Jump to content
TOL1S

EA SPORTS - FIFA 20 - Γενική συζήτηση

Recommended Posts

5 minutes ago, ELBarto-3- said:

Καλα ρε μπαγασα, εσυ δεν "αλλαξες στρατοπεδο", που ειπες στο τοπικ της Καριερας?

Τοτε το online του ΦΙΦΑ τι σε κοφτει?

Έλα τώρα. Δεν είμαι παιδάκι να έχω φανμποισμο μέσα μου. Εξαλου ακόμα δεν κατέβηκε καν το demo να το δοκιμάσω. 

Ο κάθε ένας παίζει ότι γουστάρει και δεν θα δώσει αναφορά σε κανέναν. 

(παίζω μόνο online) 

Edited by ACMILANGR
  • Like 4

2 minutes ago, ACMILANGR said:

Έλα τώρα. Δεν είμαι παιδάκι να έχω φανμποισμο μέσα μου. Εξαλου ακόμα δεν κατέβηκε καν το demo να το δοκιμάσω. 

Ο κάθε ένας παίζει ότι γουστάρει και δεν θα δώσει αναφορά σε κανέναν. 

Δεν ειπα το αντιθετο, απλα εγραψες αυτο που εγραψες εκει, και ειναι απολυτως φυσιολογικη η ερωτηση μου.

• Like 1

Επειδη εχω παιξει το ΦΙΦΑ 18 και εχω αποψη και εχω παιξει και το φιφα 19 δεν πιστευω στο ελαχιστο οτι μοιαζει το συγκεκριμενο ντεμο του 20 στο φιφα 18 ΧΩΡΙΣ να το εχω δοκιμασει ακομη. Εμπιστευομαι επισης την κριση καποιων παιδιων εδω μεσα που παιζουν χρονια φιφα οπως ο @ELBarto-3- .Αυριο θα το τσεκαρω και θα πω ολοκληρωμενα την αποψη μου.

Απο κει και περα  σε ονλαην πως να φερεις το παιχνιδι στα μετρα σου? Παιζεις και αυτο ειναι σαρεσει δεν σαρεσει προσαρμοζεσαι. Επισης ειναι βαρετο καποιοι να προσπαθησετε να μας πεισετε οτι το παιχνιδι ειναι κακο.  Αποψη του καθενος ειναι να πιστευει οτι θελει για τα 2 ποδοσφαιρικα παιχνιδια που υπαρχουν στην αγορα και μεχρι εκει.

Edited by Diegito21
  • Love 1
  • Like 1

3 minutes ago, ELBarto-3- said:

Δεν ειπα το αντιθετο, απλα εγραψες αυτο που εγραψες εκει, και ειναι απολυτως φυσιολογικη η ερωτηση μου.

Ναι έγραψα ότι μου αρέσει πολύ αυτό που κάνετε. Και κυρίως ο τρόπος που τα γράφετε. 

2 minutes ago, ACMILANGR said:

Ναι έγραψα ότι μου αρέσει πολύ αυτό που κάνετε. Και κυρίως ο τρόπος που τα γράφετε. 

Αντε κατεβασε το, να γραφεις κι εσυ για καριερες, γιατι online δε σε βλεπω να κρατιεσαι :hehe: 

-------------------------------

Μην κραζετε το game αν δεν εχετε παιξει ακομα......για καποιους.
Οσοι παιξαμε, ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΩΣ, μας αρεσε.

@Diegito21 Συμφωνω απολυτως. 

Edited by ELBarto-3-
  • Like 3

Ενω περσι η ΕΑ μας τα εκανε τσουρέκια με OP γελιότητες,φέτος στο demo του 20 διακρινω οτι προσπαθει να μας τα κανει τσουρεκια με τον ακριβως αντιθετο τροπο.

Σε 4 ματς που επαιξα στο demo σε επιπεδο world class διεκρινα την χαρά του under και γενικα υπερβολικο error παντού ιδικά στις προωθημενες.

Τα τελειωματα και φετος παραεχουν ψοφια και random αισθηση με ταση να μην καταληγουν στο πλεκτο και να σου σπανε τ' @@ 

Προτιμω αυτην την κατασταση απο το περισινό τσιρκο ομως δεν βλεπω να εχει εκρικτικοτητα αυτο που επαιξα στο demo και μου φανηκε υποτονικο.

Στο πρώτο patch θα τα "φτιάξει" όλα αυτά...

@ACMILANGR

Μη τους ακούς αυτούς εσύ...  😛

• Haha 1

22 minutes ago, TOL1S said:

γενικα ειμαι ευχαριστημενος,αυτα που ηθελα να φτιαχτουν τα βλεπω οτι εχουν γινει,μαλλον παει για αγορα.

Welcome back to the club.
Γραψε στο τοπικ με τι ομαδα θα ξεκινησεις :D 

• Haha 1

6 minutes ago, ELBarto-3- said:

Welcome back to the club.
Γραψε στο τοπικ με τι ομαδα θα ξεκινησεις :D 

βρε,ερωτευμενος εισαι ? αφου ειπαμε ολοι γαλλια,εγω εχω την ρεν........τωρα με παταει απιστευτα η τοτεναμ,δεν θυμαμαι  τετοιο σφυροκοπημα και να μην ςχω φαει και γκολ στα τελευταια φιφα.

ενα μεγαλο αρνητικο στο ντεμο εως τωρα ειναι οτι δεν υπαρχει σκριπτ 😋

το φαγαμε απο τον χαρικλειο κειν, 36-64 η κατοχη για την τοτεναμ !!!

Edited by TOL1S
  • Haha 3

1 hour ago, Diegito21 said:

Επισης ειναι βαρετο καποιοι να προσπαθησετε να μας πεισετε οτι το παιχνιδι ειναι κακο.

1 hour ago, ELBarto-3- said:

Μην κραζετε το game αν δεν εχετε παιξει ακομα......για καποιους.
Οσοι παιξαμε, ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΩΣ, μας αρεσε.

@Diegito21 Συμφωνω απολυτως. 

Παιδιά αυτά είναι αχρείαστα,  βρισκόμαστε σε δημόσια συζήτηση και οι περισσότεροι εδώ μέσα είμαστε από 30 και πάνω.

@spyros-1908- οι τερματοφύλακες απ΄το 18 είχαν δείξει πολύ καλά στοιχεία ρεαλισμού τα οποία δεν κολλούσαν με το υπόλοιπο παιχνίδι για αυτό και ήταν τροχονόμοι. Το 18 είχε πάρα πολλά ΟΡ στοιχεία στην επίθεση, low driven, low driven finesse, finesse έξω από τη μεγάλη περιοχή που έπαιρναν δύσκολες τροχιές για τους τερματάδες, επίσης η ΑΙ είχε πολύ μικρότερη εμπλοκή σε σχέση με το 19, μόλις βγήκαν και οι καραμπουσταρισμένες κάρτες χάθηκε το παιχνίδι. Για μένα οι τερματοφύλακες του FIFA είναι ίσως ότι καλύτερο έχω δει σε ποδοσφαιράκι, ελπίζω να μην τους καταστρέψουν στο μέλλον.

Μήπως θα ήταν καλύτερα να άνοιγε ένα θέμα FIFA 20 demo όπως έχουμε για το PES με βαθμολογία κτλ γιατί αυτό εδώ είναι γενικά για το FIFA 20;

• Like 1

Μονο σε εμενα φανηκε οτι ειναι πιο κοντα στο fifa 18?Τι χάλι μαύρο είναι αυτό.Πραγματικά έφαγε delete χωρίς δεύτερη σκέψη...

Πιο αναλυτικά:

Γρήγορος ρυθμός πιο κοντά στο 18(τραγικό απλά)

Ανύπαρκτο error στα σουτ.Οτι σουτ κανεις γραφει

Ping pong passing game is back

Ανύπαρκτο AI.Oι άμυνες είναι τέρμα ανοικτές.Θα γίνεται πανηγύρι στο online φέτος με τα σκορ πόλο

Μέτριοι τερματοφύλακες(πιο κοντα στο 18 παρα στο 19)

Γρήγορα και πετσοκομμένα animation

Γενικότερα μου δίνει την αίσθηση ότι το παιχνίδι επέστρεψε στο fifa 18 το οποίο για εμένα είναι τέρμα αρνητικό.

Καλή σεζόν σε όλους ανεξαρτήτως επιλογής

• Thanks 1

45 minutes ago, ACMILANGR said:

Θα είμαι καυστικός λίγο. 

Σχεδόν τίποτα δεν μου αρέσει. Ούτε τα ψεύτικα animations, ούτε η φυσική της μπάλας, ούτε οι πάσες ακριβείας με μηδενικό error. Κέρδισα 3-0 στο legendary και ολα γκολ τα έβαλα με συνεχόμενο 1-2 με 2 παίχτες!  

Οπότε το ping pong συνεχίζει να υπάρχει. 

Για τα γραφικά; και εκεί έχω μεγάλο παράπονο. Δήθεν 4k ανάλυση αλλά τα textures και οι παίχτες είναι θολα.

Σε σχέση με το fifa 19; ναι είναι ελαφρώς καλύτερο. 

Σε σχέση με τον ανταγωνισμό; αν τα συγκρινεις τότε ξεκάθαρα το pes ειναι sim και το fifa arcade. 

Να πω θετικά; τα σουτ σίγουρα. Πιθανότατα και οι τερματοφυλακες. (δεν έπαιξα πολύ αλλά σε αυτούς τότε τομείς έτσι και αλλιώς το fifa ηταν καλό.) 

Μέτα από πολλά χρόνια ΔΕΝ θα αγοράσω fifa. 

Πάνω κάτω  αυτό ήθελα να γράψω και εγώ με γλίτωσες χαχα.Δν πειράζει θα γράψω αλλού.Δυστυχως το περίμενα ότι δν θα μου είχε αρέσει το demo.Μου φαίνεται πολύ ψεύτικο και τελείως arcade ποια.Απο πέρσυ ποια παίζω περισσότερο το Pes ,αν και είχα και το Fifa.Φετος μετά από 14 χρόνια δν θα πάρω το Fifa,θα μείνω μόνο με τοPes 2020.Θα παίξω τς 10 ώρες από το Ea access, και μετά το καλοκαίρι άμα θα έχω Ea access μπορεί να παίξω πάλι.Τωρα ποια στν επόμενη γενιά θα περιμένω εκεί να δω εκεί πράγματα από το Fifa.

• Like 3

1 hour ago, BasilhsGR said:

Παιδιά αυτά είναι αχρείαστα,  βρισκόμαστε σε δημόσια συζήτηση και οι περισσότεροι εδώ μέσα είμαστε από 30 και πάνω.

Δε σε καταλαβα, ειλικρινά. 

2 hours ago, TOL1S said:

βρε,ερωτευμενος εισαι ? αφου ειπαμε ολοι γαλλια,εγω εχω την ρεν........τωρα με παταει απιστευτα η τοτεναμ,δεν θυμαμαι  τετοιο σφυροκοπημα και να μην ςχω φαει και γκολ στα τελευταια φιφα.

ενα μεγαλο αρνητικο στο ντεμο εως τωρα ειναι οτι δεν υπαρχει σκριπτ 😋

το φαγαμε απο τον χαρικλειο κειν, 36-64 η κατοχη για την τοτεναμ !!!

Μπα, απλα χαζος ειμαι :hehe: 
Σε μπερδεψα, απο βιασυνη, με τον @ACMILANGR λογω εικονας προφιλ.

Και ναι, ειναι δυσκολο το ατιμο.

1 hour ago, ACMILANGR said:

Κέρδισα 3-0 στο legendary και ολα γκολ τα έβαλα με συνεχόμενο 1-2 με 2 παίχτες!  

Στο δινω, ειναι αρκετα ωηλα οι αμυνες, και το 1-2 ειναι η καλυτερη "τριπλα" 

Συμφωνω μεχρι στιγμης με τους φιλους  @TOL1S και @spyros-1908-

Καταλαβαινω ομως και οσους φιλους νιωθουν την αναγκη να κανουν ενα διαλειμμα απο το φιφα.

Επαιξα 2 ματσακια world class με Παρι κοντρα στην Τσελσι και μου αρεσαν πολυ τα φυζιξ της μπαλας οπως και καποια σουτ που επιασα με Καβανι (δοκαρι οριζοντιο) και  Νειμαρακη (το γκολ ισοφαρισης).

Μπορει να ειναι πλασιμπο ομως, θα το παρατηρησω και αυριο. Μου φανηκαν καλυτερα παντως...

Σχολιασμος και ατμοσφαιρα γηπεδου-οπαδων σταθερες αξιες.

Το παιχνιδι ειναι γρηγορο ΑΡΑ διασκεδαστικο θα πω εγω.... και ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ το φιφα 15 ως προς το PACE.

Ειναι φιφα.... πως να το κανουμε! Αλλο ενα φιφα δλδ.

Eννοειται ΠΑΤΑΕΙ πολυ στο 19 και εχει πινελιες-βελτιωσεις εδω κι εκει  για να σταθει μονο του ως 20.

Το ευχαριστο ειναι οτι μου τρεχει ΑΚΡΙΒΩΣ  οπως το 19! Κατι που μου τα χαλαει η ΚΟΝΑΜΙ...

Παει για αγορα μαλλον...αφου παιζουμε κο οπ και στο 19 ΔΕΝ θα μας βρισκει ευκολα αντιπαλους οταν βγει το φουλ γκειμ.

• Like 1

Έπαιξα 2 παιχνίδια στο legendary(σε ultimate δυσκολία παίζω πάντα) και τα έχασα και τα δύο.Να σας πω την αλήθεια πιο δυσαρεστημένος θα ήμουν αν τα κέρδιζα παρά όλα αυτά τα αρνητικά που λέτε εσείς και που δεν τα βρήκα εγώ, ξέρετε γιατί δεν τα βρήκα; γιατί δεν έψαξα να τα βρω!

Μου άρεσε αυτό που ειδα,δεν με νοιάζει καθόλου να είναι σαν το 19,αυτό ήθελα, ένα βελτιωμένο 19.

Εγώ που παίζω fifa ποδοσφαιρακι και όχι ultimate team θα το πάρω!

Edited by Markosxan
  • Like 2

Έπαιξα 4 ματσάκια στο world class και 1 βόλτα..

Θα μας πάρει η κάτω volta φέτος;;;; Δεν θα το έλεγα...

Το παιχνίδι είναι ένα Update του 19 κάτι το οποίο ήθελα να δω φέτος διότι το 19 είναι ένα από τα καλύτερα φιφα που έπαιξα ! Μετά την πατάτα του 18 δεν ήθελα πολλές αλλαγές, ειδικά για φέτος.

1.Γραφικά-ήχος σταθερή αξία αλλά έφτασαν στα όρια τους πιστεύω με τον ερχομό του Ps5 να δούμε ριζικές αλλαγές.

2. όντως η μπάλα δίνει πιο ωραία αίσθηση στο παιχνίδι.

3. Οι τερματοφύλακες βελτιωμένοι ειδικά στα κόρνερ.

4. Τον ρυθμό τον βρίσκω νορμαλ θα ήθελα ένα κλικ πιο αργό .

Στα αρνητικά

1. Ενώ οι τερματοφύλακες βγάζουν τα σουτ ταυτόχρονα είμαστε θεατές πολλών ριμπαουν γκολ. Κάτι το οποίο είναι εκνευριστικό και πρέπει να φιξαριστεί αν δεν έχει γίνει ήδη.

2. Δεν έχουμε σοβαρές αλλαγές στα συστήματα τακτικές κτλπ

3. Νιώθω πως πολλές φορές η ΑΙ φτάνει στα όρια να νομίζεις πως δεν παίζεις....μου έδωσε τέτοια εντύπωση και στο volta μπορεί να έχω και λάθος θα το δω και σήμερα.

4. Το volta το περίμενα διαφορετικό αλλά θα είναι μία καλή αρένα για να μαθαίνεις τις τρίπλες.

Πέρυσι η ΕΑ ήθελε να περάσει την λογική να μην πειράξει πολύ το παιχνίδι και να μην πατσάρει πολλές φορές. Δεν το πέτυχε! Εύχομαι φέτος να είναι έτοιμο το παιχνίδι από την αρχή!

Αυτά....ΦΙΦΑ και ξερό ψωμί και για το 2019-2020 άντε και λίγο νερό !

• Like 4

1 minute ago, JrdGr said:

2. Δεν έχουμε σοβαρές αλλαγές στα συστήματα τακτικές κτλπ

εχει μια πολυ σοβαρη αλλαγη στο αμυντικο χαφ που μπορεις να τον βαλεις να γυριζει οχι στην αμυνα αλλα αναμεσα στους 2 κεντρικους αμυντικους και ουσιαστικα να μετατρεπεις ενα συστημα με 4αδα πισω σε 5αδα,το δοκιμασα εχθες και μου αρεσε.

• Like 2

Nα καταθέσω κ εγώ ο ταπεινός την άποψη μου μιας και είμαι 50 χρονών κ παίζω κ τα δυο παιχνίδια αρκετά χρόνια.

Πέρσι αποστάτησα δεν αγόρασα το fifa19 κ πήγα μετά από πολύ καιρό στο pes.

Το μετάνιωσα...και θα σας πω γιατί ...ναι μεν πιο αργός ρυθμός αν και στο φιφα τα φτιάχνεις αυτά με τα slider αλλά με κούρασε πολύ γρήγορα και δεν σου έκανε αίσθηση

να παίξεις κι άλλο..θέλεις η ατμόσφαιρα...θέλεις τα γήπεδα δεν ξέρω....τα σουτ πηγαίναν όπου ήθελαν δεν μπορούσες εύκολα να στοχεύσεις σε γωνιές παρά μόνο αν ήσουν 12δακτυλος κλπ. πόδια χέρια λίγο αναπηρικά...τρέξιμο λες κ φορούσαν γόβες...τέλος πάντων.δεν ειιμαι ουτε προακια ουτε φιφακιας...εγω δεν ειμαι κολλημενος..τα λεφτα μου δίνω άλλωστε...

τώρα φέτος που δοκίμασα το fifa20 έχει για μένα τεράστια διαφορά από το fifa18 είναι λίγο μεγαλύτεροι κ οι παίχτες και η μπάλα..έχει και αυτό τα προβλήματα του

αλλά γενικές γραμμές μου φάνηκε καλό...θα μειώσουμε και το ρυθμό...(slider)καλά θα πάμε...μην περιμένουμε κ θαύματα ταν έρχεται  το pes5

Τελος..καλή σεζόν εύχομαι σε όλους... και δεν γίνεται να αρέσει σ όλους τα πάντα.

• Like 4

Ένα ματς έπαιξα,legendary,Liverpool εγώ vs Tottenham.

1-1 με χαμένο πέναλτι για μένα και έφαγα kick off glitch,στο 84 το έβαλα,στο 85 το έφαγα από corner.

Γραφικά,ήχος,μου άρεσαν πολύ.

Χειρισμός πιο άμεσος από τα προηγούμενα,πιο responsive.

Ανοιχτές άμυνες,περνούσαν εύκολα οι πασες μου,γενικά μου άρεσε πολύ περισσότερο από πέρυσι.

Καλή σεζόν σε όσους το προτιμησουν.

Έχω την αίσθηση πως θα μπαίνουν πολλά γκολ φέτος.

• Like 3

Καλημερα. Παντως και στο 19...μπαινουν πολλα γκολ πχ 4 - 0 στο 30ο λεπτο και φυσικα rage quit ο αντιπαλος...οπως επισης πολλα γκολ ριμπαουντ...που μπαινουν και στο ριαλ φουτμπολ ομως. Ελπιζω να μην γινει τσιρκο απο τα πολλα σκιλλς...οπως επισης να μπορεις να τους κοψεις και να μην γλυστρανε σαν χελια απο μεσα σου λες και δεν υπαρχεις.

• Like 1