Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - Discussion Topic

Recommended Posts

εγω προσωπικα νομιζω πρεπει να μειωσουν λιγακι την μπαρα δυναμης.

πατας ισα ισα την πασα/σουτ/σεντρα και εκτος απο το οτι γεμιζει πολυ γρηγορα η μπαρα ισχυος φευγει παρα πολυ γρηγορα και η μπαλα. πας να τραβηξεις πασα στο συμπαικτη και σκαει με ολη την δυναμη πανω στο ποδι

• Like 2

14 minutes ago, redz said:

Παιδιά τι είναι το match day ;

Το έγραψα και χθες στο τόπικ του MyClub. Το ποστάρω κι εδώ.

Κάθε Δευτέρα ανανεώνεται και επιλέγεις πλευρά για το ποια ομάδα θα υποστηρίξεις. Αυτή την βδομάδα έχει 2 event. Το Milan vs Inter που διαλέγεις 1 από τις 2 και την Γαλλία 1, όπου  επέλεγες μια ομάδα από τις διαθέσιμες (κάποιες παίζουν εντός και κάποιες εκτός έδρας). Αν τα πας καλά μπορείς είτε να προκριθείς και να κερδίσεις παραπάνω GP, είτε αν τα πας τέλεια να πας στον τελικό, ενάντια στον καλύτερο της άλλης πλευράς. 

Από τα ματς που παίζεις μαζεύεις πόντους και σου δίνει rewards για το my club. Scouts, GP, my club coins. Οι ώρες που μπορείς να παίξεις είναι καθημερινά 18:00-21:00

Το mode ειναι πολύ καλό. Αλλά επειδή μπορεις να παίξεις με οποιονδήποτε χωρίς περιορισμό για καλή σύνδεση, αρκετά ματς έχουν λαγκ. Όσα δεν έχουν είναι απόλαυση. Ίσως θα μπορούσαν αντί για εντελώς πάνω τα βελάκια να τα είχαν normal ή έστω ελαφρώς ανεβασμένα.

• Like 1

Ενδιαφέρον, αλλά και πάλι έχει σχέση με το myclub? Παίζω μόνο divisions το βαριέμαι το myclub 

• Like 1

ενημερωση του ροστερ απο το κεντρικο μενου καθε ποτε κανουμε;

Καλησπέρα σε ολους....τόσες μέρες κάθομαι και παίζω αρκετά το παιχνίδι με πολύ υπομονη χωρίς να με αποθαρρύνει κάποιο από τα θέματα που έχει ...διαβάζω καθημερινά τα σχόλια όλων των παιδιών εδώ μέσα αλλά δεν ήθελα να συμμετεχω βιαστικά ήθελα να είμαι σίγουρος για αυτό που θα γράψω και θα μοιραστώ μαζί σας...ε λοιπόν σήμερα έσκασα..το κατάφερε και με έσκασε...με κούρασε απίστευτα..η αλλαγή του κέρσορα που με κρεμάει συνέχεια να πω???το awareness των παιχτών να πω???το online που ακόμα είναι στην εποχή των σπηλαίων??ένα άδειο από περιεχόμενο online??...έλεγα φέτος να φύγω από το fifa και να γυρίσω στην ποδοσφαιρική μου αγάπη αυτή που μεγάλωσα(40χρονων)....αλλά δεν αντέχω άλλο να παραβλέπω πράματα...και το fifa έχει θέματα δεν αντιλέγω αλλά σε βασικά πράματα τα κάνει σωστά....γυρίζω στο fifa με σπρώχνει το pes εκεί δυστυχώς..με νοσταλγία στο μυαλό μου πάντα για το pes που λάτρεψα.

47 minutes ago, draminos4 said:

Καλησπέρα σε ολους....τόσες μέρες κάθομαι και παίζω αρκετά το παιχνίδι με πολύ υπομονη χωρίς να με αποθαρρύνει κάποιο από τα θέματα που έχει ...διαβάζω καθημερινά τα σχόλια όλων των παιδιών εδώ μέσα αλλά δεν ήθελα να συμμετεχω βιαστικά ήθελα να είμαι σίγουρος για αυτό που θα γράψω και θα μοιραστώ μαζί σας...ε λοιπόν σήμερα έσκασα..το κατάφερε και με έσκασε...με κούρασε απίστευτα..η αλλαγή του κέρσορα που με κρεμάει συνέχεια να πω???το awareness των παιχτών να πω???το online που ακόμα είναι στην εποχή των σπηλαίων??ένα άδειο από περιεχόμενο online??...έλεγα φέτος να φύγω από το fifa και να γυρίσω στην ποδοσφαιρική μου αγάπη αυτή που μεγάλωσα(40χρονων)....αλλά δεν αντέχω άλλο να παραβλέπω πράματα...και το fifa έχει θέματα δεν αντιλέγω αλλά σε βασικά πράματα τα κάνει σωστά....γυρίζω στο fifa με σπρώχνει το pes εκεί δυστυχώς..με νοσταλγία στο μυαλό μου πάντα για το pes που λάτρεψα.

Το πιο σημαντικό είναι το game play απ το περιεχομενο..το ΦΙΦΑ διαθέτει περιεχόμενο αλλά υστερεί στο game play.. Οπότε είναι μια η άλλη.. 

7 hours ago, broxopios said:

Οι ώρες που μπορείς να παίξεις είναι καθημερινά 18:00-21:00

Τετοια ωρα ποιος μπορει να παιξει ? μπορει αλλα νομιζω λιγοι

Καλησπέρα και από εμένα. Επιχείρησα να παίξω σήμερα Master League, και βλέπω ότι η ομάδα έχει το παλιό ρόστερ, δεν έχουν περαστεί οι μεταγραφές... Τα φώτα σας παιδιά, τι παίζει σε αυτή την περίπτωση?

1 minute ago, Chris260670 said:

Καλησπέρα και από εμένα. Επιχείρησα να παίξω σήμερα Master League, και βλέπω ότι η ομάδα έχει το παλιό ρόστερ, δεν έχουν περαστεί οι μεταγραφές... Τα φώτα σας παιδιά, τι παίζει σε αυτή την περίπτωση?

Ποια ομάδα είναι και ποιο παλιό ρόστερ έχει?

Παναθηναϊκός. Επειδή είναι στις άλλες ευρωπαϊκές ομαδες, και όχι σε αυτές που συμμετέχουν κανονικά σε ένα πρωτάθλημα, υπάρχει θέμα?

Edited by Chris260670

Just now, Chris260670 said:

Παναθηναϊκός

Ποιο ρόστερ έχει?

Το περσινό. Έκανα μια δοκιμή για φιλικό αγώνα και εμφανίζει κανονικά το φετινό ρόστερ. Στο ML γιατί?

Και για τις υπόλοιπες ομάδες ισχύει αυτό από ότι είδα. 

31 minutes ago, Chris260670 said:

Το περσινό. Έκανα μια δοκιμή για φιλικό αγώνα και εμφανίζει κανονικά το φετινό ρόστερ. Στο ML γιατί?

Πρέπει να ξεκινήσεις καινούριο ML ύστερα από το update. 

47 minutes ago, Chris260670 said:

Πρέπει να κάνεις το LIVE UPDATE και μετά να ξεκινήσεις καινούριο. Πας options/apply latest live update

• Thanks 1

9 hours ago, broxopios said:

Το mode ειναι πολύ καλό. Αλλά επειδή μπορεις να παίξεις με οποιονδήποτε χωρίς περιορισμό για καλή σύνδεση, αρκετά ματς έχουν λαγκ. Όσα δεν έχουν είναι απόλαυση. Ίσως θα μπορούσαν αντί για εντελώς πάνω τα βελάκια να τα είχαν normal ή έστω ελαφρώς ανεβασμένα.

Αυτο γιατι γινεται ετσι? 

Και κάτι άλλο... θα ειναι μονο τοπικά ντέρμπι η φαση? ( Μίλαν-ίντερ,   Ατλέτικο-ρεαλ, όταν σε εχει να διαλέξεις ανάμεσα από ζευγαρι μονο)

Η θα έχει κ ρεαλ μπαρτσα πχ... ? 

Το Ίντερ Μίλαν πχ οκ κλασσικό και τοπικό  ντέρμπι αλλα ολοι Ίντερ παίρνουμε και είναι πολύ ανώτερη τωρα απο την αιώνια αντίπαλο της... θελω να πω πως καλο θα  ηταν να είναι μεταξύ ομαδων με ίσα δυναμικότητα κ όχι όπως στο άλλο mode που έχει το πρωτάθλημα Γαλλίας που όλοι παίρνουνε pari  και μένει απο την αλλη η λυον και η Μαρσειγ που ειναι 3 επίπεδα κάτω τουλάχιστον... Τελοσπαντων το mode είναι πολύ ενδιαφέρον απλα καπως να ειναι  οι δυναμικότητες των ζευγαριών ισορροπημένες... σίγουρα στο euro δε θα υπάρχει αυτό το πρόβλημα... 

Νομίζω καπου ειδα ότι θα έχουμε matchday με Άρσεναλ - μαν.γιουναιτεντ τις επόμενες βδομάδες που δεν είναι τοπικό ντερμπι 

Edited by north1980

5 minutes ago, north1980 said:

Αυτο γιατι γινεται ετσι? 

Και κάτι άλλο... θα ειναι μονο τοπικά ντέρμπι η φαση? ( Μίλαν-ίντερ,   Ατλέτικο-ρεαλ, όταν σε εχει να διαλέξεις ανάμεσα από ζευγαρι μονο)

Η θα έχει κ ρεαλ μπαρτσα πχ... ? 

Το Ίντερ Μίλαν πχ οκ κλασσικό και τοπικό  ντέρμπι αλλα ολοι Ίντερ παίρνουμε και είναι πολύ ανώτερη τωρα απο την αιώνια αντίπαλο της... 

Νομίζω καπου ειδα ότι θα έχουμε matchday με Άρσεναλ - μαν.γιουναιτεντ τις επόμενες βδομάδες που δεν είναι τοπικό ντερμπι 

Δε θα είναι μόνο τοπικά ντέρμπι, αλλά ντέρμπι γενικά ή σημαντικά ματς. Σίγουρα πιστεύω θα δούμε και το El classico στα τέλη Οκτωβρίου. Αν και περίμενα αυτή τη βδομάδα να έχει και το Τσέλσι - Λίβερπουλ που παίζουν την Κυριακή. 

Την άλλη βδομάδα έχει Άρσεναλ - Utd αλλά και το Μαδριλένικο ντέρμπι. Εφόσον βάζει και από ομάδες που δεν έχει τα δικαιώματα, τότε σίγουρα θα δούμε αρκετά τέτοια ματς. 

Προσωπικά μου αρέσει να παίρνω τις πιο αδύναμες ομάδες. Τώρα επέλεξα Μιλανάρα και έγιναν ωραία ματς. Όσα δεν είχαν λαγκ τουλάχιστον. 

• Like 2

Το βίντεο είναι από το ντέμο, μπορούμε να κάνουμε και εμείς αυτήν την κίνηση, και αν ναι πως γίνεται αν ξέρει κανείς, εδώ την κάνει η cpu

4 minutes ago, Silots73 said:

Το βίντεο είναι από το ντέμο, μπορούμε να κάνουμε και εμείς αυτήν την κίνηση, και αν ναι πως γίνεται αν ξέρει κανείς, εδώ την κάνει η cpu

ευκολα γινεται αν παιζεις με αναλογικο μοχλο.....

8 hours ago, broxopios said:

Προσωπικά μου αρέσει να παίρνω τις πιο αδύναμες ομάδες. Τώρα επέλεξα Μιλανάρα και έγιναν ωραία ματς. Όσα δεν είχαν λαγκ τουλάχιστον

Κ εγω τις πιο αδύναμες παίρνω... Αλλά τρως πολύ μπουλινγκ από το παιχνίδι... Όπως κ να χει είναι ένα mode που χρειαζόταν..  το είχαμε πει απο πέρσυ ότι θέλουμε κ αλλα on line mode διαφορετικά για μας που δεν ασχολούμαστε με mc ... 

Για κοίτα λοιπόν που μας ακούσανε... δε το περίμενα...

• Like 2