Jump to content
TOL1S

EA SPORTS - FIFA 20 - Γενική συζήτηση

Recommended Posts

On 22/9/2019 at 12:24 ΜΜ, spyros-1908- said:

Εγω πάντως φέτος απολαμβάνω και τα 2! Και το fifa μου άρεσε πολύ και το pes πιστεύω θυμίζει εποχές pes 5,6 τοτε που το pes σε gameplay το έσβηνε για πλάκα το fifa..

Το fifa φετος μου αρέσει γιατι έχει διορθώσει κάποια κούλα που είχε πέρσυ το fifa 19,γενικα έχει μια καλή ισορροπία,μου αρέσει οπως παίζει η ΑΙ,οι τερματοφύλακες ειναι πιστεύω οτι καλύτερο εχω δει σε ποδοσφαιρικό τίτλο και γενικά παίζεται αρκετά ευχάριστα.Εννοειται όπως έχουμε πει έχει τα θεματάκια του που ελπίζω με της νεες κονσόλες και με το pes να έχει ανέβει τόσο πολύ να το διορθώσουν ..

Οσο για το pes χαίρομαι που έχει γινει παιχνιδαρα γιατι με αυτο μεγάλωσα και έκλεινα ατελείωτες ώρες και ο ανταγωνισμός μην ξεχνάμε κανει καλο!

καλυτερο του Demo το Fifa?

Edited by JimmakosInArm7

44 minutes ago, spyros-1908- said:

Νομιζω είναι το ίδιο..

αρα ειμαστε σε καλο δρομο...αντε να δουμε! 

• Like 1

μετά απο κάποιες ώρες πάνω στα στρεαμ θα ήθελα δύο διευκρινήσεις απο αυτούς που παίζουν .

1.οι κεφαλιές για γκολ έχουν νερφαριστεί; δεν έχω δει ούτε ένα γκολ από σέντρα .

2. το pace όταν φεύγει ο επιθετικός με κάθετι σαν να μην παίζει ρόλο δλδ και έναν με 50 να έχεις αν φύγει ξέχνα τον...εσείς πως το είδατε αυτό;

να ρωτησω κατι. ειτε αγορασεις την μηνιαια ειτε αγορασεις την 12μηνη συνδρομη ΕΑ Access παλι 10 ωρες θα παιξεις;;

5 minutes ago, geonick1997 said:

να ρωτησω κατι. ειτε αγορασεις την μηνιαια ειτε αγορασεις την 12μηνη συνδρομη ΕΑ Access παλι 10 ωρες θα παιξεις;;

ναι,βεβαια καποια στιγμη (μετα απο μηνες) θα δωθει το παιχνιδι δωρεαν.

• Love 1

3 minutes ago, TOL1S said:

ναι,βεβαια καποια στιγμη (μετα απο μηνες) θα δωθει το παιχνιδι δωρεαν.

φτου γαμωτο. και εγω νομιζα πως εγιναν γενναιοδωροι εκει στην ΕΑ και μπορουσες να παιξεις οσο θελεις αν επαιρνες την 12μηνη 😂😂😂

• Haha 2

Ιδέα μου είναι ότι το full game είναι πιο αργό και πιο smooth απ΄το demo;

1 hour ago, BasilhsGR said:

Ιδέα μου είναι ότι το full game είναι πιο αργό και πιο smooth απ΄το demo;

Τέτοια λέγε μου. 😁

• Haha 1

12 minutes ago, SkyloMethIR said:

Τέτοια λέγε μου. 😁

Δυστυχώς αδελφούλη μας βλέπω να κάνουμε αυτό που δεν θέλαμε να κάνουμε με τίποτα :hehe: γιατί το online στο άλλο το στέλνει απευθείας στην ανακύκλωση και γιατί η ΚΟΝΑΜΙ είχε την φαεινή ιδέα και φέτος να δώσει άλλο gameplay στο demo και άλλο στη retail. Νιώθω λες και παίζω PES19 χωρίς close control. Μακάρι να μας διαψεύσει όλους τέλος Οκτώβρη... δυστυχώς όμως ξέρουμε ότι δύσκολα συμβαίνουν αυτά.

Δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου, έπαιξα χθες 2 παιχνίδια όλα κι όλα στο full game, μου φάνηκε πιο αργό, τα γκολ όμως πάνω-κάτω ήταν τα ίδια γκολ που μπαίνουν στο FIFA εδώ και χρόνια. Για αυτό ρωτάω τα παιδιά εδώ μέσα που έχουν παίξει πολύ περισσότερο online που μας ενδιαφέρει. Υπόψιν ότι παίζει να είναι και placebo γιατί παίζουν ρόλο πολλοί παράγοντες. Πάντως για να το συνηθίσεις χρειάζεται πολλή προσπάθεια ειδικά αν έχεις παίξει αρκετά το demo του PES20. Όπως σου έχω ξαναπεί παίξει όσο περισσότερο μπορείς πριν κάνεις κίνηση.

• Like 1
  • Thanks 1

Εγω παιδιά παιζω fifa 20 από το ea access σχεδον εχω "φάει" και της 10 ώρες! Όντως το full game είναι πιο smooth από το demo και σε αυτό βοηθάει το slow που εχω βαλει την ταχύτητα και γενικα ο παραπάνω χρόνος που έχουμε στα ημίχρονα από το demo βοηθάει να είναι εστω και ελάχιστα καλύτερο του demo..

Γενικά μου αρέσει το φετινό fifa και ελπίζω να μην του αλλάξει τα μάτια η ΕΑ με updates..

Το online θα το δοκιμάσω όταν θα παίξω αρκετά offline να βελτιώθω πρώτα..

• Like 1

Παιδια σε πολυ γνωστο καταστημα το FIFA 20 εχει 20 ευρω για PC!
Πως και το παθε ετσι η ΕΑ?

12 hours ago, spyros-1908- said:

Εγω παιδιά παιζω fifa 20 από το ea access σχεδον εχω "φάει" και της 10 ώρες! Όντως το full game είναι πιο smooth από το demo και σε αυτό βοηθάει το slow που εχω βαλει την ταχύτητα και γενικα ο παραπάνω χρόνος που έχουμε στα ημίχρονα από το demo βοηθάει να είναι εστω και ελάχιστα καλύτερο του demo..

Γενικά μου αρέσει το φετινό fifa και ελπίζω να μην του αλλάξει τα μάτια η ΕΑ με updates..

Το online θα το δοκιμάσω όταν θα παίξω αρκετά offline να βελτιώθω πρώτα..

Ευχαριστώ για το feedback Σπύρο αλλά δεν εννοώ με πειραγμένα sliders ή στο slow. Τέσπα, μάλλον είναι λίγο πιο αργό ειδικά στο online, όπως ήταν το 18. Έχει όμως κάτι απότομα στριψίματα στους παίχτες που καλό θα ήταν επιτέλους να μην υπήρχαν. Για μένα το σημαντικότερο πρόβλημα που έχει το FIFA είναι η λάθος επιτάχυνση και η λάθος ταχύτητα που παίρνει η μπάλα, η αυξομείωση είναι λάθος. Από κει και πέρα αυτό είναι το FIFA, κάνει σωστά τα βασικά για αυτό και υπάρχει ανταπόκριση.

• Like 2

11 minutes ago, BasilhsGR said:

Ευχαριστώ για το feedback Σπύρο αλλά δεν εννοώ με πειραγμένα sliders ή στο slow. Τέσπα, μάλλον είναι λίγο πιο αργό ειδικά στο online, όπως ήταν το 18. Έχει όμως κάτι απότομα στριψίματα στους παίχτες που καλό θα ήταν επιτέλους να μην υπήρχαν. Για μένα το σημαντικότερο πρόβλημα που έχει το FIFA είναι η λάθος επιτάχυνση και η λάθος ταχύτητα που παίρνει η μπάλα, η αυξομείωση είναι λάθος. Από κει και πέρα αυτό είναι το FIFA, κάνει σωστά τα βασικά για αυτό και υπάρχει ανταπόκριση.

Δεν ήξερα οτι μίλαγες αποκλειστικά για online.Παντως sliders δεν εχω πειράξει καθόλου..

• Like 1

On 26/9/2019 at 11:33 ΠΜ, BasilhsGR said:

Δυστυχώς αδελφούλη μας βλέπω να κάνουμε αυτό που δεν θέλαμε να κάνουμε με τίποτα :hehe: γιατί το online στο άλλο το στέλνει απευθείας στην ανακύκλωση και γιατί η ΚΟΝΑΜΙ είχε την φαεινή ιδέα και φέτος να δώσει άλλο gameplay στο demo και άλλο στη retail. Νιώθω λες και παίζω PES19 χωρίς close control. Μακάρι να μας διαψεύσει όλους τέλος Οκτώβρη... δυστυχώς όμως ξέρουμε ότι δύσκολα συμβαίνουν αυτά.

Δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου, έπαιξα χθες 2 παιχνίδια όλα κι όλα στο full game, μου φάνηκε πιο αργό, τα γκολ όμως πάνω-κάτω ήταν τα ίδια γκολ που μπαίνουν στο FIFA εδώ και χρόνια. Για αυτό ρωτάω τα παιδιά εδώ μέσα που έχουν παίξει πολύ περισσότερο online που μας ενδιαφέρει. Υπόψιν ότι παίζει να είναι και placebo γιατί παίζουν ρόλο πολλοί παράγοντες. Πάντως για να το συνηθίσεις χρειάζεται πολλή προσπάθεια ειδικά αν έχεις παίξει αρκετά το demo του PES20. Όπως σου έχω ξαναπεί παίξει όσο περισσότερο μπορείς πριν κάνεις κίνηση.

1 hour ago, BasilhsGR said:

Εχοντας ενεργοποιησει το ΕΑ Access και αφου επαιξα καμια 10 ματς(ναι @vagoe είναι αρκετά για συμπέρασμα) μπορώ να πω με βεβαιότητα  ότι στο online τουλάχιστον η ταχυτητα και οι κινήσεις των παικτών είναι στα ίδια επίπεδα με το demo.Οι πάσες φεύγουν όλες με την ίδια ταχύτητα,πηγαίνουν όλες συστημένες εκεί που θες και γενικότερα το ping pong ζει και βασιλεύει.Τα σουτ μέσα στην μεγάλη περιοχή γράφουν σχεδόν όλα.Όπως είπα και στο demo θεωρώ ότι το παιχνίδι είναι πιο κοντά στο 18 παρά στο 19 το οποίο είναι αρνητικό για εμένα.

• Like 2

38 minutes ago, Mean_Machine said:

Εχοντας ενεργοποιησει το ΕΑ Access και αφου επαιξα καμια 10 ματς(ναι @vagoe είναι αρκετά για συμπέρασμα) μπορώ να πω με βεβαιότητα  ότι στο online τουλάχιστον η ταχυτητα και οι κινήσεις των παικτών είναι στα ίδια επίπεδα με το demo.Οι πάσες φεύγουν όλες με την ίδια ταχύτητα,πηγαίνουν όλες συστημένες εκεί που θες και γενικότερα το ping pong ζει και βασιλεύει.Τα σουτ μέσα στην μεγάλη περιοχή γράφουν σχεδόν όλα.Όπως είπα και στο demo θεωρώ ότι το παιχνίδι είναι πιο κοντά στο 18 παρά στο 19 το οποίο είναι αρνητικό για εμένα.

Καλά ναι, αυτό ήταν το FIFA έτσι κι αλλιώς πάντοτε, εμένα περισσότερο με προβληματίζουν αυτά τα απότομα και σπαστικά στριψίματα που κάνουν οι παίχτες συν τα first touch shots που έχουν τρομερή ακρίβεια, είναι πολύ δύσκολο με το tactical defense να τα αντιμετωπίσεις και προωθεί τα μεγάλα σκορ. Το FIFA όμως όπως προείπα κάνει σωστά τα βασικά, το online του είναι responsive για αυτό μαζεύει κόσμο κι ακόμα και με το ping pong περισσότερο παιχνίδι κέντρου γίνεται στο FIFA και λιγότερο στο PES20. Αυτό συμβαίνει γιατί δεν υπάρχει το input delay που έχουν σχεδόν τα μισά παιχνίδια στο PES, υπάρχει κουμπί για το shielding και γιατί δεν υπάρχει το auto AI defense.

Εκείνο που έχω καταλάβει εγώ είναι ότι τελικά για να ευχαριστηθείς ποδοσφαιράκι πρέπει να τα αγοράζεις κάθε χρόνο και τα δύο. Εκεί που μπουχτίζεις με το ένα πιάνεις το άλλο. Φέτος είχα μεγάλες προσδοκίες απ΄το PES και μου τις δημιούργησε το demo, απογοητεύτηκα όμως με το full game, ότι tactical υπήρχε το έστειλαν στον κουβά.

• Like 3
  • Haha 1

2 hours ago, Mean_Machine said:

Ωραια,αυτο για μένα ειναι αρκετό να ασχοληθώ μονο offline και φετος!Θα το δοκιμασω και εγω κάποια στιγμή το online κομμάτι αλλά εαν ειναι έτσι όπως τα λες, μακριά...

21 hours ago, Mean_Machine said:

Niko έπαιξα περίπου 15 παιχνίδια ......βράδυ....Αν εξαιρέσεις 2-3 με αρνητικό Ίντερνετ, θα έλεγα ότι ΣΑΝ να παίζω, από πλευράς ΕΞΟΜΟΙΩΣΗΣ , ένα πολύ καλό παιχνίδι.

Τα κοντρολ, οι πάσες, το πώς πάει ο άλλος στην μπάλα, κλεψίματα , υποδοχες , τσιμπήματα της μπάλας , τερματοφύλακες, ΤΑΧΥΤΗΤΑ !!!! (Σίγουρα αυτή που πρεπει .).....Για μένα είναι πολυ καλό. Βέβαια όπως υπάρχουν οι λεγόμενες" κόντρες " οι οποίες βγάζουν τετε α τετε τον Felix αλλά μπορεί να φταίω και γω με τις "αμυντικαρες" μου....... Θα συμφωνήσω στη μέση με τα σουτ. Πιστεύω ότι πρέπει να διορθωθεί κάτι εκεί......αλλά ρε παιδί μου ΑΝ "γυρίσει" μες στην περιοχή ο Rebic π.χ δεν πρέπει να σκοράρει 7 στις 10;;;;;

• Haha 1

4 hours ago, vagoe said:

Niko έπαιξα περίπου 15 παιχνίδια ......βράδυ....Αν εξαιρέσεις 2-3 με αρνητικό Ίντερνετ, θα έλεγα ότι ΣΑΝ να παίζω, από πλευράς ΕΞΟΜΟΙΩΣΗΣ , ένα πολύ καλό παιχνίδι.

Τα κοντρολ, οι πάσες, το πώς πάει ο άλλος στην μπάλα, κλεψίματα , υποδοχες , τσιμπήματα της μπάλας , τερματοφύλακες, ΤΑΧΥΤΗΤΑ !!!! (Σίγουρα αυτή που πρεπει .).....Για μένα είναι πολυ καλό. Βέβαια όπως υπάρχουν οι λεγόμενες" κόντρες " οι οποίες βγάζουν τετε α τετε τον Felix αλλά μπορεί να φταίω και γω με τις "αμυντικαρες" μου....... Θα συμφωνήσω στη μέση με τα σουτ. Πιστεύω ότι πρέπει να διορθωθεί κάτι εκεί......αλλά ρε παιδί μου ΑΝ "γυρίσει" μες στην περιοχή ο Rebic π.χ δεν πρέπει να σκοράρει 7 στις 10;;;;;

Καλά για σένα και το 19 προσομοιωτής ήταν και το καλύτερο FIFA που είχε κυκλοφορήσει. Ποιος Ρέμπιτς ρε φίλε, τέτοια ευστοχία σε one touch finish ούτε οι καλύτεροι στράικερς που έχουν υπάρξει στην ιστορία του ποδοσφαίρου.

• Haha 2

On 27/9/2019 at 9:53 ΠΜ, flokiman said:

Παιδια σε πολυ γνωστο καταστημα το FIFA 20 εχει 20 ευρω για PC!
Πως και το παθε ετσι η ΕΑ?

@flokiman amigo...μηπως.....μπερδεψες το παιχνιδι με τα φιφα ποιντς;;;;; 

Κατι πηρε το ματι μου αλλα γιατι νομιζω οτι ΔΕΝ ειναι το παιχνιδι.....;

Χαιρετω ολο το παρεακι της FIFA στο forum της WeHellas... 

ακουσα πολλα για το επερχομενο FIFA 20 και παρ οτι το εκανα προπαραγγελια για το PS4...

ακομα δεν το εχω παρει και το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να μη το παρω τωρα αμεσα παρ οτι το εχω προπαραγγελια...

ειδικα μετα τα προαναφερθεντα προβληματα με τα squads στο menu με κατι update roster Κτλ κτλ...

ακουσα το κυριοτερο?!!? με το κερασακι στην τουρτα... το διαλυμενο career mode με τα πολλα προβληματα

ιδιοι ομιλοι CL EL με περσυ.. πολλα αλλα κουλα.. και παει λεγοντας και τα εχω δει στα ξενα threads....

ακουσα οτι η ΕΑ εσβηνε τα ποστ για το θεμα του Career κι αφου δεν θα το φτιαξουν τοσο αμεσα...

τι να πω.. μονο το FUT μας νοιαζει? δυστυχως καταστρεφεται το ποδοσφαιρακι και η ΕΑ αδικει το προιον της 

παντου.... μπραβο στην ΚΟΝΑΜΙ για το μπασιμο της το δυναμικο... ο ανταγωνισμος κανει καλο...

11 hours ago, dj 13 mike said:

Χαιρετω ολο το παρεακι της FIFA στο forum της WeHellas... 

για εμενα περιμενε 1 μηνα ακομα,το update που θα βγει τις επομενες μερες δεν θα φτιαξει τα προβληματα και θα βγαλουν και 2ο αποκλειστικα για το career,το ποτε ειναι αγνωστο ουτε οι ιδιοι δεν ξερουν γιατι πρεπει να εγκριθει και απο σονι-μς πριν δωθει και μονο αυτοι θελουν 10 μερες για να το τεσταρουν.

Τα κολπα στο βολτα......θα μπορει καποιος να τα χρησιμοποιησει στο σιζονς και στο φουτ; 

22 hours ago, Platini_Athens said:

@flokiman amigo...μηπως.....μπερδεψες το παιχνιδι με τα φιφα ποιντς;;;;; 

Κατι πηρε το ματι μου αλλα γιατι νομιζω οτι ΔΕΝ ειναι το παιχνιδι.....;

Οχι το ειδα στο σκρουτζ την πεμπτη, αλλα θα ηταν λαθος καταχωρηση και το αφαιρεσαν τρεχοντας. 

On 28/9/2019 at 3:39 ΜΜ, BasilhsGR said:

Καλά για σένα και το 19 προσομοιωτής ήταν και το καλύτερο FIFA που είχε κυκλοφορήσει. Ποιος Ρέμπιτς ρε φίλε, τέτοια ευστοχία σε one touch finish ούτε οι καλύτεροι στράικερς που έχουν υπάρξει στην ιστορία του ποδοσφαίρου.

@BasilhsGR που το θυμήθηκες ρε ;;;; Χεχεχεχεχεχε....Πραγματι....πέρυσι έτσι ήταν ....στην αρχή....

Α...λέω για Ρέμπιτς επειδή οι άλλοι δύο που έχω (politano και Βέρντι ...) αν γυρίσουν σουτάρουν σαν "μικροτσουτσουνακια ".....Παρεμπιπτόντως...δεν είπα για one touch finish....αλλά ΟΤΑΝ και ΑΝ γυρίσει.......(Δεν ξέρω αν έχεις παίξει μπάλα κι αν ξέρεις τι σημαίνει "γυρίσει" μες στην περιοχή ένας "βαρύς" φορ με καλό σουτ....ε;;;;)