Jump to content
TOL1S

EA SPORTS - FIFA 20 - Γενική συζήτηση

Recommended Posts

29 minutes ago, Dimokritos said:

Το γηπεδο της Sheffield προς το παρον παντως δεν υπαρχει στο παιχνιδι, αν προσεξετε, τουλαχιστον σε αυτην την εκδοση. Aν και εχει επιβεβαιωθει πως θα ειναι. Επισης, απο ο,τι διαβασα περιμενουμε ακομα 4 σταδια (εκτος απο τα γερμανικα και το τουρκικο που ανακοινωθηκε) το ενα εκ των οποιων ειναι ισπανικο.

Στις μισες ομαδες λειπουν οι φανελες, μη τρελενεσαι

• Like 1

Με αρεσουν πολυ τα press conference.

Πολυ ωραια προσθηκη!

• Love 2
  • Like 2

4 hours ago, Fanis-13- said:

Με αρεσουν πολυ τα press conference.

Πολυ ωραια προσθηκη!

maxresdefault.jpg

ENA TEΤΟΙΟ δε μπορουσανε να κανουνε για την Γιουβε ρε φιλε......δηλαδη ΕΛΕΟΣ, μια ασπρομαυρη ριγα ειναι...

• Like 2

8 hours ago, spyros-1908- said:

Νομιζω δείχνει πιο βελτιωμένο από beta..

Δεν βλέπω τρελές διαφορές από το 19 . Νομίζω είναι λίγο πιο αργό κατά τα άλλα ολόιδιο είναι. Εμένα προσωπικά δεν θα με χαλούσε να είναι ένα ποιοτικό Update του 19 .

ΥΓ: Από το φόρουμ δεν έχει κανείς πρόσβαση στην beta Να μας πει την άποψή του;

• Like 1

απο τν εκδηλωση στην βραζιλια δεν υπηρξε τιποτα,οι φημες παραμενουν φημες μεχρι την τελικη ανακοινωση των πρωταθληματων που θα κανει η εα της επομενες μερες.

το μονο που τα ανακοινωσαν οτι πλεον ειναι το Νο1 παιχνιδι στην βραζιλια φτανοντας πανω απο 6 εκ. παικτες και τον icon

ECeU8icXUAAwYrQ?format=jpg&name=small

9 hours ago, spyros-1908- said:

Νομιζω δείχνει πιο βελτιωμένο από beta..

Πολύ καλός ρυθμός αν κ επεζε σε profesional σε ταχύτητα ΝΟRMAL... αν κατεβάσουμε σε slow θα παίζεται μια χαρά αν δεν το πειράξουν βέβαια...και παρατήρησα και κάτι άλλο..με τα foul η ΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΕΙ συχνά τάκλιν έξω από τη περιοχή κ μέσα είδα κάποια...άσε να δούμε....

μιλανε οι παραγωγοι του φιφα και δειχνει ενα ματς volta και ενα κανονικο ντορτμουντ-μπαγερν

• Love 1
  • Like 2

Για μενα σε αυτό το βίντεο αποδεικνύει γιατί το εχω βαρεθεί το fifa τα τελευταία χρονια!Ειναι αυτο κύριοι ποδόσφαιρο?

Ο τύπος με την Παρι ο ορισμός του καραγκιόζη! Ολο μ@λακιες κολπάκια σε όλο τον αγωνα,παρεμπιπτόντως ο ρυθμός του αγωνα εδω μου φάνηκε πιο γρήγορος(εννοείται στα μειον για μενα).

Οι τερματοφύλακες αρκετά ρουφεν και μπήκαν 2 γκολ από ριμπάουντ!

Δηλαδη για μενα το fifa που ακριβώς αυτο με κανει να το παραταω το πολύ σε 2 μήνες..

Για μενα δεν υπαρχει σωτηρία θα το δοκιμάσω το ντεμο εννοειται αλλά πλεον δεν με πείθει καθόλου..

• Like 1

15 minutes ago, spyros-1908- said:

Για μενα σε αυτό το βίντεο αποδεικνύει γιατί το εχω βαρεθεί το fifa τα τελευταία χρονια!Ειναι αυτο κύριοι ποδόσφαιρο?

Ο τύπος με την Παρι ο ορισμός του καραγκιόζη! Ολο μ@λακιες κολπάκια σε όλο τον αγωνα,παρεμπιπτόντως ο ρυθμός του αγωνα εδω μου φάνηκε πιο γρήγορος(εννοείται στα μειον για μενα).

Δηλαδη για μενα το fifa που ακριβώς αυτο με κανει να το παραταω το πολύ σε 2 μήνες..

Για μενα δεν υπαρχει σωτηρία θα το δοκιμάσω το ντεμο εννοειται αλλά πλεον δεν με πείθει καθόλου..

Σε ολα τα παιχνιδια μπορεις να κανεις exploit. Το θεμα ειναι, οτι τα exploit ειναι στο χερι σου να τα αποφυγεις. Δηλαδη, ναι μεν σε αφηνει το παιχνιδι να κανεις συνεχεις μη ρεαλιστικες ντριμπλες που κανονικα δεν θα εκανε καποιος σε επαγγελματικο επιπεδο αλλα οπως λες και εσυ πρεπει να ειναι κανεις καραγκιοζης, οπως ο τυπος στο βιντεο για να τα σπαμαρεις συνεχεια. Εγω προσωπικα στα παιχνιδια που παιζω σπανια κανω τετοια κολπα και εννοειται ποτε τοσα μαζεμενα. Θελω να σου πω, οτι και εμεις οι ιδιοι κανονιζουμε το ποσο ρεαλιστικο ειναι το παιχνιδι που παιζουμε.  

Τωρα, για τα αλλα που λες με τερματοφυλακες και ταχυτητα να εισαι σιγουρος, οτι θα αλλαξουν αρκετες φορες μεχρι να κυκλοφορησει το παιχνιδι. Παντως τα χαλια των τερματαδων του 18 που τα ετρωγαν μεσα απο τα χερια στην αρχη δεν νομιζω να τα εχουν.

Edited by Dimokritos
  • Like 2

Εδω τα πραγματα ειναι αρκετα καλύτερα τόσο σε ρυθμό όσο και στους τερματοφύλακες.Μαλιστα εαν δείτε στον αγωνα βγαινουν 2 πολύ ωραίες φάσεις πανω στην γραμμή!

Δεν ξερω εχω μπερδευτεί!Από την μια δείχνει ολόιδιο με το fifa19 με καποιες μικρό βελτιωσεις(ελάχιστες). 

Από την άλλη το σωστό για να έχουμε σωστή κριτική του παιχνιδιού θα πρέπει να παίξουμε το ντεμο..

• Like 1

23 minutes ago, spyros-1908- said:

Εχεις παίξει pes να δεις βαρεμαρα?...περσι το δοκιμασα κ το παρατησα το πρωτο μηνα νε μεν πιο αργος ρυθμος...τα σουτ πανε οπου θελουν οι παιχτες τρεχουν και πατουν λες κ φορουν γοβες...κεφαλιες με τιποτα δεν εμπεναν...και λενε φετος το βελτιωσαν...με τίποτα...ακριβως την ιδια φιλοσοφια εχει και φετος με λιγο πιο πολλες συγκρουσεις μεταξυ παιχτων...φαντασια μηδεν τα γκολ...φωτωτυπιες...και προσεξε εγω δεν ειμαικολημενος φιφακιας......!!!!

• Like 1

8 minutes ago, funtulac said:

Εχεις παίξει pes να δεις βαρεμαρα?...περσι το δοκιμασα κ το παρατησα το πρωτο μηνα νε μεν πιο αργος ρυθμος...τα σουτ πανε οπου θελουν οι παιχτες τρεχουν και πατουν λες κ φορουν γοβες...κεφαλιες με τιποτα δεν εμπεναν...και λενε φετος το βελτιωσαν...με τίποτα...ακριβως την ιδια φιλοσοφια εχει και φετος με λιγο πιο πολλες συγκρουσεις μεταξυ παιχτων...φαντασια μηδεν τα γκολ...φωτωτυπιες...και προσεξε εγω δεν ειμαικολημενος φιφακιας......!!!!

Μα ούτε εγω ειμαι προακιας η φιφακιας!Παιζω αυτό που δειχνει πιο ρεαλιστικό και με ευχαριστεί καλύτερα!

Φετος το pes το δοκίμασα αρκετά ωραίο δεν ξερω βέβαια και πάλι εαν είναι τόσο καλό που θα με κανει να αλλαξω στρατόπεδο από fifa σε pes όπως ειχα κανει το αντίθετο το 2010 από pes σε fifa..

• Like 1

12 minutes ago, spyros-1908- said:

Μα ούτε εγω ειμαι προακιας η φιφακιας!Παιζω αυτό που δειχνει πιο ρεαλιστικό και με ευχαριστεί καλύτερα!

Φετος το pes το δοκίμασα αρκετά ωραίο δεν ξερω βέβαια και πάλι εαν είναι τόσο καλό που θα με κανει να αλλαξω στρατόπεδο από fifa σε pes όπως ειχα κανει το αντίθετο το 2010 από pes σε fifa..

πίστεψε με οσο αφορά το gameplay την ατμόσφαιρα τα γήπεδα είναι καλυτερο το fifa...Eντάξει και το fifa εχει τα θεματακια του...αλλα μην ξεχναμε παιχνιδια ειναι ρε παιδια...

το ένα αργό το άλλο γρήγορο δεν βγάζω άκρη....Υπομονή 30μερούλες....

• Haha 1

21 minutes ago, JrdGr said:

το ένα αργό το άλλο γρήγορο δεν βγάζω άκρη....Υπομονή 30μερούλες....

Eαν δεν ρυθμισεις το slow και να παιξεις δεν βγαζεις ακρη....

live career mode σε ultimate επιπεδο δυσκολιας και normal ταχυτητα,επαιξε εναν αγωνα που θα τον βρειτε αν γυρισετε το live κανα 20 λεπτο πισω,υπαρχει αυτη η δυνατοτητα ευτυχως.

Edited by TOL1S

10 minutes ago, TOL1S said:

live career mode σε ultimate επιπεδο δυσκολιας και normal ταχυτητα,επαιξε εναν αγωνα που θα τον βρειτε αν γυρισετε το live κανα 20 λεπτο πισω,υπαρχει αυτη η δυνατοτητα ευτυχως.

Δεν ειναι κακος ο ρυθμος...και αν το γυρισεις κ σε slow θα νε μια χαρα....

Παιδιά καλησπέρα. Εγώ με τη σειρά μου ήθελα να πω ότι απ αυτά που έχω δει κ έχω διαβάσει για το τί προορίζεται να προστεθεί από αποψη τεχνικών στοιχείων κ γενικά gameplay...έχω να πω ότι το 50% να μπει όντως απ αυτα που έχουν πει οτι θα βάλουν, πιστεύω οτι θα πρόκειται για ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ για ενα φοβερό fifa για γενιά ps4...μέχρι τώρα δεν υπήρξε καμια ΦΟΒΕΡΗ σειρά απ' την υποτιθέμενη μετάβαση από old gen σε next gen...ΚΑΛΟ ΦΙΦΑ υπήρξε, ΦΟΒΕΡΟ όχι...

Πχ εγώ μετάνιωσα που πήρα το 19 δε μπορώ να πω ότι μαρεσε, κυρίως το πήρα ως πρώτη κυκλοφορια με τις άδειες CL κ EL...κ υπέθεσα οτι θα ταν κ ουαου...για μένα μεχρι στιγμης ΚΑΙ από άποψη gameplay ΚΑΙ οργανωτικά το καλύτερο ΦΙΦΑ είναι το 17(μέχρι κ οι κινήσεις που κάνουν οι παίκτες είναι πολύ πιο αληθινές...κάποιες...σε σχέση με το 19 που ειναι δύο σειρές μπροστά κ δεν υπάρχουν καν εκει)...αν το ξερά θα χα μεινει με αυτό μη χαλάσω κ λεφτά...δεν ενθουσιάστηκα...οπότε το 20 το περιμένω με μεγαλο ενθουσιασμό κ με απαιτηση για ΣΟΒΑΡΕΣ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΕΣ αλλαγες για football game υποτίθεται sim...

Αν λοιπόν, βαλουν όλα αυτά που λένε κ φτιάξουν (όχι να προσθεσουν, χώρια αυτό που είναι θετικό...να διορθώσουν κ κάποιες ελλειψεις όμως, λεπτομέρειες, πλην όμως σημαντικες) κ κάποια οργανωτικά πραγματακια πχ στο career mode που ασχολούμαι πολύ...θα είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ...πχ δε γίνεται ΔΥΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ ΦΙΦΑ ΠΡΙΝ (17) να μπορείς να βάζεις σε λίστα παίκτες για να τους δεις κ να μπορείς να πας από κει κ να πατήσεις να γίνει scouting για παραπάνω πληροφορίες (έκτος από να κάνεις πρόταση για αγορά ή δανεικο) κ ΔΥΟ ΣΕΙΡΕΣ ΜΕΤΑ να μην υπαρχει αυτή η επιλογή εκεί κ να πρέπει να τους γράψεις σε χαρτι αν είναι πολλοι κ να πας παλι στο search να τους αναζητήσεις για να πατήσεις scout...αλλιώς πρέπει ότι βρίσκεις κ σαρεσει να τον βάζεις για scout εκείνη την ώρα...αυτά είναι τραγικά πράγματα κ δε σε βοηθάνε κ στη πράξη...επίσης καλό θα ήταν να μπορείς να επιλέξεις με ποιον scouter θες να κάνεις scout εγώ μπορεί να μην έχω λεφτά κ να έχω πάρει έναν με 3 αστεράκια κ έναν με 5...κ να βιάζομαι για έναν παίχτη να τον δω γρήγορα κ να γίνει καλό scout να τον πάρω...αν μου βγάζει τυχαία τον 3 αστεράκια θέλω 17 μέρες scouting...χέσε μέσα Πολυχρόνη...αυτά είναι σημαντικά πράγματα οργανωτικής φύσεως για ένα manager mode...εδω τρομαξαμε βέβαια να βάλουν να μπορείς να κάνεις πάνω απο τρεις αλλαγές σε φιλικά προετοιμασίας για να δοκιμάσεις όλη την ομάδα σου όπως στην πραγματικότητα (κ μιλάγαμε για αληθοφάνεια ΦΙΦΑ κ βριζαμε το προ... αλλά οκ..κάλιο αργά παρά ποτέ) 

Αυτά απο μενα ...καλό απόγευμα παίδες κ καλή επιτυχία στο γαυρο γι απόψε...θέλω να τη περάσει γτ νευρίασα που απέκλεισε τη Πόρτο(βασικά με τη Πόρτο τα χω πάρει αλλά οκ)😁

Edited by gCortez
  • Love 1

On 21/8/2019 at 12:36 ΜΜ, spyros-1908- said:

Φίλε μου έχεις δίκιο...ισχύει αυτό που λες αλλά ξέρεις τι συμβαίνει κ το βλέπεις έτσι? Έχουν κάνει ένα λάθος (εγώ βασικά θεωρώ ότι τους έχει ξεφύγει κ δε το χουν καν αντιληφθεί το συγκεκριμένο γτ δεν είναι ΠΡΟΦΑΝΕΣ αντιληπτό , γτ σου λέει εμείς βάλαμε αληθινές τριπλές στο game μας κ όποιος θέλει Κ ΜΠΟΡΕΙ τις χρησιμοποιεί στον αγώνα) κ τις έχουν κάνει έτσι , όπου όποιος μπορέσει κ τις μάθει ΤΕΛΕΙΑ (είναι φιφακιας κ έχει καει δλδ, ούτε στη δουλειά δε πάει χαχα) αν τις χρησιμοποιησεις ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΣΤΟΧΑ Κ ΤΕΛΕΙΑ που δε μπορεί ο αντίπαλος να κάνει κάτι...δλδ είναι αληθινές τριπλές αλλά με archade λογική κ όχι sim...που στη πραγματικότητα δε μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις ΠΟΛΛΕΣ απ' αυτές μέσα σε έναν live αγώνα , ούτε ο Ρονάλντο γτ εκ φύσεως δεν γίνεται ....μπορεί να τις κάνει αλλά σε μια αλάνα μόνος...σε αγώνα κάνει συγκεκριμένες 2-3 που έχουμε δει...ενώ εδώ άμα δεις γίνονται εύστοχα κ τριπλες που δε μπορουν να συμβούν σε έναν αγώνα σε χιλιοστά απ' τον αντίπαλο κ είναι κ εξουδετερωμενος ούτε κόντρα δε γίνεται όχι κ να μαρκάρει...πρέπει να μειώσουν αυτο το φαίνομαι με τα τρικς...το σκέφτηκαν αλλιως αλλά τους πήγε αλλού...

Γενικά να ξέρεις όμως, ότι το φιφα είναι μακράν καλύτερο απ' τον ανταγωνισμό σε gameplay τεχνικο τομεα ...(καλά δεν ανέφερα για οργάνωση κ άδειες εκεί είναι σαφως έτη φωτός μπροστά, μόνο χαζός θα λεγε όχι)...η φάσεις κ τα γεγονότα που συμβαίνουν στο φιφα , μέχρι κ ο τρόπος αντίδρασης των κιπερς ακόμα κ όταν τρώνε γκολ δε σου λέω όταν τα πιανουν...ακομα κ όταν τρώω γκολ ΕΓΩ...δεν συγκρίνεται με τον ανταγωνισμό...ενθουσιάζεται...στα λεω γτ ούτε γω είμαι ΦΙΦΑΚΙΑΣ , ασχολούμαι κ με προ από εποχές ps1...απλά πλέον έχω καταλήξει Κ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ να αγοράζω κ να ασχολούμαι πιο εντατικά με φιφα γτ το θεωρώ πιο αληθινό (με τα οποία λάθη του κ παραλειψεις οι οποίες είναι πολύ λιγότερες απ' τον ανταγωνισμό...πχ οι αλλοι φτάσανε εν έτη 2019 Γιάννα βγάλουν την αυτοματοποιημένη προωθημένη πάσα που ήταν κανονισμένο ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΕΙ Ο ΠΑΙΚΤΗΣ ΜΕ ΤΗ ΜΠΑΛΑ την ώρα που εδώ, από εποχές ps2 μπορούσες να φέρεις ΤΟΝ ΠΑΙΚΤΗ πιο κοντά κατά την πάσα για να μην την ανακόψει κάποιος στη πορεία...τι να λέμε τώρα...) έχω ασχοληθεί με όλα τα ΦΙΦΑ κ ΠΡΟ από εποχές ps1 έως σήμερα...δεν παιζω μόνο το ενα κ εκφέρω κ άποψη για το άλλο που δεν έχω δει καθόλου ή έχω παίξει 2 αγώνες κ έβγαλα συμπέρασμα όπως άλλοι, οτι δε μαρεσει...😉

Edited by gCortez

21 minutes ago, gCortez said:

Παιδιά καλησπέρα. Εγώ με τη σειρά μου ήθελα να πω ότι απ αυτά που έχω δει κ έχω διαβάσει για το τί προορίζεται να προστεθεί από αποψη τεχνικών στοιχείων κ γενικά gameplay...έχω να πω ότι το 50% να μπει όντως απ αυτα που έχουν πει οτι θα βάλουν, πιστεύω οτι θα πρόκειται για ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ για ενα φοβερό fifa για γενιά ps4...μέχρι τώρα δεν υπήρξε καμια ΦΟΒΕΡΗ σειρά απ' την υποτιθέμενη μετάβαση από old gen σε next gen...ΚΑΛΟ ΦΙΦΑ υπήρξε, ΦΟΒΕΡΟ όχι...

Πχ εγώ μετάνιωσα που πήρα το 19 δε μπορώ να πω ότι μαρεσε, κυρίως το πήρα ως πρώτη κυκλοφορια με τις άδειες CL κ EL...κ υπέθεσα οτι θα ταν κ ουαου...για μένα μεχρι στιγμης ΚΑΙ από άποψη gameplay ΚΑΙ οργανωτικά το καλύτερο ΦΙΦΑ είναι το 17(μέχρι κ οι κινήσεις που κάνουν οι παίκτες είναι πολύ πιο αληθινές...κάποιες...σε σχέση με το 19 που ειναι δύο σειρές μπροστά κ δεν υπάρχουν καν εκει)...αν το ξερά θα χα μεινει με αυτό μη χαλάσω κ λεφτά...δεν ενθουσιάστηκα...οπότε το 20 το περιμένω με μεγαλο ενθουσιασμό κ με απαιτηση για ΣΟΒΑΡΕΣ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΕΣ αλλαγες για football game υποτίθεται sim...

Αν λοιπόν, βαλουν όλα αυτά που λένε κ φτιάξουν (όχι να προσθεσουν, χώρια αυτό που είναι θετικό...να διορθώσουν κ κάποιες ελλειψεις όμως, λεπτομέρειες, πλην όμως σημαντικες) κ κάποια οργανωτικά πραγματακια πχ στο career mode που ασχολούμαι πολύ...θα είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ...πχ δε γίνεται ΔΥΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ ΦΙΦΑ ΠΡΙΝ (17) να μπορείς να βάζεις σε λίστα παίκτες για να τους δεις κ να μπορείς να πας από κει κ να πατήσεις να γίνει scouting για παραπάνω πληροφορίες (έκτος από να κάνεις πρόταση για αγορά ή δανεικο) κ ΔΥΟ ΣΕΙΡΕΣ ΜΕΤΑ να μην υπαρχει αυτή η επιλογή εκεί κ να πρέπει να τους γράψεις σε χαρτι αν είναι πολλοι κ να πας παλι στο search να τους αναζητήσεις για να πατήσεις scout...αλλιώς πρέπει ότι βρίσκεις κ σαρεσει να τον βάζεις για scout εκείνη την ώρα...αυτά είναι τραγικά πράγματα κ δε σε βοηθάνε κ στη πράξη...επίσης καλό θα ήταν να μπορείς να επιλέξεις με ποιον scouter θες να κάνεις scout εγώ μπορεί να μην έχω λεφτά κ να έχω πάρει έναν με 3 αστεράκια κ έναν με 5...κ να βιάζομαι για έναν παίχτη να τον δω γρήγορα κ να γίνει καλό scout να τον πάρω...αν μου βγάζει τυχαία τον 3 αστεράκια θέλω 17 μέρες scouting...χέσε μέσα Πολυχρόνη...αυτά είναι σημαντικά πράγματα οργανωτικής φύσεως για ένα manager mode...εδω τρομαξαμε βέβαια να βάλουν να μπορείς να κάνεις πάνω απο τρεις αλλαγές σε φιλικά προετοιμασίας για να δοκιμάσεις όλη την ομάδα σου όπως στην πραγματικότητα (κ μιλάγαμε για αληθοφάνεια ΦΙΦΑ κ βριζαμε το προ... αλλά οκ..κάλιο αργά παρά ποτέ) 

Αυτά απο μενα ...καλό απόγευμα παίδες κ καλή επιτυχία στο γαυρο γι απόψε...θέλω να τη περάσει γτ νευρίασα που απέκλεισε τη Πόρτο(βασικά με τη Πόρτο τα χω πάρει αλλά οκ)😁

Συμφωνώ σε όλα μαζί σου...το βασικό πρόβλημα που είχε -έχει το FIFA πάντα για μένα ήταν ο γρήγορος ρυθμός χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν έχει κ άλλα θεματάκια..

π.χ με χαλάει πολύ ο ήχος που κάνει η μπάλα όταν τη κλωτσάει ο παίχτης...στο pes είναι τέλειος...δεν δίνει εύκολα όταν παίζεις offline foul...εγώ παίζω μόνο offline...το υπερβολικό καμπούριασμα των παιχτών όταν τρέχουν...οι απότομες κινήσεις όταν στρίβουν...κ.α

αλλά σε γενικές γραμμές μην περιμένουμε τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι τον ερχομό του  PS5....

1 minute ago, funtulac said:

Συμφωνώ σε όλα μαζί σου...το βασικό πρόβλημα που είχε -έχει το FIFA πάντα για μένα ήταν ο γρήγορος ρυθμός χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν έχει κ άλλα θεματάκια..

π.χ με χαλάει πολύ ο ήχος που κάνει η μπάλα όταν τη κλωτσάει ο παίχτης...στο pes είναι τέλειος...δεν δίνει εύκολα όταν παίζεις offline foul...εγώ παίζω μόνο offline...το υπερβολικό καμπούριασμα των παιχτών όταν τρέχουν...οι απότομες κινήσεις όταν στρίβουν...κ.α

αλλά σε γενικές γραμμές μην περιμένουμε τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι τον ερχομό του  PS5....

Εγώ φίλε μου κάτι βίντεο τεχνικής φύσεως απ' την εταιρια (σε άρθρο) που πρόκειται να προσθέσουν κ απ' ότι κατάλαβα όχι σε ps5...κ τώρα στο 20 σε ps4...δείχνει τόση αληθοφάνεια σε γεγονότα που δείχνει ότι αν έχει βροχή κ λούμπα μπορεί να γλιστρήσει κ ο παίκτης καθώς προχωράει κ εκτός φάσης αγώνα...που αυτό προσδίδει πολύ αληθοφάνεια για ένα sim football game...κ άλλα τέτοιου είδους που εγώ προσωπικα τρελαθηκα ΘΕΤΙΚΑ...γτ είμαι της αληθοφάνειας πολύ όχι να παίζω ποδοσφαιράκι αλλιώς θα παιζα κ power soccer 97 που έβγαζε φωτιά ο παίκτης στο κωλο κ έτρεχε με τετράγωνο δέλτα...χαχαχα...δλδ απορώ με κάποιους που παίζουν προ που βρίσκουν την αληθοφάνεια ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ δε λέω παντου...έχει κ θετικά όπως εγραψα κ σε σχόλιο μου αλλού ότι έχω ασχοληθεί κ μέντα δύο...

1 minute ago, gCortez said:

Εγώ φίλε μου κάτι βίντεο τεχνικής φύσεως απ' την εταιρια (σε άρθρο) που πρόκειται να προσθέσουν κ απ' ότι κατάλαβα όχι σε ps5...κ τώρα στο 20 σε ps4...δείχνει τόση αληθοφάνεια σε γεγονότα που δείχνει ότι αν έχει βροχή κ λούμπα μπορεί να γλιστρήσει κ ο παίκτης καθώς προχωράει κ εκτός φάσης αγώνα...που αυτό προσδίδει πολύ αληθοφάνεια για ένα sim football game...κ άλλα τέτοιου είδους που εγώ προσωπικα τρελαθηκα ΘΕΤΙΚΑ...γτ είμαι της αληθοφάνειας πολύ όχι να παίζω ποδοσφαιράκι αλλιώς θα παιζα κ power soccer 97 που έβγαζε φωτιά ο παίκτης στο κωλο κ έτρεχε με τετράγωνο δέλτα...χαχαχα...δλδ απορώ με κάποιους που παίζουν προ που βρίσκουν την αληθοφάνεια ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ δε λέω παντου...έχει κ θετικά όπως εγραψα κ σε σχόλιο μου αλλού ότι έχω ασχοληθεί κ μέντα δύο...

Μακάρι να δούμε λοιπόν κάτι καλό!

Θα είμαι καυστικός:

Αλήθεια τώρα; αυτό είναι το νέο FIFA 19; αυτή είναι η βελτίωση στο gameplay; Δηλαδή ποιος είναι ο σκοπός τους , να προσθέτουν όσο γίνεται περισσότερες τρίπλες και να βασίζονται στο FUT που κάνει το arcade gameplay του ακόμα πιο arcade; 

Μπορεί να γίνει καμία σύγκριση η φυσική της μπάλας με του PES 2020; να μιλήσουμε για τις πάσες που η θα πάνε εντελώς λάθος η θα πάνε με απόλυτη ακρίβεια στα πόδια του συμπαίχτη;δηλαδή ή τέλεια η εντελώς λάθος; error ξέρουν τι θα πεί εκεί στην EΑ; Μήπως να μιλήσω για τα κοντρόλ;

Ακόμα και στον οπτικό τομέα το PES 2020 είναι πολύ μπροστά. 

Προτιμώ το PES και ας μην είμαι πολύ καλός, και ας χάνω στα μισά παιχνίδια και παραπάνω  από τον αντίπαλο. Είμαι 37 χρονών, Κουράστηκα να παίζω ping pong.

goodbye FIFA  από έναν fan του εδώ και πολλά χρόνια.

(ήδη αγόρασα το PES 2020)

Edited by ACMILANGR
  • Like 3
  • Haha 1