Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - Discussion Topic

Recommended Posts

9 minutes ago, johnson said:

Θα γελάσεις περισσότερο αν παίξουμε κανά φιλικό, να δούμε και πως τα βάζεις τα γκολ γενικά 😛

σιγουρα θα σι αστερι..αλλα συγγνωμη δεν αγοραζω παιχνδια για να παιζω φιλικα οπως εσυ χαχαχαχ  καμια δυναστεια παιζεις?η φοβασαι κ εκει?ουτεχω πολυ να ασχοληθω με φιλικο

9 minutes ago, villa said:

σιγουρα θα σι αστερι..αλλα συγγνωμη δεν αγοραζω παιχνδια για να παιζω φιλικα οπως εσυ χαχαχαχ  καμια δυναστεια παιζεις?η φοβασαι κ εκει?ουτεχω πολυ να ασχοληθω με φιλικο

Δεν υπάρχει ένας συγκεκριμένος λόγος για να αγοράσει κανείς ένα παιχνίδι.
Και για δυναστεία θα έπρεπε πρώτα να σε περάσω από φιλικά.
Όπως και να έχει νομίζω ότι είμαστε και σε διαφορετική πλατφόρμα. Εγώ είμαι σε PC.

Edited by johnson

Ούτε 2 μήνες κυκλοφορίας δεν έχει κλείσει. Δεν υπάρχει νόημα βέβαια να το αγοράσει κανείς στη κατάσταση που βρίσκεται αφού σε κάνα μήνα θα βγει δωρεάν.

spacer.png

• Like 1

5 hours ago, BasilhsGR said:

Ούτε 2 μήνες κυκλοφορίας δεν έχει κλείσει. Δεν υπάρχει νόημα βέβαια να το αγοράσει κανείς στη κατάσταση που βρίσκεται αφού σε κάνα μήνα θα βγει δωρεάν.

spacer.png

Κατάλαβα, στον λωκο μας το δισκάκι....Καλά να πάθω...

• Haha 2

Δεν μετανιώνω που το πήρα day 1. Έπαιξα και παίχτηκε και απ' τους αντιπάλους η πιο ωραία μπαλίτσα, είτε online είτε offline.

Συμβουλή για όσους έχετε πρόβλημα με το online: δοκιμάστε με LAN σύνδεση. Δοκιμάστε να μην κατεβάζετε ταυτόχρονα πχ. ταινίες, παιχνίδια κ.τ.λ. ενώ παίζετε.

Συμβουλή για όσους έχετε πρόβλημα offline: δοκιμάστε διάφορες δυσκολίες, δεν είναι αμαρτία το "κανονικός" ή "επαγγελματίας" ούτε είμαστε κακοί παίκτες αν δεν κερδίζουμε συχνά στο "σούπερ σταρ" και στο "θρύλος".

Δοκιμάστε το BAL-Γίνε Θρύλος, που ελέγχετε μόνο έναν παίκτη και είναι στην ουσία ότι πιο sim έχει να προσφέρει το παιχνίδι, αφού και στην πραγματικότητα ελέγχετε μόνο τα δύο σας πόδια. Με την arcade πινελιά βέβαια του να μπορείτε να ζητάτε την μπάλα όποτε θέλετε και πολύ συχνά να την παίρνετε, χωρίς να επηρεάζεται η βαθμολογία σας (ως ball hog). Δοκιμάστε την κάμερα "παίκτης" σε αυτό το mode για να.. μυρίσετε χορτάρι.

• Love 1
  • Like 3

6 hours ago, AlexZikas said:

Δεν μετανιώνω που το πήρα day 1. Έπαιξα και παίχτηκε και απ' τους αντιπάλους η πιο ωραία μπαλίτσα, είτε online είτε offline.

Συμβουλή για όσους έχετε πρόβλημα με το online: δοκιμάστε με LAN σύνδεση. Δοκιμάστε να μην κατεβάζετε ταυτόχρονα πχ. ταινίες, παιχνίδια κ.τ.λ. ενώ παίζετε.

Συμβουλή για όσους έχετε πρόβλημα offline: δοκιμάστε διάφορες δυσκολίες, δεν είναι αμαρτία το "κανονικός" ή "επαγγελματίας" ούτε είμαστε κακοί παίκτες αν δεν κερδίζουμε συχνά στο "σούπερ σταρ" και στο "θρύλος".

Δοκιμάστε το BAL-Γίνε Θρύλος, που ελέγχετε μόνο έναν παίκτη και είναι στην ουσία ότι πιο sim έχει να προσφέρει το παιχνίδι, αφού και στην πραγματικότητα ελέγχετε μόνο τα δύο σας πόδια. Με την arcade πινελιά βέβαια του να μπορείτε να ζητάτε την μπάλα όποτε θέλετε και πολύ συχνά να την παίρνετε, χωρίς να επηρεάζεται η βαθμολογία σας (ως ball hog). Δοκιμάστε την κάμερα "παίκτης" σε αυτό το mode για να.. μυρίσετε χορτάρι.

Η αλήθεια είναι ότι για offline και fuma ρυθμίσεις το παιχνίδι ισορροπεί καλύτερα στο "επαγγελματίας" (όπως και πέρισυ), τα παραπάνω επίπεδα έχουν έντονα σκαμπανεβάσματα με το σκριπτ, που σε βάθος χρόνου γίνονται κουραστικά και βαρετά στο master league.

• Love 1
  • Like 2

16 hours ago, BasilhsGR said:

spacer.png

δεν αξιζει, ετσι και αλλιως στο skroutz to δισκακι κανει 33Ε, και αν το βαρεθεις το πουλας ενω στο account θα σου μεινει εκει και θα το βλεπεις...

Όταν καταλαβαίνεις πως το έχεις τερματίσει στις εκτελέσεις φάουλ με τον Μπίσε.

Κόντρα στον Νόιερ από μακριά.

Χωρίς να εκτιναχτεί, σαν να σε παραδέχεται ένα πράγμα. 😁

Edited by AlexZikas
  • Like 3
  • Haha 1

Καλημέρες σε όλους. Λοιπόν εδώ και μέρες με "έτρωγε" μέσα μου να βάλω το wehellas patch, με κάποιον τρόπο, γιατί στο πρώτο μου προφίλ έχω ήδη το δικό μου option file. Τελικά τα έβαλα κάτω, τα μέτρησα τα ζύγισα και αποφάνθηκα ότι χωράει στο δεύτερο προφίλ . (ΜΑΚΑΡΙ ΒΕΒΑΙΑ εκεί στην ΚΟΝΑΜΙ να βγάλουν το μπετόστοκο από τα κεφάλια τους και να χωράνε ΟΛΑ σε ένα προφίλ, αλλά αυτό είναι κουβέντα για άλλη ώρα.) Έχω και χρόνο αυτές τις μέρες, καθώς η οικογένεια έχει φύγει.

Αυτό που με έκαιγε πραγματικά , ακούγοντας μέσα στη βδομάδα το ΚΑΒΑΛΑ-ΟΦΗ στο ραδιόφωνο, ήταν να βάλω κάπως και λίγο Β' ΕΘΝΙΚΗ. Οι μόνες Λίγκες που προσφέρονται για edit στο παιχνίδι είναι Αγγλία, Ισπανία. Αποφάσισα Ισπανία λοιπόν. Μετέφερα στην PEU τις 20 Ισπανικές της LaLiga και από την LaLiga 2, έσωσα 6 , τις πιο ιστορικές κατά τη γνώμη μου, μεταφέροντας τες στις Rest Of Europe. Ευτυχώς ο κώδικας είναι πολύ "αυστηρός" φέτος, οπότε κατά 99% δε θα εμφανιστούνε ποτέ, ούτε σε CL ούτε σε EL, τις πρώτες 5 σαιζόν τουλάχιστον.

Μετά πάμε στο άλλο πρόβλημα, η ΙΣΠΑΝΙΑ έχει 20+22 ομάδες, η Σούπερ Λίγδα μόλις 14. Εδώ προχώρησα σε μία τολμηρή σύνθεση, λόγω ανάγκης βέβαια (και λόγω ΚΟΝΑΜΙ που αφαίρεσε φέτος την επιλογή να διαλέγουμε που θα γίνει το import, με αποτέλεσμα να δεκαπλασιάζει το χρόνο δουλειάς που χρειάζομαι). Χρησιμοποίησα επιπλέον τον ΑΠΟΕΛ από το wehellas patch, μαζί με 9 ακόμα κυπριακές ομάδες, από το Κυπριακό πατς των παιδιών εδώ στο φόρουμ ( @nik21 και όποιος άλλος είναι). Δυστυχώς λόγω της δυσκοιλιότητας της ΚΟΝΑΜΙ μπορώ να πάρω μόνο τις φανέλες και τα σήματα και να τα περάσω χειροκίνητα. Επιπλέον για τη Β΄ Εθνική/Φουτεμπολ λιγκ/ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΔΑ 2 ή όποιος αλλιώς στον "έξω από 'δω" λέγεται, πήρα τις φανέλες και τα σήματα από FOOTBALL LEAGUE patch για το PES 2019 των Konspyro & PanArgy (δε μου τα βγάζει για mention τα παιδιά, ίσως δεν είναι μέλη?)

Σε όλα αυτά προσέθεσα 4 δικές μου ομάδες: Ερμής/Πέρα Κλουμπ (την έχω φτιάξει από το μηδέν), ΑΟ Καβάλας (επίσης την έχω φτιάξει εγώ) και δύο Under-21 ομάδες για Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό (οι φανέλες είναι κατεβασμένες και έχω πειράξει λίγο τα σήματα για να ξεχωρίζουν από τις "Αυθεντικές"). Έτσι κατέληξα σε μία "τραβεστί Ελληνο-Κυπριακή Λίγκα με δύο κατηγορίες, έφτιαξα και ένα σήμα για τα Play-off  της Σουπερ Λιγκ 2, 'δανειζόμενος' το σήμα της SL2, κοτσάροντας απλά τη λέξη PLAY OFF μέσα στο έμβλημα, στις οποίες, στην ΣΟΥΠΕΡ-ΝΤΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚ 1 παίζουν οι 14 ελληνικές + τις 6 πιο γνωστές Κυπριακές (κατά τη δική μου κρίση πάντα), και στη Β' Εθνική παίζουν οι υπόλοιπες Κυπριακές μαζί με τις δικές μας, της Β' Εθνικής και τις "4 δικές μου".

Μακάρι να έδινε τη δυνατότητα το παιχνίδι να μπορούμε να προσθέσουμε generic-editable Λίγκες με διαβαθμίσεις και κατηγορίες. Θα έφτιαχνα και Ελλάδα και Κύπρο με Α και Β Εθνική. Δυστυχώς λόγω ΚΟΝΑΜΙ, τη δεδομένη στιγμή αυτό είναι το καλύτερο που μπορεί να γίνει. Και βέβαια με κόστος ότι η υπόλοιπη database, Αγγλίες, fake teams,, etc θα μείνει ως έχει. Μπορώ να τις διορθώσω, καθώς το παιχνίδι μοιράζει τα Kits slots και για τα δύο προφίλ, αλλά θα πρέπει να το κάνω χειροκίνητα, πράγμα που δεν παίζει. Ήδη θα φάω πάρα πολύ ώρα να περνάω φανέλες και σήματα ένα-ένα στις ομάδες που δεν έκανα import τα ".ted" αρχεία.

Τέλος να πω μπράβο σε όλα τα παιδιά , για όλα τα πατς που δοκίμασα, δυστυχώς για τα άλλα, δεν μπορώ να εκφράσω πλήρη άποψη. Για το εφτινό wehellas τουλάχιστον, που το έκανα full import, μπορώ να πω, ότι είναι το καλύτερο ελληνικό πατσάκι, από όλα όσα έχω δοκιμάσει στο παρελθόν. Ειδικά τα στατιστικά των παικτών, που πάντα με έβρισκαν αντίθετο στα παλιότερα πατς, έχουν δουλευτεί με απίστευτη προσοχή φέτος, είναι πιο ρεαλιστικά από ποτέ. Πραγματικά χίλια μπράβο.

Επίσης, εννοείται ότι για όσο κρατούν τα updates/live updates τουλάχιστον, στις ομάδες της Β εθνικής που πάτησαν πάνω σε Ισπανικές, δε θα πειράξω κάτι όσον αφορά τα ρόστερ τουλάχιστον, αναγκαστικά θα μείνουν με τα Ισπανικά ρόστερ. Αυτό μελλοντικά θα το δω. Έχει και τα ωραία side-effects, γιατί έβαλα τις ομάδες βάσει χρωμάτων και όχι δυναμικότητας, με αποτέλεσμα ο 'ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ" (ομάδα που δεν ήξερα καν ότι υπάρχει), να μοιράζει 4-άρες και 5-άρες .:kapnogono::ole:

Αυτά παιδιά και συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που δούλεψαν για αυτά τα ωραία αποτελέσματα. :we_hellas:

ΤΕΛΟΣ (πραγματικό) : ΚΟΝΑΜΙ βάλε μυαλό και κοίτα πως θα κάνεις τη ζωή μας στο editing ευκολότερη, ή τουλάχιστον άφησε την ως έχει. Αλλά σε παρακαλώ ΣΤΑΜΑΤΑ να την κάνεις πιο δύσκολη... Δηλαδή αυτό το έχω πραγματικά απορία ρε φούστη μου.... Δηλαδή ήταν  ο developer τώρα στην Ιαπωνία σκέφτηκε πέρσι:

« Ωραίο OPTION αυτό για το team import, κάτσε να το αφαιρέσω στο 2020, να κάθεται ο άλλος που θέλει να φτιάξει μία ομάδα και αντί για ένα λεπτό, να χρειάζεται μισή ώρα!!!»

Δηλαδή ΗΜΑΡΤΟΝ ρε λεβέντες μου Κοναμέζοι, δεν είναι καν αστείο πλέον. Άντε στα παλιότερα PES , ήμαστε πιο πιτσιρικάδες, είχαμε και άπλετο χρόνο, τα βλέπαμε και γελούσαμε απλά, «λέγαμε κοίτα τους "χαζούληδες" αφαίρεσαν αυτή τη χρήσιμη επιλογή». Πλέον έχει γίνει κουραστικό, ΜΑΣ ΤΡΩΤΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ και την ΨΥΧΗ ΜΑΣ! ΒΑΛΤΕ ΜΥΑΛΟ! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!

Edited by slamsoze
  • Love 1
  • Like 2

Καλησπέρα παιδιά 2 ερωτήσεις..

1.υπαρχει κάποιο patch για ps4 με κλασικές ομάδες;

2.στα στημένα με πιο κουμπί μπαίνει ο κερσορας για να επιλέξεις τον παίχτη που θες να Παει η μπάλα;

9 hours ago, slamsoze said:

Καλημέρες σε όλους. Λοιπόν εδώ και μέρες με "έτρωγε" μέσα μου να βάλω το wehellas patch, με κάποιον τρόπο, γιατί στο πρώτο μου προφίλ έχω ήδη το δικό μου option file. Τελικά τα έβαλα κάτω, τα μέτρησα τα ζύγισα και αποφάνθηκα ότι χωράει στο δεύτερο προφίλ . (ΜΑΚΑΡΙ ΒΕΒΑΙΑ εκεί στην ΚΟΝΑΜΙ να βγάλουν το μπετόστοκο από τα κεφάλια τους και να χωράνε ΟΛΑ σε ένα προφίλ, αλλά αυτό είναι κουβέντα για άλλη ώρα.) Έχω και χρόνο αυτές τις μέρες, καθώς η οικογένεια έχει φύγει.

Αυτό που με έκαιγε πραγματικά , ακούγοντας μέσα στη βδομάδα το ΚΑΒΑΛΑ-ΟΦΗ στο ραδιόφωνο, ήταν να βάλω κάπως και λίγο Β' ΕΘΝΙΚΗ. Οι μόνες Λίγκες που προσφέρονται για edit στο παιχνίδι είναι Αγγλία, Ισπανία. Αποφάσισα Ισπανία λοιπόν. Μετέφερα στην PEU τις 20 Ισπανικές της LaLiga και από την LaLiga 2, έσωσα 6 , τις πιο ιστορικές κατά τη γνώμη μου, μεταφέροντας τες στις Rest Of Europe. Ευτυχώς ο κώδικας είναι πολύ "αυστηρός" φέτος, οπότε κατά 99% δε θα εμφανιστούνε ποτέ, ούτε σε CL ούτε σε EL, τις πρώτες 5 σαιζόν τουλάχιστον.

Μετά πάμε στο άλλο πρόβλημα, η ΙΣΠΑΝΙΑ έχει 20+22 ομάδες, η Σούπερ Λίγδα μόλις 14. Εδώ προχώρησα σε μία τολμηρή σύνθεση, λόγω ανάγκης βέβαια (και λόγω ΚΟΝΑΜΙ που αφαίρεσε φέτος την επιλογή να διαλέγουμε που θα γίνει το import, με αποτέλεσμα να δεκαπλασιάζει το χρόνο δουλειάς που χρειάζομαι). Χρησιμοποίησα επιπλέον τον ΑΠΟΕΛ από το wehellas patch, μαζί με 9 ακόμα κυπριακές ομάδες, από το Κυπριακό πατς των παιδιών εδώ στο φόρουμ ( @nik21 και όποιος άλλος είναι). Δυστυχώς λόγω της δυσκοιλιότητας της ΚΟΝΑΜΙ μπορώ να πάρω μόνο τις φανέλες και τα σήματα και να τα περάσω χειροκίνητα. Επιπλέον για τη Β΄ Εθνική/Φουτεμπολ λιγκ/ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΔΑ 2 ή όποιος αλλιώς στον "έξω από 'δω" λέγεται, πήρα τις φανέλες και τα σήματα από FOOTBALL LEAGUE patch για το PES 2019 των Konspyro & PanArgy (δε μου τα βγάζει για mention τα παιδιά, ίσως δεν είναι μέλη?)

Σε όλα αυτά προσέθεσα 4 δικές μου ομάδες: Ερμής/Πέρα Κλουμπ (την έχω φτιάξει από το μηδέν), ΑΟ Καβάλας (επίσης την έχω φτιάξει εγώ) και δύο Under-21 ομάδες για Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό (οι φανέλες είναι κατεβασμένες και έχω πειράξει λίγο τα σήματα για να ξεχωρίζουν από τις "Αυθεντικές"). Έτσι κατέληξα σε μία "τραβεστί Ελληνο-Κυπριακή Λίγκα με δύο κατηγορίες, έφτιαξα και ένα σήμα για τα Play-off  της Σουπερ Λιγκ 2, 'δανειζόμενος' το σήμα της SL2, κοτσάροντας απλά τη λέξη PLAY OFF μέσα στο έμβλημα, στις οποίες, στην ΣΟΥΠΕΡ-ΝΤΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚ 1 παίζουν οι 14 ελληνικές + τις 6 πιο γνωστές Κυπριακές (κατά τη δική μου κρίση πάντα), και στη Β' Εθνική παίζουν οι υπόλοιπες Κυπριακές μαζί με τις δικές μας, της Β' Εθνικής και τις "4 δικές μου".

Μακάρι να έδινε τη δυνατότητα το παιχνίδι να μπορούμε να προσθέσουμε generic-editable Λίγκες με διαβαθμίσεις και κατηγορίες. Θα έφτιαχνα και Ελλάδα και Κύπρο με Α και Β Εθνική. Δυστυχώς λόγω ΚΟΝΑΜΙ, τη δεδομένη στιγμή αυτό είναι το καλύτερο που μπορεί να γίνει. Και βέβαια με κόστος ότι η υπόλοιπη database, Αγγλίες, fake teams,, etc θα μείνει ως έχει. Μπορώ να τις διορθώσω, καθώς το παιχνίδι μοιράζει τα Kits slots και για τα δύο προφίλ, αλλά θα πρέπει να το κάνω χειροκίνητα, πράγμα που δεν παίζει. Ήδη θα φάω πάρα πολύ ώρα να περνάω φανέλες και σήματα ένα-ένα στις ομάδες που δεν έκανα import τα ".ted" αρχεία.

Τέλος να πω μπράβο σε όλα τα παιδιά , για όλα τα πατς που δοκίμασα, δυστυχώς για τα άλλα, δεν μπορώ να εκφράσω πλήρη άποψη. Για το εφτινό wehellas τουλάχιστον, που το έκανα full import, μπορώ να πω, ότι είναι το καλύτερο ελληνικό πατσάκι, από όλα όσα έχω δοκιμάσει στο παρελθόν. Ειδικά τα στατιστικά των παικτών, που πάντα με έβρισκαν αντίθετο στα παλιότερα πατς, έχουν δουλευτεί με απίστευτη προσοχή φέτος, είναι πιο ρεαλιστικά από ποτέ. Πραγματικά χίλια μπράβο.

Επίσης, εννοείται ότι για όσο κρατούν τα updates/live updates τουλάχιστον, στις ομάδες της Β εθνικής που πάτησαν πάνω σε Ισπανικές, δε θα πειράξω κάτι όσον αφορά τα ρόστερ τουλάχιστον, αναγκαστικά θα μείνουν με τα Ισπανικά ρόστερ. Αυτό μελλοντικά θα το δω. Έχει και τα ωραία side-effects, γιατί έβαλα τις ομάδες βάσει χρωμάτων και όχι δυναμικότητας, με αποτέλεσμα ο 'ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ" (ομάδα που δεν ήξερα καν ότι υπάρχει), να μοιράζει 4-άρες και 5-άρες .:kapnogono::ole:

Αυτά παιδιά και συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που δούλεψαν για αυτά τα ωραία αποτελέσματα. :we_hellas:

ΤΕΛΟΣ (πραγματικό) : ΚΟΝΑΜΙ βάλε μυαλό και κοίτα πως θα κάνεις τη ζωή μας στο editing ευκολότερη, ή τουλάχιστον άφησε την ως έχει. Αλλά σε παρακαλώ ΣΤΑΜΑΤΑ να την κάνεις πιο δύσκολη... Δηλαδή αυτό το έχω πραγματικά απορία ρε φούστη μου.... Δηλαδή ήταν  ο developer τώρα στην Ιαπωνία σκέφτηκε πέρσι:

« Ωραίο OPTION αυτό για το team import, κάτσε να το αφαιρέσω στο 2020, να κάθεται ο άλλος που θέλει να φτιάξει μία ομάδα και αντί για ένα λεπτό, να χρειάζεται μισή ώρα!!!»

Δηλαδή ΗΜΑΡΤΟΝ ρε λεβέντες μου Κοναμέζοι, δεν είναι καν αστείο πλέον. Άντε στα παλιότερα PES , ήμαστε πιο πιτσιρικάδες, είχαμε και άπλετο χρόνο, τα βλέπαμε και γελούσαμε απλά, «λέγαμε κοίτα τους "χαζούληδες" αφαίρεσαν αυτή τη χρήσιμη επιλογή». Πλέον έχει γίνει κουραστικό, ΜΑΣ ΤΡΩΤΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ και την ΨΥΧΗ ΜΑΣ! ΒΑΛΤΕ ΜΥΑΛΟ! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!

Θα συμφωνήσω μέχρι κεραίας. Από την στιγμή που πέρασα Super League, σκεφτόμουν πως θα ήταν ακόμη πιο ρεαλιστικό το παιχνίδι αν υπήρχε και Super League 2. Έχει λοιπόν ιδέα κανείς, αν παίζει μελλοντικά να υπάρξει αντίστοιχο patch?

• Like 1

ετοιμαζω εγω ενα πατσ για οποιον θελει...πατς γειτονιας, θα εχει μεσα εμενα κατι αλλους φιλους μπυροκοιλιες ολοι...αλλα μια χαρα θα παιζουμε, στατιστικα 40-45-50 ratings εκει θα παιζουν τα σουτ και τα σχετικα...θα το μοιρασω παντου και θα γινω διασημος για το πατσ μου!!! βαρεθηκα τα ιδια και τα ιδια πατσ, ας κανω κατι διαφορετικο...και θα με βαλω και οπως επαιζα 13 ετων, τοτε ειμουν πολυ καλος με rating τουλαχιστον 88..ενω τωρα σε ηλικια 30+ το rating μου ειναι 58..αυτα ειναι ωραια πραγματα!

• Like 1
  • Haha 5

ΕΛΑ ΚΟΣΜΕΕΕΕ!!!!! ΠΑΜΕ ΞΥΠΝΑΜΕΕΕΕΕ!!!! THE KING IS BACK ΛΕΜΕΕΕΕΕ!! THE PITCH IS OURS, WE CONTROL REALITY

New Data Pack (2.01)/Patch (1.02.01) Available!

A new Update File (Data Pack 2.01 & Patch 1.02.01) was released on 07/11/2019.
See below for details.

■ Updates and Additions
・ Changes to some myClub player signing animations

■ Fixes
・ An issue where opening the game caused asset data that you had already downloaded to start downloading again.
・ Fixed strips of some clubs.

Πηγή: https://www.konami.com/wepes/2020/eu/en/ps4/topic/game-wepes2020-4683

• Haha 4

10 hours ago, slamsoze said:

・ Changes to some myClub player signing animations

Αφου εδωσες τον σκασμο κοναμι αοφυ τα παρατησες ολα ιδια τωρα που το εκγατελειψαν ολοι μου κανεις αλλαγες στa animation ? τοσο καιρο ενα χρονο πριν τι εκανες ?

Με μια αλλαγη στα animation και με λογκιν μπονους δε κανεις τιποτα

• Like 1

Τη προηγούμενη πέμπτη βγήκε το patch που όλοι περιμέναμε και πραγματικά είδα διαφορά μεγάλη. Είδα παίκτες να τρέχου για τη μπάλα που πριν είμαι απόλυτα σίγουρος ότι απλά θα την κοιτούσαν. Επίσης είχα και την αίσθηση (ίσως ήταν placebo) ότι και η αλλαγή παίκτη ήταν πιο αποκρίσιμη.
Πέρασε μια βδομάδα και κάτι παραπάνω, χωρίς να παίξω καθόλου. Παίζω σήμερα λίγα φιλικά (όπως και πριν).
Και πραγματικά νιώθω και φοβάμαι ότι χθες με το update πάλι χάλασαν αυτά που έφτιαξαν τη προηγούμενη βδομάδα. Χάλια awareness, τραγικές αλλαγές παίκτη.
Τους έχω ικανούς να πατσάραν με παλαιότερο κώδικα το παιχνίδι και να φάγανε τις βελτιώσεις, όπως επίσης τους έχω ικανούς να τα χαλάσανε επίτηδες πάλι.
Γενικά ο τρόπος που μας συμπεριφέρεται αυτή η εταιρία είναι τραγικός.  Αν δε βάλει μυαλό θα μείνει με το PES mobile.

• Like 1

Χρησιμοποιούσα την αρχική έκδοση καθώς δεν παίζω & on line.Δοκίμασα το update ελπίζοντας να δω βελτίωση στην αμυντική συμπεριφορά της cpu.δυστυχώς δεν υπήρχε αλλαγή στον τομέα αυτο.Λογικα οι περισσότεροι έχετε παρατηρήσει το ίδιο πράγμα απλά προφανώς επειδή δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για να αλλάξει απλώς το αποδεχόμαστε & παίζουμε με ότι εχουμε.Το ίδιο προφανώς & όσα παιδιά παίζουν online ,πιθανόν με διαφορετικού τύπου άλλα ανάλογα "προβλήματα”. Τελικά έχουν δίκιο όσοι έχουν γράψει & παλαιότερα ότι το pes είναι είναι πολύ ωραίο παιχνίδι όταν παίζεις με άνθρωπο αντιπαλο.Οσο & να θέλουμε να ελπίζουμε ότι έχουν φτιάξει ΑΙ που προσαρμόζεται & συμπεριφέρεται σαν άνθρωπος ,τελικά αυτό απλά δεν παιζει.Ετσι ενα πολύ καλό τεχνικά παιχνίδι σε γραφικά ,κινήσεις φυσική παιχτών & μπάλας όπως το pes 20 ,τουλάχιστον για εμένα δεν κάνει για offline τουλάχιστον όπως είναι τωρα.Ισως με κάποιο update.Είναι & ο λόγος που δεν προχώρησα περισσότερο & το ML που είχα αρχισει.Περιμενα update μετα το update αλλά δεν... Το παρακάτω είναι ενα βίντεο που αν ήταν στο εύκολο επίπεδο ίσως & να είχε μια λογική. Είναι σε SS & όχι από exhibition αλλά από παιχνίδι cup mode.Δεν είχα την πρόθεση να "τριπλαρω" το AI,απλά προσπαθούσα να καταλάβω πόσο παθητικό ειναι.Δεν χρησιμοποίησα καμία τριπλα & turbo σχεδόν καθολου.Καμια πασα.Χωρις κανένα build up παιχνίδι σχεδόν σε όλα τα παιχνίδια μπορεί να πάει έτσι κάποιος τσουκου τσουκου να περνάει το κέντρο & άμα δεν βαριέται να κάνει γύρω γύρω όλοι να φτάνει στο 3ο μέρος του γηπέδου με τους αντίπαλους να έχουν μια συμπεριφορά σαν καθυστερημένοι...Την μπάλα απλά την έχασα για να τελειωσει.Αμα προσπαθήσει ελάχιστα κάποιος πιστεύω ότι μπορεί να περπατάει συνέχεια μέχρι να τελειώσει το ημηχρονο.Οι αντίπαλοι είναι προγραμματισμένοι να κλείνουν τον χώρο & να κοιτανε.Δεν είναι ότι έγινε σε ενα παιχνιδι.Σε όλα τα παιχνίδια είναι έτσι η συμπεριφορα.Δυστηχως το ίδιο bug έχει & η έκδοση 1.0.Η μόνη που δεν είχε αυτό το bag ήταν εκείνη (νομίζω η προτελευταία?) στην οποία πέφτανε σαν καμικάζι πάνω σου (το ακριβώς αντίθετο δηλαδή) αλλά σου έκαναν συνεχώς φαουλ.Το πρόβλημα που είχε εκεί ήταν ότι δεν έδινε τα φάουλ..Δεν πίστευα τότε ποτέ ότι θα ερχόταν η στιγμή που θα προτιμούσα να μπορούσα να έχω μείνει στο version αυτό με τα σπροτσωκλωτσιδια…Τουλάχιστον ήταν ανταγωνιστικό…

Τεσπα πάει στην άκρη για εμένα για την ωρα,ελπιζω να καταφέρουν να βγάλουν ενα patch που θα το κάνει κανονικό παιχνίδι αλλά δεν ξέρω εάν θα τα καταφερουν.Υποτιθεται οτι το "τεστάριζαν στο γραφείο" πριν το βγαλουν.Πραγματικα πιστεύω ότι δεν τεστάρισαν τίποτα σε κανονική ροή παιχνιδιου.Αλλιως δεν εξηγείται…

• Haha 1

Ακόμα βλέπω δεν το έχετε χωνέψει. Το 20, όπως και το 19, είναι ένα broken παιχνίδι σε κάθε τομέα, online και offline. Έχει ξεπεράσει κατά πολύ τα όρια.

26 minutes ago, sonofmook said:

Ακόμα βλέπω δεν το έχετε χωνέψει. Το 20, όπως και το 19, είναι ένα broken παιχνίδι σε κάθε τομέα, online και offline. Έχει ξεπεράσει κατά πολύ τα όρια.

Τα 19 στα online/offline φιλικά ήταν πολύ κομπλέ. Το 20 έχει καλύτερο gameplay αλλά με μεγαλύτερη τυχαιότητα, κάτι που το κάνει ακόμα λιγότερο competitive.
Αυτή η τυχαιότητα δεν υπήρχε στο demo και αυτός είναι ο λόγος που πλέον θεωρώ το demo πιο κατάλληλο.

Edited by johnson

Δ ε Ν μπορώ να κατάλαβω γιατί ορισμένοι κριτικάρουν και βγάζουνε συμπεράσματα παίζοντας φιλικά παιχνίδια..τα φιλικά είναι για τα 5 χρόνια.. Κ σχεδόν κάνεις δεν ασχολείται με φιλικά 

• Like 1

23 minutes ago, villa said:

Δ ε Ν μπορώ να κατάλαβω γιατί ορισμένοι κριτικάρουν και βγάζουνε συμπεράσματα παίζοντας φιλικά παιχνίδια..τα φιλικά είναι για τα 5 χρόνια.. Κ σχεδόν κάνεις δεν ασχολείται με φιλικά 

Ναι σοβαρά; Για αυτό όλο το eEuro έχει στηθεί πάνω στα φιλικά ε; Δε πρέπει να έχεις και πολύ ιδέα τι παίζει.

Edited by johnson

7 minutes ago, johnson said:

Ναι σοβαρά; Για αυτό όλο το eEuro έχει στηθεί πάνω στα φιλικά ε; Δε πρέπει να έχεις και πολύ ιδέα τι παίζει.

Χαχαχα αχα μπες στην δράση κατευθείαν μην χάνεις χρονο παίξε κάνα φιλικο αγώνα! Έχεις αίσθηση τι γράφεις;;μάλλον οχι

17 minutes ago, villa said:

Χαχαχα αχα μπες στην δράση κατευθείαν μην χάνεις χρονο παίξε κάνα φιλικο αγώνα! Έχεις αίσθηση τι γράφεις;;μάλλον οχι

Μάλλον δεν έχεις ιδέα τι παίζεται, εσύ νομίζεις ότι η μεγάλη διοργάνωση είναι το myClub, αναρωτιέμαι αν έκανες έστω μια αναζήτηση στο Google περί eEuro. Εν το μεταξύ η μεγαλύτερη in game διοργάνωση (eFootball.Pro , eFootball.Open) δεν έχει καν ξεκινήσει και βασίζεται στο gameplay, μάντεψε, των φιλικών. Δεν έχει ούτε rating ούτε τίποτα, δεν έχει καν τυχαία βελάκια. Ψαξου.

2 hours ago, johnson said:

Τα 19 στα online/offline φιλικά ήταν πολύ κομπλέ. Το 20 έχει καλύτερο gameplay αλλά με μεγαλύτερη τυχαιότητα, κάτι που το κάνει ακόμα λιγότερο competitive.
Αυτή η τυχαιότητα δεν υπήρχε στο demo και αυτός είναι ο λόγος που πλέον θεωρώ το demo πιο κατάλληλο.

Και τα δύο κινούνται πάνω στον ίδιο άξονα:

online, ό,τι γουστάρουμε εμείς και όχι εσείς, όσο και να το προσπαθείτε

offline, τραγικά awareness - τάχα μου τυχαιότητα για την εξυπηρέτηση του σεναρίου - κέρσορας για γέλια

Οι τυχόν δευτερεύουσες διαφοροποιήσεις των δύο παιχνιδιών ΔΕΝ έχουν να κάνουν καθόλου με την προβληματική του ουσία.

Όλα μα όλα τα άλλα: να 'χαμε να λέγαμε

Δεν έχουν καμία σχέση τα ranked με τα φιλικά πάντως. Στα φιλικά, ασχέτως online η offline, και με το σκορ στο 0-0 δεν υπάρχει σενάριο, το μόνο σίγουρο.

Edited by johnson

Απ την στιγμή που το αγοράζω έιναι μονοδρομος το ον λινε.. Δεν 8α ασχοληθώ ποτέ με οφφλινε η με φιλικά.. Το gameplay των οffline και των φιλικών θα διαφέρει απ το on line θα ναι πιο φυσιολογικό πιο βατό.. Άλλα σε αυτά τα 2 παίζεις χωρίς πίεση άγχος ελευθέρα.. Ειδικά σε offline που δεν αντιμετωπίζεις και lag.. Έχει το myclub script αλλά το αποτέλεσμα τις περισσότερες φορές διαμορφώνεται απ τις ικανότητες του καθενός..