Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - Discussion Topic

Recommended Posts

2 hours ago, villa said:

Σε cheater/hacker/Lagger μια φορά είχα παίξει με έναν Lagger.. Είναι εμφανώς βελτιωμένη η κατάσταση.. Αν τυχόν παίξω με κάποιον απ αυτούς τον βάζεις Block και τέλος.. Έμενα με αφορά περισσότερο να μην με κλέβει η κοναμι εντός παιχνιδιού.. Να δίνει αυτό που πρέπει.. Αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.. 

Η κοναμι σε μερικους αγωνες σε κατακλεβει (σε κενη εστια δοκαρι ή πεφτεις κατω χωρις λογο), σε άλλους σε κλεβει λιγοτερο και σε άλλους σε κλεβει αμυδρα. Υπαρχει και οι αγωνες 50-50

Edited by giannis10001
  • Like 1

14 hours ago, north1980 said:

Ρε παιδιά οι λαγκεραδες και λοιποί κλέφτες του on line μπορουνε να κάνουν την ομάδα σου να μην μπορεί ν αλλάξει πασά? Επειδή δε θέλω να κράζω συνέχεια για σκριπτ κτλ.. έπαιζα με ενα παλικαράκι χτες στο divisions...ρεαλ αυτός γηπεδούχος Τότεναμ εγω... βαθμούς λιγο παραπάνω αυτός... ντάξει λεω θα το φάω το σενάριο αλλα θα το παλέψω... Αλλά αυτό που μου έτυχε δε το έχω ξαναδει... πασά εγω δεν έδινε ποτε σε αυτόν που ήθελα,  έκανα αμυνα με σωστή κόντρα αλλα η μπάλα σαν μαγνήτης γύρναγε στον επιτιθέμενο του άλλου... Όταν την έπαιρνα τελικα ερχόταν ένας δικός μου παίχτης κι έπεφτε πάνω μου με αποτέλεσμα να τη ξανα χανω...  το παλικαράκι φαινόταν ασχετος...Αλλά σε κάθε φάση που έχανα τη μπάλα περιέργως έβγαινε αντεπίθεση εντελώς μονος απο το κέντρο  με τους 2 κεντρικους αμυντικούς μου  αντί να είναι στη θέση τους να είναι σε θέσεις  χαφ σε γωνιες... ( με ρυθμίσεις άμυνας συνωστισμό και βαθιά αμυντική γραμμή εγω )  τι γίνεται ρε μάγκες? Θα μας γλεντάει το κάθε χακεροπιτσιρικι τωρα η φταιει η κονάμι πάλι? Βγήκε 4 φορές αντεπίθεση μου έβαλε 3 γκολ ... Εγώ στην επίθεση του με το ζόρι που έκανα 5-6 σουτ τα οποία τα έπιανε το τερμα του με άνεση... εννοείται εχασα αλλα οκ ... Έτσι θα πηγαίνει τωρα ?

Φίλε μου σε PS4 παίζεις ή δεν έχει σχέση;

Απογοητεύτηκα με αυτά που διαβάζω δλδ το ντέμο που παίζω ακόμα αν βρω κανέναν online (που περιέργως πάντα βρίσκει και σχετικά γρήγορα) δεν αντιπροσωπεύει το κανονικό παιχνίδι...πάνω που το είχα συνηθίσει....

1 hour ago, Silots73 said:

Απογοητεύτηκα με αυτά που διαβάζω δλδ το ντέμο που παίζω ακόμα αν βρω κανέναν online (που περιέργως πάντα βρίσκει και σχετικά γρήγορα) δεν αντιπροσωπεύει το κανονικό παιχνίδι...πάνω που το είχα συνηθίσει....

Στο ντεμο κάθε επαφή είναι φάουλ κάρτες περισσότερες.. Στο ντεμο το gameplay είναι πιο βατό ίσως συναρπαστικότερο.. Όλα είναι πιο απλά.. Στην τελική έκδοση είναι πιο δύσκολα τα πράγματα όπως και στο κανονικό ποδόσφαιρο.. Εγώ δεν έχω θέμα πάντως 

• Like 1

5 hours ago, BasilhsGR said:

Δεν ξέρω αν έκανες κίνηση για το FUT. Έπαιξα αρκετά παιχνίδια σε xbox, το παιχνίδι σε γενικές γραμμές είναι καλό ειδικά αν το συγκρίνεις με το τραγικό 19. Εκείνο που είχες γράψει με τα σκ@τ@ που απλά αλλάζει το περιτύλιγμα είναι μεγάλη αλήθεια και επειδή ως γνωστόν ποτέ δεν πάμε να διορθώσουμε το ένα λάθος με ένα άλλο λάθος δεν με βλέπω να τα σκάω στους Καναδούς κι αν δεν το κάνω τώρα που είναι αρχή μετά δεν πρόκειται γιατί ξέρω ότι θα είναι 100 φορές πιο δύσκολο να φτιάξω ανταγωνιστική ομάδα για να μπορώ να παίζω χωρίς να σπάνε τα νεύρα μου. Πέρα από αυτά το FUT θέλει είτε να ρίχνεις χρήμα συνέχεια, είτε να βάλεις πολύ λίγα κι αν είσαι τυχερός να επενδύσεις σωστά στο μάρκετ, είτε να μην βάλεις φράγκο αλλά να παρακολουθείς το μάρκετ πάρα πολύ συχνά και σχεδόν κάθε μέρα. Δεν μου αρέσει να τα σκάω στην ΕΑ και στην ηλικία που είμαι δεν έχω άπλετο χρόνο μπροστά μου να κυνηγάω το μάρκετ που και όταν τον έχω δεν θέλω να ασχολούμαι μαζί του με τις ώρες, προτιμώ να κάνω άλλα πράγματα. Μάλλον θα μείνω εδώ και όσο με βγάλει, ελπίζοντας να κάνουν κάτι τέλος Οκτώβρη, τουλάχιστον τα βασικά. Του χρόνου πάντως σίγουρα δεν θα έχει preorder ακόμα κι αν έχουν βγάλει το καλύτερο ντέμο που έχει υπάρξει, κι ας χάσω τα 1000 coins που δίνει και τις υπόλοιπες π@π@ριές. Θα περιμένω να βγουν και τα δύο, θα ζυγίσω τις καταστάσεις και μετά θα πάω σε αγορά του ενός από τα δύο και τέλος, αν τη φάω την έφαγα.

Ούτε εγώ θα κάνω κίνηση τελικά μιας και όπως έγραψες, δε διορθώνουμε το ένα λάθος με κάποιο άλλο. Το FUT πέρυσι με καθημερινή παρακολούθηση στο web app και παιχνίδια μεταμεσονύχτια, δίχως 1 ευρώ να δώσω, με πήγε ωραία, με όλα τα shit του ως το καλοκαίρι που εκεί το σιχαθηκα.

Θα μείνω στα αυγά μου, θα δω τα updates και βλέπουμε. Σίγουρα έχω σπαστεί πολύ με το MyClub και τις παπαριές της Γιαπωνέζας, αλλά δε θέλω να βρίζω εις διπλούν και με την ea....

• Like 1

κανα ποστ με πατσ δεν εβαλε κανεις για ps4...βαλτε κανα λινκ να το κατεβασω αντεεεεε:kapnogono:

1 hour ago, villa said:

Στο ντεμο κάθε επαφή είναι φάουλ κάρτες περισσότερες.. Στο ντεμο το gameplay είναι πιο βατό ίσως συναρπαστικότερο.. Όλα είναι πιο απλά.. Στην τελική έκδοση είναι πιο δύσκολα τα πράγματα όπως και στο κανονικό ποδόσφαιρο.. Εγώ δεν έχω θέμα πάντως 

Πράγματι, και η δυσκολία αυξημένη επίσης. Ακόμα και στο Κορυφαίος δύσκολο, στο '19 έπαιζα σε αυτήν την δυσκολία ακούγοντας ραδιόφωνο και συνήθως κέρδιζα. Στο φετινό κομμένο το ραδιόφωνο καθώς θέλει μεγαλύτερη συγκέντρωση.

• Like 2
  • Haha 2

βλεπω νεα ατομα στο φορουμ...ωραια! :clapping:παει να πει οτι το προ ανεβαινει...ετσι!

7 hours ago, Silots73 said:

Φίλε μου σε PS4 παίζεις ή δεν έχει σχέση;

Ps4 Ναι. 

Πόσες φορές σας έχει  τύχει ρε παιδιά φετος να περάσετε το τερματοφύλακα και σε κενό τερμα να το ριχνει εξω ?  Εμενα αυτο το πράγμα το οποίο καμία σχέση με τη πραγματικότητα δεν έχει φετος το είδα πρώτη φορά και παιζω 20 χρόνια προ ...  το Σκριπτ εντωμεταξύ δεν είναι το ίδιο κάθε μέρα... Υπάρχουν μέρες που ειναι αρκετά μειωμένο ( η μου φαίνεται τελοσπαντων) και απολαμβάνω τα παιχνίδια πραγματικά...  άντε μπας κ στις 10 του μήνα διορθωθεί τίποτα... 

Edited by north1980
  • Like 2

6 hours ago, north1980 said:

Ps4 Ναι. 

Πόσες φορές σας έχει  τύχει ρε παιδιά φετος να περάσετε το τερματοφύλακα και σε κενό τερμα να το ριχνει εξω ?  Εμενα αυτο το πράγμα το οποίο καμία σχέση με τη πραγματικότητα δεν έχει φετος το είδα πρώτη φορά και παιζω 20 χρόνια προ ...  το Σκριπτ εντωμεταξύ δεν είναι το ίδιο κάθε μέρα... Υπάρχουν μέρες που ειναι αρκετά μειωμένο ( η μου φαίνεται τελοσπαντων) και απολαμβάνω τα παιχνίδια πραγματικά...  άντε μπας κ στις 10 του μήνα διορθωθεί τίποτα... 

Κάθε χρόνο ισχύει αυτό, τουλάχιστον τα 3-4 τελευταία. Άμα θέλει το παιχνίδι θα μπει, αλλιώς ποτέ. Ίσως στην επόμενη φάση. Ίσως καθόλου. Δεν παίζεις εσύ, τουλάχιστον όχι στο 100% όπως θα έπρεπε. Γύρω στο 40 με 50 παίζεις. Δεν έχει να κάνει με τις δυνατότητές σου, αποφασίζει μόνο του. Στα πάντα. Το κάθε τσικ. Καταδικασμένο παιχνίδι από χέρι.

• Like 2

10 hours ago, north1980 said:

Ps4 Ναι. 

Επειδη μου έτυχε  2-3 φορες κάνω  το εξής, θελει  LT και σουτ μαζι άλλα να σημαδεψεις, οχι βιασυνη, αν το ριξεις κατευθειαν ειναι θεμα τυχης και 5 στις 10 το χανεις, παλια πηγαιναν 90% μέσα, απο πλάγια θέση βγαίνω σε κενή εστία και χανω τα άχαστα αν δεν κανω αυτο που ειπα. Αυτο προσδιδει ρεαλισμο για μενα και ειναι + για το παιχνιδι.

3 hours ago, sonofmook said:

Κάθε χρόνο ισχύει αυτό, τουλάχιστον τα 3-4 τελευταία. Άμα θέλει το παιχνίδι θα μπει, αλλιώς ποτέ. Ίσως στην επόμενη φάση. Ίσως καθόλου. Δεν παίζεις εσύ, τουλάχιστον όχι στο 100% όπως θα έπρεπε. Γύρω στο 40 με 50 παίζεις. Δεν έχει να κάνει με τις δυνατότητές σου, αποφασίζει μόνο του. Στα πάντα. Το κάθε τσικ. Καταδικασμένο παιχνίδι από χέρι.

Σε μερικους αγώνες με οποιονδήποτε αντίπαλο   και να συγκρουστεις κερδιζει την κοντρα, ειναι παρα πολυ εκνευριστικο αυτο διοτι ειναι χοντρο κλεψιμο, και δεν μπορω να καταλάβω αν ειναι της ΚΟΝΑΜΙ ή κολπακι cheat, γιατι το συναντω οταν παιζω με μεγαλα ranking.

Αλλο τραγικο, χθες εκανα πασα εξω απ την μικρη περιοχη αντιπαλου σε συμπαικτη μου και αυτος εφευγε απ την θεση του για να μην παρει το τοπι ή πηγαινε πισω απο τον αντίπαλο για να μου κλεψει την μπάλα, ξεκαρφωθείτε προγραμματιστες του  script εκει στην ΚΟΝΑΜΙ. 

• Like 2

2 minutes ago, giannis10001 said:

Σε μερικους αγώνες με οποιονδήποτε αντίπαλο   και να συγκρουστεις κερδιζει την κοντρα, ειναι παρα πολυ εκνευριστικο αυτο διοτι ειναι χοντρο κλεψιμο, και δεν μπορω να καταλάβω αν ειναι της ΚΟΝΑΜΙ ή κολπακι cheat, γιατι το συναντω οταν παιζω με μεγαλα ranking.

Αλλο τραγικο, χθες εκανα πασα εξω απ την μικρη περιοχη αντιπαλου σε συμπαικτη μου και αυτος εφευγε απ την θεση του για να μην παρει το τοπι ή πηγαινε πισω απο τον αντίπαλο για να μου κλεψει την μπάλα, ξεκαρφωθείτε προγραμματιστες του  script εκει στην ΚΟΝΑΜΙ. 

Το έχω αναφέρει και αυτό. Οι παίκτες απομακρύνονται από τη μπάλλα. Πραγματικά γελοία κατάσταση. Συμβαίνει και στο offline αλλά σε πιο μικρότερο βαθμό.

• Like 2

Καλησπερα, εχει πεσει και σε σας το psn network; εδω και 2 ωρες δεν μπορω να μπω ονλαιν...

Λοιπόν  πριν λίγο σε divisions χτυπάει ο αντίπαλος φαουλ εκτος περιοχής  με ροναλντο... η μπάλα στο δοκάρι κ εξω και το μετράει για γκολ... όποιος θέλει το πιστεύει... το έγραψα... Αλλά δε ξέρω να ανεβάζω βιντεακι ...

• Haha 1

3 minutes ago, north1980 said:

Λοιπόν  πριν λίγο σε divisions χτυπάει ο αντίπαλος φαουλ εκτος περιοχής  με ροναλντο... η μπάλα στο δοκάρι κ εξω και το μετράει για γκολ... όποιος θέλει το πιστεύει... το έγραψα... Αλλά δε ξέρω να ανεβάζω βιντεακι ...

Δεν εχεις Facebook, YouTube,  Twitter κάτι? 

γινοταν και στο πες 17 αυτο που ανεφερε 2-3  φορες μου ειχε κατοχυρωσει γκολ υπερ μου  ενω η μπαλα ηταν ξεκαθαρα αουτ ...απ την κοναμι ολα ειναι πιθανα ..σε τρελαινει ευκολα

38 minutes ago, north1980 said:

δεν ειναι απο αυτα τα σπανια που η μπαλα παιρνει τρελα σπιν που χτυπαει δοκαρι σκαει ισα ισα μεσα απο την γραμμη του γκολ και ξαναβγαινει εξω; 

1 minute ago, geonick1997 said:

δεν ειναι απο αυτα τα σπανια που η μπαλα παιρνει τρελα σπιν που χτυπαει δοκαρι σκαει ισα ισα μεσα απο την γραμμη του γκολ και ξαναβγαινει εξω; 

Όχι ρε ... έκανα ζουμ στο ριπλευ μετα... δοκάρι οριζόντιο και αουτ κατευθείαν , δεν έσκασε κάτω η μπάλα καθόλου ... Και γράφει 1-0... Ότι να ναι...  τόσο ωραίο παιχνίδι και κουράζει με τέτοια συνέχεια...

Edited by north1980
  • Haha 1

Για τους λάτρεις τις στατιστικής, οι πεντάστερες και αυτές με 4,5 αστέρια ομάδες του παιχνιδιού.

(Η Ντόρτμουντ και η Λειψία σύμφωνα με την βαθμολογία του option file του PESUniverse)

Έχουμε και λέμε:

Πρωτοκλασάτες

Βραζιλία
Γαλλία
Γερμανία
Γιουβέντους
Ισπανία
Λίβερπουλ
Μάντσεστερ Σίτι
Μπάγερν Μονάχου
Μπαρτσελόνα
ΠΣΖ
Ρεάλ Μαδρίτης

Μεταξύ πρώτης και δεύτερης κλάσης

Αγγλία
Άγιαξ
Αργεντινή
Άρσεναλ
Ατλέτικο Μαδρίτης
Βαλένθια
Βέλγιο
Έβερτον
Ελβετία
Ίντερ
Ιταλία
Κολομβία
Κροατία
Λάτσιο
Λειψία
Λυών
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Μαρσέιγ
Μίλαν
Μονακό
Μπάγερ Λεβερκούζεν
Νάπολι
Ντόρτμουντ
Ολλανδία
Ουρουγουάη
Πολωνία
Πορτογαλία
Ρόμα
Σενεγάλη
Σερβία
Τότεναμ
Τσέλσι

Απ' τις 4 Ελληνικές ομάδες ο Πάοκ και ο Ολυμπιακός είναι μεταξύ δεύτερης και τρίτης κλάσης με 3,5 αστέρια, η Άεκ τριτοκλασάτη με 3 ενώ ο Παναθηναϊκός στην απόλυτη μετριότητα με 2,5.

Και τέλος η Εθνική μας με 3,5 - όπως και οι καλύτεροι μας σύλλογοι - που όμως με τις τελευταίες εμφανίσεις.. και πολύ είναι. Απ'την γύρω περιοχή μας προσπερνούν οι Τούρκοι και Σέρβοι με 4 και 4,5(!) αστέρια αντίστοιχα.

• Like 2

ξερουμε ποτε θα βγει το update της konami για το pes που θα το βελτιωσει?

και ποτε θα βγει η δευτερη version απο το pesuniverse?

56 minutes ago, mike0402 said:

ξερουμε ποτε θα βγει το update της konami για το pes που θα το βελτιωσει?

xaxa, μακάρι αλλά έχω από τώρα κάνει disable το "Automatic Application updates" στο Ps4.ειναι πράγματα που θεωρώ ότι θέλουν σίγουρα φτιάξιμο αλλά επειδή το έχω ξαναδεί στο παρελθόν το έργο, είναι κάμποσες οι πιθανότητες μαζί με αυτά που υποτίθεται ότι θα φτιάξουν , κάμποσα άλλα να τα χαλασουν.Οποτε μακάρι να γίνει, άλλα εγώ θα περιμένω να δω κάποιο feedback πριν το βάλω.😛

Edited by mj23
  • Like 3
  • Haha 1
  • Confused 1

Βγηκε το update.
Ειδε κανεις αλλαγες; και αν ναι τι?

Edited by flokiman

2 hours ago, flokiman said:

Βγηκε το update.
Ειδε κανεις αλλαγες; και αν ναι τι?

που ειδες οτι βγηκε το update?

Καλησπέρα !

Παιδιά όποιος είναι στο σπίτι και το δοκίμασε, ας κάνει ένα κόπο να γράψει αν βελτιώθηκε κάτι στο gameplay.

Gameplay Adjustments
A variety of minor adjustments have been made to each mode to improve the overall gaming experience.

Edited by exmember