Jump to content
TOL1S

EA SPORTS - FIFA 20 - Γενική συζήτηση

Recommended Posts

1 hour ago, Dimokritos said:

Αυτο που μπαινουν ολοι οι φανατικοι PESαδες και κραζουν (χωρις μαλιστα να εχει βγει καν το demo του FIFA) με ξεπερναει. 

Ποιοι βγαινουν; Οι φανατικοι προαδες; Φιλε 10 χρονια φιφα manual παιζω μονο μεχρι φετος. Οπως και ο acmilangr που μιλησε πιο πριν. Καποιο λαθος κανεις...Αλλωστε το φορουμ ειναι για να παραθετουμε αποψεις. 10 χρονια εκραζα προ για την ανυπαρξια του, τωρα το προ φαινεται καλυτερο φετος, πως να το κανουμε...Αν εσεις ειστε κολλημενοι και παιζετε ενα ποδοσφαιρακι μονο δεν σημαινει οτι οι υπολοιποι δεν μπορουν να κρινουν οτι το αλλο ποδοσφαιρακι ειναι καλυτερο και θα το επιλεξουν...Καθε χρονια δεν ειναι ιδια. Ουτε βλεπουμε κατι φανατικα. Αν εσυ δεν βλεπεις οτι πλεον το προ εχει καλυτερη φυσικη μπαλας, πιο αργο ρυθμο, καλυτερα μοντελα παικτων και φατσες, ποικιλια φασεων, τοτε τι να πω...

Edited by polakis
  • Love 1
  • Like 3

9 minutes ago, polakis said:

Ποιοι βγαινουν; Οι φανατικοι προαδες; Φιλε 10 χρονια φιφα manual παιζω μονο μεχρι φετος. Οπως και ο acmilangr που μιλησε πιο πριν. Καποιο λαθος κανεις...Αλλωστε το φορουμ ειναι για να παραθετουμε αποψεις. 10 χρονια εκραζα προ για την ανυπαρξια του, τωρα το προ φαινεται καλυτερο φετος, πως να το κανουμε...Αν εσεις ειστε κολλημενοι και παιζετε ενα ποδοσφαιρακι μονο δεν σημαινει οτι οι υπολοιποι δεν μπορουν να κρινουν οτι το αλλο ποδοσφαιρακι ειναι καλυτερο και θα το επιλεξουν...Καθε χρονια δεν ειναι ιδια. Ξεκολλατε...

Δεν παιζω ενα ποδοσφαιρακι μονο και νομιζω στο σχολιο μου λεω ξεκαθαρα καποια πραγματα. Τωρα, αν ορισμενοι εχετε την μυγα και θελετε να σας παιρνει και εσας η μπαλα δικαιωμα σας. Το να ερχεται καποιος σε θεμα του FIFA να γραψει "Μονο PRO" ή αντιστοιχα να παει σε θεμα του PRO και να γραψει "μονο FIFA" δεν ειναι αποψη. Ειναι φανφαρολογια και προσωπικα εχω αλλεργια σε τετοιου ειδους "αποψεις". 

Και επειδη ανεφερες και τον ACMILAN το σχολιο δεν απευθυνεται σε αυτον.

Edited by Dimokritos
  • Like 2

3 minutes ago, Dimokritos said:

Δεν παιζω ενα ποδοσφαιρακι μονο και νομιζω στο σχολιο μου λεω ξεκαθαρα καποια πραγματα. Τωρα, αν ορισμενοι εχετε την μυγα και θελετε να σας παιρνει και εσας η μπαλα δικαιωμα σας. Το να ερχεται καποιος σε θεμα του FIFA να γραψει "Μονο PRO" ή αντιστοιχα να παει σε θεμα του PRO και να γραψει "μονο FIFA" δεν ειναι αποψη. Ειναι φανφαρολογια και προσωπικα εχω αλλεργια σε τετοιου ειδους "αποψεις". 

Καμια φανφαρολογια αγαπητε. Εχουμε αποψη και την λεμε. Και η αποψη δεν ειναι παντα η ιδια. Αλλοτε θεωρουμε το προ καλυτερο και αλλοτε το φιφα.Δεν καταλαβαινω το στυλ σου το απολυτο...Θα μας απαγορευσεις τι να λεμε επειδη εχεις «αλλεργια»;

• Like 2
  • Thanks 1

14 minutes ago, polakis said:

Καμια φανφαρολογια αγαπητε. Εχουμε αποψη και την λεμε. Και η αποψη δεν ειναι παντα η ιδια. Αλλοτε θεωρουμε το προ καλυτερο και αλλοτε το φιφα.Δεν καταλαβαινω το στυλ σου το απολυτο...Θα μας απαγορευσεις τι να λεμε επειδη εχεις «αλλεργια»;

Γραφε ο,τι θες. Δεν σου απαγορευσα τιποτα, Αλλα να μαθεις να κρινεσαι για αυτα που γραφεις.  Επισης, οι αποψεις χωρις επιχειρηματα εχουν το ιδιο βαρος με εναν ελεφαντα στο διαστημα.

ΥΓ: Δεν καταλαβαινω, γιατι το παιρνεις προσωπικα απο την στιγμη που λεω, οτι δεν αναφερομαι σε σενα. Το αρχικο σχολιο μου ειναι ξεκαθαρο σε ποιον αναφερεται.

Edited by Dimokritos
  • Like 1

Συμφωνώ με @Dimokritos. Επίσης εμένα το 19 με κράτησε μέχρι τέλη Μαΐου άρα γτ να αλλάξει ριζικά κάτι που είναι επιτυχημένο για τα δικά μου γούστα ?  Και γενικά το 19 σαν Φιφα ήταν από τα καλύτερα της δεκαετίας. Αν έχουν προσθέσει και άλλα πράγματα και δένουν αρμονικά με κάποια sliders που χρησιμοποιώ θα ναι για μένα ότι πρέπει.  Εξάλλου αυτή η "ελευθερία" του φιφα να σκεφτείς κάτι και να το πετύχεις κατά 90%,  εμένα με ικανοποιεί.

Οπότε ας περιμένουμε το ντεμο να κρίνουμε και ο καθένας ας παίξει ότι τον ευχαριστεί. 

• Love 2
  • Like 1

Παιδιά peace!Ο καθένας εννοείται παιζει αυτο που τον ευχαριστεί!

Και εγω "φανατικα" έπαιζα μόνο fifa σχεδόν μια 10ετια,τα τελευταία χρόνια όμως δεν ξέρω εχω την εντύπωση ότι ακριβώς το ίδιο παιχνίδι και γενικά δεν το ευχαριστιέμαι όπως για παράδειγμα το fifa11 που έκλεινα μόνο online 1500 ματς.

Το pes  στο φετινό  ντεμο μου έδωσε μια "χαρα" στο gameplay που μου έλειπε τα τελευταία χρόνια από τα fifa..

Επειδη όμως παιζω σε Xbox δεν ξερω πως θα την παλέψω με fake ονόματα ομαδων κτλ.

Εννοείται από το FIFA θα μου λείψει και ο εκπληκτικός ήχος!Τι να κάνω όμως δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα δικά μας..

Για να ξαναμπώ στο θέμα μας που είναι το FIFA 20,θα δοκιμάσω εννοείται το ντεμο και ίσως να το πάρω και αυτό πιο πολύ από συνήθεια..

Edit

Edited by spyros-1908-
  • Like 2

5 hours ago, Dimokritos said:

Αυτο που μπαινουν ολοι οι φανατικοι PESαδες και κραζουν (χωρις μαλιστα να εχει βγει καν το demo του FIFA) με ξεπερναει. 

Ναι, το παιχνιδι μοιαζει παρα πολυ με το 19, ωστοσο αν δεν παιξεις μονος σου το ντεμο συμπερασματα δεν μπορεις να βγαλεις απο βιντεακια που μαλιστα δεν δειχνουν και το τελικο προϊον.  Απο εκει και περα πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω που βρισκετε την ευχαριστηση στο να καθεστε να λετε σε θεμα το FIFA φανφαρολογιες τυπου "μονο PRO" και "ειμαστε στο WEHELLAS". Εσεις που τα λετε αυτα ειστε οι ιδιοι που εδω και 10 χρονια λετε "ο βασιλιας επεστρεψε". Και αν το FIFA εχει μεινει στασιμο τα τελευταια χρονια αυτο οφειλεται στην ελλειψη ανταγωνισμου, αφου το PES εδω και μια 10ετια τουλαχιστον πεταει χαρταετο. Φετος εχει γινει μια πολυ καλη προσπαθεια μετα απο χρονια, που θα δειξει προς τα που πηγαινει.

Αντι, λοιπον, να καθεστε να κραζετε καθηστε και παιξτε οποιο παιχνιδι σας αρεσει. Λες και αν μειωσετε το ενα παιχνιδι ή το αλλο δεν θα το παρουν οι μεν και οι δε. Πραγματικα, αν ο Ελληνας δεν τα βλεπει ολα φανατικα και δεν ειναι τα παντα Γαυρος-Βαζελος, Παοκτσης-Αρειανος κατι θα παθει.

Παροτι γενικα στο ιντερνετ επαληθευεται αυτο που λες,εδω μεσα δεν ισχυει.

Η φαση με το φιφα ειναι οτι απο περσι το προ το εχει ξεπερασει σαν ποδοσφαιρακι καθαρα απο αποψη gameplay.
Ομως το ultimate team,και απο οτι φαινεται και το volta που ερχεται,το προ μπορει μονο να τα ονειρευτει σαν modes και μαλλον δεν θα φτιαξει ποτε κατι αντιστοιχο.
Και επειδη δεν εχω τον χρονο,και αν παιζω και τα δυο με κανουν χειροτερο παιχτη,κραταω το φιφα που εχει ενα mode που με κραταει ευχαριστα

• Like 2

💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲

EB0ewaGUIAAfIw_?format=jpg&name=large

• Love 2
  • Haha 6

Τι γίνεται ρε παιδιά με τα foul έχω σχεδόν δει όλα τα video... για να σου κάνει foul η ΑΙ...πρέπει να κάνεις καιγω δε ξέρω τι....δεν δίνει με τίποτα...!!!!

• Love 1

18 hours ago, TOL1S said:

💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💰💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲💲

EB0ewaGUIAAfIw_?format=jpg&name=large

Μ@λ@κες, ειναι κυριολεκτικα οι απαντησεις απο το FIFA 07, μας δουλευουν.

πογκμπααααααααααααααααααααααααααααα αχχχχχχχχχχχχχχχαχχαχαχααχα

EB5HnhNXoAAwf63?format=jpg&name=large

EB5aAR3X4AANyYd?format=jpg&name=large

Edited by TOL1S
  • Love 3
  • Haha 1

Τα πεναλτι για ποιο λογο τα εμπνευστηκαν απο το προ?Καθολου ρεαλιστικο το συστημα εκτελεσης.Πολυ καλυτερο και ανθρωπινο ηταν το προηγουμενο συστημα που ειχαν.

• Love 1

Εμένα πάλι μου άρεσαν. Γενικά μου αρέσει το σύστημα του προ άρα και αυτό. Απλά στο φιφα τα πέναλτι είναι σούπερ. Καμία σχέση με hit or miss. 

Βέβαια τον πογκμπα σαν παιδάκι 15 χρόνων έφτιαξαν το καλούπι του. 

• Love 1

14 minutes ago, Mean_Machine said:

Τα πεναλτι για ποιο λογο τα εμπνευστηκαν απο το προ?Καθολου ρεαλιστικο το συστημα εκτελεσης.Πολυ καλυτερο και ανθρωπινο ηταν το προηγουμενο συστημα που ειχαν.

Άμα δεν σου αρέσει το απενεργοποιεις και το λειτουργείς όπως το 19

• Like 2

Δεν ξέρω τι παίζει με τα πέναλτι αλλά θεωρώ πως πρέπει να μπαίνουν κατά 80%.

Στο 19,που ομολογώ δεν έπαιξα πολύ,όποτε κέρδιζα πέναλτι κατά 80% το έπιανε ο GK,για το FUT λεώ.

• Like 1

Τίποτα νέο? TOL1S που είσαι?

22 hours ago, Bakogoal said:

Στο 19,που ομολογώ δεν έπαιξα πολύ,όποτε κέρδιζα πέναλτι κατά 80% το έπιανε ο GK,για το FUT λεώ.

θα δούμε....

Πότε είναι η GAMESCOΜ ξέρει κανένας? και τι περιμένουμε να δούμε?

Edited by funtulac

1 hour ago, Bakogoal said:

οτι mode και να επαιζες το ιδιο ηταν,πεναλτι δεν εβαζα ακομα και αν δεν υπηρχε τερματας 😋

55 minutes ago, funtulac said:

Πότε είναι η GAMESCOΜ ξέρει κανένας? και τι περιμένουμε να δούμε?

1 hour ago, funtulac said:

Τίποτα νέο? TOL1S που είσαι?

την αλλη εβδομαδα 20–24,θα ανακοινωθουν μαλλον και οι τελευταιοι 8 icons,ανακοινωση του ντεμο αν και αυτο πανω κατω ξερουμε ποτε θα βγει (τριτη 10/9 το απογευμα για να  φαμε 2-3 ωρες να το κατεβασουμε αφου οι σερβερ της σονι θα πεσουν απο το 1ο λεπτο που θα ανεβει το ντεμο),επισεις νεα για τα τελικα γηπεδα,πρωταθληματα,

επισεις αν  θυμαμαι καλα την επομενη εβδομαδα εχουν εκδηλωση στην βραζιλια,οπου εκει μαλλον θα ανακοινωθει το κοπα λιμπερταδορες το οποιο θα ειναι μισο μιας και τις μισες ομαδες τις εχει η κοναμι.

Edited by TOL1S
  • Like 3

5 hours ago, TOL1S said:

πογκμπααααααααααααααααααααααααααααα αχχχχχχχχχχχχχχχαχχαχαχααχα

13610996-0-image-a-5_1558081395475.jpg

Ο ΜΠΑΜΠΑΣ σας, μεσα στο Βελοντρομ θα πουλαει τρελα, λεμε.

• Haha 5

2 hours ago, ELBarto-3- said:

Ο ΜΠΑΜΠΑΣ σας, μεσα στο ....... θα πουλαει τρελα, λεμε.

• Love 2

20 minutes ago, TOL1S said:

happy so excited GIF

Η εικόνα ίσως περιέχει: στάδιο

EINAI TOΣΟ ΟΜΟΡΦΟ!!!

• Love 1
  • Like 1
  • Haha 3

On 12/8/2019 at 10:07 ΠΜ, Dimokritos said:

Ναι, το παιχνιδι μοιαζει παρα πολυ με το 19, ωστοσο αν δεν παιξεις μονος σου το ντεμο συμπερασματα δεν μπορεις να βγαλεις απο βιντεακια που μαλιστα δεν δειχνουν και το τελικο προϊον.  Απο εκει και περα πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω που βρισκετε την ευχαριστηση στο να καθεστε να λετε σε θεμα το FIFA φανφαρολογιες τυπου "μονο PRO" και "ειμαστε στο WEHELLAS". Εσεις που τα λετε αυτα ειστε οι ιδιοι που εδω και 10 χρονια λετε "ο βασιλιας επεστρεψε". Και αν το FIFA εχει μεινει στασιμο τα τελευταια χρονια αυτο οφειλεται στην ελλειψη ανταγωνισμου, αφου το PES εδω και μια 10ετια τουλαχιστον πεταει χαρταετο. Φετος εχει γινει μια πολυ καλη προσπαθεια μετα απο χρονια, που θα δειξει προς τα που πηγαινει.

Αντι, λοιπον, να καθεστε να κραζετε καθηστε και παιξτε οποιο παιχνιδι σας αρεσει. Λες και αν μειωσετε το ενα παιχνιδι ή το αλλο δεν θα το παρουν οι μεν και οι δε. Πραγματικα, αν ο Ελληνας δεν τα βλεπει ολα φανατικα και δεν ειναι τα παντα Γαυρος-Βαζελος, Παοκτσης-Αρειανος κατι θα παθει.

Φανατικός ΠΡΟας μονο;  Μάλλον δε έχεις διαβάσει τα posts μου στο forum από το 2004...

Καλή Παναγιά σε ολους

2 hours ago, TOL1S said:

το status "one of the world best" υπαρχει και στο 19 ???? 

EB_tCRWXoAAZ1dT?format=jpg&name=largeEB7aZ3KWsAAg_NG?format=jpg&name=largeEB7aa0bXkAAjZj2?format=jpg&name=large

Αν θυμάμαι καλά το ''one of the world best'' υπήρχε και σε προηγούμενα fifa δεν είναι κάτι νέο.

• Like 2

4 hours ago, TOL1S said:

το status "one of the world best" υπαρχει και στο 19 ???? 

Ναι ρε.