Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - Discussion Topic

Recommended Posts

πολλες φορες στο master league οταν παω να παιξω αγωνα και να διαλεξω φανελλες στις ομαδες δεν μου τις φορτωνει τις φανελλες..εχει τυχει σε κανεναν?

Δειτε τι φτιαξαν οι κεραταδες!!!
κουνας το ταμπλετ οπως θες και βλεπεις...το πηγαμε αλλου!

• Like 2

Άμα έστρωνε κ μια τσοχα απο σουμπουτεο ( οι παλιοί ξερουν) θα ήταν πιο ωραιο το γήπεδο...😁

• Like 3
  • Haha 1

10 hours ago, mike0402 said:

πολλες φορες στο master league οταν παω να παιξω αγωνα και να διαλεξω φανελλες στις ομαδες δεν μου τις φορτωνει τις φανελλες..εχει τυχει σε κανεναν?

Συνέβη σε εμένα μια φορά αλλά ξεκόλλησε 

1 minute ago, Theopal said:

Συνέβη σε εμένα μια φορά αλλά ξεκόλλησε 

δεν συμβενει σε καθε αγωνα αλλα 2 στους 5 γινεται

Παντως στο metacritic το PES 2020 σαρωνει ετσι;
Τοσο για pc οσο και ps4. Εχει user score 9.1 k 9.0 αντιστοιχα, ξεπερνωντας PES 5, PES 6.
Λετε να εχουμε το καλυτερο ποδοσφαιρακι ολων των εποχων μπροστα μας;

• Love 1

Καλα για να πάρει κεφάλια γκολ από σέντρα πρέπει να κανείς τάμα με νούμερο πρωτεραιοτητας σε Τήνο Σουμελα και εκατοπυλιανη μαζί ε;

• Like 2
  • Haha 1

13 hours ago, mike0402 said:

Ειναι μπαγκια από τα περσι αυτο.

Εχθες μπηκα για 2η φορα να παιξω σε pc οnline 1vs1 σε 10 αγώνες σετ, το τι λαγκ συναντησα δεν περιγράφεται, στους τελευταιους 5 αγωνες απ τους 10 που εδωσα δεν μπορουσα να παιξω, σκεφτηκα λοιπον να απεγκαταστησω το παιχνιδι  απο τον 1000αρι HD σκληρο που το ειχα και να το εγκαταστήσω στον 500αρι ssd που εχω και τα win10 64bit, μπας και φταίει ο hd που λαγκαρε το παιχνιδι, το συστημα μου δεν παιζει να φταιει επειδη ειναι πολυ δυνατο.

Αν λαγκαρει και τωρα τότε τα λ7 που έδωσα για να το αγορασω πηγαν τζαμπα και ειναι πολυ κριμα.

Το θέμα του report στην Κοναμι τώρα ειναι  μλκια, δλδ αν κανουν λαγκ οι 10 απ τους 20 που παιζω θα καθομαι να κανω report? 

Edited by giannis10001

2 hours ago, flokiman said:

Τοσο για pc οσο και ps4. Εχει user score 9.1 k 9.0 αντιστοιχα, ξεπερνωντας PES 5, PES 6.

Αυτό ξέρεις πότε θα φανεί και δεν το θέλω.

Αν του χρόνου πάνε σε νέα μηχανή και αποτύχουν. Να έχουμε μια αναβίωση 2008 εποχής δηλαδή. 

Αν όμως βασιστούν σε αυτό που έχουν και το εξελίξουν κι άλλο, τότε θα μείνει στην ιστορία απλά ως ένα από τα καλύτερα PES. 

• Like 3

Για το PS4. Σχετικά με το PesUniverse Patch, είχα διαβάσει σε προηγούμενα ποστ ότι σκάει κάποιο error που έχει να κάνει με τις εμφανίσεις λόγω ανάλυσης. επειδή ήθελα να ξεκινήσω εάν ML & να βάλω το συγκεκριμένο patch που βρίσκεται & στο site μας.Στα Features αναφέρει 1024 Kits.Άρα αυτή που έχουμε εδώ στα Downloads να υποθέσω ότι είναι κάποια έκδοση στην οποία έχει τέλος πάντων αλλαχθεί ώστε να μην προκύψει το πρόβλημα με την μεγαλύτερη ανάλυση? Pρωτάω εάν το ξέρει κανείς για να μην κάνω την διαδικασία & μου κάνει τα μισά & μετα fail & μου μπερδευτεί το πράγμα. 

• Like 1

@mj23 Φίλε βάλε το PESWORLD και είσαι ήσυχος. Τα ίδια πράγματα έχει πάνω-κάτω και οι φανέλες μπαίνουν όλες σε S size.

Στο μεταξύ αναβρασμός στην Ιαπωνία:

Edited by slamsoze
  • Love 1
  • Like 1
  • Thanks 1

34 minutes ago, slamsoze said:

@mj23 Φίλε βάλε το PESWORLD και είσαι ήσυχος. Τα ίδια πράγματα έχει πάνω-κάτω και οι φανέλες μπαίνουν όλες σε S size.

Ψςςςς...αληθεια μπραβο στην ΚΟΝΑΜΙ.
Μονο και μονο για αυτην την κινηση, να κανει φβ, να ακουσει και να απαντησει επισημα.
Συμφωνω οτι στο ντεμο γινοταν της τρελης απο φαουλ σε βαθμο εκνευριστικο, τσιρ τσιρ, το λογκο της κοναμι, μινι ριπλει, το λογκο της κοναμι κτλ.... Χανοταν ο μποσουλας.
Επειδη απο το PES 2016 και μετα δεν υπηρχαν ουσιαστικα φαουλ στο παιχνιδι, τωρα θελουμε ανα 1' να δινει φαουλ?Ειμαστε καμμενοι στον χυλο, φυσαμε και το γιαουρτι. 
Θα φτιαξουν το awareness ειπαν! Αλληλουια!

• Love 1
  • Like 3

9 minutes ago, flokiman said:

Ψςςςς...αληθεια μπραβο στην ΚΟΝΑΜΙ.
Μονο και μονο για αυτην την κινηση, να κανει φβ, να ακουσει και να απαντησει επισημα.
Συμφωνω οτι στο ντεμο γινοταν της τρελης απο φαουλ σε βαθμο εκνευριστικο, τσιρ τσιρ, το λογκο της κοναμι, μινι ριπλει, το λογκο της κοναμι κτλ.... Χανοταν ο μποσουλας.
Επειδη απο το PES 2016 και μετα δεν υπηρχαν ουσιαστικα φαουλ στο παιχνιδι, τωρα θελουμε ανα 1' να δινει φαουλ?Ειμαστε καμμενοι στον χυλο, φυσαμε και το γιαουρτι. 
Θα φτιαξουν το awareness ειπαν! Αλληλουια!

Ε χρειαζόταν να κάνει κάτι πιστεύω. Η  BANDAI-NAMCO είχε developer με profile κανονικό στο STEAM και την ετικέτα "developer" , ΄όπου πριν και μετά από κάθε DLC και Update που κάνανε μπάχαλα , άνοιγε ένα update-feedback topic , όπου τον βρίζαμε ομαδικώς!!! :)  :D  :D Δεν είναι σωστό βέβαια αυτό! Ούτε εποικοδομητικά τα καντήλια και οι κατάρες , αλλά έστω και μπαρούφα να θες να πεις, νιώθεις αλλιώς να ξέρεις ότι μιλάς με developer που είναι και αληθινός άνθρωπος ταυτόχρονα και παίζει και αυτός το game σαν εμάς.

σ.σ.: Kαλά τι είχε ακούσει αυτός ο καημένος τότε στο STEAM. Μόνο την τρύπα του όζοντος δεν το χρεώσανε!! Εγώ αν ήμουν θα το κλείδωνα το τόπικ!! Eλπίζω στο FB να πηγαίνει καλύτερα της ΚΟΝΑΜΙ. 😛 😛

Edited by slamsoze
  • Haha 3

1 hour ago, slamsoze said:

Some people pointed out that there was a gap between the defense line and the midfield line, which allowed killer passes to reach the foward attackers with ease.

I can smell bullshit from a mile away...

Φοβάμαι ότι θα τα σκατώσουν γιατί δεν διευκρινίζουν ακριβώς τι εννοούν. Το compactness για αυτό το λόγο υπάρχει, αν ο άλλος παίζει με χαμηλό compactness και σε ΡΑ3 λογικό είναι να περνάνε λέιζερ πάσες.

• Like 1

8 hours ago, flokiman said:

Εγώ δεν αμφιβάλω. 

Είμαι σίγουρος ότι είναι το καλύτερο που έχει βγει. Ακόμα και με τις αδυναμίες του 

• Like 3

2 hours ago, slamsoze said:

s

slamsoze,

καταρχην ευχαριστω για την απαντηση

Μπηκα στο Pes world αλλα για Ps4 εχει μονο Αγγλικο1,Γερμανια & Ιταλια1 & δεν βγαζω πολυ ακρη διοτι ειναι καπως διαφορετικο απο το αλλο.Θα το δω παντως

• Like 2

2 hours ago, BasilhsGR said:

Some people pointed out that there was a gap between the defense line and the midfield line, which allowed killer passes to reach the foward attackers with ease.

I can smell bullshit from a mile away...

Φοβάμαι ότι θα τα σκατώσουν γιατί δεν διευκρινίζουν ακριβώς τι εννοούν. Το compactness για αυτό το λόγο υπάρχει, αν ο άλλος παίζει με χαμηλό compactness και σε ΡΑ3 λογικό είναι να περνάνε λέιζερ πάσες.

Καλό είναι να υπάρχει πιο πολύ παιχνίδι κέντρου και να μην περνάνε εύκολα οι πάσες . Δεν ξέρω αναθάρρησα με την ανακοίνωση . Μακάρι να φτιάξουν όσα λένε . Θα απογειωθεί και άλλο το παιχνίδι 

• Like 4

1 hour ago, mj23 said:

slamsoze,

καταρχην ευχαριστω για την απαντηση

Μπηκα στο Pes world αλλα για Ps4 εχει μονο Αγγλικο1,Γερμανια & Ιταλια1 & δεν βγαζω πολυ ακρη διοτι ειναι καπως διαφορετικο απο το αλλο.Θα το δω παντως

Κοίτα από ό,τι ξέρω. Αγγλία και Ισπανία έχουνε το πρόβλημα. Τα υπόλοιπα τα έχουνε περασμένα κανονικά, με τα μικρά μεγέθη οι του PESUNIVERSE. Οπότε με την Αγγλία από pesworld καλύπτεσαι. Δεν είναι τίποτα, πατάς κλικ πάνω στα κειμενάκια (είναι links), και μετά πατάς 1024. Σου κατεβάζει φανέλες 2048 που βάζοντας τες με το ".ted" , που το κάνεις mport, στις βάζει στις S (1024).

Edited by slamsoze
  • Like 1
  • Thanks 1

50 minutes ago, Mean_Machine said:

Καλό είναι να υπάρχει πιο πολύ παιχνίδι κέντρου και να μην περνάνε εύκολα οι πάσες . Δεν ξέρω αναθάρρησα με την ανακοίνωση . Μακάρι να φτιάξουν όσα λένε . Θα απογειωθεί και άλλο το παιχνίδι 

Για να υπάρξει παιχνίδι κέντρου θα πρέπει να παίζεις και το ανάλογο σύστημα. Όταν οι περισσότεροι κυνηγάνε την κόντρα με τα πολύ γρήγορα εξτρέμ και παίζουνε παραλλαγές του 4-3-3  με ένα αμυντικό χαφ και την ομάδα κομμένη στα δύο είναι λογικό να μην γίνεται παιχνίδι στο κέντρο, πόσο μάλλον σε PA3 που ακυρώνει τα πάντα από passing game. Αυτό το λέω γιατί αυτό συμβαίνει κατά κύριο λόγο στο MyClub. Εγώ ο κακομοίρης που παίζω 4-4-2 αναγκαστικά όλες οι μπάλες περνάνε απ΄τα χαφ.

Είμαι επιφυλακτικός για το λόγο ότι πατς που πρόκειται να αλλάξουν το gameplay μέσα στη σεζόν (έστω και με καλές προθέσεις όπως στη δική μας περίπτωση) έχουν καταστρέψει παιχνίδια. Ελπίζω να πέσω έξω.

• Like 3

Δεν με ανησυχεί κάτι από την ανακοίνωση του πατς. Δεν θυμάμαι και άλλες χρονιές να έχουν αλλάξει το gameplay με official patch (σε αυτή τη γενιά τουλάχιστον), επομένως το πολύ πολύ να δiορθώσουν κάποιες λεπτομέρειες, οι οποίες δεν νομίζω να χαλάσουν το παιχνίδι.  Oύτε και πρόκειται βέβαια να τα φτιάξουν όλα στην εντέλεια. Κάποια θέματα awareness  των παικτών έχουν να κάνουν με δημιουργία κενών χώρων=ευκαιριών, με script και με τη γενικότερη "ισορροπία" στο gameplay, οπότε θα παραμείνουν. 

Το φετινό Προ το θεωρώ παιχνιδάρα (στο offline τουλάχιστον), αλλά δεν θα έλεγα ότι είναι το κορυφαίο όλων των εποχών. Σε απόλυτη σύγκριση, ίσως είναι (δηλαδή να το βάλουμε δίπλα δίπλα με όλα τα άλλα. Σίγουρα είναι ανώτερο από όλα σε animations, physics και ελευθερία μπάλας. Σε ΑΙ, παίζεται. Τα παλιά Προ είχαν καλύτερο foot planting και περισσότερο νεύρο στην κίνηση. Σε αναλογική σύγκριση όμως, το Pes5 (και όλα τα Προ της εποχής) ήταν πιο πρωτοπόρο τότε. Το σημερινό είναι μία "επανάληψη" εκείνων, ένα αντίστοιχο πολύ καλό Προ, στη σημερινή εποχή. Τα ίδια πράγματα κάνει, αλλά με περισσότερη λεπτομέρεια. Για εμένα, ο χαρακτηρισμός "το κορυφαίο Προ όλων των εποχών" θα έρθει σε κάποια επόμενη next gen έκδοση που θα φέρει μία σημαντική εξέλιξη, πχ στην ΑΙ. Δηλαδή, να δούμε πράγματα που δεν τα έκαναν ούτε τα παλιά Προ, ούτε τα τωρινά. Όσο για την αλλαγή μηχανής (από Fox σε Unreal, όπως έχουμε διαβάσει), όντως είναι κάτι που...φοβίζει. Πιστεύω όμως ότι αυτή τη φορά είναι διαφορετικά τα πράγματα από ότι ήταν τότε, στο Ps3, όπου έγιναν βεβιασμένες κινήσεις. Τώρα νομίζω έχουν περισσότερο χρόνο για να πάνε πιο σίγουρα. Ξέρουν τα δεδομένα των νέων κονσολών που έρχονται (που μοιάζουν σε αρχιτεκτονική και μεταξύ τους και με τις προηγούμενες), οπότε λογικά ξέρουν τί κάνουν. Ας ελπίσουμε να μην μας ξενερώσουν ομαδικώς. 

Γνωρίζετε κανένα πατσάκι που να διορθώνει τις fake των Other European; Δεν ψάχνω το τέλειο πατς, ούτε πολυκοιτάω φανέλες κλπ, απλά αν γίνεται θέλω να έχω τουλάχιστον τη λίγκα των Other European teams με κανονικές ομάδες, κι αν γίνεται, τις λατινικές διορθωμένες (πχ Μεξικάνικο πρωτάθλημα και Copa Libertadores, εκεί που έχει κάτι καρα-fake). Σόρι αν έχει ειπωθεί\απαντηθεί πιο πριν, αλλά δεν έχω προλάβει να ψάξω και πολύ ακόμα τα φετινά mods.  

• Like 3

4 hours ago, toninio said:

Δεν με ανησυχεί κάτι από την ανακοίνωση του πατς. Δεν θυμάμαι και άλλες χρονιές να έχουν αλλάξει το gameplay με official patch (σε αυτή τη γενιά τουλάχιστον).......

Φίλε Αντώνη ολοι αυτό το πατσακι θέλουμεl όλοι, rest of Europe, Μεξικό κτλ, αλλά αυτό πάντα έρχεται αργότερα κ τελευταίες οι Ασιατικές της PAS. Σίγουρα θα υπάρχουν κάποια σε πρώιμη φάση άλλα θα έχουν πολλές παραλήψεις ακόμα, κ πολλούς duplicate. 

Για το αν ένα PES είναι το καλύτερο όλων των εποχών,  για μένα η απάντηση είναι πάντα αναλογική,  πόσο impact έχει οταν βγαίνει κ για πόσο καιρό θα παίζεται. Τα παλιά ας πούμε, pes5/6/ewe9le κάποιοι τα παίζουν ακόμα. Αρα μιλάμε για 15χρονια+ διαχρονικότητα. Θα παίζεται το pes2020 το 2035 ή το 2030 έστω?  Αν ναι, τότε είναι διαχρονικό για μένα.  Βέβαια στην εποχή που ζούμε, με τα microtrans κτλ, τα περισσότερα παιχνίδια έχουν ένα συγκεκριμένο κύκλο ζωής επίτηδες,  οπότε το βλέπω δύσκολο. 

Για την νέα engine που λέτε, είχα δει ένα tweet κάποιου επίσημου ΚΟΝΑΜΙΣΤΑ, που έλεγε ότι η ομάδα ξέρει πλέον κ δε θα επαναλάβει τα "παλιά λάθη", καθώς επίσης κ λόγω του ότι το pesmobile έχει την Unreal engine ήδη, προϋπάρχει η εξοικείωση κ η εμπειρία για να δουλευτεί σωστά κ η πλατφόρμα κονσόλα/pc. Ίδωμεν, είδωμεν ή οψόμεθα...

Edited by slamsoze
  • Like 2
  • Thanks 1

21 hours ago, giannis10001 said:

Εχθες μπηκα για 2η φορα να παιξω σε pc οnline 1vs1 σε 10 αγώνες σετ, το τι λαγκ συναντησα δεν περιγράφεται, στους τελευταιους 5 αγωνες απ τους 10 που εδωσα δεν μπορουσα να παιξω, σκεφτηκα λοιπον να απεγκαταστησω το παιχνιδι  απο τον 1000αρι HD σκληρο που το ειχα και να το εγκαταστήσω στον 500αρι ssd που εχω και τα win10 64bit, μπας και φταίει ο hd που λαγκαρε το παιχνιδι, το συστημα μου δεν παιζει να φταιει επειδη ειναι πολυ δυνατο.

Αν λαγκαρει και τωρα τότε τα λ7 που έδωσα για να το αγορασω πηγαν τζαμπα και ειναι πολυ κριμα.

Το θέμα του report στην Κοναμι τώρα ειναι  μλκια, δλδ αν κανουν λαγκ οι 10 απ τους 20 που παιζω θα καθομαι να κανω report? 

Παιδιά νόμισα οτι εφταιγε ο σκληρος και τελικα ηταν το τροφοδοτικο, "φτηνος στο αλευρι και ακριβος στα πιτουρα" θελω να πω εχω καλη καρτα γραφικων των 220€ και κόλλαγε το παιχνίδι επειδη το τροφοδοτικό του 2009 τα ειχε φαει τα ψωμια του, φθηνιαρικο δεν ηταν για αυτο και με μπερδεψε και δεν περιμενα να ειναι αυτο...100€ ειχε τότε, χθες πηρα και εβαλα  ενα corsair 650w 80plus gold και χθες σε 5 παιχνιδια που επαιξα ουτε ενα κολλημα, ολα μια χαρα. Θα δουμε τις επομενες μέρες αν δεν κανει lag σημαινει οτι εφταιγε για ολα το τροφοδοτικο.