Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - Discussion Topic

Recommended Posts

ρε παιδια αυτο το μ@λακοπαιχνιδο εκτος απο spasarxidiko ειναι και εντελως fake, πως ριχνει ο κοντοπιθαρος αγκουερο τον mule (1,90m) και παίρνει την κοντρα, αϊ γ@μισου

myClub κοίτα τι έκανες έπρεπε να λέγεται το σχετικό θέμα και αποδέκτες να έχει όλους μας, για τους δικούς του λόγους ο καθένας.
Σιχαμένο mode το οποίο ακόμα μια φορά θα αναγκαστώ να παίξω, εκτός αν κάποιος από εσάς που με διαβάζει θέλει να παίξουμε (στείλτε μήνυμα + κάντε με add στο steam).

Edited by johnson
  • Like 1

ρε κοναμι γιατι δεν καταργεις εντελως το παιχνιδι στο steam? αφου υπολειτουργει απο το 2016 οποιος θελει το χακαρει το λαγκαρει και εσυ δεν παιρνεις χαμπαρι..κ φετος κρασαρει συχνα (οχι οτι τα προηγουμενα χρονια δεν κρασαρε αναιτια αλλα οχι συχνα) και τωρα βρηκες καινουργιο τροπο να με αποσυνδεσεις ?χανοντας την συνδεση με τον σερβερ?δεν ξερω κ εγω ποσα παιχνιδια εχω χασει λογω κρασαρισματος...ρε  ειστε ανιδεοι και ανικανοι...τσαμπα πρεπει να το βγαζετε απ την αρχη της χρονιας..πληρωνω τι?ενα παιχνιδι που πρεπει να ψαχνω λυσεις να μην κρασαρει και να μην αποσυνδεεται?ρε αι πνιγειται..απορω πως καποιοι σας υποστηριζουν..θα με κανετε να μαθω να παιζω φιφα...ουστ ΑΝΙΚΑΝΟΙ

• Like 1

6 hours ago, Kezman said:

φιλε δεν γινεται να βριζεις αλλο, εχεις καταντησει κουραστικος!

Αν δε σου αρέσει ή σε ενοχλεί το ποστ κάποιου, μπορείς να κάνεις ignore τον χρήστη ή απλά να το προσπεράεις. Πολύ απλά. Αν χρειαστεί να επέμβουμε ως mods θα το κάνουμε χωρίς κάποια παρότρυνση. 

Συνεχίζετε παρακαλώ στα του my club.

• Like 1

1 hour ago, villa said:

ρε κοναμι γιατι δεν καταργεις εντελως το παιχνιδι στο steam? αφου υπολειτουργει απο το 2016 οποιος θελει το χακαρει το λαγκαρει και εσυ δεν παιρνεις χαμπαρι..κ φετος κρασαρει συχνα (οχι οτι τα προηγουμενα χρονια δεν κρασαρε αναιτια αλλα οχι συχνα) και τωρα βρηκες καινουργιο τροπο να με αποσυνδεσεις ?χανοντας την συνδεση με τον σερβερ?δεν ξερω κ εγω ποσα παιχνιδια εχω χασει λογω κρασαρισματος...ρε  ειστε ανιδεοι και ανικανοι...τσαμπα πρεπει να το βγαζετε απ την αρχη της χρονιας..πληρωνω τι?ενα παιχνιδι που πρεπει να ψαχνω λυσεις να μην κρασαρει και να μην αποσυνδεεται?ρε αι πνιγειται..απορω πως καποιοι σας υποστηριζουν..θα με κανετε να μαθω να παιζω φιφα...ουστ ΑΝΙΚΑΝΟΙ

ή κάνε με add να παίξουμε γιατί δυσκολεύομαι να βρω αντίπαλο. Μετράμε μήνες για PlayStation. 4 γενιές μετά θα κάνω την επιστροφή..

36 minutes ago, broxopios said:

Συνεχίζετε παρακαλώ στα του my club.

Υποθέτω και εσύ μπερδεύτηκες όπως έγω αλλά δεν βρισκόμαστε στο myClub topic 😋

Edited by johnson
  • Like 1

1 hour ago, johnson said:

ή κάνε με add να παίξουμε γιατί δυσκολεύομαι να βρω αντίπαλο. Μετράμε μήνες για PlayStation. 4 γενιές μετά θα κάνω την επιστροφή..

Υποθέτω και εσύ μπερδεύτηκες όπως έγω αλλά δεν βρισκόμαστε στο myClub topic 😋

Αχααα δεν παλεύεται η κοναμι 2η φορά αποσύνδεση λόγω server... Μου κάνουν πλάκα οι Κινέζοι.. Όσα περισσότερα παιχνίδια παίζεις φαίνεται ξεκάθαρα η καντάτια τους.. Όχι ότι δεν την ήξερα..άμα παίξω καμιά δυναστεία θα σου πω.. Αν και εχω ξενερώσει με τις γελοίες αποσύνδεσεις χωρίς καν να ευθύνομαι εγώ.. Τι να παίξεις.. 

Η αποσύνδεση ήταν λόγω maintenance κάθε ξημερώματα Πέμπτης.

• Like 1

9 hours ago, villa said:

Αχααα δεν παλεύεται η κοναμι 2η φορά αποσύνδεση λόγω server... Μου κάνουν πλάκα οι Κινέζοι.. Όσα περισσότερα παιχνίδια παίζεις φαίνεται ξεκάθαρα η καντάτια τους.. Όχι ότι δεν την ήξερα..άμα παίξω καμιά δυναστεία θα σου πω.. Αν και εχω ξενερώσει με τις γελοίες αποσύνδεσεις χωρίς καν να ευθύνομαι εγώ.. Τι να παίξεις.. 

Αν παίζεις σε ps4 καλώς απ οτι εχω ακουσει γιατι δεν εχω παιξει... σκεφτομαι να παρω ps4 και να αρχισω το fifa, αν παιζεις σε PC οπως εγω ειναι να τραβας τα ...τουτ...τουτ.

Οταν ανεβαινεις rank σου πεταει εναν 400αρι, ο οποιος εχει π.χ 80 νικες και 200 ηττες, ξερει να κανει πασες σε κενο χωρο και να βγαζει προωθημένη στον Θεο με το Χ οταν του πρεσάρεις λιγο τους αμυντικούς πισω απο την σεντρα. Εκει λοιπον θα δεις μια ευκαιρία του αμπαλου να γινονται κοντρες και να βγάζει κατ ανεξήγητο λογο τον παικτη του τετατετ, μολις βάλει  γκολ παγώνει το παιχνίδι, βάζει σύστημα φουλ αμυνα, προσθέτει 3ο αμυντικό και γυρνάει την αμυντική γραμμή πισω, βεβαια εχει και την αμεριστη συμπαράσταση της ΧΟΝΑΜΙ με το script, εσυ τωρα ακουμπας την μπαλα και εχεις λαθος πασες, κλειδωνει λαθος συμπαικτη η ΧΟΝΑΜΙ, λαθος κοντρολ .. η μπαλα γινεται μπαλονι, μπουτον λαγκ, η αποκριση στα κουμπια σε απογοητευει, διοτι αυτο το κλασμα του δευτερολεπτου φτάνει να σε βγάλει εκτος ενεργειας σου, καμια κινηση των συμπαικτων, πραγμα γελειο οταν μιλαμε για παικτες απο 82 αξιολόγηση και πανω να μην κανουν  κινηση οταν εχουν επιθετικοτητα 87 και 90.

• Haha 1

3 hours ago, johnson said:

Η αποσύνδεση ήταν λόγω maintenance κάθε ξημερώματα Πέμπτης.

Όντως αλλά ήταν στις 2..μετα ειδα ότι είχαν συντήρηση.. Στις 4 την είχαν.. Ότι ειπα όμως δν το αναιρω χαχα

Ρε παιδιά επειδή εγω τώρα μαθαίνω .

τι είναι το gegenpress και πως το βάζεις ;

ευχαριστω πολύ 

5 hours ago, Dionis said:

ευχαριστω πολύ 

Είναι η "κόντρα πίεση" οι επιθετικοί πιέζουν συνεχώς αλλά να ξέρεις κουράζονται οπότε μην το έχεις συνέχεια ενεργοποιημένο. 

Πας στο advanced instructions και το βάζεις. 

Στο 53 δευτερόλεπτο θα δεις το μενού στο οποίο πρέπει να μπεις. 

• Love 1

On 27/3/2020 at 12:10 ΜΜ, Dionis said:

ευχαριστω πολύ 

Τι το θες ρε αδερφέ, φαντάζομαι θα παιζεις online, στην KONAMI δεν παινει τιποτα, μονο το script πιανει, αν αποφασισει να χασεις ουτε πασα στα δυο μετρα δεν θα μπορεις να κανεις

• Like 1

Όλοι εσείς που νευριάζετε λογω script στις κατηγορίες με σύνδεση, γιατί δεν παίζετε φιλικά με καλούς παίκτες (γνωστούς ή άγνωστους), που δεν παίζουν πασούλες οταν κερδίζουν και που δεν το κλείνουν όταν χάνουν, ωστε και να βελτιωθείτε, αλλά και να χαρείτε ποδόσφαιρο η ακομα να τεστάρετε διαφορά πράγματα (συστήματα-τακτικές) .

Προσωπικά, έπαιξα χθες για πρωτη φορά με τον @Bakogoal τρία ονλαιν φιλικά παιχνίδια και τα ευχαριστήθηκα πάρα πολύ. Καλός παίκτης, στρωτό ποδόσφαιρο, αλλάξαμε ομάδες (παίξαμε με μεγάλες και μεσαίες) στα ματς για να ειναι πιο ανταγωνιστικά και σίγουρα θα ξαναπαιξουμε.

Οπότε, καλό θα ήταν όσοι θέλουν, να αφήνουν το PSN ID τους (εγώ πχ παίζω σε Ps4) η το αντίστοιχο για όσους παίζουν σε  PC η XBOX, για να μεγαλώνει η παρέα σε αυτές τις δύσκολες ώρες-μέρες και να προσπαθούμε να περνάμε όσο καλύτερα μπορούμε, χωρίς να σπάνε τα νεύρα μας. 

• Love 1
  • Like 1

Εγώ δεν τα απόλαυσα και τόσο,τον πήρα και στα τρία.

Στα επόμενα ματς θα παίξουμε με host εμένα,έχω την εντύπωση πως η σύνδεση με New York ήταν κάπως βαριά...ας κάνω εγώ host στον ελληνικό server και όπως σου είπα,αν δω πως παίρνεις Barca ή Juve...δεν παίρνω Arsenal.

Δεν με πειράζει να χάνω,δεν είμαι κάνας παικταρας,με πειράζει να μην μπορώ να κάνω τίποτα.

8 minutes ago, Bakogoal said:

Εγώ δεν τα απόλαυσα και τόσο,τον πήρα και στα τρία.

Στα επόμενα ματς θα παίξουμε με host εμένα,έχω την εντύπωση πως η σύνδεση με New York ήταν κάπως βαριά...ας κάνω εγώ host στον ελληνικό server και όπως σου είπα,αν δω πως παίρνεις Barca ή Juve...δεν παίρνω Arsenal.

Δεν με πειράζει να χάνω,δεν είμαι κάνας παικταρας,με πειράζει να μην μπορώ να κάνω τίποτα.

Στον σερβερ wehellasgr ήμουν @Bakogoal, αλλιώς αν ήμουν σε αμερικανικό δεν θα μπορούσαμε καν να παίξουμε. Δεν έχω πρόβλημα πάντως να το δοκιμάσουμε την επόμενη φορά. Το ζητούμενο για μένα είναι να παίζω με άτομα που θα με κάνουν να ευχαριστηθώ το παιχνίδι και ταυτόχρονα θα βελτιωθώ, δοκιμάζοντας τακτικές και συστήματα. Όταν παίζεις μόνο για να κερδίσεις πάση θυσία , χάνεται η ουσία και η ευχαρίστηση. 

Το PSN ID μου - για όποιον θέλει να με κάνει add- είναι: giannmad7

• Like 2

Από Nεα Υόρκη συνδέθηκες σε server wehellas; Το lag ηταν ενοχλητικό,η βροχή επίσης...θα μου πεις όταν τον πίνεις σε πειράζουν όλα...πάντως σε φιλικά ματς,δεν γουστάρω ούτε λαγκ ούτε pause,ούτε μ***κίες που συναντώ σε rank.

Αν το ζητούμενο είναι αυτό που λες,τότε την επόμενη φορά που θα παίξουμε,πάρε Arsenal και εγώ Barcelona ή Juventus,έτσι θα βελτιωθείς,να είσαι σίγουρος . Το challenge θα είναι μεγαλύτερο,η πίεση μεγαλύτερη και θα γίνεις καλύτερος παίκτης.

Νομίζω είναι απόλυτα λογικό,συμφωνείς; 

Για μένα πάντως,το ζητούμενο είναι να κερδίζω . Είμαι κυνικος,ειλικρινής,μην με παρεξηγησεις,δεν τα λέω με κακία.

@johnson τα φώτα σου παρακαλώ.Μπορεί κάποιος από Νέα Υόρκη να γίνει host σε ελληνικό server; 

Edited by Bakogoal

2 minutes ago, Bakogoal said:

Από Nεα Υόρκη συνδέθηκες σε server wehellas; 

@johnson τα φώτα σου παρακαλώ.

Είχα αυτό το πρόβλημα τα πρώτα 3 χρόνια που μετακόμισα εδώ στο Αμερικα και δεν μπορούσα να παίξω με κάποιον από Ελλάδα ή Ευρώπη, όμως φέτος το βρήκα και το έφτιαξα. 

Πρέπει οταν πρωτοβαζεις το cd μέσα στο PS4 και κάνει εγκατάσταση και σε ρωτάει Region/Country να βάλεις - στην προκειμένη περίπτωση - Ελλάδα. Τις προηγούμενες χρονιές έβαζα Αμερική και επαιζα μόνο με αντιπαλους από Αμερική, Λατινική Αμερική και Καναδά. Φέτος ομως μπορώ και παίζω με γνωστούς και φίλους απο Ελλάδα. Πάλι καλά... 

• Thanks 1

Καλό γιατί έχω φίλο από Florida και πήρε fifa επειδή δεν μπορεί να παίξει με κανέναν από Ελλάδα,θα του το πω.

Σχετικά με delay, servers κλπ:

Αυτό που λέει ο φίλος @giannmad7 δε γνωρίζω αν ισχύει.

Τελευταία παίζω με φίλο Έλληνα από Καναδά. Θα φανταζόταν κανείς ότι θα έχουμε τρομερό lag αλλά πραγματικά το παιχνίδι παίζει αρκετά ΟΚ, είναι playable.
Η konami φέτος έχει και dedicated servers (τους βλέπετε ξεκάθαρα αν πάτε στο teamplay lobby που αρχικά προορίζεται για 11v11, έχουν και μπάρες, συνήθως με Γερμανία έχουμε φουλ μπάρες εμείς από Ελλάδα).

Έχω την εντύπωση ότι κάποιες ορισμένες συνθήκες (που δε γνωρίζω ποιες), το παιχνίδι αποφασίζει να χρησιμοποιήσει τρίτο server αντί p2p με αποτέλεσμα να φτιάχνει αρκετά το παιχνίδι για μεγάλες αποστάσεις.

Αν παρατηρήσετε τρομερό delay (έστω η μία από τις δύο πλευρές), μπορείτε να παίξετε με το ζόρι σε dedicated server αρκεί να πάτε στο team lobby (11v11), ο καθένας να επιλέξει τη μεριά του (home, away) και στο τέλος για επιλογή παίκτη να επιλέξετε ANY. Έτσι θα καταλήξετε να παίζετε 1v1 αλλά με ενδιάμεσο server. Δεν μου έχει τύχει κάποιος φίλος που να μου προκαλεί τρομερό lag ώστε να δοκιμάσω το 1v1 στα 11v11 lobby αλλά πιστεύω θα υπάρχει βελτίωση. Όποιος θέλει ας το δοκιμάσει και ας μας πει τη δική του εμπειρία.

Edited by johnson
  • Thanks 1

10 hours ago, johnson said:

Σχετικά με delay, servers κλπ:

Μου έκανε και μένα εντύπωση πάντως στην αρχή για το 3vs3, και ακόμα μου κάνει για το 11vs11. Έλεγα με δεδομένο το lag που υπάρχει κάποιες φορές στο 1vs1, πως γίνεται το 3vs3 να μην έχει δραματικά χειρότερο lag, και πως είναι εφικτό γενικότερα να παίζουν 10vs10 ή 11vs11, δηλαδή 20 ή 22 διαφορετικές συνδέσεις? Καταλαβαίνετε τι εννοώ, ότι αν τα βάλεις κάτω αναλογικά με ένα ματς 1vs1 που είναι almost unplayable όταν έχει το ανάλογο lag, το 11vs11 έπρεπε να είναι αδύνατο. Κι όμως όσα βιντεακια ή στριμαρίσματα έχω δει από 10vs10 κτλ, το παιχνίδι κυλάει "λάδι"!

19 hours ago, giannis10001 said:

Τι το θες ρε αδερφέ, φαντάζομαι θα παιζεις online, στην KONAMI δεν παινει τιποτα, μονο το script πιανει, αν αποφασισει να χασεις ουτε πασα στα δυο μετρα δεν θα μπορεις να κανεις

Ευχαριστώ πολύ δεν το ήξερα .

τι είναι το script ?

Πως λειτουργεί ;

On 27/3/2020 at 5:21 ΜΜ, Bakogoal said:

Είναι η "κόντρα πίεση" οι επιθετικοί πιέζουν συνεχώς αλλά να ξέρεις κουράζονται οπότε μην το έχεις συνέχεια ενεργοποιημένο. 

Πας στο advanced instructions και το βάζεις. 

Στο 53 δευτερόλεπτο θα δεις το μενού στο οποίο πρέπει να μπεις. 

Ευχαριστώ παρά πολύ 

• Like 1

Καλησπέρα, είμαι καινούργιος και ζητάω συγνώμη αν κάνω την ερώτηση σε λάθος τοπικ.. 

Ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να έχω και δεύτερο προφίλ χωρίς να χαθεί το πρώτο τι εννοώ, έχω Ρεάλ Μαδρίτης και έχω φτιάξει την ομάδα αλλά θέλω να ξεκινήσω ξανά χωρίς όμως να χαθούν οι παίχτες που έχω στην Ρεάλ Μαδρίτης. Γίνεται αυτό; Στο myClub! 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Edited by demonas9

5 hours ago, demonas9 said:

Καλησπέρα, είμαι καινούργιος και ζητάω συγνώμη αν κάνω την ερώτηση σε λάθος τοπικ.. 

Ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να έχω και δεύτερο προφίλ χωρίς να χαθεί το πρώτο τι εννοώ, έχω Ρεάλ Μαδρίτης και έχω φτιάξει την ομάδα αλλά θέλω να ξεκινήσω ξανά χωρίς όμως να χαθούν οι παίχτες που έχω στην Ρεάλ Μαδρίτης. Γίνεται αυτό; Στο myClub! 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Η ομάδα του myClub είναι συνδεδεμένη με το χρήστη σου. Οπότε πρέπει να δημιουργήσεις νέο χρήστη (psn,xbox live, steam).
Αλλά γιατί να το κάνεις αυτό; Μπορείς απλά να αλλάξεις ομάδα χωρίς να χάσεις τους παίκτες σου.

8 hours ago, Dionis said:

Ευχαριστώ παρά πολύ 

θα ηθελα να ρωτήσω 
τι είναι το script ?

Πως λειτουργεί ;