Jump to content
TOL1S

EA SPORTS - FIFA 20 - Γενική συζήτηση

Recommended Posts

Αιντε τον Καναδα τους μεσα μας βγαλαν την ψυχη 2 μερες να βγαλουν τα υποτηθεμενα νεα...

Και σιγα τα νεα,  ψευτης να βγω βεβαια.

Οι γνωστες σαλτσες γυρω γυρω χωρις ουσια...

Αντε να δουμε,  λογικα το απογευμα? @TOL1S

• Like 1
  • Haha 1

51 minutes ago, Fanis-13- said:

Αντε να δουμε,  λογικα το απογευμα? @TOL1S

εγω ηξερα οτι θα ηταν εχθες αλλα δεν ξερω γιατι δεν βγηκε,λογικα ναι θα ειναι σημερα μιας και αυριο ειναι η τελευταια μερα και θα εχει το volta.

edit

στις 17.00 λενε οτι ερχεται

Edited by TOL1S
  • Thanks 1

1 hour ago, TOL1S said:

στις 17.00 λενε οτι ερχεται

Το καλο που σε θελω, γιατι πεφτω για υπνο.
Κατα τις 6 που θα ξυπνησω, λογικα, τα θελω ετοιμα.

• Dislike 1

Eπιτελους εβαλαν αυτο που ελεγα εδω και καιρο με την ψυχολογια στους παιχτες, αναλογα με το πως παιζουν και με την σχεση σου μαζι τους. Επισης, θα εχουν σημασια και οι απαντησεις σε ερωτησεις και συζητησεις με παιχτες.

Μεγαλη προσθηκη επισης αυτο με το potential που πλεον απο ο,τι καταλαβα δεν θα ειναι σιγουρο για καθε παιχτη αλλα θα επηρεαζεται απο την αποδοση του σε καθε ματς.

Τα υπολοιπα με customization ειναι φρου φρου αλλα καλοδεχουμενα σιγουρα.

• Added an option to disable International Management job offers at the start of a new career.
  • Increased the initial Composure attribute values for generated youth players and redistributed weights for player growth between physical, mental and skill attributes to allow for more physical growth.
  • Improved distribution of ethnicity within a country when generating youth players.
  • Significantly increased the initial amounts for wage budget allocation.
  • Increased the player value of defensive players based on the latest transfer market activity.
  • Fixed multiple issues with leagues that split into play-offs after the end of the regular season. League objectives are now correctly tracking the play-off instead of the regular season standings. Champions celebrations are triggered at the end of the play-offs.
  • Improved the algorithm used by AI teams to determine their starting XI. Moving forward you should see far fewer instances in which the opponent isn’t using their prime starting XI in important matches.
  • Re-adjusted the number of saves to 8, inside Career Mode, to address the feedback received from our players during the ’19 cycle.

Και αυτα πολυ σημαντικα. Εγινε δουλεια φετος, απο ο,τι φαινεται.

Edited by Dimokritos
  • Like 2

LIVE NEWS SCREENSHOTS
See your best moments represented in the Career Mode News Feed with new Live News Screenshots that highlight the memorable moments from matches you play.

fifa20-edittorial-16x9-live-news.png.ada

TURN PERFORMANCES INTO POTENTIAL
Take control of your players’ potential OVR with Dynamic Player Potential. The better they play on the pitch, the higher their potential will grow.

fifa20-edittorial-16x9-potential.png.ada

LEAGUE-SPECIFIC THEMES
Enjoy immersive experiences in some of the most-played leagues within Career Mode with dynamic UI reflecting the authentic branding of the Premier League, Bundesliga, Ligue 1, LaLiga Santander, MLS, and UEFA Champions League and UEFA Europa League.

fifa20-carousel-16x9-career-4.png.adapt.

fifa20-carousel-16x9-career-3.png.adapt.

FACE THE MEDIA
Inspire your team with the answers you give in new interactive press conferences before and after key moments in your season.

vlcsnap-2019-08-05-15h49m36s694-1.png.ad

EVERY DECISION HAS A CONSEQUENCE
From press conferences to squad rotation, the choices you make in FIFA 20 Career Mode have a direct impact on your team’s morale and performances.

fifa20-edittorial-16x9-decision.png.adap

• Love 3

ας ξαναβγει ο δονης να μου πει οτι τα media λενε οτι θα τον πουλησω,τωρα θα μπορω να του απαντησω,παιξε μπαλα μεγαλε αλλιως θα εχουν δικαιο...και που εισαι ξενοπουλος,3ος τερματας εισαι αγορι μου, μην μου λες που ειναι ο χρονος μου,τωρα θα εχει κραξιμο.

• Haha 2

Style over substance εννοειται, αλλα τι να κανεις.
Ειναι αλλαγες, και αυτο ζητουσαμε, ουσιαστικα.

• Like 1

το πιο σημαντικο πραγμα που ανακοινωθηκε ειναι το Dynamic Player Potential που ουσιαστικα αλλαζει το παιχνιδι.

• Like 3

ειναι πολυ σημαντικα και το morale και το dynamic potential,αν υπαρξει σωστη συνεργασια αυτων των 2 στοιχειων τοτε θα εχουμε τρελα πραγματα.

τι σεναριο θα υπαρχει αραγε αν μια  ομαδα εχει χαμηλο  ηθικο αλλα ενας παικτης της να κανει οργια ?

θα ανεβαινει το potential του η θα ειναι στασιμο,αντιθετα θα αλλαζει το ηθικο της ομαδας βαση αυτου του παικτη η θα πρεπει να βρεθει και καποιος αλλος ηρωας ?

• Love 1
  • Like 2

24 minutes ago, ELBarto-3- said:

το πιο σημαντικο πραγμα που ανακοινωθηκε ειναι το Dynamic Player Potential που ουσιαστικα αλλαζει το παιχνιδι.

Ουσιαστικα αυτο ειναι που θα κανει καθε career διαφορετικο. Μου εχει τυχει, οπως και σε ολους φανταζομαι, σε career ενας παιχτης να κανει παπάδες και σε αλλο να μην κανει τιποτα. Στο potential ομως ανεβαινε οσο ηταν να ανεβει. Τωρα σε καθε career θα υπαρχουν διαφορετικα "αστερια" και ουσιαστικα δεν θα μπορεις να "κλεψεις" αφου τα potential θα αλλαζουν συνεχως.

• Love 1
  • Like 2

Και για να ειμαστε ντομπτοι, οι συγκεκριμενες αλλαγες που κανανε, ειναι αλλαγες που θα κανουν το τοπικ μας (των καριερακηδων) παρα πολυ πιο ενδιαφερον.
Εμεις που βαζουμε χρονο στα ποστ ( @Diegito21, @Fanis-13-, εγω, κτλ) με φωτογραφιες, μικρες ιστοριες, γενικα περισσοτερο απο ενα απλο ποστ (Mes Que Un Post :hehe: ) ειναι εξαιρετικες αλλαγες που βοηθανε σε αυτον τον τομεα ΠΑΡΑ πολυ.

Αισθητικες αλλαγες, εν ολιγις.

• Like 1
  • Haha 3

Άλλο ένα που είδα είναι ότι θα μπορούμε να απενεργοποιήσουμε από την αρχή του save τα αιτήματα από τις εθνικές. Αυτό που δεν διάβασα και που με απασχολεί αρκετά είναι η μετακίνηση του προπονητή από μια ομάδα σε μια άλλη, θα παραμείνει ίδιο η θα υπάρξει βελτίωση.

Δειτε τις ιστοριες στο Ινστα της ΕΑ, ειναι το βιντεο που ποσταρε ο @TOL1S απλα high def.

• Love 1
  • Like 1

17 minutes ago, ELBarto-3- said:

Δειτε τις ιστοριες στο Ινστα της ΕΑ, ειναι το βιντεο που ποσταρε ο @TOL1S απλα high def.

Το topic ποτε θα ανοιξει; 😛

• Haha 1

Aυτα τα δειπνα που βλεπω στις μεταγραφες στα cutscene συγνωμη θα τα πληρωσω απο την τσεπη μου? :D Kαι αν εχει Γ' Ισπανιας και πας για μεταγραφες θα τον πηγαινεις για χαμον σε καμια ταβερνα τοπικη εκει και θα του λες 1000 ευρω και ενα καφασι μπυρες :D 

Ωραια τα στορις και βλεπεις αρχηγε ο κοσμος θελει το τοπικ ανοικτο @ELBarto-3- :D 

• Haha 4

3 hours ago, Dimokritos said:

Το topic ποτε θα ανοιξει; 😛

Αρχες Σεπτεμβρη, μικρε Δημοκριτε, θα τα κανονισω. :D 

3 hours ago, Diegito21 said:

Aυτα τα δειπνα που βλεπω στις μεταγραφες στα cutscene συγνωμη θα τα πληρωσω απο την τσεπη μου? :D Kαι αν εχει Γ' Ισπανιας και πας για μεταγραφες θα τον πηγαινεις για χαμον σε καμια ταβερνα τοπικη εκει και θα του λες 1000 ευρω και ενα καφασι μπυρες :D 

Ωραια τα στορις και βλεπεις αρχηγε ο κοσμος θελει το τοπικ ανοικτο @ELBarto-3- :D 

ΧΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ, ποια 1000 €, ενα φιλαρακι παιζει Γ εθνικη εμενα, και εχει να πληρωθει απο το 2018 :D  :hehe: 

Θα ανοιξει μαγκες, ειναι νωρις.
Αρχες Σεπτεμβρη ανοιγει το τοπικ, 24/9 βγαινει το παιχνιδι.
1,5 μηνα εχουμε ακομα, ΛΑΣΚΑ! 

• Haha 2

Είναι τόσο δύσκολο να βάλουν την επιλογή να μπορείς να επιλέξεις κάποιον αληθινό προπονητή?Αφού έχουν τα δικαιώματα και τους έχουν στο παιχνίδι.Ποιός ο λόγος να μην μπορείς να επιλέξεις να έχεις τον Klopp πχ αν διαλέξεις να παίξεις career με Liverpool και να είσαι αναγκασμένος να έχεις generic προπονητή?Στο pc υπάρχουν κάτι πατέντες νομίζω και μπορείς κάπως να το κάνεις με κάποιο mod αλλά θα έπρεπε κανονικά να υπάρχει αυτή η επιλογή απ'την αρχή για όλους.

Πολύ καλό το αν όντως έφτιαξαν την λογική της ΑΙ στις 11άδες που διαλέγει για τις cpu ομάδες και πλέον θα χρησιμοποιούν περισσότερο τους καλούς τους παίχτες.Μακάρι να έχουν βελτιώσει και τη λογική των league standings και να μη βλέπεις τη City ή τη Liverpool πχ να παίρνει πρωτάθλημα με 70-75 πόντους αλλά να χρειάζεται παραπάνω που θα είναι πιο ρεαλιστικό και λογικό.

Δηλαδή απο ότι κατάλαβα, η ea έφτιαξε το αδιάφορο για τους περισσοτερους, αλλά ενδιαφέρον για πολλούς, career mode, και μούγκα για όλα τα άλλα (με εξαίρεση το και καλά νέο ball physics).

Φέτος ο δρόμος είναι ξεκάθαρος για όσους γουστάρουν μπαλίτσα ...

• Love 1

18 minutes ago, SkyloMethIR said:

Δηλαδή απο ότι κατάλαβα, η ea έφτιαξε το αδιάφορο για τους περισσοτερους, αλλά ενδιαφέρον για πολλούς, career mode, και μούγκα για όλα τα άλλα (με εξαίρεση το και καλά νέο ball physics).

Φέτος ο δρόμος είναι ξεκάθαρος για όσους γουστάρουν μπαλίτσα ...

επαιξες το ντεμο του φιφα και εχεις αποψη για ολα τα αλλα ?

για πες εντυπωσεις γιατι εμεις  το περιμενουμε σε 1 μηνα  για να δουμε τι εχουν φτιαξει.

• Like 3
  • Haha 2

2 hours ago, TOL1S said:

επαιξες το ντεμο του φιφα και εχεις αποψη για ολα τα αλλα ?

για πες εντυπωσεις γιατι εμεις  το περιμενουμε σε 1 μηνα  για να δουμε τι εχουν φτιαξει.

1ον δεν έπαιξα κανένα demo γιατί όπως αναφέρεις κι εσύ βγαίνει σε ένα μήνα.

2ον έγραψα βάσει της παρουσίασης που αναφέρθηκε παραπάνω και του ότι έχει αναφέρει η ίδια η EA μέχρι τώρα περί ball physics.

3ον Αγοράζω - κατεβάζω - παίζω, Fifa από το 1994, παρομοίως το PES από τα σπάργανα του εκείνες τις εποχές. Επέτρεψε μου να έχω μια άποψη.

4ον Αν η ΕΑ μου δώσει ποδοσφαιρακι που αρμόζει στην εποχή, και στις δυνατότητες του hardware και software, τότε δεν έχω πρόβλημα να το (ξανα)αγοράσω.

Την κοροϊδία όμως των τελευταίων ετών δεν την ανέχομαι πλέον.

• Like 4