Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - Discussion Topic

Recommended Posts

Βάζω πανηγυρισμούς στους παίκτες μου και κλαίω από τα γέλια. Έχει 156 επιλογές πρώτη και δεύτερη για κάθε παίκτη. Οι πιο αστείες οι τελευταίες που είναι και πιο καινούργιες. Στο myclub φέτος επιτρέπει πλήρη πανηγυρισμο δεν μπορεί να το κόψει ο άλλος, μπορεί να κόψει το ριπλει. Στο φουτ στο φιφα πχ μπορείς και πανηγυρισμο και ριπλει. 

Για πλήρη πανηγυρισμο στο myclub,βάζουμε από τα setting του μενού επιλογή πανηγυρισμού 1 και 2 στον παίκτη που έχουμε. Και παίζοντας στο myclub όταν σκοραρουμε πατάμε Χ για πλήρη πανηγυρισμο 1 η στρογγυλό για πλήρη πανηγυρισμο 2. 

Έχει και το Pes τα φρουφρου του😄

Edited by Nik
  • Haha 1

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Θα ήθελα παιδιά λίγο τα φώτα σας. Έχω το PS4 και επειδή αγόρασα πρόσφατα 4Κ TV, σκέφτομαι να κάνω αναβάθμιση σε PS4 Pro Αξίζει ή όχι?  Και κάτι ακόμη... Όλη την δουλειά που έχω κάνει με το editing σε ομάδες, λίγκες, εμφανίσεις κλπ, θα μπορέσω να τις μεταφέρω με στικάκι στην νέα κονσόλα ή τόσος κόπος θα πάει χαμένος τζάμπα και άδικα...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by Chris260670

12 hours ago, Nik said:

Βάζω πανηγυρισμούς στους παίκτες μου και κλαίω από τα γέλια. Έχει 156 επιλογές πρώτη και δεύτερη για κάθε παίκτη. Οι πιο αστείες οι τελευταίες που είναι και πιο καινούργιες. Στο myclub φέτος επιτρέπει πλήρη πανηγυρισμο δεν μπορεί να το κόψει ο άλλος, μπορεί να κόψει το ριπλει. Στο φουτ στο φιφα πχ μπορείς και πανηγυρισμο και ριπλει. 

Για πλήρη πανηγυρισμο στο myclub,βάζουμε από τα setting του μενού επιλογή πανηγυρισμού 1 και 2 στον παίκτη που έχουμε. Και παίζοντας στο myclub όταν σκοραρουμε πατάμε Χ για πλήρη πανηγυρισμο 1 η στρογγυλό για πλήρη πανηγυρισμο 2. 

Έχει και το Pes τα φρουφρου του😄

Το να πατας πανηγυρισμο στα μουτρα του αλλου ειναι για μενα

Αγενεια, σπαστικο, και επικινδυνο καθως δε ξερεις πω ς θα σου βγει ο πανηγυρισμος στο τελος ( μπορει και ξινο ) οποτε για μενα και ανωριμοτητα

Ο αλλος εχει φαει το γκολ και καθεται επι μισο λεπτο και σε βλεπει να κανεις τον καραγκιοζη

Θλιβερο

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Το κάνουν συνεχώς, κυρίως στο φιφα πού ειναι πιο σπαστικό, γιατι τρως στην μαπα και το ριπλει. Αν βάλει πανηγυρισμο ο αντίπαλος βάζω κι εγώ.Αν παίζει σπαστικά με σκιλς και βέβαια θα βάλω πανηγυρισμο. Πολλοί βάζουν πανηγυρισμούς. Αυτοί που δεν βάζουν από ότι βλέπω, είναι αυτοί με τα πολλά εβδομαδιαία ματς.Στο Pes ο πανηγυρισμος κρατάει ελάχιστα.Επισης δεν κόβω συχνά τα ριπλει γιατί παρακολουθώ σε τι κατάσταση βρίσκονται οι παίκτες μου αν θέλουν αλλαγή.  

ειδα αρκετους που λενε οτι δεν τους αρεσουν τα τραγουδακια απο το pes2020..ενοειται οτι δεν κανουν τετοια tunes για ποδοσφαιρο και γκολ...εγω 21 χρονια τωρα που παιζω προ μονο με βρομοξυλο απο πισω και ετσι νικαω παντα...να γινεται πανικος απο πισω και να φευγουν καραβολιδες με ibrahimovic τωρα στην milan....

https://youtu.be/vJ2eHsQv7Ac?t=964

Edited by Ronaldo98IssPro
  • Haha 1

Πλάκα πλάκα τα έχω ακούσει τόσο πολύ τα κομμάτια του PES που πλέον τα περισσότερα τα γουστάρω κιόλας 😋

• Haha 1

4 hours ago, Ronaldo98IssPro said:

ειδα αρκετους που λενε οτι δεν τους αρεσουν τα τραγουδακια απο το pes2020..ενοειται οτι δεν κανουν τετοια tunes για ποδοσφαιρο και γκολ...εγω 21 χρονια τωρα που παιζω προ μονο με βρομοξυλο απο πισω και ετσι νικαω παντα...να γινεται πανικος απο πισω και να φευγουν καραβολιδες με ibrahimovic τωρα στην milan....

https://youtu.be/vJ2eHsQv7Ac?t=964

Και προς στιγμή νόμιζα θα είχες τέτοιο background https://www.youtube.com/watch?v=1Bf6E53vMsA

• Love 1
  • Haha 3

Βγήκε το LITE στο Steam και κατέβηκε αυτόματα σαν Update σε αυτούς που είχαν ήδη το Full game και τους το γύρισε σε LITE. 😂
Πραγματικά ότι να ναι, η Konami έχει καταντήσει ανέκδοτο, development team από τα LIDL.

• Haha 3

Με σωστό speed/thrash παίζεις πλέον το Pro, αν σκεφτείς τις ταχύτητες που έχει. Ενώ στο demo του 2020 μπορούσες να την βγάλεις και με ροκάκια. 😛

• Love 1
  • Like 2

1 hour ago, sonofmook said:

σουτάρες Ιμπραίμοβιτς και τάπες στη καρωτίδα replay με and then there were none - exodus, μάνα μου!! :lol:

Οντως οι ομάδες της Κολομβίας γίνανε generic? Θελει δηλαδη πλέον OF για σηματα-φανέλες και η Κολομβία? ???

1 minute ago, slamsoze said:

Οντως οι ομάδες της Κολομβίας γίνανε generic? Θελει δηλαδη πλέον OF για σηματα-φανέλες και η Κολομβία? ???

νωρίς το πρωί που κατέβασα το update, χωρίς ακόμα να έχει λήξει η συντήρηση, τις είχε generic και με ανεπίσημα ονόματα.... τις άνοιξα επειδή διάβασα στα "what's new" πως πείραξαν το Κολομβιανό πρωτάθλημα...

• Love 1

13 minutes ago, sonofmook said:

νωρίς το πρωί που κατέβασα το update, χωρίς ακόμα να έχει λήξει η συντήρηση, τις είχε generic και με ανεπίσημα ονόματα.... τις άνοιξα επειδή διάβασα στα "what's new" πως πείραξαν το Κολομβιανό πρωτάθλημα...

Το διάβασα κ εγω..Αχ ΚΟΝΑΜΙ μου γλυκιά. ....Το full squad packs μας μάρανε 

Mία ερώτηση να κάνω...Όταν πέρασα το ελληνικό patch χαθήκανε οι εμφανίσεις από το αγγλικό πρωτάθλημα κλπ κλπ...Ξαναπέρασα το παλιο μου save κ επανήλθαν όλα , αλλά προφανώς πάει το ελληνικο πρωτάθλημα. Ύπάρχει κάποιος τρόπος να συνυπάρξουν αρμονικά κ τα δύο?

Edited by ManOwaR4

Επανέρχομαι στο θέμα των πανηγυρισμών. Στο ονλαιν επιτρέπεται μόνο ένας πανηγυρισμος όπου δεν μπορεί να σε διακόψει ο άλλος. Σε ένα γκολ δηλαδή. Στα άλλα γκολ μπορεί να σε διακόψει.Και φυσικά δεν μπορείς να δεις ριπλει, δεν σε αφήνουν δηλαδή, μόνο στα highlights.Και καλά κάνουν. Στο φιφα που αφήνουν όλα τα γκολ και ριπλει καταντάει εκνευριστικό. 

On 6/12/2019 at 6:03 ΜΜ, ManOwaR4 said:

Mία ερώτηση να κάνω...Όταν πέρασα το ελληνικό patch χαθήκανε οι εμφανίσεις από το αγγλικό πρωτάθλημα κλπ κλπ...Ξαναπέρασα το παλιο μου save κ επανήλθαν όλα , αλλά προφανώς πάει το ελληνικο πρωτάθλημα. Ύπάρχει κάποιος τρόπος να συνυπάρξουν αρμονικά κ τα δύο?

Σε ps4 εισαι? Γιατι χάθηκαν οι εμφανίσεις?  Αλλου παει το ελληνικό, αλλου ειναι το αγγλικό. Μήπως εκανες κάποιο delete πριν το import?

Στο ονλαιν όλοι παίζουν match day φέτος.Χθες έπαιξα δύο ματς νωρίς από 17.00 και βρίσκει αντίπαλο σε 1-2 δευτερόλεπτα.Δεν το έχω ξαναδεί αυτό στο Pes.Να βρίσκει δηλαδη τόσο γρήγορα αντίπαλο.Και το ίδιο γίνεται τα σαββατοκύριακα στα match day του myclub.Χθες είχε 5 ζευγάρια ομάδων,όπου διαλέγεις που θα παίξεις με τα αληθινά ροστερ των ομάδων. Για τους παίκτες του myclub νομίζω είναι μια ευκαιρία να δοκιμάσουν να παίξουν με παίκτες που δεν έχουν και θα ήθελαν στην ομάδα τους. Και το πιο σημαντικό...παίζεις με ισοδυναμους αντίπαλους!

Edited by Nik

On 8/12/2019 at 2:34 ΜΜ, slamsoze said:

Σε ps4 εισαι? Γιατι χάθηκαν οι εμφανίσεις?  Αλλου παει το ελληνικό, αλλου ειναι το αγγλικό. Μήπως εκανες κάποιο delete πριν το import?

Σε pc παίζω, απλά όταν πέρασα το ελληνικό patch χάθηκε το προυπάρχων patch που είχα ήδη περασμένο το οποίο είχε φτιάξει τις εμφανίσειςσε διάφορα πρωταθλήματα. Φαντάστηκα ότι δεν γίνεται να υπάρχουν ταυτόχρονα δύο  διαφορετικά patch...Δεν ξέρω. Όταν πέρασα το παλιό μου save επανήλθαν τα πάντα, αλλά το ελληνικό πάπαλα...

On 20/11/2019 at 3:48 ΠΜ, SkyloMethIR said:

Welcome back eFootball PES2020 on my PS4.

1. Μόνο Master League

2. Μόνο Offline διοργανώσεις 

3. Μόνο φιλικά με φίλους είτε online είτε offline

Αυτό θα είναι και το μόνο ποδοαφαιράκι που θα με απασχολήσει από εδώ και πέρα. Εννοείται δίχως καθόλου MyClub.

Υ.Γ Το εμετικό κατασκεύασμα της καναδικής εταιρείας αποτελεί οριστικά παρελθόν από την κονσόλα μου. Ήδη μπήκε σε αγγελίες προς πώληση, να γλυτώσω ότι μπορώ από τα χαμένα μου ευρώ. 

Υ.Γ. Αν η ΚΟΝΑΜΙ είχε την μισή γνώση μάρκετινγκ της EA, θα την είχε εξαφανίσει. 

Offline FIFA 20 οχι ε;
Τι σε χαλασε;

einai το προ? ειναι το φιφα? ειναι μηπως 2k επιτελους ποδοσφαιρακι? μηπως δεν ειναι τιποτα....τι λετε?

5 minutes ago, Ronaldo98IssPro said:

einai το προ? ειναι το φιφα? ειναι μηπως 2k επιτελους ποδοσφαιρακι? μηπως δεν ειναι τιποτα....τι λετε?

Τίποτα 😛

19 minutes ago, Ronaldo98IssPro said:

Prerender cinematic από ποδοσφαιράκι μπορεί. Πραγματικό gameplay footage από ποδοσφαιράκι, δε νομίζω ούτε εγώ. Mας έχει εκπαιδεύσει η ΚΟΝΑΜΙ σε τέτοιου τύπου teaser χρόνια τώρα..Θυμήσου το open-cinematic του PES 3 (pc/ps2/xbox), που φαίνεται κλάσεις ανώτερο από πραγματικό gameplay PES 2020. Τα έχουμε φάει στη μάπα αυτά τα "τρικ" 15 χρόνια τώρα..

Edited by slamsoze

αν και λαθος το τοπικ,τι μας δειχνει η ms στο βιντεακι ?

forza,halo που αυτα τα 2 ειναι τα exclusive τους και ενα ποδοσφαιρακι !!! 

ξερουμε οτι η εα εχει φυγει απο την ms λογω αποτυχιας του xbox και πηγε στην sony,η κοναμι δεν υπαρχει πουθενα,αρα το να δειξει ποδοσφαιρικη φαση μαζι με 2 exclusive παιχνιδια της μαλλον κατι σημαινει και πιθανων να μην αφορα προ/φιφα.

17 hours ago, slamsoze said:

Θυμήσου το open-cinematic του PES 3 (pc/ps2/xbox), που φαίνεται κλάσεις ανώτερο από πραγματικό gameplay PES 2020. 

Reveal hidden contents

Φίλε μου τι μου θύμησες το παραπανω...Τοσο πίσω & δεν θα το ξεχασω.Ελεγες πραγματικά τι θα παίξουμε τώρα μετα την εισαγωγή. Ήταν τότε που τα παιχνίδια είχαν εισαγωγή ακόμα...Πάντως (αναλογικά πάντα) το 3 ήταν για εμένα ένα από τα καλυτέρα ίσως & το καλύτερο,πιο εθιστικο & πιο διασκεδαστικό που έχω παιξει.Πιστευω τρελή δουλειά στο ΑΙ μέρος.

Τώρα σχετικά με τις νέες κονσόλες διάβασα μια συνέντευξη του Mike Wang της 2K Sports που μεταξύ άλλων έλεγε ότι με το hardware που θα έχουν στα χέρια τους θα είναι πολύ πιο καλά τα πράγματα προγραμματιστικά για τους Devs στο να μπορούν να κάνουν πιο καλή την ΑΙ.

• Like 1