Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - Discussion Topic

Recommended Posts

3 minutes ago, redz said:

Παιδιά στο ONLINE DEVISIONS ότι και γήπεδο, καιρό, χόρτο κτλ να επιλέξω αυτό θα βγάλει αυτό που γουστάρει.

Πρώτη φορά δεν δουλεύει, συμβαίνει και σ' άλλους;

Από τότε που ξεκίνησα να παίρνω Ιντερ μου το κάνει...

Το έχω αναφέρει παλιότερα, το γήπεδο που φτιάχνεις για την Χ ομάδα, δεν το σερβίρει στο online. Είπαν πάντως ότι θα διορθωθεί με update του Αγίου Τάδε..

• Like 2

1 hour ago, sonofmook said:

δεν το έβαλα τελικά επειδή προτίμησα MLS από το V2 του pesuniverse..

νομίζω όμως ότι ο Βραζιλιάνος φτιάχνει παίκτες σίγουρα για το βραζιλιάνικο πρωτάθλημα (το οποίο και ανανεώνει πάρα πολλές φορές μέσα στη χρονιά), ίσως και για Μεξικό (πέρσυ τον τίμησα αλλά δεν τσέκαρα).

Οι φανέλες κατά 99% πιθανότητα είναι όλες S

Kατάλαβα, ευχαριστώ, (εγώ γουστάρω ΜΕΞΙΚΟ με χίλια, δεν ξέρω μου βγάζει κάτι πιο "αλανιάρικο")!

• Like 2

1 hour ago, slamsoze said:

Kατάλαβα, ευχαριστώ, (εγώ γουστάρω ΜΕΞΙΚΟ με χίλια, δεν ξέρω μου βγάζει κάτι πιο "αλανιάρικο")!

Έψαξα-λίγο όμως- αλλά δε τα βρήκα, original συνθήματα που είχαν τα 5-6 στις Λατινοαμερικανικες ομάδες... Μιλάμε για τρελα. . άκουγες κ τσαμπουκάδες στην κερκίδα από τους οπαδους... Όποιος έβλεπε παλιά παλιά στην ερτ(κ όχι μόνο) αργά ξημερώματα που έβαζε λατινοαμερικανικους αγώνες θα τα έχει ακούσει! Θα μου πεις πταισμα είναι αυτό αλλά ρε φίλε γουστάρω... Κ όχι τώρα ν ακούω τις φλωριες σε σχολική οικογενειακή ατμόσφαιρα! Ούτε γήπεδα ούτε πανό ούτε συνθήματα όπως θέλω (κ τα είχαν παλιά) ... 

• Like 1

1 hour ago, mavrosB said:

https://youtu.be/Qx7naOzlQvU

Κάτι τέτοιο εννοείς AkisVarg; 

3 hours ago, AkisVarg said:

Έψαξα-λίγο όμως- αλλά δε τα βρήκα, original συνθήματα που είχαν τα 5-6 στις Λατινοαμερικανικες ομάδες... Μιλάμε για τρελα. . άκουγες κ τσαμπουκάδες στην κερκίδα από τους οπαδους... Όποιος έβλεπε παλιά παλιά στην ερτ(κ όχι μόνο) αργά ξημερώματα που έβαζε λατινοαμερικανικους αγώνες θα τα έχει ακούσει! Θα μου πεις πταισμα είναι αυτό αλλά ρε φίλε γουστάρω... Κ όχι τώρα ν ακούω τις φλωριες σε σχολική οικογενειακή ατμόσφαιρα! Ούτε γήπεδα ούτε πανό ούτε συνθήματα όπως θέλω (κ τα είχαν παλιά) ... 

Δεν ξέρω αν γίνεται στα φιλικά, αλλά αν παίξετε single competition Libertadores, οι Λατινοαμερικανικες ομάδες, οι Βραζιλιάνικες κ Αργεντινικες τουλάχιστον , έχουν πυρσούς κ χαρτάκια. Πολύ ωραία ατμόσφαιρα, καμία σχέση με το μνημόσυνο που γίνεται στα Ευρωπαϊκά ματς. Φοβερή γενικά για τα δεδομένα ΚΟΝΑΜΙ.

Edited by slamsoze
  • Like 2

Κυκλωφορουν πολλα βιντεακια που λενε για legends zidane rivaldo deco και ακομα λιγους. Εδω και 2 μερες στο youtube. Ξερουμε τπτ πιο επισημο;

Για το ονλαιν κάτι τωρα:το είχα πει κ παλιότερα, έπαιζα με φιλαράκι τα καθιερωμένα νυχτερινά φιλικα(με τις ομάδες μας του mc-αλλά αυτό μικρή σημασία έχει).. Ενώ τον γλεντουσα σχετικά είτε από κοντά είτε ονλαιν, ξαφνικά κάτι βραδυες έβλεπα ότι δε προφταινα να δώσω πάσα κ την έκοβε, ορμουσε στην μπάλα, έξω από την περιοχή του έχανα για πλάκα την μπάλα κ φυσικά κάποιες μέρες έχασα κ τα ματς! Λέω τσπ έγινε? να έμαθε να παίζει τόσο καλά αποκλείεται, εντω μεταξύ στα τηλ. μεταξύ μας γελούσαμε ως συνηθως  το ποιος είναι καλύτερος, το πόσες νίκες συνολικά έχει κλπ... Ε κανονίσαμε να πάμε ένα μεσημεράκι να πιούμε μια μπυρα σε ένα ίντερνετ καφέ κ μιλάμε δεν πήρε νίκη... Του λέω τι έγινε... Κ μου λέει η κουφαλιτσα ότι έβαλε vdsl!!(εγώ είμαι ακόμα με απλή σύνδεση) εξου κ η ξαφνική διαφορά στα ονλαιν.... Αυτά έτσι ενημερωτικά για να ξέρουμε τι λέμε... Εννοείται ότι κ το ping παίζει μεγάλο ρόλο κ είναι άσχετο με την ταχύτητα του καθενός  αλλά τα γράφω  σαν εμπειρια για να μην χαλιομαστε τζάμπα! 

• Like 4

4 hours ago, AkisVarg said:

Για το ονλαιν κάτι τωρα:το είχα πει κ παλιότερα, έπαιζα με φιλαράκι τα καθιερωμένα νυχτερινά φιλικα(με τις ομάδες μας του mc-αλλά αυτό μικρή σημασία έχει).. Ενώ τον γλεντουσα σχετικά είτε από κοντά είτε ονλαιν, ξαφνικά κάτι βραδυες έβλεπα ότι δε προφταινα να δώσω πάσα κ την έκοβε, ορμουσε στην μπάλα, έξω από την περιοχή του έχανα για πλάκα την μπάλα κ φυσικά κάποιες μέρες έχασα κ τα ματς! Λέω τσπ έγινε? να έμαθε να παίζει τόσο καλά αποκλείεται, εντω μεταξύ στα τηλ. μεταξύ μας γελούσαμε ως συνηθως  το ποιος είναι καλύτερος, το πόσες νίκες συνολικά έχει κλπ... Ε κανονίσαμε να πάμε ένα μεσημεράκι να πιούμε μια μπυρα σε ένα ίντερνετ καφέ κ μιλάμε δεν πήρε νίκη... Του λέω τι έγινε... Κ μου λέει η κουφαλιτσα ότι έβαλε vdsl!!(εγώ είμαι ακόμα με απλή σύνδεση) εξου κ η ξαφνική διαφορά στα ονλαιν.... Αυτά έτσι ενημερωτικά για να ξέρουμε τι λέμε... Εννοείται ότι κ το ping παίζει μεγάλο ρόλο κ είναι άσχετο με την ταχύτητα του καθενός  αλλά τα γράφω  σαν εμπειρια για να μην χαλιομαστε τζάμπα! 

Eγω χθες (νεο συμβολαιο 2 ετων) αλλαξα σε 50αρα ταχυτητα απο 24 στον ΟΤΕ με +4ευρω ...ειχε και 100αρα στο 2ο πακετο που μου προτειναν αλλα 30 ευρω πανω στην τιμη και ειπα σιγα μη δινω τοσα για ενα ποδοσφαιρακι ονλαιν.

Η VDSL δλδ τι προσφερει στο gaming και ποσο στοιχιζει;

Σορρυ για το οφτοπικ

Edited by Platini_Athens

8 hours ago, Platini_Athens said:

Eγω χθες (νεο συμβολαιο 2 ετων) αλλαξα σε 50αρα ταχυτητα απο 24 στον ΟΤΕ με +4ευρω ...ειχε και 100αρα στο 2ο πακετο που μου προτειναν αλλα 30 ευρω πανω στην τιμη και ειπα σιγα μη δινω τοσα για ενα ποδοσφαιρακι ονλαιν.

Η VDSL δλδ τι προσφερει στο gaming και ποσο στοιχιζει;

Σορρυ για το οφτοπικ

Ότι σου απάντησε ο johnson... ΑΛΛΆ θα το πω κ πάλι.. ΑΝ παίξουμε μαζι κ συ είσαι με την 100αρα θα με κάνεις γιο γιο... Η απόκριση σου θα ναι καλύτερη έναντι εμου... έχω παίξει στο παρελθόν κ με άλλα παιδιά από δω μέσα φιλικά ονλαιν κ πραγματικά δεν προφταινα να αλλάξω πάσα! Φτάσαμε ημίχρονο κ είχα 0 σουτ! Όσο καλύτερος κ να σαι πχ δε νομίζω ότι είμαι τόσο χάλια του να μη μπορώ να παίξω έστω κ λίγο... Κ όχι σε ένα ματς αλλά σε όλα κ με όλους....... Αντιθέτως από κοντά που έτυχε να παίξω με πολύ καλούς πήρα νίκες... Πες ότι ήμουν τυχερός, πες ότι προσαρμοστηκα κ έμαθα το παιχνίδι του στα επόμενα ματς(γιατί κ αυτό συμβαίνει) ε τις έκανα τις ευκαιρίες μου! 

• Like 2
  • Thanks 1

Σας ευχαριστω πολυ ολους για τις πληροφοριες. Οπως εγραψα για 4 ευρω παραπανω....ναι οκ ισως δεν δω καμια διαφορα στο ποδοσφαιρακι ονλαιν....ειπα να παω απο 24αρα σε 50αρα για 2 χρονια. Μενω στην Κυψελη και θα ελεγα οτι ολα αυτα τα χρονια δεν αντιμετωπισα κατι το φοβερο (που να μην μπορω να παιξω δλδ) ονλαιν περα απο καποια ματς οπου οι αντιπαλοι συνεχιζουν ακομα και σημερα να φανταζουν τοσο δυνατοι σε body balance και γρηγοροι που δεν μπορω να τους παρακολουθησω, καταιγιστικοι δλδ.

Ισως τελικα ολοι αυτοι οι ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΛΟΙ παιχτες περα απο γνωσεις πανω στο παιχνιδι να εχουν ΚΑΙ 100αρα γι αυτο και ...''το γιο γιο''! χα χα χα

• Like 1

Το πιο σημαντικο στο gaming, οσον αφορα το ιντερνετ ειναι το ping και η καθαροτητα της γραμμης.
Το bandwidth της ADSL (σε λογικα πλαισια παντα) ειναι αρκετο.

• Like 2

ρε παδια μην παιζεται online, εγω δεν παιζω...απο κοντα ειναι το θεμα...οσες φορες παιζω online χανω...δεν γινεται ετσι δουλεια...απο κοντα οπως παλια...εκει δεν χανω με τιποτα, γιατι υπαρχει και ο ψυχολογικος πολεμος, τον βριζεις τον αλλον, βλεπεις τα ριπλει 150φορες, γελας, τραγουδας οταν βαζεις γκολ, και αλλα τετοια καλα...απο κοντα μονο!!

• Haha 2

Ρε  μαγκες μπορει καποιος να επιβεβαιωσει ολα αυτα τα βιντεακια στο ιντερνετ σχετικα με τους νεους legends? Ριβαλντο κτλ

23 hours ago, Platini_Athens said:

Σας ευχαριστω πολυ ολους για τις πληροφοριες. Οπως εγραψα για 4 ευρω παραπανω....ναι οκ ισως δεν δω καμια διαφορα στο ποδοσφαιρακι ονλαιν....ειπα να παω απο 24αρα σε 50αρα για 2 χρονια. Μενω στην Κυψελη και θα ελεγα οτι ολα αυτα τα χρονια δεν αντιμετωπισα κατι το φοβερο (που να μην μπορω να παιξω δλδ) ονλαιν περα απο καποια ματς οπου οι αντιπαλοι συνεχιζουν ακομα και σημερα να φανταζουν τοσο δυνατοι σε body balance και γρηγοροι που δεν μπορω να τους παρακολουθησω, καταιγιστικοι δλδ.

Ισως τελικα ολοι αυτοι οι ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΛΟΙ παιχτες περα απο γνωσεις πανω στο παιχνιδι να εχουν ΚΑΙ 100αρα γι αυτο και ...''το γιο γιο''! χα χα χα

Αυτό με τους 11 stalone ή Schwarzenegger  μου την έχει βαρέσει. Το ποιο εξοργιστικό ειναι οτι οι συμπαικτες δεν κανουν κινηση στο κενο χωρο και οτι περπατουν απ το 60' με τα χερια στην μεση  λογο κόπωσης, χανεις 1-0, τους κανεις πασα και δεν εχουν δυναμη να τρεξουν προς αυτην.

50 minutes ago, giannis10001 said:

Αυτό με τους 11 stalone ή Schwarzenegger  μου την έχει βαρέσει. Το ποιο εξοργιστικό ειναι οτι οι συμπαικτες δεν κανουν κινηση στο κενο χωρο και οτι περπατουν απ το 60' με τα χερια στην μεση  λογο κόπωσης, χανεις 1-0, τους κανεις πασα και δεν εχουν δυναμη να τρεξουν προς αυτην.

Δες στο match stats, μετα τη ληξη του αγωνα, ποσα μετρα εχεις κανει dribble αθροιστικα. 
Ισως τρεχεις παρα πολυ με τη μπαλα και τους κουραζεις.

• Like 1

1 hour ago, flokiman said:

Δες στο match stats, μετα τη ληξη του αγωνα, ποσα μετρα εχεις κανει dribble αθροιστικα. 
Ισως τρεχεις παρα πολυ με τη μπαλα και τους κουραζεις.

Ή βγάλε το gegenpress. Ή πάρε παίχτες με καλό stamina, ειδικά σε θέσεις κλειδιά (CMF box to box, AMF ειδικά αν είναι Hole player, ακραία μπακ αν είναι offensive fullbacks). Καλό είναι επίσης σε συγκεκριμένες θέσεις να ενεργοποιείς advanced tactics (πχ εγώ πάντα έχω counter target στον AMF).

• Like 2

On 13/10/2019 at 12:58 ΠΜ, Mariosmp said:

Ρε  μαγκες μπορει καποιος να επιβεβαιωσει ολα αυτα τα βιντεακια στο ιντερνετ σχετικα με τους νεους legends? Ριβαλντο κτλ

Ανέβασε το εν λόγω video 

Ποιά κάμερα χρησιμοποιείτε?

Εγώ μόνο την νέα broadcast, που είναι η πιο ρεαλιστική και φαίνοναι πιο ωραία τα γήπεδα και τα γκολ.

Μια καλή ιδέα θα ήταν να υπήρχε και συγκεκριμένη κάμερα για κάθε γήπεδο όπως στην πραγματικότητα, π.χ. στο Olimpico που είναι χαμηλή, στο Camp Nou που είναι ψηλά κτλ., για ρεαλισμό και ποικιλία.

Edited by AlexZikas
  • Like 1

Η αληθινή κάμερα για κάθε γήπεδο είναι καλή ιδέα, γιατί όντως θα δίνει ωραία και πραγματική αίσθηση. Βέβαια, κάτι τέτοιο είναι too much για την Κόναμι, μιας που μόνο φέτος δέησε να βάλει την νέα ευρεία κάμερα, μετά από χρόνια στασιμότητας στις κάμερες. Όλα λύνονται βέβαια με το να βάλουν totally free camera mode, όπου θα μπορούσαμε να παίζουμε όπως ακριβώς βολεύει τον καθένα, συν να φτιάχνουμε την κάμερα ρεαλιστικά ανά γήπεδο αν θέλουμε (εκεί βέβαια, θα έπρεπε να υπάρχει και δυνατότητα save ανα γήπεδο. Μπλέξιμο). Την καινούρια κάμερα την έβαλα για λιγο στο ντέμο, αλλά επέστρεψα στην παλιά, μία broadcast νομίζω, με πολύ zoom out. Με καλύπτει αρκετά. 

Άσχετο κι εντελώς ασήμαντο, αλλά τα φετινά soundtracks που επέλεξαν νομίζω είναι τα χειρότερα στην ιστορία 😀, εκτός από ένα ή δύο. Δεν ξέρω, αλλά σε ποδοσφαιρικό παιχνίδι ποτέ δεν μου κόλλησε να ακούω άσχετη μουσική από διάφορα είδη. Χίλιες φορές εκείνη η  sythesizer μουσική της πλάκας στα παλιά Προ. Πιο πολύ στο κλίμα ήταν. Στο μεταξύ, δεν πρέπει να υπάρχει πιο απλό πράγμα να είναι customizable η μουσική που ακούμε, να μπορούμε να βάλουμε εμείς ό,τι θέλουμε......

7 hours ago, toninio said:

Άσχετο κι εντελώς ασήμαντο, αλλά τα φετινά soundtracks που επέλεξαν νομίζω είναι τα χειρότερα στην ιστορία 😀, εκτός από ένα ή δύο. Δεν ξέρω, αλλά σε ποδοσφαιρικό παιχνίδι ποτέ δεν μου κόλλησε να ακούω άσχετη μουσική από διάφορα είδη. Χίλιες φορές εκείνη η  sythesizer μουσική της πλάκας στα παλιά Προ. Πιο πολύ στο κλίμα ήταν. Στο μεταξύ, δεν πρέπει να υπάρχει πιο απλό πράγμα να είναι customizable η μουσική που ακούμε, να μπορούμε να βάλουμε εμείς ό,τι θέλουμε......

Αν και συμφωνώ γενικά ότι δεν είναι από τις καλύτερες μουσικά χρονιές (είχα πει τα χειρότερα για τη μουσική μόλις βγήκε το παιχνίδι), τα έχω πλέον συνηθίσει και περισσότερα από τα μισά μου αρέσουν κιόλας.  😛

• Like 1

Φέτος η μουσική είναι ίσως η καλύτερη που έβγαλε η σειρά pes. Δεν είναι τίποτα το εξαιρετικό, δεν αγγίζει τρελλά επίπεδα, απλά είναι μακράν ό,τι καλύτερο σε σχέση με όλα τα προηγούμενα. Όντας κάτοχος τεράστιας δισκοθήκης (πάνω από 3000 τίτλους σε φυσική μορφή), νοσταλγώ την εποχή που μας άφηνε το παιχνίδι να φτιάχνουμε μόνοι μας τη λίστα και ασχολιόμουν με τις ώρες να ριπάρω για να τα περάσω μέσα.

• Like 1

On 14/10/2019 at 5:59 ΜΜ, exmember said:

Ανέβασε το εν λόγω video 

Εχει πολλα. Πατα στο youtube pes 2020 legends, και βαλε στα φιλτρα τελευταια βδομαδα μονο να δεις ποσα ειναο