Jump to content
TOL1S

EA SPORTS - FIFA 20 - Γενική συζήτηση

Recommended Posts

Εμένα πάντως αυτό που βλέπω εδώ μου αρέσει και δεν μου θυμίζει 19 τόσο πολύ ......

• Love 1
  • Like 3

Εγώ απο το βίντεο σαφώς και βλέπω πολύ καλύτερο gameplay απο το FIFA 19. Τουλάχιστον στην φυσική μπάλας και στα κοντρολς 

1 hour ago, ELBarto-3- said:

Αρα, πλεον αν δεν εχουν καλο morale αρκετοι παιχτες θα σε διωχνουν σε φαση Μουρινιο ακόμα και αν κερδιζεις τιτλους;

Edited by Dimokritos
  • Like 1
  • Confused 1

το θεωρω δικαιο με το morale και αυτος ειναι και ο λογος που μπηκε ακομα και το να σε διωχνουν  αν κερδιζεις τιτλους,συμβαινει και στην πραγματικοτητα,εδω σε διωχνουν τωρα που δεν ειχες 10 εκ. εσοδα με ομαδα τελευταιας αγγλιας αχααχχ

εγω παντως παντα φτιαχνω ομαδες με ροστερ 25 παικτων ωστε να παιζουν ολοι,στο φιφα 20 θα με υποχρεωνει και το παιχνιδι με το morale,μεγαλο ροστερ=περισσοτεροι που δεν θα παιζουν=κακο morale.

επισεις.πολλες φορες για να φερουμε παικτες τους δινουμε ρολο crucial η important ενω στην πραγματικοτητα τους θελουμε για αλλαγη,τωρα θα πρεπει να προσεχουμε τι ρολο τους δινουμε και πιστευω οτι αν δεν δεχονται το rotation θα ψαχνουμε για αλλους ωστε να εχουμε το κεφαλι μας ηρεμο.

• Like 3

Ωραιο βιντεακι και αυτο με την ψυχολογια ειναι απο τα πιο θετικα του παιχνιδιου οπως και οι προσωπικες ομιλιες με τους παικτες σου. Το θεμα ειναι να επηρεαζει αυτο το πραγμα και την αποδοση της ομαδας στο γηπεδο δλδ ενας με κακο morale να μην παιζει καλα. Οπως και να χει ειναι μια πολυ θετικη εξελιξη.

@TOL1S Εγω συνηθως θελω ενα ροστερ με μαξιμουμ 22 παικτες. Θεωρω οτι αν αποκλειστεις απο Ευρωπη αν εχεις ομαδα που παιζει ευρωπη και αποκλειστεις και απο κανα κυπελλο θα ναι δυσκολο να τους βαλεις ολους σε μονο μια διοργανωση. 

Δεν μπορουμε να περιμενουμε ρε πο..η μου :D 

• Like 2

1 hour ago, Dimokritos said:

Αρα, πλεον αν δεν εχουν καλο morale αρκετοι παιχτες θα σε διωχνουν σε φαση Μουρινιο ακόμα και αν κερδιζεις τιτλους;

Ακριβώς 

• Like 1

5 minutes ago, Diegito21 said:

Ωραιο βιντεακι και αυτο με την ψυχολογια ειναι απο τα πιο θετικα του παιχνιδιου οπως και οι προσωπικες ομιλιες με τους παικτες σου. Το θεμα ειναι να επηρεαζει αυτο το πραγμα και την αποδοση της ομαδας στο γηπεδο δλδ ενας με κακο morale να μην παιζει καλα. Οπως και να χει ειναι μια πολυ θετικη εξελιξη.

@TOL1S Εγω συνηθως θελω ενα ροστερ με μαξιμουμ 22 παικτες. Θεωρω οτι αν αποκλειστεις απο Ευρωπη αν εχεις ομαδα που παιζει ευρωπη και αποκλειστεις και απο κανα κυπελλο θα ναι δυσκολο να τους βαλεις ολους σε μονο μια διοργανωση. 

Δεν μπορουμε να περιμενουμε ρε πο..η μου :D 

Πιστεύω ότι το morale του κάθε παίχτη δεν θα παίζει κάποιο ρόλο μέσα στο γήπεδο γιατι θα ελέγχεις εσύ τους παίχτες, πιστεύω ο σκοπός του είναι καθαρά μανατζερικος. 

Edited by Markosxan

1 minute ago, Diegito21 said:

Εγω συνηθως θελω ενα ροστερ με μαξιμουμ 22 παικτες.

δυο 11αδες +1gk απο ακαδημια +2 παικτες που μπορουν να παιξουν σε πολλες θεσεις,βασικα ειναι ενα αμυντικος και ενας παικτης που να  μπορει να παιξει στα φτερα του κεντρου.

σχεδον παντα εχω εναν τραυματια στα ακρα και τον 3ο τερματα τον θελω μονο σε περιπτωση που πουλησω εναν απο τους βασικους,γιατι ως γνωστων οι τερματαδες εχουν παντα προσφορες.

• Like 1

Eγω συνηθως εχω μικρα ροστερ. Σκεφτειτε ομως να ζητανε περισσοτερο χρονο κατι πιτσιρικαδες και να μην εχουν καλο morale. Και αντε σε πρωταθληματα, οπως η Αγγλια που εχουν πολλους αγωνες και 2 κυπελλα κατι γινεται. Στα αλλα και αν δεν παιζεις και Ευρωπη; Θα πρεπει να κανεις συνεχεια rotation.

@MarkosxanEχουν πει νομιζω, οτι το morale θα επηρεαζει και την αποδοση των παιχτων στο παιχνιδι.

Edited by Dimokritos
  • Love 1
  • Like 1

4 minutes ago, Markosxan said:

Πιστεύω ότι το morale του κάθε παίχτη δεν θα παίζει κάποιο ρόλο μέσα στο γήπεδο γιατι θα ελέγχεις εσύ τους παίχτες, πιστεύω ο σκοπός του είναι καθαρά μανατζερικος. 

αναλογα το morale εχει και επιδραση στα στατ του παικτη,δεν ξερω ομως ποια ειναι η διαρκεια τους.για 1 ματς η για παραπανω

• Like 2

βρηκα την εικονα με το morale και τα στατ,το μονο που δεν ξερουμε ειναι ποση διαρκεια/ματς θα εχουν

EByIC7CWsAA_CAr.jpg

• Love 2

3 hours ago, TOL1S said:

βρηκα την εικονα με το morale και τα στατ,το μονο που δεν ξερουμε ειναι ποση διαρκεια/ματς θα εχουν

EByIC7CWsAA_CAr.jpg

Αν συνδυασεις αυτο και τις αλλαγες στο potential τοτε μιλαμε για μεγαλη διαφορα. Παιχτες με χαμηλο potential που δεν τους υπολογιζες μπορει να σου βγουν παιχταραδες.

η ιδεα της εα ειναι να κανουν το mode πιο εγκεφαλικο,δλδ,μεσω του morale να σου δυσκολεψουν την ζωη,προσοχη,υπαρχουν 2 morale,ατομικο και ομαδικο,μεχρι τωρα ειχαμε παικτες που γκρινιαζαν οτι δεν παιζουν αλλα δεν ειχε καμια ουσια για εμας,τωρα θα γκρινιαζει ο δωνης που δεν παιζει η που δεν εχει ευκαιριες αλλα παραλληλα θα του πεφτει το morale και οταν θα τον χρειαστουμε θα ειναι τραγικος μιας και τα στατ θα εχουν πεσει,η λογικη λεει οτι θα πρεπει να παρει μερικα ματς στα ποδια του και εδω ξαναερχεται το ερωτημα που ειχα κανει οταν στις αρχες του μηνα ειχαν βγει τα νεα του career.

αν ειμαστε ντεφορμε λογικα το ομαδικο morale θα πεφτει,αλλα αν ενας παικτης μας παιζει καλα και εχει καλο morale θα βοηθαει το ομαδικο να ανεβει αμεσα η πιο γρηγορα η θα πρεπει να εχουμε και αλλους παικτες με θετικο προσημο ?

αντιστοιχα αλλο ερωτημα,η ομαδα ειναι φορμαρισμενη με θετικο morale,θα βοηθαει αυτο καποιον παικτη να ανεβει η θα πρεπει ο ιδιος του να κανει ματσαρες ?

γενικα πιστευω οτι τα ερωτηματα ειναι πολλα φετος και δεν υπαρχουν απαντησεις απο τα pitch notes της εα.

Edited by TOL1S
  • Like 2

45 minutes ago, spyros-1908- said:

Σε αυτο το βίντεο φαίνεται ότι υπαρχουν κάποιες αλλαγές από το FIFA 19.Μου άρεσε ο αργός ρυθμός,είδα μερικά νεα animation και επίσης φαίνεται και η βελτιωμένη φυσική της μπαλας.

Ο τύπος παίζει σε professional επίπεδο.

Εαν δεν τα σκατωσει η ΕΑ με τα update το fifa 20 θα ειναι μια χαρά..

Ωραίος ρυθμός και ρολάρει καλά η μπάλα. 

Απλά όπως είπα με ξενερώνει η αίσθηση του παίχτη με τη μπάλα στα πόδια. Δε φαίνεται να έχει αλλάξει ούτε φέτος. 

• Like 1

49 minutes ago, broxopios said:

Ωραίος ρυθμός και ρολάρει καλά η μπάλα. 

Απλά όπως είπα με ξενερώνει η αίσθηση του παίχτη με τη μπάλα στα πόδια. Δε φαίνεται να έχει αλλάξει ούτε φέτος. 

Nαι σε αυτό συμφωνώ!Τουλάχιστον από οτι φαίνεται δεν θα ειναι καρμπόν ίδιο με το fifa19,κουράστηκαν εστω και λιγο εκεί τα παλικάρια στην ΕΑ😀

3 hours ago, spyros-1908- said:

Σε αυτο το βίντεο φαίνεται ότι υπαρχουν κάποιες αλλαγές από το FIFA 19.Μου άρεσε ο αργός ρυθμός,είδα μερικά νεα animation και επίσης φαίνεται και η βελτιωμένη φυσική της μπαλας.

Ο τύπος παίζει σε professional επίπεδο.

Εαν δεν τα σκατωσει η ΕΑ με τα update το fifa 20 θα ειναι μια χαρά..

Τώρα αυτό σε σχέση με αυτό που δημοσίευσα μου θυμίζει ένα πιο αργό ΦΙΦΑ 19 παντως.... κρίμα..

20 minutes ago, Silots73 said:

Τώρα αυτό σε σχέση με αυτό που δημοσίευσα μου θυμίζει ένα πιο αργό ΦΙΦΑ 19 παντως.... κρίμα..

Το κριμα πιστεύω θα ήταν να ειναι το παιχνίδι γρηγορο!

Εννοείται ένα πιο αργό παιχνιδι δίνει ρεαλισμό,υποτίθεται το FIFA προσφέρει ρεαλισμό με τα οποία ελάττωματα του,εαν ενα παιχνίδι ποδοσφαίρου έχει γρήγορο ρυθμό χανει παρα πολυ ειδικά στο FIFA που τα απότομα στριψηματα των παικτων θα το κάνει να φαίνεται τελείως αντι-ρεαλιστικο..

@TOL1S Αναλόγως ρε φίλε.. Αν η ομάδα παίζει καλά και ο παίκτης που δεν τον χρησιμοποιείς και ίσως έχεις θεματακια μαζί του δν θα ανέβει αν όμως δν συμβαίνει τπτ και απλά εσύ τον βάλεις και η ομάδα ρολαρει ε φαντάζομαι θα ανέβει και αυτός. 

Πιστεύω αν ανεβαίνει το συνολικό morale  και το ατομικό θα συμβαίνει το ίδιο εκτός αν κάποιον τον έχεις στην αχρηστια και δεν τον θες. Ωραίο θα ήταν να είχε και τέτοια να έρχεται και να σου λέει κόουτς ο Μπανεγα πη..ξε την γυναίκα μου 😁

• Haha 2

MFZoaB5.png

Επεστρεψαν οι κλασικες εμφανησεις?!?! 

• Love 1
  • Like 2

18 minutes ago, ELBarto-3- said:

MFZoaB5.png

Επεστρεψαν οι κλασικες εμφανησεις?!?! 

μπορει να κανω λαθος αλλα νομιζω ηταν και στο 19 παντως δεν θυμαμαι να υπηρχε της Ναπολι!

• Like 1