Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - Discussion Topic

Recommended Posts

Ακριβώς αυτό. Παίρνεις πρώτα αυτό που σου αρέσει περισσότερο και αργότερα το άλλο σε προσφορά.Το fut θέλει χρόνο να το μάθεις, όπως και το myclub άλλωστε. Εγώ φέτος έχω πάρει Pes 40 ευρώ και φιφα 35.Τα day one κομμένα από μένα. Γιατί να παίζω ένα κι όχι δύο?

• Love 1
  • Like 2

Επειδή έχετε πάρει πολύ αέρα ορισμένοι εδώ μέσα,να σας πω το εξής.

Θα παίζει ο καθένας ο,τι γουστάρω εγώ και με όποιο τρόπο του λέω εγώ.

Γκεγκε; 

Λοιπόν το παιδί τώρα που ρωτάει για coop,fifa κτλ ας παίξει ο,τι γουστάρει,ας δει και λίγο coop Fifa στο YouTube για να έχει μια ιδέα.

Edited by Bakogoal
  • Haha 2

Σε όποιον ΔΕΝ αρέσει το ποδόσφαιρο (τακτική πρώτα και μετά όλα τα άλλα), να μη δει το παρακάτω.
Όποιος το δει ας αναρωτηθεί πότε ήταν η τελευταία φορά που είδε τέτοιο myClub παιχνίδι.
Αυτό για μένα ναι, είναι προ. Και είναι online ;)
(και οι 2 ομάδες με 3 παίκτες μεταγραφές, πάσα lv1, sorry για το vanilla PES χωρίς patch).

Edited by johnson
  • Like 2

Παντως ΑΝ παει προς φιφα μερια ο φιλος ....και κο οπ.....επειδη εμεις το πηραμε χαμπαρι προσφατα.....στο φιφα (σιζονς απλο αλλα και κο οπ) ΠΡΕΠΕΙ να αλλαζεις ομαδα αναλογα με τα πρασινα βελακια (περιοδος φορμας;;;) ... πρεπει να μαθεις 2 ομαδες καλα δλδ......πχ χθες (σημερα δεν εχω παιξει καθολου) η Λιβερπουλ ειχε σχεδον πρασινους ολους τους παιχτες (πρασινο βελακι) ..... μια δυο 3 ....χαναμε εννοειται (με Μπαρτσα εμεις) συνεχως απο αφηνιασμενες Λιβερπουλ μεχρι που τσεκαραμε και αλλαξαμε (πηραμε και μεις Λαιβερπουλ)  ...τι να κανς να κατς να μαλωσς;;;;;; 😂

• Like 1
  • Haha 2

21 hours ago, johnson said:

Σε όποιον ΔΕΝ αρέσει το ποδόσφαιρο (τακτική πρώτα και μετά όλα τα άλλα), να μη δει το παρακάτω.
Όποιος το δει ας αναρωτηθεί πότε ήταν η τελευταία φορά που είδε τέτοιο myClub παιχνίδι.
Αυτό για μένα ναι, είναι προ. Και είναι online ;)
(και οι 2 ομάδες με 3 παίκτες μεταγραφές, πάσα lv1, sorry για το vanilla PES χωρίς patch).

και τους 2 παιχτες θα τους νικουσα τουλαχιστον με 10 γκολ διαφορα...τσ τσ τσ..πρεπει μια μερα να ανεβασω ενα δικο μου ολοκληρο ματς...80σουτ τουλαχιστον τα 79 στο τερμα και θεαματικες γκολαρες...και ολα αυτα με σταυρο και καμερα στο τερμα ζουμ...τι να κανουμε τωρα...μονο προ τοσα χρονια...

• Love 1

Δε ξέρω ρε παιδιά τι να σας πω. Εγώ δε παίζω για τα πανέμορφα γκολ και τις σουπε ντουπε τριπλες (που άλλωστε σπάνια κάνω). Παίζω για τη τακτική προσήλωση, για τις αλληλοκαλυψεις, για τα ρισκαδορικα τακλιν τελευταίας στιγμής και επιθετικά για το όμορφο build up. Για αυτά έπαιζα μια ζωή. Καλή η μπαλιτσα και τα φρου φρου αλλά εγώ αυτά αγάπησα!

Edited by johnson
  • Like 2

κοιτα και εγω αλλαζω ανα εποχες, καποτε επαιζα μονο και μονο για την νικη, μετα επαιζα να εχω κατοχη, μετα επαιζα θεαματικα, μετα επαιζα συνεχεια πασες πισω στην αμυνα για να την σπαω στον αλλον,  επαιζα και μου αρεσε που αγχωνομουν και ιδρωνα εβριζα και αλλα διαφορα...πλεον παιζω απλα για να ευχαριστιεμαι, και ας γινει ο,τι γινει...το παραπανω ποστ μου ειναι καθαρα χιουμοριστικο που ειπα οτι θα βαζα 10 γκολ! :respect: επισης εδω και 2 χρονια εχω ριξει το επιπεδο, το παιζω στο top player καμια φορα και στο professional...τι να κανουμε μεγαλωνουμε και οσο να ναι ολα παιζουν τον ρολο τους!

• Like 3

30 παιχνιδια online pc στους 10 αγωνες, οκ.............. κρατησα τις νικες φιφτη-φιφτη με της ηττες επειδη επαιξα προσηλωμένα και δεν εσπασα την οθονη 😄

Αθανατη ΧΟΝΑΜΙ, ελεγα ενταξη μετα απο 10 παιχνιδια θα σταματησει το script, άλλα και στα 30 παιχνιδια ειχα scrippt εναντιον μου, οχι απλο άλλα εξοργιστικό, του στυλ να παιρνει μια μπιλιαρδο κοντρα και να βαζει γκολ απο 30 μετρα ο αντιπαλος.

Οι παικτες μου επισης κρυβόντουσαν πισω απο την πλατη του αντιπαλου και δεν βγηκαν μια φορα στην αντεπιθεση οταν εκλεβα.

Το αιωνιο κολπακι της ΧΟΝΑΜΙ, αναβει λαθος παικτης στην πασα και δεν αναβει πανω απο δυο πατηματα αμυντικός σου να σε καλύψει οταν αμύνεσαι, επισης το γνωστο buton lag οταν πας να σουταρεις.

Οι ραμπο αντιπαλοι που σε πεταν κατω σαν σακι ενω εχεις τον Σκορτσιανιτη αμυνα. Ο συμπαΙΚΤΗς σου που ερχεται και σου πεφτει πανω χωρις λογο...με σκοπο να χασεις την μπαλα.

Αυτα δεν τα βλεπουν τοσους μηνες να τα διορθωσουν γμτ το μνι της μνας τους, τους εστειλα mail και τους κατσαδιασα, άλλα σιγα μη σιγκηνηθουν οι μικροτσο@τσουνοι

Edited by giannis10001
  • Like 2
  • Haha 1

Καλά εσύ που είσαι 1000+ rating πρέπει κάθε φορά να παίζεις σκριπτοσφαιρο χαχαχαχ 😂😂

edit* Δεν έχω ιδέα πόσο είσαι, σε μπέρδεψα με τον @ohmaga33333
Τι usernames είναι αυτά btw... 😝

Edited by johnson
  • Haha 1

On 9/2/2020 at 7:53 ΜΜ, giannis10001 said:

και στα 30 παιχνιδια ειχα scrippt εναντιον μου

Αυτό να το κοιτάξεις...

• Love 1
  • Haha 2

10 hours ago, Ribo_10 said:

Αυτό να το κοιτάξεις...

Να το κοιταξει η ΧΟΝΑΜΙ  😎

Edited by giannis10001

Αύριο έχει μεγάλο update 4.0 και μέσα στα πολλά μπορεί να εμφανιστούν και 1-2 νέα γήπεδα, αρκεί να μην έχουν το φωτισμό που έβαλαν στο γήπεδο της Γιούβε. Σίγουρα condition B στους legends που χρειαζόταν από καιρό.

• Like 2

Επαιξα με ενα αρκιδι ονλινε στο pc και η οθονη ηταν σε μαυρο φοντο...ολη οθονη μαυρη, δεν έβλεπα τίποτα, μονο τα βελάκια φαινόντουσαν, πως τα κανουν αυτα ρε γμτ.

Επισης οταν παιζεις "δυναμικη ευρυγωνια" στο online και ο αλλος παίζει με κάμερα "προβολη οπαδών", είσαι από χέρι χαμένος.

18 minutes ago, giannis10001 said:

Επαιξα με ενα αρκιδι ονλινε στο pc και η οθονη ηταν σε μαυρο φοντο...ολη οθονη μαυρη, δεν έβλεπα τίποτα, μονο τα βελάκια φαινόντουσαν, πως τα κανουν αυτα ρε γμτ.

Μου έχει τύχει σε φιλικό και ο αντίπαλος τα έβλεπε και αυτός όλα μαύρα. Νομίζω έφταιγε κάποιο δικό του patch η κάτι τέτοιο.

• Like 1

14 minutes ago, johnson said:

Μου έχει τύχει σε φιλικό και ο αντίπαλος τα έβλεπε και αυτός όλα μαύρα. Νομίζω έφταιγε κάποιο δικό του patch η κάτι τέτοιο.

Πιστευω οτι το εκανε επίτηδες  γιατι ειχε παρει μια ομαδα τρεχα γυρευε με 800pts rank στην νικη, αυτος εβλεπε κανονικα, εριξε 3 γκολ και περιμενε να τελειωσει ο αγωνας, PACU το ονομα του.

Εκτος αυτου, σε μερικους αγωνες ξεκινας το παιχνιδι και σου πεταει με ενα απλο τζαρτζαρισμα το δικο σου με κοκκινη εξω, αντε βγαλε μετά  80 λεπτα με 10 παικτες.

Εδω βεβαια μερικοι στεναχωριούνται που κραζω αυτο το έκτρωμα που λεγεται online pes, για αυτό και εβαλαν like στο ειρωνικό σχολιο του Ribo_10 ποιο πανω, εγω ομως θα κραζω τους μικροτσουτσ@υνους μεχρι να σβησει ο ηλιος 😝 και ας στεναχωριουνται οι fun εδω περα 😎 😆

Edited by giannis10001
  • Like 1

προσπαθω με καποια πατεντα να περασω στο pes 2020 το αρχειο "AllLegendsPES2017PS4ByJuniorMantis" γιατι ειχε μεσα τον ronaldo fenomeno, αλλα εχει καταληξηι .bin ενω τα αρχεια του pes 2020 εχουν .ted

ξερει κανεις να το φτιαξουμε καπως? δεν γινεται να μην υπαρχει μια χακερια..ημαρτον...

ωραιο το προ, επαιξα χθες μετα απο 2 μηνες, μου αρεσει ποιο πολυ μετα το update, επισης πλεον το παιζω σε 24" fhd στο απλο ps4 και τον μοχλο να εχει usb method και οχι bluetooth και ολα ειναι απιστευτα σουπερ...ενω πριν το επαιζα ps4 pro και σε 4k" sony tv και δεν ηταν τοσο καλα...

το ευχαριστιεμαι τωρα πραγματικα! το καλυτερο προ ολων των εποχων...!!!

4 hours ago, Ronaldo98IssPro said:

προσπαθω με καποια πατεντα να περασω στο pes 2020 το αρχειο "AllLegendsPES2017PS4ByJuniorMantis" γιατι ειχε μεσα τον ronaldo fenomeno, αλλα εχει καταληξηι .bin ενω τα αρχεια του pes 2020 εχουν .ted

ξερει κανεις να το φτιαξουμε καπως? δεν γινεται να μην υπαρχει μια χακερια..ημαρτον...

ωραιο το προ, επαιξα χθες μετα απο 2 μηνες, μου αρεσει ποιο πολυ μετα το update, επισης πλεον το παιζω σε 24" fhd στο απλο ps4 και τον μοχλο να εχει usb method και οχι bluetooth και ολα ειναι απιστευτα σουπερ...ενω πριν το επαιζα ps4 pro και σε 4k" sony tv και δεν ηταν τοσο καλα...

το ευχαριστιεμαι τωρα πραγματικα! το καλυτερο προ ολων των εποχων...!!!

Ροναλντο χακεριά και ps4 δεν πανε μαζί. 

• Haha 1

On 9/2/2020 at 7:53 ΜΜ, giannis10001 said:

Το αιωνιο κολπακι της ΧΟΝΑΜΙ, αναβει λαθος παικτης στην πασα και δεν αναβει πανω απο δυο πατηματα αμυντικός σου να σε καλύψει οταν αμύνεσαι, επισης το γνωστο buton lag οταν πας να σουταρεις.

Οι ραμπο αντιπαλοι που σε πεταν κατω σαν σακι ενω εχεις τον Σκορτσιανιτη αμυνα. Ο συμπαΙΚΤΗς σου που ερχεται και σου πεφτει πανω χωρις λογο...με σκοπο να χασεις την μπαλα.

Αυτα δεν τα βλεπουν τοσους μηνες να τα διορθωσουν

Δε καταλαβαινω , γιατι να τα διορθωσουν

Δεν θελουν να τα διορθωσουν

Ειναι επι τουτου εκει τοποθετημενα

Ολο το παιχνιδι βασιζεται σε σεναρια

και ingame και εκτος

Οποιοι καταλαβαινουν πως πανε τα σεναρια in game ανεβαινουν βαθμους

ειναι απλο

• Like 2

E NAΙ! το βρηκα, πολυ καλος ο τυπος οπως παντα...δεν εχει ομως τον ronaldo μεσα...θα θελα και zidane...πιστευω να τα βαλει στο επομενο data! :) οποτε μια χαρα χακεριες υπαρχουν απλα πρεπει να ασχολειται καποιος...

https://www.youtube.com/watch?v=4IYNF1Fu8NQ

Edited by Ronaldo98IssPro

21 hours ago, Ronaldo98IssPro said:

E NAΙ! το βρηκα, πολυ καλος ο τυπος οπως παντα...δεν εχει ομως τον ronaldo μεσα...θα θελα και zidane...πιστευω να τα βαλει στο επομενο data! :) οποτε μια χαρα χακεριες υπαρχουν απλα πρεπει να ασχολειται καποιος...

https://www.youtube.com/watch?v=4IYNF1Fu8NQ

ΙΣΧΥΟYΝ 1.000%  ό,τι ακριβώς σου είπε ο @AkisVarg και ό,τι σου έγραψα παραπάνω. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.

ΡΟΝΑΛΝΤΟ, ZINTAN ή οποιονδήποτε άλλον legend σe κονσόλες, που να μην τον έχει βάλει από πριν η ΚΟΝΑΜΙ στο datapack, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ TON ΒΑΛΕΙΣ, τέλος.-

Eπίσης @Ronaldo98IssPro επειδή η τελευταία σου ατάκα ότι δεν ασχολούμαστε στροβιλίζεται ακόμα μέσα στο κεφάλι μου, είμαστε άσχετοι δηλαδή και απαντάμε, (έπεσα και εγώ στην παγίδα!) η ερώτηση σου ήταν ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΓΕΙΣ ΤΟΝ ΡΟΝΑΛΝΤΟ ΤΟΥ PES 2017, όχι τους LEGENDS που υπάρχουν ήδη στη database για το MyClub του 2020. Γιατί το βιντεάκι που μας πόσταρες, σε εμάς τους άσχετος που ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ με EDITING, αυτό μας δείχνει, LEGENDS που υπάρχουν στη data του παιχνιδιού για το MyClUB και ο Junior Mantis απλά τους ξεκλειδώνει για τον offline.

OΠΟΤΕ ΞΑΝΑΛΕΩ, άμα δεν τον δώσει η ΚΟΝΑΜΙ σαν LEGEND για το MyCLUB, ο Junior Mantis δεν πρόκειται να σου τον προσθέσει ούτε σε μελλοντική ούτε σε καμία έκδοση για το offline, εις τον αιώνα τον άπαντα.

Αυτά από κάποιον που δεν ασχολείται καθόλου, καθόλου όμως!

Edited by slamsoze
  • Like 1

@slamsoze  ελπίζω να είδες ότι βάλανε και πάλι αληθινή φάτσα με το καινούργιο dlc στον πολυαγαπημένο σου Jeremy Menez έτσι? :dance:

Το λέω γιατί είχα δει να τον αναφέρεις κι εδώ και στο evoweb ότι του είχαν βγάλει τη φάτσα στα τελευταία δύο Pro ενώ πιο πριν την είχε κανονικά.

Να πω για το gameplay γενικά ότι μου φαίνεται καλύτερο μετά το νέο dlc.Λίγο πιο free η κίνηση του παίχτη και της μπάλας γενικά και λιγότερο clunky.Επίσης λίγο ακόμα μεγαλύτερο βάρος στον παίχτη και στη μπάλα.Οι πάσες πάνε λίγο πιο αργά και ρεαλιστικά.Ο ρυθμός σε default speed που δοκίμασα σε μερικά exhibition match για να δω τις αλλαγές μου φάνηκε πολύ ωραίος και ρεαλιστικός.Λίγο πιο αργός από πριν.Επίσης σαν να είδα κάτι πιο ωραίες και ελεύθερες τροχιές σε κάποια σουτ.Κάποια σουτ παίρνουν χαμηλές τροχιές από μόνα τους.Και ένα πολύ ωραίο που είδα που βάρεσα δυνατά με εσωτερικό κουντεπιέ και πήγε πολύ ωραία η μπάλα αρκετά έξω απ'το δοκάρι με τρελά φάλτσα,δεν είχα ξαναδεί πιο πριν τέτοιο σουτ.

Γενικά όλα φαίνονται λίγο πιο free και λίγο λιγότερο ξύλινα στις κινήσεις και στις φυσικές.Σαν να υπάρχει μια καλύτερη ευκαμψία στα πάντα χωρίς να χάνει όμως την ωραία στιβαρή αίσθηση που βγάζει.Ξέρω ότι μπορεί αυτά να ακούγονται και σαν placebo σε κάποιον,αλλά πραγματικά αυτή τη φορά εγώ βλέπω μια αισθητή βελτίωση.Σε προηγούμενα dlc δεν είχε τόσο.Και είδα και αρκετούς και στο evoweb να αναφέρουν τα ίδια,οπότε δε νομίζω να είμαστε όλοι τρελοί.Ακόμα και σε μερικά myClub ranked που έπαιξα σαν να μου φάνηκε ότι οι παίχτες ακούν λίγο καλύτερα στις εντολές και γενικά υπάρχει μια καλύτερη ισορροπία.Έκανα και πέμπτη νίκη για το μπόνους 3-0 σχετικά εύκολα με έναν 300 βαθμούς κάτω από μένα και δεν είδα να με σαμποτάρει κάπου για να μην κερδίσω.

Πείτε και κάνας άλλος τις εντυπώσεις σας αν είδατε διαφορές κι αν όντως σας φαίνεται πιο ωραίο τώρα ή όχι.

• Haha 1

1 hour ago, Ribo_10 said:

@slamsoze  ελπίζω να είδες ότι βάλανε και πάλι αληθινή φάτσα με το καινούργιο dlc στον πολυαγαπημένο σου Jeremy Menez έτσι? :dance:

Το λέω γιατί είχα δει να τον αναφέρεις κι εδώ και στο evoweb ότι του είχαν βγάλει τη φάτσα στα τελευταία δύο Pro ενώ πιο πριν την είχε κανονικά.

Ναι το είδα!! :D :D Πες το βίτσιο- διαστροφή, μετά τον Ibrahimovic και τον Rooney, ήταν ο επόμενος παίκτης που τσέκαρα.:thumbsup: H άχρηστη πληροφορία, στο περσινό τον είχαν βγάλει, αλλά εγώ τον έβαλα με το πατσάκι του Junior Mantis για τους 40-τόσους παίκτες με hidden faces.

Ξεκίνησα και ένα ML μετά με PARIS FC, αλλά τον πούλησα στο πρώτο transfer window!!!:hehe: Μετά ακύρωσα και το save με την pARIS FC, γιατί είδα οι μισές βραζιλιάνικες ομάδες είχαν ελλιπέστατα ρόστερ.

Edited by slamsoze
  • Haha 3