Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - Discussion Topic

Recommended Posts

επαιξα 10 ματσ...ναι ειναι καλυτερο σε ολους τους τομεις...μαρεσει ποιο πολυ τωρα με το update απο οτι πριν...αλλα το ξαναλεω απο την στιγμη που το παιζω στο +1 ειναι αλλο ποδοσφαιρακι..πολυ καλυτερο και ποιο αληθινο στα παντα..ενω πριν ηταν ολα αργοστροφα..α και κατι αλλο...μεχρι περσι επαιζα το προ στα super star, απο περσι και φετος στο top player, αλλα απο σημερα το εβαλα στο professional, και ειναι ακομα ποιο διασκεδαστικο..βαρεθηκα τοσα χρονια να παιζω τοσο τσιτα...οποτε πλεον χαλαρωνω με το προ αλλιως....περνανε τα χρονια...θελει να διασκεδαζεις και να βαζεις θεαματικα γκολ....πανε οι εποχες με τα γκαζια να βαρανε κοκκινο....πολυ καλυτερη εμπειρια στο professional....

Edited by Ronaldo98IssPro
  • Like 1

Tο παιχνίδι μετά απ κάθε update αντί να βελτιώνεται αχρηστεύεται.. Σύμφωνα με το υpdate οι άμυνες θα έπρεπε να ταν καλύτερες.. Και έχουν γίνει χωνί.. Πριν το update έτρωγα ένα δύο γκολ και καμιά φορα 3 τώρα ανοίγει το σκορ πιο εύκολα.. Ποιες άμυνες έχουν βελτιωθεί; αχαα αυτό που βελτιώθηκε είναι η πιο γρήγορη ανταπόκριση των παιχτών ως ένα βαθμό.. Η κοναμι δεν έχει ιδεα τι αλλαγές κάνει

• Like 2

Δεν έχω παίξει και δε ξέρω αν προλάβω να παίξω καθώς θα λείψω για λίγες μέρες.

Μακάρι αυτά που λένε να ισχύουν, ωστόσο τα μισα από αυτά που αναφέρει μου φαίνονται παιδικά λάθη που θα έπρεπε να μην είχαν φτάσει ποτέ στο full release.

Τα ranked από τα φιλικά είναι 2 διαφορετικά παιχνίδια. Όταν δίνετε feedback για το gameplay να αναφέρετε πάντα αν είναι φιλικό ή ranked.

Edited by johnson
  • Like 2

Για γέλια και για κλάματα. Κι από ότι διαβάζω εδώ και σε σελίδες του εξωτερικού, οι τύποι ή μας θεωρούν πολύ μα....κες ή είναι οι ίδιοι τεράστιοι μα....κες. 

Εύχομαι πτώχευση κι αφανισμό στα τσουτσεκια αυτά που νομίζουν ότι μπορούν να μας κοροϊδέψουν πλέον. Το θράσος τους είναι ΑΝΥΠΈΡΒΛΗΤΟ. 

Με έκαναν να έχω ψιλοερωτευθει την EA. Αυτό από μόνο του αρκεί για να καταλάβει κανείς...

ΚΑΛΟ ΑΦΑΝΙΣΜΟ γλυτσιδες λετσοι ανώμαλοι ΝΙΠΟΝιδες!

Edited by SkyloMethIR
  • Like 3
  • Haha 3

Έπαιξα δύο offline φιλικά vs COM. Στα θετικά, είναι εμφανέστατη η αντίδραση των παιχτών στις χαμένες μπαλιές πράγμα που ελπίζω να ισχύει και στο online , με λίγα λόγια διόρθωσαν το ball awareness.

Στα υπόλοιπα κολοκύθια τούμπανα. Στην επίθεση ο δεξιός μοχλός παραμένει άχρηστος και τo finesse dribbling κυριολεκτικά ανύπαρκτο. Η σπιρτάδα που είχαν οι παίχτες στο demo παραμένει ανάμνηση. Ο βασικός τρόπος επίθεσης για να διασπάσεις την αντίπαλη άμυνα είναι το give n go και ο αιφνιδιασμός, δεν υπάρχει 1vs1. Δεν έχω δοκιμάσει στο online (και ούτε πρόκειται) αν μπορείς να κάνεις σωστό build up όπως έκανες στο demo ή όπως κάνεις στο FIFA (κυρίως λόγο responsiveness και tactical defense) χωρίς να στην πέφτουν οι αντίπαλοι αμυντικοί σαν pit bull και να αναγκάζεσαι να πασάρεις με τη μία τη μπάλα για να μην την χάσεις. Στο MyClub αδιάφορο περιεχόμενο για άλλη μια εβδομάδα, κυριολεκτικά μία από τα ίδια. Μέχρι το Δεκέμβρη που ξεκινάει το PES League............... dead game.

Δεν ξέρω τι συμπεριφορά έχει η ΑΙ στο ML πάντως στα 2 offline φιλικά που έπαιξα σε SS και σε ΤΡ η ΑΙ κρατάει μια απαθέστατη στάση ώρες-ώρες, σε Legend δεν δοκίμασα. Ελπίζω να μην κατέστρεψαν και το offline.

Edited by BasilhsGR
  • Like 2

Έγινε ένα κλικ καλύτερο για μένα ... Όχι πολλά πράγματα.  Υπάρχουν ολα αυτα πού περιμέναμε να εκλειψουν αλλα σε λιγότερο βαθμο... Ο κέρσορας νομίζω βελτιωθηξε... Πρέπει να παίξω κ αλλα ματσακια...

BasilhsGR αν κάνεις προπόνηση με τον δεξιό μοχλό μπορείς να κάνεις παπάδες, έχω κάνει μερικές αξιομνημόνευτες τριπλές που έστειλαν τον αμυνόμενο για ρακιά.

Για μένα μετά το update το παιχνίδι έγινε καλύτερο, μεγάλα συν το αυξημένο ball awareness και το μικρότερο animation για πολύ μακρινές μπαλιές. Παλιότερα το τελευταίο σε μερικές περιπτώσεις ήταν κωμικοτραγικά αργό.

Έσκασε και η είδηση για την συνεργασία της ΕΠΟ με το Προ για την παρουσία με κάθε επισημότητα της εθνικής στο DLC με το Euro 2020 που έρχεται στο δεύτερο τρίμηνο του '20. Άντε με το καλό του χρόνου και η Super League.

• Like 2

Εμενα δε με ενδιαφέρει αν έφτιαξαν πράγματα που φαίνονται στο offline.

Στο online, τη στιγμή που η συμπεριφορά του παιχνιδιού είναι άθλια, τη στιγμή που το mode που με ενδιαφέρει (MC) είναι απόβλητο του βιολογικού καθαρισμού της Ψυττάλειας, τότε για μένα το παιχνίδι είναι dead όσες "διορθώσεις", "adjustments",  data packs (εδώ γελαμε δυνατά, ψυχασθενικα), και να μας δώσουν οι λιγδολέτσοι από την Γιοκοχαμα.

Τελεία 

• Like 1
  • Haha 2

1 hour ago, SkyloMethIR said:

Εμενα δε με ενδιαφέρει αν έφτιαξαν πράγματα που φαίνονται στο offline.

Στο online, τη στιγμή που η συμπεριφορά του παιχνιδιού είναι άθλια, τη στιγμή που το mode που με ενδιαφέρει (MC) είναι απόβλητο του βιολογικού καθαρισμού της Ψυττάλειας, τότε για μένα το παιχνίδι είναι dead όσες "διορθώσεις", "adjustments",  data packs (εδώ γελαμε δυνατά, ψυχασθενικα), και να μας δώσουν οι λιγδολέτσοι από την Γιοκοχαμα.

Τελεία 

Είναι πρωτόγνωρο πως τα καταφέρνει η κοναμι και το χειροτερεύει ύστερα απ update.. Είναι ανιδεοι.. 3 ματς έπαιξα και δεν μου άρεσε η συμπεριφορά του παιχνιδιού μετά από το update.. Και έτσι θα παραμείνει μέχρι τέλους.. 

• Like 1

Επιτελους εθνικη ελλαδος με αυθεντικες σκαναρισμενες φατσες. Επομενο βημα superleague!!!

• Like 1

Επαιξα 5 online φιλικά:

- Οι παίκτες ενδιαφέρονται για τη μπάλα και δεν τη κοιτάνε
- Η αλλαγή παίκτη μου φαίνεται ένα κλικ καλύτερη και πιο responsive
- Ένα κλικ πιο εύκολα τα κοψίματα στο χώρο σε πάσες (καθώς όπως είπαμε, δε τη κοιτάνε)
- Πιο στιβαρό παιχνίδι, λιγότερες αστείες καταστάσεις (ζήτημα να είδα 2 σοβαρά λάθη σε 5 παιχνίδια)

Το patch είναι προς τη σωστή κατεύθυνση και το παιχνίδι πλέον είναι αρκετά καλύτερο.

(μη ψάχνετε να βρείτε σοβαρές διαφορές σε online ranked με το script να δουλεύει στο φουλ)

Edited by johnson
  • Like 4

Δεν μπορω να το πιστεψω και νομιζω μονο σε μενα γινεται στο online , γιατι οι αλλοι οταν νικαω μου βγαζουν το λαδι για να κρατησω την νικη, τρεχουν πιεζουν κανουν φασεις, τι γινετε γμτ το μνι τους. Εχει κανει δυο ευκαιριες και εχει 2 γκολ, κανω  την 10 ευκαιριαρα στο 70' βαζω γκολ, μετα συμβαινουν τα εξης κουλα, δεν εκαναν καμια κινηση οι παικτες μου, ο αντιπαλος τα ειχε παιξει επειδη ειχε βαλει κοντρα πιεση (δεν ειχε δυναμεις), παταγε συνεχεια το Χ για να φευγει η μπαλα μακρια, το σκορ οπως ειπαμε 2-1 χανω ,    εχω λοιπον hazard στην σεντρα,  ερχετε η μπαλα πανω του και στο κοντρολ εκανε τακουνακι χωρις να κανω εγω ενεργεια για τακουνακι με αποτελεσμα να καθηστερει την αντεπιθεση, λεω δεν μπορει μου φανηκε, μετα απο λιγο ξαναδιωχνει ο αντιπαλος και ο ραμος στο κοντρολ εκανε τακουνακι, στην συνεχεια αφου αξιωθηκε να κατεβασει στο εδαφος την γκαμημενη την μπαλα, παει να τρεξει για αντεπιθεση στον κενο χωρο και χωρις λογο  εκανε καμπυλη πορεια ενω εγω ειχα  σπασει το μοχλο προς ευθεια κατεύθυνση, ρε μα καλα μας δουλευουν γμτ το σπιτι τους γκαμω. Στο 90' με benzema καθαρη ανατροπη απ τον αμυντικο και δεν δινει τιποτα, ειναι εξοργιστικο, ειναι αθλιο, ειναι τιποτενιοι, πρεπει να τους κανει καποια παγκοσμια οργανωση μήνυση για αλλοίωση αποτελεσματων σε ονλινε παιχνιδια, ειναι τρελο, δεν εχω λεξεις, φετο το εχουν τερματισει με το script, τωρα με το uptade χειροτερα, νομιζω το εβαλαν για να γελουν με μας που παιζουμε.

Τελευταιος αγωνας μετα τους 8 που αντεξα να παιξω με τον θιασο της ΚΟΝΑΜΙ ONLINE.

Εχω ρεαλ και ο αντιπαλος εχει ARGENTINOS JUNIOR, ξαναδιαβαστε την ομαδα που ειχε ο αντιπαλος....ARGENTINOS JUNIOR, οι παικτες του ετρεχαν σαν μηχανακια, ηταν παντου, οπου εκανε πασα, λεω θα παιξω και εγω πινκ πονγκ, βαζω μπειλ, γιοβιτζ, βενζεμα μπροστα, ΕΜ βαζω hazard kai μοντριτζ και δεν μπορουσα να βγαλω φαση, μολις ακουμπαγα μπαλα πεταγοταν σαν μπαλονι, οι πασες μου φευγαν σαν s300, δεν μπορουσα να υπολογισω καθολου την δυναμη στην πασα, 2 φασεις του αντιπαλου 2 γκολ, κυνήγαγα σκορ με την argentinos junior, αν ειναι δυνατο, 560rank ειχε, ειχε ολο κ@λο ομαδες παρει και ειχε φτασει επιπεδο 6, με 38 νικες 60 ηττες, στο θεμα μας τωρα, αφου ειχα κοκκινησει την επιθετικοτητα μου, λεω ρε φουστη δεν μπορει, ρε γκαμημενη  κοναμι οσο και να με scriptareis θα το βαλω και το εβαλα το γκολ, μετα κατεβαζω 5 επιθετικους, ρε να γινετε της πτανας, οπου εριχνα σουτ ειχε παικτη, οπου εδιωχνε στα τυφλα υπηρχε παικτης δικος του να παρει την μπαλα, γμτ το σπιτι τους, οι δικοι μου καθονταν μπροστα στο τερμα και οι επιθετικοι μεσοι ειχαν χαθει απ το γηπεδο, δεν ξερω που ειχαν παει, απ την αμυνα μεχρι την πειθεση δεν ειχα παικτη να κατεβάσει το τοπι, δεν μπορει να μην μπορεις να ισοφαρισεις την argentinos junior με 60αρηδες-70αρδες σε ικανοτητα παικτες οταν εσυ εχεις 90αρηδες. Δεν γινετε, κατι πρεπει να γινει, δεν μπορει, ειναι εξοργιστικο, στα report γιατι δεν δεχονται video να δουν τα χαλια τους. Κατι ειχε κανει  ο αντιπαλος ή η ΚΟΝΑΜΙ εφταιγε και θελει ναπαλμ στα γραφεια. Ρε μιλαμε ο καθε πεθαμενος με νικαγε ή ετρεχα να τον ισοφαρισω. Ποσους αγωνες χωρις να τρεχω πολυ οι παικτες μου δεν κανουν κινηση να ξεμαρκαριστουν με τιποτα και ας ειναι ξεκουραστοι.

Σε αλλο αγωνα εφαγα 2 αυτογκολ, ο πουθενας μετα απο αυτο βαζει 3 κ.αμυντικους πισω 5-4-1,  ηταν 2-1 το σκοτρ υπερ του, ετρεχα να τον ισοφαρισω και παλι δεν μπορουσα με τον ασχετο να παρω Χ, γκαμω το μνι της ΚΟΝΑΜΙ γκαμω. 👿

Edited by giannis10001
  • Like 2
  • Haha 2
  • Confused 1

@giannis10001

Τι ακριβώς σου κάνει εντύπωση απ'ολα αυτά; Παίξε κάνα φιλικό online να το χαρείς.

• Haha 2

giannis10001  κλαίω ρε ... Τι μπουλινγκ έφαγες ρε φιλε!!! 

Παιδιά δύσκολα για μας που δε μπορούμε να παίξουμε offline πια... αν ήμουν 20 Κ 25 ετών να έχω τα φιλαράκια μου οπότε γουστάρω να λιώσουμε στα διπλά θα ήταν καλά.. Αλλά τώρα κοντεύουμε 40 σιγα σιγά... κ δε γίνεται αυτό με οικογένειες κτλ...  Οκ...πιστευω ότι το παιχνίδι δεν είναι τόσο τραγικό όταν δεν το παίρνεις κατακαρδα αυτα πού σου συμβαίνουν... πχ εγω ξεκινάω να παίζω και ξερω οτι θα γίνει λαλακια... οπότε κοιτάω να βγάλω καμία ωραια φάση να είναι προσεκτικός πισω κ ότι κάτσει... Η αλήθεια είναι ότι με φιλικά δεν έχω ασχοληθεί που λένε ότι το σκριπτ είναι μειωμένο εκει... πάντως ωραίοι οι κινέζοι , μας γλεντανε κανονικα τη ψυχολογία μας... 

• Like 2
  • Haha 4

6 hours ago, giannis10001 said:

Δεν μπορω να το πιστεψω και νομιζω μονο σε μενα γινεται στο online , γιατι οι αλλοι οταν νικαω μου βγαζουν το λαδι για να κρατησω την νικη, τρεχουν πιεζουν κανουν φασεις, τι γινετε γμτ το μνι τους. Εχει κανει δυο ευκαιριες και εχει 2 γκολ, κανω  την 10 ευκαιριαρα στο 70' βαζω γκολ, μετα συμβαινουν τα εξης κουλα, δεν εκαναν καμια κινηση οι παικτες μου, ο αντιπαλος τα ειχε παιξει επειδη ειχε βαλει κοντρα πιεση (δεν ειχε δυναμεις), παταγε συνεχεια το Χ για να φευγει η μπαλα μακρια, το σκορ οπως ειπαμε 2-1 χανω ,    εχω λοιπον hazard στην σεντρα,  ερχετε η μπαλα πανω του και στο κοντρολ εκανε τακουνακι χωρις να κανω εγω ενεργεια για τακουνακι με αποτελεσμα να καθηστερει την αντεπιθεση, λεω δεν μπορει μου φανηκε, μετα απο λιγο ξαναδιωχνει ο αντιπαλος και ο ραμος στο κοντρολ εκανε τακουνακι, στην συνεχεια αφου αξιωθηκε να κατεβασει στο εδαφος την γκαμημενη την μπαλα, παει να τρεξει για αντεπιθεση στον κενο χωρο και χωρις λογο  εκανε καμπυλη πορεια ενω εγω ειχα  σπασει το μοχλο προς ευθεια κατεύθυνση, ρε μα καλα μας δουλευουν γμτ το σπιτι τους γκαμω. Στο 90' με benzema καθαρη ανατροπη απ τον αμυντικο και δεν δινει τιποτα, ειναι εξοργιστικο, ειναι αθλιο, ειναι τιποτενιοι, πρεπει να τους κανει καποια παγκοσμια οργανωση μήνυση για αλλοίωση αποτελεσματων σε ονλινε παιχνιδια, ειναι τρελο, δεν εχω λεξεις, φετο το εχουν τερματισει με το script, τωρα με το uptade χειροτερα, νομιζω το εβαλαν για να γελουν με μας που παιζουμε.

Τελευταιος αγωνας μετα τους 8 που αντεξα να παιξω με τον θιασο της ΚΟΝΑΜΙ ONLINE.

Εχω ρεαλ και ο αντιπαλος εχει ARGENTINOS JUNIOR, ξαναδιαβαστε την ομαδα που ειχε ο αντιπαλος....ARGENTINOS JUNIOR, οι παικτες του ετρεχαν σαν μηχανακια, ηταν παντου, οπου εκανε πασα, λεω θα παιξω και εγω πινκ πονγκ, βαζω μπειλ, γιοβιτζ, βενζεμα μπροστα, ΕΜ βαζω hazard kai μοντριτζ και δεν μπορουσα να βγαλω φαση, μολις ακουμπαγα μπαλα πεταγοταν σαν μπαλονι, οι πασες μου φευγαν σαν s300, δεν μπορουσα να υπολογισω καθολου την δυναμη στην πασα, 2 φασεις του αντιπαλου 2 γκολ, κυνήγαγα σκορ με την argentinos junior, αν ειναι δυνατο, 560rank ειχε, ειχε ολο κ@λο ομαδες παρει και ειχε φτασει επιπεδο 6, με 38 νικες 60 ηττες, στο θεμα μας τωρα, αφου ειχα κοκκινησει την επιθετικοτητα μου, λεω ρε φουστη δεν μπορει, ρε γκαμημενη  κοναμι οσο και να με scriptareis θα το βαλω και το εβαλα το γκολ, μετα κατεβαζω 5 επιθετικους, ρε να γινετε της πτανας, οπου εριχνα σουτ ειχε παικτη, οπου εδιωχνε στα τυφλα υπηρχε παικτης δικος του να παρει την μπαλα, γμτ το σπιτι τους, οι δικοι μου καθονταν μπροστα στο τερμα και οι επιθετικοι μεσοι ειχαν χαθει απ το γηπεδο, δεν ξερω που ειχαν παει, απ την αμυνα μεχρι την πειθεση δεν ειχα παικτη να κατεβάσει το τοπι, δεν μπορει να μην μπορεις να ισοφαρισεις την argentinos junior με 60αρηδες-70αρδες σε ικανοτητα παικτες οταν εσυ εχεις 90αρηδες. Δεν γινετε, κατι πρεπει να γινει, δεν μπορει, ειναι εξοργιστικο, στα report γιατι δεν δεχονται video να δουν τα χαλια τους. Κατι ειχε κανει  ο αντιπαλος ή η ΚΟΝΑΜΙ εφταιγε και θελει ναπαλμ στα γραφεια. Ρε μιλαμε ο καθε πεθαμενος με νικαγε ή ετρεχα να τον ισοφαρισω. Ποσους αγωνες χωρις να τρεχω πολυ οι παικτες μου δεν κανουν κινηση να ξεμαρκαριστουν με τιποτα και ας ειναι ξεκουραστοι.

Σε αλλο αγωνα εφαγα 2 αυτογκολ, ο πουθενας μετα απο αυτο βαζει 3 κ.αμυντικους πισω 5-4-1,  ηταν 2-1 το σκοτρ υπερ του, ετρεχα να τον ισοφαρισω και παλι δεν μπορουσα με τον ασχετο να παρω Χ, γκαμω το μνι της ΚΟΝΑΜΙ γκαμω. 👿

Αν είσαι του online όπως εγώ, μια είναι η λύση και θα με θυμηθεις:

UNINSTALL UNINSTALL  UNINSTALL 

• Like 1
  • Haha 2

3 hours ago, SkyloMethIR said:

Αν είσαι του online όπως εγώ, μια είναι η λύση και θα με θυμηθεις:

UNINSTALL UNINSTALL  UNINSTALL 

unistall τα update θες να πεις? μετα μαλλον δεν θα με βαζει online. 

να η λυση κατ εμε me vs konami => 

4 hours ago, north1980 said:

giannis10001  κλαίω ρε ... Τι μπουλινγκ έφαγες ρε φιλε!!! 

Παιδιά δύσκολα για μας που δε μπορούμε να παίξουμε offline πια... αν ήμουν 20 Κ 25 ετών να έχω τα φιλαράκια μου οπότε γουστάρω να λιώσουμε στα διπλά θα ήταν καλά.. Αλλά τώρα κοντεύουμε 40 σιγα σιγά... κ δε γίνεται αυτό με οικογένειες κτλ...  Οκ...πιστευω ότι το παιχνίδι δεν είναι τόσο τραγικό όταν δεν το παίρνεις κατακαρδα αυτα πού σου συμβαίνουν... πχ εγω ξεκινάω να παίζω και ξερω οτι θα γίνει λαλακια... οπότε κοιτάω να βγάλω καμία ωραια φάση να είναι προσεκτικός πισω κ ότι κάτσει... Η αλήθεια είναι ότι με φιλικά δεν έχω ασχοληθεί που λένε ότι το σκριπτ είναι μειωμένο εκει... πάντως ωραίοι οι κινέζοι , μας γλεντανε κανονικα τη ψυχολογία μας... 

Ε ναι, ακριβώς δεν είμαι 17-30χρ να μπορώ να μαζεύομαι σε σπίτια για offline αγώνες, oι online που παιζω ειναι και αυτοι λιγοι γιατι δεν εχω χρόνο να κλεινω 3ωρα και 4ωρα στο pes καθε μερα. Aυτα τα κουλά λοιπόν με χαλάνε,  οπως ειπες οι σχιστοματηδες μας γλεντάν και εμεις σαν χανοι τα υπομενουμε 

Edited by giannis10001
  • Haha 1

Για όλους εσάς που θέλετε να παίζετε online και δεν έχετε σκοπό ζωής να "ανέβετε κάπου", online φιλικά είναι μονόδρομος. Δοκιμάστε και θα δείτε. Είναι άλλο παιχνίδι. Ειδικά με Έλληνες και μηδέν lag είναι απολαυστικά.

• Like 1

6 hours ago, giannis10001 said:

unistall τα update θες να πεις? μετα μαλλον δεν θα με βαζει online. 

να η λυση κατ εμε my vs konami => 

Ε ναι, ακριβώς δεν είμαι 17-30χρ να μπορώ να μαζεύομαι σε σπίτια για offline αγώνες, oι online που παιζω ειναι και αυτοι λιγοι γιατι δεν εχω χρόνο να κλεινω 3ωρα και 4ωρα στο pes. Aυτοι οι λιγοι λοιπόν με χαλάνε, διότι οπως ειπες οι σχιστοματηδες μας γλαντάνε και εμεις σαν χανοι τα υπομενουμε 

Uninstall το παιχνίδι και τέλος! 

6 hours ago, johnson said:

Για όλους εσάς που θέλετε να παίζετε online και δεν έχετε σκοπό ζωής να "ανέβετε κάπου", online φιλικά είναι μονόδρομος. Δοκιμάστε και θα δείτε. Είναι άλλο παιχνίδι. Ειδικά με Έλληνες και μηδέν lag είναι απολαυστικά.

Μια αυτό δύσκολο φίλε. Αν θες να παίξεις καμία 10αρια παιχνίδια,  δεν βρίσκεις πάντα διαθέσιμους φίλους που να μπορούν κι εκείνοι.

• Like 1

1 minute ago, johnson said:

Στο περσυνό, μόλις άρχισα να συνειδητοποιώ πόσο μούφα game ήταν το '19 (κάπου γύρω στο Νοέμβρη - Δεκέμβρη), άρχισα κι εγώ να μπαίνω στη φάση με τα φιλικά. Έπαιξα πάρα πολλά μέχρι το καλοκαίρι, κυρίως για να συνηθίζω τη κάθε νέα ομάδα που κατέβαζα ανά εβδομάδα ανάλογα το condition, ώστε να νιώθω "έτοιμος" να παίξω με αυτή online ranked (κάτι που τελικά από Δεκέμβρη και μετά το έκανα ελαχιστότατα γιατί παρά τη θέληση, το ξενέρωμα με αυτά που έβλεπα γινόταν άμεσα). Εκεί λοιπόν στα φιλικά παρατήρησα τα εξής: κατά 90% των περιπτώσεων, οι χρήστες που συναντάς καθημερινά στα rooms είναι απίστευτα καλοί παίκτες με χαμηλό εως μέτριο ranking, που σημαίνει πως ενώ γνωρίζουν να παίζουν δεν τη πάλεψαν καθόλου με τη ψευτιά των ranked αγώνων και κατέφυγαν στη λύση των φιλικών. Πραγματικά οι 9 στους 10 που αντιμετώπισα έκαναν απίστευτα πράγματα στο χόρτο. Λίγες φορές έπεσα σε μέτριο παίχτη.

Τα γράφω αυτά για να τονίσω πόση απογοήτευση υπάρχει στο κόσμο συσσωρευμένη από το προ. Αν συνεχιστεί (που θα συνεχιστεί) και στο '21, εκεί μετά θα μιλάμε με άλλα δεδομένα- η κατάρρευση/απαξίωση του παιχνιδιού θα είναι βέβαιη και δεν θα υπάρχει άλλη πίστωση χρόνου στα Τζαπάνια.

• Like 4

εισαστε ετοιμοι?.......

αφου πηρα το champions league με την ατλετικο και πηρα και το πρωταθλημα ισπανιας εδω και μια βδομαδα...

χθες οπως καθομουν και επαιζα...αρχιζω να αντιλαμβανομαι οτι οσο και να παιζω...θα ειναι συνεχως το ιδιο μοτιβο...και ξαφνικα το βαρεθηκα εντελως το προ...

ε παω να παρω το φιφα σημερα...ετσι απλα...ωραιο το προ..αλλα βαρετο οπως παντα..μετα απο καμια 100αρια ματσ...ειναι το ιδιο βαρετο οπως εδω και 5 χρονια...οποτε φιφα....ναι ξερω ειμαι τρελος με πολυ σταθερες αποψεις..τι να κανουμε ομως παιδια...ετσι ειναι η ζωη..τα πανω κατω συνεχεια....

αλλα δεν αντεχω αλλο χωρις τριπλες. και το προ σε αυτο το κοματι ειναι 100 χρονια πισω απο το φιφα...το φιφα ολα στο πιατο κατευθειαν τριπλες ανερτα! Ε ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ετσι τουλαχιστον θα υπαρχει ενδιαφερον για αρκετο καιρο..πλησιαζω τα 800 ποστς, στα 800 θα φτιαξω μπανοφι για ολο το φορουμ και θα σας το στειλω με εμαιλ...τις φωτογραφιες ενοω.....:pp ειμαι αρχισεφ ζαχαροπλαστικης σε ενα απο τα τοπ εστιατορια εγχωρια αλλα πηγαινω και εξω συνεχεια...οποτε μονο φιφα πλεον...τελος το προ....

Edited by Ronaldo98IssPro
  • Haha 2
  • Dislike 1

Τρέχω να ξαναεγκαταστησω την επική παιχνιδαρα!

Μόνο ΠΡΟ ρε! 

Μου έδωσε δώρο η ΚΟΝΑΜΙ 5000 χρυσά πριν λίγο!

Ο Θεός να κόβει χρόνια από τις καναδεζες και να δίνει στους Ιάπωνες ΑΔΕΛΦΟΥΣ μας!

Πολυχρονεμενη ΚΟΝΑΜΙ μου, ΤΙΤΑΝΙΑ εταιρία! ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ! 

ΓΟΝΥΠΕΤΗΣ σου ζητώ συγγνώμη! Συγχώρεσε με για τις ύβρεις που εξαπέλυσα ωσάν στην ίδια μου τη Μητέρα! 

ΚΟΝΑΜΙ ΜΟΥ, σε ευχαριστώ!

(Άντε, με άλλες 5000 θα σου κάνω και πουσιλικ...)

• Haha 5

Καλησπερα σε ολους, εχουμε κανενα νεο για το ελληνικο πρωταθλημα; εαν γνωριζει καποιος κατι ας απαντησει παρακαλω, ευχαριστω πολυ!

4 hours ago, angelofdeath said:

Καλησπερα σε ολους, εχουμε κανενα νεο για το ελληνικο πρωταθλημα; εαν γνωριζει καποιος κατι ας απαντησει παρακαλω, ευχαριστω πολυ!

Για το πρωτάθλημα όχι. Την Εθνική θα βάλουν μέσα με πλήρη υποστήριξη μέσα στο '20.

Λοιπόν, επειδή η κατάσταση με τη φετινή έκδοση του θρυλικού (προ 15τιας) παιχνιδιού έφτασε στο σημείο να τρολάρουμε και να χαλάμε την εικόνα του forum, προσωπικά σταματώ να γράφω οτιδήποτε που μπορεί να προσβάλει άλλα μέλη.

Κι επειδή έχω μάθει στη ζωή μου να είμαι δίκαιος και ειλικρινής, θέλω να πω ότι βγήκα offline σε status στο psn για να μη γίνω ρεζίλι, το ξαναεγκατέστησα και έπαιξα λίγο (3 ματς) να δω τι αλλαγές έγιναν.

Σε 1 ματς (My Club πάντα), με CPU Νικησα 3-1, είδα περισσότερο στιβαρότητα, δε ξέρω ίσως να είναι επειδή έχω συνηθίσει το ανάλαφρο Fifa. Είδα επίσης καλύτερη αμυντική λειτουργία, αμυντικοί να μη βολοδερνουν κτλ.

Σε 2 online, είδα αυτό που περίμενα- φοβόμουν. Τα παραπάνω σε ποσοστό 10%, και το script συν τα ωραία του παιχνιδιού online να σε προκαλούν να σπάσεις controller. Για την ιστορία ήττα 2-4, ισοπαλία 3-3....

Υ.Γ. έδωσα 100 από τα δώρα που έδωσε, και μου έβγαλε τον Inaki Williams....

ΙΣΑ ΜΩΡΗ ΧΑΜΟΥΡΑ ΚΟΝΑΜΙ.

Έχει γίνει πιο δημιουργικό πιο γρήγορο με καλύτερη ευστοχία στις πάσες μετά απ το update.. Ενας κακός μέτριος καλος παίχτης σε διασπα σου επιτηθεται πιο εύκολα οκ.. Ενώ πριν δεν μπορούσαν να κουνηθουν.. Οκ είμαι υπέρ που η κοναμι θέλησε να βοηθήσει τους ασθενεστερους.. Όμως είχε μια βάση σταθερή την ΑΜΥΝΑ.. τωρα οι αμυντικόι είναι στατικόι κάνουν τραγικά λάθη και χάνεις ματς με άθλιο τρόπο απ παίχτες μέτριους.. 2 αμυντικοί να μαρκαρουν και να μην παίρνουν την μπάλα κ μετά Να τρως γκολ αχαα.. Η άμυνα είναι για πεταμα και κατ επέκταση θα γίνει και το παιχνίδι για πέταμα.. Κ να σου σφυραει πέναλτι στο 96 ανύπαρκτα κατά σου κ να χάνεις τα πάντα.  Ενώ το κέρδιζα το ματς! Εν ο λίγοις η κοναμι φτιάχνει ανατροπές υπέρ αντιπαλων χωρίς να το αξίζουν.. Έτσι κοναμι συνέχισε να αποθεώνεις τους αντίπαλους.. Λέτε για το ΦΙΦΑ είναι χειρότερο πόσο πιο χάλια απ το προ; 

• Like 2

29 minutes ago, villa said:

Έχει γίνει πιο δημιουργικό πιο γρήγορο με καλύτερη ευστοχία στις πάσες μετά απ το update.. Ενας κακός μέτριος καλος παίχτης σε διασπα σου επιτηθεται πιο εύκολα οκ.. Ενώ πριν δεν μπορούσαν να κουνηθουν.. Οκ είμαι υπέρ που η κοναμι θέλησε να βοηθήσει τους ασθενεστερους.. Όμως είχε μια βάση σταθερή την ΑΜΥΝΑ.. τωρα οι αμυντικόι είναι στατικόι κάνουν τραγικά λάθη και χάνεις ματς με άθλιο τρόπο απ παίχτες μέτριους.. 2 αμυντικοί να μαρκαρουν και να μην παίρνουν την μπάλα κ μετά Να τρως γκολ αχαα.. Η άμυνα είναι για πεταμα και κατ επέκταση θα γίνει και το παιχνίδι για πέταμα.. Κ να σου σφυραει πέναλτι στο 96 ανύπαρκτα κατά σου κ να χάνεις τα πάντα.  Ενώ το κέρδιζα το ματς! Εν ο λίγοις η κοναμι φτιάχνει ανατροπές υπέρ αντιπαλων χωρίς να το αξίζουν.. Έτσι κοναμι συνέχισε να αποθεώνεις τους αντίπαλους.. Λέτε για το ΦΙΦΑ είναι χειρότερο πόσο πιο χάλια απ το προ; 

Το Fifa μετα το τελευταίο του update ειναι μια χαρά παιχνίδι. Και το λέω εγώ που το εκραζα άσχημα. Στο online το script Υπάρχει αλλά σε λογικά πλαίσια. Αν είσαι καλός 8/10 φορές νικάς, αν μάθεις να προσαρμόζεις τις τακτικές που φτιάχνεις στα συστήματα σου, κανείς παπάδες. 

Στο Pro, ούτε τακτικές, ούτε αν είσαι καλός ή οχι μετράνε. Μετράει ποιον θέλει να σπρώξει η ΚΟΝΑΜΙ εκείνη τη στιγμή, και σαν να έχει ένα μίσος για αυτούς που θέλουν να παίξουν μπαλίτσα και επικροτεί αυτούς που είναι είτε αμπαλοι, είτε παίζουν αντιποδοσφαιρο και μονίμως με τα exploits του παιχνιδιού.

Δε λέω ότι το Fifa ειναι πανακεια, απλά για έναν που θέλει να παίξει online και να απολαύσει μπάλα κατά 70-80% είναι μονόδρομος.

• Like 2