Jump to content
TOL1S

EA SPORTS - FIFA 20 - Γενική συζήτηση

Recommended Posts

Επισης τα βιντεακια που ο Τολις χτες ελεγε οτι ειναι fake, μαλλον δεν ηταν γιατι ειναι ανεβασμενα και στο επισημο σαιτ της ΕΑ.
Εγω το ψιλιαστικα απο το πως αναπηδαει η μπαλα στην πασα. Αλλα μετα αρκεστηκα στην αυθεντια του Τολη.
Αν ηταν editing δεν θα ηταν τοσο καλα ενσωματωμενο στο πιξελιασμα, θα εκανε μπαμ. 

Οπως και αυτο ειναι τρου
Το καναν τελειως arcade, φωτιτσες κατω απο τη μπαλα, mystery balls κτλ...μονο τα πατηματα και η σμουθιλα των κινησεων εμεινε...

misteryball-light-gif.17889

Edited by flokiman
  • Like 1

δεν τα ειχα δει αυτα τα βιντεακια απο την εα για αυτο και επεμενα οτι ειναι fake,εκανα λαθος και ζητω συγνωμη

• Like 1

10 minutes ago, TOL1S said:

δεν τα ειχα δει αυτα τα βιντεακια απο την εα για αυτο και επεμενα οτι ειναι fake,εκανα λαθος και ζητω συγνωμη

τι συγνωμμη ρε συ ουτε καν. Παρεα ειμαστε εδω, τοσα χρονια μας δινεις νεα και πληροφοριες.
Παντως δεν ειδα αργο ρυθμο στα δυο παραπανω, αν και ο στερλινγκ ειναι τσιτα στο τρεξιμο και πανω βλεπω ενεργοποιημενο το speed boost...
Τεσπα λογικα αν αυριο οντως δουμε βιντεο gameplay θα καταλαβουμε τι παιζει.
Το PES παντως, για τα δεδομενα του PES ειναι παρα πολυ καλο φετος, αν και το FIFA κανει την εκπληξη , τοτε θα παιζω και τα δυο εναλλαξ.

• Like 1

Οπότε καλα ειπα εγω που ανέβασα το βίντεο οτι ειναι από το fifa 20!Εαν ειναι έτσι το gameplay κλαφτα Χαράλαμπε!Με βλεπω να παίρνω μόνο pes φέτος μετά από 13 χρονια!!

4 minutes ago, spyros-1908- said:

Οπότε καλα ειπα εγω που ανέβασα το βίντεο οτι ειναι από το fifa 20!Εαν ειναι έτσι το gameplay κλαφτα Χαράλαμπε!Με βλεπω να παίρνω μόνο pes φέτος μετά από 13 χρονια!!

αυτο στο βιντεο ειναι  mode μεσα στο fut για να παιζεις μονο με φιλους που εχει διαφορα μπονους

"Changing at each stoppage in play, Mystery Ball gives the attacking side boosts to their Passing, Shooting, Dribbling, Speed, or All attributes, adding an element of unpredictability to every match."

1 hour ago, Babis10 said:

Ανακοινώθηκε από ένα μη γνωστό σαιτ και από τις πληροφορίες που έχω !!

Μακάρι να δούμε κάτι.....

Παντως, επαιξα το demo του PES και μπορω να πω, οτι ειμαι εντυπωσιασμενος για πρωτη φορα μετα απο χρονια. Λογικα και τα 2 θα παρω παλι αλλα, αν δεν υπαρχουν σοβαρες αλλαγες στο FIFA και συγκεκριμενα στο career mode με βλεπω να το παραταω σε 1-2 μηνες το FIFA.

• Like 1

διαβαζω συνεχεια τα νεα για το καινουργιο φιφα μιας και το αγοραζω απο το 16 που σταματησα το πολυαγαπημενο σε ολους μας pes.
ηθελα να πιστευα οτι αυτο το βιντεο με τα αστερακια στην μπαλα και το τρελο τρεξιμο του μανε ηταν fake.ρε παιδια τι ειναι αυτο?στα ματια σας πλησιαζει καθολου το ποδοσφαιρο που βλεπουμε στην τηλεοραση?βασιζεται στην τακτικη και στην ομαδικοτητα?καθε περυσι και καλυτερα για εμενα.απογοητευση απλα.για να μην παρεξηγηθω μιλαω για οτι εχω δει αν και δεν νομιζω να αλλαξει κατι.

• Like 1

To pes το δοκιμασα και εγω και το κανω καθε χρονο ειδικα το ντεμο για να χω αποψη. Οντως ειναι πολυ βελτιωμενο σε σχεση με περυσι αλλα καθε φορα που παιζω νιωθω οτι δεν εχει αυτο το flow που θελω στο παιχνιδι συν οτι η φυσικη της μπαλας απεχει χιλιομετρα απο το φιφα ειναι σαν να βλεπεις αερομπαλα. Παρολα αυτα ειναι αξιολογη προσπαθεια.

Τωρα για το φιφα στο βιντεακι αυτο μονο οι σημαιες μου εκαναν κλικ θετικο...σε gameplay αν δεν το παιξουμε δεν μπορουμε να βγαλουμε συμπερασματα ασφαλη. Περιμενω και εγω με την σειρα μου τα νεα για το cm αν και ειμαι σχεδον σιγουρος οτι θα δουμε φρου φρου και αρωματα και οχι ουσια μιας και στα υπολοιπα modes του παιχνιδιου δεν ειδαμε κατι ριζοσπαστικο.

• Like 1

31 minutes ago, Indominus said:

διαβαζω συνεχεια τα νεα για το καινουργιο φιφα μιας και το αγοραζω απο το 16 που σταματησα το πολυαγαπημενο σε ολους μας pes.
ηθελα να πιστευα οτι αυτο το βιντεο με τα αστερακια στην μπαλα και το τρελο τρεξιμο του μανε ηταν fake.ρε παιδια τι ειναι αυτο?στα ματια σας πλησιαζει καθολου το ποδοσφαιρο που βλεπουμε στην τηλεοραση?βασιζεται στην τακτικη και στην ομαδικοτητα?καθε περυσι και καλυτερα για εμενα.απογοητευση απλα.για να μην παρεξηγηθω μιλαω για οτι εχω δει αν και δεν νομιζω να αλλαξει κατι.

το εγραψα λιγο πιο πανω

αυτο στο βιντεο ειναι  mode μεσα στο fut για να παιζεις μονο με φιλους που εχει διαφορα μπονους

"Changing at each stoppage in play, Mystery Ball gives the attacking side boosts to their Passing, Shooting, Dribbling, Speed, or All attributes, adding an element of unpredictability to every match."

• Like 3

Σήμερα νομιζω θα εχουμε επίσημο gameplay βίντεο εαν δεν κανω λάθος?

• Like 1

6 minutes ago, spyros-1908- said:

Σήμερα νομιζω θα εχουμε επίσημο gameplay βίντεο εαν δεν κανω λάθος?

Θα έχουμε ναι !!

• Like 3

μολις ετοιμαζομουν να βαλω 2 σκηνες απο παικτη που ειναι στους τελικους που δοκιμαζει το φιφα 20,αλλα τα κατεβασε λιγο πριν το ποσταρω,μαλλον η εα θα φταιει.\εδειχνε ντριπλες σερι και επιτελους το θετικο ειναι οτι χανεται ο ελεγχος της μπαλας.

edit

ανεβηκαν απο καποιον αλλο

Edited by TOL1S

EBIeM9nWwAYEPMW?format=jpg&name=900x900

εδω ειναι οι τελικοι και λογικα θα δειξουν καποια στιγμη το 20

Edited by TOL1S

Παρακολουθω τους τελικους...
Ρε φιλε τι φαση; τι διαολια ειναι αυτα;
η ταχυτητα που ειναι; στο +5435432?
μιλαμε για πινγκ πονγκ, βασικα φλιπερακι κανονικο.
Αθλιο οπτικα αυτο που βλεπω. 

Παντως τρελο στησιμο στο event ε? Ουτε η Ε3 τοσο καλη υποδομη και τρελο κοινο απο κατω. 
Αλλοι εχουν και πρωτο τραπεζι πιστα με το ποτακι τους κτλ. Επισημο σπορ πλεον.

Edited by flokiman

1 minute ago, flokiman said:

Αθλιο οπτικα αυτο που βλεπω. 

ειναι λογικο,τελικοι στο fut ειναι με μπουσταρισμενες καρτες,ο ορισμος του arcade

• Like 1

Just now, TOL1S said:

ειναι λογικο,τελικοι στο fut ειναι με μπουσταρισμενες καρτες,ο ορισμος του arcade

Ρισπεκτ στα παιδια που μπορουν και το χειριζονται.. μιλαμε δεν προλαβαινω να δω τι κανουν, ποτε αλλαζουν πασα κτλ.
Κακως που η ΕΑ προωθει τετοιο ειδος παιχνιδιου. El tornado σε καθε σεντρα; Χαχα ουτε NBA jam να εβλεπα.

• Like 3

2 minutes ago, flokiman said:

Ρισπεκτ στα παιδια που μπορουν και το χειριζονται.. μιλαμε δεν προλαβαινω να δω τι κανουν, ποτε αλλαζουν πασα κτλ.
Κακως που η ΕΑ προωθει τετοιο ειδος παιχνιδιου. El tornado σε καθε σεντρα; Χαχα ουτε NBA jam να εβλεπα.

Το προωθει, γιατι αυτο ειναι που της φερνει χρηματα. Για να παιξεις ετσι, βεβαια θελει τρομερη δουλεια.  Εγω πχ που παιζω περισσοτερο career ειναι λες και βλεπω αλλο παιχνιδι σε σχεση με αυτο που παιζω εγω.

1 minute ago, Dimokritos said:

Εγω πχ που παιζω περισσοτερο career ειναι λες και βλεπω αλλο παιχνιδι σε σχεση με αυτο που παιζω εγω.

ειναι αλλο παιχνιδι,αν θυμασαι πολλες φορες εγω γραψει στο τοπικ της καριερας μην κανετε το λαθος και παιξετε fut γιατι θα σιχαθειτε το φιφα,το offline ειναι οαση και κλασεις ανωτερο απο το fut στο gameplay

• Like 1

Just now, Dimokritos said:

Το προωθει, γιατι αυτο ειναι που της φερνει χρηματα. Για να παιξεις ετσι, βεβαια θελει τρομερη δουλεια.  Εγω πχ που παιζω περισσοτερο career ειναι λες και βλεπω αλλο παιχνιδι σε σχεση με αυτο που παιζω εγω.

καλα ναι, σκεψου εγω το παιζω με mods για πιο αργο ρυθμο και φυσικοτητα κτλ.
Τελειως αλλο παιχνιδι, κανονικα. 
Γιατι αν το εκανε πιο ρεαλιστικο και αργο και διοργανωνε παλι τουρνουα κτλ και τα ειχε ολα τα FUT mut κτλ, παλι χρηματα δε θα επαιρνε;
Λιγο πιο ρεαλισμο σ αυτο που βλεπουμε ρε παιδια. Πιο αργο τεμπο, πιο ξεκαθαρες κινησεις κτλ. Σε στριμ 30 fps πραγματικα δε φαινεται κανενα ανιμεησον, ενα φλιπερακι βλεπω. Δεν εχω ξαναπαρακολουθησει τελικους, μονο στο FIFA 11 , αλλα δε το θυμαμαι τοσο ξεφτιλα

• Like 2

1 minute ago, flokiman said:

καλα ναι, σκεψου εγω το παιζω με mods για πιο αργο ρυθμο και φυσικοτητα κτλ.
Τελειως αλλο παιχνιδι, κανονικα. 
Γιατι αν το εκανε πιο ρεαλιστικο και αργο και διοργανωνε παλι τουρνουα κτλ και τα ειχε ολα τα FUT mut κτλ, παλι χρηματα δε θα επαιρνε;
Λιγο πιο ρεαλισμο σ αυτο που βλεπουμε ρε παιδια. Πιο αργο τεμπο, πιο ξεκαθαρες κινησεις κτλ. Σε στριμ 30 fps πραγματικα δε φαινεται κανενα ανιμεησον, ενα φλιπερακι βλεπω. Δεν εχω ξαναπαρακολουθησει τελικους, μονο στο FIFA 11 , αλλα δε το θυμαμαι τοσο ξεφτιλα

Αν ηταν πιο αργο αυτο που παιζουν με μπουσταρισμενους παιχτες φαντασου ποσο αργο θα ηταν το κανονικο. Δυστυχως, στους FUTαδες αυτο αρεσει και γι αυτο πολλες φορες και το offline εχει θεματα.

Τα sliders δείχνουν ότι αν θέλουν από φλιπεράκι μπορούν να το κάνουν ποδοσφαιράκι. Δεν θέλουν όμως γιατί προφανώς αυτό πουλάει και είναι δοκιμασμένο ότι αυτό πουλάει. Τα μισά animation δεν τα καταλαβαίνεις αν δεν παίζεις FIFA.

ο δευτερος ημιτελικος ειχε φουλ σασπενς και ανατροπη παντως
μπραβο στον πιτσιρικα με τα γυαλια, δεν εγκατελειψε, ατυχος στα πεναλτι.
Για να δουμε και το FIFA 20

Νταξ. 
Η μπαλα μου αρεσε, και εκοβε καπως τον φρενηρη ρυθμο, φαλτσαρε, αναπηδουσε κτλ. 
Κατα τα αλλα FIFA 19 ειδα, οχι οπως αυτο στους τελικους, αλλα δεν ειναι και μπουσταρισμενοι οι παικτες.
Θα το δοκιμασω σιγουρα και βλεπουμε. 
Αυτα τα χαζοσπιναρισματα στα ποδια παλι υπαρχουν, οπως και η πασες γινονται πολυ γρηγορα, ευτυχως κοβει λιγο η μπαλα.

Edited by flokiman