Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - Discussion Topic

Recommended Posts

6 hours ago, flokiman said:

Κριμα γιατι εχει τοσα mechanics και τοσους χειρισμους που παραμενουν ανεκμεταλλευτοι και βλεπω στα ιντερνετ καφε τυπους να παιζουν ακομα με σταυρο, πασα, σουτ, σεντρα, ουτε καν προωθητικη...τεσπα.

εεεελααα σε παρακαλω...και εγω με σταυρο παιζω..τι παει να πει αυτο? οτι δεν ειμαι καλος παιχτης? παμε να παιξουμε να χασεις...ποτε δεν με βολεψε το analog ειδικα στο προ..στο φιφα με βολευει..στο προ οχι...οποτε αυτο το κομεντ σου δειχνει ζηλια..μαλλον εχεις χασει απο ατομα που παιζουν με σταυρο και ξενερωσες φλοκιιιιι..χαχαχαχαχαχαχ:hehe:

Κανείς από υπολογιστή για κανά παιχνιδάκι;

Τεραστιο ΒΑΑΑΑΑΑG της Κοναμι, ριχνω σουτ με το ΛΕΒΑΝΤΟΦΣΚΙ, απεκρουει στην κατω δεξια γωνια, περνει το ριμπαουντ ο μιλερ κοντα στην γραμη του αουτ, ψαχνω να βρω το Λεβαντοφσκι για πασα και γκολ σε κενη εστια αφου ηταν μόνος του και αυτος χτυπιεται γιατι εχασε το προηγουμενο σουτ αντι να συνεχισει την προσπαθια για γκολ,  στην συνεχεια αφου περιμενα να σταματησει να κανει σαν καραγκιόζης και αφου με πλησιαζε ο αμυντικος αναγκαζομαι και του πασαρω, η μπαλα περναει διπλα του ενω αυτος χτυπιοταν για την προηγουμενη  χαμενη ευκαιρια... με λιγα λογια ΓΤΠ, μου εχει ξανασυμβει με τον σουαρεζ, ριχνει σουτ δοκαρι και πεφτει κατω και χτυπιετε επειδη το εχασε, του ριχνει πασα απ το ριμπαουντ ο μεσι και ο ΜΛΚΑΣ συνεχιζει να χτυπιεται και ετσι περναει η μπαλα απο διπλα του και χανω το γκολ, ειναι να κλαις τελικα 🤣😂😂

Αλλη μλκια στο online για pc --division 10plays, οταν ανεβαινεις καπως σε νικες σου πεταει τους κατω απο 10 αγωνες, σε αυτους να ξερετε πιάνουν ολα, μόνο  γκολ απο τερμα σε τερμα δεν βάζουν  😁, script X 100.

Edited by giannis10001
  • Haha 2
  • Dislike 1

Δεν έχει σχέση αν είναι κάτω από 10 αγώνες, φτάνει που έχουν πολύ χαμηλό rating. Και δε νομίζω ότι επιλέγει ποιον αντίπαλο θα σου δώσει. Δίνει όποιον τύχει. Υπάρχει κάργα scripting και εδώ αν ανέβεις σε rating και παίζεις με αδύναμους σε rating. Δεν έχει να κάνει με PC.

Κάνε με add για κάνα ματσάκι.

Edited by johnson
  • Like 1

Αυτό το θέμα του κέρσορα δε καταλαβαίνω πως έχει αμεληθει από τη κονάμι... Γιατί πολύ απλά ο κέρσορας δεν πιανει στον πιο κοντινό προς τη μπάλα παίχτη? Τοσο δύσκολο ειναι... παλιά νομίζω δεν είχαμε τετοιο θέμα... Γιατί έτσι φετος ? Μου έχει τύχει να διαλέξει παίχτη στην άλλη γωνία με 2 , 3 πιο κοντινούς παίχτες στη μπαλα...  Αλήθεια τώρα γιατί δεν διορθώνεται από τη κονάμι ένα τόσο χτυπητο λάθος του παιχνιδιού? Το μόνο που σκέφτομαι είναι οτι Εξυπηρετεί το σκριπτ Το οποίο εξυπηρετεί άλλους σκοπούς...  Ακόμα κ όταν περνάει η μπαλα μπροστά σου κ ο παίχτης δεν ασχολείται καν γιατί δεν ενεργοποιείται αυτόματα ο κέρσορας? Μα και να πατήσω εκείνη τη στιγμή θα διαλέξει αλλον...  ασχολείται κάποιος με αυτα τα παράπονα? Φτάνουν εκει που πρέπει ηθελα να ξερά... νομίζω αρχίζεις πρώτα από τα βασικά κ μετά μας νοιάζουν τα υπόλοιπα... Είναι δυνατόν να ζητάμε τα αυτονόητα?  Γκρινιάζω επειδή γουστάρω το παιχνίδι από την άλλη ετσι... Γιατί ξέρετε πολύ καλά ένα προ20 χωρίς σκριπτ και θέματα κέρσορα θα είχε κάνει ακόμα και τους φιφακηδες να αλλαξουν στρατόπεδο , κ αυτο δεν είναι υπόθεση  , όντος θα συνέβαινε 

• Like 3

30 minutes ago, north1980 said:

Αυτό το θέμα του κέρσορα δε καταλαβαίνω πως έχει αμεληθει από τη κονάμι... Γιατί πολύ απλά ο κέρσορας δεν πιανει στον πιο κοντινό προς τη μπάλα παίχτη? Τοσο δύσκολο ειναι... παλιά νομίζω δεν είχαμε τετοιο θέμα... Γιατί έτσι φετος ? Μου έχει τύχει να διαλέξει παίχτη στην άλλη γωνία με 2 , 3 πιο κοντινούς παίχτες στη μπαλα...  Αλήθεια τώρα γιατί δεν διορθώνεται από τη κονάμι ένα τόσο χτυπητο λάθος του παιχνιδιού? Το μόνο που σκέφτομαι είναι οτι Εξυπηρετεί το σκριπτ Το οποίο εξυπηρετεί άλλους σκοπούς...  Ακόμα κ όταν περνάει η μπαλα μπροστά σου κ ο παίχτης δεν ασχολείται καν γιατί δεν ενεργοποιείται αυτόματα ο κέρσορας? Μα και να πατήσω εκείνη τη στιγμή θα διαλέξει αλλον...  ασχολείται κάποιος με αυτα τα παράπονα? Φτάνουν εκει που πρέπει ηθελα να ξερά... νομίζω αρχίζεις πρώτα από τα βασικά κ μετά μας νοιάζουν τα υπόλοιπα... Είναι δυνατόν να ζητάμε τα αυτονόητα?  Γκρινιάζω επειδή γουστάρω το παιχνίδι από την άλλη ετσι... Γιατί ξέρετε πολύ καλά ένα προ20 χωρίς σκριπτ και θέματα κέρσορα θα είχε κάνει ακόμα και τους φιφακηδες να αλλαξουν στρατόπεδο , κ αυτο δεν είναι υπόθεση  , όντος θα συνέβαινε 

απ το πες 18 ειναι αυτο το φαινομενο αχααααααα....αμα θες βαλε αλλαγη του κερσορα "με βοηθεια" στις ρυθμισεις του μοχλου..αλλα θα αναβει γρηγορα και αυτοματα..μπορει να μην μπορεις να το ισορροπησεις

• Like 1

προσωπικά την αλλαγή κέρσορα (μαζί με άλλα χτυπητά λάθη) το θεωρώ ακόμα ένα από τα επίτηδες λάθη της konami.

• Like 1

6 hours ago, toninio said:

Το online είναι εντελώς άλλη φάση, με δικούς του "κανόνες", που δυστυχώς δεν ευνοούν την καλή μπάλα και αδικούν το πολύ καλό gameplay. 

Αυτό τόσο πολυ αδιάφορο είναι στους ανθρώπους της κονάμι ρε παιδιά? Γιατί ρε γμτ....

• Like 1

Όταν υπάρχει καλή σύνδεση ανάμεσα στους παίκτες και τα παιχνίδια είναι φιλικά, τότε το online είναι σούπερ.

• Like 1

Εγώ προσωπικά όταν παίζω φιλικά (που τελευταία το έκανα πολύ για να συνηθίσω τα φετινά δεδομένα), αρχίζω να νυστάζω. Θα μου πεις, καλύτερα είναι τα νεύρα? Άμα δεν έχει σασπένς τελικά δεν... Φέτος που πήγε άκλαφτο το ξεκίνημα με χαμηλό acclaim θα το ρίξω στο χαβαλέ και δεν θα πολυσκέφτομαι να παίξω ranking σερί. Πλακίτσα.

• Like 1

10 hours ago, north1980 said:

Nα χανετε η πασα, να περνάει απο 2 συμπαικτες σου μπροστα και να ανβει στον 3ο που προπορευεται της μπαλας, με αποτέλεσμα να πρεπει να γυρισει πισω να παρει την μπαλα και να χανετε η αντεπιθεση και άρα το γκολ. 

Επαιζα παιχνιδι, online φυσικα με αντιπαλο 60 ηττες 3 νικες 290pts rank. To script ηταν τοσο έντονο που νομιζα οτι παρακολουθουσα απλα τον αγωνα, ηταν τοσο αμπαλος που δεν μπορουσε να περασει σεντρα, το script με εκανε να κανω τακλιν χωρις λόγο, τζουληθρα στο χορταρι για να παρω πασα, σουτ 4 μετρα πανω απ τα δοκαρια και ας χάιδευα το σουτ. Σε σημειο που το γκολ που εβαλα ηταν αυτογκολ επειδη η μπαλα χτυπησε στην πλάτη του τερματοφύλακα, στα τελευταία δευτερόλεπτα οι αμυντικοί άνοιγαν διαδρομο στους επιθετικους του αμπαλου, κανει σεντρα και η μπαλα περναει μεσα απ τα χερια του τερματοφυλακα μου και ισοφαριζει στο 90+1, μετα αλλαξα πασα στην σεντρα και σφυριξε, δλδ τι πρεπει να κανουμε πριν τον αγωνα ρε λακαμαδες, να δινουμε τον αγωνα να τελειωνει η υπόθεση και να μην παιζουμε καθολου

• Like 2
  • Dislike 1

23 minutes ago, sonofmook said:

Εγώ προσωπικά όταν παίζω φιλικά (που τελευταία το έκανα πολύ για να συνηθίσω τα φετινά δεδομένα), αρχίζω να νυστάζω. Θα μου πεις, καλύτερα είναι τα νεύρα? Άμα δεν έχει σασπένς τελικά δεν... Φέτος που πήγε άκλαφτο το ξεκίνημα με χαμηλό acclaim θα το ρίξω στο χαβαλέ και δεν θα πολυσκέφτομαι να παίξω ranking σερί. Πλακίτσα.

Μα ρε συ όταν λέω φιλικά δεν εννοώ με random παίκτες. Δική σου friend list με δυνατούς παίκτες για μέγιστη απόλαυση.
Σκοπός είναι κάθε παιχνίδι να είναι ντέρμπι, δεν έχει νόημα αλλιώς.

επαιξα σημερα με το update, ναι η ταχυτητα εγινε ποιο γρηγορη στο 0, οποτε το αφησα εκει, ενω πριν το ειχα στο +1. επισης οι πασες γιναν λιγο καλυτερες, σαν να μην πηγαινουν καρφι πανω στον παιχτη, εκανα πολλες λαθος πασες, δεν ειναι τοσο χαρακας οσο ηταν...ετσι μου φενεται...καλυτερο ομως τωρα!μακαρι να φτιαξουν και το χρωμα στα γρασιδια να ειναι ποιο βαθυ πρασινο, και οχι κιτρινολαχανι πρασινο...λεω για εμας με το ps4 γιατι ξερω οτι στο pc ειστε τυχεροι και τα φτιαχνετε κατευθειαν και ευχαριστιεστe...δεν υπαρχει καποιος να ξερει να το κανει και στο ps4? με κανα πατσ? 

Edited by Ronaldo98IssPro
  • Like 1

Φετος οι κεφαλιές πασχουνε, για να βάλεις γκολ απένατι σε καλους αμυντικους πρεπει να κανεις την σωστη σεντρα στο σωστο δευτερολεπτο με τα σωστα φαλτσα, μετα  η εκτέλεση πρέπει να ειναι και αυτη υποδειγματικη. Η βλακεια για μενα ειναι οτι οταν βγαινεις αντεπιθεση στις πτερυγες και κατεβαίνει συμπαικτης σου με 80+ στις κεφαλιές... έχοντας 1 αντιπαλο αμυντικο μπροστα σου ή και κανενα, κανεις σεντρα και μερικες φορες χανει την κεφαλια κανοντας αουτ ή δεν την πιανει καθολου ή δοκαρι ή την κανει καρφωτη κατω χωρις λογο και βρισκει στον τερμα. Παλια αυτες οι φασεις ηταν 90+% γκολ και τωρα ειναι 50-50.

1 hour ago, giannis10001 said:

Φετος οι κεφαλιές πασχουνε, για να βάλεις γκολ απένατι σε καλους αμυντικους πρεπει να κανεις την σωστη σεντρα στο σωστο δευτερολεπτο με τα σωστα φαλτσα, μετα  η εκτέλεση πρέπει να ειναι και αυτη υποδειγματικη. Η βλακεια για μενα ειναι οτι οταν βγαινεις αντεπιθεση στις πτερυγες και κατεβαίνει συμπαικτης σου με 80+ στις κεφαλιές... έχοντας 1 αντιπαλο αμυντικο μπροστα σου ή και κανενα, κανεις σεντρα και μερικες φορες χανει την κεφαλια κανοντας αουτ ή δεν την πιανει καθολου ή δοκαρι ή την κανει καρφωτη κατω χωρις λογο και βρισκει στον τερμα. Παλια αυτες οι φασεις ηταν 90+% γκολ και τωρα ειναι 50-50.

δοκιμασε χωρις φαλτσα χωρις να υπολογιζεις τον χρονο..απλα να χει σωστη σταση σωματος και φορα ο παιχτης , και να βαζεις μοχλο κανοντας σεντρα..

εμενα μπαινουν καποιες οταν δοκιμαζω..

ελεος κοναμι μετα πεναλτι που σφυρας!χαχαχ

• Like 1

βγηκε η version 2 του pesuniverse για οποιον ενδιαφερεται!

αν καποιος το εχει κανει install στο pc ας γραψει πως γινεται!

• Thanks 1

7 minutes ago, mike0402 said:

βγηκε η version 2 του pesuniverse για οποιον ενδιαφερεται!

αν καποιος το εχει κανει install στο pc ας γραψει πως γινεται!

Λογικά θα είναι η ίδια διαδικασία όπως αυτή του v1:

το να χασω απ καποιον καλυτερο αν βρεθει κιολας οκ..να χασω απ καποιον απλα που  ειναι καλως οκ! το να χανω απ μετριους κακους και κουτσους

δεν καταλαβαινω γτ πρεπει να γινεται...με διπλασιες τριπλασιες ευκαιριες και μην δινει ουτε ισοπαλια...

η τυχη το σκριπτ κυριαρχει.....

14 minutes ago, villa said:

το να χασω απ καποιον καλυτερο αν βρεθει κιολας οκ..να χασω απ καποιον απλα που  ειναι καλως οκ! το να χανω απ μετριους κακους και κουτσους

δεν καταλαβαινω γτ πρεπει να γινεται...με διπλασιες τριπλασιες ευκαιριες και μην δινει ουτε ισοπαλια...

Αν είσαι σε υπολογιστή, πάμε να παίξουμε κανένα φιλικό :)

Κατά τ'άλλα, όσοι δε το έχετε κάνει ήδη, προσθέστε το steam/psn/live id σας εδώ:

4 hours ago, villa said:

Με μια λέξη το online, παιχνιδι της .....   https://www.youtube.com/watch?v=wvRGqIymtoA

• Haha 1
  • Dislike 1