Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - Discussion Topic

Recommended Posts

2 hours ago, north1980 said:

Κ εγω τις πιο αδύναμες παίρνω... Αλλά τρως πολύ μπουλινγκ από το παιχνίδι... Όπως κ να χει είναι ένα mode που χρειαζόταν..  το είχαμε πει απο πέρσυ ότι θέλουμε κ αλλα on line mode διαφορετικά για μας που δεν ασχολούμαστε με mc ... 

Για κοίτα λοιπόν που μας ακούσανε... δε το περίμενα...

Ήταν έξυπνη κίνηση το Match Day. Γιατί πέρα από το γεγονός ότι μπορούν να παίζουν και παίχτες όπως εσύ που δεν ασχολείσαι με το MyClub, ταυτόχρονα βάζει στο παιχνίδι και το MyClub με τα rewards και έτσι αυτόματα έχει και κόσμο. Το λέω σε αντίθεση με τα division που δεν πρέπει να έχουν myclub rewards. 

Από Δευτέρα έχω εύκολες επιλογές για ομάδες. Ατλέτικο και Μάντσεστερ.

• Like 2

Αλλαγή κέρσορα που όταν μπουκάρουν απ'το πέναλτυ σου δίνει τον άνετο που κάθεται στο αράουτ, αυτή την υπερ-bugάρα τίποτα??

• Haha 3

το ειχατε πει και στις αρχικες σελιδες αλλα το ξεχασα. ποιες ομαδες εχουν οfficial γηπεδο και οχι τα ψευτικα της κοναμι;

Καλησπέρα, επειδή φέτος δεν έχω πολύ παίξει ούτε το ντεμο και τώρα με το full game μπαίνω στο ζουμί του παιχνιδιού! Το R2 μέχρι και πέρυσι δεν ήταν κάτι σαν player handling κοντρολαρες τον παίχτη και γυρνούσε πιο γρήγορα ανάλογα με την κατεύθυνση? Φέτος αφήνει την μπάλα να περάσει κάτι σαν προσποίηση! Το κοντρολαρισμα και τον γρήγορο έλεγχο πλέον πως το κάνουμε ? Με ποιο κουμπί ?

1 minute ago, guru46 said:

Καλησπέρα, επειδή φέτος δεν έχω πολύ παίξει ούτε το ντεμο και τώρα με το full game μπαίνω στο ζουμί του παιχνιδιού! Το R2 μέχρι και πέρυσι δεν ήταν κάτι σαν player handling κοντρολαρες τον παίχτη και γυρνούσε πιο γρήγορα ανάλογα με την κατεύθυνση? Φέτος αφήνει την μπάλα να περάσει κάτι σαν προσποίηση! Το κοντρολαρισμα και τον γρήγορο έλεγχο πλέον πως το κάνουμε ? Με ποιο κουμπί ?

R-stick

• Like 1

22 minutes ago, sonofmook said:

Αλλαγή κέρσορα που όταν μπουκάρουν απ'το πέναλτυ σου δίνει τον άνετο που κάθεται στο αράουτ, αυτή την υπερ-bugάρα τίποτα??

Από το να κράζεις εδώ που δεν βγαίνει και τίποτα, κάνε έναν κόπο και γράψε στο fb στη σελίδα τους. Ειδικά αν έχεις και βίντεο ακόμη καλυτερα. 

• Like 2

Καλησπέρα.

Έχω παρατηρήσει σε κάποιες περιπτώσεις (όχι μόνο στο pes2020 αλλά και σε προηγούμενα) ότι υπάρχει καθυστέρηση ήχου,
όχι μόνο μέσα στον αγώνα αλλά και στο menu.
Το έχει δεί κάποιος ; 
Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα του καλωδίου HDMI ή της τηλεόρασης ;

1 hour ago, exmember said:

Καλησπέρα.

Έχω παρατηρήσει σε κάποιες περιπτώσεις (όχι μόνο στο pes2020 αλλά και σε προηγούμενα) ότι υπάρχει καθυστέρηση ήχου,
όχι μόνο μέσα στον αγώνα αλλά και στο menu.
Το έχει δεί κάποιος ; 
Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα του καλωδίου HDMI ή της τηλεόρασης ;

Τι ακριβώς εννοείς; Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. 

42 minutes ago, broxopios said:

Τι ακριβώς εννοείς; Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. 

Sound delay.

Για παράδειγμα  μπαίνει γκολ και μετά από 2-3 δευτερόλεπτα ακούγονται οι πανηγυρισμοί.

Edited by exmember

36 minutes ago, exmember said:

Sound delay.

Για παράδειγμα  μπαίνει γκολ και μετά από 2-3 δευτερόλεπτα ακούγονται οι πανηγυρισμοί.

Όχι δε μου έχει τύχει. Και για να μην το έχει αναφέρει κανείς μάλλον κάτι άλλο παίζει. Τσέκαρε να αλλάξεις καλώδιο και είσοδο στο HDMI. Μέχρι και σε άλλη τηλεόραση δοκίμασε.  

Ένας μου έλεγε νικάει πάντα στην legend δυσκολία, και μάλιστα με ομαδούλες εναντίον μεγαθηρίων, όπως Κατάρ ενάντιον Βραζιλίας. Ή μέγας ψεύτης ή μέγα ταλέντο.

Αλήθεια υπάρχει κανείς εδώ που νικάει πάντα με χειρότερη ομάδα στο legend?? Φανερωθείτε!!

• Haha 2

Το θέμα είναι και σε τι mode παίζουμε. Στα φιλικά φέτος στο SS μία χαρά τα πήγαινα, με μικρομεσαίες εναντίον πιο καλών, αλλά μόλις έβαλα cup mode, πχ Μουντιάλ ή Europa,  η φάπα πάει σύννεφο. Εάν έχω ομάδα πχ τριών ή 3,5 αστέρων και αντιμετωπίζω 4 αστέρια και πάνω, δύσκολα τα πράγματα. Με ίσης δυναμικότητας αντίπαλο, πάλι ζόρικο είναι, αλλά έχω ελπίδα για νίκη. Φαντάζομαι στο ML θα ανεβαίνει η δυσκολία λόγω team spirit (ειδικά στην αρχή). Πιστεύω ότι με fu-ma, το ιδανικό ίσως είναι Top Player, κυρίως για ML. Μου αρέσει φοβερά ο τρόπος που παίζει η CPU στο SS, το πώς πιέζουν στο κέντρο και μπροστά, αλλά αν δεν έχεις την αυτοματοποίηση σε πάσες και σουτ που δίνει το assisted, είναι δύσκολο το σκοράρισμα. Στο Top Player χαμηλώνουν κάποια στατιστικά, αλλά γίνεται πιο ανθρώπινο. Πάντως, θα το ξαναπώ, στο SS φέτος η CPU κάνει ωραία πράγματα μπροστά χωρίς να εκνευρίζει.

Τώρα, ο καθένας έχει άλλες ικανότητες. Μπορεί κάποιοι να κερδίζουν και στο Legend. 

Αυτό που λίγο μοιάζει κάπως αντι-ρεαλιστικό είναι ότι σε cup mode (και στο ML φαντάζομαι) οι περισσότερες ομάδες (και μικρομεσαίες) ξεκινούν με επιθετικότητα στα κόκκινα. Είναι κάτι που θα βλέπαμε μόνο από μεγάλες ομάδες και μεγαθήρια, πχ κάτι Μπάγερν, Μπάρτσα, Ρεάλ κλπ.  Πάντως μέσα στον αγώνα γίνονται και εναλλαγές, πχ πάει στο πιο αμυντικό κάποια στιγμή ή και φουλ κόκκινο αν ζορίζεται να κερδίσει. Οκ πάντως γενικά, δίνει ενδιαφέρον και χρώμα όλο αυτό. 

Από τακτικές, μου αρέσει (θεωρητικά για την ώρα) το Anchoring που πρόσθεσαν, για να μην βγαίνουν πάντα οι κεντρικοί επιθετικοί προς τα πλάγια κι αδειάζει η περιοχή. Ίσως συνδυάζεται ωραία με attacking full backs (και μετά άντε τρέχα να καλύψεις πίσω 😂). Στην πράξη όλα αυτά, γιατί δεν έχω προλάβει να τα δω και πολύ.

Edited by toninio
  • Love 1
  • Like 1

Καλημέρα στην παρέα ξέρουμε κάποιο online μαγαζί έμπιστο με καλές τιμές για αγορά παιχνιδιού ενδιαφέρομαι για ψηφιακή μορφή για ps4 

Edited by gatuso7
  • Like 1

1 minute ago, gatuso7 said:

Καλημέρα στην παρέα ξέρουμε κάποιο online μαγαζί έμπιστο με καλές τιμές για αγορά παιχνιδιού ενδιαφέρομαι για ψηφιακή μορφή 

instant gaming

• Like 1

4 minutes ago, mike0402 said:

instant gaming

Έχει μόνο για pc ψάχνω για ps4 σε ευχαριστώ για την απάντηση 

• Love 1

Άσχετο...Πόσοι από εμάς εδώ μέσα είμαστε ΜΙΛΑΝΑΡΑ ;

3 hours ago, SkyloMethIR said:

Άσχετο...Πόσοι από εμάς εδώ μέσα είμαστε ΜΙΛΑΝΑΡΑ ;

Εγώ 

• Like 1

Καλησπέρα.. Δε μου έχει σαν επιλογή τα ελληνικά στο language setting. Μόνο αγγλικά έχει βασικά. Μήπως ξέρει κάποιος να μου πει πως θα βάλω τα ελληνικά? 

Τι φταίει και μου έχει εμφανίσει στα φιλικά mc που παίζω 3 διαφορετικές έδρες? Μια αυτή που έχει default στην ομάδα το ίδιο το παιχνίδι, μια εκείνη που εγώ έφτιαξα από το edit, και άλλη μια που δίνει το γήπεδο που έχω επιλέξει από το edit αλλά χωρίς το γρασίδι και τα τέρματα που έβαλα.. Βγαίνει πότε το ένα, πότε το άλλο, πότε το παράλλο... Τι σόι σάχλα είναι τούτη πάλι?

48 minutes ago, mostratos22 said:

Καλησπέρα.. Δε μου έχει σαν επιλογή τα ελληνικά στο language setting. Μόνο αγγλικά έχει βασικά. Μήπως ξέρει κάποιος να μου πει πως θα βάλω τα ελληνικά? 

Καλύτερα αγγλικά θα πρότεινα.... 

Broxo, πολύ ωραία γκολ, σοβαρά, κι ειδικά το προτελευταίο τα σπάει . Επίσης, να λοιπόν που μπαίνουν και κεφαλιές και πολύ θεαματικές μάλιστα. 

Αυτά τα ball physics, ντάξει, έκαναν δουλειά για βραβείο τα παικτρόνια στην Κόναμι. Εάν το Φίφα δεν φτάσει τουλάχιστον τέτοια physics  σε μπάλα και παίκτες, δεν έχει δουλειά. Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις, δεν κράζω κανένα Φίφα και ίσα ίσα που ΘΕΛΩ να ειναι κι αυτό εξίσου καλό. Ρώτησα μάλιστα στο αντίστοιχο τόπικ για την ΑΙ του, γιατί πάντα με ενδιαφέρει η ΑΙ σε οποιοδήποτε ποδοσφαιράκι. Όμως, σε κάποια πράγματα η διαφορά είναι χαώδης. Μακάρι στην επόμενη γενιά να συγκρίνουμε physics και να τσακωνόμαστε για το ποιό είναι καλύτερο. 

Η Μίλαν ανήκει στις πιο βαρειές φανέλες της Ευρώπης, μαζί με Ρεάλ, Μπάγερν, Λίβερπουλ, άντε και Γιούβε. Δεν είμαι Milan fan, αλλά μου λείπει, σαν όνομα, σαν δύναμη και σαν ποδοσφαιρική ποιότητα. Έρχονται μεγάλες ποδοσφαιρικές παραστάσεις στο μυαλό, στο άκουσμα της λέξης Μίλαν, και πρέπει να επανέλθει όπως της αξίζει. Αν δεν μπουν λεφτά όμως....

Έπαιξα ματς στο Ντε Κάιπ (νομίζω) και μου φάνηκε πανέμορφο, δηλ. μπορεί να είναι και το πιο ωραίο από αυτά που θυμάμαι ως τώρα. Φοβερό γρασίδι, πανέμορφο γενικά. Νομίζω και του Άγιαξ είναι πολύ ωραίο. 

Edited by toninio
  • Love 1
  • Like 3

18 hours ago, mostratos22 said:

Πρέπει να τα κατεβάσεις και να τα βάλεις με copy-paste στο φάκελο του παιχνιδιού στο PC σου. Για commentary άμα θες να κάνεις χαβαλέ, αξίζει να βάλεις ελληνικά και να ακούς άκυρα "τον έστειλε για τσάι" και τέτοια. Όχι ότι είναι και καλό βέβαια. Για το text language δεν αξίζει καθόλου, περισσότερο θα μπερδευτείς νομίζω, παρά θα καταλάβεις τις περιγραφές. Είναι και κακή η μετάφραση και η γλώσσα που χρησιμοποιείται. Εκτός αν είσαι φαν της "αρχαΐζουσας δημοτικής" ή της Βυζαντινολογίας. Τότε θα σου αρέσει.

Edited by slamsoze
  • Haha 4