Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - Discussion Topic

Recommended Posts

14 hours ago, Dionis said:

θα ηθελα να ρωτήσω 
τι είναι το script ?

Πως λειτουργεί ;

το script φιλε ειναι μια μλκια της ΚΟΝΑΜΙ η οποια φτιαχνει καπως τα stats του καθε αγωνα πριν ξεκινησει ο αγωνας, σαν να σου ριχνει η να σου αυξανει τις δυνατοτητες παιχνιδιου,  ετσι ενα απλο πλασε  που θα ηταν απλη διαδικασια  σε καποιο νορμαλ αγωνα,   γινετε μια απ της ποιο δυσκολες μαθηματικές εξισωσεις οταν εχεις script εναντιον σου.

Μου εχει τυχει να μην μπορω να αλλαξω πασα, να φαινονται δυσκινητοι οι παικτες μου, και το κυριοτερο... να μην κανουν καμία κινηση οι συμπαικτες για να τους πασαρεις

Edited by giannis10001

Καλησπέρα...... Να ρωτήσω..... Στο my club μου βγάζει πάντα αντιπάλους καλύτερους από εμένα και οι παίχτες μου ότι και να κάνω δεν ανταποκρίνονται ούτε τρέχουν ούτε μαρκαρουν.... Με αποτέλεσμα όλο να τους κυνηγάω.... Το αντιμετωπίζει κανένας άλλος αυτό....??? 

Όποιος ενδιαφέρεται για 2vs2 η 3vs3 αλλά ακόμα και 11vs11 σε pc μπορεί να μπει στο κανάλι μου στο discord https://discord.gg/j7eedQ

και να μαζευτούμε..Τώρα θα παίζω με τον φίλο @johnson και όποιος θέλει μπορεί να μπει να παρακολουθήσει στο κανάλι μου... 

• Like 1

παιζω καθε μερα εδω και 1 βδομαδα, 10 ματ την ημερα, ειναι μακραν το καλυτερο προ ολων των εποχων, το εχω καταφχαριστηθει...απλα υπαρχει μια διαφορα, παιζω σε ps4 slim  σε 24 οθονη FHD, και ειναι ολα σουπερ, τα χρωματα, οι σκιες, η ταχυτητα, ενω πριν καποιες βδομαδες επαιζα σε 4K Sony TV και σε ps4 pro, και πραγματικα δεν ηταν τοσο καλο, ηταν ποιο αργο, ηταν γενικα τα χρωματα ποιο ξεπλυμενα, ενω ειχα κανει καλες ρυθμισεις στην TV...οποτε για εμενα καλυτερο στο απλο ps4 και σε μικρη οθονη FHD.

• Haha 1

10 hours ago, Kezman said:

παιζω καθε μερα εδω και 1 βδομαδα, 10 ματ την ημερα, ειναι μακραν το καλυτερο προ ολων των εποχων, το εχω καταφχαριστηθει...απλα υπαρχει μια διαφορα, παιζω σε ps4 slim  σε 24 οθονη FHD, και ειναι ολα σουπερ, τα χρωματα, οι σκιες, η ταχυτητα, ενω πριν καποιες βδομαδες επαιζα σε 4K Sony TV και σε ps4 pro, και πραγματικα δεν ηταν τοσο καλο, ηταν ποιο αργο, ηταν γενικα τα χρωματα ποιο ξεπλυμενα, ενω ειχα κανει καλες ρυθμισεις στην TV...οποτε για εμενα καλυτερο στο απλο ps4 και σε μικρη οθονη FHD.

Η διαφορά θα αφορά καθαρά τη τηλεόραση/οθόνη. Δεν είναι δυνατόν να είναι χειρότερο στο ps4 pro.

Παγκόσμια πανδημία, απαγόρευση κυκλοφορίας ανοιξιάτικα κι ο κόσμος στα σπίτια ψάχνει τρόπο να σκοτώσει την ώρα του...Τελικά καλό είναι το προ!!!😄

• Haha 1

19 hours ago, Kezman said:

Έλα σπίτι να δεις πως έχω σετάρει την 65αρα C9 της LG που αυτή τη στιγμή είναι η καλύτερη consumer tv παγκοσμίως με το ps4 pro και θα δεις ότι τίποτα από αυτά δεν ισχύει. Ειδικά για το "πιο αργό" υποψιάζομαι ενεργοποιημένα φίλτρα κίνησης ή/και μη ορθό mode εικόνας. Το σωστό είναι όλα στο off για το πρώτο και hdr game mode για το δεύτερο. Οτιδήποτε άλλο καταστρέφει.

• Like 1

Σήμερα είχα ρεπό και πρώτη φορά παίζω matchday βράδυ.Επαιξα και τα 5 ζευγάρια.Ειχα 3 νίκες 1-0 μια ισοπαλία 0-0 μια ήττα 0-2.Παιζω με wifi και έχω ταχύτητα 10/5 mbps.Δεν είχα lag η οτιδήποτε. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι,το ποσό γρήγορα βρίσκεις αντίπαλο.Μεσα σε 2-3 δευτερόλεπτα. Ακόμα και στο Μποαβιστα-Σαλκε.

Edited by Nik

Τώρα που αναβλήθηκε το EURO 2020, θα βγει το dlc στο προ 20 ή θα το αφήσουν για του χρόνου; Έχει βγει κάτι επίσημο προς τα έξω; 

Δεν υπαρχει περιπτωση παει και αυτο για το επομενο προ

α και απομενο προ θα αργησει ετσι το καταλαβαινετε

1 hour ago, de_paizei said:

Η ημερομηνια της δημοσιευσης  ειναι 12 μαρτιου πριν ξεκινησουν οι ακυρωσεις ολων των παγκοσμιων γεγονοτων

ειδομεν

Ναι αλλά το αρθρο ξεκινά με το:As the coronavirus continues to cause the cancellation of sporting events around the world...Οποτε τώρα που ζορισαν τα πράγματα νομίζω ότι είναι στανταρακι! εδώ για το πρώτο σκέλος....

Όλα τα υπόλοιπα post που έχουν να κάνουν με συγκρίσεις παιχνιδιών, κονσόλες κλπ όσο χρήσιμα κ να είναι, είναι offtopic οπότε μεταφέρθηκαν ΕΔΩ... (κ εδω ταίριαζαν  όπως επίσης κάποια κ εδω

Συνεχίζουμε κανονικά κ αποκλειστικά σε ότι έχει να κάνει με το pes 2020. 

Edited by AkisVarg
  • Like 3

το script θα φυγει λόγο κορονωϊου ανακηνωσε η ΧΟΝΑΜΙ :hehe:

Η αποτυχια που ειχε φετο δεν θελει να επαναληφθει και του χρονου :hehe:

• Haha 1

Καλησπέρα,το πατς των ελληνικών θρυλικών ομάδων αντικαθιστά το PLA League ή και το Other latinoamerican teams;

Απαντήστε αν γνωρίζετε παρακαλώ,ευχαριστώ πολύ. 

Καλησπέρα σε όλους ξέρει μήπως κανεις αν μπορούμε να παίξουμε τουρνουά με φίλους  online?

Μετά από καιρό και λόγο καραντίνας το ξανάπιασα. Έπαιξα ένα Τσάμπιονς Λίγκ σε SS και το σήκωσα με Μ.Γιουνάιτεντ, χωρίς cheat εννοείται. Το συμπέρασμα μου είναι ότι το MyClub και η έλλειψη online περιεχομένου έχουν υποβαθμίσει το παιχνίδι. Μετά το τελευταίο update και το DP5 τα σουτ έχουν περισσότερο error και παίρνουν περισσότερες τροχιές. Απ΄την άλλη οι πάσες στο ΡΑ1 που παίζω είναι λες και παίζω στο ΡΑ3.

Έχουμε κανένα νέο με το Euro update, ισχύει για 30 Απρίλη;

Εγώ βαρέθηκα να μη μπορώ να πετύχω ούτε μια σωστή πασά στο mc ... και το μεσσι κ το καθε σουπερ σταρ να βρίσκουν δοκάρια σε κενα τερματα κ είπα να πιάσω παλι τα divisions... εμφανώς λιγότερο σκριπτ εκει... 

Στο mc η φαση δε ξέρω ακριβώς πως ελέγχεται... και Ποιος αποφασίζει για τις αντίθετες κινήσεις που κάνουν οι παίκτες από αυτες που πρέπει... αμυντικοί κάνουν βηματακια μπρος πίσω μόνοι τους ανάλογα το πως βολεύει για να δημιουργηθεί κενό στην άμυνα... Στην επίθεση στα 1-2 ο πρώτος παίχτης δεν κάνει κίνηση ποτέ... Ε οκ ... Δεν υπάρχει λόγος... 

• Like 3

1 hour ago, north1980 said:

Εγώ βαρέθηκα να μη μπορώ να πετύχω ούτε μια σωστή πασά στο mc ... και το μεσσι κ το καθε σουπερ σταρ να βρίσκουν δοκάρια σε κενα τερματα κ είπα να πιάσω παλι τα divisions... εμφανώς λιγότερο σκριπτ εκει... 

Στο mc η φαση δε ξέρω ακριβώς πως ελέγχεται... και Ποιος αποφασίζει για τις αντίθετες κινήσεις που κάνουν οι παίκτες από αυτες που πρέπει... αμυντικοί κάνουν βηματακια μπρος πίσω μόνοι τους ανάλογα το πως βολεύει για να δημιουργηθεί κενό στην άμυνα... Στην επίθεση στα 1-2 ο πρώτος παίχτης δεν κάνει κίνηση ποτέ... Ε οκ ... Δεν υπάρχει λόγος... 

Εγω οσο το επαιζα καταλαβαινα απο πριν οτι τωρα η αμυνα θα με κρεμασει και θα κανει κινηση προς τα μπρος και τους τραβαγα τους παικτες απο πριν και τιποτα πηγαινανε μπρος

οπως το λες προκεται περι φαρμας παιζει πχ 1000 αγωνες πας 700 η 800 η οτιδηποτε .. τι σημασια εχει τωρα η βαθολογια... περνουμε βαθμους στα σχολεια στα πανεπσιτημα στις αξιολογησεις , ας ειναι το παιχνιδι , παιχνιδι και οχι να σε τσαντιζει

αλλα δεν υπαρχει κανενας λογος  .. ακριβως

5 hours ago, north1980 said:

Παίζω και γω με κανονικές ομάδες τώρα που έχουμε χρόνο,τα matchday.

Καμία σχέση,όπως τα λες είναι,πολύ λιγότερο script.

Στο MyClub είναι άθλιο το θέμα.

Βέβαια στο matchday έχει βελάκια πάνω,παίζεις όποιο σύστημα θέλεις...

• Like 1

Εγώ δεν έχω παίξει ακόμα ούτε έναν αγώνα MC (παίζει να το κάνω από εβδομάδα αν ξεβαρεθώ). Ως τώρα μόνο matchday με τις στάνταρ ομάδες. Αν είναι να δω χειρότερο script σε MC, δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα. Γιατί και σε matchday έχω δει τα απίστευτα (και υπέρ μου σε κάποια ματς που είχα αντιπάλους με 80+% ποσοστό νικών χωρίς να είναι lag cheaters).

• Like 2

Στα match day του ονλαιν, οι ομάδες είναι έτοιμες με ανεβασμένα βελάκια και απλά κερδίζει ο καλύτερος χειριστής. Η μαγεία του myclub είναι ότι χτίζεις την ομάδα μόνος σου.Εκτος από καλό χειρισμό μετράει χημεία, βελάκια, κατάλληλοι παίκτες με το σύστημα του προπονητή, γυμνασμενοι παίκτες κλπ.

Edited by Nik

Ρε παιδιά μου έγινε το τελευταίο update όλα οκ.... Αλλά στα downloads μου τρέχει κ ένα άλλο update 1.10...που θέλει κ ώρες αρκετές κιολας.... τι είναι αυτό?

Καλησπερα σε ολους..εγω βαρεθηκα να καθομαι ημερες κ ωρες να φτιαχνω τα ροστερ κ τις ομαδες κ να έρχεται ενα update να τα χαλαει ολα κ να τα γυρναει σε εποχες καλοκαιριου του 2019..αναφερομαι σε asian champions league,china and brazil..απαραδεκτοι..τουλαχιστον μην τα πειραζετε αφου δεν μπορειτε να τα ενημερωσετε..οπως κ την κολομβια κ ισως τη χιλη..ΞΕΝΕΡΩΜΑ..

1 hour ago, kas13profitis said:

Καλησπερα σε ολους..εγω βαρεθηκα να καθομαι ημερες κ ωρες να φτιαχνω τα ροστερ κ τις ομαδες κ να έρχεται ενα update να τα χαλαει ολα κ να τα γυρναει σε εποχες καλοκαιριου του 2019..αναφερομαι σε asian champions league,china and brazil..απαραδεκτοι..τουλαχιστον μην τα πειραζετε αφου δεν μπορειτε να τα ενημερωσετε..οπως κ την κολομβια κ ισως τη χιλη..ΞΕΝΕΡΩΜΑ..

PESGAMINGFORUMS σε μια δυο μέρες θα είναι όλα έτοιμα.

http://www.pesgaming.com/forumdisplay.php?f=421

Υποθέτω είσαι σε ps4.

Αν όχι ψάξε στο ίδιο site.