Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - Discussion Topic

Recommended Posts

Παιδιά καλησπερα. Θέλω να κάνω μια ερώτηση αλλά ίσως να είναι κ λίγο χαζή. Υπάρχει κάποιο έτοιμο σύστημα για την Γιούβε; Όπως επίσης και τπτ ρυθμίσεις για την άμυνα κ την επίθεση; (Γιατί βλέπω πως έχω μια δυσκολία ως προς την ανάπτυξη)

Έχει βγει κανένα καλό πατσάκι για pc ρε παιδιά???

18 hours ago, Teo said:

Παιδιά καλησπερα. Θέλω να κάνω μια ερώτηση αλλά ίσως να είναι κ λίγο χαζή. Υπάρχει κάποιο έτοιμο σύστημα για την Γιούβε; Όπως επίσης και τπτ ρυθμίσεις για την άμυνα κ την επίθεση; (Γιατί βλέπω πως έχω μια δυσκολία ως προς την ανάπτυξη)

Τι εννοείς "έτοιμο" σύστημα?

39 minutes ago, slamsoze said:

Τι εννοείς "έτοιμο" σύστημα?

Δεν εννοώ κάτι

1 hour ago, Teo said:

Δεν εννοώ κάτι

Δεν ισχύει η ερώτηση που έκανες δηλαδή? Δεν περιμένεις κάποια απάντηση?

Δεν κατάλαβα τι σημαίνει το "έτοιμο" σύστημα, για αυτό σε ρωτάω..

42 minutes ago, slamsoze said:

Δεν ισχύει η ερώτηση που έκανες δηλαδή? Δεν περιμένεις κάποια απάντηση?

Δεν κατάλαβα τι σημαίνει το "έτοιμο" σύστημα, για αυτό σε ρωτάω..

Πως να το εξηγήσω... όπως πχ υπάρχουν έτοιμα συστήματα στο football manager που τα περνάς....  πχ στο 4 4 2, συγκεκριμένες ρυθμίσεις για την επίθεση και την άμυνα, τρόπο αναπτύξεις κτλ. Δεν ξέρω αν έχω γίνει κατανοητός

2 hours ago, Teo said:

Πως να το εξηγήσω... όπως πχ υπάρχουν έτοιμα συστήματα στο football manager που τα περνάς....  πχ στο 4 4 2, συγκεκριμένες ρυθμίσεις για την επίθεση και την άμυνα, τρόπο αναπτύξεις κτλ. Δεν ξέρω αν έχω γίνει κατανοητός

Μπορείς να πας στο edit mode και να το φτιάξεις μόνος σου όπως το θες μέσα σε 5 λεπτά.Δεν υπάρχει λόγος να ψάχνεις να το βρεις έτοιμο από κάποιον άλλον αφού σου δίνει το παιχνίδι την δυνατότητα να το φτιάξεις.

20 minutes ago, Ribo_10 said:

Μπορείς να πας στο edit mode και να το φτιάξεις μόνος σου όπως το θες μέσα σε 5 λεπτά.Δεν υπάρχει λόγος να ψάχνεις να το βρεις έτοιμο από κάποιον άλλον αφού σου δίνει το παιχνίδι την δυνατότητα να το φτιάξεις.

Το παλικάρι (Teo) θέλει ουσιαστικά συμβουλή σχετικά με το ποιές ρυθμίσεις πρέπει να βάλει στο σύστημα μιας συγκεκριμένης ομάδας, ούτως ώστε να ρολάρει καλύτερα.

υ.γ. ποιό είναι το σύστημα που κερδίζει ;;;

• Like 1

5 minutes ago, exmember said:

Το παλικάρι (Teo) θέλει ουσιαστικά συμβουλή σχετικά με το ποιές ρυθμίσεις πρέπει να βάλει στο σύστημα μιας συγκεκριμένης ομάδας, ούτως ώστε να ρολάρει καλύτερα.

Αν είναι έτσι τότε αυτό εξαρτάται και από άλλους παράγοντες.Πως σε βολεύει να παίζεις πχ.Άλλους τους βολεύει με 2 στην επίθεση,άλλους με 3 στο κέντρο κτλ.Οπότε καλό είναι να προσαρμόζει ο καθένας συστήματα και τακτικές ανάλογα με το τι τον βολεύει καλύτερα και που έχει καλύτερα αποτελέσματα.

Όπως λένε και κάποιοι προπονητές,το καλύτερο σύστημα είναι αυτό που κερδίζει..;)

1 hour ago, exmember said:

Αυτό! Ναι!εγω παίζω με 2 μπροστά. Παρατηρώ ότι έχω θέμα στην ανάπτυξη. Δεν βγαίνει η μπάλα εύκολα μπροστά( θα μου πει κανεις... ότι είναι κ θέμα ανικανότητας 😂) αλλά και πίσω βλέπω ότι ανοίγει πολύ εύκολα η άμυνα. Για αυτό ρωτάω μήπως υπάρχει κάποια συγκεκριμένα σύστημα που να βελτιώνουν όλη την λειτουργία της ομάδας. Υ.Γ εννοείται ότι έχω κάνει πειραματισμούς αλλά δεν βλέπω μεγάλη βελτίωση 

Υ.Γ2 γενικά το παλεύω πολύ με την προπόνηση μπας κ βελτιωθώ αλλά βλέπω ότι έχω κάποια θέματα. Πχ με την τριπλά (δύσκολα ξεφεύγω από μαρκάρισμα) ή την υποδοχή της μπάλας (χάνεται το κοντρόλ)

Edited by Teo

ρε παιδια υπαρχει καποια ρυθμιση που αλλαζει το τροπο που αλλαζουμε παιχτη?πολλες φορες παιρναει η μπαλα διπλα απο τον παικτη μου και δεν μου τον δινει αμεσως και οταν το κανει εχει παρει ηδη την μπαλα ο αντιπαλος

12 hours ago, Teo said:

Υ.Γ2 γενικά το παλεύω πολύ με την προπόνηση μπας κ βελτιωθώ αλλά βλέπω ότι έχω κάποια θέματα. Πχ με την τριπλά (δύσκολα ξεφεύγω από μαρκάρισμα) ή την υποδοχή της μπάλας (χάνεται το κοντρόλ)

Αν παιζεις online εχει φροντισει η ΚΟΝΑΜΙ γι αυτα που λες 🤣😂

• Haha 1

11 hours ago, giannis10001 said:

Οποιος παιζει μερικες φορες ξημερωματα online, δλδ 2-4 το πρωι, θα εχει παρατηρησει οτι πεφτει με βραζιλιανους λόγο της διαφορας ωρας  -5 με -6 ωρες αυτοι.

Με Νοτιοαμερικάνους και Ασιάτες εννοείται ότι θα έχεις τρελό λαγκ καθαρά λόγω απόστασης και μόνο.Δε χρειάζεται καν να είναι κλέφτης ο άλλος.Και την καλύτερη σύνδεση να έχεις πάλι λαγκ θα παίζει.Εδώ παίζει με Ευρωπαίους,δε θα παίζει μ'αυτούς?Το καλό είναι ότι αυτά τα παιχνίδια με μεγάλη απόσταση τα βγάζει με μια μπάρα σύνδεσης πριν το ματς οπότε το ψιλιάζεσαι ότι είναι κάνας τέτοιος και δεν αρχίζεις το ματς.Εγώ δεν τα παίζω ποτέ αυτά με μια μπάρα γιατί ξέρω τι θα επακολουθήσει και έτσι δεν έχω παίξει ούτε μια φορά με Βραζιλιάνο.Εδώ σε δυο μπάρες και πάλι έχει λαγκ τις περισσότερες φορές.Το κακό είναι ότι μόνο στα ranked μπορείς να το δεις αυτό και να παρακάμψεις το ματς άμα θες.

Γενικά ψιλοτραγική η φάση του online εν έτη 2019.Το θέμα είναι ότι σε άλλα παιχνίδια δεν υπάρχει αυτό το αίσχος απ'ότι διαβάζω,όπως στα First Person Shooter πχ που κι αυτά έχουν πάρα πολύ κόσμο.Εδώ ακόμα και το Fifa που έχει κανονικούς servers και υποτίθεται ότι θα έπρεπε να ήταν πολύ καλύτερα τα πράματα,απ'ότι διαβάζω στο youtube όλοι το κράζουν και λένε ότι φέτος έχει ίσως το περισσότερο λαγκ στο online από κάθε άλλη φορά.Μου φαίνεται θ'αρχίσω κάνα Master League μετά το patch τέλη του μηνός να ηρεμήσει λίγο το κεφάλι μου.

Edited by broxopios

Παιδιά καλησπέρα! μετά το τελευταίο update έχουν καταστρέψει την προωθημένη πασσα πάει σαν φωτοβολιδα ..και πάντα στο τέρμα..επίσης το παιχνίδι για πρώτη χρονιά είναι τόσο μα τόσο script ...στο online ..πχ έπαιζα προχθές liverpool εγώ με pari  έτυχαν 4 σερί ματς με ίδια ομάδα ..τελικό σκορ 1-1 τα 3 σερί ματς και 2-1 το 4ο..έκανα 15 με 20 τελικές ο άλλος είχε το πολύ 5 τελικές και ερχόταν ισοπαλία..πχ με το που έκανα το 1 -0 δεν μπορούσα να κάνω άμυνα οι παίχτες εφευγαν και επερνε όλες της κόντρες ο αντίπαλος που δεν είναι λογικό γιατί δεν πατάω καθόλου τρέξιμο ώστε να κουράζονται οι παίχτες ..αστεία πράματα ...

• Like 1

Με αυτά και μ αυτά η κοναμι πάει μονη της να βγάλει τα ματάκια της ... τη χρονιά που θα μπορούσε να αφήσει τον αιώνιο αντίπαλο της 10 επίπεδα πισω κάνει ότι μπορεί για να να ξενερώνει ο κόσμος της κ αυτο επειδή έχει παρατήσει εντελώς το online  παιχνίδι στις ορέξεις του σκριπτ.  Οκ είναι το καλύτερο ποδοσφαιρακι για offline , αλλα το online στην εποχή μας πια ειναι ισως σημαντικότερο... προβλημα ετων και δυστυχώς ακόμα σφυρίζουν αδιάφορα... κρίμα το καλό gameplay και τόσα άλλα ωραια στοιχεία...

• Like 3

ΟΛΙΚΗ ΡΗΞΗ ΧΙΑΣΤΩΝ, ΜΗΝΙΣΚΟΥ, ΑΧΙΛΛΕΙΟΥ ΤΕΝΟΝΤΑ, ΚΤΛ ΚΤΛ ΚΤΛ.... ΜΟΝΟ ΠΡΟ ΓΑΤΑΚΙΑ!

• Haha 5

μια χαρα ειναι το παραπανω..απλα ο παιχτης ειναι εξωγηινος...δεν μου φενεται κατι περιεργο!

• Love 1
  • Haha 5

Εγω το κάνω συνέχεια, έχει συνδυασμό κουμπιών ρε! 

• Haha 3

Προχθες μου γυρισαν την συνδεση απο 50αρα σε 100αρα, ειδα σημαντικη διαφορα στο online (στο θεμα αποκρισης), πηρα γυρω στις 7 σερι νικες, βγηκα και ξαναμπηκα μετα απο 10 ωρες, φαινεται με πηρε χαμπαρι η ΚΟΝΑΜΙ και με εσκισε στο script, ρε τι κατοσταρα και χιλιαρα να βάλουμε αυτοι δεν πιστευουν τιποτα, θα σε υποχρεωσουν να κλεψεις για να ανεβεις, 4 σερι ηττες μεχρι που χαλαστηκα και το παρατησα, κατα μαγικο τροπο οταν ξαναμπηκα αρχισε παλι το button lag και τα υπολοιπα κουλα, κοιμουντε οι συμπαικτες και λοιπα, ξερετε...

Νομιζω πως διαβαζουν την αποδοση και λενε, εε εσυ που πας, παλι μεσα στο μαντρι γρηγορα, κερασε ενα Χ400 script τον απληστο κυριο

TRACIG

Edited by giannis10001

7 hours ago, giannis10001 said:

Προχθες μου γυρισαν την συνδεση απο 50αρα σε 100αρα, ειδα σημαντικη διαφορα στο online (στο θεμα αποκρισης).

Δε σχετίζεται η απόκριση με το αν η ταχύτητα είναι 50, 100 ή 1000Mbps εκτός αν:

- πήγες από Interleave σε fastpath χωρις να το γνωριζεις
- άλλαξες τεχνολογία από VDSL σε οπτική (οπτικη μέσα στο σπίτι, όχι τις μούφες fiber που διαφημίζουν)
- πήγες από πολύ κακό provider (πχ. Wind) σε πολύ καλό (πχ. Cosmote)

Μη πάει να πληρώσει κανείς άλλος νομίζοντας ότι θα δει σούπερ διαφορά ή κάτι τέτοιο. Δεν είναι δεδομένο.

• Like 2

Σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κάποιος για Bonus Content code για το Ps4 μου στέλνει pm.Εγώ δεν θα το χρησιμοποιήσω

Ωραίος φίλε mavrosB, πολύ καλό Of για τους λάτρεις του (ένδοξου) παρελθόντος και της ιστορίας. 

Θα το ξαναπώ, έχοντας σχεδόν ολοκληρώσει την πρώτη σεζόν στο ML: στο offline το φετινό Προ είναι το καλύτερο που έχει βγει, τουλάχιστον στην Fox engine εποχή. Δεν θα μπω σε διαδικασίες σύγκρισης με τα παλιά, γιατί αυτό είναι άλλο κεφάλαιο. Απλά η φετινή ΑΙ είναι πάρα πολύ σωστή στα περισσότερα, πολύ ισορροπημένη, είναι μπαλαδόρικη, ποικίλη και δίκαιη. Χάσεις-κερδίσεις, το ματς το φχαριστιέσαι, δεν εκνευρίζεσαι, το scripting είναι μετρημένο και σωστό ως επί το πλείστον (εντάξει, από τη στιγμή που μιλάμε για κώδικα και scripting, δεν υπάρχει το τέλειο φυσικά), πληρώνεις τα λάθη σου, αλλά αν είσαι ψύχραιμος, θα ανταμειφθείς. Μιλάω για Top Player (αν συνδυαστεί και με fu-ma, ακόμα καλύτερα), γιατί στο SS δεν ξέρω πόσο απροκάλυπτα κλέβει φέτος. Οι developers ξανάφεραν στο προσκήνιο την Άγια ατομική ενέργεια, που είναι η πεμπτουσία του ποδοσφαίρου (ακόμα περισσότερο κι από το γκολ), κι έτσι βλέπουμε (και παίζουμε) ένα ποδόσφαιρο που έχει απ'όλα, passing και συνδυασμούς, ατομική κλάση, physicality, σε ισορροπημένες δόσεις. Επιτίθεται η Cpu και χαίρομαι να αμύνομαι, να βλέπω τον παίκτη να κουβαλάει λίγο τη μπάλα, να μετανιώνει και να σταματάει όταν δεν τον παίρνει, να ψάχνει που θα την δώσει, αναζητώντας λύσεις σε διάφορα σημεία (κι όχι μόνο από τα πλάγια, όπως πέρυσι). Φυσιολογικά πράγματα του ποδοσφαίρου, που θα έπρεπε να είναι δεδομένα σε κάθε ποδοσφαιράκι, κάθε χρονιά, αλλά δεν είναι. 

Δεν το περίμενα, τόσο καλή δουλειά στην ΑΙ φέτος.....

• Like 4

11 hours ago, mj23 said:

Σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κάποιος για Bonus Content code για το Ps4 μου στέλνει pm.Εγώ δεν θα το χρησιμοποιήσω

Εχει δοθει.Μην στειλει αλλος μηνυμα

• Like 2