Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - Discussion Topic

Recommended Posts

Είχα καιρό να παίξω και διαπίστωσα ότι έχουν φτιάξει το shielding, από εκεί που ήταν ΟΡ στο ντέμο στη retail το είχαν νερφάρει σε βαθμό ανυπαρξίας και σε συνδυασμό με τη διαιτησία που άφηνε να παίζεται ράγκμπι δεν μπορούσες να κρατήσει μπάλα με τη καμία. Εντωμεταξύ είναι τόσο γίδια που θα μπορούσαν να βάλουν το close control στο LB/L1 αφού στο RT/R2 έχουν βάλει το trick trap πόσο μάλλον όταν το πολυδιαφημισμένο finesse dribbling παραμένει broken εδώ και 2 μήνες.

• Like 1

19 minutes ago, BasilhsGR said:

Είχα καιρό να παίξω και διαπίστωσα ότι έχουν φτιάξει το shielding, από εκεί που ήταν ΟΡ στο ντέμο στη retail το είχαν νερφάρει σε βαθμό ανυπαρξίας και σε συνδυασμό με τη διαιτησία που άφηνε να παίζεται ράγκμπι δεν μπορούσες να κρατήσει μπάλα με τη καμία. Εντωμεταξύ είναι τόσο γίδια που θα μπορούσαν να βάλουν το close control στο LB/L1 αφού στο RT/R2 έχουν βάλει το trick trap πόσο μάλλον όταν το πολυδιαφημισμένο finesse dribbling παραμένει broken εδώ και 2 μήνες.

δυστυχώς το κράξιμο έχει απαγορευτεί:respect:

πείτε καμιά καλή κουβέντα ώστε να σας διαβάζουμε

λυπάμαι..

ναι, ισχύουν τα παραπάνω, αλλά μην το κάνουμε και θέμα....  τον τελευταίο μήνα έχεις κράξει 14,3 φορές... μέχρι το όριο των 15 απομένουν 0,7 κραξίματα.. παρακαλούμε ως εκεί:respect:

υγ. μην γελάτε, είναι σοβαρό.. το παίρνει κατάκαρδα ο επιβλέπων

Edited by sonofmook
  • Haha 3
  • Dislike 1

3 minutes ago, sonofmook said:

δυστυχώς το κράξιμο έχει απαγορευτεί:respect:

πείτε καμιά καλή κουβέντα ώστε να σας διαβάζουμε

λυπάμαι..

ναι, ισχύουν τα παραπάνω, αλλά μην το κάνουμε και θέμα....:respect:

Θες να το πεις κράξιμο, θες να το πεις feedback, η ουσία παραμένει η ίδια. Εδώ μέσα οι γνώμες μας είναι απλά για να συμφωνούμε ή να διαφωνούμε ο ένας με τον άλλο, δεν υπάρχει περίπτωση ούτε μια στο δισεκατομμύριο να φτάσει έστω και μία στους developers. Αν όλα αυτά που γράφουμε εδώ τα γράφαμε και στο twitter ή στο fb, ίσως υπήρξε  περίπτωση αυτή η μία στο δισεκατομμύριο να εισακουστεί. Στη τελική αυτοί έχουν το μαχαίρι αυτοί και το καρπούζι, αυτοί τρώνε τα μούτρα τους κι εμείς μένουμε χωρίς παιχνίδι.

• Like 1
  • Thanks 1

καλα η διαιτησια ειναι τραγικη φαουλ αναποδα φαουλ ανυπαρκτα εξω απ την μεγαλη περιοχη κ τρως γκολ μετα γτ δυστυχως για μενα με l1 και δεξι analogue που παιρνεις το τερμα και το χειριζεσαι εσυ στο φαουλ ουτε ετσι την γλιτωνεις το τρως..στο 19 γκολ απ φαουλ δεν ετρωγες ποτε!πεναλτι τραγικα...λες κ ειναι στημενο χαχαχ..καποιες φορες

δεν δινει ουτε κιτρινες σε σκληρο μαρκαρισμα και καποιες αλλες απευθειας κοκκινη σε χαλαρο μαρκαρισμα οτι να ναι!η διαιτησια ειναι σημαντικο κεφαλαιο η κοναμι δεν εχει

ιδεα! κ το αλλο βλεπεις οι παιχτες να περνανε αναμεσα απ το σωμα σου ενω εσυ εισαι ετοιμος να κοψεις! χχααχ ΨΕΜΜΑ

• Like 2

Εαν θελετε να δειτε τις δυνατοτητες του PES 2020, πρεπει να δοκιμασετε το mod του gabe.paul.logan V3.1/V3.2.
Πραγματικα παιζω στο ριπιτ το ντερμπακι ΑΕΚ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ και αυτο που βλεπω στην οθονη μου ειναι οτι πιο ρεαλιστικο πορωτικο και εθιστικο εχω παιξει σε ποδοσφαιρο.
Δε ξερω ο κερατας τι πειραξε, αλλα ολα εχουν πολυ περισσοτερο νευρο, ενταση, οι παικτες ειναι πιο αμεσοι και δραστηριοι, πολλη ραντομιλα και λαθος, αληθινα γκολ, οχι παιχνιδιστικα.
Εχει λιιιγο μπελα η εγκατασταση του, αλλα αξιζει. 

• Like 1

Παρ' όλες τις ατέλειες και τα γνωστά θέματα που έχει το άτιμο πάντως... δε ξέρω τι Έχω πάθει κ εγω και δε μπορώ να ξενερώσω... οκ χαλιέμαι με τα σενάρια τις τραγικές διαιτησίες τα ανάποδα σφυρίγματα αλλα τα θετικά του είναι πιο δυνατά προφανέστατα... ωραίες φάσεις ωραια μπαλα ωραίο feeling γενικά,  ειδικά όταν σ αφήνει το παιχνίδι μπορείς να κάνεις ακριβώς αυτό που θες ... ειδικά τις τελευταίες 2 βδομάδες μου φαίνεται οτι ευχαριστιέμαι τη κάθε πασά... κάτι έχει αλλάξει προς το καλύτερο... δε ξέρω τι ακομα... Σαν να μου αρέσει πιο πολύ η κίνηση των παιχτών...θα το βρω που θα πάει.. 

Edited by north1980
  • Like 1

Να ενημερώσω πως άνοιξα νέο θέμα για φιλικά παιχνίδια, όχι τόσο για να συζητήσουμε για αυτά (εκτός αν προκύψει ιδιαίτερος λόγος) αλλά περισσότερο για να δηλώσουμε διαθεσιμότητα. Δε περιμένω καμιά τρελή συμμετοχή (εδώ είμαστε 4-5 άτομα όλα και όλα που μιλάμε στα επίσημα PES topics) αλλά ποτέ δε ξέρεις.

Μπορεί κάποια στιγμή πάνω στο θυμό σας για την αδικία που ζείτε να ξυπνήσετε και να συνειδητοποιήσετε ότι παλιά που απολαμβάνατε το παιχνίδι, δεν υπήρχε ούτε myClub ούτε η έννοια του φιλικού. Πιθανότατα δεν τα έχετε ανάγκη ούτε τώρα.

Όπως και να έχει, αν δε σας ενδιαφέρουν μόνο τα νούμερα και οι βαθμολογίες και σας ενδιαφέρει περισσότερο το όσο το δυνατόν ρεαλιστικό gameplay, ρίχτε μια ματιά. Τελευταία το έχουμε ρίξει στα ντέρμπι ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ με άλλο μέλος (Steam, 22:00 +) και είναι αρκετά διασκεδαστικά τα παιχνίδια μας. Το ίδιο και με Ρίβερ - Μπόκα.
Κατά την άποψή μου, αυτό είναι το ποδόσφαιρο.

Τα απογεύματα δε, σε PS4 παίζουμε ranked myClub co-op, στο βούρκο με τα σκ%#$ ( 🤮 ) και προσπαθούμε να τη παλέψουμε χωρίς γκρίνιες.
Δύσκολο, αλλά όχι ακατόρθωτο! 😱

Edited by johnson
  • Like 1

ποιό είναι, κατα τη γνώμη σας, το πιο ελαφρύ πατσάκι που

α. έχει απλά σήματα και φανέλες σωστές, τίποτε άλλο.
β. μπορεις να παίξεις ονλαιν.

Ευχαριστώ!

11 minutes ago, redz said:

ποιό είναι, κατα τη γνώμη σας, το πιο ελαφρύ πατσάκι που

α. έχει απλά σήματα και φανέλες σωστές, τίποτε άλλο.
β. μπορεις να παίξεις ονλαιν.

Ευχαριστώ!

Σε PS4 και PC έχουμε περασμένο το pes universe patch, όλα καλά μέχρι τώρα.
Έχω ακούσει καλά λόγια και για το pes world patch.

• Like 1

Υπάρχει κάποιος χώρος συζήτησης για το pc patch που ανέβηκε σήμερα ή μπορώ να ρωτήσω εδώ 

edit

το ερώτημα είναι:α) στην ζωντανή ενημέρωση μου βγάζει ακύρωση 

και β) στην εισαγωγή ομάδων από τον ΟΦΗ και κάτω βγάζει η φόρτωση απέτυχε Με αποτέλεσμα να μην περνάει όλες τις ελληνικές ομάδες .

ολα τα αλλά βήματα γίνονται σωστά .

Edited by boss

Καλησπέρα θα μπορούσατε να μου πείτε πόσους πόντους χρειάζομαι για να ανέβω division στο my club και που τους.λεει

Χαιρετώ όλη την παρέα-κοινότητα του φόρουμ! Διαβάζω σχεδόν καθημερινά τα σχόλια όλων και μπορώ να πω ότι συμφωνώ με τους περισσότερους σε πολλά περί των ελαττωμάτων της Κονάμι. Είμαι παλιός παίκτης του παιχνιδιού (από το ISS PRO '98) και παλαιότερα - πριν φύγω στο εξωτερικό κατέβαινα και στα τουρνουά του PES LEAGUE στην Αθήνα, για όσους τα είχαν προλάβει. Παίζω 2-3 φορές την εβδομάδα online κατάταξη (PS4) , λόγω έλλειψης φίλων εδώ στην ξενιτιά, καθώς όλοι παίζουν FIFA. Είναι φορές που με βγάζει από τα ρούχα μου το παιχνίδι λογω script, με αποκορύφωμα σήμερα σε 3 ματς. Θέλω να μην χαλιέμαι και να παίζω για την ευχαρίστηση μου πλέον, από τη στιγμή που δεν μπορώ να συμμετάσχω σε κάποιο τουρνουά. Για το λογο αυτό, αποφάσισα να γράψω εδώ. Όποιος ενδιαφέρεται για φιλικά παιχνίδια, να απολαύσουμε τα ματς χωρίς καραγκιοζιλίκια με πασούλες, καθυστερήσεις, τακλιν στο φουλ και lag, μπορεί να με κάνει add και αν θέλει μπορεί και να βάλει ακουστικά να τα λέμε κιόλας και να αλλάζουμε απόψεις, ιδέες κτλ. 

Το PSN ID μου είναι το εξής: giannmad7.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και ελπίζω να μην είμαι off topic και να σας κούρασα. 

Καλό "κάψιμο" σε όλους και μην αφήνετε ένα παιχνίδι να σας χαλάει την ψυχολογία. Καλή συνέχεια... 

• Like 4

2 hours ago, giannmad said:

Χαιρετώ όλη την παρέα-κοινότητα του φόρουμ! Διαβάζω σχεδόν καθημερινά τα σχόλια όλων και μπορώ να πω ότι συμφωνώ με τους περισσότερους σε πολλά περί των ελαττωμάτων της Κονάμι. Είμαι παλιός παίκτης του παιχνιδιού (από το ISS PRO '98) και παλαιότερα - πριν φύγω στο εξωτερικό κατέβαινα και στα τουρνουά του PES LEAGUE στην Αθήνα, για όσους τα είχαν προλάβει. Παίζω 2-3 φορές την εβδομάδα online κατάταξη (PS4) , λόγω έλλειψης φίλων εδώ στην ξενιτιά, καθώς όλοι παίζουν FIFA. Είναι φορές που με βγάζει από τα ρούχα μου το παιχνίδι λογω script, με αποκορύφωμα σήμερα σε 3 ματς. Θέλω να μην χαλιέμαι και να παίζω για την ευχαρίστηση μου πλέον, από τη στιγμή που δεν μπορώ να συμμετάσχω σε κάποιο τουρνουά. Για το λογο αυτό, αποφάσισα να γράψω εδώ. Όποιος ενδιαφέρεται για φιλικά παιχνίδια, να απολαύσουμε τα ματς χωρίς καραγκιοζιλίκια με πασούλες, καθυστερήσεις, τακλιν στο φουλ και lag, μπορεί να με κάνει add και αν θέλει μπορεί και να βάλει ακουστικά να τα λέμε κιόλας και να αλλάζουμε απόψεις, ιδέες κτλ. 

Το PSN ID μου είναι το εξής: giannmad7.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας και ελπίζω να μην είμαι off topic και να σας κούρασα. 

Καλό "κάψιμο" σε όλους και μην αφήνετε ένα παιχνίδι να σας χαλάει την ψυχολογία. Καλή συνέχεια... 

δεν γινεται να μην σε εκνευριζει η κοναμι..ειναι μια ερασιτεχνικη εταιρια ..και δεν αναφερομαι στο gameplay..εχει ατελειες και σου προσφερει ενα παιχνιδι με ελαττωματα και δεν αξιζει τα λεφτα που δινεις σε καμια περιπτωση

Ειπα να απολαυσω το greek patch παιζοντας ενα πρωταθλημα με ΑΕΛ και το πατσακι του gabe v3
Πολυ ενδιαφεροντα ματς ενταση κτλ.
Φυσικα η γευση του τσιτ της CPU ειναι πολυ πικρη καθως, η CPU δε σε κλεβει ως αντιπαλος, αλλα ως συμπαικτης.
Βλεπεις πχ παικτη να κανει κινηση, βγαζεις προωθημενη λουκουμι και ο παικτης σταματα και μαλιστα κανει βημα πισω.
Ειδικα αυτο το ανουσιο βημα πισω του συμπαικτη οταν παει να δημιουργηθει ευκαιρια ειναι οτι πιο σπαστικο
Επισης catch up υπηρχε και θα υπαρχει για παντα, ειδικα σε προωθημενες ψηλες μπαλιες που ο συμπαικτης σου παει αργα αργα για να προλαβει να ερθει ο αμυντικος και να κοψει.
Τελος ο κλασσικος καρκινος, τα φαουλ. Εσυ με το που ακουμπησεις αντιπαλο ''τσιρ τσιρ" φαουλ. Δεν εννοω τακλιν κτλ, απλο μαρκαρισμα, ακομα και κοντρα. 
Ο αντιπαλος βεβαια σε σηκωνει στον αερα απο το κλαδεμα ειδικα εκτος περιοχης, και δε δινεται ποτε τπτ. 
Παρολα αυτα κερδισα μια φορα πεναλτι! 
Αυτα.

• Like 1
  • Haha 1

Nέο survey για όσους ενδιαφέρονται

https://www.konami.com/wepes/2020/as/en-sg/ps4/page/survey

UPDATE:

To έκανα όλο. Τίποτα ιδιαίτερο τελικά. Μια σφυγμομέτρηση είναι περισσότερο, Ούτε πεδίο να γράψουμε τα δικά μας suggestion δεν είχε.

Edited by slamsoze
  • Like 4

On 13/11/2019 at 5:55 ΜΜ, johnson said:

Σε PS4 και PC έχουμε περασμένο το pes universe patch, όλα καλά μέχρι τώρα.
Έχω ακούσει καλά λόγια και για το pes world patch.

Bρήκα αυτό https://www.pes-patch.com/2019/09/pes-2020-optionfile-pc-v1-2-by-gamenations.html έχει απλά σωστά σήματα ομάδων, διοργανώσεων και σωστές φανελες, και δουλεύει ονλαιν και είμαι ευχαριστημένος. Ευχαριστώ πάντως για την πρόταση, απλά το pes universe ήθελε συνδρομή.

• Like 1

19 minutes ago, redz said:

Bρήκα αυτό https://www.pes-patch.com/2019/09/pes-2020-optionfile-pc-v1-2-by-gamenations.html έχει απλά σωστά σήματα ομάδων, διοργανώσεων και σωστές φανελες, και δουλεύει ονλαιν και είμαι ευχαριστημένος. Ευχαριστώ πάντως για την πρόταση, απλά το pes universe ήθελε συνδρομή.

Αν είσαι ευχαριστημένος με αυτό που έχεις, ίσως και δεν έχει νόημα η πληροφορία που θα σου δώσω αλλά για την ιστορία, αν πας στα downloads του wehellas, εδώ, θα βρεις να κατεβάσεις το pesuniverse χωρίς να χρειαστεί κάποιου είδους συνδρομή (ps4 και pc).

• Like 3

9 hours ago, johnson said:

Αν είσαι ευχαριστημένος με αυτό που έχεις, ίσως και δεν έχει νόημα η πληροφορία που θα σου δώσω αλλά για την ιστορία, αν πας στα downloads του wehellas, εδώ, θα βρεις να κατεβάσεις το pesuniverse χωρίς να χρειαστεί κάποιου είδους συνδρομή (ps4 και pc).

Το γνωρίζω αυτό, απλά όταν πας να ξεζιπάρεις το αρχείο ζητάει κωδικό, ο οποίος, από προηγούμενη εμπειρία, είναι μοναδικός και κοστίζει 5 δολάρια στο pesuniverse.

5 minutes ago, redz said:

Το γνωρίζω αυτό, απλά όταν πας να ξεζιπάρεις το αρχείο ζητάει κωδικό, ο οποίος, από προηγούμενη εμπειρία, είναι μοναδικός και κοστίζει 5 δολάρια στο pesuniverse.

Ρε @redz. Εισαι κ εμπειρο μελος. ΔΕ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ τη σελιδα απο οπου κατεβάζεις κατι? Αμα κατεβάσεις το Universe απο δω σπο το wehellas , στο γραφει το password φαρδυ πλατυ στις οδηγίες. Ούτε 5 δολάρια ούτε τίποτα. 

• Love 1
  • Like 2

10 minutes ago, slamsoze said:

Ρε @redz. Εισαι κ εμπειρο μελος. ΔΕ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ τη σελιδα απο οπου κατεβάζεις κατι? Αμα κατεβάσεις το Universe απο δω σπο το wehellas , στο γραφει το password φαρδυ πλατυ στις οδηγίες. Ούτε 5 δολάρια ούτε τίποτα. 

ΟΥΠΣ. Σκέψου πέρυσι τους τα έδωσα...
Τεσπα χαλάλι μια φορά! Ευχαριστώ πάντως.

• Haha 1

Έπρεπε το full patch να ήταν δωρεάν και όποιος ήθελε να τους στηρίξει, ας είχανε επιλογή για donation.
Επί πληρωμή εθελοντής, δε γίνεσαι.

Edited by johnson
  • Like 1