος απ τη μπαλα κ θα προλαβαινει να καλυψει την αποσταση για να μαρκαρει ακομα.κ αν βρισκεται βαση λογικης μετρων , μακρια...πραγμα που δεν προσομοιωνει αληθινο ποδοσφαιρο γτ κανεις ανθρωπος δεν ειναι πιο γρηγορος απο μια μπαλια με τα ποδια...(το εχω δοκιμασει απο περιεργια  κ πριν φθασει η μπαλια ειχα καλυψει αποσταση 40 μετρων ατη πλατη μου κ ειχα ηδη βρεθει εκει που προσγειωνοταν η μπαλα με τον αντιπαλο κ την επαιρνα) φυσικα αν αλλαξεις Κ ΑΥΤΟ μετα επιρεαζεται κατι επομενο...ΑΝΤΕ ΒΡΕΣ ΤΟ...

Πχ ενα αλλο...εχει να αλλαξεις τα error (λαθη, ευστοχια) πχ στις πασες ή στα σουτ..τα δικα σου κ της μνημης...(περισσοτερο ή λιγοτερο) 

Υποτιθεται αυτο ειναι ρυθμισμενο βαση fifa οπως πρεπει να ναι, δυναμικης ομαδων κ ικανοτητας παικτων ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ...γτ να αλλαξεις τα error κι αλλο?αρα παλι κατι περιττο στην ουσια του...

Για μενα λοιπον, μην αλλαξεις τπτ αστα στο 50% οπως ΛΟΓΙΚΑ ειναι το ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ setting σαν να μην υπηρχε να το δεις κ ΥΠΑΡΧΕΙ στο παιχνιδι...

Αλλιως καλα κουραγια...εκτος κι αν καποιος το χει ψαξει πολυ κ ξερει κ σου δωσει αυτοματα τις ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ρυθμισεις σε ολα...τι να πω...?

Άμα διαβάσεις στο site που έδωσα για τα sliders εξηγεί αναλυτικά τι κάνει και γιατί το κάνει. Άμα ήταν περιττά δεν θα τα έβαζε η ea ώστε να τα πειράζουμε. Και να σου δώσω ένα παράδειγμα για να καταλάβεις τι σημασία τους.

Ξεκινάω ένα career στην τέταρτη κατηγορία της Αγγλίας,οι παίχτες λογικά δεν θα πρέπει να είναι τόσο καλοί στις μεταβιβάσεις τους και στα τελειώματα τους. Για αυτό τον λόγο μπορω α χρησιμοποιήσω τα sliders.

9 hours ago, giorgos0095 said:

Μέχρι στιγμής το FIFA 20 μου αρέσει περισσότερο απο το 19 αλλά ορισμένα αρνητικά που έχει ειναι τα φάουλ τα πέναλτι και οι κεφαλιές που είναι σαν να κάνεις κεφαλιά με μπάλα του μπάσκετ όπως και το career mode θέλει ακόμα patch 

Τα φαουλ και οι σεντρες (ειδικα κατι μακρινες)  θεωρω οτι ΠΡΕΠΕΙ να μπαινουν και να βγαινουν δυσκολα σε ενα ματς.....ειδικα μαλιστα στις σεντρες οσο κουραζεται ο παιχτης θα πρεπει να πεφτει το στατς του crossing.

Τα πεναλτι οκ να συμφωνησω.

Προς το παρον θεωρουμε οτι ειναι το καλυτερο φιφα που εχουμε παιξει......σαν να λειπει το ΠΟΛΥ σκριπτ-χαντικαπ που εβγαζε ματι στους προηγουμενους τιτλους.

Στο κο οπ εχει πρασινισει ο τοπος, μονο νικες μετραμε. Πιεζουν ολοι οι αντιπαλοι ψηλα και πισω μπαζουν τρελα!!!!

Ας κανουν οτι θελουν απλα θα ηθελα να μην χαθει το παιχνιδι οπως ειναι τωρα και γυρισουμε στα παλια...

Ειναι πιο ''αντρικο'' το παιχνιδι τωρα.

• Like 1

Έχοντας σχεδον τελειώσει career σε Αγγλικό πρωταθλημα και αρχίζοντας να συνηθίζω και πάλι fifa,αφου τα τελευταία τουλαχιστον 3 χρόνια το ειχα παρατήσει από την αρχη,θελω να πω οτι εννοείται μου αρέσει αρκετά το gameplay και οποτε κάθομαι κακ παιζω κλείνω τουλαχιστον 3 ωρες!

Να πω ολως εδω ενα αρνητικό που παρατήρησα και εννοειται τα ειχαν και τα προηγούμενα fifa.. Ενω λοιπόν εχω μάθει και παιζω σε world class και επαιρνα ματσάκια με την Liverpool πολύ άνετα,χαρακτηριστικό θα πω εβαλα 6 στην Aston Villa μετα την επόμενη αγωνιστική και επειδή θα κρινόταν το πρωτάθλημα με το έτσι θέλω μου έβαλε 3 γκολ στην εδρα μου η wolves!Και παρατήρησα αρκετές φορές το εκανε αυτο σε όλη την διάρκεια η cpu!Ενω ξεκίνησα 8οs στο πρωτάθλημα αφού ακόμα ηθελα να συνηθίσω τον χειρισμό από την μεγάλη αποχη,παίζοντας το και μαθαίνοντας το οταν πήγαινα να πιάσω κορυφή η CPU από world class λες και ανέβαινε 2 επίπεδα πιο πανω!Εαν δεν ήθελε να κανω νίκη δεν θα επαινρνα νίκη ποτε!!

Αυτο είναι το πιο σπαστικό του fifa για μενα φέτος! κατα τα αλλα πιστεύω είναι ενα από τα καλύτερα fifa μετά το εκπληκτικό fifa 11 θα έβαζα αυτό το επόμενο καλύτερο(προσωπική αποψη)

• Like 1

Επειδή παίζω αρκετά αυτές τις μέρες, το πρόβλημα του παιχνιδιού είναι η ταχύτητα (όταν παίζεις με μεγάλες ομάδες κυρίως) και η αίσθηση ελέγχου του παίχτη (σε συνδυασμό με τα animation). Προσωπικά αυτά είναι που με χαλάνε.

Χθες παίξαμε 2 ματς με τον @ACMILANGR με 4* ομάδες και ήταν απίστευτα γρήγορο το παιχνίδι. Δε θέλω να φανταστώ τι θα γίνεται στις 5*. Σε τέτοιο τέμπο δυστυχώς πρωτίστως παίζουν τα αντανακλαστικά ρόλο και όχι το ποδόσφαιρο. Το παράδοξο είναι ότι ακόμη στο fut το gameplay είναι μια χαρά σε ταχύτητα. Ίσως επειδή έχω ομάδα με 78 ovl? 

Τα πολύ θετικά του παιχνιδιού είναι τα σουτ. Και σε συνδυασμό με τα πολύ καλά net physics το τελικό αποτέλεσμα είναι super. Δυστυχώς για ακόμη χρονιά δεν έχουν βρει ισορροπία στις κεφαλιές. Άλλες χρονιές ήταν op, φέτος δεν μπαίνουν με τίποτα και καταργούν το παιχνίδι με σέντρες και αχρηστεύουν τα κόρνερ. 

• Like 1

54 minutes ago, broxopios said:

Δυστυχώς για ακόμη χρονιά δεν έχουν βρει ισορροπία στις κεφαλιές. Άλλες χρονιές ήταν op, φέτος δεν μπαίνουν με τίποτα και καταργούν το παιχνίδι με σέντρες και αχρηστεύουν τα κόρνερ. 

καλα ναι φετος κεφαλιες να παρεις απο τις 10 μονο τις 2-3. Για κορνερ παντως για προσπαθησε να τα κανεις 1ο δοκαρι. εγω κορνερ βαζω στις τακτικες επιταχυνση και τα στελνω μεταξυ 1ου δοκαριου και κεντρου και ολο και καποιος την τσιπμπαει την κεφαλια 

Τελικά αρχίζω και προτιμώ να μην μπαίνουν οι κεφαλιές από τα κόρνερ γιατί θυμάμαι σε όλα τα προηγούμενα fifa πάντα μετά το 85 αν κέρδιζε ο αντίπαλος κόρνερ ήταν σχεδόν πάντα γκολ οπότε ίσως και να είναι καλύτερα τελικά έτσι αλλά η ΕΑ λογικά θα βγάλει update και θα αλλάξει ξανά το παιχνίδι όπως κάθε χρόνο.

• Like 2

Ρε παιδια εχω ενα φιλο κολλητό που τα τελευταία χρόνια παιζει φανατικά και μόνο FIFA(πρώην φανατικός προακιας).

Ασχολείται μόνο με offline και μόνο career.

Με παίρνει σήμερα τηλ. Ξενερωμενος και μου λεει: "Ρε φίλε τι χαλί αυτό φετος?Στο πιο δύσκολο επίπεδο και Ρίχνω συνέχεια 6ρες και 7αρες!! Εχω 13 στα 13 και λογικό είναι το παράτησα!"

Έχει παρατηρήσει κανείς αυτό το "φαινόμενο"?

48 minutes ago, spyros-1908- said:

Ρε παιδια εχω ενα φιλο κολλητό που τα τελευταία χρόνια παιζει φανατικά και μόνο FIFA(πρώην φανατικός προακιας).

Με παίρνει σήμερα τηλ. Ξενερωμενος και μου λεει: "Ρε φίλε τι χαλί αυτό φετος?Στο πιο δύσκολο επίπεδο και Ρίχνω συνέχεια 6ρες και 7αρες!! Εχω 13 στα 13 και λογικό είναι το παράτησα!"

μπες στο τοπικ τις καριερας να δεις,εχουμε πει οτι το offline ειναι κατεστραμενο φετος και ειδικα το career mode,οποιος θελει να παιξει αποκλειστικα offline μακρια απο το φιφα μεχρι και αν βγαλουν ποτε update

54 minutes ago, TOL1S said:

μπες στο τοπικ τις καριερας να δεις,εχουμε πει οτι το offline ειναι κατεστραμενο φετος και ειδικα το career mode,οποιος θελει να παιξει αποκλειστικα offline μακρια απο το φιφα μεχρι και αν βγαλουν ποτε update

Για δώσε μου topic..

Μια υποθεση που εχει ομως βαση...

Εφοσον και αυτο το φιφα 20 ...''ΞΕΚΛΕΙΔΩΝΕΙ'' (παραθετω φωτο) 

https://postimg.cc/p9h7Fh1D

....στις μεγαλες κατηγοριες θα εχουμε gamers  που λιωνουν ΑΡΑ θα εχουν ξεκλειδωσει ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ το παιχνιδι και θα αρχισουν σε ακομη ενα τιτλο τα διαφορα κουλα!!!!!

Ελεος παλι, το κεφαλι μου ρε ΕΑ!!!!!!

υγ προς το παρον απο ντιβ 10 στην ντιβ 9 (ανικητος και κουπα) με αρκετα rage quit των αντιπαλων μου.

20 hours ago, spyros-1908- said:

Πες του να βάλει δυσκολία legendary και όχι ultimate...Στο legendary στη καριέρα η cpu παίζει πιο ορθολογικά με καλύτερη αμυντική γραμμή και έχει καλύτερη επιθετική προσήλωση στο παιχνίδι .. Στο ultimate μου φάνηκε εύκολο και πάντα ξεκινάω με μικρό μεσαία ομάδα στη καριέρα η με ομάδες που είναι για υποβιβασμό .. 

Edited by vagosvts7
  • Like 1

21 hours ago, vagosvts7 said:

Πες του να βάλει δυσκολία legendary και όχι ultimate...Στο legendary στη καριέρα η cpu παίζει πιο ορθολογικά με καλύτερη αμυντική γραμμή και έχει καλύτερη επιθετική προσήλωση στο παιχνίδι .. Στο ultimate μου φάνηκε εύκολο και πάντα ξεκινάω με μικρό μεσαία ομάδα στη καριέρα η με ομάδες που είναι για υποβιβασμό .. 

Εχει ultimate το offline στο career?

@funtulac Έχει φίλε ναι.. Εγώ μόνο career offline παίζω στο fifa.. Από το 19 βάλανε ultimate difficulty στη καριέρα.. 

Edited by vagosvts7

3 hours ago, vagosvts7 said:

@funtulac Έχει φίλε ναι.. Εγώ μόνο career offline παίζω στο fifa.. Από το 19 βάλανε ultimate difficulty στη καριέρα.. 

Και εγώ ακριβώς αυτό παίζω και ποτέ online.. και δεν το πρόσεξα...εμένα τώρα μου έχει την arsenal τελευταία... εγώ παίζω με mancester unt είμαι πρώτος και στις τελευταίες θέσεις είναι όλες οι μεγάλες -Λίβερπουλ-city- arsenal-totenam... στο  word-class

1 hour ago, funtulac said:

Και εγώ ακριβώς αυτό παίζω και ποτέ online.. και δεν το πρόσεξα...εμένα τώρα μου έχει την arsenal τελευταία... εγώ παίζω με mancester unt είμαι πρώτος και στις τελευταίες θέσεις είναι όλες οι μεγάλες -Λίβερπουλ-city- arsenal-totenam... στο  word-class

Εγώ παίζω legendary γιατί είναι πιο δύσκολο από το ultimate και έχω την wolve και πρώτη είναι η Everton δεύτερη η Manchester united, τριτη η city, τέταρτη η Arsenal και μεμπτη η Chelsea μόνο η Liverpool είναι 12η.. Και είμαι στα μισά της χρονιάς αρχές χειμερινών μεταγραφών.. 

Το ποιόν του παιχνιδιού ενώ φενομενικά δείχνει ότι φέτος σοβάρεψε σε σχεση με το περσινό όμως στην ουσία παραμένει σαθρό και "φιφένιο"...

Αρκεί κάποιος να ασχοληθει στο fut  με τα squad battles και θα βιώσει το ψέμα κατάμουτρα.

Τυχαίνουν ματς στα squad battles που το ιδιο το παιχνίδι σου παραμορφώνει το gameplay με εμετικό τρόπο προσθέτοντας τεχνιτό  delay λες και παιζεις με άνθρωπο συνδεομενος στον Άρη.

Τα πάντα εναντίων σου όταν το θελήσει το παιχνίδι σε βαθμό να σε πιάνουν τα γέλια.

Σε οτι αφορά το online κι εκεί δεν ληπει το script και η τεχνιτή "δραματοποίηση"....

To παιχνιδι μας πεταξε και δεν μπορουμε κι ολας να συνδεθουμε ονλαιν μεσω οριτζιν.... συμβαινει και σε σας ;

9 hours ago, Platini_Athens said:

To παιχνιδι μας πεταξε και δεν μπορουμε κι ολας να συνδεθουμε ονλαιν μεσω οριτζιν.... συμβαινει και σε σας ;

Κάποια στιγμή το βράδυ που πρόσεξα με είχε εκτός σύνδεσης.. Γενικό θα ήταν.. 

• Thanks 1

Το νοικιασα την Παρασκευή λίγο offline και μετα seasons με ΠΑΟΚ (όλα default) division 6 και όλα καλά,μόνο ανχος μου αν καταφέρω να κάνω αμυνα, κάπως την βρίσκω την ακρη και προχωράω, νίκες ήττες μέσα στο πρόγραμμα. Επόμενη μέρα τα ίδια μεθεπόμενη; Αρχίζει το γέλιο, ΑΙ άμυνας ανύπαρκτο, ξύλα κάθονται και κοιτάνε ότι διεκδίκηση κεφαλιά  κόντρα κτλ χαμένη ακόμα και με ομάδα μισό αστέρι λιγότερο, κάθε κλεψιμο η μπάλα σε αντίπαλο, αντίπαλος με ομάδα κατώτερη Γιουσέϊν Μπολτ όλοι οι παίχτες, δεν προλαβαίνω να κάνω πάσα, λεω κάνω κάτι λάθος δεν γίνεται διαφορετικά, άλλος αντίπαλος με Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ φαίνεται ότι δεν το κατέχει αλλά και εγώ βλέπω ότι δεν χρειάζεται να προσπαθεί και πολύ όλοι οι παίχτες μου κρύβονται πίσω από τους δικούς του, άμυνα ξύλα, διεκδικήσεις κόντρες κεφαλιές άνετα ότι πάσα έκανα κοβόταν για πλακα απλές πάσες κοντινές  ακόμα και με πατημένο το L2 τεράστια ερορ στη υποδοχή τους  από μέρους μου..

Εκνευρίστηκα πάρα πολύ δεν ήμουν ποτέ οπαδός του ότι το παιχνίδι με καθοδηγεί όταν εχανα πάντα έλεγα ότι φταίω εγώ αλλά αυτό ήταν πολύ έντονο από την μια μέρα στην άλλη τεράστια διαφορά δεν ξέρω το πήγα πίσω και δεν ξέρω αν τελικά κάποια στιγμή θα κάνω κίνηση να το αγόρασω ....

2 hours ago, Silots73 said:

Το νοικιασα την Παρασκευή λίγο offline και μετα seasons με ΠΑΟΚ (όλα default) division 6 και όλα καλά,μόνο ανχος μου αν καταφέρω να κάνω αμυνα, κάπως την βρίσκω την ακρη και προχωράω, νίκες ήττες μέσα στο πρόγραμμα. Επόμενη μέρα τα ίδια μεθεπόμενη; Αρχίζει το γέλιο, ΑΙ άμυνας ανύπαρκτο, ξύλα κάθονται και κοιτάνε ότι διεκδίκηση κεφαλιά  κόντρα κτλ χαμένη ακόμα και με ομάδα μισό αστέρι λιγότερο, κάθε κλεψιμο η μπάλα σε αντίπαλο, αντίπαλος με ομάδα κατώτερη Γιουσέϊν Μπολτ όλοι οι παίχτες, δεν προλαβαίνω να κάνω πάσα, λεω κάνω κάτι λάθος δεν γίνεται διαφορετικά, άλλος αντίπαλος με Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ φαίνεται ότι δεν το κατέχει αλλά και εγώ βλέπω ότι δεν χρειάζεται να προσπαθεί και πολύ όλοι οι παίχτες μου κρύβονται πίσω από τους δικούς του, άμυνα ξύλα, διεκδικήσεις κόντρες κεφαλιές άνετα ότι πάσα έκανα κοβόταν για πλακα απλές πάσες κοντινές  ακόμα και με πατημένο το L2 τεράστια ερορ στη υποδοχή τους  από μέρους μου..

Εκνευρίστηκα πάρα πολύ δεν ήμουν ποτέ οπαδός του ότι το παιχνίδι με καθοδηγεί όταν εχανα πάντα έλεγα ότι φταίω εγώ αλλά αυτό ήταν πολύ έντονο από την μια μέρα στην άλλη τεράστια διαφορά δεν ξέρω το πήγα πίσω και δεν ξέρω αν τελικά κάποια στιγμή θα κάνω κίνηση να το αγόρασω ....

Αν δεν παίζεις FUT περίμενε να κάνουν τα update και δες πως θα πάει, στη παρούσα φάση δεν αξίζει τα λεφτά του γιατί και αυτό είναι ένα μισοτελειωμένο παιχνίδι με πασαλείμματα δεξιά κι αριστερά μόνο και μόνο γιατί έπρεπε να βγει στην αγορά. Είστε τυχεροί πάντως στις κονσόλες, από τη μία είναι ακριβότερα τα παιχνίδια αλλά από την άλλη και να τα νοικιάσετε μπορείτε και να τα πουλήσετε αν τα βαρεθείτε ή αν αλλάξουν το gameplay με κάποιο update ή αν το full game δεν είναι εκείνο που θα έπρεπε να είναι.