Jump to content
TOL1S

EA SPORTS - FIFA 20 - Γενική συζήτηση

Recommended Posts

Παιδια!Τι ξενερωμα εφαγα??εβαλα πριν λίγο το full game απο ea access!

Πριν ξεκινήσω να παίξω ειχα μια "χαρα" αφού το ντεμο μου άρεσε αρκετά!

Βαζω λοιπον Carrer και εννοείτε παντα βαζω την ταχύτητα στο slow...

Επειδη στο ντεμο σε ταχύτητα normal που μας έδινε την δυνατότητα να παίξουμε έδειχνε αρκετά καλός ο ρυθμός λεω στο slow θα ειναι απόλαυση!

Ρε παιδια ειλικρινά ακούνε τα 5χρονα?? Τι τσίρκο και γρήγορος ρυθμός με σπαστικες κινήσεις ειναι αυτο?

Παίζω στο slow και νομίζω ότι παιζω στο fast?? Ρε ΕΑ σοβαρά τώρα έκανες πάλι την πατατια σου??

Πάω να συνεχίσω και θα επανελθω αύριο..

20 minutes ago, spyros-1908- said:

Παιδια!Τι ξενερωμα εφαγα??εβαλα πριν λίγο το full game απο ea access!

Πριν ξεκινήσω να παίξω ειχα μια "χαρα" αφού το ντεμο μου άρεσε αρκετά!

Βαζω λοιπον Carrer και εννοείτε παντα βαζω την ταχύτητα στο slow...

Επειδη στο ντεμο σε ταχύτητα normal που μας έδινε την δυνατότητα να παίξουμε έδειχνε αρκετά καλός ο ρυθμός λεω στο slow θα ειναι απόλαυση!

Ρε παιδια ειλικρινά ακούνε τα 5χρονα?? Τι τσίρκο και γρήγορος ρυθμός με σπαστικες κινήσεις ειναι αυτο?

Παίζω στο slow και νομίζω ότι παιζω στο fast?? Ρε ΕΑ σοβαρά τώρα έκανες πάλι την πατατια σου??

Πάω να συνεχίσω και θα επανελθω αύριο..

Σε τι αναλυση παιζει;....ρωταω διοτι εχω παρατηρησει στο φιφα το εξης, ΟΣΟ χαμηλωνω την αναλυση μου πχ σε 1280χ1024 ή ακομα και σε 800Χ600...(κο οπ ονλαιν παιζω συνηθως) το παιχνιδι γινεται ΤΑΧΥΤΑΤΟ!!!!! Οταν επιστρεφω σε 1080 μετατρεπεται σε αργο φορτηγο που κανει 10 ωρες να στριψει.....ολα αυτα στο φιφα19 αλλα και το 20 ντεμο ετσι συμπεριφερεται.

46 minutes ago, Platini_Athens said:

Σε τι αναλυση παιζει;....ρωταω διοτι εχω παρατηρησει στο φιφα το εξης, ΟΣΟ χαμηλωνω την αναλυση μου πχ σε 1280χ1024 ή ακομα και σε 800Χ600...(κο οπ ονλαιν παιζω συνηθως) το παιχνιδι γινεται ΤΑΧΥΤΑΤΟ!!!!! Οταν επιστρεφω σε 1080 μετατρεπεται σε αργο φορτηγο που κανει 10 ωρες να στριψει.....ολα αυτα στο φιφα19 αλλα και το 20 ντεμο ετσι συμπεριφερεται.

Οχι ενταξει όλα καλά!Δεν ξερω γιατι ο πρώτος αγώνας στο carrer ηταν λες και ειχαν νεφτη οι παίκτες!Επαιξα 4-5 ματσάκια και μου φαίνεται νορμάλ..Δεν ξερω τι έφταιξε στον πρώτο αγώνα!

Παιζω σε Xbox one X σε 4κ ανάλυση..

Αναμένουμε κανένα νέο απο fut! δεν έπαιξε κανένας;

Αν και μάλλον το Προ θα με καλύψει φέτος 100%, θα ήθελα, όπως και κάθε χρόνο, να δω τί παίζει και με το Φίφα, κυρίως στην ΑΙ. Είναι δεδομένες οι αδυναμίες πιστεύω στα physics, αλλά το 18 που είχα παίξει κάμποσο (Career) ήταν αρκετά οκ, κυρίως γιατί μου άρεσε το πώς έπαιζε η Cpu. Eάν έχουν βελτιώσει την φυσική της μπάλας φέτος, θα είναι καλό, γιατί πέρυσι θυμάμαι είχα δοκιμάσει το ντέμο και δεν την πάλεψα. Εντάξει, δεν περιμένω και καμία επανάσταση στην ΑΙ, ξέρω τις αδυναμίες και του Φίφα, τα διάφορα scripts κλπ, αλλά θεωρώ ότι έχουν κάνει βήματα μπροστά σε σχέση με παλιότερα Φίφα, όπου το τικι τακα από όλες τις ομάδες έδινε κι έπαιρνε. Με ενδιαφέρει επίσης να δω εάν στον τρόπο επίθεσης και δημιουργίας ευκαιριών από εμάς έχουν δώσει κάποια ποικιλία (γιατί θυμάμαι στο 18 κυρίως έπαιζε η επίθεση από τα πλάγια και η παράλληλη μπαλιά στον cf ή όποιον ερχόταν τεσπά). 

Ντάξει, ουσιαστικά το νέο Φίφα στις καινούριες κονσόλες θα χει ενδιαφέρον, να δει κανείς πώς θα κινηθεί η ΕΑ, αλλά καμία φορά ποτέ δεν ξέρεις, πχ στο Προ φέτος έγινε βελτίωση στην Cpu σε μεγάλο βαθμό, που λες καμία σχέση με πέρυσι. Επομένως, πείτε καμία άποψη περί ΑΙ κυρίως, όταν και αν δεν βαριέστε.....

32 minutes ago, toninio said:

Αν και μάλλον το Προ θα με καλύψει φέτος 100%, θα ήθελα, όπως και κάθε χρόνο, να δω τί παίζει και με το Φίφα, κυρίως στην ΑΙ. Είναι δεδομένες οι αδυναμίες πιστεύω στα physics, αλλά το 18 που είχα παίξει κάμποσο (Career) ήταν αρκετά οκ, κυρίως γιατί μου άρεσε το πώς έπαιζε η Cpu. Eάν έχουν βελτιώσει την φυσική της μπάλας φέτος, θα είναι καλό, γιατί πέρυσι θυμάμαι είχα δοκιμάσει το ντέμο και δεν την πάλεψα. Εντάξει, δεν περιμένω και καμία επανάσταση στην ΑΙ, ξέρω τις αδυναμίες και του Φίφα, τα διάφορα scripts κλπ, αλλά θεωρώ ότι έχουν κάνει βήματα μπροστά σε σχέση με παλιότερα Φίφα, όπου το τικι τακα από όλες τις ομάδες έδινε κι έπαιρνε. Με ενδιαφέρει επίσης να δω εάν στον τρόπο επίθεσης και δημιουργίας ευκαιριών από εμάς έχουν δώσει κάποια ποικιλία (γιατί θυμάμαι στο 18 κυρίως έπαιζε η επίθεση από τα πλάγια και η παράλληλη μπαλιά στον cf ή όποιον ερχόταν τεσπά). 

Ντάξει, ουσιαστικά το νέο Φίφα στις καινούριες κονσόλες θα χει ενδιαφέρον, να δει κανείς πώς θα κινηθεί η ΕΑ, αλλά καμία φορά ποτέ δεν ξέρεις, πχ στο Προ φέτος έγινε βελτίωση στην Cpu σε μεγάλο βαθμό, που λες καμία σχέση με πέρυσι. Επομένως, πείτε καμία άποψη περί ΑΙ κυρίως, όταν και αν δεν βαριέστε.....

H AI φέτος έχει βελτιωθεί αισθητά πιστεύω! Γενικα κάνει λαθη(Όχι πολύ συχνα εννοείται).Κινειτε πιο "ανθρώπινα" πιστεύω,και οταν παίζεις με αδυναμη ομάδα το καταλαβαίνεις αμέσως σε σύγκριση με μια πιο δυνατη!Να πω βεβαια ότι παιζω σε world class δεν ξερω πως συμπεριφέρεται σε legendary..

• Like 1
  • Thanks 1

1 hour ago, spyros-1908- said:

H AI φέτος έχει βελτιωθεί αισθητά πιστεύω! Γενικα κάνει λαθη(Όχι πολύ συχνα εννοείται).Κινειτε πιο "ανθρώπινα" πιστεύω,και οταν παίζεις με αδυναμη ομάδα το καταλαβαίνεις αμέσως σε σύγκριση με μια πιο δυνατη!Να πω βεβαια ότι παιζω σε world class δεν ξερω πως συμπεριφέρεται σε legendary..

Συμφωνώ απόλυτα

• Like 3

Επειδη επαιξα την τελευταια εβδομαδα το demo. Θελω ειλικρινα και με το χερι στην καρδια να μου πει καποιος. Ποσο πιστευει οτι εχει ΑΙΣΘΗΤΕΣ βελτιωσεις το παιχνιδι απο το 2015 ας πουμε εως και σημερα? Οχι γραφικα και γρασιδι. ΑΙΣΘΗΤΕΣ βελτιωσεις στο gameplay που να αξιζει αλλα 60-70 ευρω φετος. Αλλα με το χερι στην καρδια!

• Like 1

11 minutes ago, DM7 said:

Επειδη επαιξα την τελευταια εβδομαδα το demo. Θελω ειλικρινα και με το χερι στην καρδια να μου πει καποιος. Ποσο πιστευει οτι εχει ΑΙΣΘΗΤΕΣ βελτιωσεις το παιχνιδι απο το 2015 ας πουμε εως και σημερα? Οχι γραφικα και γρασιδι. ΑΙΣΘΗΤΕΣ βελτιωσεις στο gameplay που να αξιζει αλλα 60-70 ευρω φετος. Αλλα με το χερι στην καρδια!

Δλδ άμα σου πω με το χέρι στην καρδιά ότι αξίζει να το πάρεις θα το πάρεις; Άμα εσένα δεν σου κάνει το κλικ δεν χρειάζεται να το πάρεις αναγκαστικά,πάρε κάποιο άλλο παιχνίδι.

• Like 2

1 minute ago, Markosxan said:

Δλδ άμα σου πω με το χέρι στην καρδιά ότι αξίζει να το πάρεις θα το πάρεις; Άμα εσένα δεν σου κάνει το κλικ δεν χρειάζεται να το πάρεις αναγκαστικά,πάρε κάποιο άλλο παιχνίδι.

Δεν ειπα να μου πει καποιος αν αξιζει να το παρω. Τη γνωμη σας ζητησα απο οσους εχουν παιξει το demo.

10 minutes ago, DM7 said:

Δεν ειπα να μου πει καποιος αν αξιζει να το παρω. Τη γνωμη σας ζητησα απο οσους εχουν παιξει το demo.

Επειδή κάνεις λόγο για λεφτα το αναφέρω και εγώ.

Κοίταξε να δεις, μικροαλλαγές εχει, σίγουρα δεν θα έπρεπε να κοστίζει τόσα πολλά.

Edited by Markosxan

1 minute ago, Markosxan said:

Επειδή κανείς λόγο για λεφτα το αναφέρω και εγώ.

Κοίταξε να δεις, μικροαλλαγές εχει, σίγουρα δεν θα έπρεπε να κοστίζει τόσα πολλά.

Την αναφορα στα λεφτα την εκανα απλα για να πω οτι δεν αξιζει την τιμη και γενικα καθε χρονο αυτα τα λεφτα απο τη στιγμη που κατα τη γνωμη μου εχει μηδαμινες αλλαγες. Ολα τα κακως κειμενα ειναι εκει. Δεν ειδα κατι που να εχει σταματησει. Η ΑΙ κλεβει κανονικοτατα και παλι, στο τρεξιμο σε προλαβαινει ο καθενας ακομα και τον Mbappe να εχεις κλπ. 

2 minutes ago, DM7 said:

Την αναφορα στα λεφτα την εκανα απλα για να πω οτι δεν αξιζει την τιμη και γενικα καθε χρονο αυτα τα λεφτα απο τη στιγμη που κατα τη γνωμη μου εχει μηδαμινες αλλαγες. Ολα τα κακως κειμενα ειναι εκει. Δεν ειδα κατι που να εχει σταματησει. Η ΑΙ κλεβει κανονικοτατα και παλι, στο τρεξιμο σε προλαβαινει ο καθενας ακομα και τον Mbappe να εχεις κλπ. 

Δεν το έπαιξα πάρα πολύ να σου πω την αλήθεια για να έχω ολοκληρωμενη άποψη.

Όπως έχω ξανα πει,εμένα μου άρεσε γενικά το 19(σαν gameplay) επομένως και το 20 θα μου αρέσει.

Παιδια επαιξα στην πληρη εκδοση με ΕΑ access ενα ματς στο fut σε squad battle και πικραθικα τοσο ωστε ειδα και εφιαλτη στον υπνο μου.

Καθε χρονο η αιτερια αυτη καποια λοβιτουρα θα σκεφτη ωστε οταν το παιχνιδι το θελισει να δικαιολουγντε τα αδικαιολογητα και να χάνει " ο μπαμπάς απ'το παιδι και το παιδι απ' τη μάνα.  Πχ επερσι οταν ειχε κυκλοφορισει ειχαμε τα...ανάποδα ψαλιδάκια, τα απιστευτα σιχαμερα finesse shots που εβαζε απο το σπιτι του ο καθένας κτλ κτλ

Φετος αντι να νερφάρουν τις "κροκετες" τσιμεντάρισαν όλα τα skills... απο την μια η ροη στο ματς εχει αερινη αισθηση, η μπάλα καρυδοτσουφλο, και ταυτόχρονα όταν ερθει η στιγμη να φορτσαρεις και να γκαζωσεις κανοντας καπιο σκιλς αισθανεσε ανάπηρος και οτι σου περιφραζει την χαρά το παιχνιδι.

Ασε που οταν ετυχε να σουταρω κοντινο low driven σουτ απο το υψος της μικρης περιοχης αυτό εγινε ψόφιο ωστε να το πιασει ο τερματάς της cpu ...Κλασικες φιφενιες λοβιτουρες....

Αν αυτο το πράμα μηνει ετσι κατανταει ενα μονοτονο και σου αφηνει πικρια. 

• Like 2

54 minutes ago, SkyloMethIR said:

Μητρόπουλε, το pro πως σου φάνηκε;

Με παρεα στο σπιτι βγαζει ωραια ποδοσφαιριλα. Αυτο που με χαλάει στο προ ειναι οτι δεν μπαινουν κεφαλιες ή και αν μπουν θα εχουν ψοφια αισθηση. 

• Like 1

3 hours ago, Mitropoulos1 said:

Παιδια επαιξα στην πληρη εκδοση με ΕΑ access ενα ματς στο fut σε squad battle και πικραθικα τοσο ωστε ειδα και εφιαλτη στον υπνο μου.

Καθε χρονο η αιτερια αυτη καποια λοβιτουρα θα σκεφτη ωστε οταν το παιχνιδι το θελισει να δικαιολουγντε τα αδικαιολογητα και να χάνει " ο μπαμπάς απ'το παιδι και το παιδι απ' τη μάνα.  Πχ επερσι οταν ειχε κυκλοφορισει ειχαμε τα...ανάποδα ψαλιδάκια, τα απιστευτα σιχαμερα finesse shots που εβαζε απο το σπιτι του ο καθένας κτλ κτλ

Φετος αντι να νερφάρουν τις "κροκετες" τσιμεντάρισαν όλα τα skills... απο την μια η ροη στο ματς εχει αερινη αισθηση, η μπάλα καρυδοτσουφλο  και ταυτόχρονα όταν ερθει η στιγμη να φορτσαρεις και να γκαζωσεις κανοντας καπιο σκιλς αισθανεσε ανάπηρος και οτι σου περιφραζει την χαρά το παιχνιδι.

Άσε που οταν ετυχε να σουταρω κοντινο low driven σουτ απο το υψος της μικρης περιοχης αυτό εγινε ψόφιο ωστε να το πιασει ο τερματάς της cpu ...Κλασικες φιφενιες λοβιτουρες....

Αν αυτο το πράμα μηνει ετσι κατανταει μονότονο και σου αφηνει πικρία. 

Πες τα ρε. ΠΕΣΤΑ!!!!! 

• Haha 1

23 hours ago, spyros-1908- said:

Εγω πάντως φέτος απολαμβάνω και τα 2! Και το fifa μου άρεσε πολύ και το pes πιστεύω θυμίζει εποχές pes 5,6 τοτε που το pes σε gameplay το έσβηνε για πλάκα το fifa..

Το fifa φετος μου αρέσει γιατι έχει διορθώσει κάποια κούλα που είχε πέρσυ το fifa 19,γενικα έχει μια καλή ισορροπία,μου αρέσει οπως παίζει η ΑΙ,οι τερματοφύλακες ειναι πιστεύω οτι καλύτερο εχω δει σε ποδοσφαιρικό τίτλο και γενικά παίζεται αρκετά ευχάριστα.Εννοειται όπως έχουμε πει έχει τα θεματάκια του που ελπίζω με της νεες κονσόλες και με το pes να έχει ανέβει τόσο πολύ να το διορθώσουν ..

Οσο για το pes χαίρομαι που έχει γινει παιχνιδαρα γιατι με αυτο μεγάλωσα και έκλεινα ατελείωτες ώρες και ο ανταγωνισμός μην ξεχνάμε κανει καλο!

Εγώ πάντως που έπαιξα μόνο pes πέρυσι το βαρέθηκα πάρα πολύ γρήγορα...και ομολογώ πως μου άρεσε στη αρχή...λίγο η ατμόσφαιρα ...λίγο τα σουτ...με ξενέρωσαν

πολύ γρήγορα