Jump to content
broxopios

eFootball PES 2020 - Discussion Topic

Recommended Posts

Να αναφέρω 2 προβληματάκια που αφορούν όραση και αντανακλαστικά..( όχι τίποτα άλλο να δω μήπως γέρασα πριν την ώρα μου ) 

1. Όταν παίζω μέρα στα σημεία που πέφτει ο ήλιος δεν βλέπω την τυφλα μου! 

2. Όταν κλειδώσει κίνηση δεν πάει να πατήσω 25543 φορές το Χ δεν αλλάζει ούτε με κανόνι.... 

Υσχυουν και σε σας η γέρασα...Τελικά;

Edited by Receiver21
  • Like 1
  • Haha 2

Πάρτε PC να σωθείτε παιδιά, σε 5 λεπτά έχετε κάνει import τα πάντα :hehe:

https://www.youtube.com/watch?v=0Q7OYYhbNmM

@Receiver21 για το πρώτο που ρωτάς είναι θέμα ρυθμίσεων και πάνελ. Για το δεύτερο απλά πάτα super cancel RB+RT αν παίζεις σε PC/Xbox ή R1+R2 αν παίζεις σε PS4.

15 minutes ago, Receiver21 said:

Να αναφέρω 2 προβληματάκια που αφορούν όραση και αντανακλαστικά..( όχι τίποτα άλλο να δω μήπως γέρασα πριν την ώρα μου ) 

2. Όταν κλειδώσει κίνηση δεν πάει να πατήσω 25543 φορές το Χ δεν αλλάζει ούτε με κανόνι.... 

Υσχυουν και σε σας η γέρασα...Τελικά;

Ισχυουν φουλ φιλε μου.
Παιξε λιγο με το brightness/contrast να βρεις μια ισορροπια. 
Αυτο με το κλειδωμα κινησης ισχυει και ειναι ενα απο τα θεματακια του PES , αλλα απο την αλλη ειναι και λογικο. Δοκιμασες το super cancel?

Επισης μαθετε να παιζετε με R2 στην υποδοχη πασας. Δημιουργεις ευκαιριες και αδειαζεις αντιπαλους για πλακα αν το κανετε μαστερ.
Παρα πολυ σημαντικο mechanic του PES.

7 minutes ago, BasilhsGR said:

Πάρτε PC να σωθείτε παιδιά, σε 5 λεπτά έχετε κάνει import τα πάντα :hehe:

https://www.youtube.com/watch?v=0Q7OYYhbNmM

@Receiver21 για το πρώτο που ρωτάς είναι θέμα ρυθμίσεων και πάνελ. Για το δεύτερο απλά πάτα super cancel RB+RT αν παίζεις σε PC/Xbox ή R1+R2 αν παίζεις σε PS4.

PC master race παντα ρε. 

Σόρρυ νομίζω έχει ξανα ειπωθεί απλα βαριέμαι να ανατρέξω πίσω... το σουπερ κανσελ τα παιξε?  Γιοκ ? 

Λειτουργεί οπότε του καπνίσει κ αν ???

Και κάτι άλλο στο mode με το euro ... αν είσαι φιλοξενούμενος κ είναι γηπεδούχος ένα παιδί που το παίζει πρώτη φορά ... Γιατί παίζει τόσο πολύ η πιθανότητα να χάσεις? Τι bulling είναι αυτό ρε σεις?

• Like 2

3 hours ago, slamsoze said:

Αυτό το κανανε κ περσι, προφανως το κανουν καθε χρονο και ειναι κ ο λόγος που δεν ασχολούμαι με τα πατς του,  με τις τσαμπα εκδόσεις τουλάχιστον,  με τις πληρωμενες δεν ασχολούμαι ετσι κ αλλιώς. 

Ουτε για early build δεν κανουν, δε θα φαω τις ωρες μουμετα εγω με τα σβησε γραψε κ τα χειροκίνητα.

Slamsoze καλημερα..οσον αφορα τα πατς κ τις φανελες θα περιμενω μαλλον του nico ultras που ειναι 1024..αυτο που με ξενερωσε τελειως ειναι οτι μετα το update δεν εγιναν οι μεταγραφες σε βραζιλιανικο κ κινεζικο,πχ η σαντος εχει το μισο ροστερ κ πολλοι παικτες δεν υπαρχουν πχ ο jorge της μονακο που πηγε σαντος..ημαρτον καθε χρονο τα ιδια..αφου βαζεις τα πρωταθληματα γιατι δεν τα ενημερωνεις??

Edited by kas13profitis
  • Like 3

56 minutes ago, Receiver21 said:

1. Ισχυει & για εμενα.Γενικοτερα οπως εχουν γραψει & καποια αλλα παιδια, ειχα ενα θεματακι που δεν ειχα στα προηγουμενα Pes με τα χρωματα & με τον ηλιο κλπ.Αυτο που καπως βελτιωσε στην δικη μου περιπτωση ηταν να κατεβασω αρκετα  το contrast & ελαχιστα το brightness (απο το μενου του παιχνιδιου) αλλα λογικα για τον καθενα θα εχει να κανει αναλογα με τι settings εχει η Tv γενικοτερα.

Επισης αυτο που αναφερει ο north1980 οτι δεν παιζει το super cancel ,ενα ματς προλαβα να παιξω εχθες & δεν μου δουλευε.Επειδη ομως ηταν 1 ματς θεωρησα οτι κατι εγω δεν θα παταγα καλα αλλα απο οτι φαινεται δεν ειναι η ιδεα μου.Δεν ξερω εαν σχετιζεται με το live update που εκανα εχθες.Πριν απο αυτο δεν μου ειχε τυχει να μην δουλευει.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις..( πιο πολύ που κατάλαβα οτι δεν γέρασα ακόμα δηλαδή.. ) επίσης Neymar και Jesus γιατί όχι στην εθνική Βραζιλίας; φαγώθηκαν να κάνουν promo του παιχνιδιού πριν κυκλοφορήσει με μεικτή κόσμου.. Γιατί ακόμα δεν υπάρχουν τα ρόστερ στις classic ομάδες;Α ρε Konami έτσι σε γνωρίσαμε έτσι σε αγαπήσαμε....!

Edited by Receiver21

Θα κατεβάσω σήμερα το πρώτο of, μέχρι να βγάλουν οι Βραζιλιάνοι το γεμάτο. Ποιό είναι το καλό, αυτό που υπάρχει στα downloads εδώ?

48 minutes ago, kas13profitis said:

Slamsoze καλημερα..οσον αφορα τα πατς κ τις φανελες θα περιμενω μαλλον του nico ultras που ειναι 1024..αυτο που με ξενερωσε τελειως ειναι οτι μετα το update δεν εγιναν οι μεταγραφες σε βραζιλιανικο κ κινεζικο,πχ η σαντος εχει το μισο ροστερ κ πολλοι παικτες δεν υπαρχουν πχ ο jorge της μονακο που πηγε σαντος..ημαρτον καθε χρονο τα ιδια..αφου βαζεις τα πρωταθληματα γιατι δεν τα ενημερωνεις??

Του nicοultras είναι το πιο γεμάτο και ψιρισμένο...και όλες οι εμφανίσεις σε 1024...

10 minutes ago, sonofmook said:

Θα κατεβάσω σήμερα το πρώτο of, μέχρι να βγάλουν οι Βραζιλιάνοι το γεμάτο. Ποιό είναι το καλό, αυτό που υπάρχει στα downloads εδώ?

Θεωρώ το pesuniverse πιο ολοκληρωμένο μαζί με του pesfanit (στο pesnewsupdate.com).

29 minutes ago, angelofdeath said:

Θεωρώ το pesuniverse πιο ολοκληρωμένο μαζί με του pesfanit (στο pesnewsupdate.com).

Το pesuniverse βγήκε πριν το live update της Κονάμι. Σήμερα που θα το βάλω χρειάζεται να κλικάρω διαφορετικά κουτάκια από αυτά που δείχνει στο βίντεο?

3 minutes ago, sonofmook said:

Το pesuniverse βγήκε πριν το live update της Κονάμι. Σήμερα που θα το βάλω χρειάζεται να κλικάρω διαφορετικά κουτάκια από αυτά που δείχνει στο βίντεο?

Δεν θα κλικάρεις διαφορετικά κουτάκια

Για όλες τις ομάδες εκτός Budesliga κανένα κουτάκι, για Budesliga το πρώτο κουτάκι.

• Thanks 1

Καλησπέρα παιδιά, το mode του euro2020 που το έχει; Χθες που έψαξα λίγο δεν το βρήκα.

11 minutes ago, flokiman said:

Να κανω μια θεωρητικη ερωτηση στην παρεα?
Θα ανταλλασατε το MyClub / FUT και γενικα ολο το online κομματι (αντε να αφηναμε μονο τα φιλικα μεσω lobbies) για ενα αψογο gameplay?
Δηλαδη γραφικα, κινηση, φυσικη, ομαδες, AI, χειρισμος, ολα παρα πολλα σκαλια πανω απο οτι ειναι τωρα.
Αλλα ονλαιν τιποτα. Ενα φιλικο και τελος.

Προχθες ουτε καν χθες

• Like 1

3 hours ago, kas13profitis said:

Καλα μη νομίζεις κ το pesuni θα βγάλουν 1024 μετα, απλα για δικους τους λογους το κάνουν ετσι.

Η Βραζιλία ρε γαμωτο πονεμενο κεφάλαιο,  δεν ξερω τι σκατα παίζει,  ξερω οτι οι άδειες φτάνουν μεχρι ατομική διαπραγματευση με τον τέταρτο μπατζανακη του καθε παικτη ξεχωριστά,  αλλά αυτο με τη Σαντος το έχουν παράδοση εδω και 4-5 χρονια, μέχρι το 1ο ή 2ο datapack τους εχουν με το μισο ροστερ. Το πιο κουφό ειναι ότι περσι ας πουμε ειχε εκτος τον Gabriel Barbosa (Gabigol) που ηταν ambassador του παιχνιδιού απο το 16.

Δε θελω να γκρινιάζω κιόλας,  αλλα εχουν βαλει ψηλά τον πήχη φετος, υποσχέθηκαν 95% official Brasileirao. Θελω πολυ να το δω γτ είναι η πιο πονεμένη λιγκα με τα live updates κτλ.

• Like 3

44 minutes ago, flokiman said:

Να κανω μια θεωρητικη ερωτηση στην παρεα?
Θα ανταλλασατε το MyClub / FUT και γενικα ολο το online κομματι (αντε να αφηναμε μονο τα φιλικα μεσω lobbies) για ενα αψογο gameplay?
Δηλαδη γραφικα, κινηση, φυσικη, ομαδες, AI, χειρισμος, ολα παρα πολλα σκαλια πανω απο οτι ειναι τωρα.
Αλλα ονλαιν τιποτα. Ενα φιλικο και τελος.

Αν είχε λόμπυ για φιλικά ναι. Να μπορούμε ν παίξουμε και με άνθρωπο. Εκτός αν η ΑΙ ήταν τόσο εξελιγμένη που ήταν σαν να έπαιζες με άνθρωπο. Τότε όμως θα ήθελα να πολύ καλύτερο ML. 

Νομίζω παίζουν ρόλο και τα modes. Συνέχεια με φιλικά δεν βγαίνει η χρονιά.

• Like 1

13-9-2019:

Ο ρυθμός του παιχνιδιού δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το 19 πλέον, κάθε μέρα και χειρότερα με το ανέβασμα των ομάδων στο mc.

Αλάνθαστες πάσες υπό γωνία, τακουνάκια που βρίσκουν στόχο στα 15 μέτρα, μπάλλα bullet in the face.. ανυπόφορο 

Γλύστριμα και αδιάκοπο unbalance ώστε να μοιάζει ο έλεγχος με τη μπάλλα "ρεαλιστικός"... χειρόφρενα και αναποδοτιμονιές σε μονόδρομο..

Τα συνεχή replay επίσης άκρως κουραστικά, πρέπει τουλάχιστον κατά 60% να τα κόψουν κάποια στιγμή.

Αλλαγή κέρσορα χειροκίνητα δεν παίζει να πετύχει σε κανένα μήκος και πλάτος του γηπέδου..

Η παρουσίαση των παικτών από το players list στο mc χωρίς έμπνευση, κυριολεκτικά στο πόδι.. σε κάνει να μην μπορείς να ξεψαχνίσεις τους ίδιους σου τους παίχτες ανακαλύπτοντας τα συν και πλην

κάθε μέρα και με λιγότερη αίγλη

Edited by sonofmook

1 hour ago, thodoris90 said:

Καλησπέρα παιδιά, το mode του euro2020 που το έχει; Χθες που έψαξα λίγο δεν το βρήκα.

Θα γίνει διαθέσιμο με δωρεάν DLC την άνοιξη. Μακάρι να έχει και τους ύμνους των μικρότερων εθνικών.

• Like 1
  • Thanks 1

Δε ξερω αν είναι η ιδέα μου αλλά σημερα που έπαιξα καμία 10αρια ματσακια on line divisions ... μου φάνηκε πολύ βαρύ το παιχνίδι... αποκρίσεις μηδενικές,  κοντρολ μέτριο ...πατάω οτιδήποτε κ ακούει μετα απο 3 δευτερόλεπτα που λέει ο λόγος.. error πάνω από το νορμάλ.. δε το ευχαριστήθηκα...  ελπίζω να είναι παροδικό η να κόλλησε η σύνδεση μου αλλά δεχτηκα 2 μηνύματα από αντιπάλους που λέγανε τα ίδια... δε ξέρω θα δείξει.

Επισης τελικα...μου αρεσε η ραντομιλα του demo

Ρε φιλε δοκιμασα μανουαλ μακρινες ψηλες μπαλιες απο το κεντρο, και καποιες περνουσαν, η εκανε μουφα κοντρολ ο αμυντικος και κουμπωνα γκολακι.
Ειχε τζογο. 
Τωρα ρε γμτ ακομα και με αντιπαλη ομαδα ταξης του 65-70, ολες η μακρινες μπαλιες κοβονται αριστα, ο παικτης τοποθετειται ολοσωστα .
Επισης βλεπω τακουνακια απο κακους παικτες να πανε καρφι στον συμπαικτη και ξενερωνω.... Αει ρε, λες; 
Εχει μια υπουλη λογικη να νερφαρουν την ραντομιλα και την ελευθερια, ωστε στα βρωμοονλαιν να κερδιζουν οι καλυτεροι. 

Παιδια οποιος ξερει ας βοηθησει.Εχω κατεβασει patch option file.Κανω ολα τα βηματα.Μου ανοιγει εικονες , οχι ομαδες κ διοργανωσεις.Το χω κατεβασει σε κινητο σε λαπτοπ σε pc για να το κανω extract για ps4 το χω ζιπαρει κ ολα αυτα ειναι fat 32 κ ομως δεν μου το ανοιγει.Τι κανω λαθος.?Ευχαριστω εκ των προτερων.

14 minutes ago, thanos45 said:

Παιδια οποιος ξερει ας βοηθησει.Εχω κατεβασει patch option file.Κανω ολα τα βηματα.Μου ανοιγει εικονες , οχι ομαδες κ διοργανωσεις.Το χω κατεβασει σε κινητο σε λαπτοπ σε pc για να το κανω extract για ps4 το χω ζιπαρει κ ολα αυτα ειναι fat 32 κ ομως δεν μου το ανοιγει.Τι κανω λαθος.?Ευχαριστω εκ των προτερων.

Έχεις φάκελο WEPES?