Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - Discussion Topic

Recommended Posts

giphy.gif

Έχουμε τα πρώτα νέα από το PES 2020!

Edited by broxopios
  • Like 2
  • Haha 3

Από κουτσομπολιά γνωστού κοινωνικού μέσου δικτύωσης σε σελίδα  του  pes ακούγεται ότι στο 20 θα υπάρχουν δικαιώματα για γιουναιτεντ,  Γιουβέντους και μπαγερν μοναχου.... Αλλά θα λείπει η Λίβερπουλ...

• Like 1

Ναι,στο φου μπου!

Παντως-ευχομαι να διαψευστω αλλα νομιζω οτι δεν προκειται να δειξει πολλα η κοναμι σε αντιθεση με περυσι αλλα κ σε σχεση με την ΕΑ..ακολουθει αλλη τακτικη φετος...βεβαια αυτο δεν ειναι κακο απο την μια διοτι "οπου ακους πολλα κερασια...." λεει....υπομονη!

Edited by AkisVarg
  • Like 3

Μάγκες η Κοναμι είναι σαν να μην την νοιάζει καν,όταν δεν έχεις δικαιώματα για καμιά ομάδα και αναγκάζεις εμένα να δουλέψω για τα πατς κλπ..... τουλάχιστον φτιάξε τα υπόλοιπα features (master league,become a legend) κλπ.....βάλε μου στην "Επεξεργασία"να φτιάχνω ομάδες και να μη εκμεταλλευομαι πως δεν έχεις πατς και κουτσοροφτιαχνω εκεί,δεν ξέρω αν συμφωνείτε αλλά μια ωραία επιλογή θα ήταν να έφτιαχναν επένδυαν σε εμάς να έχουμε επίσημα τις ομάδες μας,και να φτιάχναμε και γήπεδα για αυτές,εγώ τελευταίο που είχα ήταν το 17 γτ δεν θα παίρνω ίδια μλκια κάθε χρόνο,και είχα φτιάξει πάνω στην Burnley την ομάδα μου,άλλαξα όνομα,φανέλες,σήμα έφτιαξα από υπολογιστή.....εγώ το διασκέδασα,έπαιζα σε γρήγορους αγώνες παρέας, αλλά και στην Πρέμιερ λιγκ να έχει δυσκολία,μακάρι να υπήρχε σαν κομιουνιτι όπως στο ΝΒΑ 2κ...όταν κάναμε τις φανέλες κλπ να βάζαμε χορηγία πχ κοκακολα,για εμένα αν έδιναν προσπάθεια στο έργο και όχι στην τσέπη,ήταν σίγουρη αγορά

13 hours ago, north1980 said:

Από κουτσομπολιά γνωστού κοινωνικού μέσου δικτύωσης σε σελίδα  του  pes ακούγεται ότι στο 20 θα υπάρχουν δικαιώματα για γιουναιτεντ,  Γιουβέντους και μπαγερν μοναχου.... Αλλά θα λείπει η Λίβερπουλ...

Δεν είναι περίεργο νέο ειδικά για τη Λίβερπουλ, καθώς εικόνα με τις ομάδες που παίζονται αυτή τη στιγμή στην Ε3 για το ΦΙΦΑ, είναι και η Λίβερπουλ μέσα, που σημαίνει ότι η ΚΟΝΑΜΙ την χάνει. Δηλαδή χάνει μια από τις πιο τοπ ομάδες στην Αγγλία και τον κόσμο και παίρνει την Γιουνάιτεντ που είναι στα τάρταρα; ΟΚ. Ότι περισσέψει. Η Μπάγερν είναι μια καλή επιστροφή όπως και η Γιουβέντους.  

Από Τρίτη περιμένουμε νέα, εκτός κάτι διαρρεύσει. 

• Like 1

1 hour ago, broxopios said:

Δεν είναι περίεργο νέο ειδικά για τη Λίβερπουλ, καθώς εικόνα με τις ομάδες που παίζονται αυτή τη στιγμή στην Ε3 για το ΦΙΦΑ, είναι και η Λίβερπουλ μέσα, που σημαίνει ότι η ΚΟΝΑΜΙ την χάνει. Δηλαδή χάνει μια από τις πιο τοπ ομάδες στην Αγγλία και τον κόσμο και παίρνει την Γιουνάιτεντ που είναι στα τάρταρα; ΟΚ. Ότι περισσέψει. Η Μπάγερν είναι μια καλή επιστροφή όπως και η Γιουβέντους.  

Από Τρίτη περιμένουμε νέα, εκτός κάτι διαρρεύσει. 

Για εμάς που παίζουμε MyClub δεν έγινε και κάτι,ίσα ίσα που θα έχουμε τους παίκτες της Bayern στο κόλπο.

Της Liverpool έτσι και αλλιώς θα είναι μέσα.

Δεν θα δίνει featured βέβαια...δεν θα είναι partner team αλλά πάλι θα τους έχει σαν inform.

Βγήκε μια φώτο - φήμη με τις ομάδες ντέμο στην Ε3. Αν ισχύει, ισχύει και η φήμη για επιστροφή Γιουβέντους και Γιουνάιτεντ.

D8oadGAUYAQDRgh.jpg:large

• Like 1

Από ότι διάβασα είναι fake η φωτογραφία με τις ομάδες του demo ..το σίγουρο είναι ότι έχασε Λίβερπουλ και λογικά παίρνει Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ + άλλη μια που μπορεί να έχει official από Premier League (Άρσεναλ ,αν έχει συμβόλαιο και για φέτος ,δεν γνωριζω),λογικά επιστρέφει η Μπάγερν Μονάχου και μακάρι γιατί είναι μεγάλο πλήγμα να μην υπάρχει μια τεράστια ομάδα..οι υπόλοιπες Γερμανικές ψιλο αδιάφορες πλην της Ντόρτμουντ..Για την Γιουβέντους κρατάω μια επιφύλαξη ..

Τα περισσότερα θα τα  μάθουμε Τρίτη ,τώρα ότι ακούγεται είναι φήμες .

• Like 3

Ακούγεται επίσης για πολλά νέα πρωταθλήματα. Λέτε να ελπίζουμε για SuperLeague1 τώρα που μειώθηκαν οι ομάδες και το πρωτάθλημα θα είναι δεδομένα πιο ανταγωνιστικό ή θα δούμε πάλι τίποτε πρωταθλήματα Περού και Βενεζουέλας. Και καλές πωλήσεις έχει το PES στην Ελλάδα, ούτε συμβόλαιο υπάρχει με την ΕΑ.  Τζάμπα θα τους έρθει. Τι;  Καλύτερα είναι τα πρωταθλήματα της Δανίας και της Αυστρίας;

Πολύ Pes παίζουν και οι ανατολικοευρωπαιοι, Κροάτες Τσέχοι Πολωνοί Σέρβοι κλπ.Καλο για την Κοναμι θα ήταν να έβαζε και κάνα πρωτάθλημα Ουγγαρίας πχ Τσεχίας Πολωνίας Κροατίας. Το ελληνικό πρωτάθλημα είναι το τελευταίο των τελευταίων.Σιγα μην το βάλουν στο φιφα η στο  Pes.

Εξαιρετικό το παραπάνω ποστ όπου δείχνει το πρόβλημα της Ελλάδας γενικότερα.

• Like 1
  • Thanks 1

7 hours ago, athe said:

Εξαιρετικό το παραπάνω ποστ όπου δείχνει το πρόβλημα της Ελλάδας γενικότερα.

Η αλήθεια είναι παθιάστηκα λίγο παραπάνω, και δεν έπρεπε γιατί βγήκα off topic. Νταξει λίγο πολύ όλοι την ξέρουμε την κατάσταση στη χώρα μας. Κ μεις που τα ζούμε ακόμα, και τα παιδιά που φύγανε έξω λόγω ανάλογων καταστάσεων.

Για να επανέλθω στο ερώτημα του φίλου πιο πριν, η κακή οργάνωση συν την κακή νοοτροπία είμαι τα αιτία κυρίως που λείπει το ελληνικό πρωτάθλημα. Μετά έρχονται δεύτερα η απήχηση κ η εμπορικότητα. Μακάρι στο 2020 να μπει κ το ελληνικό κ στα δυο παιχνίδια, τίποτα δεν είναι απίθανο εννοείται.

Άμα δούμε στο παρελθόν, στο fifa 2000 , είχε ελληνικό full license. Στο 2001 ήταν με άδεια fifpro ,όπως είναι το αγγλικό κ το ισπανικό στο ΠΡΟ σήμερα , αληθινοι παίκτες δηλαδή, ψεύτικα σήματα,φανέλες, ονόματα ομάδων. Αν θυμάστε κ τότε το 2001 είχε τον ΠΑΟ σαν Leoforos πχ. Μετά σε κάποια φάση πέσανε στην παγίδα των μεμονωμένων αδειών, που είχε δυο μεγάλες ομάδες και τον Πανηλειακό ή την Παναχαϊκη, Πανιώνιος. Τα τελευταία δυο χρόνια σταθεροποιήθηκαν και τα δυο παιχνίδια στους big four (AEK OSFP PAO PAOK).

Η Ελλάδα είναι ακόμα μέλος στο Fifpro που είδα, το πρόβλημα για το pes2020 κ τα επόμενα pes είναι ότι η ΚΟΝΑΜΙ δήλωσε προσφατα, ότι δεν επιθυμεί πλέον να βάζει λίγκες fake, δε διευκρίνισε βέβαια αν εννοεί 100% τις fifpro, αλλά πιθανόν αυτό εννοούσε. Θέλουν μόνο full license λιγκες. Με την Αγγλία κ την Ισπανία βέβαια , δε μπορούν να κάνουν κάτι full στα επόμενα χρόνια, όποτε θα μείνουν ως έχουν, αλλά σίγουρα δε θα κάτσουν για την Ελλάδα πχ να ξανά φτιάχνουν Athenakos και Peloponnisos. Σου λέει ή φουλ licensed ή καθόλου.

• Like 4

πότε να αναμένουμε νεα; σήμερα; αυριο;

ξέρει κανείς;

1 hour ago, flokiman said:

ξέρει κανείς;

Καπου εχει ενα λινκ με την παρουσίαση αναλογα με  GMT του καθενος. Ένας που το σχολίασε στο εβοweb, ειναι σε "βολική" ωρα Αμερικής,  02:00am ωρα UK, αρα για μας ειναι μια ωρα μετα καπου στις 03:00 τα ξημερώματα,  Τρίτης ή Τριτης προς Τετάρτη.  Δεν το κοιταξα αυτό να πω την αλήθεια. 

Εν αναμονή του νέου PES o Weedens μας έδωσε αυτό

• Like 1

2 hours ago, flokiman said:

ξέρει κανείς;

1:30 ξημερώματα Τετάρτης αν δεν κάνω λάθος.

Σύμφωνα με το πρόγραμμα που ανακοίνωσε η official PES, αύριο στις 2 τα ξημερώματα θα έχουμε τα νέα. Σωστά; Το θέμα είναι γιατί πουθενά δε λένε PES 2020? Απλά ΚΟΝΑΜΙ? Λέτε να έχουμε καμια μεγάλη αλλαγή; 

4 hours ago, Pantel21 said:

Αραγε θα επιστρέψει ποτέ το προ εκεί που ήταν;

Ναι. lol

4 hours ago, Pantel21 said:

Αραγε θα επιστρέψει ποτέ το προ εκεί που ήταν;

φιλε παιζω απο το 98 προ...το προ δεν εχει φυγει ποτε..ειναι παντα εκει που ηταν..δηλαδη στις καρδιες ολων οσων το αγαπησαν...καθε χρονο...ναι το παραδεχομαι οτι υπηρχαν προ που ειναι χειροτερα απο παλιοτερα προ, αλλα αυτο δεν εχει σημασια...μια μερα σιγουρα θα βγει ενα προ που θα θεριζει, ολα κυκλος ειναι...και εγω το εχω παραδεχθει απειρες φορες οτι ακομα δεν εχει βγει καποιο προ που να με κανει να λιωσω οπως το προ6...αλλα οκ αλλες εποχες τοτε αλλες ηλικιες...αλλα σιγουρα συντομα καποιο απο τα επομενα προ θα με κανει να λιωσω ποιο πολυ και απο το προ6.....!!!εποχη ps5 σιγουρα θα συμβει...λιγο την κινηση του παιχτη αν φτιαξουν οπως εχω πει, θα ειμαι υπερχαρουμενος...οποτε παμε δυναμικα και φετος!

• Like 2

10 minutes ago, Ronaldo98IssPro said:

φιλε παιζω απο το 98 προ...το προ δεν εχει φυγει ποτε..ειναι παντα εκει που ηταν..δηλαδη στις καρδιες ολων οσων το αγαπησαν...καθε χρονο...ναι το παραδεχομαι οτι υπηρχαν προ που ειναι χειροτερα απο παλιοτερα προ, αλλα αυτο δεν εχει σημασια...μια μερα σιγουρα θα βγει ενα προ που θα θεριζει, ολα κυκλος ειναι...και εγω το εχω παραδεχθει απειρες φορες οτι ακομα δεν εχει βγει καποιο προ που να με κανει να λιωσω οπως το προ6...αλλα οκ αλλες εποχες τοτε αλλες ηλικιες...αλλα σιγουρα συντομα καποιο απο τα επομενα προ θα με κανει να λιωσω ποιο πολυ και απο το προ6.....!!!εποχη ps5 σιγουρα θα συμβει...λιγο την κινηση του παιχτη αν φτιαξουν οπως εχω πει, θα ειμαι υπερχαρουμενος...οποτε παμε δυναμικα και φετος!

Εγώ επειδή ξεκίνησα από προ 9 έχω λιώσει παρά πολύ 11,13 ότι καλύτερο 

Με μπέρδεψαν με τις ώρες της παρουσίασης. Σύμφωνα με το βίντεο παρακάτω ξεκινάει στις 21:50. 

Επίσης τα μεγάλα νέα και οι αλλαγές που λέγανε είναι ότι επικεντρώθηκαν στα e-sports? Μάλιστα. Για να δούμε. Γιατί κάτι λέγανε "φέρνουμε κάτι που ζητούσατε χρόνια". Αυτό ήταν; Ή απλά φτιάξαν νέα μενού, βάλανε σε προτεραιότητα το esports και γεια σας. Πάρτε το PES 2020... Σε λίγες ώρες θα μάθουμε. Τουλάχιστον θα έχουμε και gameplay videos. 

Ολα τα λεφτά η απάντηση πιο κάτω,αυτά θα έγραφα αν είχα twitter

62596428_2310583745654182_66422412605579

• Like 3